Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-21, 12:38   #1
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420

Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???


Dziewczyny,
zamierzam pomalować sobie pokój, bo już nie mogę patrzeć na te brzydkie ściany. Potrzebuję rady, jaką farbę jeśli chodzi o DULUXA najlepiej wybrać? Chodzi mi o rodzaj, bo mają tam pełno, może któras z was ma nią pomalowane i może polecić? Moje ściany, to zwykłe blokowe białe ściany.
Druga sprawa to taka, ze chciałbym sobie pomalowac na jakiś kolor, ale nie wiem jaki bedzie pasował. Ogólnie pokój mam ciemny, narożnik jest granatowy w jakieś wzorki, zasłony ciemne granatowe, regał też ciemny-taki grafit z czarnym, no i dywan też taki granatowo-grafitowy.Chciałabym ten pokój trochę rozjaśnić, co mi poradzicie?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 13:13   #2
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

www.dulux.pl

mozesz sobie tam sama poeksperymentowac z kolorkami, wybierajac pomieszczenie odpowiednio dobrac kolory mebli i probowac malowac wirtualnie sciany

Polecam, swietne zrodlo inspiracji
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 13:21   #3
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Ja bym przy takich ciemnych sprzętach dała jakąś kość słoniową, ecru, czy baaaardzo bladziutki ciepły żółty
A jeśli chodzi o farbę... jesteś już zdecydowana na Duluxa? Ja sama nim nie malowałam, ale słyszałam sporo złego i to od paru osób - że źle kryje i że długo śmierdzi, ciężko wywietrzyć... Natomiast bardzo polecano mi Tikkurilę i Beckerta - ich ceny są chyba podobne do Duluxa...
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 13:44   #4
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Ja mam wymalowane duluxem i to co napisalas to sa mity. Bo bardzo dobrze kryje, nie smierdzi. Przynajmniej nie u mnie
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 13:46   #5
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Cytat:
Napisane przez ma75
Ja bym przy takich ciemnych sprzętach dała jakąś kość słoniową, ecru, czy baaaardzo bladziutki ciepły żółty
A jeśli chodzi o farbę... jesteś już zdecydowana na Duluxa? Ja sama nim nie malowałam, ale słyszałam sporo złego i to od paru osób - że źle kryje i że długo śmierdzi, ciężko wywietrzyć... Natomiast bardzo polecano mi Tikkurilę i Beckerta - ich ceny są chyba podobne do Duluxa...
A jakiś łosoś lub morelka? Pasowałby?
Jeśli chodzi o firme to tak mi się wydawało że Dulux jest dobry, szczerze mówiąc nie słyszałam o tamtych dwóch.
Więc może inne wizażanki polecą coś jeszcze,opinie o Duluxie i innych firmach mile widziane
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 13:47   #6
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Cytat:
Napisane przez Anisia25
Ja mam wymalowane duluxem i to co napisalas to sa mity. Bo bardzo dobrze kryje, nie smierdzi. Przynajmniej nie u mnie
A musiałaś gipsować ściany?, bo ja mam takie ...wiesz jak to w blokach, no i nie wiem...jedni mówią że po Duluxie będą gładkie a inni że trzeba i tak gipsować.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 13:54   #7
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Łosoś, morelka jak najbardziej, pod warunkiem, że bardzo jaśniutki tyle, że ja w ogóle nie lubię za ciemnych ścian...
A z gipsowaniem to wszystko zależy, jak bardzo nierówne są te ściany, ile czasu i nerwów możesz na ten remont poświęcić, no i jakie nierówności ścian jesteś w stanie zaakceptować jeśli podobają Ci się ściany gładziutkie jak lustro - to gipsuj, bo przy kolorowej ścianie dużo bardziej widać każdy zadziorek czy wybrzuszenie... a jeśli takie rzrczy Ci nie przeszkadzają - to sobie daruj - oszczędzisz sobie trochę czasu i pyłu w mieszkaniu...
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-21, 13:57   #8
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

a myslalas o kolorku lila, radosny fiolek??? albo bladziutki niebieski..
pastele ladnie wygladaja na scianach jesli sa wlasnie bladziutkie.
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 14:14   #9
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Cytat:
Napisane przez Anisia25
Ja mam wymalowane duluxem i to co napisalas to sa mity. Bo bardzo dobrze kryje, nie smierdzi. Przynajmniej nie u mnie
Dulux ma na pewno to coś, co fachowo nazywa się dobrym Public Relations
Generalnie nie śmierdzą farby wodorozcieńczalne, a te mozna kupić o 1/3 taniej... i w identycznej jakości, tak rzeczą wykonawcy.
Na pewno nie sprawdza się ta farba do jednokrotnego malowania duluxa- pach i już, zawyczaj wymaga odpowiedniego gładkiego podłoża / czyli gładzi/, położenia odpowiedniego podkładu gruntującego.
Farby Beckersa to taki Chanel albo Mercedes na rynku budowlanym- drrrogi, że hej. Jesli kogos stać, to kupuje Chanela i jest zadowolony...
Jesli ściany są nierówne czasem decyduje się na połozenie takiej specjalnej tapety do malowania, ona wyrównuje ścianę bez potrzeby wygładzania- ale tu słyszałam od wykonawców sprzeczne opinie, radzą jednak wygładzić. Uwaga na nierównej ścianie źle wygląda kolor- źle to znaczy- moga być widoczne plamy ciemniejsze od całosci, tworzą sie tzw mazaje itp.
Kolor natomiast najlepiej wybrać ze wzornika farb uzyskiwanych z mieszalników /wiele firm ma takie- dulux też/ pamiętając, że na sćianie bedzie wyglądał odrobinkę ciemniej z racji tego, ze na większej powierzchi jest większe nasycenie koloru. Mozna kupić w sklepie taśmę maskującą i np pomalować ścianę w poziome pasy, bardzo ciekawie to wygląda

Pokój mozna rozjaśnić nie tylko kolorem ścian, ale także jasnymi dodatkami np zmienic zasłony na jaśniejsze, położyć kilka jasnych ozdobnych poduch na łóżko i pod siedzenie , kupic lampę z większym jasnym abazurem... Takie jaśniejsze wnetrze napawa większym optymizmem
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 15:46   #10
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Dulux jest bardzo dobrą firmą, ma świetne farby, o kolorach nawet nie wspomniam schna bardzo szybko, nie śmierdzą i ładnie kryją

mam pomalowany pokój na pastelową orchidee, pokój u moich rodziców na łososia a pokój braciszków na "szczyptę papryki"- nie powiem doznali szoku jak przyszli zobaczyć efekt [pokój był cały biały]

Może zakupisz sobie testeri wypróbujesz, ocenisz jakikolor lepiej pasuje

i przyjemności
Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 15:50   #11
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Ja polecam dekorala,mam w sypialni morelowy odcień od 3 lat-jeszcze mi sie nie znudził,pewnie dlatego ,że nie zbladł.
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-21, 15:54   #12
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Cytat:
Napisane przez Nefretete
Dulux jest bardzo dobrą firmą, ma świetne farby, o kolorach nawet nie wspomniam schna bardzo szybko, nie śmierdzą i ładnie kryją

mam pomalowany pokój na pastelową orchidee, pokój u moich rodziców na łososia a pokój braciszków na "szczyptę papryki"- nie powiem doznali szoku jak przyszli zobaczyć efekt [pokój był cały biały]

Może zakupisz sobie testeri wypróbujesz, ocenisz jakikolor lepiej pasuje

i przyjemności
tzn jaki tester?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 15:55   #13
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Mam pytanie jeszcze co do sufitu,malować, czy nie??
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 16:06   #14
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Mam pokój pomalowany Duluxem i jest zadowolona (żywa pomarańcza i taki jakby szaforowy). Pomarańcza troszkę wyblakła (mam pokój od strony południowej), a zielony sufit bez zmian!
Farba szybko schnęła, nie śmierdziała (bylo ją troszke czuć - ale to taki raczej smrodek mokrej ściany).
Tylko nie nakładaj jej zbyt grubo, bo u mnie tata za pierwszym razem tak ostro (czyli grubo ) wziął się do malowania, że na drugi dzień farba z sufitu złaziła łatami - w niektórych miejscach sama odpadła!!!
Ale z drugim razem (po gruntownym skrobaniu) efekt był świetny .
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 16:12   #15
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

tester farby za 4.5zł. zapytaj się w sklepie, powinni mieć, malutkie opakowanie, w sam raz do przetestowania

to zależy, jeśli będzie to ciemny kolor radzę pomalować sufit na biało, rozjaśni wnetrze. Natomiast przy jasnych kolorach możesz wszystko pomalowaćtym samym kolorem
w sumie zależy jak lubisz
Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 21:56   #16
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

Cytat:
Napisane przez aleksandra999
Ja polecam dekorala,mam w sypialni morelowy odcień od 3 lat-jeszcze mi sie nie znudził,pewnie dlatego ,że nie zbladł.
Dokladnie, farby dekorala sa tez dobrej jakosci, a cenowo od duluxa sie jednak roznia znacznie. Ale jesli decydujesz sie na duluxa, polecam Once - nie ma z tym duzo babrania sie, a pokrywaja swietnie. Aha, i jesli chodzi o farby z mieszalnika, musisz byc zdecydowana na dany odcien na 100%, bo z tego co wiem, nie mozna zwrocic tak przygotowanej farby. A twoj pokoj widzialabym w jakims pastelowym blekicie - swietnie komponowalby sie z grafitem i granatem
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 14:19   #17
DoOoRoTka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

ja tez jestem w momencie podejmowania decyzji.. i robilam taki maly wywiad... i wszyscy mi odradzaja duluxa..;/;/
Palete maja swietna to prawda ale z tego co wiem to bardzo sie rysują

ja sie zdecydowalam na zielony pokoj ( kolor S2060-g70y z dekorala) z ciemnymi meblami i jasnymi bezowymi dodatkami
Mam nadzieje ze dobrze to bedzie wygladalao.

PS. polecam przejzenie katalogu "Magnat" www.magnatfarby.pl maja swietne zestawienia kolorystyczne i pomysly na rozne dekoracje scienne. Ja chciala bym "Stiuk wenecki" ale nie wiem czy moi fachowcy cos takiego mi zrobia
DoOoRoTka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 08:58   #18
salyneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: Malowanie ścian-pomocy-jaka farba , jaki kolor???

A może by tak podejść do tematu i wybrać profesjonalną firmę? Ja taką usługę polecam, kolor już jest po paru latach i kilku przejściach ale nadal dobrze wygląda nawet w miejscu gdzie miał "bliski" kontakt z sokiem. Najlepsze w tym wszystkim jest to że zostawiam do dyspozycji pokój na kilka godzin panom którzy malują i sami dobierają odcień pod oświetlenie następnie malują takimi pistoletami. Do pokoi gdzie potrzeba dobrej farby to najlepsze rozwiązanie bo ścieranie to sama przyjemność

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-05-11 o 10:30 Powód: link
salyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-11 09:58:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.