2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-05, 14:39   #1
marta_radom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21

2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie


Drogie wizażanki !
Niestety z powodu niedoinformowanych pań w dziekanacie muszę dotrzeć do bardzo ważnej dla mnie sprawy poza uczelnią. Może ktoś z forum będzie potrafił mi udzielić konkretnej odpowiedzi. Otóż...sprawa wygląda następująco
W tym roku ukończyłam studia I stopnia na kierunku Ekonomia. Dostałam się na dwie uczelnie: kontynuację poprzedniej uczelni kierunku ekonomia i druga w innym mieście - kierunek Zarządzanie. Obydwa kierunki to I rok II stopień. I teraz moje pytanie. Czy formalnie, według wszystkich uczelnianych regulaminów mogę po jednym licencjacie studiować 2 kierunki magisterskie STACJONARNE, obydwa od 1 roku ? Na jednej z nich mam indywidualny tok nauczania i plan uda mi się pogodzić więc z tym nie ma problemów. Chodzi mi głównie o kwestie regulaminową. Mam nadzieję, że któraś z wizażanek zna odpowiedź na moje pytanie bo rok studencki się już zaczął a ja jestem odsyłana od dziekanatu do dziekanatu, nie chciałabym, żeby za pół roku mojej cieżkiej pracy okazało się, że prawnie nie mam możliwości odbywania studiów
Z góry dziękuję za pomoc
Marta
marta_radom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 19:28   #2
girlishnesss
Zadomowienie
 
Avatar girlishnesss
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 202
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Hmm... mam taką samą sytuację jak Ty, tyle, że uczelnia ta sama, ale kierunki dwa odmienne. Moi znajomi też tak studiują więc chyba nie ma żadnych zakazów z tym związanych
girlishnesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 09:29   #3
marta_radom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Cytat:
Napisane przez girlishnesss Pokaż wiadomość
Hmm... mam taką samą sytuację jak Ty, tyle, że uczelnia ta sama, ale kierunki dwa odmienne. Moi znajomi też tak studiują więc chyba nie ma żadnych zakazów z tym związanych
Tu super, ogromnie się cieszę, bo Pani w dziekanatach kompletnie nie mają pojęcia a czas leci...zostałam poinformowana, że jest w regulaminie, że nie można studiować jednocześnie dwóch kierunków na pierwszym roku (nie ważne czy I czy II stopnia).... MEGA STRES (
marta_radom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 16:18   #4
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Cytat:
Napisane przez marta_radom Pokaż wiadomość
zostałam poinformowana, że jest w regulaminie, że nie można studiować jednocześnie dwóch kierunków na pierwszym roku (nie ważne czy I czy II stopnia).... MEGA STRES (
To niech Ci pokażą w którym miejscu jest tak napisane.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 21:58   #5
marta_radom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;36940421]To niech Ci pokażą w którym miejscu jest tak napisane.[/QUOTE]

Coś czytała ale dla mnie to regulaminowy bełkot...i sądzę, że jeśli już takowy zakaz istnieje to tyczy się pierwszego roku ale licencjatu
marta_radom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 23:17   #6
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Cytat:
Napisane przez marta_radom Pokaż wiadomość
Coś czytała ale dla mnie to regulaminowy bełkot...i sądzę, że jeśli już takowy zakaz istnieje to tyczy się pierwszego roku ale licencjatu
Niekoniecznie. Uczelnie mogą mieć takie zapisy w regulaminach. Czasem bez przeszkód można studiować równolegle dwa kierunki, innym razem robią duże problemy.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 07:57   #7
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Uczelnie mogą mieć takie zapisy w regulaminach. Czasem bez przeszkód można studiować równolegle dwa kierunki, innym razem robią duże problemy.
Dokładnie. Takie zapisy w regulaminie faktycznie istnieją i nie pozwalaja na zaczynanie w jednym roku I roku studiow na dwoch kierunkach. Bez roznicy czy I stopnia, czy I i II, czy dwa kierunki II.
Jedynym wyjsciem jest zaczecie dwoch kierunkow na dwoch uczelniach.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-07, 08:11   #8
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Dokładnie. Takie zapisy w regulaminie faktycznie istnieją i nie pozwalaja na zaczynanie w jednym roku I roku studiow na dwoch kierunkach. Bez roznicy czy I stopnia, czy I i II, czy dwa kierunki II.
Jedynym wyjsciem jest zaczecie dwoch kierunkow na dwoch uczelniach.

no ale przecież autorka właśnie studiuje na róznych uczelniach? jak dla mnie nie powinnaś się martwić, znam wiele osób tak zaczynających, nawet 2 kierunki na tej samej uczelni i pierwszy raz słyszę, żeby to był jakiś problem....co innego licencjat( to do niego jest skierowany ten regulaminowy 1 rok)i jest różnica jakie studia zaczyna, bo przecież teoretycznie idąc na drugi stopień jesteś już na 4 roku, niezależnie czy kontynuujesz na tej samej uczelni czy nie....tak tłumaczyła mi pani w dziekanacie gdy chciałam rozpocząć 2 magisterki, w koncu zrezygnowalam z powodów osobistych, ale mogłam tak zrobić bez żadnych konsekwecji.....
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 08:38   #9
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Cytat:
Napisane przez sowaaaaa Pokaż wiadomość
no ale przecież autorka właśnie studiuje na róznych uczelniach? jak dla mnie nie powinnaś się martwić, znam wiele osób tak zaczynających, nawet 2 kierunki na tej samej uczelni i pierwszy raz słyszę, żeby to był jakiś problem....co innego licencjat( to do niego jest skierowany ten regulaminowy 1 rok)i jest różnica jakie studia zaczyna, bo przecież teoretycznie idąc na drugi stopień jesteś już na 4 roku, niezależnie czy kontynuujesz na tej samej uczelni czy nie....tak tłumaczyła mi pani w dziekanacie gdy chciałam rozpocząć 2 magisterki, w koncu zrezygnowalam z powodów osobistych, ale mogłam tak zrobić bez żadnych konsekwecji.....
To, że na Twojej uczelni nie było problemu nie oznacza, że na innych również nie ma. Na mojej jeszcze do zeszłego roku był w regulaminie zapis, że nie można i faktycznie ludziom na to nie pozwalali.
Co do tych dwoch uczelni - fakt, umkneło mi to. W takim razie nie może być żadnych odgórnych zakazów. Uczelnia może mieć wpływ na to co robisz w jej obrębie, ale nie na to co robisz poza nią.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 09:04   #10
marta_radom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
To, że na Twojej uczelni nie było problemu nie oznacza, że na innych również nie ma. Na mojej jeszcze do zeszłego roku był w regulaminie zapis, że nie można i faktycznie ludziom na to nie pozwalali.
Co do tych dwoch uczelni - fakt, umkneło mi to. W takim razie nie może być żadnych odgórnych zakazów. Uczelnia może mieć wpływ na to co robisz w jej obrębie, ale nie na to co robisz poza nią.
Tak, dokładnie to są dwie różne uczelnie... nawet w dwóch różnych miastach ! Stąd też moje zaskoczenie w dziekanacie. Wydawało mi się, że regulaminy uczelni państwowych są ustalane odgórnie, dla każdej jednakowo... a tu się okazuje, że każda może wprowadzać sobie jakieś swoje ustalenia. Totalnie bez sensu...
marta_radom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 09:53   #11
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
To, że na Twojej uczelni nie było problemu nie oznacza, że na innych również nie ma. Na mojej jeszcze do zeszłego roku był w regulaminie zapis, że nie można i faktycznie ludziom na to nie pozwalali.
Co do tych dwoch uczelni - fakt, umkneło mi to. W takim razie nie może być żadnych odgórnych zakazów. Uczelnia może mieć wpływ na to co robisz w jej obrębie, ale nie na to co robisz poza nią.
Nie do końca tak jest. Na niektórych uczelniach składa się oświadczenie, czy studiuje się/będzie się studiować jeszcze gdzieś indziej i mogą nie wyrazić zgody na rozpoczęcie kierunku u nich. Można oczywiście kłamać, ale jest to niekomfortowe.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-07, 11:11   #12
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
To, że na Twojej uczelni nie było problemu nie oznacza, że na innych również nie ma. Na mojej jeszcze do zeszłego roku był w regulaminie zapis, że nie można i faktycznie ludziom na to nie pozwalali.
Co do tych dwoch uczelni - fakt, umkneło mi to. W takim razie nie może być żadnych odgórnych zakazów. Uczelnia może mieć wpływ na to co robisz w jej obrębie, ale nie na to co robisz poza nią.
tu nie chodzi o moją uczelnię tylko ogólnie...zaczynasz magisterkę, zaczynasz 4 rok studiów..nie pierwszy! i o to się rozchodzi, , no chyba, że panie w dziekanacie to inaczej zinterpretują, no ale skoro na uczelni autorki Panie nie wiedzą to powinny się dowiedzieć a nie mówić jak im się wydaje:P duzo znajomych, którzy robią magisterkę studiuje 2 lub nawet 3 kierunki na różnych uczelniach w całej Polsce i nikt nawet słowem im nie wspomniał, że nie mogą, stąd moje zaskoczenie......

Cytat:
Napisane przez marta_radom Pokaż wiadomość
Tak, dokładnie to są dwie różne uczelnie... nawet w dwóch różnych miastach ! Stąd też moje zaskoczenie w dziekanacie. Wydawało mi się, że regulaminy uczelni państwowych są ustalane odgórnie, dla każdej jednakowo... a tu się okazuje, że każda może wprowadzać sobie jakieś swoje ustalenia. Totalnie bez sensu...
dla mnie też to jest głupota.... proponuje dokładnie przeczytac regulami uczelni a jak nie jest to dokładnie wyjaśnione to napisać pismo do dziekana czy rektora do spraw studenckich, zaznaczając, że Panie w dziekanacie nie są w stanie ci na dane pytanie odpowiedzieć( a powinny jednoznacznie wiedzieć a nie według własnego widzimisię )
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 11:34   #13
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Cytat:
Napisane przez sowaaaaa Pokaż wiadomość
tu nie chodzi o moją uczelnię tylko ogólnie...zaczynasz magisterkę, zaczynasz 4 rok studiów..nie pierwszy!
Wcale tak nie jest! Jeśli idzie się na studia po licencjacie, jest się na pierwszym roku studiów uzupełniających magisterskich. To nie jest czwarty rok.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 09:11   #14
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Ale pamiętasz, że za jedne studia będziesz musiała zapłacić? Od tego roku tylko jedne studia są darmowe
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 08:35   #15
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: 2 kierunki studiów magisterskich jednoczesnie

Cytat:
Napisane przez paulina3553 Pokaż wiadomość
Ale pamiętasz, że za jedne studia będziesz musiała zapłacić? Od tego roku tylko jedne studia są darmowe
Od przyszłego.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.