Łódź, Opole, Szczecin - studia. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-07, 22:35   #31
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

Wiadomo, że w Łodzi nie ma takiej tragedii z pracą jak w jakimś małym mieście, ale porównując do Warszawy czy Wrocławia perspektywy są dużo mniejsze.

Jak viva91 pisała, Poznań i Wrocław są na podobnym poziomie, uczelnie, perspektywy itp. a Łódź nie jest dla Wawy (stolicy zresztą) żadną konkurencją...

Owszem, Łódź ma też ładne miejsca... ale trzeba zdecydowanie się bardziej wysilić by je znaleźć niż we Wrocławiu
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 22:39   #32
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
eee... przesadzasz z ta lodzia troche. nie zauwazylam kompleksu warszaffki. poznan i wroclaw sa w podobnych odleglosciach jak lodz i warszawa, wiec uwazam to za naciagany argument. trzeba wiedziec, gdzie isc, zeby zobaczyc sliczna strone lodzi. ciezko o prace? zalezy od dziedziny, ktora sie zajmujemy. ale prawda jest, ze lodz zaczyna upadac. po prostu wlokiennictwo nie jest juz tak potrzebne.
Mieszkam tu od urodzenia i powiedz mi proszę, w którym miejscu Łódź jest śliczna

Swoją drogę - czy mieszkając w Łodzi zdecydowane byłybyście studiować na tutejszych uczelniach, czy wolałybyście wyjechać do innego miasta, bo jest ładniejsze, lepsze perspektywy, więcej pracy choćby dorywczej, itd?
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!

Edytowane przez kolorowatecza
Czas edycji: 2012-01-07 o 22:41
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 22:46   #33
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

Mieszkając w Łodzi - studiowałabym w Łodzi z oszczędności. Wolałabym inwestować w siebie niż pracować dorywczo na utrzymanie w innym mieście. Po studiach i "inwestycji w siebie"- wyjechałabym

Nie uważam, że UŁ i PŁ to złe uczelnie. Myślę że to najlepsza opcja z tych trzech (Łódź, Opole, Szczecin) w wątku.
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 22:59   #34
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Swoją drogę - czy mieszkając w Łodzi zdecydowane byłybyście studiować na tutejszych uczelniach, czy wolałybyście wyjechać do innego miasta, bo jest ładniejsze, lepsze perspektywy, więcej pracy choćby dorywczej, itd?
Mieszkając pod Łodzią zdecydowałam się na to miasto tylko ze względu na uczelnię i konkretny kierunek.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 23:01   #35
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
Nie uważam, że UŁ i PŁ to złe uczelnie. Myślę że to najlepsza opcja z tych trzech (Łódź, Opole, Szczecin) w wątku.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 23:11   #36
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

Odradzam Opole. Politechnika moze jeszcze trzyma jako taki poziom, ale UO to jakis dramat (wiem bo sama konczylam)

Pracy brak, perspektyw rowniez. Wszyscy ludzie z roku pouciekali albo do swoich wiosek albo do Wrocka. Nieliczni znajomi znalezli zatrudnienie.

Nie wiem jak koszty bo nie wynajmowalam nic w Opolu. Poza ty zyciu studenckie srednio na jeza
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 01:58   #37
RainSong
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 43
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

Poziom na politechnice opolskiej jest niski (wiem bo studiuję), aż mi się śmiać chce jak ludzie mówią że jest ciężko, no ale to raczej kwestia tego że progu nie ma w ogóle, są 3 nabory, można się dostać nawet z 30% z matury podstawowej z matmy. Studiuję informatykę i uczę się takich rzeczy jak programowanie sama w domu, o wiele więcej niż trzeba na zajęciach, bo na zajęciach mamy takie rzeczy co ja miałam w 1 liceum na informatyce. Jak wybierasz uczelnie pod względem poziomu to odradzam PO.
Za to z tego co się orientuję to ceny wynajmu są niskie w porównaniu do innych miast i dość łatwo znaleźć w miarę przyzwoite mieszkanie (o ile nie zaczyna szukać się w połowie września). Trzeba wziąć też pod uwagę to, że PO przeniosło albo przenosi prawie wszystkie wydziały na kampus na obrzeżach Opola - http://g.co/maps/d4fkd, może być problem z dojazdem jeśli nie znajdzie się niczego w tej okolicy. Wydział mechaniczny zostaje na Mikołajczyka i nie będzie przenoszony, tam o wiele łatwiej ze znalezieniem mieszkania bardzo blisko lub łatwy dojazd.

Aha, a jeśli chodzi o wygląd, to uważam że Opole jest naprawdę bardzo ładnym miastem, 3 lata mieszkałam we Wrocławiu i myślę że jest o wiele brzydszy od Opola :P A o Łodzi słyszałam za to (widziałam tylko przejazdem) że jest jednym z najbrzydszych miast w Polsce.

Edytowane przez RainSong
Czas edycji: 2012-01-08 o 02:05
RainSong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 08:58   #38
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

planujemy wyjechać we 4 i wynając mieszkanie 2 -pokojowe, ale gdyby się wysypali znajomi to myślimy o kawalerce z TŻ-tem.


mieszkania będę szukać na stałe, nie na zjazdy.

co do 600 zł to ja myślałam o połowie, bo ja pół i TŻ pół. i w tym 1200 się zamykamy bez opłat oczywiście.

skazana_na_bluesa
fakt faktem, że mnie włókiennictwo nie interere informatyka bardziej, plus z tego co widziałam w ogłoszeniach, to dużo na wózki widłowe potrzebują, a ja w szkole miałam za darmo kurs na wszystkie rodzaje wózków, tylko pewnie może być ciężko bo rzadko chcą dziewczyny do takiej pracy.

ja chcę w Łodzi studiować, na stałe później myślę o okolicach gór, może właśnie Wrocław (piękne miasto) lub zupełnie południe

Właśnie, ja także się zdecydowałam na Łódź ze względu na konkretny kierunek i specjalizacje, bo o ten kierunek na innych uczelniach ciężko na zaoczne.
Warszawa to ogromne miasto i pracę pewnie łatwo znaleźć tylko w Wawie wszystko jest drogie...
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 09:51   #39
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
co do 600 zł to ja myślałam o połowie, bo ja pół i TŻ pół. i w tym 1200 się zamykamy bez opłat oczywiście.
aaa, to jak tak to spokojnie, za 1000zł to nawet we Wrocku kawalerka się trafi więc w Łodzi na łebka pewnie i za 400zł by się znalazła
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 12:33   #40
RainSong
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 43
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Właśnie, ja także się zdecydowałam na Łódź ze względu na konkretny kierunek i specjalizacje, bo o ten kierunek na innych uczelniach ciężko na zaoczne.
Pamiętaj o tym, że nawet jak jest jakaś specjalizacja na kierunku to może nie zostać uruchomiona, jeśli są 2-3 specjalizacje na kierunku to raczej można przyjąć za pewne że wszystkie zostaną otwarte. Są uczelnie które wymyślają sobie nawet po 15 specjalizacji, ale co z tego jak potem otwierają max 4, 5, w zależności od tego ile osób jest na kierunku. Potem można skończyć na specjalizacji która w ogóle nas nie interesuje.
RainSong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 13:07   #41
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 13:29   #42
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Łódź, Opole, Szczecin - studia.

akurat ja bym mogła w swoim zawodzie na prawie każdą specjalizację, po za programowaniem
więc dla mnie nie problem ile otworzą
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.