Badania a tabletki anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-31, 17:15   #1
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha

Badania a tabletki anty


Dziewczyny, ciekawi mnie taka kwestia- piszecie ze lekarz dobiera tabletki pod konkretne badania. ja biore yasminelle, nie mialam badan przed (wiem, glupota), teraz chce je zmienic na inne, jutro odbieram wyniki badan, za tydzien do lekarza. Ale jak to jest- rozne tabletki maja rozne skladniki, i czy lekarz patrzy na wynik konkretnego badania i wie ktore dobrac- ze np nie harmonet bo ma taki srodek w sobie, a lepiej novynette bo ma inny.
chodzi mi o to, patrzac na ktore badania lekarz wie ktore tabletki przepisac? bo w sumie kazde tabletki wplywaja na watrobe i moga zmienic wynik prob watrobowych lub krzepliwosc krwi, i skad wiadomo ze te tabletki wplywaja na ten wynik, a inne tabletki na inny?

nie wiem czy dobrze wytlumaczylam o co mi chodzi
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 18:34   #2
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Badania a tabletki anty

Nie ma żadnych badań, na podstawie których lekarz może dobrać pigułki. Badania są wyłącznie po to, by stwierdzić, czy pacjentka jest zdrowa i czy może w ogóle stosować antykoncepcję hormonalną.

Takie badania należy przeprowadzić przed rozpoczęciem stosowania oraz kontrolnie w zależności od badanego czynnika co roku lub więcej lat.

Edytowane przez annan_
Czas edycji: 2010-03-31 o 18:36
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 18:38   #3
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Badania a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
Nie ma żadnych badań, na podstawie których lekarz może dobrać pigułki. Badania są wyłącznie po to, by stwierdzić, czy pacjentka jest zdrowa i czy może w ogóle stosować antykoncepcję hormonalną.

Takie badania należy przeprowadzić przed rozpoczęciem stosowania oraz kontrolnie w zależności od badanego czynnika co roku lub więcej lat.
czyli to, jakie tabletki przepisze lekarz, zalezy tylko i wylacznie od jego "widzimisie"?
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 18:44   #4
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Badania a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
czyli to, jakie tabletki przepisze lekarz, zalezy tylko i wylacznie od jego "widzimisie"?
nie od "widzimisie", ale od jego doświadczenia jako lekarza - w końcu bada kobiety, które stosują pigułki, a te mówią mu o swoich odczuciach, problemach lub zadowoleniu z danego preparatu. Jednak w dużej mierze dobór pigułek to też gra w ciemno: albo trafimy albo szukamy dalej. Na tym forum jest wiele opisów dziewczyn, które źle tolerowały pigułki i dopiero 3 preparat był ok. Jest też spore grono kobiet, które po każdych pigułkach czują się dobrze (np. ja mam za sobą 4 rodzaje, zmieniałam, bo szukałam tańszych).
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 10:08   #5
Inuyashka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 282
Dot.: Badania a tabletki anty

ja nigdy nie miałam żadnych badan
ale kiedyś koleżanka mi opowiadała ze błaga lekarzy o skierowanie ja jakies tam badanie właśnie pod katem tabletek bo ma jakiej tam problemy zdrowotne, a te badania sa strasznie drogie i żaden lekarz nie chciał jej to przepisać na NFZ
Inuyashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 12:32   #6
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Badania a tabletki anty

Fakt, ja płacę za kontrolne 150 zł z groszem. Lekarz (byłam u 3 ginów) nie dał mi ani razu skierowania na NFZ (jeden zauważył, że skoro kupuję w 100% płatny Yasmin, to na badania też mnie stać), zawsze bulę sama (a ile jest kobiet, które nie mogą sobie finansowo pozwolić ?), choć nie ukrywam, że byłoby mi łatwiej raz na jakiś czas złapać się na refundowane. Cóż, nasi lekarze widocznie uważają, że lepiej leczyć niż zapobiegać.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 14:20   #7
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Badania a tabletki anty

Cytat:
Napisane przez Vilqa Pokaż wiadomość
Fakt, ja płacę za kontrolne 150 zł z groszem. Lekarz (byłam u 3 ginów) nie dał mi ani razu skierowania na NFZ (jeden zauważył, że skoro kupuję w 100% płatny Yasmin, to na badania też mnie stać), zawsze bulę sama (a ile jest kobiet, które nie mogą sobie finansowo pozwolić ?), choć nie ukrywam, że byłoby mi łatwiej raz na jakiś czas złapać się na refundowane. Cóż, nasi lekarze widocznie uważają, że lepiej leczyć niż zapobiegać.
oj, zdziera z ciebie ten lekarz. Próby wątrobowe: 6 zł, fibrynogen (od krzepliwości krwi): 17 zł, cytologia: 30 zł.

A każda przychodnia oferuje takie badania, jak się nie jest w stanie zmienić lekarza na takiego, który poważnie traktuje swoje pacjentki, można je samu wykonać.

Swoją drogą, ja bym się pożegnała z takim ignorantem.
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.