Pomoc w excelu :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-08, 19:28   #1
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449

Pomoc w excelu :/


Jestem jakąś tępa, stara, głupia no nie wiem.. W każdym razie mam problemy z następującym zadaniem, do którego dołączam screena :/ Już przejrzałam wszystkie funkcje jakie mi ze spisu przyszły do głowy i nie wychodzi.. Może któraś z Was orientuje się bardziej w zadaniach tego typu ;/

Polecenia do tabelki brzmią:
1. W arkuszu szukaj wstaw do komórki C4 funkcję, która wyświetli nazwisko właściwego szefa sprzedawców dla odpowiedniego regionu z komórki B4 (Zachód). Skopiuj funkcję z komórki C4 do zakresu komórek C5:C30.

2. W arkuszu szukaj wstaw do komórki J4 funkcję, która przekształci nazwisko z komórki G4 na nazwisko zapisane wielkimi literami. Skopiuj funkcję z komórki J4 do zakresu
komórek J5:J7.


z góry dziękuję za pomoc..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg yyyy.jpg (138,1 KB, 55 załadowań)
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 19:46   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pomoc w excelu :/

pytanie: to na jakieś zajęcia? musi być wszystko cacy? czy nikt nie będzie sprawdzał jak zrobione, ważne, że zrobione?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 19:47   #3
slodki_lizaczek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: WiElKoPoLsKa ;-)
Wiadomości: 344
Dot.: Pomoc w excelu :/

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Jestem jakąś tępa, stara, głupia no nie wiem.. W każdym razie mam problemy z następującym zadaniem, do którego dołączam screena :/ Już przejrzałam wszystkie funkcje jakie mi ze spisu przyszły do głowy i nie wychodzi.. Może któraś z Was orientuje się bardziej w zadaniach tego typu ;/

Polecenia do tabelki brzmią:
1. W arkuszu szukaj wstaw do komórki C4 funkcję, która wyświetli nazwisko właściwego szefa sprzedawców dla odpowiedniego regionu z komórki B4 (Zachód). Skopiuj funkcję z komórki C4 do zakresu komórek C5:C30.

2. W arkuszu szukaj wstaw do komórki J4 funkcję, która przekształci nazwisko z komórki G4 na nazwisko zapisane wielkimi literami. Skopiuj funkcję z komórki J4 do zakresu
komórek J5:J7.


z góry dziękuję za pomoc..
rzeczywiście trudne to... ja jestem po informatyce ale żeby to zrobić to przynajmiej dzień musiałabym siedzieć nad tym....
slodki_lizaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 19:48   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pomoc w excelu :/

lizaczku, ja za 5 miesięcy piszę egzamin zawodowy z infy i dla mnie to nie ejst trudne, wystarczy się skupić i zastanowić, ale jak można iść po najmniejszej linii oporu, to czemu nie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 19:56   #5
slodki_lizaczek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: WiElKoPoLsKa ;-)
Wiadomości: 344
Dot.: Pomoc w excelu :/

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
lizaczku, ja za 5 miesięcy piszę egzamin zawodowy z infy i dla mnie to nie ejst trudne, wystarczy się skupić i zastanowić, ale jak można iść po najmniejszej linii oporu, to czemu nie.
ja zawodowy praktyke mam zdaną na 94% a teorie już 2 rok zdaje i zdać nie moge.... za trudna...
slodki_lizaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 20:41   #6
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Pomoc w excelu :/

Potrzebuję to na Uczelnię jest to z przykładowego testu ECDL 'AM4' można go ściągnąć z internetu, ale nie mam pojęcia o excelu, dlatego robienie tych zadań to dla mnie koszmar, zwłaszcza, że wszyscy z mojej grupy raczej są humanistami i z informatyką na 'Ty' nie jesteśmy, jednak pan doktor chyba sądzi inaczej..

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Generalnie można ściągnąć go tutaj :
http://www.przeklej.pl/plik/test-am4-zip-003aoc05vagh

Z pierwszymi zadaniami sobie poradziłam, stanęłam na tych i dalej.. nie umiem. ;/

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

mam nadzieje, ze ktos pomoze :C
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 20:56   #7
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Pomoc w excelu :/

Cytat:
Napisane przez slodki_lizaczek Pokaż wiadomość
rzeczywiście trudne to... ja jestem po informatyce ale żeby to zrobić to przynajmiej dzień musiałabym siedzieć nad tym....
no to niezły informatyk z Ciebie

polecam kursy na CD z gazet! najtaniej a i wiele rozjaśniają, czasami nieużywane funkcje wypadają z głowy a taki kursik przypomina
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 21:47   #8
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: Pomoc w excelu :/

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Polecenia do tabelki brzmią:
1. W arkuszu szukaj wstaw do komórki C4 funkcję, która wyświetli nazwisko właściwego szefa sprzedawców dla odpowiedniego regionu z komórki B4 (Zachód). Skopiuj funkcję z komórki C4 do zakresu komórek C5:C30.
Do pierwszego polecenia użyj funkcji "wyszukaj pionowo". Niestety nie powiem ci dokładnie co i gdzie należy zaznaczyć w tej funkcji, ponieważ w domku nie mam excela, a w pracy nie mam czasu na siedzenie na wizażu W związku z tym nie pomogę również z drugim poleceniem, bo nie pamiętam jak to zrobić...
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 22:54   #9
Marek53
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Pomoc w excelu :/

Cytat:
Napisane przez Li O Pokaż wiadomość
Do pierwszego polecenia użyj funkcji "wyszukaj pionowo". Niestety nie powiem ci dokładnie co i gdzie należy zaznaczyć w tej funkcji, ponieważ w domku nie mam excela, a w pracy nie mam czasu na siedzenie na wizażu W związku z tym nie pomogę również z drugim poleceniem, bo nie pamiętam jak to zrobić...
Jeśli skontaktujesz się ze mną na GG 104913, będę mógł pomóc

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Potrzebuję to na Uczelnię jest to z przykładowego testu ECDL 'AM4' można go ściągnąć z internetu, ale nie mam pojęcia o excelu, dlatego robienie tych zadań to dla mnie koszmar, zwłaszcza, że wszyscy z mojej grupy raczej są humanistami i z informatyką na 'Ty' nie jesteśmy, jednak pan doktor chyba sądzi inaczej..

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

Generalnie można ściągnąć go tutaj :
http://www.przeklej.pl/plik/test-am4-zip-003aoc05vagh

Z pierwszymi zadaniami sobie poradziłam, stanęłam na tych i dalej.. nie umiem. ;/

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

mam nadzieje, ze ktos pomoze :C
Jeśli skontaktujesz się ze mną na GG 104913, będę mógł pomóc
Marek53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 22:55   #10
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Pomoc w excelu :/

Cytat:
Napisane przez slodki_lizaczek Pokaż wiadomość
rzeczywiście trudne to... ja jestem po informatyce ale żeby to zrobić to przynajmiej dzień musiałabym siedzieć nad tym....
Mam cichą nadzieję, że żartujesz w tym momencie...

Autorko, pierwsze trochę prymitywnym sposobem - w C4 wrzucasz:

=JEŻELI(B4=$F$4;$G$4;JEŻE LI(B4=$F$5;$G$5;JEŻELI(B4 =$F$6;$G$6;JEŻELI(B4=$F$7 ;$G$7; ))))

i przeciągasz, natomiast w drugim w J4 piszesz po prostu:

=LITERY.WIELKIE(G4)

i również przeciągasz.
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 08:22   #11
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Pomoc w excelu :/

Kocham Cie XD I dziękuję za pomoc wszystkim
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 15:09   #12
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Pomoc w excelu :/

No i mam kolejny problem.. Mianowicie zadanie z wyliczeniem zysków.. Może ktoś ogarnie?

6. Wstaw do komórki E2 funkcję, która obliczy planowane zyski w pierwszym kwartale (Kw 1) 2006 roku wykorzystując określone w arkuszu warunki (takie jak podane poniżej). Skopiuj funkcję z komórki E2 do zakresu komórek E3:E81.
(na screenie nie ma wszystkiego)

7. zablokuj kolumnę A oraz wiersz 1.

8. Używając odpowiedniego skrótu klawiszowego lub właściwej opcji z menu wyświetl wszystkie zdefiniowane w arkuszu formuły.


To co umiem robię sama, ale niektore te zadania to naprawdę nie mój poziom.. a to poprzednie wyszło dobrze, dziękuję, sama bym na to nie wpadła
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg eeeeeeee.jpg (141,3 KB, 9 załadowań)
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 15:15   #13
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Pomoc w excelu :/

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
No i mam kolejny problem.. Mianowicie zadanie z wyliczeniem zysków.. Może ktoś ogarnie?

6. Wstaw do komórki E2 funkcję, która obliczy planowane zyski w pierwszym kwartale (Kw 1) 2006 roku wykorzystując określone w arkuszu warunki (takie jak podane poniżej). Skopiuj funkcję z komórki E2 do zakresu komórek E3:E81.
(na screenie nie ma wszystkiego)

7. zablokuj kolumnę A oraz wiersz 1.

8. Używając odpowiedniego skrótu klawiszowego lub właściwej opcji z menu wyświetl wszystkie zdefiniowane w arkuszu formuły.


To co umiem robię sama, ale niektore te zadania to naprawdę nie mój poziom.. a to poprzednie wyszło dobrze, dziękuję, sama bym na to nie wpadła
Do 6. tak samo musisz użyć funkcji "jeżeli", a 7 i 8 - litości, polecam nauczyć się korzystać z Google...
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:11   #14
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Pomoc w excelu :/

no cóż nie każdy zna się na excelu i matematyce, ja ani o jednym ani o drugim nie mam pojęcia.. swoją maturę zdałam już x temu ..
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:17   #15
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Pomoc w excelu :/

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
no cóż nie każdy zna się na excelu i matematyce, ja ani o jednym ani o drugim nie mam pojęcia.. swoją maturę zdałam już x temu ..
Ja też, ale do zadań, które teraz wpisałaś wystarczy umiejętność myślenia i pisania na klawiaturze, nigdzie tu praktycznie nie musisz stosować matematyki. Nie rozumiem co jest trudnego we wpisaniu w Google fraz, ale jeśli sprawia Ci to tak ogromną trudność, to Ci pomogę:

7. http://lmgtfy.com/?q=excel+blokowanie+kolumn+i+wierszy

8. http://lmgtfy.com/?q=excel+wy%C5%9Bw...ie+formu%C5%82
__________________

Edytowane przez Fela Von Helvete
Czas edycji: 2012-01-09 o 16:18
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 17:04   #16
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Pomoc w excelu :/

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
no cóż nie każdy zna się na excelu i matematyce, ja ani o jednym ani o drugim nie mam pojęcia.. swoją maturę zdałam już x temu ..
dziwne stwierdzenie po to studiujesz żeby mieć jako takie pojęcie o tym, bo wychodzi na to, że matura daje więcej niż studia
Z pomocą Feli nie jeden student zaliczy semestr
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 18:09   #17
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Pomoc w excelu :/

yyy ja nie jestem na studiach ani informatycznych ani matematycznych Głupia nie byłam przy wyborze kierunku (przepraszam, jeśli ktoś to lubi albo wybrał...) a w liceum informatykę miałam tylko w I klasie i wyglądala ona tak, że robiliśmy prezentacje w power pointcie albo html..

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

co do tych dwóch ostatnich zadań to rzeczywiście są tylko opisane tak, że ich nie zrozumiałam, ale zrobiłam. Natomiast tego pierwszego nadal nie ogarniam :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 18:16   #18
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Pomoc w excelu :/

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
yyy ja nie jestem na studiach ani informatycznych ani matematycznych Głupia nie byłam przy wyborze kierunku (przepraszam, jeśli ktoś to lubi albo wybrał...) a w liceum informatykę miałam tylko w I klasie i wyglądala ona tak, że robiliśmy prezentacje w power pointcie albo html..

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:08 ----------

co do tych dwóch ostatnich zadań to rzeczywiście są tylko opisane tak, że ich nie zrozumiałam, ale zrobiłam. Natomiast tego pierwszego nadal nie ogarniam :P
Akurat, że nie jesteś ani na jednym ani na drugim to zapewne każdy już się zdążył zorientować

W pierwszym musisz użyć funkcji "jeżeli" tak, żeby jeśli w kolumnie "C" jest "wschód", a zyski w kolumnie "D" są > 20 mnożyło kolumnę "D" razy 108%, a w przeciwnym wypadku przepisywało wartość kolumny "D", kombinuj
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.