Kolorowe jabłuszko. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Galeria makijażu - moje makijaże

Notka

Galeria makijażu - moje makijaże Galeria makijażu, to miejsce, gdzie możesz zaprezentować swój makijaż oraz wymienić się doświadczeniem i opinią. Pochwal się swoim makijażem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-24, 07:07   #61
agnieszka.m.j
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka.m.j
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 1 567
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
No wlasnie.
Nie umiecie pojac - ze zdjecia w swietle dziennym sa gorsze od zdjec z lampa

Jak widac na tej fotce wyzej-nie swiecilo na mnie slonce- tak wychodza zdjecia bez lampy.
Ilona prosze Cie nie wmawiaj mi ze tak wychodza zdjecia w swietle dziennym.... zobacz zdjecia wizazanek ktore maja taki sam aparat (lola100 i Tajemnicza667)
Zobacz moje zdjecia w swietle dziennym (robione gorszym aparatem od Twojego) i nie upieraj sie przy swoim tylko daj sobie pomoc...
agnieszka.m.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 07:12   #62
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez agnieszka.m.j Pokaż wiadomość
Ilona prosze Cie nie wmawiaj mi ze tak wychodza zdjecia w swietle dziennym.... zobacz zdjecia wizazanek ktore maja taki sam aparat (lola100 i Tajemnicza667)
Zobacz moje zdjecia w swietle dziennym (robione gorszym aparatem od Twojego) i nie upieraj sie przy swoim tylko daj sobie pomoc...
Ale brak lampy bardzo rozjasnia jak lampa-no serio mowie- rozjasnia kolory i z ciemnej zieleni robi pastelowa zielen chyba ze zrobie na tych lisciach i bedzie na pomaranczowo ale mocniejsze kolory.

Tutaj kolejna fotka w swietle dziennym- normalnie w pokoju-bez slonca i wyszlam bardzo blado i cienie prawie nie widoczne-byly intensywne.

Dla porownania zdjecie z lampa.
O wiele lepiej zdjecia wychodza.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (20,6 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 17.jpg (21,0 KB, 23 załadowań)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 07:12   #63
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Makijaż ładany, nawet na tych zdjęciach widoczny (nie są aż takie tragiczne ). Rzeczywiście cień czerwony troszkę nierównomiernie nałożony i "niewidoczne" rzęsy,ale wszystko to kwestia praktyki

Aparat masz dobry więc nie narzekaj. Popróbuj różne opcje (bo na pewno ma ich wiele). Popróbuj w świetle dziennym z lampą, bez lampy, makro (lub te bardziej zaawansowane ustawienia aparatu, jakieś balanse bieli itp..), na pewno zauważysz które zdjęcia są lepsze i będziesz w stanie wybrać te najlepsze.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 07:14   #64
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Makijaż ładany, nawet na tych zdjęciach widoczny (nie są aż takie tragiczne ). Rzeczywiście cień czerwony troszkę nierównomiernie nałożony i "niewidoczne" rzęsy,ale wszystko to kwestia praktyki

Aparat masz dobry więc nie narzekaj. Popróbuj różne opcje (bo na pewno ma ich wiele). Popróbuj w świetle dziennym z lampą, bez lampy, makro (lub te bardziej zaawansowane ustawienia aparatu, jakieś balanse bieli itp..), na pewno zauważysz które zdjęcia są lepsze i będziesz w stanie wybrać te najlepsze.
Nie mam makro-mam tylko SuperMakro z przyblizeniem do 1 cm- wiec opcja totalnie ... nie powiem co
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 07:21   #65
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Nie mam makro-mam tylko SuperMakro z przyblizeniem do 1 cm- wiec opcja totalnie ... nie powiem co
Z przybliżeniem do 1 cm, czyli, że możesz robić bardzo dokładne zdjęcia z odległości do 1cm, ale nie oznacza to, że nie możesz robić zdjęć makro z ciut dalszej odległości. Próbowałaś?

W fotce powyżej nie razi fakt, ze jest jasna, tylko niewyraźna (albo mój monitor coś szwankuje)
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 07:23   #66
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Z przybliżeniem do 1 cm, czyli, że możesz robić bardzo dokładne zdjęcia z odległości do 1cm, ale nie oznacza to, że nie możesz robić zdjęć makro z ciut dalszej odległości. Próbowałaś?

W fotce powyżej nie razi fakt, ze jest jasna, tylko niewyraźna (albo mój monitor coś szwankuje)
Z tym SuperMakro to juz w ogole sobie nie moge poradzic.

No byla nie wyrazna bo bez stabilizatora i zawsze wychodza nie wyrazne.
Nie umie mi nigdy aparat zlapac ostrosci
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 07:42   #67
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Kicia_Wampirzyca
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 3 037
GG do Kicia_Wampirzyca
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Od tych z lampa?
Przynajmniej w takim swietle cera dobrze wychodzi-gladka jak po photoshopie

Nie wiem moze cos wykombinuje z aparatem
Ale nie wiem kiedy sie pojawi u mnie nowy makijaz-brak czasu + brak inspiracji + nerwy na aparat
Tak Zdecydowanie lepsze od tych z lampą.
Pobaw się robieniem zdjęć bez lampy.
__________________
"Through the darkness of futures past, the magician longs to see. One chants out between two worlds ...
fire, walk with me'


http://kiciawampirzyca.blogspot.com
Kicia_Wampirzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-24, 08:01   #68
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Stabilizator tu akurat nie ma znaczenia. Stabilizator przydatny jest bardziej gdy robi się zdjęcia z zoomem (jeśli dobrze kojarzę).
Te wszystkie cyfrówki są tak zrobione, że nawet ktoś kto nie ma bladego pojęcia o fotografowaniu zrobi dobre, ostre zdjęcie.
Może za szybko robisz zdjęcie. Zamiast poczekać aż aparat złapie ostrość (przycisk przyciśnięty tak w połowie), to od razu przyciskasz i robisz zdjęcie.
Robisz zdjęcia tak na dwa razy? Najpierw przycisk przyciśnięty w połowie i dopiero gdy aparat złapie ostrość naciskasz przycisk do końca.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 11:35   #69
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Stabilizator tu akurat nie ma znaczenia. Stabilizator przydatny jest bardziej gdy robi się zdjęcia z zoomem (jeśli dobrze kojarzę).
Te wszystkie cyfrówki są tak zrobione, że nawet ktoś kto nie ma bladego pojęcia o fotografowaniu zrobi dobre, ostre zdjęcie.
Może za szybko robisz zdjęcie. Zamiast poczekać aż aparat złapie ostrość (przycisk przyciśnięty tak w połowie), to od razu przyciskasz i robisz zdjęcie.
Robisz zdjęcia tak na dwa razy? Najpierw przycisk przyciśnięty w połowie i dopiero gdy aparat złapie ostrość naciskasz przycisk do końca.
Nie wiem moze cos wymysle z ta ostroscia..ale jestem swiecie przekonana ze te zdjecia beda do (bez lampy) a zreszta pokaze
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 11:43   #70
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Nie mam makro-mam tylko SuperMakro z przyblizeniem do 1 cm- wiec opcja totalnie ... nie powiem co
A jak Ci się wydaje po co? Aparaty nie zostały stworzone tylko do fotografowania makijaży, ale np liści, owadów itp. Trzymam kciuki za Ciebie i wierze, że uda Ci się poskromić ten aparat. Nie narzekaj na niego bo to jeden z lepszych amatorskich aparatów jakie kiedykolwiek w rekach miałam, a znam sie na rzeczy.

Azzis ma rację, najpierw musisz pozwolić aparatowi "złapać" ostrość, na ekranie pokaże Ci czerwonym kwadratem gdzie poprawił ostrość i dopiero pstryk
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 11:48   #71
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez Tajemnicza667 Pokaż wiadomość
A jak Ci się wydaje po co? Aparaty nie zostały stworzone tylko do fotografowania makijaży, ale np liści, owadów itp. Trzymam kciuki za Ciebie i wierze, że uda Ci się poskromić ten aparat. Nie narzekaj na niego bo to jeden z lepszych amatorskich aparatów jakie kiedykolwiek w rekach miałam, a znam sie na rzeczy.

Azzis ma rację, najpierw musisz pozwolić aparatowi "złapać" ostrość, na ekranie pokaże Ci czerwonym kwadratem gdzie poprawił ostrość i dopiero pstryk
Ostrosc opanowalam dzis przed lekcjami da sie zrobic fotki ostre ale w swietle dziennym nawet w pokoju gdzie slonce na mnie nie swieci a ogolnie jest jasno fotki wychodza rozjasnione,zbyt jasne i nie widac wcale kolorow
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-24, 12:11   #72
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Ostrosc opanowalam dzis przed lekcjami da sie zrobic fotki ostre ale w swietle dziennym nawet w pokoju gdzie slonce na mnie nie swieci a ogolnie jest jasno fotki wychodza rozjasnione,zbyt jasne i nie widac wcale kolorow
W takim razie przypuszczam, że masz rozstrojony balans bieli, nie grzebałaś w ustawieniach?
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 12:15   #73
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez Tajemnicza667 Pokaż wiadomość
W takim razie przypuszczam, że masz rozstrojony balans bieli, nie grzebałaś w ustawieniach?
Robilam zawsze dzienne na trybie auto z zmiekczaniem kolorow(ten kwiatek-tulipan)
i ustawialam albo kolory naturalne albo wzmocnione(ale wtedy jak u lisci wychodza pomaranczowe z lekka)

Sprawdze sobie to po lekcjach kolo 17.
A gdzie w ustawieniach ten balans bieli i o co chodzi?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 13:08   #74
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Robilam zawsze dzienne na trybie auto z zmiekczaniem kolorow(ten kwiatek-tulipan)
i ustawialam albo kolory naturalne albo wzmocnione(ale wtedy jak u lisci wychodza pomaranczowe z lekka)

Sprawdze sobie to po lekcjach kolo 17.
A gdzie w ustawieniach ten balans bieli i o co chodzi?
O balansie bieli poczytaj w internecie, bo nie potrafię tego wytłumaczyć w kilku słowach. W tym aparacie ta opcja jest zaraz "obok" kolorów wzmocnionych i naturalnych. Dałam Ci już dużo wskazówek, niestety na odległość nie jestem w stanie bardziej Ci pomóc.
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 13:10   #75
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez Tajemnicza667 Pokaż wiadomość
O balansie bieli poczytaj w internecie, bo nie potrafię tego wytłumaczyć w kilku słowach. W tym aparacie ta opcja jest zaraz "obok" kolorów wzmocnionych i naturalnych. Dałam Ci już dużo wskazówek, niestety na odległość nie jestem w stanie bardziej Ci pomóc.
Po prostu wytlumacz dokladnie jak Ty robisz zdjecia.
Tryb itd..I czy robisz na wzmiocnionych kolorach( bo w trybie "liscie" wychodzi wszystko lepiej ale pomaranczowo)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 13:25   #76
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Sprawdze sobie to po lekcjach kolo 17.
A gdzie w ustawieniach ten balans bieli i o co chodzi?
Na pewno w instrukcji obsługi jest wszystko opisane Pokombinuj trochę. Ja mam o wiele gorszy aparat od Twojego i jakoś zdjęcia wychodzą mi nie rozmyte (stabilizatora też nie mam), nie są blade ani kolory nie są przekłamane, kolory są żywe i ostre, spokojnie mogę robić zdjęcia w świetle dziennym, zarówno z lampą jak i bez (gorzej jest oczywiście przy sztuczym świetle, ale o tym nie mówimy).

Poproś kogoś żeby nauczył Cię jak się posługiwać się tym aparatem, bo to nie aparat jest winny tylko niestety Ty.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 13:30   #77
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Na pewno w instrukcji obsługi jest wszystko opisane Pokombinuj trochę. Ja mam o wiele gorszy aparat od Twojego i jakoś zdjęcia wychodzą mi nie rozmyte (stabilizatora też nie mam), nie są blade ani kolory nie są przekłamane, kolory są żywe i ostre, spokojnie mogę robić zdjęcia w świetle dziennym, zarówno z lampą jak i bez (gorzej jest oczywiście przy sztuczym świetle, ale o tym nie mówimy).

Poproś kogoś żeby nauczył Cię jak się posługiwać się tym aparatem, bo to nie aparat jest winny tylko niestety Ty.
Nikt inny mi nie pomoze.
Nikt nie ma takiego aparatu jak ja i sie znaja mniej ode mnie


ALbo bede robic zdjecie w trybie liscie i z przygaszona lampa by wyszly intensywne kolory i rozjasniac albo ciepne w kat ta cyfrowke bo nie mam nerwow do takich gowien.
Zawsze robie mnostwo zdjec(na roznych trybach) a porzadnych jest nie wiele
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 15:39   #78
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Ilono, dostajesz ode mnie punkty karne za rażące słownictwo jeśli jeszcze raz zobaczę w Twojej wypowiedzi : 'dupa', 'gówno' czy 'głupie MM' dostaniesz bana tymczasowego
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 15:57   #79
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
te glupie MM przestalo miec dla mnie sens
Albo zdjecia za ciemne i marudzicie ze nic nie widac albo jak jest jasne to wam kolory nie pasuja- co ja poradze do cholery ze nie idzie tym gownianym aparatem zdjec zrobic?
Dzis mi przez przypadek upadl i na nieszczescie nic mu sie nie stalo

A najwiecej to komentuja te od lustrzanek lub dobrych cyfrowek
Jak nie umiesz utrzymać nerwów na wodzy to nie wyżywaj się na wizażu,bo to nie pierwszy twój raz.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-24, 16:18   #80
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Robilam przed chwila proby w swietle dziennym aparatu i o to takie efekty.
Zdjecia sa ostre zdjecie nr 1 i oddaja kolory.
Na przyblizeniu (zoomie) nie sa ostre i sa rozmazane i nie idzie zrobic ostrosci-naprawde

To jak mam robic oczka?Aparat do oczkow przystawiac przy takim zdjeciu w swietle dziennym?
Bo na przyblizeniu -zdjecie nr 2 jest nie wyrazne.

A zdjecia sa kredek ale chcialam pokazac ostrosc i jej brak.

Zdjecie nr 3-przeklamany kolor kredki-ona byla fioletowa-nie niebieska

Tak swiatlo dzienne przeklamuje kolorki niestety- tylko ta 1 fotka jest porzadna.
NA zoomie rozmazuje i nie ma ostrosci
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 338.jpg (86,6 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 344.jpg (60,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 345.jpg (90,0 KB, 21 załadowań)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:13   #81
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Jak nie umiesz utrzymać nerwów na wodzy to nie wyżywaj się na wizażu,bo to nie pierwszy twój raz.

często przeglądam MM i jedno co zauważyłam w makijażowych wątkach ilo16ny to to, że przepełnione są szczególnie narzekaniami na aparat, światło i usprawiedliwianiu się "bo coś tam". I szczerze powiedziawszy nie wiem o co w tym chodzi....... i jak ktoś już napisał to po prostu irytujące
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:23   #82
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez karateczka000 Pokaż wiadomość
często przeglądam MM i jedno co zauważyłam w makijażowych wątkach ilo16ny to to, że przepełnione są szczególnie narzekaniami na aparat, światło i usprawiedliwianiu się "bo coś tam". I szczerze powiedziawszy nie wiem o co w tym chodzi....... i jak ktoś już napisał to po prostu irytujące
A ja zauwazylam ze duzo tu wizazanek starajacych sie tylko skrytykowac a nie konstruktywnie doradzic i pomoc
Duzo rzeczy wam nie pasuje ale pomocy nie dostaje od was tylko narzekacie
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:42   #83
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
A ja zauwazylam ze duzo tu wizazanek starajacych sie tylko skrytykowac a nie konstruktywnie doradzic i pomoc
Duzo rzeczy wam nie pasuje ale pomocy nie dostaje od was tylko narzekacie
Wiesz co, Ilona, aż mną zatrzęsło jak przeczytałam tą odpowiedz. To nie Dziewczyny, ale TY cały czas narzekasz. Doprawdy nie wiem jak sobie dasz radę z innymi rzeczami w życiu, skoro nawet przy takiej czynnosci jak obsługa naprawdę fajnego aparatu fotograficznego nie umiesz skorzystać z rad jakie dają Ci Dziewczyny, do tego nie masz za bardzo chęci zeby nauczyć się coś robić lepiej, za to ciągle narzekasz i marudzisz i wymagasz od innych żeby Ci dawali gotowce A o podziekowaniu za pomoc to już nawey nie wspomnę... Takie odnoszę wrazenie czytając Twoje wypowiedzi i jest to dosyć przykre uczucie.

Wszystkiego można się nauczyć, trzeba tylko chęci i ciężkiej pracy. Jako przykład podam siebie, na początku mojej bytności na wizazu i MM robiłam straszne zdjecia, a teraz robię całkiem niezłe przyznam nieskromnie I to dlatego, ze byłam uparta i próbowałam do skutku, i czytałam i szukałam w necie, i Dziewczyny też dały trochę wskazówek co z czym się je, za co jestem im bardzo wdzięczna ( )Będzie najbardziej wiarygodnie jak zobrazuję zdjęciami swoje postępy - kiedyś i dziś, robione gorszym aparatem niż Twój.

Tak więc wszystko zależy od Ciebie i Twojego nastawienia. A skoro nie czujesz sie na siłach to faktycznie sprzedaj ten aparat i daj sobie spokój, a nie wymagaj od innych cudów

Tyle ode mnie w temacie ogólnym, rozpisałam sie, ale mnie ruszyło po prostu, wybaczcie umoralniający wywód

Ilono, co do makijażu, to jest on dla mnie baaardzo podobny do makijażu Pomidory kolorystycznie, gorszy technicznie, ale to kwestia wprawy myślę

Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP7750a.jpg (116,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP7904a.jpg (115,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (78,1 KB, 12 załadowań)
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:42   #84
karateczka000
Zakorzenienie
 
Avatar karateczka000
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: ~.~.~.~
Wiadomości: 6 683
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

nie chciałabym wszczynać tu żadnego konfliktu Po prostu ja to widzę tak: na wstępie zaznaczasz, ze coś jest zle, to i tamto jeszcze gorzej, ktoś doradza, ale nie umiesz się do tego ustosunkować i włsaśnie o tym świadczą słowa"głupi, gówniany aparat". To jest tylko przedmiot i nic nie da, ze się na niego obrazisz, wrzucisz do szafy i nie bedziesz robic zdjęć. Narzekamy (jak to napisałas) bo sama narzekasz! W tych wątkach panuje atmosfera narzekactwa(zaznaczam, ze autorki) I jeszcze jedno, jaką jeszcze pomoc sobie wyobrażasz, przeciez dostałaś duzo fajnych rad, które juz dają wiele mozliwości.....
__________________
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~


karateczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:50   #85
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez karateczka000 Pokaż wiadomość
W tych wątkach panuje atmosfera narzekactwa(autorki zaznaczam)
To ja oczywiscie narzakalam ze zdjecia sa zle jak nawet je rozjasnilam.
Co ja poradze ze byly pomaranczowe jak byly robione w lisciach dodajacym cieplych kolorow ale przynajmniej wzmacnial barwy.

I nie widzicie ze staram sie robic lepsze zdjecia-proby wyzej na kredkach.
I zadalam konkretne pytanie(jak zrobic ostre zdjecia w przyblizeniu bez lampy?) i zostalam olana i skrytykowana ze nic nie robie i narzekam- no super

Nie wiem czemu aparat przeklamal mi na kredce barwy z fioletowej na niebeska..
I u mnie nie da sie w przyblizeniu bez lampy zrobic ostrych zdjec- bez przyblizania sie da.
To jak robic zblizenia?Aprat przystawiac do oczu?Bo zdjecia z lampa wam nie pasuja mimo ze je rozjasniam i kontrastuje w programach


Cytat:
Napisane przez YenneferD Pokaż wiadomość

Wszystkiego można się nauczyć, trzeba tylko chęci i ciężkiej pracy. Jako przykład podam siebie, na początku mojej bytności na wizazu i MM robiłam straszne zdjecia, a teraz robię całkiem niezłe przyznam nieskromnie
To moze napisz jak Ty robisz.Bo z tej dlugiej Twojej wypowiedzi tez konkretnej rady dotyczacej robienia zdjec nie ma.

jak zdjecia oddaja kolory-bez lampy to sa nie ostre(na przyblizeniu)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 18:00   #86
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Kochana Ilonko odpowiadam na Twoja prośbę z PW.

Jeśli chcesz mieć ostre zdjęcie to przede wszystkim zadbaj o to, aby aparat był stabilny (tzn. albo połóż go na czymś, lub oprzyj o coś rękę). Zbliżenia szczegółów twarzy nie wyjdą ostre aparatem cyfrowym, bo matryca jest za słaba, ja w tym celu ustawiam dobra jakość zdjęcia, aktualnie mam 2048x1536, w tym aparacie ten format nazywa się M1. Następnie robię zdjęcie, ale nie z bliska, mniej-więcej tak na wyciągnięcie ręki, a potem wycinam np. oko w jakimś programie (proste w obsłudze jest irfan view). Dzięki temu mam wyraźne zdjęcia oczu, oczy po wycięciu sa tak duże, że muszę je przeskalować (także irfan view, ta opcja nazywa się resize/resample).
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 18:07   #87
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
To moze napisz jak Ty robisz.Bo z tej dlugiej Twojej wypowiedzi tez konkretnej rady dotyczacej robienia zdjec nie ma.

jak zdjecia oddaja kolory-bez lampy to sa nie ostre(na przyblizeniu)
Pisałam już na MM jak robię zbliżenia oczu, całkiem niedawno w wątku Gamegirl bodajze, wiec tam możesz poszukać. Powiem szczerze ze po prostu mi się nie chce rozpisywać na ten temat, bo od udzielania Tobie rad zniechęca mnie Twoja roszczeniowa postawa. Jak szukałam w necie to znalazłam sporo informacji jak robić ostre zdjecia i dobre zblizenia, wystarczy google. Zdjęcia niewyraźne wychodzą pewnie dlatego, ze ręka nie jest podparta na czymś stabilnym - stół, parapet etc. Powodzenia w dalszych próbach.
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 18:07   #88
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez Tajemnicza667 Pokaż wiadomość
Kochana Ilonko odpowiadam na Twoja prośbę z PW.

Jeśli chcesz mieć ostre zdjęcie to przede wszystkim zadbaj o to, aby aparat był stabilny (tzn. albo połóż go na czymś, lub oprzyj o coś rękę). Zbliżenia szczegółów twarzy nie wyjdą ostre aparatem cyfrowym, bo matryca jest za słaba, ja w tym celu ustawiam dobra jakość zdjęcia, aktualnie mam 2048x1536, w tym aparacie ten format nazywa się M1. Następnie robię zdjęcie, ale nie z bliska, mniej-więcej tak na wyciągnięcie ręki, a potem wycinam np. oko w jakimś programie (proste w obsłudze jest irfan view). Dzięki temu mam wyraźne zdjęcia oczu, oczy po wycięciu sa tak duże, że muszę je przeskalować (także irfan view, ta opcja nazywa się resize/resample).
Dziekuje za pomoc.
W koncu mamy ten sam czerwony aparat



Czyli wieksza rozdzielczosc- mam za mala.
I zrobi duze fotki i oko bedzie wyrazne.
A na irfanviev w miare sie znam-mam po polsku i umiem wycinac.

Ide zaraz cos kombinowac-wkleje i pokaze co tam wyszlo.


Zdjecie w swietle dziennym na duzej rozdzielczosci.
Ten fiolet byl mocniejszy -znow wyszlo za jasne

i wczoraj ladowalam baterie a dzis musialam wymienic bo sie rozladowaly

Pomeczylam aparat jeszcze na brazowej kredce i w koncu widac kolory-to byly tak na szybko tylko by kolory na fotkach wyszly.
Lapka- idealnie oddaje kolor i oczy w 99%.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oko 2.jpg (16,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko 3.jpg (6,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg reka 1.jpg (21,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg proba oka 4.jpg (6,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg proba oka 1.jpg (6,8 KB, 8 załadowań)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"


Edytowane przez ilo16na
Czas edycji: 2008-04-24 o 19:30
ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 19:47   #89
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Robilam przed chwila proby w swietle dziennym aparatu i o to takie efekty.
Zdjecia sa ostre zdjecie nr 1 i oddaja kolory.
Na przyblizeniu (zoomie) nie sa ostre i sa rozmazane i nie idzie zrobic ostrosci-naprawde

To jak mam robic oczka?Aparat do oczkow przystawiac przy takim zdjeciu w swietle dziennym?
Bo na przyblizeniu -zdjecie nr 2 jest nie wyrazne.
Nie wierze, po prostu nie wierze, ze tak dobry aparat nie potrafi zrobic ostrego zdjecia z bliska. Wez ze w rece instrukcje i lepiej sprawdz, co namieszalas, bo nawet ja swoja komorka (!) moge zrobic lepsze zblizenia

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Zdjecie nr 3-przeklamany kolor kredki-ona byla fioletowa-nie niebieska
To samo co wyzej-to jest po prostu fizycznie niemozliwe, ze taki aparat nie potrafi uchwycic koloru-jakim cudem udaje sie to dziewczynom majacym taki sam model jak twoj?
Chociaz przestan pisac, ze aparat do dupy (tylko powtarzam twoje slowa ). Moze w koncu pora sie przyznac, ze po prostu nie umiesz tych fotek robic, albo tak rozstoilas ten sprzet, ze juz tylko fachowiec jest w stanie sobie z nim poradzic?

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
A ja zauwazylam ze duzo tu wizazanek starajacych sie tylko skrytykowac a nie konstruktywnie doradzic i pomoc
Duzo rzeczy wam nie pasuje ale pomocy nie dostaje od was tylko narzekacie
Tez az mna rzucilo, gdy to przeczytalam
Ja widze 3 strony rad wizazanek i 3 strony twoich narzekan na caly swiat... grozisz, ze przestaniesz robic fotki, tupiesz nozka jak 5-letnia dziewczynka... twoja postawa jest roszczeniowa-jak juz ktos napisal: "Macie mi powiedziec, bo sie obraze i nie wkleje fotek! Nie pomagacie mi wcale! Wszystko wam nie pasuje"
Czego ty oczekujesz? Gotowej recepty? Nawet jesli-to juz ja prawie masz, jesli nie potrafisz tego zastosowac w zyciu, to moze lepiej faktycznie sprzedaj ten aparat i zajmij sie czyms innym-nie wiem, robieniem bizu? Czymkolwiek!
Bo to juz sie robi niesmaczne.
Zajrzyj na watki innych dziewczyn wstawiajacych makijaze. Nikt sie nie zachowuje jak ty, kazdy z pokora przyjmuje krytyke, uczy sie, a w koncu robi cudowne makijaze i TEJ KRYTYKI W KONCU NIE OTRZYMUJE. Czy to nie daje ci do myslenia?

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
To ja oczywiscie narzakalam ze zdjecia sa zle jak nawet je rozjasnilam.
Co ja poradze ze byly pomaranczowe jak byly robione w lisciach dodajacym cieplych kolorow ale przynajmniej wzmacnial barwy.

I nie widzicie ze staram sie robic lepsze zdjecia-proby wyzej na kredkach.
I zadalam konkretne pytanie(jak zrobic ostre zdjecia w przyblizeniu bez lampy?) i zostalam olana i skrytykowana ze nic nie robie i narzekam- no super
Tak, wlasnie ty narzekasz A kazdy cie olewa, a jakze!


Nie mam do ciebie sil, poddaje sie...
Ide sobie stad, bo zaraz bedzie klotnia. Z toba inaczej widac sie nie da.
Przepraszam za takie ostre slowa krytyki, ale dlugo staralam sie to powstrzymac. Moze chociaz da ci to cos do myslenia.
Bo to jest krytyka, do ktorej w jakis sposob mozna sie ustosunkowac, cos z nia zrobic, a nie obrazic sie, tupnac noga, albo wylacznie zaprzeczyc, bo przeciez aparat jest do niczego, kazdy tu jest idiota, a ty taaaaak sie meczysz...
Powodzenia, mimo wszystko.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 19:50   #90
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kolorowe jabłuszko.

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość



To samo co wyzej-to jest po prostu fizycznie niemozliwe, ze taki aparat nie potrafi uchwycic koloru-jakim cudem udaje sie to dziewczynom majacym taki sam model jak twoj?
Chociaz przestan pisac, ze aparat do dupy (tylko powtarzam twoje slowa ). Moze w koncu pora sie przyznac, ze po prostu nie umiesz tych fotek robic, albo tak rozstoilas ten sprzet, ze juz tylko fachowiec jest w stanie sobie z nim poradzic?
Moze ten sprzet wcale nie jest taki dobry skoro z fioletowej kredki robi na zdjeciach niebieska?

i robilam okolo 10 zdjec i na kazdej wychodzi niebieska

I tak zaraz nowe baterie sie pewnie rozladuja.. a wczoraj ladowalam 16 h
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Galeria makijażu - moje makijaże


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.