Problem z nogami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-07, 13:20   #1
Erisson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 22

Problem z nogami


Witam, zacznijmy może od najważniejszej rzeczy, że jestem mężczyzną. Jakiegoś wielkiego problemu z nadmiarem tkanki tłuszczowej nie mam, po prostu chce trochę schudnąć z ud (uważam, że są trochę nieproporcjonalne do reszty ciała, słyszałem, że może być to kwestia rozciągnięcia, bo ja nóg w ogóle nie ma rozciągnięty, jestem jak kłoda.) Zacznijmy od tego, że mam 190 wzrostu i ważę coś ok. 73 kg. W ogóle z tą wagą to jest dość dziwna sprawa, może to kwestia niesprawnej wagi, bo czasami jak zjem więcej to pokazuje 75 kg, a jak nie mam czasu na jedzenie to waga sięga 72 kg.
Przejdźmy do najważniejszej sprawy, nie wiem jaką dietę trzymać. Często mam tak, że staram się głodować i to przez jeden dzień wychodzi, lecz w następny dzień ubytki z poprzedniego dnia nadrabiam jedząc podwójnie - wiem, że źle robiłem. Ciężko mi dobrać dietę, gdyż mieszkam z rodzicami i to co dostaję na obiad muszę zjeść.
Sam próbuję na śniadanie zjeść jakieś 2-3 kanapki z ciemnym chlebem lub płatki zbożowe z mlekiem (chociaż płatki wcale nie mają tak mało kcal z tego co czytałem na opakowaniu 30 g to jakieś 120 kcal) jakiś owoc i po powrocie do szkoły obiad i na tym starałem się kończyć jedzenie, bo wiem, że obiad ma jakieś 1000 kcal. Niestety często w ciągu dni czuję głód i próbuję to zapić jakimś napojem typu (kawa, herbata oczywiście bez cukru). Często to działa, ale czasami mam niepohamowaną chęć, aby zjeść coś słodkiego. Najgorsze jest to, że jeśli już wezmę np jednego cukierka to nigdy nie kończy się na jednym.
Podsumowując chciałbym, aby ktoś obeznany doradził mi co robię źle i co powinienem robić. Fajnie byłoby jakby ktoś mi doradził co robić, aby nie mieć potrzebny jedzenia słodyczy. Dziękuje i pozdrawiam.
Erisson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 14:08   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem z nogami

Cytat:
Napisane przez Erisson Pokaż wiadomość
Witam, zacznijmy może od najważniejszej rzeczy, że jestem mężczyzną. Jakiegoś wielkiego problemu z nadmiarem tkanki tłuszczowej nie mam, po prostu chce trochę schudnąć z ud (uważam, że są trochę nieproporcjonalne do reszty ciała, słyszałem, że może być to kwestia rozciągnięcia, bo ja nóg w ogóle nie ma rozciągnięty, jestem jak kłoda.) Zacznijmy od tego, że mam 190 wzrostu i ważę coś ok. 73 kg. W ogóle z tą wagą to jest dość dziwna sprawa, może to kwestia niesprawnej wagi, bo czasami jak zjem więcej to pokazuje 75 kg, a jak nie mam czasu na jedzenie to waga sięga 72 kg.
Przejdźmy do najważniejszej sprawy, nie wiem jaką dietę trzymać. Często mam tak, że staram się głodować i to przez jeden dzień wychodzi, lecz w następny dzień ubytki z poprzedniego dnia nadrabiam jedząc podwójnie - wiem, że źle robiłem. Ciężko mi dobrać dietę, gdyż mieszkam z rodzicami i to co dostaję na obiad muszę zjeść.
Sam próbuję na śniadanie zjeść jakieś 2-3 kanapki z ciemnym chlebem lub płatki zbożowe z mlekiem (chociaż płatki wcale nie mają tak mało kcal z tego co czytałem na opakowaniu 30 g to jakieś 120 kcal) jakiś owoc i po powrocie do szkoły obiad i na tym starałem się kończyć jedzenie, bo wiem, że obiad ma jakieś 1000 kcal. Niestety często w ciągu dni czuję głód i próbuję to zapić jakimś napojem typu (kawa, herbata oczywiście bez cukru). Często to działa, ale czasami mam niepohamowaną chęć, aby zjeść coś słodkiego. Najgorsze jest to, że jeśli już wezmę np jednego cukierka to nigdy nie kończy się na jednym.
Podsumowując chciałbym, aby ktoś obeznany doradził mi co robię źle i co powinienem robić. Fajnie byłoby jakby ktoś mi doradził co robić, aby nie mieć potrzebny jedzenia słodyczy. Dziękuje i pozdrawiam.
borze, w rurki chcesz się zmieścić, że chcesz odchudzić uda? pamiętaj, faceci nie noszą rurek.
masz pewnie rozwalony metabolizm takimi głupimi głodówkami, bo powiedziałabym szczerze, że ja bym cię podtuczyła (tyle, że zdrowo i wysłała na siłownię). czujesz głód i rzucasz się na słodycze, bo masz kiepską dietę. powinieneś jeść 5 posiłków dziennie, każdy z białkiem, węglowodanami i tłuszczami.
i pominę już fakt, że nie da się schudnąć tylko w jednym miejscu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 14:48   #3
Erisson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 22
Dot.: Problem z nogami

Wiem, że się nie da schudnąć w jednym miejscu. Rurki? Wolę dopasowane, eleganckie spodnie. A co do siłowni to skąd wniosek, że w ogóle nie chodzę na siłownie?
Erisson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 10:29   #4
mariok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Problem z nogami

Hej
Minimum 5 posiłków dziennie w miarę równych odstępach czasu, i oczywiście nie dużych, ale urozmaiconych pomoże ci zapanować nad apetytem na słodycze. Natomiast jeśli chodzi o nogi to chyba jedynie jakieś ćwiczenia, ale nie lepiej dopasować resztę ciała do nóg. Z opisu wynika, że jesteś dość szczupły, to może rozbudujesz mięśnie na siłowni, wtedy nie będą cię raziły za "grube" nogi
mariok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 13:31   #5
Erisson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 22
Dot.: Problem z nogami

Mariok to nie działa na tej zasadzie, że jeśli ogólnie zwiększę masę to nogi mi też się powiększą?
Erisson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 17:22   #6
mariok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Problem z nogami

Jeśli odpowiednio dobierzesz zestaw ćwiczeń to nie rozbudujesz mięśni nóg. Powiedz trenerowi na siłowni o twoim problemie powinien ci pomóc (pisałeś, że chodzisz). Miałam podobny problem tyle, że z łydkami. Odpowiednio dobrane ćwiczenia zdziałały cuda i teraz moje nogi są proporcjonalne. Powodzenia i pozdrawiam.
mariok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 21:32   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problem z nogami

cóż. można chodzić na siłownię i mieć gówniane efekty i chodzić na siłownię i cały czas wyglądać tak samo. bez porządnej diety i wiedzy, jak ułożyć trening, nic nie zdziałasz. niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-16, 23:42   #8
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: Problem z nogami

Haha, może i ja się☠podłączę, bo temat bliski mojemu sercu?

Też jestem ciekawa co robić jeśli uda są nieproporcjonalne. Mmam z tym problem. Mam 166 wzrostu, ciuchy góry/spódnice/sukienki kupuję rozmiar 32-34 a spodnie w zależności od marki 36-38. Jakiś pomysł jak spalić te uda bez większego odchudzenia reszty? Już mi widać żebra, więc jak zacznę się odchudzać, to już nie będzie za zabawnie...
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 14:08   #9
Erisson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 22
Dot.: Problem z nogami

Odświeżam.
Wracając do tematu, to nadal mam ten problem, chodzę na siłownię i chcę zrobić trochę masy, bo górę mam jak tyczka, ale obawiam się, że jeśli nabiorę trochę masy to jeszcze bardziej nogi mi się powiększą. Jak z tym jest?
Erisson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-31 14:08:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.