Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-04, 16:43   #781
moniSkaBe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 99
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

dziewczyny z calego serca polecam Bello w Warszawie Pani Renata jest super
moniSkaBe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-11, 11:32   #782
Agulekk
Raczkowanie
 
Avatar Agulekk
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 169
GG do Agulekk
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Kobitki,a czy w Kołobrzegu wykonują gdzieś szkolenia - kursy zdobnictwa żelami kolorowymi?
__________________
Agusia
Agulekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 20:38   #783
asia84k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Lubań
Wiadomości: 69
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

hej. mogłybyście poradzić gdzie we wrocławiu można zrobić dobry kurs metodą żelową i akrylową??
asia84k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-23, 15:40   #784
gosiaaakkk
Raczkowanie
 
Avatar gosiaaakkk
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Zambrów
Wiadomości: 29
GG do gosiaaakkk
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny! Mam oczywiście pytanie na temat kursów tylko ze w województwie PODLASKIM bo mieszkam 60km od Białegostoku. I chciałabym własnie isc na taki kurs i jest w Szkole ŻAK oddział - Białystok, kosztuje 650zł a godzin ok 40, sa to zajęcia grupowe. Wiecie może jak tam jest bo przeczytałam wszytskie 27stron i inne dziewczyny sie pytały ale konkretnej odpowiedzi nie dostały z czym one pytały o inne oddziały w innych miastach. A o Białymstoku moge sie czegos dowiedziec gdzie iść ile kosztuje(najlepiej do 1000zł) i kiedy sie odbywaja, bo pracuje i moge tylko w weekendy i czy warto?? Byłabym wdzięczna i z góry dziękuj! Pozdrawiam

Ps. Dodam jeszcze ze niestety na wyjazdy do wiekszych miast (Warszawa, Wrocław,Kraków) nie dotyczął mnie bo po prostu nie posiadam tyle pieniędzy żeby wyjeżdzać tak daleko... ;(
__________________
Kocham
gosiaaakkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-25, 14:23   #785
mysiuniunia
Raczkowanie
 
Avatar mysiuniunia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 101
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

cześć dziewczyny zapisałam sie na kurs w akademii paznokcia w Pruszczu Gdańskim no i teraz jest problem z noclegiem gdzie jest najtaniej i najbliżej? ja znalazłam coś takiego http://pruszczgdanski.naszemiasto.pl.../62992_64.html i tam jest doba 35 zł od osoby. Czy ktoś tam był? Polecacie może coś innego?
Pytałam juz o to na forum eurofashion ale niestety nikt mi nie odpowiedział
__________________
http://www.pajacyk.pl/
mysiuniunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-26, 10:08   #786
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Mam prośbę
Mogłybyście mi doradzić?
jestem z wlkp, za rok chcialabym w tym kierunku sie szkolic, w mojej okolicy są tylko Akademie Prenier, nie wiem czy to dobre czy mnie naucza czy nie...

Mogłabyś mi doradzić czy lepiej isc na kurs czy na 2 letnia szkole? czy po nich mozna otworzyc i prowadzic wlasny salonik?
jakie są szanse zatrudnienia w tym zawodzie?

prosze o odp bo nie mam znajomych stylistek paznokci by sie dowiedziec
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 12:39   #787
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

polecacie beautica i eurofasjion w pozaniu?
musze miec swoj sprzet na kurs?
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 13:10   #788
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Beautica jest jedna i jest w Łodzi. W Poznaniu jest jedynie dystrybutor marki SPN, czli marki wprowaonej na rynek przez firme Beautica
Najblizszy instruktor Poznania jest w Pile- “ Magik ” ul. Kilińskeigo7 ( instytut Guinot ) 0602-601-844 | (067) 351-67-00
Na szkoleniach SPNnie musiz miec zadnych wlasnych produktow- szkolisz sie na produktach instruktorki. Po zakonczonym szkoleniu na miejscu mozesz (ale nie musisz) zakupic wszystkie potrzebne Ci produkty i akcesoria.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 21:23   #789
SMAKUSIA
Rozeznanie
 
Avatar SMAKUSIA
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 777
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Witam

Mam pytanie odnośnie firmy Master Professional w Krakowie.
Czy ktos robil tam kurs? Czy daje coś szkolenie tam, czy dobrze uczą i czy da sie nauczyć wszystkiego. No i najważniejsze czy po skończeniu takiego kursu umie się robić pazurki ?

Bo w szkole kosmetycznej mieliśmy kurs ale nic z niego nie wyniosłam wiecej niż sie sama nauczylam z netu. Ale krzywa C - rzadko kiedy, o frenchu nie wspomne .... Dlatego potrzebuje najlepiej tygodniowy lub miesieczny kurs tam taki dostane ?

A jak nie to gdzie ? W Krakowie of cors
SMAKUSIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-29, 23:08   #790
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Beautica jest jedna i jest w Łodzi. W Poznaniu jest jedynie dystrybutor marki SPN, czli marki wprowaonej na rynek przez firme Beautica
Najblizszy instruktor Poznania jest w Pile- “ Magik ” ul. Kilińskeigo7 ( instytut Guinot ) 0602-601-844 | (067) 351-67-00
Na szkoleniach SPNnie musiz miec zadnych wlasnych produktow- szkolisz sie na produktach instruktorki. Po zakonczonym szkoleniu na miejscu mozesz (ale nie musisz) zakupic wszystkie potrzebne Ci produkty i akcesoria.
dziekuje

tak sie pytam, bo pisze ze jest w poznaniu, to tam nie ma szkolen? dziwne albo ja jestem slepa
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-31, 21:40   #791
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Napisze to samo co na ogólnym pazurkowym W Gliwicach jest kurs finansowany przez PUP, jest chyba 28 miejsc, oczywiście należy byc zarejestrowanym jako bezrobotny.
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 08:01   #792
mysiuniunia
Raczkowanie
 
Avatar mysiuniunia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 101
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mysiuniunia Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny zapisałam sie na kurs w akademii paznokcia w Pruszczu Gdańskim no i teraz jest problem z noclegiem gdzie jest najtaniej i najbliżej? ja znalazłam coś takiego http://pruszczgdanski.naszemiasto.pl.../62992_64.html i tam jest doba 35 zł od osoby. Czy ktoś tam był? Polecacie może coś innego?
Pytałam juz o to na forum eurofashion ale niestety nikt mi nie odpowiedział





nikt naprawde nic nie wie?
__________________
http://www.pajacyk.pl/
mysiuniunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 08:29   #793
asia84k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Lubań
Wiadomości: 69
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

hej! mam pytanie do HUPFDOLE. kiedy dokładnie rozpoczynasz kurs? tez sie zastanawiam nad kursem w legnicy albo w jeleniej górze bo mam najbliżej. wiem ze eurofashion robi też kursy w jeleniej górze i SPN chyba też robi szkolenia w jeleniej. mam pytanie czy był już ktos na szkoleniu tych firm w jeleniej albo w legnicy? bo jak na razie nie znalazłam zadnej opinii na temat tych szkoleń i zastanawiam sie czy nie jechać specjalnie do krakowa bo tam jest polecane szkolenie w All4Nails i MasterNail. do krakowa mam daleko ale jezeli tam są najlepsze szkolenia to trzeba bedzie jechac jezeli możecie polecic dobre szkolenie we wrocławiu, legnicy albo jeleniej górze to prosze o odpowiedz i jeszcze jedno pytanie. cz ktoś byl na szkoleniu SPN we wrocławiu w MADELEINE STUDIO? bo nie moge znaleźć zadnej opinii na temat tego szkolenia pomóżcie
asia84k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 10:48   #794
jeanette77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Ja robiłam kurs w Nails Company!

Trwał 2 dni po 8 godzin i kosztował 650 zł. Mam go w języku angielskim i przez 4 m-c byłam w UK u kumpeli robić tipsy. Wszystkie babeczki były bardzo zadowolone!!
Kurs był bardzo fajny i mogłam bez problemu pytac o wszystko a wierzcie mi wscibska jestem hehe!! A co najlepsze intruktorki są świetne! Pozdrowienia oczywiście!!

Polecam!!
jeanette77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 17:14   #795
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

ja jestem po szkoleniu w master nail , robilam tylko metode żelową, w sumie jestem zadowolona, wszystko co potrzebne sie dowiedzialam, teraz tylko duuuużo praktyki, chociaż może są jakieś "cudowne kursy"gdzie czlowiek będzie mial taką wprawę do pazurków juz po kursie , ale ja zaczynalam na kursie od zera, czyli od podstaw sie uczylam, a dziewczyny co wczesniej już same robily to im latwiej potem po kursie bo ręka juz wyćwiczona , w każdym razie myśle że na tym kursie tego co potrzeba sie nauczysz,
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 10:30   #796
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Losek paznokcie prezentowane w twoim wątku są robione już po kursie?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=261970

w Masternail w dodatku?
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 14:50   #797
hupfdole
Raczkowanie
 
Avatar hupfdole
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Liebenburg/Niemcy
Wiadomości: 57
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asia84k Pokaż wiadomość
hej! mam pytanie do HUPFDOLE. kiedy dokładnie rozpoczynasz kurs? tez sie zastanawiam nad kursem w legnicy albo w jeleniej górze bo mam najbliżej. wiem ze eurofashion robi też kursy w jeleniej górze i SPN chyba też robi szkolenia w jeleniej. mam pytanie czy był już ktos na szkoleniu tych firm w jeleniej albo w legnicy? bo jak na razie nie znalazłam zadnej opinii na temat tych szkoleń i zastanawiam sie czy nie jechać specjalnie do krakowa bo tam jest polecane szkolenie w All4Nails i MasterNail. do krakowa mam daleko ale jezeli tam są najlepsze szkolenia to trzeba bedzie jechac jezeli możecie polecic dobre szkolenie we wrocławiu, legnicy albo jeleniej górze to prosze o odpowiedz i jeszcze jedno pytanie. cz ktoś byl na szkoleniu SPN we wrocławiu w MADELEINE STUDIO? bo nie moge znaleźć zadnej opinii na temat tego szkolenia pomóżcie
witam po dlugiej przerwie.
tak wiec moj kurs zaczynam 08.08 . w sumie trwa 3 dni - 1.dzien: teoria i praca na modelce ( w moim przypadku mama), 2.dzien praca praktyczna a 3.dzien jest po ok. dwoch tygodniach praca z uzupelnianiem.
jesli ktos bedzie chcial, to po drugim dniu juz moge sie wsepnie podzielic doswiaczeniem: jak mi wytlumaczyli, jaka atmosfera, czy pani cierpliwa (z moja osoba nie tak latwo) itp itd.

a tak miedzy nami to juz mnie skreca, tak chce juz na kurs a tu jeszcze tyle dni.

pozdrawiam
hupfdole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-04, 20:37   #798
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Losek paznokcie prezentowane w twoim wątku są robione już po kursie?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=261970

w Masternail w dodatku?
bardzo proszę drogą koleżanke aby nie najeżdzala ani na mnie ani na firmę w której się szkolilam ponieważ nikt nie jest doskonaly od razu a jak ktoś jest profesjonalistą to umie wykazać choć odrobinę taktu i delikatności dla tych mniej doskonalych stylistek a także dla konkurencji
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 08:44   #799
gosiaaakkk
Raczkowanie
 
Avatar gosiaaakkk
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Zambrów
Wiadomości: 29
GG do gosiaaakkk
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Ma ktoś jakieś informacje na temat firmy ANKO Profesjonal w Białymstoku?? Szkoleniem zamjume się Pani Ewa Kopczuk. Byłabym wdzięczna na odpowiedz. Pozdrawiam...
__________________
Kocham
gosiaaakkk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-05, 18:33   #800
gosiata1
Raczkowanie
 
Avatar gosiata1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 99
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hupfdole Pokaż wiadomość
chcial nie chcial umowilam sie na kurs metoda zelowa w sierpniu w eurofashion w legnicy, bo to bylo najblizej. a na nastepny raz pojade do wrocka na akryl.
Ja też idę na kurs do Euro Fashion tyle,że w Pruszczu Gdańskim zaczynam w poniedziałek 11.08.
gosiata1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 18:39   #801
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
bardzo proszę drogą koleżanke aby nie najeżdzala ani na mnie ani na firmę w której się szkolilam ponieważ nikt nie jest doskonaly od razu a jak ktoś jest profesjonalistą to umie wykazać choć odrobinę taktu i delikatności dla tych mniej doskonalych stylistek a także dla konkurencji
Zadałam proste pytanie.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-05, 18:43   #802
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

juz kiedys odpowiadalam na to pytanie na forum i nie jest to tajemnicą
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 12:44   #803
kina_tczew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tczew
Wiadomości: 31
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

"Istnieją podstawowe wymogi które powinien spełnić zawodowy kurs stylizacji paznokci:

  • Państwowy tytuł mistrzowski osoby reprezentującej szkołę lub instruktora. UWAGA: Państwowy tytuł mistrzowski nie ma niczego wspólnego z wygraniem konkursu, tzw. "pazurkowych mistrzostw" - bo takie mistrzostwa może wygrać każda osoba z ulicy, której w dniu mistrzostw wyjdzie łany pazurek. Tytuł państwowy może otrzymać osoba z udokumentowanym 10-letnim stażem w pracy.
  • przy okazji jak zdobyć taki tytuł?
  • Podstawowy kurs Manicure i Stylizacji Paznokci powinien trwać od 4 dni (od 40 godzin lekcyjnych) zajęć, w praktyce spotyka się szkoły oferujące dodatkowe zajęcia warsztatowe, co także ma swoje plusy (możesz wybrać specjalizację).
a te 2 dniowe...
  • Kurs musi kończyć się egzaminem z oceną, skład komisji powinien być 3-osobowy
komisja ?
  • Kurs nie powinien być zorientowany na promocję i sprzedaż jednego produktu. Powinien przekazywać Ci informacje, jak odróżniać dobry produkt od złego.
przeważnie pracuje się na tych produktach, które oferuje firma, jeśli uczymy się na jednej firmie jak rozróżniać, które inne są dobre a które złe...
  • Powinnaś otrzymać zaświadczenie zgodne z drukiem MEN-III, a nie tylko firmowy kolorowy certyfikat!
to mnie rozwaliło... mam dyplom z oceną i wykazem przedmiotów i wykazem godzinnym, ale brak certyfikatu na druku MEN-III. Jak pytałam firmy to mają owszem certyfikaty dyplomy w j. polskim i j. angielskim niekiedy j. niemieckim... ale na druku MEN...
  • Obowiązkowy jest blok teoretyczny (stylistka paznokci musi znać podstawy dermatologii, bhp, higieny, etc., a nie tylko znajomość malowania paznokci).
niektóre firmy nie mają tego bloku w ofercie...
  • Rejestracja jednostki szkolącej w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych. Na Twoją prośbę szkoła powinna podać numer wpisu."
Niby każda ma jakiś numer...


Dobra, jaka firma na pomorzu wydaje zaświadczenie zgodnie z drukiem MEN-III ??
znalazłam jedną firmę w Wa-wie (Select) oraz jedną w Krakowie (ASP)...

Z chęcią bym pojechała na ich kursy, ale nie mam się gdzie zatrzymać ani w jeden ani w drugiej miejscowości, a 300,- dziennie przez ok. 8 dni to dla mnie dużo...
Proszę o jakieś info.
kina_tczew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 16:04   #804
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Ten temat chyba przepisalas z innego forum, tam juz bylo wytlumaczone, ze nie dotyczy to zawdu stylistki paznokci, a najprawdopodobniej- fryzjerki...

Pozwole sobie skopiowac moja wypowiedz z tamntego forum, bo przyznam szczerze nie chce mi sie jej klepac ponownie.



Cytat:
Cytat:
* Państwowy tytuł mistrzowski osoby reprezentującej szkołę lub instruktora.
UWAGA: Państwowy tytuł mistrzowski nie ma niczego wspólnego z wygraniem konkursu, tzw. "pazurkowych mistrzostw" - bo takie mistrzostwa może wygrać każda osoba z ulicy, której w dniu mistrzostw wyjdzie łany pazurek. Tytuł państwowy może otrzymać osoba z udokumentowanym 10-letnim stażem w pracy
.


Nie ma czegos takiego w dziedzinie stylizacji paznokci.
Z resztą, nie będe sie upierała, może i jest. "Siedzę w branzy" juz kilka lat i jak dotąd usłyszałam o tym raz ()- od pewnej samozwańczej instruktorki, która tez twierdziła, ze jest mistrzynia Europy w stylizacji paznokci. Wówczas w Polsce była jedna osoba tak wysoko utytułowana i była to vice mistrzyni Europy, skontaktowałam ją z tamta "mistrzynia" i pani przestała sie przechwalac, zatem w słusznośc reszty jej gadania, tez zwątpiłam, zwłaszcza, ze prowadziła kiepskie szkolenia i robiła kiepskie paznokcie

Poza tym, co to ma do prowadzenia szkoleń, gdzie potrzebny jest tytuł instruktora?

Cytat:
Cytat:
* Podstawowy kurs Manicure i Stylizacji Paznokci powinien trwać od 4 dni (od 40 godzin lekcyjnych) zajęć, w praktyce spotyka się szkoły oferujące dodatkowe zajęcia warsztatowe, co także ma swoje plusy (możesz wybrać specjalizację).
Ciekawostka, ktos pisze ile powinien trwać kurs manicure, a nie wspomina o liczbie osób w nim uczestniczącej, co dyskwalifikuje taką wypowiedź- można zrobic kurs nawet i 10 dniowy, jednakze, jezeli bedzie to szkolenie dla 40 osób i tak żadnej z nich nie przyniesie wiedzy, gdyz praca stylistki to przedewszystkim, praktyka!
Cytat:
*
Cytat:
Kurs nie powinien być zorientowany na promocję i sprzedaż jednego produktu. Powinien przekazywać Ci informacje, jak odróżniać dobry produkt od złego.

Biorąc pod uwage, ze w Polsce wiekszośc instruktorów, to instruktorzy konkretnej MARKI, trudno aby sprzedawali produkty konkurencji. Z drugiej strony jest masa samozwańczych instruktorów, którzy pracuja na róznych markach.
Każdy moze wpisać do rejestru firmy "szkolenia" i je prowadzic. Prawo tego nie reguluje. Kazdy moze wydawać swój certyfikat i bedzie to zgodne z prawem.
Natomiast instruktorzy konkretnej marki musza spełniać wymogi stawiane przez firmę, sa cały czas kontrolowani i szkoleni, tak aby osiągać coraz wyzszy poziom.

Cytat:
Cytat:
* Powinnaś otrzymać zaświadczenie zgodne z drukiem MEN-III, a nie tylko firmowy kolorowy certyfikat!

Juz o tym wspominiałam- kazdy może wpisac do rejestru "szkolenia" i zarejesrować sie jako firma szkoląca stylistki paznokci w MEM, oraz wydawać MENowskie certyfikaty. Kazda, nawet taka, która nie ma pojęcia o stylizacji paznokci, bo to akurat nie jest sprawdzane
Natomiast aby byc instruktorem marki, nalezy zdac egzamin w siedzibie tej marki, miec odpowiedni czas w zawodzie, kwalifikacje itp.

Druga sprawa to, to, że ludzie zatrudniając kogos do salonu nie pytaja sie o certyfikaty MENowskie, tylko o certyfikaty znanych marek i sprawdzaja wiedze praktyczna!


Cytat:
Cytat:
Obowiązkowy jest blok teoretyczny (stylistka paznokci musi znać podstawy dermatologii, bhp, higieny, etc., a nie tylko znajomość malowania paznokci).

Nie ma żadnych wymogów stawianych instytucjom szkoleniowym.
To czy blok tematyczny jest (u nas jest) zalezy od wymogów danej marki dotyczących formy szkolenia.

Cytat:
Cytat:
* Rejestracja jednostki szkolącej w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych. Na Twoją prośbę szkoła powinna podać numer wpisu.
Nie ma takiego rejestru ośrodków szkoleniowych stylizacji paznokci

Od lat sa plany aby takowy utworzyc, niestety spełzaja na niczym....


Jak widać osoba pisząca ten tekst nie ma najmniejszego pojęcia o standardach i przepisach obowiązujących ośrodki szkoleniowe.

__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-06, 22:26   #805
kina_tczew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tczew
Wiadomości: 31
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Ten temat chyba przepisalas z innego forum, tam juz bylo wytlumaczone, ze nie dotyczy to zawdu stylistki paznokci, a najprawdopodobniej- fryzjerki...

Pozwole sobie skopiowac moja wypowiedz z tamntego forum, bo przyznam szczerze nie chce mi sie jej klepac ponownie.

Nie przepisałam z forum, tylko zacytowałam z artykułu:
http://www.paznokcie.org/artykul-0.html
kina_tczew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 08:36   #806
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Ja uważam, że swietnym pomysłem sa fora gdzie mozna wymienic informacje dotyczace m.in dobrych kursów. gdybym w miom poszukiwaniu nie trafiła tutaj to pewnie skonczyłabym szkolenie w nikomu nie znanej firmie ktora mieści sie w Piekarach Śląskich i robiłabym nijakie paznokcie. Dlatego osoby wybierajace sie na kurs powinny skorzystać z wyszukiwarki, lub listy polecanych kursów na tym forum. Ja właśnie z tego skorzystałam (kurs w Chorzowie) i naprawdę nie żałuję wydanych pieniędzy ani na kurs ani na materiały i warsztaty.
Wtedy nie sa potrzebne wycinki z artykułów bo mozna byc pewnym, że się trafi w dobre ręce i nie straci swoich pieniędzy. I zgadzam się z Albertyną. Co z tego, że dostane zaświadczenie MEN i kurs będzie miał 40 godz, jak bedzie prowadzony w grupie chocby i 10 osób na jedną instruktorkę.
asikczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-07, 09:41   #807
kina_tczew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tczew
Wiadomości: 31
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez asikczek Pokaż wiadomość
Co z tego, że dostane zaświadczenie MEN i kurs będzie miał 40 godz, jak bedzie prowadzony w grupie chocby i 10 osób na jedną instruktorkę.
no właśnie w ofercie select są 4 os., ale nie oto mi chodzi., ani o kurs.

Chodzi oto czy te nasze dyplomy, certyfikaty mają jakieś prawne znaczenie, czy trzeba mieć ten certyfikat na druku MEN-III.

--- --- --- --- --- ---

A także zamieściłam tutaj cytat, dlatego bo stwierdziłam, że warto zwrócić na to uwagę. Bo tak narazie to nikt w 100% nie wie, czy te wszystkie firmy prowadzą kursy legalnie, a tych beznadziejnych kursów niestety jest coraz więcej. Wczoraj natrafiłam na kurs za 200 parę zł... wtedy się dziwicie, że osoby po kursie trafiają do salonu (bo popyt jest duży) i niszczą paznokcie... albo używają oliwki do ciała, mydła do skórek (ktoś tu o tym pisał) i pytają się, czy można utwardzać żel pod 'lampą z domu' czy wystawiając rękę przez okno (a takie rzeczy też tutaj wyczytałam, sama bym na to nigdy nie wpadła, aby takie rzeczy praktykować, no cóż... pozostaje mi jedynie wzdychać jak to czytam )...

Sama mam znajomą, niby wyuczona, wyszkolona, jak się z nią porozmawia..., która ogłasza wszem i wobec że jest świetna, ze na wszystkim się zna, że prowadzi kursy itd, a mnie się pyta o jedwab i utwardzanie naturalnych paznokci... Dlatego wsadziłam te jej opowiadania między bajki, jak większość osób. No i szkoda, że ktoś uważa że już osiągnął cel i spoczął na laurach, dalej się nie szkoląc...
kina_tczew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-10, 14:21   #808
asia84k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Lubań
Wiadomości: 69
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

witam.mam pytanie do hupfdole. jak tam wrażenia po kursie? miałaś szkolenie tylko metodą żelową?robią szkolenia akrylem? jaka jest cena tego szkolenia no i przede wszystkim czy warto długo się czeka na takie szkolenie czy są wolne terminy? szkolenie jest indywidualne czy w grupie? z góry dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam
asia84k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-11, 17:56   #809
gosiata1
Raczkowanie
 
Avatar gosiata1
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 99
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

Hej!
Własnie niedawno wróciłam z pierwszego dnia kursu w Euro Fashion w Pruszczu.Było super i już po pierwszym dniu praktycznie nauczyłam się dokładnie budowania krzywej C.Super instruktorki,Polecam Euro Fashion!!!
gosiata1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-11, 22:12   #810
hupfdole
Raczkowanie
 
Avatar hupfdole
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Liebenburg/Niemcy
Wiadomości: 57
Dot.: Gdzie zrobić KURS? - wątek zbiorczy

witam po dwoch dniach kursu.
a wiec bylo tak: w pierwszy dzien oprocz teorii nauczylam sie calego manikiuru-tradycyjny, do tego zabieg z parafina i masaz dloni i prawidlowe lakierowanie. na drugi dzien uczylam sie stylizacji paznokci metoda zelowa. i nawet nie sadzilam, ze moglam tyle bledow robic. pania podziwiam za cierpliwosc.
co prawda kazdy palec jest inny (rozne zele ii tipsy), no i mama chciala mozliwie krotkie i nie kwadratowe.
nie wiem czy moge,ale zamieszcze tu zdjecie
na drugim zdjeciu palec srodkowy i serdeczny nie wyszly najlepiej, ale to moja wina.

trzeci dzien kursu mam 19.08 na uzupelnianie.

to na razie tyle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P6050039.jpg (58,1 KB, 129 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P6050040_01.jpg (51,3 KB, 103 załadowań)
hupfdole jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.