Umowa o pracę - pytania - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-04, 13:20   #61
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: podpisana umowa a lepsza propozycja... co robic?

w umowie mam okreslony zakres obowiazkow, tj dyspozycynosc w okreslone dni i o okreslonych porach

umowa jest na rok czasu

jest również wzmianka, ze musze poinformować Zlecającego o niemożności wykonania dzieła w określony w umowie dzień z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 13:29   #62
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: podpisana umowa a lepsza propozycja... co robic?

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
w umowie mam okreslony zakres obowiazkow, tj dyspozycynosc w okreslone dni i o okreslonych porach

umowa jest na rok czasu

jest również wzmianka, ze musze poinformować Zlecającego o niemożności wykonania dzieła w określony w umowie dzień z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem
Z tego powodu pewnie niemożliwym będzie pogodzenie przez Ciebie obu prac.
Oto jak teoria ma się do praktyki.

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2009-09-04 o 13:32
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 15:45   #63
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: podpisana umowa a lepsza propozycja... co robic?

Cytat:
Napisane przez cbc6429be45513368b51b71e3 40d921ce6d338a3 Pokaż wiadomość
Z tego powodu pewnie niemożliwym będzie pogodzenie przez Ciebie obu prac.
Oto jak teoria ma się do praktyki.
niestety niemozliwe...
dlatego tez napisze wypowiedzenie, a jesli pracodawca bedzie robil problemy zaniose zwonienie, a tym samym spelnie warunek poinformowania z 5dniowym wyprzedzeniem o niemoznosci wyknania czynnosci zawartych w umowie
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 18:38   #64
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: podpisana umowa a lepsza propozycja... co robic?

Skoro określono Ci godziny czasu pracy, powinna to być umowa o pracę, nie o dzieło. Czyli pracodawca chce sobie zaoszczędzić. Powiedz może, że doczytałaś, żę na tych warunkach powinnaś mieć umowę o pracę. Pracodawca zapewne nie będzie Ci chciał jej dać, więć nie powinien robić problemów z Twoim odejściem (takim rodzajem umowy mógłby się zainteresować PIP).

W kwestii lewego zwolnienia - po co kombinujesz? Powinnaś rozwiązać tę sprawę w uczciwy sposób, a nie cwaniakując. A potem ludzie się dziwią, że pracodawcy niechętnie patrzą na zwolnienia przynoszone przez pracowników - bo wiele osób przynosi własnie lewe zwolnienia, aby sie wymigać.

Czy w tej nowej pracy podpisano z Tobą umowę przedwstępną? Bo może się okazać, że zostaniesz w ogóle na lodzie...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 19:03   #65
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: podpisana umowa a lepsza propozycja... co robic?

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
niestety niemozliwe...
dlatego tez napisze wypowiedzenie, a jesli pracodawca bedzie robil problemy zaniose zwonienie, a tym samym spelnie warunek poinformowania z 5dniowym wyprzedzeniem o niemoznosci wyknania czynnosci zawartych w umowie
Ja bym spróbowała porozmawiać z aktualnym pracodawcą, o ile masz taką możliwość.

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Skoro określono Ci godziny czasu pracy, powinna to być umowa o pracę, nie o dzieło.
Na przestrzeni ostatnich trzech lat współuczestniczyłam w tworzeniu łącznie - między innymi - dobrych kilkuset umów cywilnoprawnych - w tym umów o dzieło - wszystkich bez wyjątku parafowanych przez biuro prawne - ogromnej większości już skontrolowanych przez wszystkich możliwych "świętych", a zaznaczam że "święci" znali się na swojej robocie i.... ośmielę się z Tobą nie zgodzić.

Choć nie bardzo chce mi się wdawać w dyskusję na temat tego, co wolno, czego nie i w jaki sposób interpretuje się zakres dzieła.

Zaznaczę jedynie, iż wykonanie dzieła to nie zawsze często gęsto podawane jako przykład - namalowanie obrazu, lecz szeroki wachlarz usług, a autorce wątku życzę powodzenia i sukcesów w pracy - jakąkolwiek koniec końców podejmie.

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2009-09-04 o 19:12
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 15:20   #66
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: podpisana umowa a lepsza propozycja... co robic?

dziekuje serdecznie za Wasze rady
dzisiaj złożyłam podanie z prosba o rozwiazanie umowy, zostało przyjete bez problemu
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 15:47   #67
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: podpisana umowa a lepsza propozycja... co robic?

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
dziekuje serdecznie za Wasze rady
dzisiaj złożyłam podanie z prosba o rozwiazanie umowy, zostało przyjete bez problemu
Podejrzewałam że tak będzie.
W interesie pracodawcy leży również to, aby nie stwarzać sobie dodatkowego problemu.
Gratuluję pomyślnego załatwienia sprawy.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 11:28   #68
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
pomocy/ umowa

Witam!

Mam od niedawna jestem zatrudniona przez Mk Kadry na Poczcie polskiej na umowę zlecenie, czas do konca roku pełen wymiar godzin.

Niestety się trochę rozchorowałam i nie poszłam do pracy (na noce) ale poinformowalam o tym kierowniczkę.

Dziś do mnie dzwoniła że mam być na telefon i narazie nie ma dla mnie pracy.

Co mogę z tym zrobić?

Pilne
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 12:22   #69
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: pomocy/ umowa

trochę mało danych.
Jak w umowie okroślone jest wynagrodzenie - czy płatne miesięcznie, godzinowo...
Co to znaczy pełen wymiar godzin?
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 12:40   #70
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: pomocy/ umowa

stawka godzinowa. Umowa zlecenie, zapowiedziany (i odnotowane w u osoby zajmującej się rekrutacją pełen etat tj 8 h pięć dni w tygodniu). W umowie nie ma wymiaru czasu pracy :/

Edytowane przez Pyrola rotundifolia
Czas edycji: 2010-09-13 o 12:45
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 13:19   #71
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: pomocy/ umowa

Cytat:
Napisane przez Pyrola rotundifolia Pokaż wiadomość
stawka godzinowa. Umowa zlecenie, zapowiedziany (i odnotowane w u osoby zajmującej się rekrutacją pełen etat tj 8 h pięć dni w tygodniu). W umowie nie ma wymiaru czasu pracy :/
No to w tej sytuacji, jedyne rozwiązanie jakie ja widze to niestety rozprawa sądowa o przekwalifikowanie umowy zlecenia na umowę o pracę.
Możesz pójść do PIP i tam dopytać jak to zrobić.
Drogą ugodową niestety nic nie wskurasz.
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 13:44   #72
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: pomocy/ umowa

Tylko się zastanawiam czy jest to warte zachodu :/ Bo na ugodę nawet zbyt nie liczę, (udowodnią mi jeszcze że, na moje miejsce czeka koleja innych osób z radością chętnych do pracy)
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 14:02   #73
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: pomocy/ umowa

Jeśli zasądzone będzie przekwalifikowaie na umowe o pracę to jedyne co zyskasz to pracę, bo wtedy beda musieli coś zrobić żebyś pracować mogła...
Ale ja myslę że zamiast się użerać lepiej po prostu poszukać innej pracy
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 07:50   #74
kamilaaaa123
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaaa123
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ---
Wiadomości: 104
Umowa o prace . POMOCY !!!

Witam

Mam kilka pytan odnosnie umowy o prace a ja jestem w tym zielona moze wiec prosze was o pomoc .

Jestem zarejestrowana na bezrobociu. Moja pracodawczyni zglosial oferte w pup ze porzebuje pracownicy no i sie zglosilam .Pracuje 2,5 miesiaca tzw na czarno. po miesiacu dala mi do wypełnienia kwestionariusz osobowy. Wypelnilam i jej oddalam . Pod koniec kwietnia pytałąm sie co z ta umowa a ona mowi ze zdała papiery na bezrobocie.

Moje pytanie jest takie czy to ona czasem powinna sama dac mi umowe a nie kreci cos z bezrobociem ze zdala papiery??

a jesli sie myel to ile czeka sie na taka umowe?


prosze was o pomoc bo puki niemam umowy to pracuje za marne grosze(((
__________________
..Bo Ty Jesteś Jak Powietrze Dla Mnie Jak Życia Sens

..Sprawiasz ,Że Każdy Mój Dzień Wart Jest Jutra

31.12.2004 --> ;**** Razem Na Zawsze <3


<3 <3 <3

kamilaaaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:04   #75
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Umowa o prace . POMOCY !!!

Pracodawca, który nie zapewni formy pisemnej umowy, musi najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy potwierdzić pracownikowi na piśmie ustalenia co do rodzaju umowy i jej warunków.
Pani oszukuje cię aż miło
proponuję zgłosić to do PIP-u bo przypuszczam,że umowy na oczy jeszcze długo nie zobaczysz-nie mówię już o tym,że najprawdopodobniej wogóle nie jesteś zgłoszona do Zusu- i nie daj boże by coś się stało to masz pozamiatane..
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 22:13   #76
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Umowa o prace . POMOCY !!!

Jak wyżej umowę powinnaś dostać pierwszego dnia. Często się zdarza, że pracodawcy niewyrabiają sie z ta umową i dają ją do podpisania pracownikowi nieco później z wsteczną datą (co też nie jest zgodne z prawem, ale dość powszechne) jednak nie trwa to dużej niż tydzień (w tym czasie powinna Ciebie zgłosić do zusu, a Ty powinnaś się wyrejestrować w pup). Jeśli czekasz na umowę ponad tydzień to możesz mieć do czynienia z oszustem.

Według kodeksu pracy, możesz zaskarżyć pracodawcę, bo przysługuje Ci umowa od pierwszego dnia pracy. Możesz się sądzić, pomoże ci w tym PIP, ale jeszcze nie słyszałam żeby ktoś wygrał taką sprawę.

co do składek zusowskich, to jeśli ciągle jesteś zarejestrowana w pup (nie zapomniałaś się podpisać w terminie) to możesz spokojnie chorować, opieka medyczna ci się należy, bo pup ją opłaca.

Dodam tylko, że za często ostatnio słyszę i widzę jak pracodawcy oszukują pracowników, ale znam 1 przypadek, gdzie dziewczyna przez pół roku pracowała na czarno, potem dostała staż z pupy u tego pracodawcy, a w końcu po 2 latach została przez niego zatrudniona. Za minimalną krajową, ale przynajmniej ma pracę, która jej się podoba, czyli się doczekała.

Możesz nabruździć swojemu pracodawcy zgłaszając sytuację w PIP, ale czasy są ciężkie i bardzo dużo osób świadomie decyduje się pracować na czarno, bo nie ma nic innego a z czegoś żyć musi. Jak też się na to zdecydujesz, to po prostu szukaj w międzyczasie czegoś innego.
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 19:48   #77
Martynika
Zakorzenienie
 
Avatar Martynika
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzieś na krańcu świata:)
Wiadomości: 4 222
Dot.: Umowa o prace . POMOCY !!!

Umowę musiałabyś podpisać. W umowie masz napisane ile godzin tygodniowo przepracujesz, za jaką stawkę itp pierdoły że tak powiem:P
Myslę, że pracodawczyni coś kręci... A poza tym gdyby zgłosiła do UP fakt, że Cię zatrudniła to z tego co wiem- dostałabyś pismo w formie listownej. (przynajmniej ja tak miałam, gdy pracodawca zgłosił moje zatrudnienie).
A jeśli chodzi o pracę na czarno to wiem, że jest masa takich pracodawców. Sama pracowałam w sklepie odzieżowym rok "na czarno"
Martynika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 23:03   #78
Drobnostka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 11
Question Umowa na czas określony

Witam wszystkie Wizażanki. Mam już konto, lecz poniższe pytanie chcę zadać w miarę... anonimowo. Przynajmniej na tyle, na ile jest to możliwe

Do rzeczy:
Załóżmy, że kobieta ma umową na czas określony, np. na pół roku. W 4 miesiącu trwania umowy zachodzi w ciążę, podczas której prawie cały czas jest na zwolnieniu lekarskim (głównie ze względu na szkodliwe warunki pracy: hałas, substancje szkodliwe, praca stojąca, a to wszytko przeplatane mobbingiem, itd. Wiadomo, że pracodawca ma obowiązek zapewnić lekką pracę itd, ale omińmy szczegóły. Kobieta jest na zwolnieniu ze względu na warunki, w których musi normalnie pracować).

Pytania:
Do kiedy w takim razie będzie zatrudniona? Po ciąży następuje okres "dochodzenia do siebie" (3 miesiące). Dziewczyna, w miarę możliwości i jeśli sytuacja by na to pozwalała, chciałaby jeszcze zostać na urlopie wychowawczym (2 lata?). I tak trochę na marginesie - czy podczas owego zwolnienia może podjąć naukę zaocznie (np. od 4 miesiąca ciąży i przez urlop wychowawczy). Czy kolidowałoby to z owym zwolnieniem lekarskim (co podkreślam - nie jest ono z powodu stanu zdrowia, lecz warunków pracy).

Mam nadzieję, że zadałam pytanie w miarę czytelnie. Nie chciałabym zagłębiać się w szczegóły. Starałam się napisać wszystko w sztywnych ramach i w miarę ogólnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Drobnostka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 09:24   #79
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Umowa na czas określony

Cytat:
Napisane przez Drobnostka Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wizażanki. Mam już konto, lecz poniższe pytanie chcę zadać w miarę... anonimowo. Przynajmniej na tyle, na ile jest to możliwe

Do rzeczy:
Załóżmy, że kobieta ma umową na czas określony, np. na pół roku. W 4 miesiącu trwania umowy zachodzi w ciążę, podczas której prawie cały czas jest na zwolnieniu lekarskim (głównie ze względu na szkodliwe warunki pracy: hałas, substancje szkodliwe, praca stojąca, a to wszytko przeplatane mobbingiem, itd. Wiadomo, że pracodawca ma obowiązek zapewnić lekką pracę itd, ale omińmy szczegóły. Kobieta jest na zwolnieniu ze względu na warunki, w których musi normalnie pracować).

Pytania:
Do kiedy w takim razie będzie zatrudniona? Po ciąży następuje okres "dochodzenia do siebie" (3 miesiące). Dziewczyna, w miarę możliwości i jeśli sytuacja by na to pozwalała, chciałaby jeszcze zostać na urlopie wychowawczym (2 lata?). I tak trochę na marginesie - czy podczas owego zwolnienia może podjąć naukę zaocznie (np. od 4 miesiąca ciąży i przez urlop wychowawczy). Czy kolidowałoby to z owym zwolnieniem lekarskim (co podkreślam - nie jest ono z powodu stanu zdrowia, lecz warunków pracy).

Mam nadzieję, że zadałam pytanie w miarę czytelnie. Nie chciałabym zagłębiać się w szczegóły. Starałam się napisać wszystko w sztywnych ramach i w miarę ogólnie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Umowa zostanie Ci przedłużona do dnia porodu.
http://praca-kobiet.wieszjak.pl/ciaz...okreslony.html
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 10:10   #80
Drobnostka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 11
Dot.: Umowa na czas określony

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;26906586]Umowa zostanie Ci przedłużona do dnia porodu.
http://praca-kobiet.wieszjak.pl/ciaz...okreslony.html[/QUOTE]
Czyli te 3 miesiące urlopu macierzyńskiego nie obejmowały już okresu zatrudnienia? Czytałam podobne artykułu, jak te z linka i wszędzie pojawia się "należy się urlop macierzyński". Fajnie, że się należy, ale w momencie, gdy stanę się bezrobotna, i tak nie będę pracować i będę mogła wypoczywać, ile wlezie, a nie o to mi chodzi. Czyli dla jasności: w dniu porodu tracę pracę i nie dostaję żadnych świadczeń?

A jak wyglądałaby identyczna sytuacja (szkoła na zwolnieniu lekarskim, urlop wychowawczy i wszystko, co opisałam wcześniej), gdy zamiast umowy na czas określony, miałabym umowę na stałe? Słyszałam różne wersje, jeśli chodzi o urlop wychowawczy. Niby nie można wtedy zwolnić kobiety, ale w momencie, gdy wraca się po nim do pracy, może już czekać wypowiedzenie. I czy w wersji z umową na stałe, mogę zrobić szkołę na zwolnieniu lekarskim i potem, na wychowawczym, bez konsekwencji ze strony pracodawcy?

Sytuacja ogólnie wygląda tak, że mam już wykształcenie wyższe techniczne, ale nie umiem znaleźć pracy w zawodzie. Pracuję w warunkach, jakie opisałam w 1 poście. Chciałabym w końcu urodzić dziecko i jakoś poprawić warunki pracy, dlatego też podczas ciąży chciałabym zrobić jeszcze 1 fakultet (1,5 roku. Zaczęłabym w ciąży) lub studium (maksymalnie 2 lata. Również zaczęłabym szkolę w ciąży. Urodziłabym na wakacje, więc 1 semestr miałabym już "za sobą. Pracuję na 3 zmiany, pracodawca nie chce się zgodzić na 1, a ja nie wyobrażam sobie przed i po nocce chodzić na zajęcia, w dodatku do szkoły w innym mieście, niż pracuje. Jest to po prostu fizycznie niemożliwe. szkoła lub uczelnia byłyby piątek - niedziela). Po ewentualnym urlopie wychowawczym praca w obecnej firmie już by mnie nie interesowała (cały czas kombinuję coś w stronę własnej firmy internetowej. Podczas ciąży i po niej miałabym więcej czasu na owe kombinowanie).
Drobnostka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 14:13   #81
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Umowa na czas określony

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;26906586]Umowa zostanie Ci przedłużona do dnia porodu.
http://praca-kobiet.wieszjak.pl/ciaz...okreslony.html[/QUOTE]

W tym przykładzie to nie bardzo. Umowa zostaje przedłużona do dnia porodu, jeżeli koniec umowy przypada po trzecim miesiącu ciąży. A tutaj autorka opisuje zajście w ciąży w czwartym miesiącu pracy przy umowie półrocznej, a więc po sześciu miesiącach nie będzie po trzecim miesiącu ciąży, czyli umowa nie zostanie przedłużona.

W przypadku, gdyby umowa kończyła się po trzecim miesiącu ciąży, to jest przedłużona do dnia porodu. Zasiłek macierzyński wypłaca zus. Urlop wychowawczy nie przysługuje.
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 16:56   #82
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Umowa na czas określony

Racja, nie doliczyłam się
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 14:35   #83
jednorazowo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 223
Umowa o prace?? zlecienie??

Witam drogie Wizażanki.
Mam pytanie odnosnie umowy...mianowicie od pażdziernika jak zaczne szkołe STUDIUM zaczne pracowac na umowe...no własnie jaka?? w odpowiedzi uslyszałąm ze studentow zatrudnia sie na taka umowe przy ktorej pracodawca ma zniżki. Wolała bym umowe o prace, chciała bym zeby te lata liczyły mi sie do emerytury, miec pewny urlop i w razie czego płatne chorobowe. Jak to wyglada przy umowie zlecenie i czy jesli bede naciskała o umowe o prace,pracodawca bedzie miał zniżki??
__________________
jednorazowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 18:20   #84
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Umowa o prace?? zlecienie??

Jeśli będziesz mieć przez szkołę odprowadzane składki ubezpieczeniowe, to pracodawca na tym zaoszczędzi. Nieważne jaką umowę będziesz miała.

Jako osoba ucząca się możesz mieć zarówno umowę o pracę, jak i umowe zlecenie, to już zależy w jakim trybie się uczysz i ile czasu możesz poświęcić na pracę (no i od pracodawcy też to zależy).
Składki do ZUS-u tak czy siak pracodawca powinien odprowadzać.
Przy umowie zlecenie jest o tyle gorzej, że nie przysługuje Ci urlop.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 21:41   #85
jamajcacity
Raczkowanie
 
Avatar jamajcacity
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 120
Lightbulb umowa o prace, adres zameldowania czy zamieszkania?

Witam Wizazanki
mam problem, uczę się zaocznie w Lbn, i tu też mieszkam... ale nie jestem zameldowana, zameldowana jestem w moim rodzinnym domu. Szukam pracy, i stąd pytanie czy na umowie o prace/ umowie zlecenie powinnam wpisywać adres domowy, czy "Lublin" ? W umowie proszą o adres zamieszkania a nie zameldowania i to podobno jest rożnica. Nie chciałabym, aby właściciel mieszkania miał przez to jakieś problemy, że podpisałam umowe na adres zamieszkania.
Skomplikowanie napisałam chyba, ale mam nadzieje, że zrozumiecie i pomożecie
jamajcacity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 00:50   #86
Aagusia77
Raczkowanie
 
Avatar Aagusia77
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 223
Dot.: umowa o prace, adres zameldowania czy zamieszkania?

Jestem w podobnej sytuacji i podaję w CV adres zamieszkania, jak będą chciali cię zatrudnić to podasz do umowy adres zameldowania
Aagusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 07:23   #87
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: umowa o prace, adres zameldowania czy zamieszkania?

Cytat:
Napisane przez jamajcacity Pokaż wiadomość
Witam Wizazanki
mam problem, uczę się zaocznie w Lbn, i tu też mieszkam... ale nie jestem zameldowana, zameldowana jestem w moim rodzinnym domu. Szukam pracy, i stąd pytanie czy na umowie o prace/ umowie zlecenie powinnam wpisywać adres domowy, czy "Lublin" ? W umowie proszą o adres zamieszkania a nie zameldowania i to podobno jest rożnica. Nie chciałabym, aby właściciel mieszkania miał przez to jakieś problemy, że podpisałam umowe na adres zamieszkania.
Skomplikowanie napisałam chyba, ale mam nadzieje, że zrozumiecie i pomożecie
zameldowania.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 10:50   #88
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Umowa o pracę z agencją pracy tymczasowej

Czy będąc zatrudnioną poprzez agencję pracy tymczasowej obowiązuje mnie też fakt, iż 3 umowa powinna być podpisana na czas nieokreślony? Czy agencji to nie dotyczy?
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 11:22   #89
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Umowa o pracę z agencją pracy tymczasowej

Z tego co wiem to dotyczy to również agencji pracy. Z tym, że istnieją wyjątki: agencja jako trzecią umowę może podpisać z Tobą umowę na zastępstwo pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Drugi przypadek to umowa w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym lub sezonowym albo zadań realizowanych cyklicznie. W tych dwóch przypadkach będą to umowy na czas określony.
Pracowałam kiedyś przez agencję pracy tymczasowej i rzeczywiście tak robią: miałam dwie umowy na czas określony, trzecią umową była właśnie umowa na zastępstwo.
Niestety, takie czasy.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 12:30   #90
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Umowa o pracę z agencją pracy tymczasowej

Ooooo siet! To straszna lipa... A pytam bo ja dopiero po 1.5 roku pracy podpiszę umowę na czas nieokreślony a tak to co miesiąc będę podpisywała... O kurcze, teraz mnie zdołowałaś Heh ale tak mówisz, takie czasy
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-27 13:22:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.