Studia w Anglii, UK - od czego zacz±æ? - W¡TEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Szko³a i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które s± zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieæ siê jak wygl±da ¿ycie studenckie? Do³±cz do nas, podziel siê do¶wiadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-09-27, 18:36   #31
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 844
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii - jak siê za nie zabraæ?

W internecie jest naprawdê mnóstwo informacji o studiach w UK, wiêc siê dziwiê, ¿e nie potrafisz niczego konkretnego znale¼æ. Ostatnio z ciekawo¶ci czyta³am o studiach magisterskich w Anglii i w ci±gu 2, 3 minut znalaz³am wyszukiwarkê, gdzie klika³am w interesuj±cy mnie kierunek, a potem pokazywa³a mi siê lista uczelni, na których on jest dostêpny. Serio, w dobie Internetu takie informacje ³atwo mo¿na wyszukaæ.
Moje dwie kole¿anki studiuj± na University of Strathclyde w Glasgow i z tego, co widzê s± zadowolone. Zastanów siê nad Szkocj±, bo tam ceny mieszkañ s± o wiele ni¿sze ni¿ w okolicach Londynu. ¯eby siê dostaæ na studia, musia³y zdaæ maturê ustn± z angielskiego na 100%, wiêc musisz siê te¿ zastanowiæ, czy czujesz siê ju¿ pewnie z tym jêzykiem.
Karlie69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-27, 20:44   #32
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii - jak siê za nie zabraæ?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Poka¿ wiadomo¶æ
A tak na serio, op³aca siê ³adowaæ sporo pieniêdzy (bo i tak bêdzie du¿o dro¿ej ni¿ w Polsce) ¿eby studiowaæ na s³abej uczelni?
^this!

Tnz. chyba ¿e to rzeczywi¶cie nie jest jakim¶ specjalnym wydatkiem dla twoich rodziców, to w sumie...Ale jak sobie poradzisz z ogarniêciem wszystkiego je¶li nie mo¿esz znale¼æ/uzyskaæ podstawowych informacji sama?
serenavanderwoodsen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-28, 09:20   #33
atlatl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii - jak siê za nie zabraæ?

Na przysz³oroczne przyjêcia w Oxbridge trzeba papiery sk³adaæ ju¿ teraz. Na s³absze uczelnie w zasadzie rekrutuj± na bie¿±co. Tylko ¿e te s³absze nie do¶æ, ¿e s± s³absze od polskich, to jeszcze maj± ró¿ne "ukryte" wady. Np Aberstwytyh to kompletne zadupie. Takie Dar³owo czy Kamieñ Pomorski. Problemy z za³atwieniem stancji, problemy ze znalezieniem pracy, praktyk etc. Dyplom z takiej uczelni nikogo nie zachwyca, a angielski z walijskim akcentem wrêcz odrzuca.
Najsensowniej obecnie kierowaæ siê na Szkocjê. Stosunkowo tanio i wzglêdnie wysoki poziom.
atlatl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-28, 19:45   #34
xCatherinee
Przyczajenie
 
Avatar xCatherinee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii - jak siê za nie zabraæ?

Nie no nie jestem taka, ¿eby trzymaæ siê mamusi, ja po prostu mam inne problemy ze sob±, ale to nie po to w±tek, aby o tym gadaæ. Chcia³abym po prostu jednak co¶ gdzie¶ z³o¿yæ no bo chyba nie szykuje siê na to, ¿eby skoñczy³ siê ¶wiat. ;p Poza tym na uczelnie polskie z³o¿ê równie¿ w razie jakbym nie dosta³a siê w UK, w koñcu chcê uciec z tej Polski.

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez serenavanderwoodsen Poka¿ wiadomo¶æ
^this!

Tnz. chyba ¿e to rzeczywi¶cie nie jest jakim¶ specjalnym wydatkiem dla twoich rodziców, to w sumie...Ale jak sobie poradzisz z ogarniêciem wszystkiego je¶li nie mo¿esz znale¼æ/uzyskaæ podstawowych informacji sama?
w sumie to i tak nie bardzo wierzê, ¿e kiedykolwiek osi±gnê co¶ w ¿yciu, wiêc czy s³aba czy dobra uczelnia co za ró¿nica, chcia³abym po prostu byæ w UK ni¿ w Posce. W sumie tym wszystkim co tu wypisujê to tylko o¶mieszam siebie, no ale nie wiem co robiæ.
Nie wiem jak sobiê poradzê z ogarniêciem wszystkiego, liczê, ¿e jednak jako¶ mi siê uda.

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez atlatl Poka¿ wiadomo¶æ
Na przysz³oroczne przyjêcia w Oxbridge trzeba papiery sk³adaæ ju¿ teraz. Na s³absze uczelnie w zasadzie rekrutuj± na bie¿±co. Tylko ¿e te s³absze nie do¶æ, ¿e s± s³absze od polskich, to jeszcze maj± ró¿ne "ukryte" wady. Np Aberstwytyh to kompletne zadupie. Takie Dar³owo czy Kamieñ Pomorski. Problemy z za³atwieniem stancji, problemy ze znalezieniem pracy, praktyk etc. Dyplom z takiej uczelni nikogo nie zachwyca, a angielski z walijskim akcentem wrêcz odrzuca.
Najsensowniej obecnie kierowaæ siê na Szkocjê. Stosunkowo tanio i wzglêdnie wysoki poziom.
W Aberystwyth zachêci³a mnie forma tych 'po¿yczek studenckich' bo w sumie nie mam tyle kasy, ¿eby wywaliæ na studia. No i niby mówi±, ¿e znajdzie siê miejsce, ¿eby sobie dorobiæ, albo nie bêdzie problemu z jak±¶ stancj±, czy co¶. No i nie wiem co o tym my¶leæ. ;(
xCatherinee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-28, 20:31   #35
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 844
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii - jak siê za nie zabraæ?

Dziwiê siê Tobie. Serio masz takie podej¶cie? Chcesz wydaæ mnóstwo pieniêdzy na naukê w jakim¶ zadupiu na beznadziejnej uczelni, byle mieæ tylko angielski papier? Wybierz sobie z g³ow± studia, bo te¿ tam z czego¶ musisz tam ¿yæ, a w wiêkszym mie¶cie bêdzie Ci ³atwiej o pracê. Znajomi Anglicy mojego taty, którzy maj± doros³e dzieci, narzekali, ¿e musieli je pos³aæ do college'ów, bo nie by³o ich staæ na uniwersytety.

Stawiaj sobie poprzeczki i d±¿ do celów. Co Ci zostanie z bylejakiego kierunku na bylejakiej uczelni? Tylko kredyt.
Karlie69 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-28, 21:31   #36
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii - jak siê za nie zabraæ?

"Pójdê studiowaæ byle gdzie, bo i tak nic nie osi±gnê" - no papier z "bylek±d" faktycznie zwiêksza szansê na osi±gniêcie dok³adnie niczego.

ps. pomijaj±c wszystko inne, nie masz jaki¶ zainteresowañ, które chcia³aby¶ tak po prostu poszerzyæ, postudiowaæ na najlepszej uczelni, jaka jest w zasiêgu ot, ¿eby czego¶ siê nauczyæ i posiedzieæ parê lat z my¶l±cymi lud¼mi? Naprawdê, chcesz p³aciæ za siedzenia na zajêciach z pannami zdejmuj±cymi makija¿ szpachl± i z trudem podpisuj±cymi siê bez b³êdu i ch³opcami na zbli¿onym poziomie?
casus_belli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-09-29, 18:58   #37
xCatherinee
Przyczajenie
 
Avatar xCatherinee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Studia w Wielkiej Brytanii - jak siê za nie zabraæ?

No i znowu te zainteresowania... tak bardzo chcia³abym je mieæ, jakie¶ pasje i robiæ w ¿yciu to co kocham, ale niestety. ;(

To nie jest w sumie tak, ¿e chce z jakimi¶ pó³g³ówkami studiowaæ i wgl, ja bardzo chcia³abym co¶ w ¿yciu osi±gn±æ, tylko w³a¶nie blokuje mnie to, ¿e kompletnie nie mam perspektyw, zero pomys³ów na przysz³o¶æ, dlatego chcia³abym siê czepiæ czegokolwiek.
A tak przy okazji, jak to jest ze studiowaniem np Hiszpañskiego w UK? ;D
xCatherinee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-10-04, 12:08   #38
andzellllll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 3
Studia w Anglii

Witam! Od przysz³ego roku planujê studiowaæ w Anglii, ale przede mn± matura Czy mogê zdawaæ niemiecki, w którym czujê siê pewniejsza i zrobiæ do tego egzamin jêzykowy, czy jednak matura z angielskiego jest obowi±zkowa przy studiach w Anglii?
andzellllll jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-10-04, 14:46   #39
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ¶l±skie/Kraków
Wiadomo¶ci: 6 337
Dot.: Studia w Anglii

Polecam zapytaæ w w±tkach:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=785052
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=828485
__________________

Dro¿d¿e: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o w³osy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-10-21, 19:05   #40
Weronikaonpr
Przyczajenie
 
Avatar Weronikaonpr
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Studia w Anglii

Cytat:
Napisane przez andzellllll Poka¿ wiadomo¶æ
Witam! Od przysz³ego roku planujê studiowaæ w Anglii, ale przede mn± matura Czy mogê zdawaæ niemiecki, w którym czujê siê pewniejsza i zrobiæ do tego egzamin jêzykowy, czy jednak matura z angielskiego jest obowi±zkowa przy studiach w Anglii?
My¶lê, ¿e musisz zapytaæ siê na uczelniach, ale z tego co mi siê wydaje to zwykle patrz± na certyfikaty. Ich bêdzie interesowa³o czy np. zda³a¶ 2 rozszerzenia a przedmiot wybierasz Ty. Ale rêki nie dam sobie uci±æ.
Weronikaonpr jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-23, 14:25   #41
Olalala27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 17
Po³o¿nictwo studia UK

hej dziewczyny !
chcia³abym aby pod tym w±tkiem wypowiedzia³y siê osoby które interesuj± siê lub studiuj± midwifery w Anglii. Jak wygl±daj± te studia, czy s± p³atne, jakie s± wymagania co do absolwentów polskich szkó³ ¶rednich itd. W internecie ma³o mo¿na znale¼æ na ten temat, co do pielêgniarstwa owszem ale po³o¿nictwo to nie to samo! Liczê na was
Olalala27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-21, 11:15   #42
weronika223
Raczkowanie
 
Avatar weronika223
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Studia w Anglii, UK - od czego zacz±æ? - W¡TEK ZBIORCZY

A czy w UK s± odpowiedniki polskich studiów podyplomowych? Jak to w praktyce wygl±da?
weronika223 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-03-24, 17:02   #43
ladygoodwill90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Studia w Anglii, UK - od czego zacz±æ? - W¡TEK ZBIORCZY

Hey kochane!

jezeli ktoras z Was chce dostac sie na studia, to swietnie!

Sama studiuje na jednej z tutejszych uczelni!

Napisz do mnie - najlepiej na maila jdabek.sp@gmail.com

a ja juz Ci pomoge (zanim padnie pytanie - calkowicie bezplatnie!).

pozdrawiam i czekam na Wasze wiadomosci!
ladygoodwill90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-21, 15:21   #44
MarziOdi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 3
Pytanie do osób z UK- Edukacja

Po 2 liceum wyje¿d¿am do Anglii. Wiem, ¿e college trwaj± 2 lata, a nauka jest obowi±zkowa do 16. Mimo wszystko bardzo chcia³abym i¶æ na studia ale podczas wyjazdu bêdê mia³a 18 lat. Czy bêdê musia³a, ¿e tak powiem "powtarzaæ" rok, aby chodziæ tam dwa lata do collegu? czy jest jaka¶ szansa ¿ebym mog³a normalnie ukoñczyæ szko³ê ¶redni± w wieku 19 lat? Dodam, ¿e ucze siê dobrze. Bardzo chcê wyjechaæ jednak martwi mnie fakt, ¿e skoñczy³abym szko³ê ¶redni± w wieku 20 lat... Angielski te¿ znam na poziomie komunikatywnym.
MarziOdi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-24, 10:02   #45
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomo¶ci: 2 273
Dot.: Pytanie do osób z UK- Edukacja

Cytat:
Napisane przez MarziOdi Poka¿ wiadomo¶æ
Po 2 liceum wyje¿d¿am do Anglii. Wiem, ¿e college trwaj± 2 lata, a nauka jest obowi±zkowa do 16. Mimo wszystko bardzo chcia³abym i¶æ na studia ale podczas wyjazdu bêdê mia³a 18 lat. Czy bêdê musia³a, ¿e tak powiem "powtarzaæ" rok, aby chodziæ tam dwa lata do collegu? czy jest jaka¶ szansa ¿ebym mog³a normalnie ukoñczyæ szko³ê ¶redni± w wieku 19 lat? Dodam, ¿e ucze siê dobrze. Bardzo chcê wyjechaæ jednak martwi mnie fakt, ¿e skoñczy³abym szko³ê ¶redni± w wieku 20 lat... Angielski te¿ znam na poziomie komunikatywnym.
Skoncz liceum w Polsce i jedz do Uk. Skoro masz s³aby angielski to najpierw bedziesz musiala przejsc kurs angielskiego (pewnie minimum pó³ roku) i zdaæ egzaminy z jêzyka. Poza tym college to nie liceum tylko co¶ jak zawodówka - uczysz sie w konkretnym kierunku. Np hydraulik, kosmetyczka, trener personalny, stewardesa.

Edytowane przez paulinkka
Czas edycji: 2016-10-24 o 10:07
paulinkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-11-17, 13:15   #46
bomboclatLife
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Studia w Anglii, UK - od czego zacz±æ? - W¡TEK ZBIORCZY

Czesc!
Nagralem filmik w ktorym opowiadam moja historie przyjazdu na studia w Anglii i problemy jakie napotkalem w pierwszych miesiacach. NIE BYLO LATWO. Ale dalem rade i jest super.


Zachecam do obejrzenia i podeslania linka komus kto potrzebuje inspiracji.

Jesli podobal Ci sie filmik, prosze kliknij Like i subskrybuj moj kanal
bomboclatLife jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-27, 20:52   #47
xloveelyx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomo¶ci: 1
Studia w UK 2017/2018

Cze¶æ wszystkim

Pomy¶la³am sobie, ¿e czê¶æ z Was na pewno bêdzie studiowaæ w UK od wrze¶nia

Napiszcie uniwersytet na jaki siê wybieracie, mo¿e akurat kto¶ inny wybra³ ten sam/w tym samym mie¶cie zawsze to ra¼niej bêdzie, jak sie kogo¶ pozna wcze¶niej

A osoby, ktore juz studiuj± te¿ zapraszam do napisania uniwersytetu

No to zacznê my¶lê miêdzy University of Lincoln/ lub University of Bradford.
xloveelyx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-01-28, 10:19   #48
veronice__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Studia w UK 2017/2018

Ja zastanawiam siê nad De Montford w Leicester, choæ aplikowa³am te¿ do trzech w Londynie
veronice__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-20, 10:38   #49
lenka8810
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Studia w Anglii, UK - od czego zacz±æ? - W¡TEK ZBIORCZY

Studia za granic± to niema³y wydatek, warto jednak spe³niaæ swoje marzenia bez wzglêdu na cenê. Na szczê¶cie s± specjalne programy dofinansowania do studiów za granic±, dziêki którym mo¿na zyskaæ ( bo nawet do 21 tys. funtów rocznie) i nie bêdzie to ju¿ tak du¿e obci±¿enie finansowe. Wiêcej szczegó³ów na temat tego specjalnego programu dofinansowañ mo¿na znale¼æ na profilu FB Motivation Academy https://www.facebook.com/motivationa...type=3&theater
lenka8810 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-14, 19:45   #50
Magdakafelek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Studia w Anglii, UK - od czego zacz±æ? - W¡TEK ZBIORCZY

A jak siê prezentuj± Uniwersytety z Bristolu , jaki¶ czas temu zastanawia³am siê nad rozpoczêciem studiów w tym mie¶cie ?
Magdakafelek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-25, 20:49   #51
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomo¶ci: 2 057
Studia w UK

Hej, dziewczyny

Skoñczy³am w³a¶nie pierwszy rok psychologii w Aberdeen i szuka³am w±tku na ten rok, ale chyba nikt go nie za³o¿y³, a szkoda. Kiedy aplikowa³am na studia w Szkocji w±tek 2016/2017 by³ bardzo pomocny, wiêc pomy¶la³am, ¿e za³o¿ê w±tek ogólny, mo¿e kto¶ ma pytania, a nie umie siê odnale¼æ w poprzednich tematach. Poza tym, mi³o podzieliæ siê wra¿eniami
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-06-27, 16:31   #52
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ¶l±skie/Kraków
Wiadomo¶ci: 6 337
Dot.: Studia w UK

Jest w±tek zbiorczy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=735055
__________________

Dro¿d¿e: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o w³osy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-09-09, 19:41   #53
szaranna
Przyczajenie
 
Avatar szaranna
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Studia w Anglii, UK - od czego zacz±æ? - W¡TEK ZBIORCZY

Hej dziewczyny. Jestem na 4tym roku studiów w Edynburgu na Napier University. Niedawno za³o¿y³am bloga o nauce jêzyków, kwestiach edukacji w UK i podró¿ach. Zapraszam na www.jaktosiemowi.pl

Chêtnie te¿ pomogê je¿eli kto¶ ma pytania dotycz±ce studiów w Szkocji.
szaranna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2020-05-21, 11:52   #54
mpConroe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Studia w Anglii, UK - od czego zacz±æ? - W¡TEK ZBIORCZY

W³a¶nie dosta³em siê na HNC Accounting w college-u. Pó¼niej zamierzam wróciæ do Polski na WSB Wroc³aw
mpConroe jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Studia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-21 12:52:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:45.