prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-16, 11:07   #1
Madziorek08
Rozeznanie
 
Avatar Madziorek08
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 780
GG do Madziorek08

prosze o pomoc


Odkad pamietam moje paznokcie byly lamliwe i nienadawaly sie do niczego. Ostatnio jednak ich stan sie poprawil i moge je zapuscic, pomalowac, pochwalic sie nimi. No tak juz sie nie lamial ale pozaostal inny problem. Plytka kciuków u obu rak oraz u palcow wksazujacych jest dosklownie pofalowana Poprostu wzgorki i pagorki. Jak maluje paznokcie ciemniejszym lakierem to wyglada to okropne bo nadmiar zmienia sie w zaglebieniach a tam gdzie jest pagorek jest tego lakieru mniej Co robic? co to jest? jak wygladzic plytke zebym wkoncu miala sie czym pochwalic? Bardzo prosze o pomoc.
__________________
The Style Researcher
Madziorek08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 11:43   #2
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: prosze o pomoc

Widocznie brakuje Ci jakichś witaminek Zażywaj Skrzypowitę lub Silice.
Pazurki możesz "potraktować" blokiem polerskim dostępnym w każdej drogerii, on powinien trochę wyrównać paznokcie. Tylko używaj go ostrożnie żebyś nie przepiłowała sobie płytki.

Poza tym, zapraszam na forum Naturalne paznokcie Tan znajdziesz wiele porad.
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=93
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 15:17   #3
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: prosze o pomoc

spiłuj to tak jak mówi La Monika blokiem polerskim, no i staraj się nie wycinać skórek, bo to właśnie od tego są pofalowane. Poza tym jedz dużo jogurtów, pij mleko.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 16:01   #4
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: prosze o pomoc

ja widziałam tez lakier z joko. stosuje sie go jako podkład bodajże ta: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...paznokcie.html

no poza tym rozwiązaniem to dziewczyny wyżej napisały już co i jak.
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:14   #5
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: prosze o pomoc

Absolutnie nie piłować !!!
Tego typu fale mogą być wynikiem uszkodzenia macierzy albo też innych, dość poważnych schorzeń.
Dlatego dodatkowe osłabianie struktury paznokcia tylko i wyłącznie im zaszkodzi a jeśli nierówności są duże to i tak ich nie zniweluje.

Najlepszym wyjściem byłoby położenie na te paznokcie żelu lub akrylu. Powierzchnia stanie się idealnie gładka a zapłacisz za coś takiego..20-30zł.
I może jakieś badania zrób.
Chyba,że po prostu przy manicure regularnie szlachtujesz kopytkiem wał wokółpaznokciowy - to by wyjaśniało te anomalia.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 16:20   #6
Madziorek08
Rozeznanie
 
Avatar Madziorek08
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 780
GG do Madziorek08
Dot.: prosze o pomoc

z ostatniej wypowiedzi malo zrozumialam.... mozna by tak bardziej po ludzku
na pewno nie chodzi o zadna chorobe bo reszta paznokci jest super tylko kciuki i palce wskazujace maja pofalowana plytke.
bralam sylice na zauwazylam roznicy...tylko to ze mniej lamaly sie ale nie byly gladsze.....
a jakies inne pomysly?
__________________
The Style Researcher
Madziorek08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 18:53   #7
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: prosze o pomoc

Pauli w skrócie chodziło, iż możesz mieć uszkodzoną macierz(google prawdę ci powie) paznokcia np mechanicznie ( w coś nim uderzyłaś). Pofalowana płytka może te oznaczać jakies zaburzenia w organiźmie...rózne schorzenia.
Ja jednak bym nie panikowała i nie robiła od razu badań gdy te "fałdki" są od niedawna i będą znikać w krótkim czasie.
Zastanów się tez czy nie za mocno odsuwasz skórki ? Bo jesli tak to tym sposobem mogłas uszkodzic macierz i dlatego masz "fałdy".
Ja sama takie miałam, po jakims czasie samoistnie się skończyły bez żadnej ingerencji, nawet nie używałam bloku polerskiego.
I nie chodzi mi tutaj abys piłowała namiętnie te "fałdy", tylko tak jak ja to robie ze swoimi paznokciami bez fałdek, normalnie je zmatowiła i wypolerowała
Żelik tez oczywiście mozna nałożyć, powinien pomóc, choc osobiście sama tego nie próbowałam
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 20:21   #8
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: prosze o pomoc

Nie przejmuj się tymi fałdami, paznokcie odrosną i te fałdy znikną. Po prostu nie maltretuj skórek a będzie dobrze.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.