Czas wziąć się za te chore włosy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-31, 19:50   #1
19LetsTry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21

Czas wziąć się za te chore włosy.


Witam mam 19lat i na początku zaznaczę, że jestem chłopakiem bo w sumie sam nie wiem czy produkty jakie będę chciał stosować również nadają się do krótszych męskich włosów.

A więc mam taki problem, że moje włosy okropnie się przetłuszczają po wstaniu z rana to jest dramat, nie ma opcji żebym gdziekolwiek wyszedł bez umycia bo są tak tłuste w dodatku po wysuszeniu wydają się być takie ulizane u nasady, oklapnięte i ogólnie wyglądają jakby nie były dostatecznie dobrze umyte, dotychczas traktowałem je bardzo źle bo samymi szamponami z SLS, bez odżywek itp itd a suszyłem włosy zawsze gorącym strumieniem z suszarki (7x w tyg).

Teraz chciałbym spróbować sposobu mycia OMO i suszyć włosy tylko chłodnym strumieniem z suszarki tylko nie wiem czy w moim wypadku się nada co o tym sądzicie i to są produkty o których myślę:

O- Ultra Doux (Odżywka do włosów suchych i zniszczonych `Awokado i masło karité`) czy Maska Aloesowa Natur Vital
M- Equilibra, Aloe Shampoo (Szampon aloesowy) czy `Naturalne mydło Agafii`
O- Balsam na kwiecie propolisie "Babuszka Agafii" czy Maska Aloesowa Natur Vital

Czy to są dobrze dobrane odżywki, czy nie ma czegoś za dużo/ za mało, nie będą przeproteinowane? Jak widać nie do końca jestem zdecydowany co do odżywek więc prosiłbym z tym o pomoc również. Jeszcze na sam koniec zastanawia mnie czy te odżywki nakładać na same włosy i w ogóle nie na skalp, czy drugą odżywkę zmywać i najważniejsze jak myć tym szamponem taki typ włosów jaki opisałem, sam skalp czy same włosy a może to i to?

Edytowane przez 19LetsTry
Czas edycji: 2017-01-01 o 07:21
19LetsTry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 13:58   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czas wziąć się za te chore włosy.

OMO sprawdza się na włosach dłuższych, suchych, zniszczonych, potrzebujących dociążenia. Kładzenie regularnie odżywki na samą skórę głowy - w przypadku, gdy ta jest sucha, odwodniona, podrażniona i to są przyczyny przetłuszczania jako reakcji obronnej.
Do OMO nie opłaca się zwyczajnie stosować jako pierwsze O drogich produktów typu Natur Vital, bo jego funkcją jest głównie ochrona włosów na długości przed działaniem szamponu, osłabienie silnego mycia.

Jeśli masz na myśli to mydło Agafii KLIK, to ono także ma SLES.

Jeśli u Ciebie przetłuszczanie nie wynika z wysuszenia skóry za mocnym myciem, to możesz np:
-myć dwukrotnie szamponem dopasowanym do skóry głowy, a więc albo do włosów tłustych, przeciwłupieżowym i/lub na zmianę z łagodniejszym typu np Johnson dla dzieci (są 3 rodzaje), Tołpa do tłustych, Joanna Prebiotic Line.
-używać peelingu, jeśli nie mechanicznego (kawa, cukier), to np oliwki Salicylol lub żelu Cerkoderm 30 z mocznikiem
-dodawać olejki eteryczne do szamponu, lekkiej maski na skórę głowy (Natur Vital tu się sprawdzi)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 01:04   #3
19LetsTry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21
Dot.: Czas wziąć się za te chore włosy.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
OMO sprawdza się na włosach dłuższych, suchych, zniszczonych, potrzebujących dociążenia. Kładzenie regularnie odżywki na samą skórę głowy - w przypadku, gdy ta jest sucha, odwodniona, podrażniona i to są przyczyny przetłuszczania jako reakcji obronnej.
Do OMO nie opłaca się zwyczajnie stosować jako pierwsze O drogich produktów typu Natur Vital, bo jego funkcją jest głównie ochrona włosów na długości przed działaniem szamponu, osłabienie silnego mycia.

Jeśli masz na myśli to mydło Agafii KLIK, to ono także ma SLES.

Jeśli u Ciebie przetłuszczanie nie wynika z wysuszenia skóry za mocnym myciem, to możesz np:
-myć dwukrotnie szamponem dopasowanym do skóry głowy, a więc albo do włosów tłustych, przeciwłupieżowym i/lub na zmianę z łagodniejszym typu np Johnson dla dzieci (są 3 rodzaje), Tołpa do tłustych, Joanna Prebiotic Line.
-używać peelingu, jeśli nie mechanicznego (kawa, cukier), to np oliwki Salicylol lub żelu Cerkoderm 30 z mocznikiem
-dodawać olejki eteryczne do szamponu, lekkiej maski na skórę głowy (Natur Vital tu się sprawdzi)
U mnie przetłuszczenie wynika pewnie jak i z wysuszenia skóry/ włosów bo nie wierzę, że nie jest wysuszona po tych sposobach jakich używałem oraz z nadmiernego pocenia + są zniszczone przez suszenie gorącym strumieniem powietrza.

Przeczytałem uważnie co napisałaś + internet i chciałbym spróbować coś takiego. Mycie 2x dziennie włosów + 1x odżywka. Z rana Equilibra, Aloe Shampoo + odżywka natur vital ta z awokado i masło karité a wieczorem przed snem Johnson dla dzieci.

Co sądzisz o czymś takim i jak stosować odżywkę, ta jest do spłukiwania tylko jaki czas trzymać ją na głowie, i wciąż nie jestem przekonany jak myć włosy sam skalp czy całość i czy odżywka po winna być na samych włosach i nie na skalpie?

Edytowane przez 19LetsTry
Czas edycji: 2017-01-02 o 03:46
19LetsTry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 12:04   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czas wziąć się za te chore włosy.

Cytat:
Napisane przez 19LetsTry Pokaż wiadomość
U mnie przetłuszczenie wynika pewnie jak i z wysuszenia skóry/ włosów bo nie wierzę, że nie jest wysuszona po tych sposobach jakich używałem oraz z nadmiernego pocenia + są zniszczone przez suszenie gorącym strumieniem powietrza.

Przeczytałem uważnie co napisałaś + internet i chciałbym spróbować coś takiego. Mycie 2x dziennie włosów + 1x odżywka. Z rana Equilibra, Aloe Shampoo + odżywka natur vital ta z awokado i masło karité a wieczorem przed snem Johnson dla dzieci.

Co sądzisz o czymś takim i jak stosować odżywkę, ta jest do spłukiwania tylko jaki czas trzymać ją na głowie, i wciąż nie jestem przekonany jak myć włosy sam skalp czy całość i czy odżywka po winna być na samych włosach i nie na skalpie?
Jeśli organizacyjnie nie jest dla Ciebie zbyt uciążliwe mycie rano i wieczorem, to tak. Ja miałam na myśli nakładanie szamponu dwa razy w trakcie jednego mycia. Pierwszy raz ma zemulgować cały brud i sebum, a drugi dopiero to wszystko zmyć. Trycholodzy polecają też zostawianie szamponu na skórze np na czas prysznica. Ja tak robię, dodając do tego jeszcze olejki eteryczne.

Z tych wymienionych to na skórę głowy najlepiej nada się Natur Vital, pod warunkiem, że nie masz uczulenia na aloes.
Na szampon Equilibry uważaj, bo ma keratynę, a więc może wysuszyć włosy co niektórym i nie dla każdego nada się do częstego używania.

Czy nakładać odżywkę na same włosy czy na całość to zależy od odżywki. Taka Awokado i karite Garniera się moim zdaniem nie nadaje na skórę głowy. Tylko ją natłuści dodatkowo. Natur Vital za to jak najbardziej.
Nada się też Cerkoderm żel z mocznikiem 10 albo 30%. Ten pierwszy nawilży i złagodzi, ten drugi dodatkowo ma też działanie peelingujące, co dla tłustych głów jest bardzo wskazane, bo na takich zawsze się coś odkłada, czego nawet najmocniejszy szampon nie usunie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 12:25   #5
Qana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Czas wziąć się za te chore włosy.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nada się też Cerkoderm żel z mocznikiem 10 albo 30%. Ten pierwszy nawilży i złagodzi, ten drugi dodatkowo ma też działanie peelingujące, co dla tłustych głów jest bardzo wskazane, bo na takich zawsze się coś odkłada, czego nawet najmocniejszy szampon nie usunie.
Mogłabyś napisać coś więcej o tym jak używać Cerkodermu? Nakładać na suchy czy zmoczony skalp? Jak długo trzymać?
Qana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 13:08   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czas wziąć się za te chore włosy.

Cytat:
Napisane przez Qana Pokaż wiadomość
Mogłabyś napisać coś więcej o tym jak używać Cerkodermu? Nakładać na suchy czy zmoczony skalp? Jak długo trzymać?
To jest ten żel KLIK . Bo jest też krem.
Cytując za DOZem:

Pielęgnacja skóry głowy w przypadkach nadmiernego wysuszenia oraz objawami złuszczania i rogowacenia. Żel w niewielkiej ilości nanieść na skórę i łagodnie wcierać do wchłonięcia. Po 30-40 min. wyczesać miękką szczotką i w razie potrzeby spłukać

Ja używam przed myciem. Robię przedziałki, wyciskam z tubki (aplikator jest cienki i wygodny) i wsmarowuję w skórę. U mnie żel zostawia włosy lekko sklejone i biały nalot, więc tylko stosowanie przed myciem wchodzi w grę.
Wolę Cerkoderm niż Salicylol, który jest lepki, tłusty, dość trudny do zmycia (bo to rycyna) i akurat na mojej skórze cudów nie robi, a bywało, że podrażniał w gorszych momentach. Ale nie odradzam go, bo opinie ma bardzo dobre, a i cenę dobrą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-03 14:08:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.