Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-15, 22:34   #4861
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez agus1315 Pokaż wiadomość
Glosna woda - preferuję srebro ale ciężko mi określić czy w zlotym wyglądam źle... po prostu od dzieciaka ciągnęło mnie bardziej do srebrnych niż złotych błyskotek kolczyków nie noszę od lat a łańcuszki mam wszystkie srebrne więc tutaj ciężko mi określić...
Ale dzięki za jakieś wskazówki poczytam sobie o obu typach może coś mi się wyklaruje
Imho te kolory, które wskazujesz jako ulubione są (z wyjątkiem białego i czarnego) tak mocno zgaszone, że powinnaś sobie również rozważyć typy łagodne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 17:48   #4862
anetw
Raczkowanie
 
Avatar anetw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam.
Ja od jakiego czasu próbuję dojść do tego jakim typem jestem. I lipa... Im więcej czytam tym mniej wiem. Niestety co do doboru kolorów to mam całkiem problem. Najzupełniej nie wiem w czym dobrze wyglądam.
Te pytania pomocnicze mi nie pomagają wogole....Nie umie na nie odpowiedzieć. Niestety.
Czy mogę prosić o taką małą pomoc. Wklejenie kilka zdjęć różnej mnie i może ktoś spróbuje mi podpowiedzieć jakim typem jestem. Chyba latem ale .... Light ja obstawiam tylko po tym, ze są tam kolory które mi się podobają. I w sumie to nawet mam problem z rozgraniczeniem które kolory są zimne które ciepłe.
Na ostatnim zdjęciu mam mój kolor.
Farbuje na blond. Ale czy to dobry wybór. Tak mi się wydaje...
Przepraszam że tak się wpraszam i od razu proszę o pomoc. Dziewczyny jak nikt nie jest w stanie mi pomóc to rozumiem.
Ja bardzo chętnie wzięła bym udział w takiej analizie kolorystycznej. Tylko nie wiem czy na Śląsku jest taka osoba która jest w stanie dobrze mi ją zrobić


1487349534068.jpg1487349560728.jpg1487349572819.jpg1487349593059.jpg1487349606980.jpg1487349534068.jpg1487349630288.jpg1487349647875.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 22:15   #4863
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

anetw
light summer pierwsze skojarzenie

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

anetw
light summer pierwsze skojarzenie
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-18, 02:21   #4864
anetw
Raczkowanie
 
Avatar anetw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez anetw Pokaż wiadomość
Witam.
Ja od jakiego czasu próbuję dojść do tego jakim typem jestem. I lipa... Im więcej czytam tym mniej wiem. Niestety co do doboru kolorów to mam całkiem problem. Najzupełniej nie wiem w czym dobrze wyglądam.
Te pytania pomocnicze mi nie pomagają wogole....Nie umie na nie odpowiedzieć. Niestety.
Czy mogę prosić o taką małą pomoc. Wklejenie kilka zdjęć różnej mnie i może ktoś spróbuje mi podpowiedzieć jakim typem jestem. Chyba latem ale .... Light ja obstawiam tylko po tym, ze są tam kolory które mi się podobają. I w sumie to nawet mam problem z rozgraniczeniem które kolory są zimne które ciepłe.
Na ostatnim zdjęciu mam mój kolor.
Farbuje na blond. Ale czy to dobry wybór. Tak mi się wydaje...
Przepraszam że tak się wpraszam i od razu proszę o pomoc. Dziewczyny jak nikt nie jest w stanie mi pomóc to rozumiem.
Ja bardzo chętnie wzięła bym udział w takiej analizie kolorystycznej. Tylko nie wiem czy na Śląsku jest taka osoba która jest w stanie dobrze mi ją zrobić


Załącznik 6921041Załącznik 6921046Załącznik 6921051Załącznik 6921056Załącznik 6921061Załącznik 6921066Załącznik 6921071

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-19, 12:54   #4865
kasiakluch
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 115
Dot.: Makijaż - jaki?

Powinnas podkreslic brwi . Akurat na tym punkcie mam manie, bo według mnie brwi sa bardzo wazne dla wygladu calej twarzy. Z produktow do brwi polecam golden rose, szeroki asortyment z duzym wyborem odcieni, wiec dla kazdej kobiety cos sie znajdzie. Dla poczatkujacych-latwy w obsludze precise browliner.
kasiakluch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-20, 11:28   #4866
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mi też się wydaje, że możesz być jasnym typem, bo w jasnych włosach i kolorach wyglądasz o niebo lepiej. Natomiast czy ciepłym czy chłodnym to już kwestia detali. Jakie szminki Ci pasują? Podbite koralem/pomarańczem czy raczej chłodnym różem?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 11:53   #4867
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez anetw Pokaż wiadomość
Witam.
Ja od jakiego czasu próbuję dojść do tego jakim typem jestem. I lipa... Im więcej czytam tym mniej wiem. Niestety co do doboru kolorów to mam całkiem problem. Najzupełniej nie wiem w czym dobrze wyglądam.
Te pytania pomocnicze mi nie pomagają wogole....Nie umie na nie odpowiedzieć. Niestety.
Czy mogę prosić o taką małą pomoc. Wklejenie kilka zdjęć różnej mnie i może ktoś spróbuje mi podpowiedzieć jakim typem jestem. Chyba latem ale .... Light ja obstawiam tylko po tym, ze są tam kolory które mi się podobają. I w sumie to nawet mam problem z rozgraniczeniem które kolory są zimne które ciepłe.
Na ostatnim zdjęciu mam mój kolor.
Farbuje na blond. Ale czy to dobry wybór. Tak mi się wydaje...
Przepraszam że tak się wpraszam i od razu proszę o pomoc. Dziewczyny jak nikt nie jest w stanie mi pomóc to rozumiem.
Ja bardzo chętnie wzięła bym udział w takiej analizie kolorystycznej. Tylko nie wiem czy na Śląsku jest taka osoba która jest w stanie dobrze mi ją zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Część zdjęć jest w ciemnym pomieszczeniu. Selfie w różowych okularach albo ma filtr, albo jest prześwietlone. Zdjęcie z dłuższymi włosami też ma nienaturalne kolory, więc trudno powiedzieć ze szczegółami.

Najbardziej mi się wydaje prawdopodobne, że to selfie na fotelu(?) ma dobre kolory i tak opierając się na tym jednym zdjęciu to zgadywałabym, że jasna wiosna wypadała by na najbardziej prawdopodobną. W oparciu o to zdjęcie jasne, raczej cieplejsze, ale nie bardzo ciepłe, czystsze kolory harmonizują znacznie lepiej niż inne, szczególnie chłodne i zgaszone. To by mi również pasowało do wyglądu z innych zdjęć, ponieważ jasna wiosna to typ, który nawet przy bardzo jasnej i zdawałoby się, niekontrastowej urodzie, zyskuje na kolorach żywszych i zestawionych bardziej kontrastowo.

No ale zgadywanki przez internet to jedno, a co widać na żywo to drugie.

Ogólnie na zdjęciach, które na moje oko wyglądają realistycznie faktycznie wyglądasz na typ jasny, z tym że czasem to bywa zwodnicze, bywa że ktoś wygląda na typ jasny a jest np. chłodną zimą albo typem łagodnym o jaśniejszej urodzie.

Dlatego pozostaje kilka pytań:

- Czy lepiej ci jest w czystszych czy bardziej zgaszonych kolorach? Jak tak patrzę na zdjęcia, to jakoś lepiej wyglądasz w tych czystszych, ale najlepiej oceń na żywo.

- Czy lepsze jednak cieplejsze czy chłodniejsze? Wiem, że możesz mieć trudności, bo raczej należysz do większości, która jest bliżej neutralności. Chyba, że faktycznie byłabyś chłodną zimą, ale w takim przypadku dość się rzuca w oczy, że wszelkie ciepłe kolory się gryzą, szczególnie trudno dobrać żółty, pomarańczowy czy brzoskwiniowy.

- Czy kolory żywsze i bardziej kontrastowe, szczególnie w makijażu i bliżej twarzy robią dobrze czy źle? Jak z czernią i bielą?

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mi też się wydaje, że możesz być jasnym typem, bo w jasnych włosach i kolorach wyglądasz o niebo lepiej. Natomiast czy ciepłym czy chłodnym to już kwestia detali. Jakie szminki Ci pasują? Podbite koralem/pomarańczem czy raczej chłodnym różem?
Dobrze jest też się zastanowić, jak działa żywszy kolor szminki i różu, czy ożywia twarz i podkreśla oczy czy wygląda nienaturalnie i odciąga uwagę od oczu.
Czy szminka wtapiająca się w twarz, cielista, czy może być nawet czerwona, pomarańczowa albo intensywnie różowa.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2017-02-21 o 11:55
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-22, 20:11   #4868
plontkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 23
Dot.: Makijaż - jaki?

Hej dziewczyny niedługo będę świadkiem na ślubie i szukam jakiegoś świeżego pomysłu na makijaż pod ciemny outfit, macie jakieś propozycje/rady?
plontkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-24, 04:08   #4869
adas1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Fajny i ciekawy wpis
adas1995 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-25, 21:32   #4870
kakoina
Raczkowanie
 
Avatar kakoina
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 206
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć - czy typ określać wg koloru włosów naturalnych - jestem ciemnym blondem /mysi blond, czy też wg aktualnego koloru - obecnie jasny popielaty blond naturalny - goldwell?
kakoina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 10:11   #4871
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kakoina Pokaż wiadomość
Cześć - czy typ określać wg koloru włosów naturalnych - jestem ciemnym blondem /mysi blond, czy też wg aktualnego koloru - obecnie jasny popielaty blond naturalny - goldwell?
W ogóle nie po włosach - największy wpływ ma karnacja!

Najlepiej oceniać, po kolorach, które ci pasują, jeśli nie masz pewności które to są, to instrukcja powinna być gdzieś na początku wątku albo na moim blogu (link w podpisie).

To, jakie kolory farby do włosów ci najbardziej pasują, a jakie mniej może dawać wskazówki, jakim typem jesteś. Jeśli lepiej ci w chłodniejszych kolorach, a gorzej w ciepłych to np. wskazuje na typ z chłodniejszy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-28, 22:39   #4872
kakoina
Raczkowanie
 
Avatar kakoina
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 206
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuję- czytam Twój blog- Extra !!
Jednak zawsze mi mówiono że jestem ciepłą porą roku (śniada cera, łatwość opalania na brązowo, kolor włosów- fakt oczy mam szaro błękitne) a z analizy raczej wychodzi mi chłodna pora - mam wrażenie że najbardziej chłodne lato.. lub chłodna zima?
ale problem- objawiam się, że bardziej się sugeruję upodobaniami niż tym w czym lepiej wyglądam.
Uważam że nie pasują mi intensywne ani ciepłe kolory, źle się czuję w złotej biżuterii itp.. nawet kolor włosów blond / chłodny kolor / został dobrany przez fryzjerkę z ogromnym doświadczeniem i trenerkę w koloryzacji .. kiedyś miałam ciepły blond i fatalnie w nim wyglądałam ..
Ale rude -ostre pomarańczowe włosy mi np pasowały ..
Już nie wiem sama

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
W ogóle nie po włosach - największy wpływ ma karnacja!

Najlepiej oceniać, po kolorach, które ci pasują, jeśli nie masz pewności które to są, to instrukcja powinna być gdzieś na początku wątku albo na moim blogu (link w podpisie).

To, jakie kolory farby do włosów ci najbardziej pasują, a jakie mniej może dawać wskazówki, jakim typem jesteś. Jeśli lepiej ci w chłodniejszych kolorach, a gorzej w ciepłych to np. wskazuje na typ z chłodniejszy.
Dziękuję- czytam Twój blog- Extra !!
Jednak zawsze mi mówiono że jestem ciepłą porą roku (śniada cera, łatwość opalania na brązowo, kolor włosów- fakt oczy mam szaro błękitne) a z analizy raczej wychodzi mi chłodna pora - mam wrażenie że najbardziej chłodne lato.. lub chłodna zima?
ale problem- objawiam się, że bardziej się sugeruję upodobaniami niż tym w czym lepiej wyglądam.
Uważam że nie pasują mi intensywne ani ciepłe kolory, źle się czuję w złotej biżuterii itp.. nawet kolor włosów blond / chłodny kolor / został dobrany przez fryzjerkę z ogromnym doświadczeniem i trenerkę w koloryzacji .. kiedyś miałam ciepły blond i fatalnie w nim wyglądałam ..
Ale rude -ostre pomarańczowe włosy mi np pasowały ..
Już nie wiem sama
kakoina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 09:24   #4873
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hmm.. panuje przekonanie, że śniada karnacja (która siłą rzeczy wygląda "żółto" przy jasnej) skoro ma żółte tony musi oznaczać ciepłą karnację i ciepłą urodę. A to zupełnie nie jest tak. Jasność /ciemność skóry nie ma większego znaczenia, chodzi o jej odcienie, tony i tym samym to jak reaguje na kolory.
Wiele dziewczyn ma śniadą karnację, ale wiele podkładów o żółtych tonach je pobrzydza, bo są za żółte/za pomarańczowe (czyli za ciepłe) to może świadczyć o tym, że mają neutralną bądź chłodną tonację (przeważają tony beżowe, nie żółte).

Dlatego nie kieruj się tym, że masz śniadą cerę. Kolor oczu to też żaden wyznacznik, można mieć oczy zielone o ciepłym odcieniu, o zimnym itd. Decydują tu kolory, które Ci odpowiadają.

Z tego co piszesz jednak bardziej pasują Ci chłodne kolory, nie pasuje Ci złoto, dobrali Ci chłodny kolor włosów (jeżeli naprawdę jest chłodny) a do tego prawdopodobnie lepiej Ci w kontraście (ciemne włosy lepsze niż ciepły blond), bo zrównując "kolor" cery z kolorem włosów (ciemniejsza karnacja + jasne włosy) stajesz się wyblakła i wyglądasz niekorzystnie. Z drugiej strony dobre były też rude włosy.. także może te ciepłe tony nie są takie złe albo.. Twój odcień rudego nie był ciepły

To może wskazywać zimę, nie można jednak wykluczać innych sezonów. Ani lata etc. Nie można też wykluczyć czy nie jesteś ciepłym sezonem, bo może po prostu.. nie lubisz złota a nie, że jest Ci w nim niedobrze.

Trudno jest odróżniać właściwe kolory, dopiero trzeba się nauczyć.. najlepiej jest zarzucić 15 bluzek w różnych kolorach na ramiona i powoli odkrywać, aby widzieć zmiany (lepszy kolor, gorszy kolor). Trzeba patrzeć na reakcję z oczami (rozjaśniony wzrok) i cerą (wygląda zdrowo a w złych kolorach bywa zaróżowiona/zażółcona/zaszarzona i niezdrowa). Dodam, że światło musi być dzienne, najlepiej poranne gdy nie ma słońca dającego żółte/pomarańczowe światło.

Pomagają też szminki, w jakich Ci dobrze?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-03-01 o 09:27
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-01, 16:42   #4874
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak earthpace pisze.

Jeśli komuś jest ładniej w ciepłych kolorach, to oznacza, że ma ciepły typ urody, jeśli w chłodnych - to chłodny.

Pokutują takie mity, że śniada karnacja albo ciemne włosy to typ urody jesienny itp. ale to tak nie działa.

Można mieć np. karnację żółtawą chłodną (oliwkowa) a można mieć karnację żółtawą ciepłą (złocista). tak samo z różową, brązową itp. Bo ten kolor, który tak widać gołym okiem to tzw "nadton" (overtone) a jeszcze jest podton (undertone) czyli jakby domieszka, która wpływa na końcowy efekt, ale nie jest widoczna na pierwszy rzut oka.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-02, 18:21   #4875
anetw
Raczkowanie
 
Avatar anetw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 83
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz. Dziękuję że odpisałas na mój post. Szminki raczej pasują mi delikatne. Może nie róże typowe ale czysta soczysta czerwień odpada. Choć i tak zdarzało mi się malować myśląc że jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anetw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 00:38   #4876
kakoina
Raczkowanie
 
Avatar kakoina
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 206
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hmm.. panuje przekonanie, że śniada karnacja (która siłą rzeczy wygląda "żółto" przy jasnej) skoro ma żółte tony musi oznaczać ciepłą karnację i ciepłą urodę. A to zupełnie nie jest tak. Jasność /ciemność skóry nie ma większego znaczenia, chodzi o jej odcienie, tony i tym samym to jak reaguje na kolory.
Wiele dziewczyn ma śniadą karnację, ale wiele podkładów o żółtych tonach je pobrzydza, bo są za żółte/za pomarańczowe (czyli za ciepłe) to może świadczyć o tym, że mają neutralną bądź chłodną tonację (przeważają tony beżowe, nie żółte).

Dlatego nie kieruj się tym, że masz śniadą cerę. Kolor oczu to też żaden wyznacznik, można mieć oczy zielone o ciepłym odcieniu, o zimnym itd. Decydują tu kolory, które Ci odpowiadają.

Z tego co piszesz jednak bardziej pasują Ci chłodne kolory, nie pasuje Ci złoto, dobrali Ci chłodny kolor włosów (jeżeli naprawdę jest chłodny) a do tego prawdopodobnie lepiej Ci w kontraście (ciemne włosy lepsze niż ciepły blond), bo zrównując "kolor" cery z kolorem włosów (ciemniejsza karnacja + jasne włosy) stajesz się wyblakła i wyglądasz niekorzystnie. Z drugiej strony dobre były też rude włosy.. także może te ciepłe tony nie są takie złe albo.. Twój odcień rudego nie był ciepły

To może wskazywać zimę, nie można jednak wykluczać innych sezonów. Ani lata etc. Nie można też wykluczyć czy nie jesteś ciepłym sezonem, bo może po prostu.. nie lubisz złota a nie, że jest Ci w nim niedobrze.

Trudno jest odróżniać właściwe kolory, dopiero trzeba się nauczyć.. najlepiej jest zarzucić 15 bluzek w różnych kolorach na ramiona i powoli odkrywać, aby widzieć zmiany (lepszy kolor, gorszy kolor). Trzeba patrzeć na reakcję z oczami (rozjaśniony wzrok) i cerą (wygląda zdrowo a w złych kolorach bywa zaróżowiona/zażółcona/zaszarzona i niezdrowa). Dodam, że światło musi być dzienne, najlepiej poranne gdy nie ma słońca dającego żółte/pomarańczowe światło.

Pomagają też szminki, w jakich Ci dobrze?
Dziękuję, tak - uważam niemal na pewno że jestem chłodne lato..
Aczkolwiek mogę się mylić
Czy warto wybrać się na taką analizę do kogoś? Do kogo ?
kakoina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 12:47   #4877
margo98
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 69
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Testy są dobre,ale nigdy nie mamy 100% pewności jaki mamy typ urody dlatego moim zdaniem najlepiej wybrać się do dobrej kosmetyczki, która określi nam typ urody...
margo98 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 14:11   #4878
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Do kosmetyczki?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-03, 16:23   #4879
kakoina
Raczkowanie
 
Avatar kakoina
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 206
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Do kosmetyczki?
chyba nie każda to potrafi, ja chodzę od lat do dobrego salonu, ale profesjonalnej analizy nie robią...
kakoina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-03, 17:44   #4880
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja bym nie polecała w tym zakresie usług kosmetyczek. Wystarczy kilka wizyt, podchwytliwych pytań i od razu wiadomo, że panie przeważnie mają na temat analizy przestarzałe informacje to samo zresztą wychodzi czasami przy okazji rozmów z konsultantkami w perfumeriach - Douglas, Sephora i inne. Nawet nie warto o tym wspominać. A już najlepsze jest to, że są ludzie, zajmujący się analizą kolorystyczną w internecie, którzy twierdzą, że podział na 12 typów jest idiotyczny i w ogóle nie należy brać go pod uwagę
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-05, 11:01   #4881
jumping
Przyczajenie
 
Avatar jumping
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 23
Moja cera jest chłodna czy zimna? ZMIANA KOLORU WŁOSÓW

Witam. Moja cera jest identyczna jak tej pani na zdjęciu. Brwi również mam bardzo podobne, jedynie kolor oczu jest inny - brązowy.
Interesuje mnie jaki jest to typ urody - chłodny czy zimny. Wydaje mi się, że mimo iż są tam te naszyjniki w kolorze srebra i złota nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaki to typ. Jest to dużym utrudnieniem w doborze koloru włosów. Obecnie mam orzechowy brąz (khadi) i wyglądam w nim tragicznie...

http://img24.otofotki.pl/am215_IMG_2774.jpg.html[COLOR="Silver"]
jumping jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-05, 12:21   #4882
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Moja cera jest chłodna czy zimna? ZMIANA KOLORU WŁOSÓW

Cytat:
Napisane przez jumping Pokaż wiadomość
Witam. Moja cera jest identyczna jak tej pani na zdjęciu. Brwi również mam bardzo podobne, jedynie kolor oczu jest inny - brązowy.
Interesuje mnie jaki jest to typ urody - chłodny czy zimny. Wydaje mi się, że mimo iż są tam te naszyjniki w kolorze srebra i złota nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaki to typ. Jest to dużym utrudnieniem w doborze koloru włosów. Obecnie mam orzechowy brąz (khadi) i wyglądam w nim tragicznie...

http://img24.otofotki.pl/am215_IMG_2774.jpg.html[COLOR="Silver"]

O typie urody decydują niuanse, a tu mamy zdjęcie inne j kobiety i mamy weryfikowa na podstawie podobieństw?
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 12:52   #4883
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Moja cera jest chłodna czy zimna? ZMIANA KOLORU WŁOSÓW

Cytat:
Napisane przez jumping Pokaż wiadomość
Witam. Moja cera jest identyczna jak tej pani na zdjęciu. Brwi również mam bardzo podobne, jedynie kolor oczu jest inny - brązowy.
Interesuje mnie jaki jest to typ urody - chłodny czy zimny. Wydaje mi się, że mimo iż są tam te naszyjniki w kolorze srebra i złota nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaki to typ. Jest to dużym utrudnieniem w doborze koloru włosów. Obecnie mam orzechowy brąz (khadi) i wyglądam w nim tragicznie...

http://img24.otofotki.pl/am215_IMG_2774.jpg.html[COLOR="Silver"]
Na mnie ciemny brąz khadi też beznadziejnie wyglądał, bo to ciepłe tony i do tego henna się wypłukuje na ciepło. Może to dla Ciebie trop? Nie mówię, że jestes zimnym typem, ale to może być wskazówka.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-06, 23:38   #4884
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Moja cera jest chłodna czy zimna? ZMIANA KOLORU WŁOSÓW

Cytat:
Napisane przez jumping Pokaż wiadomość
Witam. Moja cera jest identyczna jak tej pani na zdjęciu. Brwi również mam bardzo podobne, jedynie kolor oczu jest inny - brązowy.
Interesuje mnie jaki jest to typ urody - chłodny czy zimny. Wydaje mi się, że mimo iż są tam te naszyjniki w kolorze srebra i złota nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaki to typ. Jest to dużym utrudnieniem w doborze koloru włosów. Obecnie mam orzechowy brąz (khadi) i wyglądam w nim tragicznie...

http://img24.otofotki.pl/am215_IMG_2774.jpg.html[COLOR="Silver"]
ja na tym zdjęciu widzę raczej zimę. Ale to jeszcze bardzo mało, bo ty sama możesz się mylić w ocenie swojej karnacji. Chociaż, jeśli się nie pomyliłaś, to ja stawiałabym na zimę, i to raczej na chłodną. Co do koloru włosów, nie sugerowałabym się tym jakoś nadmiernie, ale jednak może to eliminować ciemną zimę, bo ta mogłaby chyba znieść ocieplenie koloru (wpływ jesieni).
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 09:55   #4885
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja to chyba jednak nie umiem w tę analizę


Upierałam się być zgaszona, ale wcale już nie mam przekonania, że jestem
Wczoraj byłam ubrana w kolory z pogranicza Soft Autumn i Soft Summer i wyglądałam blado i niezdrowo.
Dzisiaj ubrałam się w kolory właściwie z palety True Autumn i jest o niebo lepiej. Ja nie wytrzymam To jest chyba zbyt skomplikowane dla mnie


Zgaszone kolory ubrań pasują mi chyba tylko przy wyrazistej pomadce do ust, co już samo w sobie chyba mówi o tym, że potrzebny mi bardziej konkretny kolor.


(Tak to jest, jak się "całe życie" ubierało na czarno i później ciężko wybrać dobre kolory)

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-03-09 o 09:57
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 10:40   #4886
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja to chyba jednak nie umiem w tę analizę


Upierałam się być zgaszona, ale wcale już nie mam przekonania, że jestem
Wczoraj byłam ubrana w kolory z pogranicza Soft Autumn i Soft Summer i wyglądałam blado i niezdrowo.
Dzisiaj ubrałam się w kolory właściwie z palety True Autumn i jest o niebo lepiej. Ja nie wytrzymam To jest chyba zbyt skomplikowane dla mnie


Zgaszone kolory ubrań pasują mi chyba tylko przy wyrazistej pomadce do ust, co już samo w sobie chyba mówi o tym, że potrzebny mi bardziej konkretny kolor.


(Tak to jest, jak się "całe życie" ubierało na czarno i później ciężko wybrać dobre kolory)
Heh, myślę, że jeśli całe życie ubierałaś się zachowawczo (w sensie w kolory zachowawcze) to w jakiś sposób to rzutuje na Twoją ocenę. Typ soft dobrze wygląda w zgaszonych pomadkach z brudnym (brązowym, szarym) pigmentem. Tylko typ soft wygląda w tym fajnie i zdrowo. Cała reszta wygląda na wyjałowionych, chorych, wyblakłych itd. Muszę dodać, że nie każda szminka "nude" jest zgaszona, bo każdy odcień szminki może być bright i podsycony szarym pigmentem. Nie widać tych różnic na swatchach, dopiero na ustach.. Ja np. dobrze wyglądam w MAC Runway Hit a w Kinda Sexy fatalnie, jak topielec. Różnice między nimi są ledwo widoczne: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...270d624642.jpg Widać trochę, że Runway Hit jest czystsza i bardziej nasycona. Na pierwszy rzut oka jednak kolor raczej rozmyty, nude i nie dla zimy.
Jeśli wyglądasz naturalnie w mocniejszych kolorach, to może jednak jesteś typem intensywniejszym niż soft. Zacznij od początku
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 10:40   #4887
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja to chyba jednak nie umiem w tę analizę


Upierałam się być zgaszona, ale wcale już nie mam przekonania, że jestem
Wczoraj byłam ubrana w kolory z pogranicza Soft Autumn i Soft Summer i wyglądałam blado i niezdrowo.
Dzisiaj ubrałam się w kolory właściwie z palety True Autumn i jest o niebo lepiej. Ja nie wytrzymam To jest chyba zbyt skomplikowane dla mnie


Zgaszone kolory ubrań pasują mi chyba tylko przy wyrazistej pomadce do ust, co już samo w sobie chyba mówi o tym, że potrzebny mi bardziej konkretny kolor.


(Tak to jest, jak się "całe życie" ubierało na czarno i później ciężko wybrać dobre kolory)
Heh, myślę, że jeśli całe życie ubierałaś się zachowawczo (w sensie w kolory zachowawcze) to w jakiś sposób to rzutuje na Twoją ocenę. Typ soft dobrze wygląda w zgaszonych pomadkach z brudnym (brązowym, szarym) pigmentem. Tylko typ soft wygląda w tym fajnie i zdrowo. Cała reszta wygląda na wyjałowionych, chorych, wyblakłych itd. Muszę dodać, że nie każda szminka "nude" jest zgaszona, bo każdy odcień szminki może być bright i podsycony szarym pigmentem. Nie widać tych różnic na swatchach, dopiero na ustach.. Ja np. dobrze wyglądam w MAC Runway Hit a w Kinda Sexy fatalnie, jak topielec. Różnice między nimi są ledwo widoczne: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...270d624642.jpg Widać trochę, że Runway Hit jest czystsza i bardziej nasycona. Na pierwszy rzut oka jednak kolor raczej rozmyty, nude i nie dla zimy.
Jeśli wyglądasz naturalnie w mocniejszych kolorach, to może jednak jesteś typem intensywniejszym niż soft. Zacznij od początku
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 11:03   #4888
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Heh, myślę, że jeśli całe życie ubierałaś się zachowawczo (w sensie w kolory zachowawcze) to w jakiś sposób to rzutuje na Twoją ocenę. Typ soft dobrze wygląda w zgaszonych pomadkach z brudnym (brązowym, szarym) pigmentem. Tylko typ soft wygląda w tym fajnie i zdrowo. Cała reszta wygląda na wyjałowionych, chorych, wyblakłych itd. Muszę dodać, że nie każda szminka "nude" jest zgaszona, bo każdy odcień szminki może być bright i podsycony szarym pigmentem. Nie widać tych różnic na swatchach, dopiero na ustach.. Ja np. dobrze wyglądam w MAC Runway Hit a w Kinda Sexy fatalnie, jak topielec. Różnice między nimi są ledwo widoczne: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...270d624642.jpg Widać trochę, że Runway Hit jest czystsza i bardziej nasycona. Na pierwszy rzut oka jednak kolor raczej rozmyty, nude i nie dla zimy.
Jeśli wyglądasz naturalnie w mocniejszych kolorach, to może jednak jesteś typem intensywniejszym niż soft. Zacznij od początku
Chyba nie mam innego wyjścia


Tak, wyglądam lepiej w bardziej intensywnych kolorach na ustach - ostatnio odważyłam się na pomarańczowe czerwienie. To lepszy strzał niż róże (a przynajmniej większość, bo pewnie jakieś wyjątki są), które zawsze wydawaly mi się lepsze. Może dlatego że bardziej "uniwersalne". Czerwienie to klasyk. Pasuje mi większość, ale raczej nie te chłodne.
Pomadki nude nie umiem dobrać Mam wrażenie, że we wszystkich wyglądam mdło i/lub trupio.
Jako pomadkę "na co dzień" kupiłam kiedyś zgaszony róż. Najpierw się z niego cieszyłam, a teraz widzę, że mnie postarza i nie upiększa za specjalnie. Następnym razem spróbuję z jakimś jasnym odcieniem typu brzoskwiniowy (oczywiście chodzi tylko o ton), może to będzie jednak lepsze. Ale za każdym razem, jak idę po pomadkę "na co dzień", wychodzę z jakąś intensywną. Szczytem było, jak ostatnio poszłam do GR po wlaśnie JEDNĄ taka codzienną pomadkę i wyszlam z 3 mocnymi kolorami na wieczór czy na wyjście na miasto, na pewno nie do pracy...


A co do swatchy - ja widzę tę różnicę. Bo nie mam raczej problemu z określeniem barw, tonacji, nasycenia. Tylko chyba z dopasowaniem tego do siebie albo przekonaniem się do kolorów, ktorych wcześniej nie nosiłam i nawet na nie nie spoglądałam

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-03-09 o 11:06
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 11:18   #4889
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hmm no to typ soft i pomarańczowe czerwienie No nie. Typ ciepły ma tak, że kolor musi być ciepły, im cieplejszy tym lepiej. Jak tak nie masz to pewnie nie jesteś też Ciepłą jesienią.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-03-09 o 11:21
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 11:43   #4890
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hmm no to typ soft i pomarańczowe czerwienie No nie. Typ ciepły ma tak, że kolor musi być ciepły, im cieplejszy tym lepiej. Jak tak nie masz to pewnie nie jesteś też Ciepłą jesienią.

Muszę to w wolnej chwili przeanalizować.
Skłaniam się ku jesieni, bo wiosenne kolory w większości są zbyt jasne lub zbyt żarówiaste dla mnie.


Ale ostatnimi moimi odkryciami są:
żółcie i ciepłe brązy na oczach
złotawe, musztardowo-żółte, rdzawe ubrania


Oczywiście dalej przy zakupach wybieram często klasyczne granaty czy szarości - z przyzwyczajenia.
Ale wcześniej nie pomyślalabym, że wyżej wymienione kolory mi pasują.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-03-09 o 11:47
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.