Dlaczego ciągle przybieram na wadze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-16, 17:25   #1
caroline_05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1

Dlaczego ciągle przybieram na wadze


Moją wagę zawsze utrzymywałam na odpowiednim poziomie, niestety potem okazało się, że mam niedoczynność tarczycy i hashimoto, przytyłam wtedy ok. 5 kg, jednak od ośmiu miesięcy przyjmuję euthyrox (obecnie w dawce 50mg/5dni + 75mg/2 dni) i moje wyniki są dobre: TSH: 1,55, FT4: 18,4 a mimo to nagle w ciągu miesiąca przytyłam 4 kg, chociaż nie zaczęłam więcej jeść (nawet przeciwnie, ograniczyłam trochę spożywane kalorie, jem więcej warzyw, prawie w ogóle słodyczy i słonych rzeczy). Nie ćwiczę, ale dużo chodzę, i nie spacerem, tylko dość szybkim tempem Można by pomyśleć, że to jakieś mięśnie, niestety pomiary mówią co innego. Zbadałam też ostatnio witaminę D i mam ją na niskim poziomie (4,7 przy >=30), czy to może być wina niedoboru tej witaminy, czy może to jednak tarczyca?
caroline_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 14:29   #2
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Dlaczego ciągle przybieram na wadze

Nie mam i nigdy nie miałam problemów z tarczycą, więc nie wiem, na ile mja wypowiedź będzie dla Ciebie przydatna. Ale może, zanim zacznie się obwiniać tarczycę, warto spojrzeć uważnie na to co jesz? Bo może się okazać, że w ramach cięcia kcal ucięłaś za dużo.

Zresztą - leczysz się, prawda? Twój lekarz wie o Twoim przyroście wagi, przeanalizowaliście razem odżywianie?
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 12:37   #3
Milena_12
Rozeznanie
 
Avatar Milena_12
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 554
Dot.: Dlaczego ciągle przybieram na wadze

Cytat:
Napisane przez caroline_05 Pokaż wiadomość
Moją wagę zawsze utrzymywałam na odpowiednim poziomie, niestety potem okazało się, że mam niedoczynność tarczycy i hashimoto, przytyłam wtedy ok. 5 kg, jednak od ośmiu miesięcy przyjmuję euthyrox (obecnie w dawce 50mg/5dni + 75mg/2 dni) i moje wyniki są dobre: TSH: 1,55, FT4: 18,4 a mimo to nagle w ciągu miesiąca przytyłam 4 kg, chociaż nie zaczęłam więcej jeść (nawet przeciwnie, ograniczyłam trochę spożywane kalorie, jem więcej warzyw, prawie w ogóle słodyczy i słonych rzeczy). Nie ćwiczę, ale dużo chodzę, i nie spacerem, tylko dość szybkim tempem Można by pomyśleć, że to jakieś mięśnie, niestety pomiary mówią co innego. Zbadałam też ostatnio witaminę D i mam ją na niskim poziomie (4,7 przy >=30), czy to może być wina niedoboru tej witaminy, czy może to jednak tarczyca?
Niedoczynność tarczycy powoduje przybieranie na wadze, co pewnie doskonale wiesz. Tabletki mogą to ograniczyć, ale niestety prawdopodobnie do końca życia będziesz musiała kontrolować to co jesz. Dobrze, że ograniczasz sól i "złe" węglowodany, ale pamiętaj o jodzie. Warto przy niedoczynności jeść dużo produktów bogatych w jod
No i z moich własnych spostrzeżeń - chodzę dużo i szybko, ale ostatnio zaczęłam ćwiczyć (bo również przybrałam na wadze) i okazało się, że moja forma jest, brzydko mówiąc, dupna... Zero siły, zero sprawności fizycznej, kontroli nad ciałem, gibkości. Dlatego polecam zacząć ćwiczyć (np. 3 razy w tygodniu), nawet w domu jeśli nie masz problemów ze zdrowiem. A jeżeli nie masz czasu to polecam interwały HIIT - http://www.youtube.com/watch?v=UwLKV...qcpIQR&index=7 to mój ulubiony

I jeszcze jedno pytanie, mam nadzieję, że Cię nie urazi: ile masz lat? Przyjmujesz też inne hormony?
Milena_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.