Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-26, 12:23   #1441
Alicja Kumor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Nie wiem jak ten diodowy Lightsheer sie spisuje, ale ja bylam na depilacji łydek IPLem w Nowym Sączu i jestem zadowolona, bo zaplacilam tylko 149zl, oprocz tego zabieg wykonywala kobieta ktora jest konsultantem w rozmowych w toku hehe, fajna babka. Za miesiac ide na kolejny zabieg
Alicja Kumor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 13:17   #1442
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

wszystko fajnie cena tez ok a jakie masz wloski i jaki efekt tej depilacji?gdzie bylas jesli mozna wiedziec?
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 15:37   #1443
Alicja Kumor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Ja byłam na depilacji w piątek w la clinique w rynku, więc efektów jako takich jeszcze nie mam bo pani powiedziala ze zaczna wypadac po okolo dwoch tygodniach. Wlosy na nogach mam ciemne, jak chyba kazda z nas ktora sie goli
Alicja Kumor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 19:38   #1444
Basia 82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Witam wszystkich

Chciałam dorzucić do dyskusji swoje trzy grosze Nie wiem jak bolesny jest zabieg na laserze diodowym bo straszny cykor jestem jeżeli chodzi o ból i nigdy bym się na taki zabieg nie odważyła, ale zrobiłam sobie depilację łydek na IPL. I muszę powiedzieć, że z efektu jestem bardzo zadowolona. Pierwsze włosy zaczęły mi plackami wypadać po 3 tygodniach. Po czwartym zabiegu w sumie to już tylko jakieś niedobitki zostały więc piąty to już była kosmetyka. Co prawda kosztowało mnie to znaaaaaaaacznie więcej niż 149 zł za zabieg ale i tak było warto bo teraz mam spokój. A mamę zaciągnęłam na zamykanie popękanych naczynek bo miała z tym poważny problem na twarzy i też jest bardzo zadowolona z efektu. Nie dokończyła serii ze względu na brak kasy (ten zabieg też był dość kosztowny) ale po dwóch zabiegach i tak część naczynek się jej pozamykała.
Basia 82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 16:59   #1445
Alicja Kumor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Basiu 82 a ile płaciłaś za jeden zabieg jeśli można wiedziec? Ja zastanawiam sie jeszcze nad usunieciem przebrawien z twarzy. Dowiedzialam sie na miejscu, ze najlepszym zabiegiem bedzie fotoodmladzanie, bo oprocz usuwania przebarwien dziala także na zmarszczki , rozszerzone pory i popekane naczynka które także sa moim utrapieniem takze wybiore sie i dam znac jakie efekty
Alicja Kumor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 17:43   #1446
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez Basia 82 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich

Chciałam dorzucić do dyskusji swoje trzy grosze Nie wiem jak bolesny jest zabieg na laserze diodowym bo straszny cykor jestem jeżeli chodzi o ból i nigdy bym się na taki zabieg nie odważyła, ale zrobiłam sobie depilację łydek na IPL. I muszę powiedzieć, że z efektu jestem bardzo zadowolona. Pierwsze włosy zaczęły mi plackami wypadać po 3 tygodniach. Po czwartym zabiegu w sumie to już tylko jakieś niedobitki zostały więc piąty to już była kosmetyka. Co prawda kosztowało mnie to znaaaaaaaacznie więcej niż 149 zł za zabieg ale i tak było warto bo teraz mam spokój. A mamę zaciągnęłam na zamykanie popękanych naczynek bo miała z tym poważny problem na twarzy i też jest bardzo zadowolona z efektu. Nie dokończyła serii ze względu na brak kasy (ten zabieg też był dość kosztowny) ale po dwóch zabiegach i tak część naczynek się jej pozamykała.
owszem wypadły,ale po 2 miesiącach od zakończenia 3 zabiegu odrosły
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 19:16   #1447
Basia 82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
owszem wypadły,ale po 2 miesiącach od zakończenia 3 zabiegu odrosły
Nie bardzo kumam. 3 zabiegi na IPL to za mało więc szans nie ma żeby się włosów pozbyć. Robi się co najmniej 5 choć wiem że są salony, w których sugeruje się aż 8 zabiegów ale wydaje mi się, że to w związku z jakąś starszą technologią. Ale nie słyszałam, żeby ktoś po 3 miał zadowalające efekty. Wiem też, że czasem po pierwszym wypadają prawie wszystkie włosy (moja kumpela tak miała) ale oczywiste jest, że tylko cześć z nich została zniszczona więc reszta odrośnie. Właśnie dlatego robi się serie.
Co do wydatków to za zabieg zamykania naczynek (nie bardzo wiem czy to było fotoodmładzanie czy po prostu zamykanie naczynek) mama płaciła 500 zł (za jeden !!!). Za depilację łydek z kolanami płaciłam prawie 600 zł za jeden zabieg. Zgroza.
Basia 82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 14:51   #1448
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Moja przygoda z usuwaniem włosków za pomącą lasera trwa ponad rok
Na pachy miałam już 7 albo 8 zabiegów, a na bikini jestem już po 5 i czekam na wypadnięcie włosków.
Super sprawa ale trzeba wiedzieć, że nigdy nie pozbędziemy się 100% włosków po 3-4 zabiegach. Z prostej przyczyny - usuwane są włoski tylko w fazie wzrostu i nie ma recepty aby trafić w ciągu 4 razy na wszystkie włoski.

U mnie z zabiegu na zabieg jest coraz lepiej. Bikini idzie mi bardzo dobrze - większość włosków które zostały znajdują się na "ciemniejszych stronach" czyli na wargach. Przez około 2 miesiące cieszę sie idealnie gładziutką skórą, później jak coś odrasta to lecę na zabieg. Koszt z perspektywy czasu jest identyczny jak przy wosku - komfort niezaprzeczalnie lepszy. Zero wrastania, nie muszę "zapuszczać" buszu do zabiegu i pracujemy nad stałym usunięciem.

Koszt jeśli o mnie chodzi to (płacę już 50%):
165zł pachy + 165zł całe bikini + 75zł między pośladkami = 405zł na 2,5miesiąca = 162zł na miesiąc, a komfort wart o wiele więcej.
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)


Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2010-04-28 o 14:53
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 15:51   #1449
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez Basia 82 Pokaż wiadomość
Nie bardzo kumam. 3 zabiegi na IPL to za mało więc szans nie ma żeby się włosów pozbyć. Robi się co najmniej 5 choć wiem że są salony, w których sugeruje się aż 8 zabiegów ale wydaje mi się, że to w związku z jakąś starszą technologią. Ale nie słyszałam, żeby ktoś po 3 miał zadowalające efekty. Wiem też, że czasem po pierwszym wypadają prawie wszystkie włosy (moja kumpela tak miała) ale oczywiste jest, że tylko cześć z nich została zniszczona więc reszta odrośnie. Właśnie dlatego robi się serie.
Co do wydatków to za zabieg zamykania naczynek (nie bardzo wiem czy to było fotoodmładzanie czy po prostu zamykanie naczynek) mama płaciła 500 zł (za jeden !!!). Za depilację łydek z kolanami płaciłam prawie 600 zł za jeden zabieg. Zgroza.
chyba się nie zrozumiałyśmy.
miałam pierwszy zabieg na diodowym.po nim znikło mi 10 % włosów.nogi wyglądają śmiesznie ,bo są łyse placki i kępki włosów.do dziś tak jest.
po 3 zabiegach na IPL-u nie znikło nic-WSZYSTKIE POZOSTAŁE ODROSŁY.

dla porównania na łydkach robilam zabiegi mieszane,czyli 1-diodowy,a 3-IPL-em.na bikini tylko 3 IPL-em i WSZYSTKIE WŁOSY ODROSŁY.wydaje mi się,że po 3 razach powinnam pozbyć się przynajmniej 50 %.nie liczyłam na 100%,ale przynajmniej na połowę.

kiedy rozmawiałam z kosmetyczką z salonu i na moje pytanie,czemu włsoy odrastają nie potrafiła mi odpowiedzieć jednoznacznie.kręciła coś na temat choroby hirsutyzmu.kiedy powiedziałam jej,że robiłam badania pod tym kątem i nie mam tego problemu zmieszana powiedziała,że powinnam zrobić najmniej 13 zabiegów na IPL-to jakaś porażka,bo na diodowym wystarczy 4/6 zabiegów.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2010-04-28 o 16:07
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 18:48   #1450
Alicja Kumor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Kocurasek a moze ten IPL jest starej generacji? a na ilu dżulach pracuje kosmetolog? bo ja mialam na 18. podobno od tego tez zalezy
Alicja Kumor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 18:50   #1451
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez Alicja Kumor Pokaż wiadomość
Kocurasek a moze ten IPL jest starej generacji? a na ilu dżulach pracuje kosmetolog? bo ja mialam na 18. podobno od tego tez zalezy
ja miałam max 31 i zero wyników


dziewczyny ,zanim pójdziecie na kolejny zabieg poczekajcie 2 -3 miesiące i zobaczcie,czy odrastają wasze włosy.jeśli nie to znaczy,że efekt jest porządany,jeśli włosy odrastają to szkoda kasy na pseudo laser.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2010-04-28 o 18:54
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 19:47   #1452
imagination
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Witam!
niestety odrastanie włosów po depilacji może byc z wielu przyczyn, przede wszystkim przy laserze IPL obserwowane jest to bardzo czesto. Tak naprawde ok 30% jest w fazie anagenu ale nie mozemy okreslic tego dokładnie. jesli juz światło trafi na włosa w tej fazie ale energia impulsu jest za mało nie ulegnie zniszczeniu mieszek włosowy ale zostanie jedynie uszkodzony. Wtedy nowy włos nie wyrasta( nam sie wydaje ze został usunięty) jednak mieszek się regeneruje i wyrasta włos np po 2 miesiącach albo poźniej w zależności od poziomu jego uszkodzenia, zdolności do regeneracji itp.
Ilości zabiegow tak naprawde nie mozna okreslic ani porównywac ze sobą. Wszystko zalezy od koloru włos, koloru skóry,( im większa róznica między kolorem włosa i skóry tym lepiej) grubości włosa, głębokości mieszka w skórze( najpłycej włosy na górną warga - najgłębiej włosy łonowe) i od wielu innych cech.

Przy laserze diodowym mówi się o około 6 zabiegach.
Natomiast problem pojawia sie przy IPLach bo jedno urzadzenie nie równe jest drugiemu. Wiekszosc laserów diodowych to Light Sherr Coherenta, natomiast firm produkujcych IPL jest masa. Ilość zabiegów zależy od mocy urządzenia, ustawień ogólnie jego jakości. Sama 1,5 roku temu zaczełam pracowac na IPLu gdzie okreslona ilość zabiegów przez producenta wahała sie w granicach 8-12. Od niedawna pracuje na nowym sprzęcie (technika baaardzo szybko idzie na przód) i wg producenta seria jest do 6 zabiegów wiec siła jest zupełnie inna. Najlepiej przed rozpoczęciem spytac kosmetologa ile zabiegów mniej wiecej przewiduje po diagnozie owłosienia. zdazają sie przypadki kiedy poziom androgenów jest podwyższony i ciezko usunąc owłosienie ( sama mialam klienta na dep. plecow i po 8 zab diodowym laserem włosy stały się słabsze ale znaczacej redukcji ilości nie było widac niestety). U Ciebie TmargoT mysle ze to był bardziej słaby sprzęt.

Mało kto o tym mówi ale ogolnie obie metody usuwają owłosienie w ok 90% i niestety nie na całe zycie. po około 4 -5 latach należy powtarzać zabieg tzw. przypominający raz w roku, gdyz organizm bedzie produkował nowe mieszki włosowe.
Mam nadzieje że trochę rozjaśniłam magię laserów
Powodzenia dziewczyny

Edytowane przez imagination
Czas edycji: 2010-04-29 o 12:40
imagination jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 20:44   #1453
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez imagination Pokaż wiadomość
Witam!
niestety odrastanie włosów po depilacji może byc z wielu przyczyn, przede wszystkim przy laserze IPL obserwowane jest to bardzo czesto. Tak naprawde ok 30% jest w fazie anagenu ale nie mozemy okreslic tego dokładnie. jesli juz światło trafi na włosa w tej fazie ale energia impulsu jest za mało nie ulegnie zniszczeniu mieszek włosowy ale zostanie jedynie uszkodzony. Wtedy nowy włos nie wyrasta( nam sie wydaje ze został usunięty) jednak mieszek się regeneruje i wyrasta włos np po 2 miesiącach albo poźniej w zależności od poziomu jego uszkodzenia, zdolności do regeneracji itp.
Ilości zabiegow tak naprawde nie mozna okreslic ani porównywac ze sobą. Wszystko zalezy od koloru włos, koloru skóry,( im większa róznica między kolorem włosa i skóry tym lepiej) grubości włosa, głębokości mieszka w skórze( najpłycej włosy na górną warga - najgłębiej włosy łonowe) i od wielu innych cech.

Przy laserze diodowym mówi się o około 6 zabiegach.
Natomiast problem pojawia sie przy IPLa bo jedno urzadzenie nie równe drugiemu. Wiekszosc laserów diodowych to Light Sherr Coherenta natomiast firm sprzedających jest masa. Ilość zabiegów zależy od mocy urządzenia, ustawień ogólnie jego jakości. Sama 1,5 roku temu zaczełam pracowac na IPLu gdzie okreslona ilość zabiegów przez producenta wahała sie w granicach 8-12. Od niedawna pracuje na nowym sprzęcie (technika baaardzo szybko idzie na przód) i wg producenta seria jest do 6 zabiegów wiec siła jest zupełnie inna. Najlepiej przed rozpoczęciem spytac kosmetologa ile zabiegów mniej wiecej przewiduje po diagnozie owłosienia. zdazają sie przypadki kiedy poziom androgenów jest podwyższony i ciezko usunąc owłosienie ( sama mialam klienta na dep. plecow i po 8 zab diodowym laserem włosy stały się słabsze ale znaczacej redukcji ilości nie było widac niestety). U Ciebie TmargoT mysle ze to był bardziej słaby sprzęt.

Mało kto o tym mówi ale ogolnie obie metody usuwają owłosienie w ok 90% i niestety nie na całe zycie. po około 4 -5 latach należy powtarzać zabieg tzw. przypominający raz w roku, gdyz organizm bedzie produkował nowe mieszki włosowe.
Mam nadzieje że trochę rozjaśniłam magię laserów
Powodzenia dziewczyny
nie wiem,czy to stary sprzęt,jeśli zaklad otworzono na początku listopada,a ja byłam pod koniec listopada.sprzęt był nowiutki,jak cały salon.
zdaję sobie sprawę z tego,że kazdy reklamuje swój sprzęt i swój wyrób.
według tych pań byłam idealną kandydatką do tego zabiegu,a jednak nie wyszło.
nie chce tu krytykowac sprzętu,czy technologii,opisuję swoje doświadczenie,ktore kosztowało mnie kupę forsy 3 razy 450 zł-łydki i 3 razy 300zł.-bikini .to nie są małoe koszty,często ludzie odkładają na to miesiącami,aby uzyskać reklamowany efekt.
czy jest na to jakaś reklamacja?przecież to źle wykonany zabieg,a kasa została skasowana.

dziś przypomina mi się rozmowa z kosmetyczkami.dwie robiły mi ten zabieg i obie mówiły,że robiły sobie depilację pod pachami.mówiły tak samo,że po jednym zabiegu pozbyły się połowy włosów.dziwnym trafem jednak pani miała za miesiąc ślub,ale nie poddała się nowemu zabiegowi,bo wspomniała o tym.
wtedy nie zwracałam na to uwagi,ale dziś składam wszystko do kupy.
kiedy przed kolejna wizytą poszłam do salonu omówić problem odrastających włosów pani kręciła coś o chorobach.kiedy jej wytłumaczyłam,że nie stwoerdzono u mnie tej choroby zmieniła zdanie twierdząc,że podniesie mi jeszcze moc laseru.zabieg miał była za 2 tyg. i co?
nikt nie zadzwonił,żeby przypomniec o terminie .wcześniej dzwonili tydzien przed i dzien przed.do dziś nikt się nie odezwał.a ja między czasie znalazłam ten wątek.

podsumowując całą sytuację uważam,że zostałam oszukana i nikt nie chce wziąc za to odpowiedzialności.dlatego opisuję swój przypadek ku przestrodze innnych.zawsze będzie kytoś,kto nie uwierzy,ale może choć jedna osoba zastanowi się,czy warto wydac kasę na coś co nie przynosi efektu.
czytajac cały wątek nie znalazłam ani jednej osoby,ktora skrytykowałaby laser diodowy,a IPL tak.
czy to nie mówi samo za siebie?
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-28, 21:17   #1454
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez Alicja Kumor Pokaż wiadomość
Kocurasek a moze ten IPL jest starej generacji? a na ilu dżulach pracuje kosmetolog? bo ja mialam na 18. podobno od tego tez zalezy
Z tego co się orientuję to w gabinecie, do którego chodzę nie pracują IPLem. Jak będę na poprawce to zapytam czym dokładnie. Ale tam Panie mi nie obiecywały złotych gór. Każdy organizm reaguje inaczej tak jak napisała imagination:
"Mało kto o tym mówi ale ogolnie obie metody usuwają owłosienie w ok 90% i niestety nie na całe zycie. po około 4 -5 latach należy powtarzać zabieg tzw. przypominający raz w roku, gdyz organizm bedzie produkował nowe mieszki włosowe.
Ilości zabiegow tak naprawde nie mozna okreslic ani porównywac ze sobą. Wszystko zalezy od koloru włos, koloru skóry,( im większa róznica między kolorem włosa i skóry tym lepiej) grubości włosa, głębokości mieszka w skórze( najpłycej włosy na górną warga - najgłębiej włosy łonowe) i od wielu innych cech."
Ja jestem tego świadoma - Panie mnie uprzedziły. I u jednej osoby idzie coś lepiej a u innej gorzej. Mam porównanie z moimi pachami i bikini. Bikini idzie zdecydowanie szybciej a i tu i tu są moje włosy
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)


Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2010-04-28 o 21:19
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 00:27   #1455
wolodyj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 19
Rio IPL Hair Removal

Witam!

Chcialbym sobie wydepilowac klatke piersiowa i plecy depilatorem laserowym lub IPL (chodzi o permanentne usuniecie wlosow) wpadl mi w oko ten depilator: http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/st...hTerms=4424833 a i zonie sie przyda (jesli to dziala)
Co o nim sadzicie? Czy to dziala? Wiem ze w salonie byloby lepiej, szybciej i sprawniej tylko ze to dla mnie dosc duzy koszt tymbardziej ze teraz buduje dom i musze sie liczyc z pieniedzmi.

Z gory dzieki za odpowiedz

PS: W ogole to jestem w kropce troche, bo na stronie tego sklepu (argos) pisza ze usuwa wlosy na stale a na innej stronie pisza ze IPL nie uszkadza cebulek wlosow wiec wlosy nie zostaja usuniete permanentnie.

Edytowane przez wolodyj
Czas edycji: 2010-04-29 o 00:42
wolodyj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 13:25   #1456
Szebasztian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

witam wszystkich, postanowilem napisać na tym forum (ktore jest przeznaczone głownie dla kobiet ) ponieważ sam kiedyś szukałem informacji o epilacji laserowej, i teraz chciałbym podzielić się wrażeniami. Jak by oddać dług przyszłym pokoleniom epilarzystów i epilarzystek może komuś pomoże to tak jak inni mi pomogli

zacznę od tego że jestem facetem, mam 21 lat i chciałem usunąć owłosienie na klatce piersiowej ponieważ, najprościej w świecie, nie podobało mi się. zaoszczędziłem pieniądze i po przeczytaniu chyba z milioooon opinii zabrałem się do szukania salonu który zabieg mi przeprowadzi.
Dowiedziałem się z różnych for że najlepszy jest Light Sheer więc szukałem salonu z takowym laserem. Gdy już znalazłem umówiłem się na wizytę, i dzisiaj jestem po 5tej

pierwsze moje wrażenie - (przepraszam wszystkich za wyrażenie.. ale!) boli jak sam s****ysyn! myślałem że mdleć tam będę z bólu (niektórzy porównują to z dentystą, ale wg mnie nie ma żadnego porównania! :P )
ale później używałem tej maści na receptę, jakoś na E nazwa (de facto nie miałem recepty więc powiedziałem że chcę na zabieg laserowy i aptekarka mi sprzedała ) było lepieej, ale dalej bolało

pierwsze trzy zabiegi to było wokół sutków i 'trójkąt' pod szyją pomiędzy sutkami kosztowało mnie to 250 zł. po trzech zabiegach zdecydowałem się odpuścić sobie obszar wokół sutków ponieważ efekty były, ale nie takie jakich bym oczekiwał i chyba musiało by duużo minąć zanim zupełnie bym się pozbył włosków. Kontynuowałem 'trójkąt' (od 4tego zabiegu kosztowało mnie to 125 zł) i muszę powiedzieć, że po 4 zabiegu
a) przez miesiąc nic nie wyrastało
b) gdy już zaczęły rosnąć to może z 25% tego co przed zabiegami, nawet mniej
c) włosy które odrosły były jaśniejsze i cieńsze (w porównaniu z męskim owłosieniem klatki piersiowej jest to WIELKA różnica )
d) dzisiaj był najprawdopdoobniej mój ostatni zabieg, ponieważ nawet pani przeprowadzająca stwierdziła że raczej nie będzie już potrzeby

tak więc mówię wszem i wobec - że to działa!
mam jasną karnację, a owłosienie oczywiście czarne więc pewnie dlatego takie dobre efekty. Mówię jeszcze raz - laser używany to Light Sheer panie które prowadzą ten salon sa mega miłe i pozytywne, więc przychodzenie tam mimo bólu było przyjemnością !

cóż mogę więcej powiedzieć? dziewczyny i chłopaki - nie wahajcie się! róbcie i bądźcie szczęśliwi!
Szebasztian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 14:31   #1457
imagination
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

TmargoT co do gwarancji i ubiegania się o jakieś zwroty pieniążków wszystko zależy co podpisałaś w oświadczeniu przed zabiegiem, ale po 3 zabiegach na pewno nie możesz sie o nią ubiegać. To tak jak pisałam włos może być uszkodzony- rośnie, ale jaśniejszy słabszy itp i możliwe że przy następnym zabiegu uległby zniszczeniu jeśli trafimy na fazę jego wzrostu. Jeśli zrobiłabyś więcej zabiegów niż przewidywano a efektów by nie było i nie było by jasnej przyczyny ---> wtedy tak, możesz się ubiegać o zabieg gratis lub po zmniejszonej cenie.

Ja osobiście pracuje na laserze diodowym i na IPL i po przeprowadzeniu wywiadu, diagnozie owłosienia, wrażliwości klienta na ból, jego aktywności itp wybieram odpowiednią metodę. Każda ma swoje wady i zalety.
Laser diodowy- bardzo skuteczny czego nie można zaprzeczyć, niestety bolesny, skóra jest zmieniona-bąble, zaczerwienienia, efekt lekkiego oparzenia, możliwość przebarwien, odbarwień, trzeba bardzo uważać na słońce, substancje fotouczulające
IPL- w zależności od urządzenia ( niestety wiele "chińskich"), jego ustawień ( system bardziej skomplikowany niż l. diodowy) może byc mało albo bardzo skuteczny, niebolesny ( odczucie ciepłych igiełek ale to nie jest ból), na skórze lekkie zaróżowienie, ogólnie skóra po zabiegu prawie nie zmieniona, nie wyklucza aż tak bardzo z aktywności życiowej, wiązka jest delikatniejsza dla skóry ale faktycznie trzeba się nastawić na większą ilość zabiegów.

Jeśli ktoś ma wrażliwszą skórę, jest mało odporny na ból, a szczególnie jeśli robi depilacje na twarzy- polecam IPLa.
Laser diodowy jest bardzo skuteczny głownie dzięki jego wiązce świetlnej, jego siła jest niestety równoważna do skutków ubocznych jakie niesie za sobą szczególnie w rękach niedoświadczonej osoby.

Ciężko jednoznacznie określić która z metod jest lepsza.
Pozdrawiam
imagination jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 09:32   #1458
the best ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

hej
jakie salony w warszawie polecacie??
the best ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 03:44   #1459
marzanna21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 15
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

ale glupoty wypisujesz. .ja wyprobowalam na sobie chyba wszystkie rodzaje laserow i wie ze ipl to sheet. Dopiero pomogl mi diodowy i to odpowiedniej firmy bo nie kazdy diodowy jest ok. nieznosze jak jakis pracownik wypisuje taaaakie bzdury tylko po to zeby naraic sobie klientow
marzanna21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 17:17   #1460
imagination
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 8
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez marzanna21 Pokaż wiadomość
ale glupoty wypisujesz. .ja wyprobowalam na sobie chyba wszystkie rodzaje laserow i wie ze ipl to sheet. Dopiero pomogl mi diodowy i to odpowiedniej firmy bo nie kazdy diodowy jest ok. nieznosze jak jakis pracownik wypisuje taaaakie bzdury tylko po to zeby naraic sobie klientow

Droga koleżanko, jesteśmy tutaj żeby sobie pomagać, ważna jest każda opinia więc się szanujmy. Masz racje wszystko zależy od urządzenia ale też od włosów, karnacji i reakcji danej osoby. Ty testowałaś na sobie, a ja mam doświadczenie w przeprowadzaniu serii zabiegów u bardzo wielu osób każdą z metod. Przekazałam tylko moje spostrzeżenia. Wszytko ma swoje plusy i minusy. Jeśli masz większą wiedzę merytoryczną chętnie się dowiemy czegoś więcej
imagination jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-06, 18:09   #1461
marta303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cześć dziewczyny
Mam pytanie czy któraś z was depilowała sie w salonie Mona Lisa w Poznaniu? Jeśli tak to do której kosmetyczki z tego gabinetu najlepiej się wybrać?
Bardzo proszę o opinie
marta303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-07, 16:57   #1462
klodij
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 22
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Witam dziewczyny !Bywam tu rzadko , ale musze was zapytać drogie wizażanki o opinie. We Wrocławiu powstało nowe centrum Fotoepilacji no+vello na licencji hiszpańskiej , czy ktoś korzystał z ich usług, mają ceny każda część ciała za 99 zł?Wydaje mi sie , żę to coś nie tak bo ja płaciłam więcej za laser i praktycznie na nogach po 3 razach nie mam już włosków.Z tego co słyszałam mają nieciekawy sprzęt i jest taka cena a musisz chodzić wiecej razy.Czy mogę liczyć na kogoś opinie?Pozdrawiam
klodij jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 15:34   #1463
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez klodij Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny !Bywam tu rzadko , ale musze was zapytać drogie wizażanki o opinie. We Wrocławiu powstało nowe centrum Fotoepilacji no+vello na licencji hiszpańskiej , czy ktoś korzystał z ich usług, mają ceny każda część ciała za 99 zł?Wydaje mi sie , żę to coś nie tak bo ja płaciłam więcej za laser i praktycznie na nogach po 3 razach nie mam już włosków.Z tego co słyszałam mają nieciekawy sprzęt i jest taka cena a musisz chodzić wiecej razy.Czy mogę liczyć na kogoś opinie?Pozdrawiam
za chwilę pologują się pracownice tego salonu i z jednym postem na forum będą wychwalać tą metodę

A tak poważnie to pierwsze słyszę. Tanio trochę i jak poczytałam w necie to słabo mnie to przekonuje
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-11, 15:45   #1464
Ewelinalatos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

depilacja laserowa- moje doświadczenie.
Zabiegi depilacji zaczełam 5 lat temu, laserem aleksandrytowym 7 zabiegów zero efektów- kupe pieniedzy wywalonych w błoto nie polecam tego lasera. po 3 latach zdecydowałam sie na laser diodowy light sheer, który poleciła mi kolezanka, która miała wczesniej zabiegi laserem IPL( efekty minimalne) a pozniej dioidowym- bikini 3 zabiegi zero włosów, pachy 4 zabiegi zero włosów.
Wydałam tyle kasy na zabieg laserem aleksandrytowym, szkoda ze wszczesniej az tak sie tym nie ineresowałam i nie wybrałam diodowego. Proponuje tez patrzeć na gabinet, który wybieracie na jego doswiadczenie. Chodziłam na konsultacje i dwa sprawdziłam, które polecam:

KOSMEDICA wola
STUDIO LIGHT ząbki

Edytowane przez Ewelinalatos
Czas edycji: 2010-05-11 o 16:08
Ewelinalatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-12, 17:04   #1465
Sylkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!
Być może już była poruszana ta kwestia ale nie jestem w stanie przebrnąć przez 50 stron postów...

Mam 32 lata, i przez wiele lat wyrywania, depilowania włosków na brodzie i wąsiku udało mi się wyhodować twarde i ostre włoski, gdzie każdy rośnie w inną stronę (niestety zapewnienia że włoski staną się słabsze nie sprawdziły się). Zwłaszcza włoski na brodzie są grube i twarde. Badałam hormony i wszystko w normie, stan obecny to niestety efekt długoletniego "znęcania" się nad włoskami twarzy.
Chciałam już dawno poddać się laserowej depilacji, i pewnie bym to zrobiła gdyby nie fakt że jestem BLONDYNKĄ, i włoski na brodzie i wąsiku mam b. jasne - jeśli ich nie usuwam to pod światło widać je b. wyraźnie. Byłam kilka razy na elektrolizie. Gdy kilka lat temu dowiadywałam się czy laser mi pomoże, mówiono że nie.

Czy na obecną chwilę coś się zmieniło i laserowej depilacji mogą się poddać osoby również z jasną karnacją? Jeśli tak jaki typ lasera usunie takie jasne owłosienie?
A jeśli nie, to czy istnieje jakaś metoda na trwałe pozbycie się owłosienia u osób z jasną karnacją?

Jestem załamana, ponieważ w tej chwili pozostało mi tylko: golenie, lub krem do depilacji. Po zabiegach typu: woski, pęseta czy depilator wyskakują mi koszmarne krosty i gule mimo zachowania maksymalnej higieny (zresztą i tak mam cerę problemową) więc te metody zupełnie odpadają.
Przytulanie i pocałunki z mężem, lub buziak na przywitanie z koleżanką to stres, że ktoś poczuje...Czy nigdy się już nie uwolnię od tego koszmaru?

Edytowane przez Sylkowa
Czas edycji: 2010-05-12 o 17:10
Sylkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 18:47   #1466
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Cytat:
Napisane przez Sylkowa Pokaż wiadomość
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!
Być może już była poruszana ta kwestia ale nie jestem w stanie przebrnąć przez 50 stron postów...

Mam 32 lata, i przez wiele lat wyrywania, depilowania włosków na brodzie i wąsiku udało mi się wyhodować twarde i ostre włoski, gdzie każdy rośnie w inną stronę (niestety zapewnienia że włoski staną się słabsze nie sprawdziły się). Zwłaszcza włoski na brodzie są grube i twarde. Badałam hormony i wszystko w normie, stan obecny to niestety efekt długoletniego "znęcania" się nad włoskami twarzy.
Chciałam już dawno poddać się laserowej depilacji, i pewnie bym to zrobiła gdyby nie fakt że jestem BLONDYNKĄ, i włoski na brodzie i wąsiku mam b. jasne - jeśli ich nie usuwam to pod światło widać je b. wyraźnie. Byłam kilka razy na elektrolizie. Gdy kilka lat temu dowiadywałam się czy laser mi pomoże, mówiono że nie.

Czy na obecną chwilę coś się zmieniło i laserowej depilacji mogą się poddać osoby również z jasną karnacją? Jeśli tak jaki typ lasera usunie takie jasne owłosienie?
A jeśli nie, to czy istnieje jakaś metoda na trwałe pozbycie się owłosienia u osób z jasną karnacją?

Jestem załamana, ponieważ w tej chwili pozostało mi tylko: golenie, lub krem do depilacji. Po zabiegach typu: woski, pęseta czy depilator wyskakują mi koszmarne krosty i gule mimo zachowania maksymalnej higieny (zresztą i tak mam cerę problemową) więc te metody zupełnie odpadają.
Przytulanie i pocałunki z mężem, lub buziak na przywitanie z koleżanką to stres, że ktoś poczuje...Czy nigdy się już nie uwolnię od tego koszmaru?
bedąc u lekarza czytałam damską gazete i były opisane nowości w depilacji laserami.
był wyszczególniony laser nowej generacji,gdzie depiluje jasne wlos.
jako,że jestem brunetką nie pamiętam nazwy,bo zwyczajnie było mi to niepotrzebne.

poza tym biorę fajny lek androkur-spytaj się swojego gina.on bardzo spowalnia odrastanie wyrwanych włosów i zapobiega tworzeniu się nowych.jest to hormon dla kobiet,ktore mają problemy z gospodarką hormonalną.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 11:48   #1467
the best ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: depilacja laserowa - pytanie

tam gdzie ja chodzę 400 zł za głębokie bikini (znieczulenie jest gratis)
the best ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 13:23   #1468
LusciousElegance
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 542
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

po 2 depilacji, mam wieksze zaczerwienienie i stwierdzam, ze bedzie gorzej schodzic, ale sadze, ze to przez opalenizne, teraz już w ogóle nie bede sie opalać do kolejnego, nawet po 3 tygodniach jak zrobilam to ostatniego razu. niech mi wkoncu to zaczerwienienie zejdzie
LusciousElegance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 11:51   #1469
ossa
Raczkowanie
 
Avatar ossa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 120
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

Bikini jest bolesne... lepiej udać się do gabinetów gdzie Panie mają już długo depiulacje laserową i potrafią ocenić stan skóry itp.
__________________

ossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-18, 13:39   #1470
mysia82
Zakorzenienie
 
Avatar mysia82
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 366
Dot.: Depilacja laserem. Depilacja laserowa. Ceny, problemy, opinie, gabinety

ja "po godzinach" place 200 zl za bikini i pachy. znieczulenie na wlasna reke.za 1 razem mialam okropne podraznienia, pieklo i z bikini zeszla skora. po zmniejszeniu mocy jest oki acz mimo emli nadal boli lekko.
jestem po 3 zabiegach- pachy mam niemal skonczone-zostaly pojedyncze wloski, na bikini jeszcze pochodze, bo chce nieo glebiej ale i tak roznica szalona!
mysia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.