Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-10, 18:50   #4021
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość


Nie da się , niestety. I nie próbuj tego wybielać w żaden sposób chemicznie ponieważ wybielacz wywabi każdy poprzedni kolor z włosów poza indygo i to co zostanie będzie zielone/niebieskie.
Henna i indygo to barwniki permanentne.
Co więcej to ściemnieje w ciągu kilku dni, bo się utleni. Są osoby, którym indygo się wypłukuje (henna rzadko), ale raczej w niewielkim stopniu i głównie z siwych włosów.

Nie ma wyjścia - trzeba siebie polubić w ciemnym brązie...może to będzie podstawa do zmiany kolorystyki, makijażu, garderoby

I zawsze robić próbki na pasemku lub pobranych włosach ze szczotki, zanim radykalnie coś się zmieni na całej głowie.
Tak myślałam. Zabawa z henną jest ryzykowna. Poczekam parę miesięcy, może się spierze i wtedy spróbuję u fryzjera nałożyć farbę blond bez rozjaśniania. Zakładam, że tylko przy rozjaśnianiu może wyjść zielony/niebieski kolor?

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Może nie jest tak źle? I z przyzwyczajenia do blondu Ci nie odpowiada?
Sęk w tym, że mam bardzo bladą, pyzatą buzię i ciemny kolor wygląda średnio
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:51   #4022
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Nolley pokażesz włoski?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:57   #4023
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Nolley pokażesz włoski?
Narazie nie ma możliwości, ale mam takie stare zdjęcie, gdy farbowałam niecałe 2 miesiące temu. Teraz wyszło ciemniej, niż wtedy i już mi się nie podoba...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_4212.NEF.jpg (65,5 KB, 74 załadowań)
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 18:59   #4024
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Będę szorować...ale pewnie i tak całkowcie się nie zmyje. Głupia ja
Mnie tak wyszło z orzechem. Od razu widziałam, ze jest zbyt ciemny, więc od razu włosy umyłam szamponem (kilka razy), a potem normalnie proteinowe odzywki. Indygo się przepłukało i nie bylo tak strasznie. Teraz po 3 miesiącach jeszcze ten orzech sie przepłukal bardziej.

Tak więc - najlepiej od razu umyc włosy, by kolor bardziej sie nie utleniał.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 19:03   #4025
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Narazie nie ma możliwości, ale mam takie stare zdjęcie, gdy farbowałam niecałe 2 miesiące temu. Teraz wyszło ciemniej, niż wtedy i już mi się nie podoba...
No to myj, póki czas
Powodzenia!
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 20:08   #4026
racuchy52
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 25
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hmm witam. ;]

Czy na takim allegro są farby z henny które byście poleciły? Macie jakieś swoje sprawdzone może?
racuchy52 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 22:04   #4027
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez racuchy52 Pokaż wiadomość
Hmm witam. ;]

Czy na takim allegro są farby z henny które byście poleciły? Macie jakieś swoje sprawdzone może?
przeszukaj wątek, właśnie o tym tu rozmawiamy
na allegro można dostać np. khadi albo eld. trafiają się również inne, ale jeśli nie poczytasz, to nie będziesz wiedzieć czego szukać a czego unikać
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 08:00   #4028
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witaj,
Jest o wszystkim w początkach wątku. Generalnie potrzebujesz henny BAQ (Body Art Quality), czyli czystej henny bez żadnych chemicznych dodatków, ewentualnie czystej mieszanki henna+indygo jeśli chcesz farbować na brązy a nie chcesz sama mieszać (dosć proste to jest). Każda inna "henna" zawierająca chemię jest szkodliwa. Hennę jakości BAQ dostaniesz na pewno firmy Khadi. Możesz ją kupić na allegro, na www.helfy.pl, na www.shea.pl. i www.khadi.pl. Dobrą hennę odmiany Jamilia dostaniesz też na www.mazidla.com.
Firma ELD w kolorze "chna" ma jedną wersję czystej henny. Musisz patrzeć czy w składzie jest 100% lawsonia i nic więcej.
Parę postów wyżej było o dwóch wersjach farby "chna", jednej czystej i jednej nie, są nawet zdjęcia opakowań. Też parę postów wyżej masz link do polskiej wersji książki w pdf gdzie znajdziesz wszystko co potrzebujesz. Na Allego są pewnie i inne firmy sprzedające hennę, ale ja nie znam. Szukaj info, czy henna jest klasy BAQ.

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

To po składzie też nie wygląda źle:
http://allegro.pl/100-naturalna-farb...170750844.html
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 10:12   #4029
karolina2121
siedzę i myślę
 
Avatar karolina2121
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 439
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Wiecie czy dostanę dzisiaj gdzieś w Warszawie Hennę Khadi ?
__________________
bla bla bla
karolina2121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:16   #4030
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

dziewczyny, ja wiem, że tu się rozmawia o hennie, ale nie mam gdzie zapytać o innej farbie do włosów - też na bazie henny / cassi/ indygo plus dodatkowo inne skladniki.

Farba sie nazywa Sante i tutaj jest skład:
Hydrolyzed Wheat Protein, Algin, [+/- Lawsonia Inermis (Henna CI 75480), Cassia Auriculata (Cassia), Juglans Regia (Walnut Shell Powder), Indigofera Tinctoria (Indigo Leaves), Indigofera Argentea (Indigo Leaves), Rheum Undulatum (Rhubarb Root), Krameria Triandra (Rhatany Root), Coffea Arabica (Coffee), Curcuma Longa (Curcuma Root), Beta Vulgaris (Beet Root)] * aus biologischem Anbau 16

na KWC brak opinii.
Co sądzicie ?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 15:21   #4031
Alejsha
Raczkowanie
 
Avatar Alejsha
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 84
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Zamierzam pofarbować włosięta henna khadi orzechowy brąz. Zależy mi na chłodnym odcieniu. Ale koleżanka mi mówi, że jak mam włosy "ciepłe" to wszytko na moich włosach wyjdzie ciepłe ;( I nie wiem czy opłaca mi się farbować czy nie... Któraś to przechodziła?:C
__________________
Przeszkoda?

Kto nie umie chodzić, potknie się nawet o kamień.

06.09.2011 => zaczynamy zabawę w olejowanie
-->moje kręciołki<--
Alejsha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 15:27   #4032
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja wiem, że tu się rozmawia o hennie, ale nie mam gdzie zapytać o innej farbie do włosów - też na bazie henny / cassi/ indygo plus dodatkowo inne skladniki.

Farba sie nazywa Sante i tutaj jest skład:
Hydrolyzed Wheat Protein, Algin, [+/- Lawsonia Inermis (Henna CI 75480), Cassia Auriculata (Cassia), Juglans Regia (Walnut Shell Powder), Indigofera Tinctoria (Indigo Leaves), Indigofera Argentea (Indigo Leaves), Rheum Undulatum (Rhubarb Root), Krameria Triandra (Rhatany Root), Coffea Arabica (Coffee), Curcuma Longa (Curcuma Root), Beta Vulgaris (Beet Root)] * aus biologischem Anbau 16

na KWC brak opinii.
Co sądzicie ?
z tego co wiem to ta farba ma całą tą parszywą chemię , dowiadywałam się u alergologa , bo jestem alergikiem i szukałam czegoś innego , jest delikatniejsza od tych wszystkich drogeryjnych ale i tak henna jest zdrowsza
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 15:40   #4033
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Alejsha Pokaż wiadomość
Zamierzam pofarbować włosięta henna khadi orzechowy brąz. Zależy mi na chłodnym odcieniu. Ale koleżanka mi mówi, że jak mam włosy "ciepłe" to wszytko na moich włosach wyjdzie ciepłe ;( I nie wiem czy opłaca mi się farbować czy nie... Któraś to przechodziła?:C
ja mam swoje w ciepłym odcieniu a mam mega zimną czerń zdjecia w moim zakręconym podpisie
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 16:37   #4034
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Alejsha Pokaż wiadomość
Zamierzam pofarbować włosięta henna khadi orzechowy brąz. Zależy mi na chłodnym odcieniu. Ale koleżanka mi mówi, że jak mam włosy "ciepłe" to wszytko na moich włosach wyjdzie ciepłe ;( I nie wiem czy opłaca mi się farbować czy nie... Któraś to przechodziła?:C
orzeszek wychodzi w miarę chłodny, moje naturalne włosy też mają raczej ciepławy odcień, ale nie narzekałam na efekt końcowy zerknij do naszej galerii (link) na pierwszej stronie wrzuciłam efekty hennowania orzeszkiem właśnie, więc sama możesz ocenić czy mniej więcej o coś takiego Ci chodzi tylko weź poprawkę, że każdy włos jest inny, więc i efekt który osiągniesz może różnić się od tego, który udało się uzyskać którejś z nas.
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 16:42   #4035
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja wiem, że tu się rozmawia o hennie, ale nie mam gdzie zapytać o innej farbie do włosów - też na bazie henny / cassi/ indygo plus dodatkowo inne skladniki.

Farba sie nazywa Sante i tutaj jest skład:
Hydrolyzed Wheat Protein, Algin, [+/- Lawsonia Inermis (Henna CI 75480), Cassia Auriculata (Cassia), Juglans Regia (Walnut Shell Powder), Indigofera Tinctoria (Indigo Leaves), Indigofera Argentea (Indigo Leaves), Rheum Undulatum (Rhubarb Root), Krameria Triandra (Rhatany Root), Coffea Arabica (Coffee), Curcuma Longa (Curcuma Root), Beta Vulgaris (Beet Root)] * aus biologischem Anbau 16

na KWC brak opinii.
Co sądzicie ?
też się na nią czaję
Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
z tego co wiem to ta farba ma całą tą parszywą chemię , dowiadywałam się u alergologa , bo jestem alergikiem i szukałam czegoś innego , jest delikatniejsza od tych wszystkich drogeryjnych ale i tak henna jest zdrowsza
przepraszam, ale gdzie w składzie widzisz parszywą chemię?
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 16:50   #4036
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
dziewczyny, ja wiem, że tu się rozmawia o hennie, ale nie mam gdzie zapytać o innej farbie do włosów - też na bazie henny / cassi/ indygo plus dodatkowo inne skladniki.

Farba sie nazywa Sante i tutaj jest skład:
Hydrolyzed Wheat Protein, Algin, [+/- Lawsonia Inermis (Henna CI 75480), Cassia Auriculata (Cassia), Juglans Regia (Walnut Shell Powder), Indigofera Tinctoria (Indigo Leaves), Indigofera Argentea (Indigo Leaves), Rheum Undulatum (Rhubarb Root), Krameria Triandra (Rhatany Root), Coffea Arabica (Coffee), Curcuma Longa (Curcuma Root), Beta Vulgaris (Beet Root)] * aus biologischem Anbau 16

na KWC brak opinii.
Co sądzicie ?
Mi się skład baaaardzo podoba

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Nolley jak tam włoski?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 17:44   #4037
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
z tego co wiem to ta farba ma całą tą parszywą chemię , dowiadywałam się u alergologa , bo jestem alergikiem i szukałam czegoś innego , jest delikatniejsza od tych wszystkich drogeryjnych ale i tak henna jest zdrowsza
Ja tu chemii nie widzę, raczej same indyjskie zioła. Nie wiem co się kryje pod ostatnią nazwą. Jednak ja wychodzę z założenia, że jak nie znam działania źiół i one nie wpływają na kolor jaki chcę uzyskać (w sensie nie są niezbędne do jego uzyskania) to ich do henny nie dokładam. Jeśli działają dobrze na skórę głowy czy włosów, używam osobno. Ta mieszanka nie wydaje się być groźna, ale nie wiadomo co wyjdzie z koloru i jak te zioła wpływają na uwalnianie się barwnika. Ja jestem za tym, że jak decydujemy się na hennę, to czystą, ewentualnie robimy same mieszanki, ewentualnie (choć ja nie lubię) gotowe mieszanki z kilku ziół tylko: henna, indygo, cassia, buxus, amla...
Ale jeśli ostatni składnik nie kryje jakiejś chemii, co cała reszta wg mnie jest fajna i nie szkodliwa. Ale za kolor nie ręczę

Edytowane przez malwes
Czas edycji: 2012-03-11 o 17:45
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 18:28   #4038
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

tu skład po polsku, ostatni składnik to burak:
Są mieszanką pszennych protein, alginatu, henny, Cassi, zmielonych łupin orzecha laskowego, korzenia ratanii, indyga, kawy, czerwonego buraka i korzenia rabarbaru. Rodzaj składników w mieszance i ich ilość są w każdej farbie różne.
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 18:59   #4039
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczynki, mam mały problem po moim piątkowym glossie dostałam jakiegoś uczulenia... chłeptam wapno i niemiłosiernie się drapię. swędzi mnie cały skalp i części twarzy/ szyi, które miały kontakt z błockiem
i teraz zastanawiam się co właściwie się stało. co prawda pierwszy raz trzymałam mieszankę całą noc, ale jakoś nie potrafię w niej szukać winowajcy. hibiskus też raczej odpada, bo popijałam go już nie raz bez jakichkolwiek atrakcji jak myślicie, o co chodzi? może po prostu przesadziłam z dogrzewaniem (folia spożywcza, czapa plus szalik) i najzwyklej na świecie odparzyłam się?! któraś z Was przechodziła już przez podobne atrakcje?
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 19:59   #4040
malwes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
tu skład po polsku, ostatni składnik to burak:
Buraka zrozumialam . Nie znam niemieckiego i ten Anbau 16 mnie zastanawiał czy oznacza tylko, że to pochodzi z naturalnych upraw czy też ta 16 coś oznacza....

W każdym razie farbka nie wygląda źle, ale ja, z powodów opisanych powyżej, jakbym miała wybór, to bym nie użyła.

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, mam mały problem po moim piątkowym glossie dostałam jakiegoś uczulenia... chłeptam wapno i niemiłosiernie się drapię. swędzi mnie cały skalp i części twarzy/ szyi, które miały kontakt z błockiem
i teraz zastanawiam się co właściwie się stało. co prawda pierwszy raz trzymałam mieszankę całą noc, ale jakoś nie potrafię w niej szukać winowajcy. hibiskus też raczej odpada, bo popijałam go już nie raz bez jakichkolwiek atrakcji jak myślicie, o co chodzi? może po prostu przesadziłam z dogrzewaniem (folia spożywcza, czapa plus szalik) i najzwyklej na świecie odparzyłam się?! któraś z Was przechodziła już przez podobne atrakcje?
Pchełko, to mógłbyć za długi czas, mimo wszystko. Może Twoja skóra toleruje ziółka przez kilka godzin, a tyle było już dla niej za dużo. Może hibiskus sam w sobie nie był dla Ciebie uczulający, ale z henną razem już tak - poza tym, nie wcierałaś nigdy pewnie herbatki w skórę głowy a może być tak, że coś dozowane wewnętrznie jest ok, a w kontakcie ze skórą wywołuje reakcję.
Generalnie z alergiami bywa tak, że pojawiają się nagle, z zaskoczenia. Na takiej zasadzie, że w pewnym momencie organizm ma czegoś dosyć, uznaje to dla siebie szkodliwe i uruchamia reakcję alergiczną.
Trzeba przeczekać i już. Teraz pewnie i tak nie dojdziemy co dokładnie się wydarzyło.
malwes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 22:31   #4041
racuchy52
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 25
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Nie ma tu zbyt wielu osób z blond włosami. Czyli henna brązowa do takich włosów się nie nadaje zbytnio?
racuchy52 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 22:52   #4042
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez pchelka1981 Pokaż wiadomość
Dziewczynki, mam mały problem po moim piątkowym glossie dostałam jakiegoś uczulenia... chłeptam wapno i niemiłosiernie się drapię. swędzi mnie cały skalp i części twarzy/ szyi, które miały kontakt z błockiem
i teraz zastanawiam się co właściwie się stało. co prawda pierwszy raz trzymałam mieszankę całą noc, ale jakoś nie potrafię w niej szukać winowajcy. hibiskus też raczej odpada, bo popijałam go już nie raz bez jakichkolwiek atrakcji jak myślicie, o co chodzi? może po prostu przesadziłam z dogrzewaniem (folia spożywcza, czapa plus szalik) i najzwyklej na świecie odparzyłam się?! któraś z Was przechodziła już przez podobne atrakcje?

Myślę,ze za dlugo trzymałaś...albo wina odzywki ?
Mam nadzieję,że szybko Ci przejdzie
Cytat:
Napisane przez racuchy52 Pokaż wiadomość
Nie ma tu zbyt wielu osób z blond włosami. Czyli henna brązowa do takich włosów się nie nadaje zbytnio?
A dlaczego miałaby się nie nadawać
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 07:39   #4043
racuchy52
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 25
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
A dlaczego miałaby się nie nadawać
W sumie to nie wiem. Różne rzeczy ludzie piszą i facetowi to idzie się trochę pogubić.

Dla ciemnego blondu jaki polecacie odcień tak żeby był jakiś konkretny efekt? I mam pytanie o Henne WAX - czy można ją stosować co 3, 4 dni na włosy wcześniej pofarbowane henną? I jaki tak w ogóle szampon stosować na włosy pokryte henną? Chciałem sobie jakiś ziołowy nabyć ale podobne takie wysuszają włosy - prawda to?

Wiem, wiem... Przepraszam że tyle prostych pytań ale sami wiecie, że wyszukanie jakiejś konkretnej wypowiedzi na forum nie jest proste bo wyszukiwarka nie jest najlepsza. :| Wybaczcie.
racuchy52 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 08:01   #4044
pchelka1981
Raczkowanie
 
Avatar pchelka1981
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 194
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez malwes Pokaż wiadomość
Pchełko, to mógłbyć za długi czas, mimo wszystko. Może Twoja skóra toleruje ziółka przez kilka godzin, a tyle było już dla niej za dużo. Może hibiskus sam w sobie nie był dla Ciebie uczulający, ale z henną razem już tak - poza tym, nie wcierałaś nigdy pewnie herbatki w skórę głowy a może być tak, że coś dozowane wewnętrznie jest ok, a w kontakcie ze skórą wywołuje reakcję.
Generalnie z alergiami bywa tak, że pojawiają się nagle, z zaskoczenia. Na takiej zasadzie, że w pewnym momencie organizm ma czegoś dosyć, uznaje to dla siebie szkodliwe i uruchamia reakcję alergiczną.
Trzeba przeczekać i już. Teraz pewnie i tak nie dojdziemy co dokładnie się wydarzyło.
Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Myślę,ze za dlugo trzymałaś...albo wina odzywki ? Mam nadzieję,że szybko Ci przejdzie
sama nie wiem, jakoś tak najbardziej pasuje mi z tego wszystkiego przegrzanie przesadziłam chyba z tym ciepełkiem... ale nie mogę wykluczyć każdej z użytych rzeczy razem i osobno. następnym razem kiedy będę robić gloss zamiast glorii dodam jogurt naturalny i wtedy zobaczymy co z tego wyniknie
i przede wszystkim zdecydowanie krócej potrzymam (co w moim przypadku będzie wiązało się z koniecznością nastawienia budzika, bo w sobotę i niedzielę zamieniam się w susła i bez względu na okoliczności przyrody przed 12tą staram się nawet nie otwierać oka :P)
na szczęście już aż tak bardzo się nie drapię, skalp tez nie jest ani podrażniony, ani zaczerwieniony (dopiero dzisiaj myłam włoski i tak naprawdę mogłam ocenić jego stan). czuje jedynie lekką wysypkę (taką podskórną, nie wiem jak to dokładnie określić) na czole i za uszami w okolicach linii włosów
__________________
Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła...

Walczę o zdrowe włosy
18.08.10 - Olej kokosowy
21.08.10 - amla/ bhringraj/ sesa/ vatika

Zapuszczam włosy (cel 5o cm):
29.08.10 - 27 cm
28.09.10 - 29 cm
31.10.10 - 30,5 cm
05.03.12 - 43 cm

moja włoskowa historia

Edytowane przez pchelka1981
Czas edycji: 2012-03-12 o 08:02
pchelka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 09:16   #4045
Kornelia90
Raczkowanie
 
Avatar Kornelia90
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

macie rację dziewczyny , przepraszam mój błąd , podobne nazwy , chodziło mi o tąhttp://www.onlynature.pl/sanotint.html nazwa podobna bo SANTOINT. jeszcze raz przepraszam
Kornelia90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:52   #4046
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Kornelia90 Pokaż wiadomość
macie rację dziewczyny , przepraszam mój błąd , podobne nazwy , chodziło mi o tąhttp://www.onlynature.pl/sanotint.html nazwa podobna bo SANTOINT. jeszcze raz przepraszam
spoko ta farba od początku mi się nie podobała, wszędzie w gazetach ją reklamują
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 11:36   #4047
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny, dostałam dzisiaj moją pierwszą w życiu hennę (zamówiam Khadi jasny brąz ) i zastanawiam się, czy mogę ją teraz położyć dla ujednolicenia i pogłębienia koloru włosów?
Ostatnio robiłam jeszcze ostatni raz Castingiem, który został mi ze starych czasów , ale wypłukuje się już dosyć mocno i co gorsza nierówno Czy jest szansa, że henna mi ten kolor ujednolici?
I jakieś wskazówki dla początkującej?
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 14:55   #4048
nevershoutnever
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 253
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Mam pytanie, może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii. Od około roku farbowałam włosy farbami khadi, różnymi - orzechowym, jasnym i ciemnym brązem. Mam siwe włosy i farba niestety nie zawsze je chwytała, więc przerzuciłam się na Biokap Delicato. Farbuję nim tylko odrosty, ale włosy na długości wyglądają nieciekawie - mam jesnorude, albo wręcz blond pasma na prawie czarnych włosach ;D czy ktoś ma jakiś pomysł co się stanie, gdybym położyła farbę na długość? Słyszałam historie o zielonych włosach, ale podobno jeśli henna jest dobrej jakości i bez dodatków chemicznych to nie powinno się nic stać, ale czy to w ogóle chwyci? Mam teraz na włosie wiele warstw henny, i nie wiem czy farba ma szansę się przebić :/
nevershoutnever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 15:51   #4049
Alejsha
Raczkowanie
 
Avatar Alejsha
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 84
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
ja mam swoje w ciepłym odcieniu a mam mega zimną czerń zdjecia w moim zakręconym podpisie
Dziękujęę urocze ^^
__________________
Przeszkoda?

Kto nie umie chodzić, potknie się nawet o kamień.

06.09.2011 => zaczynamy zabawę w olejowanie
-->moje kręciołki<--
Alejsha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 19:28   #4050
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez nevershoutnever Pokaż wiadomość
Mam pytanie, może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii. Od około roku farbowałam włosy farbami khadi, różnymi - orzechowym, jasnym i ciemnym brązem. Mam siwe włosy i farba niestety nie zawsze je chwytała, więc przerzuciłam się na Biokap Delicato. Farbuję nim tylko odrosty, ale włosy na długości wyglądają nieciekawie - mam jesnorude, albo wręcz blond pasma na prawie czarnych włosach ;D czy ktoś ma jakiś pomysł co się stanie, gdybym położyła farbę na długość? Słyszałam historie o zielonych włosach, ale podobno jeśli henna jest dobrej jakości i bez dodatków chemicznych to nie powinno się nic stać, ale czy to w ogóle chwyci? Mam teraz na włosie wiele warstw henny, i nie wiem czy farba ma szansę się przebić :/
Nic się nie stanie. Możesz farbować normalnie długość włosów też, a nie tylko odrosty. Nie masz na nich żadnych warstw. Było o tym na wątku już wieeeeele razy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.