Ból skóry na głowie od ciężaru włosów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-12, 13:38   #1
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580

Ból skóry na głowie od ciężaru włosów?


To moje początki w dziale o włosach, więc nie wiem czy w odpowiednim miejscu umieściłam ten wątek.

Przez 20 lat miałam długie włosy (za pośladki). Najczęściej czesałam się w koński ogon, potem włosy zaplatałam w warkocz i ten warkocz zawijałam w kok na tyle głowy. Nie wiem czy jasno wytłumaczyłam.
Taką fryzurę nosiłam przez większość tych lat. Włosy mam dość grube.

Po latach pojawił się ból skóry na głowie w miejscu gdzie był kok. Włosy zaczęłam po trochu obcinać. Najkrótszą fryzurę miałam w maju 2014, kiedy włosów nie dało się zebrać w kitkę. Fryzjerka zjdęła mi też połowę z objętości. Włosów ubyło, a ja poczułam się lekko. Ta fryzura nie była jednak zbyt wygodna.

Generalnie włosy na twarzy mi przeszkadzają. Mam tłustą cerę więc wyglądają fatalnie. W rozpuszczonych jest mi nie do twarzy.
Idealnie wyglądam w końskim ogonie lub innej fryzurze gdzie włosy są zebrane z twarzy. Czesałam się też tak, że spinałam część włosów z tyłu głowy spinką, ale to też powodowało ciągnięcie i ból skóry na tyle głowy.

Czy jest dla mnie jakaś nadzieja, żeby zapuścić włosy i jednocześnie pozbyć się tego koszmarnego bólu skóry na tyle głowy? Jest on na pewno związany z wagą włosów i obciążaniem przez tyle lat kokiem.

Miał ktoś podobny problem?
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:43   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Ból skóry na głowie od ciężaru włosów?

To chyba nawet nie zależy tylko od długości (choć oczywiście takie więcej ważą), ale również gęstości. Ja przy średniej długości miałam ten ból przy związanych włosach ale zrzucałam to na nadwrażliwą skórę głowy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 22:05   #3
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Ból skóry na głowie od ciężaru włosów?

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Czy jest dla mnie jakaś nadzieja, żeby zapuścić włosy i jednocześnie pozbyć się tego koszmarnego bólu skóry na tyle głowy? Jest on na pewno związany z wagą włosów i obciążaniem przez tyle lat kokiem.

Miał ktoś podobny problem?
nie wiem czy dobrze rozumiem, ale teraz masz krotsze wlosy i bola Cie nawet jak nie sa zwiazane? ja tez nie moge miec za dlugo zwiazanych bo mnie bola ale z rozpuszczonymi nie ma tego problemu...

btw masujesz sobie skore glowy ? polecam-przy dlugich i ciezkich wlosach to naprawde ejst przyjemne i pomaga wlasnie na bol po zwiazaniu
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 08:23   #4
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Ból skóry na głowie od ciężaru włosów?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
nie wiem czy dobrze rozumiem, ale teraz masz krotsze wlosy i bola Cie nawet jak nie sa zwiazane? ja tez nie moge miec za dlugo zwiazanych bo mnie bola ale z rozpuszczonymi nie ma tego problemu...

btw masujesz sobie skore glowy ? polecam-przy dlugich i ciezkich wlosach to naprawde ejst przyjemne i pomaga wlasnie na bol po zwiazaniu
Jak miałam tak krótkie (w maju) to niezwiązane nie bolały.
Teraz odrosły trochę i wiążę bo niezwiązane przeszkadzają mi w codziennym funkcjonowaniu.
Są o wiele krótsze niż kiedyś, objętościowo też jest ich mniej, a skóra na głowie boli.

Masuję codziennie.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 12:49   #5
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Ból skóry na głowie od ciężaru włosów?

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Jak miałam tak krótkie (w maju) to niezwiązane nie bolały.
Teraz odrosły trochę i wiążę bo niezwiązane przeszkadzają mi w codziennym funkcjonowaniu.
Są o wiele krótsze niż kiedyś, objętościowo też jest ich mniej, a skóra na głowie boli.

Masuję codziennie.
moze za mocno wiazesz ? sa takie nowe frotki invisibobble - moze warto sprobowac?
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 12:47   #6
Brenda
Raczkowanie
 
Avatar Brenda
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Wieś
Wiadomości: 122
Dot.: Ból skóry na głowie od ciężaru włosów?

Też tak mam, ale nie od ciężaru tylko właśnie od długiego okresu czasu w którym włosy są non stop tak samo związane w ogon (małe dzieci).Nie wiem czy to prawda, ale fryzjerka twierdziła ze cebulki włosowe przyzwyczajają się do takiej samej pozycji, co nie jest ani zdrowe, ani miłe jak widać. I faktycznie. Ja akurat odczuwam ból na czubku głowy, wtedy wiem że czas albo wszystkie zaczesać do tyłu, albo przedziałek z 1 strony na druga. Nie chcesz ich rozpuszczać ale staraj się chociaż wieczorem lub kiedy nie wychodzisz z domu popuścić je tak żeby "pofruwaly" i pamiętaj że skóra głowy też potrzebuje dotlenienia, a wiążąc włosy jest to utrudnione.
Brenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 19:56   #7
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Ból skóry na głowie od ciężaru włosów?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
moze za mocno wiazesz ? sa takie nowe frotki invisibobble - moze warto sprobowac?
Też myślę, że mogą być za mocno wiązane...
Też mam grube włosy, dość wycieniowane (loki), ale gumki - kabelki sprawdzają się tu idealnie

Cytat:
Napisane przez Brenda Pokaż wiadomość
Też tak mam, ale nie od ciężaru tylko właśnie od długiego okresu czasu w którym włosy są non stop tak samo związane w ogon (małe dzieci).Nie wiem czy to prawda, ale fryzjerka twierdziła ze cebulki włosowe przyzwyczajają się do takiej samej pozycji, co nie jest ani zdrowe, ani miłe jak widać. I faktycznie. Ja akurat odczuwam ból na czubku głowy, wtedy wiem że czas albo wszystkie zaczesać do tyłu, albo przedziałek z 1 strony na druga. Nie chcesz ich rozpuszczać ale staraj się chociaż wieczorem lub kiedy nie wychodzisz z domu popuścić je tak żeby "pofruwaly" i pamiętaj że skóra głowy też potrzebuje dotlenienia, a wiążąc włosy jest to utrudnione.
W pełni się z Tobą zgadzam
Ja np. nie mogę wiązać włosów w wysokiego kucyka kiedy idę na fitness lub biegam. Wtedy niestety nawet i gumki - kabelki nie pomagają. Jeśli jednak włosy tłuste i rozpuszczone lub podpięte wyglądają źle to robię takiego mini koka. Związuję włosy, ale nie przekładam jak do kucyka tylko tak do połowy a potem jeszcze raz tak samo...nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam. Krótko mówiąc kucyk wisi i dynda a to trzyma się w miejscu. Znajduję jednak miejsce nie w najwyższym miejscu głowy - czubku, tylko troszkę bliżej w stronę czoła. Potem tylko "pomiziam" tego koka żeby nie był taki sterczący, poluzowuję włosy koło czoła i gumki, żeby miały trochę więcej luzu i już Ze spięć pomaga mi również koczek - ślimaczek. O dziwo nie ciągnie cebulek
__________________
Strach się bać - uderzyłam do blogosfery
http://www.zamglonaiw.blogspot.com/
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 17:43   #8
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Ból skóry na głowie od ciężaru włosów?

mogą być za mocno związane i w złym upięciu
ja tak często mam że nawet jak lekko zwiążę to i tak mnie skóra boli ;/
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 18:05   #9
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Ból skóry na głowie od ciężaru włosów?

Moim zdaniem uwrażliwiłaś sobie skórę głowy/cebulki takim ciężkim, ścisłym upinaniem włosów. Skoro nosiłaś tak przez wiele lat...
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 14:53   #10
EweMajk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6
Angry Spinanie włosów a przy tym ból!

Dziewczyny !
Gdy spinam włosy czuje ból na mojej skórze głowy. Gdy położycie sobie dłonie nam uszami to dokładnie w tych miejscach. O co chodzi ?

W ogóle gdy spinam włosy to nad uszami za "groma" nie chcą ładnie mi się komponować z całością.

Dlaczego tak się dzieje, dlaczego gdy spinam włosy boli mnie skóra głowy?

PS: Dodam, że nie ściągam mocno włosów do upięcia w zwykłą kitkę czy kok. Próbowałam tez na różnych wysokościach włosy upinać i jest to samo...

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam Cieplutko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryzury-studniowkowe-152.jpg_542.jpg (21,1 KB, 22 załadowań)
EweMajk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-12 15:53:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.