Uniwersytet Warszawski- czy mam szanse się dostać ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-21, 11:03   #1
edytka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Post

Uniwersytet Warszawski- czy mam szanse się dostać ?


Właśnie zdałam do drugiej klasy liceum i to jest odpowiedni czas na wybranie kierunku na jaki chce się iść na studia. Wybrałam ekonomie i chcę ją studiować na UW. Mam zamiar zdawać maturę z rozszerzeń: wos,angielski,geografia no i obowiązkowo na podstawie polski,matematykę i język obcy. Czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na UW bez zdawania matematyki na rozszerzeniu? Jestem z matmy dobra i podstawę myślę że dobrze napiszę bo jest ona łatwa ale z rozszerzeniem może być gorzej. Wos,angielski,geografia,t o moje ulubione przedmioty i będę się starać je jak najlepiej napisać. Więc jak ?
edytka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 12:24   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Uniwersytet Warszawski- czy mam szanse się dostać ?



A kto będzie wiedział jakie będą progi punktowe za rok nie mówiąc o tych za 2/ 3 lata.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 14:56   #3
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Uniwersytet Warszawski- czy mam szanse się dostać ?

Cytat:
Napisane przez edytka1 Pokaż wiadomość
Właśnie zdałam do drugiej klasy liceum i to jest odpowiedni czas na wybranie kierunku na jaki chce się iść na studia. Wybrałam ekonomie i chcę ją studiować na UW. Mam zamiar zdawać maturę z rozszerzeń: wos,angielski,geografia no i obowiązkowo na podstawie polski,matematykę i język obcy. Czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na UW bez zdawania matematyki na rozszerzeniu? Jestem z matmy dobra i podstawę myślę że dobrze napiszę bo jest ona łatwa ale z rozszerzeniem może być gorzej. Wos,angielski,geografia,t o moje ulubione przedmioty i będę się starać je jak najlepiej napisać. Więc jak ?
Nie ogarniam. Wiesz jaki chcesz kierunek, wiesz na jakiej chcesz studiować uczelni, a przedmioty na maturę to sobie z d*** wybrałaś...

Ani wos, ani geografia nie są Ci do niczego potrzebne. Olej je i skup sie na rozszerzonej matmie.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 19:03   #4
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Uniwersytet Warszawski- czy mam szanse się dostać ?

Cytat:
Napisane przez edytka1 Pokaż wiadomość
Czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na UW bez zdawania matematyki na rozszerzeniu? Jestem z matmy dobra i podstawę myślę że dobrze napiszę bo jest ona łatwa ale z rozszerzeniem może być gorzej. Wos,angielski,geografia,t o moje ulubione przedmioty i będę się starać je jak najlepiej napisać. Więc jak ?
Nie, nie masz. Żeby dostać się na dzienną ekonomię trzeba mieć min. 80% z rozszerzenia, takie są zwykle progi. Ani wos ani geografia nie są brane pod uwagę, więc nie wiem, w jaki sposób sobie wybrałaś ten kierunek...
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 20:28   #5
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Uniwersytet Warszawski- czy mam szanse się dostać ?

Nie rozumiem - skoro masz maturę dopiero za dwa lata, to dlaczego założyłaś, że nie przygotujesz się do rozszerzonej matmy? Bez sensu, przecież na UW liczy się przede wszystkim matma na ekonomiczne.

Ta geografia to rozumiem w zapasie? To ma jeszcze sens, bo matura z niej była zwykle jedną z łatwiejszych. Ale co robi wos w tym zestawieniu?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 21:27   #6
Philosmenos
Rozeznanie
 
Avatar Philosmenos
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 619
Dot.: Uniwersytet Warszawski- czy mam szanse się dostać ?

Cytat:
Napisane przez edytka1 Pokaż wiadomość
Właśnie zdałam do drugiej klasy liceum i to jest odpowiedni czas na wybranie kierunku na jaki chce się iść na studia. Wybrałam ekonomie i chcę ją studiować na UW. Mam zamiar zdawać maturę z rozszerzeń: wos,angielski,geografia no i obowiązkowo na podstawie polski,matematykę i język obcy. Czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na UW bez zdawania matematyki na rozszerzeniu? Jestem z matmy dobra i podstawę myślę że dobrze napiszę bo jest ona łatwa ale z rozszerzeniem może być gorzej. Wos,angielski,geografia,t o moje ulubione przedmioty i będę się starać je jak najlepiej napisać. Więc jak ?
Sprawdź wymagania na stronie uczelni, tak będzie chyba najlepiej.
Postawiłabym na matmę, geografię i język obcy R.
Philosmenos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-21 22:27:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.