Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 11:50   #3331
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Serio ciężko Ci sobie wyobrazić cytrynową chłodną żółć i ciepłą miodową/słoneczną? Każdy kolor ma swój chłodny i ciepły odpowiednik- chociażby czerwień ciepła pomidorowa i malinowa z błękitnym tonem określana jako zimna.
To są kolory, wiem że żółć może być różna. Ale twarz to co innego. Nie spotkałam jeszcze twarzy w odcieniu cytryny ;-)
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 12:03   #3332
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
To są kolory, wiem że żółć może być różna. Ale twarz to co innego. Nie spotkałam jeszcze twarzy w odcieniu cytryny ;-)
Wroc do poprzedniego posta, w ktorym iamsolucky napisala:
Cytat:
Ja mam cerę chłodną a jednocześnie żółtą z wyraźnym seledynowym wręcz tonem.
i podala przyklady podkladow.

Poza tym chlodna zolc to nie tylko cytrynowa zolc.
I jakie zbedne komplikowanie? Nikt tu nic nie wymysla, kolory skory sa przerozne i podzial jest szerszy niz na "rozowa/zolta" i tyle... Nikt nie broni Ci isc na latwizne i stosowac uproszczonych zasad, ale one nie sprawdzaja sie u kazdego, bo, coz, sa uproszczone.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2014-02-24 o 12:04
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 12:47   #3333
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Wroc do poprzedniego posta, w ktorym iamsolucky napisala:

i podala przyklady podkladow.

Poza tym chlodna zolc to nie tylko cytrynowa zolc.
I jakie zbedne komplikowanie? Nikt tu nic nie wymysla, kolory skory sa przerozne i podzial jest szerszy niz na "rozowa/zolta" i tyle... Nikt nie broni Ci isc na latwizne i stosowac uproszczonych zasad, ale one nie sprawdzaja sie u kazdego, bo, coz, sa uproszczone.

podałam tylko dwa skrajne przykłady jak różne odcienie ma ten sam kolor który według niektórych jest wyłącznie ciepły

orzech_w_karmelu popatrz chociażby na kolorystykę podkładów Meow, mają m.in cool pink i warm pink
http://www.meowcosmetics.com/Foundation.htm
ale to i tak kropla w morzu bo karnacji tyle- ile ludzi. A jak jeszcze dorzucić do tego zgaszenie i nasycenie cery to już w ogóle.
Podam za przykład kolory do cer oliwkowych np.firmy Pixie- Tinkerbell 0- szara ziemista oliwka, dla mnie zbyt zgaszony i firma Blusche odcień również oliwkowy English Toffee, prawie identyczny z tą różnicą że całkowicie pozbawiony ziemistości, żywszy kremowy.

Typowy problem osób z cerą jaśniutko oliwkową, chłodną żółtawą to: podkłady żółte są zbyt żółte i ciepłe, podkłady różowe są zbyt różowe i chłodne, neutrale teoretycznie mają potencjał najlepiej się dopasować ale w praktyce okazują się albo zbyt różowe(znowu), albo zbyt zgaszono beżowe Największa szansa to minerały, choć kolory z gamy oliwek dla osób o "żywszej" cerze mogą okazać się zbyt szare

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-02-24 o 12:49
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 13:40   #3334
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

podałam tylko dwa skrajne przykłady jak różne odcienie ma ten sam kolor który według niektórych jest wyłącznie ciepły

orzech_w_karmelu popatrz chociażby na kolorystykę podkładów Meow, mają m.in cool pink i warm pink
http://www.meowcosmetics.com/Foundation.htm
ale to i tak kropla w morzu bo karnacji tyle- ile ludzi. A jak jeszcze dorzucić do tego zgaszenie i nasycenie cery to już w ogóle.
Podam za przykład kolory do cer oliwkowych np.firmy Pixie- Tinkerbell 0- szara ziemista oliwka, dla mnie zbyt zgaszony i firma Blusche odcień również oliwkowy English Toffee, prawie identyczny z tą różnicą że całkowicie pozbawiony ziemistości, żywszy kremowy.

Typowy problem osób z cerą jaśniutko oliwkową, chłodną żółtawą to: podkłady żółte są zbyt żółte i ciepłe, podkłady różowe są zbyt różowe i chłodne, neutrale teoretycznie mają potencjał najlepiej się dopasować ale w praktyce okazują się albo zbyt różowe(znowu), albo zbyt zgaszono beżowe Największa szansa to minerały, choć kolory z gamy oliwek dla osób o "żywszej" cerze mogą okazać się zbyt szare
Ja mam problem z postrzeganiem kolorów najwidoczniej. Kiedyś spotkałam się z dziewczyną poznaną na tym forum i wymieniałyśmy się podkładami. Dopiero ona uświadomiła mi, że jestem żółta. A ja cały czas myślałam, że mam cerę chłodną, bo mam zaczerwienioną strefę T. Ona z kolei uważa, że ma odcień oliwkowy, jasny ale z zielonym czymś tam. Zabij mnie, ale ja tego nie widzę Nie wiem, co to oliwkowy (jasny). A jak ktoś mówi o zielonych tonach, to tym bardziej nie rozumiem. Jak można mieć twarz zielonkawą? Musiałby mi ktoś pokazać na żywo i wtedy bym pewnie zrozumiała o co chodzi.

I jeszcze jedno: wiem, że chłodny żółty to nie tylko cytryna, więc proszę mi tu nie mdleć.

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Podkłady żółte teoretycznie powinny mi pasować bo mam żółtą szyję a jednak wszystkie są żółto różowe, zbyt ciepłe, dopiero gdy żółć oziębiona jest błękitem i wpada w lekko zielony oliwkowy ton wtedy jest idealnie.
Mam niby podobny problem, bo na całym ciele mam bardzo jasną żółtą skórę, ale nie udało mi się jeszcze dobrać podkładu tak, żeby twarz była tego samego koloru co szyja. Z tym, że ten sam podkład nałożony na szyję daje ładny efekt, ale na twarzy już nie, bo "miesza" się z moim naturalnym kolorem twarzy, który jest chłodniejszy (bo mam podrażnienia).
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 13:53   #3335
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
To są kolory, wiem że żółć może być różna. Ale twarz to co innego. Nie spotkałam jeszcze twarzy w odcieniu cytryny ;-)
to jak nie widziałaś twarzy w jakimkolwiek innym odcieniu żółci czy różu chodzi o tony w odcieniu, a nie o sam czysty odcień. W dużym uproszczeniu można by uznać, że kolor skóry (a więc i kosmetyków do makijażu) to jakiś tam jasny beż z domieszką innych kolorów, ale uproszczenia nie prowadzą do niczego dobrego, jeśli chcemy mieć idealnie dopasowany odcień podkładu trzeba się po prostu oswoić z tym nazewnictwem odcieni, nawet jeśli wydaje się być dość abstrakcyjne, bo nikt nie ma twarzy w kolorze cytryny, oliwki czy brzoskwini.
Analogicznie - truskawkowy blond to ciepły, czysty odcień blondu, a nie czerwone włosy. Popielaty blond to blond z domieszką szarości, a nie szarość. Z tym że wśród farb do włosów to nazewnictwo jest jeszcze w miarę uniwersalne, tj. można spotkać pod tą samą nazwą bardzo zbliżone kolory wśród różnych producentów, wśród podkładów nie ma czegoś takiego, ale jak ktoś siedzi w temacie to określenia odcieni nie są mu obce

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Mam niby podobny problem, bo na całym ciele mam bardzo jasną żółtą skórę, ale nie udało mi się jeszcze dobrać podkładu tak, żeby twarz była tego samego koloru co szyja. Z tym, że ten sam podkład nałożony na szyję daje ładny efekt, ale na twarzy już nie, bo "miesza" się z moim naturalnym kolorem twarzy, który jest chłodniejszy (bo mam podrażnienia).
Znam doskonale ten problem. Szyję mam znacznie bardziej żółtą (z oliwkowymi tonami) niż twarz, bo skóra na niej jest płytko unaczyniona, więc stale zaróżowiona, do tego dochodzą często podrażnienia. Obecnie podkład którego używam to biały mineralny (Meow) zabarwiony przeze mnie pigmentami. Z początku wydawało mi się logiczne, że robię go pod kolor szyi, ale jednak twarz nadal się odcinała (bo nie uzyskuję przecież 100% krycia), więc musiałam zrobić ten odcień jeszcze bardziej żółto-zielony, żeby te zaczerwienienia zneutralizować. Wydawałoby się, że to wyższa szkoła jazdy, ale dla moich potrzeb i koloru skóry (którego istnienie poddają w wątpliwość producenci kosmetyków) to najwygodniejsza opcja.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 15:39   #3336
Diami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Alabastrowa cera!

Ale i tak bardzo dziękuję za zainteresowanie! Będę w takim razie szukała dalej i czekała na kolejne podpowiedzi z Waszej strony.
Diami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 15:59   #3337
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

opatrz chociażby na kolorystykę podkładów Meow, mają m.in cool pink i warm pink
http://www.meowcosmetics.com/Foundation.htm
http://images64.fotosik.pl/627/6a7ca2f6aa1c4db3.jpg
http://images65.fotosik.pl/142/de6f10f591029fb5.jpg

Czyli jeżeli ja mam zimną cerę, to powinnam wybrać jasne różowe.. czyli albo jasny himalayan albo chausie. A bengal? wg mnie te 3 w najjaśniejszych odcieniach wyglądają tak samo
Na ile "pomalowań" starcza próbka 1ml? bo na allegro są tylko takiej wielkości, no i jeszcze 5ml ale akurat nie ma tych odcieni, co bym chciała
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 17:31   #3338
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
http://images64.fotosik.pl/627/6a7ca2f6aa1c4db3.jpg
http://images65.fotosik.pl/142/de6f10f591029fb5.jpg

Czyli jeżeli ja mam zimną cerę, to powinnam wybrać jasne różowe.. czyli albo jasny himalayan albo chausie. A bengal? wg mnie te 3 w najjaśniejszych odcieniach wyglądają tak samo
Na ile "pomalowań" starcza próbka 1ml? bo na allegro są tylko takiej wielkości, no i jeszcze 5ml ale akurat nie ma tych odcieni, co bym chciała
Ale czy faktycznie Twoja cera jest różowa? Przypatrz się dobrze jaki kolor ma szyja, szczególnie w kontraście w złym kolorystycznie mazidle Bo cały czas wałkujemy że zimna nie znaczy różowa, nawet jeśli jest czerwona z podrażnienia i naczynek
minerały w strunach może i wyglądają tak samo ale na twarzy zupełnie inaczej z tych różowawych Bengal jest najbardziej neutralny, mi przy cienkiej warstwie nie robił wcale świnki, jedynie grubsza warstwa dawała zbyt zimny upiorny efekt, himalayan to ciepłe różowości a chausie zimne. Próbka 1ml starcza na ok. 4 razy, zależy ile warstw i jak duża twarz jest
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 17:41   #3339
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Himalayan mógłby służyć większości pań za róż - to nie jest typowy chłodny odcień podkładu, on jest czysto różowy W ogóle to Meow z tego co się orientuję ma strasznie różowe wszystkie podkłady (miałam do czynienia z kilkoma kolorami). Nawet Angora, która miała być bardzo żółta, ma chłodne tony, ale chłodne nie w stylu cytrynowych tylko różowych, taki kremowy odcień...
Na tym zdjęciu które wrzucałaś wcześniej widzę, że masz skórę zaróżowioną, ale nad górną wargą i na brodzie masz cerę żółtawą. Pewnie szyję też masz raczej żółtą? Jak tak to proponowałabym szukać właśnie podkładów żółtawych, tylko chłodnych. Niestety jak wspomniałam, Meow nie ma takiego fajnego odcienia
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 18:17   #3340
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

No co ja mogę powiedzieć o szyi, szyja to szyja, dla mnie każda wygląda tak samo

Cytat:
widzę, że masz skórę zaróżowioną, ale nad górną wargą i na brodzie masz cerę żółtawą.
I na czole mam resztki opalenizny Zawsze muszę więcej podkładu tam dawać, żeby zatuszować różnicę

Cytat:
Jak tak to proponowałabym szukać właśnie podkładów żółtawych, tylko chłodnych.
Tylko mowie, dla mnie te wszystkie odcienie wyglądają tak samo Więc poproszę o nazwy z numerkami żółtych chłodnych podkładów cobym wiedziała co to i co wypróbować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu9.jpg (97,0 KB, 78 załadowań)
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 18:28   #3341
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dziewczyny, to jak tak od razu doradzacie - pomożecie i mi? Zawsze zastanawiałam się nad swoimi tonami, najpierw doszłam do tego, że jestem raczej żółta, ostatnio, że jednocześnie chłodna. Mam rację, czy wręcz przeciwnie? Wrzucam zdjęcie bez makijażu, co mi tam :P

U mnie naczynka, podrażnienia i wypryski są niezłą zmyłką... Bez nich skóra jest w ładnym i czystym kolorze, a przez nie ogólnie wypada ciemniej, niż szyja. Muszę w końcu podszkolić się w analizie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (316,7 KB, 138 załadowań)
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 18:39   #3342
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Miejcie na uwadze, dziewczyny, ze takie okreslanie na podstawie zdjec moze byc niezbyt miarodajne, bo jednak ustawienia monitorow wlasciwie kazdy ma inne.
W kazdym razie, NoodleSoup, u mnie na monitorze Twoja cera wyglada na chlodno zolta (przy czym szyja wyglada mocno zielonkawo/oliwkowo).
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:29   #3343
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
No co ja mogę powiedzieć o szyi, szyja to szyja, dla mnie każda wygląda tak samo


I na czole mam resztki opalenizny Zawsze muszę więcej podkładu tam dawać, żeby zatuszować różnicę


Tylko mowie, dla mnie te wszystkie odcienie wyglądają tak samo Więc poproszę o nazwy z numerkami żółtych chłodnych podkładów cobym wiedziała co to i co wypróbować
U mnie na monitorze Twoja szyja i dekolt wygląda właśnie zimno, nawet całkiem różowo a Noodle Soup zielono

Jeśli byś chciała z minerałów wypróbować coś neutralno lekko żółtego to bym Ci odradzała Meow a proponowała coś łatwiej dostępnego czyli Pixie Ayperi 0- dosyć fajny neutralno kremowy lekko oliwkowy odcień, choć patrząc na to zdjęcie dobry byłby chyba jednak Bengal. Na podstawie zdjęcia nie da się jednoznacznie stwierdzić
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:44   #3344
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
U mnie na monitorze Twoja szyja i dekolt wygląda właśnie zimno, nawet całkiem różowo a Noodle Soup zielono

Jeśli byś chciała z minerałów wypróbować coś neutralno lekko żółtego to bym Ci odradzała Meow a proponowała coś łatwiej dostępnego czyli Pixie Ayperi 0- dosyć fajny neutralno kremowy lekko oliwkowy odcień, choć patrząc na to zdjęcie dobry byłby chyba jednak Bengal. Na podstawie zdjęcia nie da się jednoznacznie stwierdzić
Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Miejcie na uwadze, dziewczyny, ze takie okreslanie na podstawie zdjec moze byc niezbyt miarodajne, bo jednak ustawienia monitorow wlasciwie kazdy ma inne.
W kazdym razie, NoodleSoup, u mnie na monitorze Twoja cera wyglada na chlodno zolta (przy czym szyja wyglada mocno zielonkawo/oliwkowo).
Dzięki dziewczyny, ja doskonale sobie zdaje sprawę, że każdy ma inny monitor, ale chciałam zapytać z ciekawości, jak u Was to wygląda Czyli dobrze podejrzewałam.

bowszystkotoiluzjajest, mi właśnie Twoja szyja też wpada w róż.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 20:55   #3345
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dziewczyny, wrzucam moje zdjęcie. Tak z ciekawości. Jak oceniacie kolor mojej skóry? Oczywiście, wiem o ryzyku przekłamaniu kolorów. Na moim monitorze kolor jest bardzo dobrze uchwycony.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6936.jpg (50,5 KB, 65 załadowań)
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 21:09   #3346
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
No co ja mogę powiedzieć o szyi, szyja to szyja, dla mnie każda wygląda tak samo


I na czole mam resztki opalenizny Zawsze muszę więcej podkładu tam dawać, żeby zatuszować różnicę


Tylko mowie, dla mnie te wszystkie odcienie wyglądają tak samo Więc poproszę o nazwy z numerkami żółtych chłodnych podkładów cobym wiedziała co to i co wypróbować
Różowo, zdecydowanie.
Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to jak tak od razu doradzacie - pomożecie i mi? Zawsze zastanawiałam się nad swoimi tonami, najpierw doszłam do tego, że jestem raczej żółta, ostatnio, że jednocześnie chłodna. Mam rację, czy wręcz przeciwnie? Wrzucam zdjęcie bez makijażu, co mi tam :P

U mnie naczynka, podrażnienia i wypryski są niezłą zmyłką... Bez nich skóra jest w ładnym i czystym kolorze, a przez nie ogólnie wypada ciemniej, niż szyja. Muszę w końcu podszkolić się w analizie.
Jak, wyżej, zimno żółto-oliwkowo :P
Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wrzucam moje zdjęcie. Tak z ciekawości. Jak oceniacie kolor mojej skóry? Oczywiście, wiem o ryzyku przekłamaniu kolorów. Na moim monitorze kolor jest bardzo dobrze uchwycony.
U Ciebie twarz, dekolt i szyja są w różnych kolorach na moim monitorze szyja jest chłodno żółtawo-neutralna a twarz i dekolt raczej ciepłe.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 07:07   #3347
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wrzucam moje zdjęcie. Tak z ciekawości. Jak oceniacie kolor mojej skóry? Oczywiście, wiem o ryzyku przekłamaniu kolorów. Na moim monitorze kolor jest bardzo dobrze uchwycony.
Ja widzę jasny beż, może nawet zabarwiony lekko tonami brzoskwiniowymi, porównałabym Twoją karnację do tych odcieni np.:
http://kosmetyki-mineralne.com/aubrey-0-p1546.html
http://kosmetyki-mineralne.com/bliss-0-p1525.html

Widać zdecydowaną różnicę między Waszymi kolorami, bowszystkotoiluzjajest ma zdecydowanie chłodną różową, Noodle Soup oliwkową a Ty właśnie beżową, dość neutralną. Oczywiście ja tak widzę na swoim monitorze
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 08:56   #3348
NomadSoul
Rozeznanie
 
Avatar NomadSoul
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 783
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
U Ciebie twarz, dekolt i szyja są w różnych kolorach na moim monitorze szyja jest chłodno żółtawo-neutralna a twarz i dekolt raczej ciepłe.
u mnie też to tak wygląda xD

bowszystkotoiluzjajest - dla mnie jesteś różowiutka na zdjęciu, i szyja i buzia

Noodle Soup - podtony żółtego na buzi i żółto-zielonego na szyii

__________________
NomadSoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:24   #3349
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez orzech_w_karmelu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wrzucam moje zdjęcie. Tak z ciekawości. Jak oceniacie kolor mojej skóry? Oczywiście, wiem o ryzyku przekłamaniu kolorów. Na moim monitorze kolor jest bardzo dobrze uchwycony.
Skóra na twarzy ma ciemniejszy odcień przez liczne piegi, które ją przyciemniają.
Powinnaś dobrać podkład pod kolor szyji.

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2014-02-25 o 09:26
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 10:17   #3350
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Ja widzę jasny beż, może nawet zabarwiony lekko tonami brzoskwiniowymi, porównałabym Twoją karnację do tych odcieni np.:
http://kosmetyki-mineralne.com/aubrey-0-p1546.html
http://kosmetyki-mineralne.com/bliss-0-p1525.html

Widać zdecydowaną różnicę między Waszymi kolorami, bowszystkotoiluzjajest ma zdecydowanie chłodną różową, Noodle Soup oliwkową a Ty właśnie beżową, dość neutralną. Oczywiście ja tak widzę na swoim monitorze
O, też tak widzę. W moim otoczeniu nie ma ludzi o takim kolorze twarzy, ale jak spojrzałam na zdjęcie, to rzeczywiście widać, że skóra niby żółtawa ale z zielonkawym odcieniem, taki mało słoneczny żółty.

Cytat:
Napisane przez NomadSoul Pokaż wiadomość
u mnie też to tak wygląda xD

bowszystkotoiluzjajest - dla mnie jesteś różowiutka na zdjęciu, i szyja i buzia

Noodle Soup - podtony żółtego na buzi i żółto-zielonego na szyii

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Skóra na twarzy ma ciemniejszy odcień przez liczne piegi, które ją przyciemniają.
Powinnaś dobrać podkład pod kolor szyji.
Zimą jest mniejszy kontrast, ale jak tylko słońce przygrzeje twarz robi się ciemniejsza i taka jakby brudna. Natomiast skóra na szyi i dekolcie nie opala się

Rzecz jasna staram się dobrać podkład do szyi i stąd ciągłe porażki. Łatwiej mi dobrać minerały. Z Lili Lolo Warm Peach i Blondie (na mojej twarzy różnic są niewielkie, robiłam test "połowy twarzy"), z Annabelle Golden Fairest. Ciekawa jestem odcieni z innych firm, ale nie zawsze da się dostać próbki.
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:52   #3351
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

To i ja poproszę o pomoc
Nie jestem pewna, czy mam cytrynowy, czy oliwkowy podton w skórze. Zdaje mi się, że w miarę dobrze 'się uchwyciłam'. (nie zwracajcie uwagi na cerę )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1030452.jpg (27,6 KB, 60 załadowań)
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 14:01   #3352
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
To i ja poproszę o pomoc
Nie jestem pewna, czy mam cytrynowy, czy oliwkowy podton w skórze. Zdaje mi się, że w miarę dobrze 'się uchwyciłam'. (nie zwracajcie uwagi na cerę )
oliwkowy i trochę cieplejszy od Noodle Soup choć wciąż jest to chłodna żółć, ciepły żółty odcień cery wygląda zupełnie inaczej- w moim otoczeniu ma go trochę osób, jeszcze jak sobie kark zjarają to są żółci jak słoneczko. U mnie np. szyja potrafi różne tony przybierać w zależności od tego jakie minerałki miałam na sobie więc raz może to wyglądać bardziej chłodno żółto lub bardziej seledynowo zależy od oświetlenia
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 14:12   #3353
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
oliwkowy i trochę cieplejszy od Noodle Soup choć wciąż jest to chłodna żółć, ciepły żółty odcień cery wygląda zupełnie inaczej- w moim otoczeniu ma go trochę osób, jeszcze jak sobie kark zjarają to są żółci jak słoneczko. U mnie np. szyja potrafi różne tony przybierać w zależności od tego jakie minerałki miałam na sobie więc raz może to wyglądać bardziej chłodno żółto lub bardziej seledynowo zależy od oświetlenia
U mnie też, przy olive cośtam z EDM była różowawa ale generalnie to wszystko jest dla mnie za różowe i z niedoborem żółci :/
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 14:28   #3354
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
U mnie też, przy olive cośtam z EDM była różowawa ale generalnie to wszystko jest dla mnie za różowe i z niedoborem żółci :/
na pewno powinnaś unikać zbyt szarych zgaszonych oliwek jak tinkerbell 0 z kolei mocno żółte podkłady zazwyczaj są takie (podbite jeszcze różem):
http://s3.pasart.pl/images/thumbnail...wy_500_375.jpg

a Ty jesteś raczej w takiej kolorystyce:

http://www.modio.pl/modio/Get.Image?id=131062

sorry że za przykłady wkleiłam ciuchy ale ciężko gotowe palety kolorów znaleźć
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 16:08   #3355
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
na pewno powinnaś unikać zbyt szarych zgaszonych oliwek jak tinkerbell 0 z kolei mocno żółte podkłady zazwyczaj są takie (podbite jeszcze różem):
http://s3.pasart.pl/images/thumbnail...wy_500_375.jpg

a Ty jesteś raczej w takiej kolorystyce:

http://www.modio.pl/modio/Get.Image?id=131062

sorry że za przykłady wkleiłam ciuchy ale ciężko gotowe palety kolorów znaleźć
O to to
Nie szkodzi, idealnie oddają stan rzeczy najlepszym wyjściem to chyba samodzielne kręcenie podkładów ale ile paprania się z tym
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 17:37   #3356
Bellitudoo
Zakorzenienie
 
Avatar Bellitudoo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 415
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

z pigmentami z kolorówki zero paprania . Chwila moment
http://semperfemina.blogspot.com/201...ic-podkad.html
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post59125346 Wymiana, sukienki, buty
Bellitudoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 20:04   #3357
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Bellitudoo Pokaż wiadomość
z pigmentami z kolorówki zero paprania . Chwila moment
http://semperfemina.blogspot.com/201...ic-podkad.html
Ja właśnie myślę poważnie o czymś takim, ale akurat zamówiłam duże opakowanie Annabelle. Zastanawiam się, czy połowy nie odsypać i nie pobawić się z nim i Color Blend'ami / pigmentami.

Po naszych zdjęciach tylko potwierdza się reguła, że ile ludzi, tyle karnacji... A producenci produkują po 3 - 6 odcieni na jedno kopyto i zadowoleni

Swoją drogą, miałam jakiś czas temu ogólne badania ciała i między innymi badali mój odcień skóry/stopień jasności. Zaśmiałam się do osoby prowadzącej, że pewnie będę odstawała od reszty pod tym względem. Na to odpowiedziała mi babka, że wcale nie - że większość wcześniej badanych osób była mniej więcej na podobnym poziomie jasności. To ja się pytam, skoro tyle jasnych dziewczyn chodzi sobie po naszym kraju, to skąd takie absurdalne odcienie w sklepach? Może producenci powinni sami zorganizować takie badania, a dopiero potem wymyślać odcienie
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 20:52   #3358
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Ja właśnie myślę poważnie o czymś takim, ale akurat zamówiłam duże opakowanie Annabelle. Zastanawiam się, czy połowy nie odsypać i nie pobawić się z nim i Color Blend'ami / pigmentami.

Po naszych zdjęciach tylko potwierdza się reguła, że ile ludzi, tyle karnacji... A producenci produkują po 3 - 6 odcieni na jedno kopyto i zadowoleni

Swoją drogą, miałam jakiś czas temu ogólne badania ciała i między innymi badali mój odcień skóry/stopień jasności. Zaśmiałam się do osoby prowadzącej, że pewnie będę odstawała od reszty pod tym względem. Na to odpowiedziała mi babka, że wcale nie - że większość wcześniej badanych osób była mniej więcej na podobnym poziomie jasności. To ja się pytam, skoro tyle jasnych dziewczyn chodzi sobie po naszym kraju, to skąd takie absurdalne odcienie w sklepach? Może producenci powinni sami zorganizować takie badania, a dopiero potem wymyślać odcienie
To by miało sens tak to tyle jest zachodu, żeby jedno mazidło dobrać
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 10:13   #3359
Bellitudoo
Zakorzenienie
 
Avatar Bellitudoo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 415
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Leci do mnie Fit Me 105 z Niemiec
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post59125346 Wymiana, sukienki, buty
Bellitudoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 11:46   #3360
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Bellitudoo Pokaż wiadomość
Leci do mnie Fit Me 105 z Niemiec
Wrzuć zdjęcie, jak dostaniesz.
Też chciałam kiedyś 105, ale przeczytałam, że "piątki" są różowe, więc wróciłam do wzdychania do 110.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.