Pielęgnacja twarzy po 30-tce , czy to wystarczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-28, 09:13   #1
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607

Pielęgnacja twarzy po 30-tce , czy to wystarczy?


Nie jestem alergiczką ale omijam chemiczne kremy. Moja pielęgnacja opiera się na oliwce i żelu do mycia twarzy bez lsl by pozbyć się makijażu oraz maści z witaminą A na noc(w okresie letnim maść linomag). Na dzień tylko oliwka pod makijaż.

Na razie cera jest bez zarzutu, wręcz odwrotnie, zero zmarszczek, napięcie w miarę ale mam wrażenie, że powinnam zacząć używać czegoś mocniejszego. Znacie jakąś maść bądź krem, który będzie oparty na olejach i składnikach naturalnych, bez chemicznych dodatków, ale będzie działał nawilżająco i ujędrniająco? Próbowałam kremy Lavera ale mają tak wysoko alkohol w składzie, że zamiast nawilżać i ujędrniać wysuszają
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 09:16   #2
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Pielęgnacja twarzy po 30-tce , czy to wystarczy?

A moze wlasnorecznie ukrecone z polproduktow?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 17:37   #3
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Pielęgnacja twarzy po 30-tce , czy to wystarczy?

Olejowych formuł jest sporo, może jakieś serum? Pamietam, że przeciwzmarszkowe serum olejowe ma Resibo, ale chyba też Mokosh, poszukaj w ofercie Phenome i Clochee. Wszystkie te firmy mają kosmetyki naturalne.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-14, 20:35   #4
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Pielęgnacja twarzy po 30-tce , czy to wystarczy?

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Olejowych formuł jest sporo, może jakieś serum? Pamietam, że przeciwzmarszkowe serum olejowe ma Resibo, ale chyba też Mokosh, poszukaj w ofercie Phenome i Clochee. Wszystkie te firmy mają kosmetyki naturalne.
Troszkę więcej firm oferuje naturalne kosmetyki, jest nawet wątek o takiej pielęgnacji na wizazu
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-15, 10:05   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja twarzy po 30-tce , czy to wystarczy?

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Nie jestem alergiczką ale omijam chemiczne kremy. Moja pielęgnacja opiera się na oliwce i żelu do mycia twarzy bez lsl by pozbyć się makijażu oraz maści z witaminą A na noc(w okresie letnim maść linomag). Na dzień tylko oliwka pod makijaż.

Na razie cera jest bez zarzutu, wręcz odwrotnie, zero zmarszczek, napięcie w miarę ale mam wrażenie, że powinnam zacząć używać czegoś mocniejszego. Znacie jakąś maść bądź krem, który będzie oparty na olejach i składnikach naturalnych, bez chemicznych dodatków, ale będzie działał nawilżająco i ujędrniająco? Próbowałam kremy Lavera ale mają tak wysoko alkohol w składzie, że zamiast nawilżać i ujędrniać wysuszają
Jeśli masz tzw "dobre geny", to wystarczy Ci taka bardzo pielęgnacja. Jeśli nie, to przydałoby się dorzucić coś więcej, jakieś składniki aktywne inne niż oleje, bo samo natłuszczenie tu nie wystarczy.
I tak jak pisze Persefona, zajrzyj na wątek o kosmetykach naturalnych. Lavera i Alverde to nie jedyne co ma ta półka do zaoferowania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-15 11:05:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.