Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-18, 11:23   #1
Higuainn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 39

Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?


Witam drogie Panie. Od razu zaznaczam, że jestem facetem i bardzo proszę o Wasze porady.

W wieku 9 lat miałem potężny wypadek na rowerze i uderzyłem głową mocno o beton (spokojnie, wszystko ze mną w porządku ). Po miesiącu czasu wszystko mi zeszło (sińce) pod oczy i wyglądałem wtedy tak, jakby mnie ktoś zmasakrował pięściami. Koledzy się śmiali, że mnie w domu biją
Z czasem mi to zaczęło schodzić, lecz nie zeszło całkowicie.

W wieku 15 lat zacząłem nosić okulary, więc jakoś mi maskowało te sińce, aczkolwiek bardzo mrużyłem oczy, mrużę do tej pory, jak nawet na chwilę ściągnę okulary.

Dziś mam 25 lat i mówię: dość okularów. W przyszłym miesiącu chcę sobie sprawić soczewki, jednak wielką moją zmorą są te sińce i tracę sporo na pewności siebie (głęboko w psychice mi to utknęło i chyba nie ma ratunku, żeby się z tym jakoś pogodzić).

Jeżeli chodzi o aktywność to jest bardzo intensywna. Kilka razy w tygodniu siłownia, basen, żadnych chorób, głównie białe mięso, żadnych McShitów.

Drogie Panie, proszę się nie śmiać, że facet pyta o takie rzeczy, itd., itp. Naprawdę chciałbym się tego pozbyć. Macie jakieś domowe sposoby albo bardziej profesjonalne na sińce pod oczami?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za każdą wypowiedź!

Edytowane przez Higuainn
Czas edycji: 2014-01-18 o 11:26
Higuainn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 15:33   #2
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

A dlaczego ktoś miałby się śmiać?

Używasz czegokolwiek do pielęgnacji twarzy w tym skóry pod oczami?
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 19:45   #3
Higuainn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 39
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Cytat:
Napisane przez Zanthia Pokaż wiadomość
A dlaczego ktoś miałby się śmiać?

Używasz czegokolwiek do pielęgnacji twarzy w tym skóry pod oczami?
Mam jedynie jakieś mleczko nawilżające z Ziaji.
Higuainn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:05   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

...
jeżeli kasa nie stanowi problemu to najlepiej i najskuteczniej dla faceta<bo nie będę polecać ci kupowania korektorów,kamuflazy itd> to jednak wypełnić miejsce cieni żelem hialuronowym w gabinecie medycyny estetycznej...zabieg trwa chwile i daje świetny efekt zazwyczaj...bo z tego co piszesz to nie są zwykłe fizjoligiczne cienie,
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 09:10   #5
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Może i mają racje z wypełnianiem, ale jeśli chcesz popróbować czegoś nim się poddasz zabiegowi, moze spróbuj:
(są to jakieś sposoby, może trochę pomogą, bo wg mnie na sińce nie ma mocnych..)
- maść z arniką
- olej arganowy (rozjaśnia skórę)
- serum z wit. C (wzmacnia naczynka, pogrubia naskórek pod oczami)

Poza tym musze Cię dobić ( możesz mnie ), ale od soczewek since się pogarszają
Dlatego albo można to pewnie jakoś chirurgiczno-zabiegowo szybko poprawić albo trzeba olać te cienie (i traktować je np. maścią z arniki z Ziaji za jakieś 8 zł) - taka Twoja uroda. Na szczeście jesteś facetem i nie ma to większego znaczenia
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 10:26   #6
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Może i mają racje z wypełnianiem, ale jeśli chcesz popróbować czegoś nim się poddasz zabiegowi, moze spróbuj:
(są to jakieś sposoby, może trochę pomogą, bo wg mnie na sińce nie ma mocnych..)
- maść z arniką
- olej arganowy (rozjaśnia skórę)
- serum z wit. C (wzmacnia naczynka, pogrubia naskórek pod oczami)

Poza tym musze Cię dobić ( możesz mnie ), ale od soczewek since się pogarszają
Dlatego albo można to pewnie jakoś chirurgiczno-zabiegowo szybko poprawić albo trzeba olać te cienie (i traktować je np. maścią z arniki z Ziaji za jakieś 8 zł) - taka Twoja uroda. Na szczeście jesteś facetem i nie ma to większego znaczenia
....
siedze w temacie soczewkowym i kilkanaście lat sama je nosiłam i pierwszy raz słysze,że od nich bezpośrednio sie robią cienie pod oczami Za to jakość życia w soczewkach<zwłaszcza przy większej wadzie> rekompensuje wszystko..w porównaniu z okularami.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2014-01-19 o 10:45
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 10:45   #7
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Ja mam genetyczne tendencje do sińców - mam je czy bardzo często bez większego powodu (acz niewyspanie, komputer, złe żywienie, zmęczenie je z pewnością uwypuklają). Soczewki nie tworzą sińców, ale jak się ma takie skłonności to z moich obserwacji pogarszają sytuację, bo męczą oczy i je podrażniają. Ja widze dużą zależność z tym, że ja z soczewkami szaleje - często noszę je bez zdejmowania więc jest to w pewnym sensie na własne życzenie. Soczewki noszę od lat, sińce mam od zawsze ale jak mówię.. to jest moja obserwacja.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-01-19 o 10:47
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 10:52   #8
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja mam genetyczne tendencje do sińców - mam je czy bardzo często bez większego powodu (acz niewyspanie, komputer, złe żywienie, zmęczenie je z pewnością uwypuklają). Soczewki nie tworzą sińców, ale jak się ma takie skłonności to z moich obserwacji pogarszają sytuację, bo męczą oczy i je podrażniają. Ja widze dużą zależność z tym, że ja z soczewkami szaleje - często noszę je bez zdejmowania więc jest to w pewnym sensie na własne życzenie. Soczewki noszę od lat, sińce mam od zawsze ale jak mówię.. to jest moja obserwacja.
....
no rozumiem rozumiem,jednak jest to sprawa bardzo indywidualna,więc nie strasz potencjalnych Użytkowników
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 19:37   #9
Higuainn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 39
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Dziękuję za odpowiedzi.

dark01
Żel hialuronowy powiadasz? Kosztowne są takie zabiegi? Czy mogę np. kupić sobie taki żel i sam wsmarowywać na te sińce?

earthpace
Najgorsze jest to, że ja nie potrafię olać tego i cały czas jak jestem bez okularów to mam w głowie te pieprzone sińce :/
I raczej to nie zależy od mojej urody tylko od wypadku, bo moja siostra nie ma sińców a mój brat (10 lat starszy), ma prawie niewidoczne.
Popróbuję, lecz Pani dark01 mnie chyba już przekonała z tym żelem

A jeżeli chodzi o soczewki, to dużo moich znajomych nosi i nie mają żadnych sińców, albo po prostu dobrze je maskują
Higuainn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 20:08   #10
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Cytat:
Napisane przez Higuainn Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi.

dark01
Żel hialuronowy powiadasz? Kosztowne są takie zabiegi? Czy mogę np. kupić sobie taki żel i sam wsmarowywać na te sińce?

earthpace
Najgorsze jest to, że ja nie potrafię olać tego i cały czas jak jestem bez okularów to mam w głowie te pieprzone sińce :/
I raczej to nie zależy od mojej urody tylko od wypadku, bo moja siostra nie ma sińców a mój brat (10 lat starszy), ma prawie niewidoczne.
Popróbuję, lecz Pani dark01 mnie chyba już przekonała z tym żelem

A jeżeli chodzi o soczewki, to dużo moich znajomych nosi i nie mają żadnych sińców, albo po prostu dobrze je maskują
....
niestety....ten żel trzeba wstrzyknąć pod skóre więc może to zrobić tylko lekarz medycyny estetyczej/lekarz plastyk...sądze,że taki zabieg kosztuje kilkaset złotych.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:49   #11
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Zanim poddasz się zabiegowi, dużo taniej i mniej inwazyjnie będzie wypróbować po prostu różne pielęgnujące kremy i żele pod oczy, których głównym zadaniem jest właśnie niwelowanie cieni pod oczami. Takich żeli znajdziesz na pęczki w drogeriach i aptekach. Smarujesz sobie rano i wieczorem, to jest bezbarwne, ot zwykły krem, więc nikt nic nie będzie wiedział :P Jak już pisała @earthpace są to np. kremy z arniką czy olejkiem arganowym. Jak wpiszesz w google "krem pod oczy na cienie" wyskoczy ci od razu pełno pozycji. Poszczególne kosmetyki przed zakupem możesz poobczajać tu na wizażu w dziale KWC - są tam opisy, ceny i przede wszystkim opinie dotyczące skuteczności baaardzo wielu kosmetyków Powodzenia!
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 21:51   #12
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Szczerze, serio nie mam wrodzonej tendencji do fatalizmu, ale ja stosuje arganowy od roku, stosuje różnej maści kremy.. i to naprawdę niezbyt pomaga Na worki i spuchnięte oczy owszem, ale cienie to jakaś masakra po prostu. Wystarczy trochę podrażnionych oczu, niedospana noc, komputer, alkohol.. i efekt gotowy. A czasem nic.. i są. Ja myślę, że dużo problemu siedzi w tym czy bardzo się przypatrujemy swoim cieniom jak się wpatrujemy w nie to wydaja się ogromne i b przeszkadzają.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-01-19 o 21:53
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:56   #13
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Szczerze, serio nie mam wrodzonej tendencji do fatalizmu, ale ja stosuje arganowy od roku, stosuje różnej maści kremy.. i to naprawdę niezbyt pomaga Na worki i spuchnięte oczy owszem, ale cienie to jakaś masakra po prostu. Wystarczy trochę podrażnionych oczu, niedospana noc, komputer, alkohol.. i efekt gotowy. A czasem nic.. i są. Ja myślę, że dużo problemu siedzi w tym czy bardzo się przypatrujemy swoim cieniom jak się wpatrujemy w nie to wydaja się ogromne i b przeszkadzają.
No niestety niektórzy, jak są po prostu tak uwarunkowani genetycznie to nic się nie da zrobić albo tylko niewiele. Zawsze zależy od osoby. Z Autorem wątku jeszcze nie wiadomo, jak będzie, próbować kremów pod oczy w każdym razie nie zaszkodzi. A jak nic nie pomoże to zakrywać, korektorem zakrywać
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 15:03   #14
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Wg mnie jeżeli już to szukaj kremów pod oczy w aptece (ja polecam firmę Pharmaceris, mają jakiś krem na cienie pod oczami z tego co się orientuje i sama zamierzam go kupić, kiedy skończy mi się mój Nivea z drogerii który był niewypałem). Też pomaga trochę schłodzenie skóry pod oczami wacikami z zieloną herbatą (parzysz zieloną herbatę wieczorem, moczysz ze 2-4 waciki w niej, wyciągasz je, odciągasz nadmiar zielonej herbaty z wacika by nie ciekło z niego strasznie, wkładasz do plastikowego pojemniczka do lodówki, następnego dnia wyjmujesz waciki i przykładasz cyklicznie na czas 1-2 sekundy i tak z minutę. Nie trzymamy non stop wacika pod okiem bo jest super zimny i byś sobie odmroził skórę pod oczami, ale taki okład działa kojąco i mi lekko rozjaśnia sińce gdy się nie wyśpię)
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 15:09   #15
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Jeżeli postawisz na pielęgnacje to ważne,żeby krem przede wszystkim zawierał sporo kofeiny.warto się wybrac tez do kosmetyczki na cykle zabiegów polegających na ''drenażu limfatycznym'' okolicy cieni....cienie to jest zastój limfy i krwi..trzeba to jakby przepchnąć i ułatwić odpływ zastojom.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 18:23   #16
Higuainn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 39
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Po raz kolejny dziekuje za wypowiedzi.

Drogie Panie a co sadzicie o tym?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...lawatkiem.html

Probowalyscie? Z tego co czytam, to bardzo pochlebne opinie, a krem jest bardzo tani! Warto chyba sprobowac na dobry poczatek
Higuainn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 18:43   #17
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Cytat:
Napisane przez Higuainn Pokaż wiadomość
Po raz kolejny dziekuje za wypowiedzi.

Drogie Panie a co sadzicie o tym?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...lawatkiem.html

Probowalyscie? Z tego co czytam, to bardzo pochlebne opinie, a krem jest bardzo tani! Warto chyba sprobowac na dobry poczatek
...
cóż...nie zaszkodzi,ale nie spodziewaj się spektakularnych efektów.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 19:01   #18
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Cytat:
Napisane przez Higuainn Pokaż wiadomość
Po raz kolejny dziekuje za wypowiedzi.

Drogie Panie a co sadzicie o tym?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...lawatkiem.html

Probowalyscie? Z tego co czytam, to bardzo pochlebne opinie, a krem jest bardzo tani! Warto chyba sprobowac na dobry poczatek
Z tego co ja widzę to te opinie raczej słabe :-P produkt przeciętny. Poszukaj czegoś lepszego, może będzie parę złotych droższe ale nie będziesz tracić czasu na smarowanie czymś co niewiele zdziała. Na KWC warto kierować się nie tylko wysokością oceny, ale też ilością opinii.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 07:13   #19
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jestem facetem. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Ja jak już to stawiałabym na coś aptecznego a Ziaja to nawet w markecie jest ^^' Na rzeczy z którymi mam wielkie problemy nigdy nie kupuje drogeryjnych lub marketowych kosmetyków, bo one nie działają spektakularnie, a poza tym czasem bywa że służą tylko do nawilżania mimo że producent co innego napisał na opakowaniu.

Ja na trądzik używam tylko aptecznych kremów a na noc i czasem na dzień dla odpoczynku dla skóry jakiś drogeryjny.

Może też bierz jakieś witaminy dodatkowo? To nigdy nie przeszkadza a zawsze może wspomóc.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-21 08:13:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.