Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-07, 20:19   #1
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12

Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe


Witajcie dziewczyny Dołączyłam do was, aby założyć wątek, którego nie mogłam znaleźć
Otóż :
Chciałabym rozpocząć robienie makijaży na sesjach zdjęciowych ( oczywiscie nie profesjonalnie, na początek za darmo )
No i pasuje skompletować kuferek . ( Tak tak o kompletowaniu kosmetykow PROFESJONALNEJ WIZAZYSTKI było) Chodzi o to, żeby kosmetyki nie były drogie, a dobre. No i oczywiscie jakie? A więc 2 pytania :
*Co muszę zakupić , podstawowe kosmetyki, akcesoria
*Firmy do tych kosmetyków ^ ( tanie!) (wg mnie makijaż na sesji nie musi być trwały , ale intensywny i dopracowany)

Napewno coś mi się przypomni, to dopisze, bardzo prosze o odpowiedz
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 20:56   #2
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Jeżeli chodzi o cienie to fajne są poczwórne z virtual joko i paleta cieni z Ruby Rose. Puder prasowany mam z Avonu i bardzo go sobie chwalę.
Konturówki też mam z Avonu, ale słyszałam, że z Essence też są fajne.
Tusze do rzęs to colossal maybelline i max factor 2000 calorie, z jeszcze tańszych widziałam, że często są polecane z Eveline i Wibo.
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 21:11   #3
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Hmmm nad cieniami się zastanawiałam, czy nie łatwiej naskładać pieniążków i kupić paletę 120 kolorków ( łatwo by było poprostu przewozic na sesje cala palete niz pojedyncze cienie , wszystkie kolorki by byly pod ręką) co sądzicie? opłaca sie kupować np za 40 zł z allegro ?

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Ah, przepraszam , nie zauważyłam, rzeczywiście palety z ruby rose są tanie, chyba się skusze
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 22:28   #4
Wreeednia
Zadomowienie
 
Avatar Wreeednia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 371
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez mrauie Pokaż wiadomość
Hmmm nad cieniami się zastanawiałam, czy nie łatwiej naskładać pieniążków i kupić paletę 120 kolorków ( łatwo by było poprostu przewozic na sesje cala palete niz pojedyncze cienie , wszystkie kolorki by byly pod ręką) co sądzicie? opłaca sie kupować np za 40 zł z allegro ?

---------- Dopisano o 21:11 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Ah, przepraszam , nie zauważyłam, rzeczywiście palety z ruby rose są tanie, chyba się skusze
No nie wiem... ja miałam paletę z Ruby Rose i to była porażka
Śmierdziały chińszczyzną, słabo na pigmentowane i niby było tam sporo kolorów to jak przychodziło co do czego okazało sie ze większość jest taka sama... Tzn np. różowy, biały, brzoskwiniowy, beżowy okazywały sie po prostu brudnym białym..
__________________
"Dzięki Tobie jestem kobietą, wiem, że mam kuszące biodra, wrażliwe piersi. Podziwiasz mnie - swoje dzieło i nie chcesz, żebym była inna."
Wreeednia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 08:29   #5
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

A no to chyba odpada :/ zależy mi na wyrazistych kolorkach
A jakie polecacie palety ?
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 09:33   #6
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez mrauie Pokaż wiadomość
A no to chyba odpada :/ zależy mi na wyrazistych kolorkach
A jakie polecacie palety ?
a co masz w swoich zapasach czym również mogłabyś malować?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 11:10   #7
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a co masz w swoich zapasach czym również mogłabyś malować?
W swoich zapasach mam nagromadzone mnostwo cieni , ale tak jakoś się składało, że gromadziłam je w bardziej stonowanych kolorach , w pojedynczych cieniach np :
*błękitny niebieski - Rimmel
*paletka z Channel (od siostry *.*) - ciemny brąz i jasny + biały z perełkami i róż z perełkami ( na sesje mi się nie widzą błyszczące cienie ;/)
*3 cienie bardzo naturalne ( 2 brązy i jeden róż) Vital radiance ( z Anglii)
*3 cienie również naturalne beże z Pierre rene
*2 cienie (biały i różowy jaśniutki) z Bell
* 1 cien jaśniutki różowy , drugi malinowy Vollare
*ciemny granat Astor
I mnóstwo innych już bardziej badziewnych cieni ( brak żywych kolorków Nudne beże ... )
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 11:37   #8
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez mrauie Pokaż wiadomość
W swoich zapasach mam nagromadzone mnostwo cieni , ale tak jakoś się składało, że gromadziłam je w bardziej stonowanych kolorach , w pojedynczych cieniach np :
*błękitny niebieski - Rimmel
*paletka z Channel (od siostry *.*) - ciemny brąz i jasny + biały z perełkami i róż z perełkami ( na sesje mi się nie widzą błyszczące cienie ;/)
*3 cienie bardzo naturalne ( 2 brązy i jeden róż) Vital radiance ( z Anglii)
*3 cienie również naturalne beże z Pierre rene
*2 cienie (biały i różowy jaśniutki) z Bell
* 1 cien jaśniutki różowy , drugi malinowy Vollare
*ciemny granat Astor
I mnóstwo innych już bardziej badziewnych cieni ( brak żywych kolorków Nudne beże ... )
to może pomyśl o jakichś paletach ze Sleeka (mocno napigmentowane tylko lubią się sypać, trzeba uważać) - za cenę ok 37 zł będziesz mieć 12 różnych cieni, wybór jest ogromny.
Potrzebujesz jeszcze przede wszystkim dobrze kryjącego podkładu (Revlon Colorstay? z tańszych ostatnio furorę robi Pierre Rene Skin Balance), dobrze matującego pudru (np. Ryżowy z Paese), dobrze kryjącego korektora (polecam próbki dermacolu, mnóstwo odcieni - często dostępne na allegro). Wiele pomadek możesz zastąpić próbkami zakupionymi od konsultantek Avonu czy Oriflame. Niezbędny będzie też błyszczyk (uniwersalny-bezbarwny), czarna i cielista kredka, czarny eyeliner, dobrze napigmentowany róż i bronzer. Rozświetlasz możesz zastąpić odpowiednim cieniem. Oprócz tuszu do rzęs przydadzą się też sztuczne rzęsy. Musisz pamiętać, że makijaż fotograficzny musi być dość mocny i kosmetyki nie mogą być słabo napigmentowane bo zwyczajnie nie będzie ich widać.

Edytowane przez 201607110949
Czas edycji: 2014-02-08 o 11:38
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 11:42   #9
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
to może pomyśl o jakichś paletach ze Sleeka (mocno napigmentowane tylko lubią się sypać, trzeba uważać) - za cenę ok 37 zł będziesz mieć 12 różnych cieni, wybór jest ogromny.
Potrzebujesz jeszcze przede wszystkim dobrze kryjącego podkładu (Revlon Colorstay? z tańszych ostatnio furorę robi Pierre Rene Skin Balance), dobrze matującego pudru (np. Ryżowy z Paese), dobrze kryjącego korektora (polecam próbki dermacolu, mnóstwo odcieni - często dostępne na allegro). Wiele pomadek możesz zastąpić próbkami zakupionymi od konsultantek Avonu czy Oriflame. Niezbędny będzie też błyszczyk (uniwersalny-bezbarwny), czarna i cielista kredka, czarny eyeliner, dobrze napigmentowany róż i bronzer. Rozświetlasz możesz zastąpić odpowiednim cieniem. Oprócz tuszu do rzęs przydadzą się też sztuczne rzęsy. Musisz pamiętać, że makijaż fotograficzny musi być dość mocny i kosmetyki nie mogą być słabo napigmentowane bo zwyczajnie nie będzie ich widać.
O dziękuję za odpowiedź, lecę przeglądać na allegro te paletki ze sleeka
A jeśli chodzi o podkład to może dermacol będzie dobry ?
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 11:53   #10
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez mrauie Pokaż wiadomość
O dziękuję za odpowiedź, lecę przeglądać na allegro te paletki ze sleeka
A jeśli chodzi o podkład to może dermacol będzie dobry ?
Dermacol jest straszną szpachlą, ciężki w rozprowadzeniu i może wyglądać nienaturalnie, jak maska. Jest fajny ale do stosowania punktowego, nie na całą twarz (moim zdaniem).
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 11:58   #11
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

czyli można go wykorzystac jako korektor ?
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 12:10   #12
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez mrauie Pokaż wiadomość
czyli można go wykorzystac jako korektor ?
tak, jak najbardziej - nakładając naprawdę niewielką ilość na pryszcza lub na przebrawienie - nie pod oczy.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 12:14   #13
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
tak, jak najbardziej - nakładając naprawdę niewielką ilość na pryszcza lub na przebrawienie - nie pod oczy.
Okey , dziękuje

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

AAa własnie, pędzelki , w jakie na początek się zaopatrzec ? nie chodzi mi o firmę tylko np do podkładu , cieni , do rozcierania itp
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 12:35   #14
Denticoo
Raczkowanie
 
Avatar Denticoo
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 403
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Myślę , że na sesji przydadzą się kamuflaże ( tanie Catrice, natura, hebe lub sklepy internetowe). Pudry ( możesz poczekać na -40% np w Rossmannie)polecam Rimmel stay matte, rozświetlające essence, catrice. Cienie Miyo, kobo.Tusz Lovely żółty, Wibo zielony. Mam jedną wielką paletkę z Coastal scents 88 kolorów i jest super. Polecam również kredki żelowe Avon. Czarna może być jako eyeliner.
__________________
Zapraszam do mnie

http://denticoo.blogspot.com/
Denticoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 12:42   #15
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez Denticoo Pokaż wiadomość
Myślę , że na sesji przydadzą się kamuflaże ( tanie Catrice, natura, hebe lub sklepy internetowe). Pudry ( możesz poczekać na -40% np w Rossmannie)polecam Rimmel stay matte, rozświetlające essence, catrice. Cienie Miyo, kobo.Tusz Lovely żółty, Wibo zielony. Mam jedną wielką paletkę z Coastal scents 88 kolorów i jest super. Polecam również kredki żelowe Avon. Czarna może być jako eyeliner.
OOOO o to mi chodziło , dziękuje za odpowiedz
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 14:25   #16
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez mrauie Pokaż wiadomość

AAa własnie, pędzelki , w jakie na początek się zaopatrzec ? nie chodzi mi o firmę tylko np do podkładu , cieni , do rozcierania itp
mam rozumieć, że nie masz żadnych pędzli bo nigdy wcześniej się nimi nie malowałaś i chcesz je kupić żeby malować innych ludzi
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 14:30   #17
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
mam rozumieć, że nie masz żadnych pędzli bo nigdy wcześniej się nimi nie malowałaś i chcesz je kupić żeby malować innych ludzi
Hehehe , nieno oczywiscie ze mam ! Moze wypiszę :
* do rozcierania
*nakładania cieni (płaski)
*do pudru
*bronzera / różu
*cieniutki do eyelinera
*skośny

podkład rozcierałam palcami , wiec pędzla do tego nie mam ( co lepsze, pędzel , czy gąbeczka ? )
i jakie jeszcze pędzelki dokupić
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 15:20   #18
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez Wreeednia Pokaż wiadomość
No nie wiem... ja miałam paletę z Ruby Rose i to była porażka
Śmierdziały chińszczyzną, słabo na pigmentowane i niby było tam sporo kolorów to jak przychodziło co do czego okazało sie ze większość jest taka sama... Tzn np. różowy, biały, brzoskwiniowy, beżowy okazywały sie po prostu brudnym białym..
Mi zapach bardzo nie przeszkadza. Kolory są wyraźne np odcienie niebieskiego itp. niektóre nawet a mocne. Może to dlatego, że bledziuch ze mnie
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 16:50   #19
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez mrauie Pokaż wiadomość

podkład rozcierałam palcami , wiec pędzla do tego nie mam ( co lepsze, pędzel , czy gąbeczka ? )
i jakie jeszcze pędzelki dokupić
kup sobie coś precyzyjnego, jak np. Hakuro 76. Odnośnie podkładu, typ stippling brush będzie chyba najlepszy (o taki kształt http://10ambeauty.com/real-techniques-stippling-brush/). Języczkowym łatwo zrobisz smugi, nie wciśniesz tak dobrze podkładu w skórę. Gąbek typu BB nie używałam (zwykłych lateksowych nie kupuj).
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 09:32   #20
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
kup sobie coś precyzyjnego, jak np. Hakuro 76. Odnośnie podkładu, typ stippling brush będzie chyba najlepszy (o taki kształt http://10ambeauty.com/real-techniques-stippling-brush/). Języczkowym łatwo zrobisz smugi, nie wciśniesz tak dobrze podkładu w skórę. Gąbek typu BB nie używałam (zwykłych lateksowych nie kupuj).
Ok
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 16:52   #21
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

z cieni na pewno Sleek , podkłady Revlon Colorstay, pędzle Hakuro
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 10:05   #22
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez mrauie Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny Dołączyłam do was, aby założyć wątek, którego nie mogłam znaleźć
Otóż :
Chciałabym rozpocząć robienie makijaży na sesjach zdjęciowych ( oczywiscie nie profesjonalnie, na początek za darmo )
No i pasuje skompletować kuferek . ( Tak tak o kompletowaniu kosmetykow PROFESJONALNEJ WIZAZYSTKI było) Chodzi o to, żeby kosmetyki nie były drogie, a dobre. No i oczywiscie jakie? A więc 2 pytania :
*Co muszę zakupić , podstawowe kosmetyki, akcesoria
*Firmy do tych kosmetyków ^ ( tanie!) (wg mnie makijaż na sesji nie musi być trwały , ale intensywny i dopracowany)

Napewno coś mi się przypomni, to dopisze, bardzo prosze o odpowiedz

Ciężko o kuferek profesjonalnej wizażystki bez PROFESJONALNYCH kosmetyków, z własnego doświadczenia wiem, że sesje zdjęciowe mogą ciągnąć się godzinami i w mocnym świetle lamp, dość wysokiej zazwyczaj temperaturze makijaż nie utrzyma się kiedy nie jest zrobiony dobrej jakości kosmetykami. Przykro mi to mówić, ale tak jest :P Co innego malowanie osób na jakieś okazje, wtedy tak można kupić sobie tylko dobry spray utrwalający i gotowe. To fakt, że makijaż musi być intensywny ale co chwilowe poprawianie bronzera/różu/pudru, które płowieją jest męczące a i sama skóra modelki po wielu poprawkach nie wygląda już na tyle atrakcyjnie, a zmywanie i robienie na nowo makijażu w czasie sesji zdjęciowej świadczy tylko o NIEumiejętnościach wizażystki.

Dlatego stwierdzenie, że makijaż nie musi być trwały jest kompletną bzdurą.

Lepiej przyoszczędzić i wydać pieniądze na konkretne marki typu Kryolan, MAP, Inglot (cienie nie są drogie, nawet jak kupisz kilka miesięcznie to nie zrobi z Twojego portfela dziury).
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:31   #23
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez katharsis Pokaż wiadomość
Ciężko o kuferek profesjonalnej wizażystki bez PROFESJONALNYCH kosmetyków, z własnego doświadczenia wiem, że sesje zdjęciowe mogą ciągnąć się godzinami i w mocnym świetle lamp, dość wysokiej zazwyczaj temperaturze makijaż nie utrzyma się kiedy nie jest zrobiony dobrej jakości kosmetykami. Przykro mi to mówić, ale tak jest :P Co innego malowanie osób na jakieś okazje, wtedy tak można kupić sobie tylko dobry spray utrwalający i gotowe. To fakt, że makijaż musi być intensywny ale co chwilowe poprawianie bronzera/różu/pudru, które płowieją jest męczące a i sama skóra modelki po wielu poprawkach nie wygląda już na tyle atrakcyjnie, a zmywanie i robienie na nowo makijażu w czasie sesji zdjęciowej świadczy tylko o NIEumiejętnościach wizażystki.

Dlatego stwierdzenie, że makijaż nie musi być trwały jest kompletną bzdurą.

Lepiej przyoszczędzić i wydać pieniądze na konkretne marki typu Kryolan, MAP, Inglot (cienie nie są drogie, nawet jak kupisz kilka miesięcznie to nie zrobi z Twojego portfela dziury).
Jako całkowicie początkująca wizażystka będzie zapewne współpracować z równie mało doświadczonymi fotografami, których nie stać na wynajem studia ani profesjonalne oświetlenie; sesje plenerowe pewnie max 2 h - nie widzę sensu szarpania się od razu na droższe kosmetyki.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:46   #24
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Jako całkowicie początkująca wizażystka będzie zapewne współpracować z równie mało doświadczonymi fotografami, których nie stać na wynajem studia ani profesjonalne oświetlenie; sesje plenerowe pewnie max 2 h - nie widzę sensu szarpania się od razu na droższe kosmetyki.
Tu masz rację Jednak polecam odkładanie sobie co miesiąc sumki na coś co na pewno się sprawdzi i jest polecane od lat przez wizażystów, sama tak robiłam i w zasadzie nadal tak kompletuję sobie kosmetyki do własnego kufra
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 14:13   #25
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Jako całkowicie początkująca wizażystka będzie zapewne współpracować z równie mało doświadczonymi fotografami, których nie stać na wynajem studia ani profesjonalne oświetlenie; sesje plenerowe pewnie max 2 h - nie widzę sensu szarpania się od razu na droższe kosmetyki.
Dokładnie tak .. Nie mam wielkiego doświadczenia, zeby profesjonaliści mnie potrzebowali , własnie chodzi mi o takie sesje plenerowe góra 2 h
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 18:25   #26
womfilae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 30
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Jesli to maja byc sesje tym bardziej przynajmniej niektóre kosmetyki powinny byc "porządne". Zwłaszcza podklad- zły bedzie wyglądał w każdym świetle.
Mi dobrze sie - nawet na szybko pracuje z pudrami , podkladani o charakterze "korygujacym" np Bell ma dosc dobry i w dodatku ma bardzo uniwersalne kolory. Przydatny jest tez puder o żółtym kolorze np benefit - genialny do poprawek.
Z takich podstawowych rzeczy kup kilka jednorazowych spirali do rzes - niby mało ważne a jednak czasami przydatne.
Zainwestowalabym w lepszy pedzel do konturowania twarzy, do podkladu cos w typie 187 mac albo wgl nic bo palce czasami sprawdzają sie lepiej niż pedzel przy niektórych twarzach. A do oczy polecam 217 tez mac. Ale 217 o 187 znajdziesz tez na ebay bez nazwy mac xD
womfilae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 19:00   #27
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Cytat:
Napisane przez womfilae Pokaż wiadomość
Jesli to maja byc sesje tym bardziej przynajmniej niektóre kosmetyki powinny byc "porządne". Zwłaszcza podklad- zły bedzie wyglądał w każdym świetle.
Mi dobrze sie - nawet na szybko pracuje z pudrami , podkladani o charakterze "korygujacym" np Bell ma dosc dobry i w dodatku ma bardzo uniwersalne kolory. Przydatny jest tez puder o żółtym kolorze np benefit - genialny do poprawek.
Z takich podstawowych rzeczy kup kilka jednorazowych spirali do rzes - niby mało ważne a jednak czasami przydatne.
Zainwestowalabym w lepszy pedzel do konturowania twarzy, do podkladu cos w typie 187 mac albo wgl nic bo palce czasami sprawdzają sie lepiej niż pedzel przy niektórych twarzach. A do oczy polecam 217 tez mac. Ale 217 o 187 znajdziesz tez na ebay bez nazwy mac xD

Tylko, że po co ma kupować podróbki? Lepiej niech kupi sobie odpowiednik MAC chociażby z Zoevy 227, który jest genialny. Podróbki się sypią w czasie używania i zwyczajnie szkoda kasy kiedy ma się ograniczone możliwości finansowe. Ja jestem jednak za tym żeby sobie odłożyć pieniądze i kupić coś co faktycznie będzie służyło, bo więcej można stracić na byle czym niż kupić raz a porządnie.
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 19:38   #28
madzioha
Rozeznanie
 
Avatar madzioha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do madzioha
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Zazwyczaj nie udzielam się w takich tematach, ale zrobię wyjątek.
Polecam zainwestować w pędzle (musisz ich mieć co najmniej kilkanaście na początek, po 2-3 do blendowania w różnych wielkościach, to samo z płaskimi), i koniecznie coś do ich dezynfekcji!
Właśnie, zamiast wydawać ponad 100 zł za np. pędzel do linera z MACa polecam kupić pędzelek za 5,99 zł w sklepie dla plastyków, lub w empiku w sekcji z farbami, itp są najlepsze i najtańsze.

No i kufer przede wszystkim, bo śmieszny jest widok (nawet początkującej makijażystki), która przywozi swoje kosmetyki na sesję w reklamówce.. osobiście polecam gabke beauty blender, wiem, że inglot ma niemal identyczną za (chyba) 46 zł - efekt jest zniewalający. Mam też tania wersję od chińczyka i polecam.

Koniecznie kup fixer z Kryolana i dobry puder matujący (np. ben nye).
Polecam też zaopatrzyć się w paletę magnetyczna MAC, lub Z-palette do korej będziesz mogła wkładać wszystkie wkłady cieni, z czasem róży, bronzerów, pudrów - będzie to wyglądało profesjonalnie, zaoszczędzi miesjca w kufrze, będzie ład i porządek no i nikt nie musi wiedzieć, że są tam na samym początku budowania kufra tanie cienie jak INGLOT, myio, lub kobo. Kup sobie kółko kamuflaży Kryolana, lub Ben Nye - wydasz jednorazowo ok.70 zł, ale będziesz miała porządny produkt i kilka kolorów w jednym kosmetyku - z łatwością dopasujesz je do karnacji modelki.

Przydały by się sztuczne rzęsy, bo nic tak nie przenosi makijazu na następny level jak superaśne rzęsy. Tutaj przyda Ci się klej duo z Inglota (osztuje ok. 21 zł), douglas ma go za ok.50zł więc też juz oszczędzisz.

Kup dobry płyn do demakijażu, koniecznie wodoodporneo, ja polecam mincel z Vichy.
__________________
INSTAGRAM http://instagram.com/magdalena_madzioha ->
@magdalena_madzioha
FACEBOOK http://www.facebook.com/make.up.art.by.magda
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***
madzioha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 17:11   #29
mrauie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Bardzo dziękuję dziewczyny za odpowiedzi, będę się rozglądać i jak coś to pytać
mrauie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 00:03   #30
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Tanie kosmetyki na sesje zdjęciowe

Ja o cieniach się nie wypowiem, bo po prostu się nie znam, ale co do podkładów, nie wiem, jak ciśnie Cię portfel, ale chyba Revlony będą najlepszym wyjściem, jeżeli chodzi o krycie to te do cery tłustej, a w tej chwili mają na nie promocję w Super Pharmnie.
I popieram dziewczyny, świetnym zastępstwem dla Revlona będzie Pierre Rene, mimo, że mam o nim złe zdanie, bo mnie uczula, to krycie było dobrze, jednak musisz przejrzec ich paletę, ja uważam, że nie ma zbyt typowo chłodnych kolorów.
Skoro to są sesje to możesz też chciec robic takie w stylu królowej śniegu i tym podobne, i na takie zabawy dobry byłby podkład Maybelline Whitestay najjaśniejszy różowy, na allegro kosztuje grosze, a dla chłodnych jasnych cer świetny, można zrobic prawdziwą śnieżynkę.
Dla pełnego matu prószę puderkiem z Bell, 2skin, transparentny jest serio transparentny, więc uniwersalny i daje dobry mat.
Oczywiście zaopatrz się w coś pod podkład, bazę lub kremik nawilżający by suchelcom nie zrobic niepodzianek.
Tusze osobiście mogę polecic także z Maybelline, oczywiście Colosal i jego bracia, najlepszy będzie kolor mocna czerń, i bardzo polecam kupic odżywkę do rzęs, mi się sprawdza jako baza pod tusz, bo wydłuża nawet najtańsza, z Miss Sporty.
Róże... No cóż, nie błysnę i nie będą to kosmetyki z górnej półki, ale tanie i faktycznie intensywne. Polecam te z Bell 2skin i Wibo, te cholery są tak mocne że często ciężko mi skorygowac i nie schodzą mi z buzi.
Z korektorów też chwalę sobie ten z Bell i najlepszy jest zielony.
Nie jestem wizażystką ale coś się może przydam
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-16 20:37:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.