Ohydne króski palców i paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 16:36   #1
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Unhappy

Ohydne skórki palców i paznokcie


Cześć.. Mam 17 lat, jestem chłopakiem i mam, jak dla mnie spory problem.. Otóż od kiedy pamiętam miałem ohydne skórki palców, paznokcie i jakąś dziwną skórę... To, że jestem chłopakiem chyba nie przeszkadza w tym, żeby o siebie dbać, nie chodzi mi , aby dbać jakoś szczególnie, tylko żeby to znikło i abym miał normalne paznokcie i bym mógł czuć się normalnie..
Mogę dodać, że mamy raczej twardą wodę i ze zdenerwowania czasami obgryzam paznokcie nie nawidzę tego, lecz to taki odruch.. staram się to powstrzymać, ale nie zawsze mi to wychodzi

1)mam ohydne skórki przy paznokciach, cały czas się zadzierają a jak coś ruszę to boli i leci krew







2) mam okropne paznokcie - przy początku paznokcia (od strony skóry) zadziera sie jakby jedna z warstw paznokcia, jest to niewiele małe fragmenty, ale wygląda to nieładnie. Przez to że obgryzam to paznokieć wygląda nieładnie i ma nierówny kształt..

3) mam suchą i szorstką skórę - na całym ciele, ale na dłoniach szczególnie

4) na twarzy robi mi się taka kaszka, pewnie to po trądziku czy coś 9okres dojrzewania), wiek ze to jest normalne, ale chciałbym temu jakoś zaradzić, by zneutralizować to..


5) mam suche włosy- SIANO.. jak je umyję to są yyy.. dziwne w dotyku jak bym po balonie ręka przesuwał taki dźwięk i odczucie..


PODSUMOWUJĄC:
-nieładne paznokcie
-sucha i szorstka skóra
-suche włosy (jak umyj i są jeszcze mokre jak przejadę po nich ręką to tak słychać , jakbym tarł o napompowany balon)

Potrzebuję porad jak sobie z tym poradzić i KONKRETNE NAZWY KREMÓW CZY MAŚCI, SZAMPONÓW CZY ODŻYWEK DO WŁOSÓW, ORAZ GDZIE MOŻNA JE KUPIĆ...
kremy co cery suchej, po paznokci, do skórek, szampon, czy odżywka do włosów
jestem chłopakiem i nie znam się na tych sprawach za bardzo, więc proszę o wyrozumiałość mimo to czytałem trochę TU o Tym i podobno sa jakieś kremy z ALANTOINĄ ale jakie co i gdzie ? JAK STOSOWAĆ

Z góry dziękuję za POMOC Pozdrawiam

Edytowane przez leo17
Czas edycji: 2012-03-12 o 16:47
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 16:57   #2
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Włosy - olej Vatika, do kupienia na Allegro - nakładasz na noc, rano zmywasz szamponem, który dobrze oczyszcza włosy - dziewczyny pewnie coś polecą, potem nakładasz odżywkę, np Kallos Latte i zmywasz po 10-15 min. - też do nabycia na Allegro.
Paznokcie i skórki - możesz kupić w aptece bezbarwny gorzki lakier, który ograniczy obgryzanie + na noc gruba warstwa kremu na dłonie (np Isana 5% urea, do kupienia w Rossmannie) i na to rękawiczki.
No i musisz przestać obgryzać paznokcie i skórki - to się będzie w dalszym ciągu jątrzyć i ropieć, jeśli nie przestaniesz.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."

Edytowane przez ulicznica
Czas edycji: 2012-03-12 o 17:00
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 17:53   #3
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

taki ?
http://allegro.pl/dabur-vatika-kokos...153095431.html

ale czy to działa ? jeżeli będę używał, to będą po jakimś czasie (wiadomo że nie od razu) widoczne efekty ?
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 18:04   #4
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Działa - już po miesiącu lub mniej powinno być widać poprawę.

Tutaj możesz przeczytać recenzje zadowolonych kobiet :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...il.html&next=1

No i zmiana diety - więcej wszystkiego co służy włosom, w tym witaminy A, E. Tutaj więcej na temat: http://www.we-dwoje.pl/dieta;dla;wlo...ykul,4812.html i suplementy diety do włosów, skóry i paznokci, najlepiej zapytaj w aptece.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 18:12   #5
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

a jakieś kremy do suchej i szorstkiej skóry na całe ciało czy coś ? może jakieś kąpiele cokolwiek ?
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 18:24   #6
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Do kąpieli - olejek Balneum, lub prysznic z użyciem mydła Aleppo - od 20% oleju laurowego w górę - mydło dostaniesz na Allegro - naprawdę warto, mimo ceny, która wydaje się średnia. Sama go używam i nie mam już większych problemów ze suchą skórą. Mydło nadaje się również świetnie do twarzy z problemami i do suchych włosów i jest przy okazji mega wydajne. Tutaj więcej na jego temat: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...er.html&next=1
Po kąpieli: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...dy-lotion.html - świetny balsam ze świetnymi recenzjami, do kupienia często w promocji 2 za 1 w Superpharmie.

Przy okazji wymieniłabym proszek do prania na delikatniejszy - bo problemy z suchą skórą mogą brać się również z alergii na proszek.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."

Edytowane przez ulicznica
Czas edycji: 2012-03-12 o 18:27
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 18:30   #7
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

http://allegro.pl/mydlo-mydla-mydelk...191432747.html ?
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 18:33   #8
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Tak, dokładnie o to chodzi.

Fajnie, że chce Ci się o to zadbać - bo widuję niestety też facetów, którzy nic z tym nie robią.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 18:45   #9
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Włosy - olej Vatika, do kupienia na Allegro - nakładasz na noc, rano zmywasz szamponem, który dobrze oczyszcza włosy - dziewczyny pewnie coś polecą, potem nakładasz odżywkę, np Kallos Latte i zmywasz po 10-15 min. - też do nabycia na Allegro.
np. jaki to szampon ?

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie o to chodzi.

Fajnie, że chce Ci się o to zadbać - bo widuję niestety też facetów, którzy nic z tym nie robią.
kiedyś mi to nie przeszkadzało ale od jakiś hm.. 4/5 lat po prostu się wstydzę to dokuczające

bo zmiana diety to raczej w gre nie wchodzi - bo do domu przyjeżdżam późno i obiad już jest.. a poza tym cała rodzina by musiała się przestawić (czego pewnie nie będą chcieli zrobić;/ )... Czy witaminę A i E to mogę kupić tak normalnie w aptece i tez bedzie ok ? A i E to na paznokcie, a na skórki tez jakaś jest ? xd ?
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 18:46   #10
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Najlepiej o prostym składzie, bez silikonów.
Np https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...m-shampoo.html lub

inne z tego wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=235025
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:02   #11
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Najlepiej o prostym składzie, bez silikonów.
Np https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...m-shampoo.html
wyłącznie dla dzieci hehe ;d

a to drugie pytanie ?

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

bo nie wiem czy takie witaminy kupione mogą być, czy lepiej naturalne ?
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 19:23   #12
lolli_pop
Zakorzenienie
 
Avatar lolli_pop
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 3 362
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

1. Skórki musisz nawilżać i nie urażać ich. Wiem, że wielu mężczyzn drażni lepkość i tłustość kremu, możesz spróbować użyć olejku rycynowego - kosztuje ok. 3zł i można go kupić w każdej aptece. Zanurzasz w nim patyczek kosmetyczny (taki do uszu) i smarujesz skórki i paznokcie. Na dzień możesz cieńszą warstwą, żeby nie przeszkadzały i nie tłuściły otoczenia, na noc trochę więcej. Krem oczywiście też się przyda - nawilżaj w miarę możliwości. Isana z 5% mocznika do rąk jest ciężka i lepka, ale jest wersja tego kremu do ciała (w słoiczku z czerwoną zakrętką), która też jest niedroga, działa podobnie, a ma słabszy zapach (co podejrzewam dla mężczyzny będzie wskazane ) i szybciej się wchłania.

2. Do nieobgryzania paznokci i skórek potrzeba Ci przede wszystkim silnej woli. Jak się sam w sobie nie zaprzesz to nie przestaniesz. Mysl o tym, ze chcesz miec ładne dłonie i w końcu uwolnisz sie od tego nawyku - tylko sie nie poddawaj!

3. Olejowanie włosów to naprawdę świetna sprawa, ale niestety dośc problematyczna (trzeba myć włosy co rano, a to ciężka sprawa dla śpiochów i przeziębialskich). Wydaje mi się, że powinieneś zmienić szampon na delikatny (i nie mam tu na myśli szamponów dla dzieci, zaraz napiszę dlaczego) i po każdym myciu używać dobrej odżywki.
Nie polecałabym Ci szamponów dla dzieci, bo one robią z włosów nieprzyjemny kołtun, włosy są po nich szorstkie, splątane i ogólnie nieprzyjemne. Odwiedź rossmanna i przyjrzyj się kosmetykom do włosów alterra. Mają bardzo przystępne ceny, a działają fajnie, mają naturalne składy i wygładzają włosy. Koniecznie po każdym myciu używaj odżywki! Wmasowuje się ją we włosy, zostawia na kilka minut i spłukuje.

Co do kaszki na twarzy - wiadomo - skórę twarzy trzeba oczyszczać. Polecam Ci to robić jakąś delikatną gąbeczką lub szczotką (rossmann - gąbka konjac albo szczotka donegal do twarzy, jest sporo takich gadżetów). Chodzi o to, żeby dotrzeć do środka porów i oczyścić je z zawartości :P Palcami tam nie powalczysz, rozprowadzisz tylko kosmetyk po powierzchni skóry. Poszukaj kosmetyku do mycia twarzy, który nie będzie zawierał alkoholu (w sładzie unikaj "alcohol" i "alcohol denat." - inne alkohole są nieszkodliwe)

Generalnie poprzedniczka radzi Ci dobrze, ale jej metody są hmmm... absorbujące, ja proponuję coś łatwiejszego dla mężczyzny do przełknięcia
lolli_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:25   #13
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Najlepiej korzystać z natury, jednak jest sporo suplementów diety na włosy, skórę i paznokcie m.in Belissa (15-18zł) czy Capivit Total Action.

Co do skórek to polecam stosowanie olejku rycynowego, jest niedrogi,a ma bardzo fajne działanie.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:27   #14
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Lepiej przyswajalne są w sposób naturalny, suplement diety nie służy temu, żeby zastępować nim prawdziwe jedzenie, tylko do uzupełnienia. Oj no, zmiana diety w tym sensie, żeby jeść więcej rzeczy, które Ci tą skórę i włosy naprawią - czyli:

Mięso, drób, ryby, owoce morza, jaja oraz płatki owsiane i otręby pszenne - zawierają metioninę i cystynę. Dostarczają one także sporo żelaza, cynku i miedzi.
Pieczywo pełnoziarniste i razowe, niełuskany ryż, gruboziarniste kasze, makarony razowe - zawierają dużo witaminy B1.
Pestki słonecznika, nasiona sezamu, kiełki pszenicy, orzechy - mają dużo witaminy B6, E i kwasu pantotenowego.
Sałata, brokuły, jarmuż, pomidory, papryka, natka pietruszki, koperek, brzoskwinie i melon to bogate źródła beta-karotenu, który w organizmie przekształca się w witaminę A.
Niegazowana woda mineralna (co najmniej 2 litry) - oczyszcza organizm.

No i tłuszcze roślinne - oliwa z oliwek do sosów do sałatek na przykład.

Nikt nie mówi o tym, żeby cała rodzina przestawiała się na jakiś gotowy program żywieniowy, chodzi o to żeby więcej było rzeczy, które zacytowałam wyżej - na obiad, kolację, śniadanie.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:31   #15
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

CZYLI PODSUMOWUJĄC...
1) wcinam A+ E
2)do włosów na noc OLEJ VATIKA (na noc rano zmywam załóżmy->
-A.T.W., Wzmacniający szampon do włosów z zioła Azteków
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4796

+ po umyciu wale KALLOS LATTE (10 - 15 min)
3) na paznokcie BEZBARWNY GORZKI LAKIER ( ZERO OBGRYZANIA)
+ olejku rycynowego patyckiem
4) na skórki olejek racynowy
5) na skórki ISANA 5% urea ( CZY COŚ INNEGO ?)

Isana z 5% mocznika do rąk jest ciężka i lepka, ale jest wersja tego kremu do ciała (w słoiczku z czerwoną zakrętką) zdjęcie ? ;d

6)na skóre MYDŁO ALEPPO (20 i wiecej % oleju laurowego)
+ po kąpieli odzywka NEUTROGENA(czy jakoś tak xd) NORWESKA ta czerwona

7) na twarz allepo + wcieranie szczotką (rossmann - gąbka konjac albo szczotka donegal do twarzy)

KURCZE PO TYCH CAŁYCH ZABIEGACH TO CHYBA DZIEWCZYNA ZE MNIE BĘDZIE :/ xd
??? coś jeszcze ?

Edytowane przez leo17
Czas edycji: 2012-03-12 o 19:47
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:40   #16
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Cytat:
Napisane przez lolli_pop Pokaż wiadomość
1. Skórki musisz nawilżać i nie urażać ich. Wiem, że wielu mężczyzn drażni lepkość i tłustość kremu, możesz spróbować użyć olejku rycynowego - kosztuje ok. 3zł i można go kupić w każdej aptece. Zanurzasz w nim patyczek kosmetyczny (taki do uszu) i smarujesz skórki i paznokcie. Na dzień możesz cieńszą warstwą, żeby nie przeszkadzały i nie tłuściły otoczenia, na noc trochę więcej. Krem oczywiście też się przyda - nawilżaj w miarę możliwości. Isana z 5% mocznika do rąk jest ciężka i lepka, ale jest wersja tego kremu do ciała (w słoiczku z czerwoną zakrętką), która też jest niedroga, działa podobnie, a ma słabszy zapach (co podejrzewam dla mężczyzny będzie wskazane ) i szybciej się wchłania.

2. Do nieobgryzania paznokci i skórek potrzeba Ci przede wszystkim silnej woli. Jak się sam w sobie nie zaprzesz to nie przestaniesz. Mysl o tym, ze chcesz miec ładne dłonie i w końcu uwolnisz sie od tego nawyku - tylko sie nie poddawaj!

3. Olejowanie włosów to naprawdę świetna sprawa, ale niestety dośc problematyczna (trzeba myć włosy co rano, a to ciężka sprawa dla śpiochów i przeziębialskich). Wydaje mi się, że powinieneś zmienić szampon na delikatny (i nie mam tu na myśli szamponów dla dzieci, zaraz napiszę dlaczego) i po każdym myciu używać dobrej odżywki.
Nie polecałabym Ci szamponów dla dzieci, bo one robią z włosów nieprzyjemny kołtun, włosy są po nich szorstkie, splątane i ogólnie nieprzyjemne. Odwiedź rossmanna i przyjrzyj się kosmetykom do włosów alterra. Mają bardzo przystępne ceny, a działają fajnie, mają naturalne składy i wygładzają włosy. Koniecznie po każdym myciu używaj odżywki! Wmasowuje się ją we włosy, zostawia na kilka minut i spłukuje.

Co do kaszki na twarzy - wiadomo - skórę twarzy trzeba oczyszczać. Polecam Ci to robić jakąś delikatną gąbeczką lub szczotką (rossmann - gąbka konjac albo szczotka donegal do twarzy, jest sporo takich gadżetów). Chodzi o to, żeby dotrzeć do środka porów i oczyścić je z zawartości :P Palcami tam nie powalczysz, rozprowadzisz tylko kosmetyk po powierzchni skóry. Poszukaj kosmetyku do mycia twarzy, który nie będzie zawierał alkoholu (w sładzie unikaj "alcohol" i "alcohol denat." - inne alkohole są nieszkodliwe)

Generalnie poprzedniczka radzi Ci dobrze, ale jej metody są hmmm... absorbujące, ja proponuję coś łatwiejszego dla mężczyzny do przełknięcia
Hehe, dzięki
Co do szamponu - to na Wizażu są dwie frakcje, zachwyconych i zdziwionych zachwytami - ja podczas mycia, nawet po olejowaniu czuję, że włosy są splątane - ale odżywka załatwia sprawę, jednak jeśli facet ma krótkie włosy, a'la 3 mm, to chyba tego nie poczuje. Ale seria Alterry do włosów z Rossmanna też jest okej.
Co do kaszki na twarzy - wydaje mi się, że namydlenie twarzy Aleppo i masaż taką szczoteczką mógłby zlikwidować ten problem.

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

Cytat:
Napisane przez leo17 Pokaż wiadomość
CZYLI PODSUMOWUJĄC...
1) wcinam A+ E
2)do włosów na noc OLEJ VATIKA (na noc rano zmywam załóżmy->
-A.T.W., Wzmacniający szampon do włosów z zioła Azteków
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4796

+ po umyciu wale KALLOS LATTE (10 - 15 min)
3) na paznokcie BEZBARWNY GORZKI LAKIER ( ZERO OBGRYZANIA)
+ olejku rycynowego patyckiem
4) na skórki ISANA 5% urea ( CZY COŚ INNEGO ?)
5)na skóre MYDŁO ALEPPO (20 i wiecej % oleju laurowego)
+ po kąpieli odzywka NAUTROGENA(czy jakoś tak xd) NORWESKA ta czerwona


??? coś jeszcze ?
Poprawka: na dłonie Isana albo inny krem do rąk z mocznikiem (inaczej urea), a na same paznokcie i skórki - olejek rycynowy jak radziła koleżanka wyżej
Po kąpieli balsam Neutrogena - ten w tubie
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:44   #17
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

teraz dobrze ?
CZYLI PODSUMOWUJĄC...
1) wcinam A+ E -> Belissa czy Capivit Total Action.

2)https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=38921&next =1 i odżywka też z tej serii
3) na paznokcie BEZBARWNY GORZKI LAKIER ( ZERO OBGRYZANIA)
+ olejku rycynowego patyckiem
4) na skórki olejek racynowy
5) na skórki ISANA 5% urea ( CZY COŚ INNEGO ?)

Isana z 5% mocznika do rąk jest ciężka i lepka, ale jest wersja tego kremu do ciała (w słoiczku z czerwoną zakrętką) zdjęcie ? ;d

6)na skóre MYDŁO ALEPPO (20 i wiecej % oleju laurowego)
+ po kąpieli odzywka NEUTROGENA(czy jakoś tak xd) NORWESKA ta czerwona

7) na twarz allepo + wcieranie szczotką (rossmann - gąbka konjac albo szczotka donegal do twarzy)

KURCZE PO TYCH CAŁYCH ZABIEGACH TO CHYBA DZIEWCZYNA ZE MNIE BĘDZIE :/ xd
??? coś jeszcze ?

Edytowane przez leo17
Czas edycji: 2012-03-12 o 20:00
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:45   #18
lolli_pop
Zakorzenienie
 
Avatar lolli_pop
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 3 362
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Tak wygląda isana w słoiczku <klikusiamy>

Dzięki koleżance za poparcie co dwie głowy to nie jedna

Ja sie tylko zastanawiam, czy kupowanie drogiego oleju i odżywki fryzjerskiej jest potrzebne, może lepiej zacząć od czegoś tańszego i łatwiej dostępnego - a nuż wystarczy

A co do szorstkości po użyciu szamponu dla dzieci - kolega pisał, ze po myciu jego włosy są niemiłe w dotyku, więc chyba jednak ma czego na tej swojej łepetynce dotykać
lolli_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 19:55   #19
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

a może jakiś inny szampon niż tu ? lepszy fajniejszy ?
jezeli ten to jak ok sie tak w ogole nazywa xd ?

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez lolli_pop Pokaż wiadomość
Tak wygląda isana w słoiczku <klikusiamy>

Dzięki koleżance za poparcie co dwie głowy to nie jedna

Ja sie tylko zastanawiam, czy kupowanie drogiego oleju i odżywki fryzjerskiej jest potrzebne, może lepiej zacząć od czegoś tańszego i łatwiej dostępnego - a nuż wystarczy

A co do szorstkości po użyciu szamponu dla dzieci - kolega pisał, ze po myciu jego włosy są niemiłe w dotyku, więc chyba jednak ma czego na tej swojej łepetynce dotykać
dzięki ;d

coś takiego

mniej wiecej ;d
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 19:57   #20
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Upraszczając sprawę z włosami, możesz póki co spróbować Alterry:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra.html&next=1 + odżywka z tej samej serii
lub https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...en.html&next=1 i odżywka też z tej serii, do kupienia w Rossmannie, jeśli nie zadziała, wtedy myjesz włosy mydłem z Aleppo - wiem, że to może brzmieć dziwnie, mycie włosów mydłem - ale pomaga.
Jeśli Aleppo nie pomoże, wtedy opcja z olejowaniem.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:01   #21
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

dobrze teraz ułożyłem ten "sposób działania" ? ;d
takie środki mogą byc coś jeszcze coś odjąć ?

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

CZYLI PODSUMOWUJĄC...
1) wcinam A+ E -> Belissa czy Capivit Total Action.

2)https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=38921&next =1 i odżywka też z tej serii
3) na paznokcie BEZBARWNY GORZKI LAKIER ( ZERO OBGRYZANIA)
+ olejku rycynowego patyckiem
4) na skórki olejek racynowy
5) na skórki I DŁONIE ISANA 5% urea - słoiczek
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-intensiv.html
6)na skóre MYDŁO ALEPPO (20 i wiecej % oleju laurowego)
+ po kąpieli odzywka NEUTROGENA(czy jakoś tak xd) NORWESKA ta czerwona

7) na twarz allepo + wcieranie szczotką (rossmann - gąbka konjac albo szczotka donegal do twarzy)

Edytowane przez leo17
Czas edycji: 2012-03-12 o 20:18
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:05   #22
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Wydaje mi się, że okej
Co na to koleżanka?
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:13   #23
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

koleżanka chyba off..
a teraz powiedz mi ile to wszystko będzie kosztowało tak na oko na miesiąc ;d ?
PEWNIE SIĘ ZA GŁOWĘ ZŁAPIE
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:22   #24
lolli_pop
Zakorzenienie
 
Avatar lolli_pop
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 3 362
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

KOleżanka jeszcze by wykreśliła aleppo, ale się nie upiera

Balsam i szampon alterra -ok. 8zł (czyli razem 16, na krótkie włosy starczą na 2 miesiące myślę spokojnie)
olejek rycynowy - ok. 3zł, starczy na dłuuuugo
balsam do ciała ok. 10zł (starczy Ci na długo bo idę o zakład że nie będziesz używał regularnie:P)
krem z mocznikiem - ok. 6zł (starczy na 2 miesiące ok.)

Nie mam pojęcia ile kosztuje aleppo i gorzki paluszek \\

A co do suplementów to nie wiem ile kosztują podane przez Ciebie, ale ja teraz stosuję humavit (drożdże-skrzyp-pokrzywa), działają ok (widzę zwłaszcza po skórze, bo o paznokcie mi dba odżywka, a o włosy... szkoda nawet wymieniać). Za kurację 2,5 miesiąca płacę 10zł

Edytowane przez lolli_pop
Czas edycji: 2012-03-12 o 20:24
lolli_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:27   #25
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Kostka Aleppo starczy na 3 miesiące, cenowo to jest jakieś 20 zł.
Gorzki lakier kosztuje 5, do 10 zł.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:35   #26
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

czyli ok 70/80 zł ;/ moje kieszonkowe ucierpi xd

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

a teraz mi powiedzcie jak juz lakier działa nie obgryzam paznokcie rosna - jak je formować.. ? ponadto czesto skóra zachodzi na na paznokieć odciagac do tyłu patyczkiem po umyciu ręcznikiem i dopiero wtedy krem itd ?
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:45   #27
lolli_pop
Zakorzenienie
 
Avatar lolli_pop
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 3 362
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Póki Ci się nie zregenerują skórki to nic z nimi nie rób, jak będą zagojone to pomyślimy. Paznokcie miej zapuszczone tak na 2mm, zeby Ci znów przyrosły po okresie obgryzania - nic z nimi nie rób, nie dłub, nie wygrzebuj brudu, myj delikatnie szczoteczką. Broń boże pod nimi nie gmeraj niczym.

Serio wyliczyłeś 80zł? Trochę chyba wyolbrzymiasz
lolli_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:49   #28
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

zrobię sobie spis co kupię i za ile to i wstawię - ale jutro
a witaminki A i E to w aptece nie ;d ?
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 20:56   #29
lolli_pop
Zakorzenienie
 
Avatar lolli_pop
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 3 362
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

Tak, i olejek rycynowy i gorzki lakier (ale w sumie jeśli jesteś w stanie sam się zaprzeć że nie będziesz obgryzał to powinieneś się bez niego obejść, on nie ma żadnego resocjalizacyjnego działania, czysta prewencja)
lolli_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 21:03   #30
leo17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 17
Dot.: Ohydne króski palców i paznokcie

a odzywka z tego rossmana alterry to ile kosztuje i jak wygląda jakiś link ;d?

Edytowane przez leo17
Czas edycji: 2012-03-12 o 21:10
leo17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-17 11:42:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.