Jak podkreślić jasną cerę? część VI - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-04, 10:26   #4711
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, mam nadzieję, że mogę się przyłączyć Szkoda, że nie trafiłam na ten wątek już wcześniej

Agusia, właśnie się zastanawiałam nad kupnem tego pudru z BU czy nie będzie za ciemny, ale rozwiałaś moje wątpliwości ) Na jakimś wątku ktoś go właśnie polecał zamiast klasycznego transparentnego, jeszcze nie miałam do czynienia z takimi pudrami, ale na ten się skuszę )
edit: nie mogę się doszukać na stronie BU, pamiętasz ile płaciłaś za wysyłkę tego pudru?

Czy któraś z Was jest w stanie dla siebie dopasować jakiś podkład z Catrice? One wszystkie wydają mi się takie pomarańczowe- ten w musie już zwłaszcza, chciałam go kupić po dobrych recenzjach po czym a miejscu w Naturze się okazało, że ich gama jest kolorystyczna jest wręcz tragiczna.
Najjaśniejszy z bodajże matujących (jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi) ma ładny kolor - naprawdę jasny jak na polskie, drogeryjne warunki Może nie ekstremalnie jasny, ale naprawdę niezły. Moim zdaniem ma żółte tony i nie jest ani trochę pomarańczowy, chociaż z drugiej strony nie wiadomo, czy się nie będzie na danej osobie utleniał.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 10:44   #4712
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Hedvigis, witamy!


Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Najjaśniejszy z bodajże matujących (jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi) ma ładny kolor - naprawdę jasny jak na polskie, drogeryjne warunki Może nie ekstremalnie jasny, ale naprawdę niezły. Moim zdaniem ma żółte tony i nie jest ani trochę pomarańczowy, chociaż z drugiej strony nie wiadomo, czy się nie będzie na danej osobie utleniał.
Potwierdzam. Jak na podkłady dostępne w drogeriach to ma jasny i przystępny kolor - taki jakby zgaszony? Ja bym powiedziała że najprędzej mu do oliwkowych podtonów, bo nie jest ani bardzo żółty, w ogóle nie różowy, tak pozytywnie lekko szarawy, ale to moim zdaniem bardzo dobrze, bo nie jest walącą po oczach pomarańczą czy brzoskiwnią.
Co do utleniania, to na mnie się utlenia, ale na mnie się utlenia wszystko Mam cerę mieszaną przetłuszczającą się w strefie T ze skłonnością do zapychania. Ten podkład mnie nie zapychał, żadnych dodatkowych pryszczy czy wągrów.
Czy się długo utrzymuje niejestem w stanie powiedzieć, bo ja go zawsze mieszam z bazą rozświetlającą (bo nie lubię matu) i z bazą zieloną (bo mam czerwone policzki) więc jedynie mogę określić długość tej mieszanki

Moim zdaniem warto sprawdzić jeżeli chcesz coś taniego i dostępnego stacjonarnie


Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość


a jaki to najjaśniejszy (numerek)? kurczę szukam czegoś tylko awaryjnego, do ewentualnej poprawki poza domem, bo używam bambusa, który mnie matuje na praktycznie cały dzień (cud normalnie), ale że sezon grzewczy mi nie służy, czasem się trochę świecę. a szukam pudru bez talku od pół roku i nic
A może spróbuj sobie sprasować tego bambusa do jakiegoś opakowania bo zużytym/nieużywanym pudrze prasowanym...?
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2011-11-04 o 11:02
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 11:37   #4713
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Jeśli chodzi o catrice matujący to ja mam swatche na blogu Co prawda telefonem, ale w świetle dziennym... przed drogerią

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Missha jest taka jasna, coś pięknego. Daj znać, czy będziesz się po nim świeciła, czy będzie tłuścił. Mamy ten sam problem z latarnią, więc jestem ciekawa Twoich wrażeń

W końcu znalazłam swój sposób na nakładanie różu. Grunt to dobre narzędzie pracy. Mi pędzle do różu niespecjalnie służą, zaczęłam używać pędzla do nanoszenia pudru w trudno dostępne miejsca typu płatki nosa Palcem też wychodzi całkiem całkiem
Ok, jak poużywam to na pewno dam znać
Co do różu to ja przez długi czas nakładałam go takim chowanym pędzlem do pudru Mam już fajny pędzel do różu, ale czasem i tak wracam do tego od pudru, bo dobrze nam się współpracuje
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 19:22   #4714
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Jeśli chodzi o Catrice, to tylko Infinite Mat w szklanej butli. Jeśli masz skórę w granicach NC/NW 15 lub ciemniejszą powinien się ładnie wtopić. Przy jaśniejszej już niekoniecznie. Wrzucałam też swatch, ale było to wieki temu
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 19:27   #4715
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

do prasowania to ja jestem za leniwa, jestem wygodnicka pójdę obejrzeć ten Sephorowy puder i kupię go, jak dorwę jakąś zniżkę

dzięki za odzew
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 23:45   #4716
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Dobry podkład można rozpoznać po tym, czy ma wodę w składzie i czy jest ona wysoko. Jeśli jest jej sporo, to niemal pewne jest, że nam ściemnieje na twarzy, bo woda wyparuje i zostanie sam pigment... Ale szczerze mówiąc, każdy drogeryjny podkład ma bardzo wysoko wodę w składzie... I za każdym razem kupuje się nowości z nadzieją, że może mimo wszystko, nie ściemnieje zanadto

Czy stosowała któraś z Was olejku z malin jako filtru? Bo zastanawiam się nad jego zakupem, ale nie wiem, na ile skutecznie chroni przed szkodliwym promieniowaniem...

Znowu jestem w trakcie kuracji wybielającej. Walczę ze swoimi przebarwieniami. Zobaczymy, co z tego wyniknie...
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 23:49   #4717
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Czy któraś z Was ma możliwość porównać (choćby słownie) podkłady Bourjois Healthy Mix 51 Light Vanilla z Revlonem Photoready 002 Vanilla?
Ew. z odcieniem 002, ale on z tego co wiem, wpada w róż, więc odpada od razu.

Nabyłam jakiś czas temu Healthy Mix, myślałam, że trafiłam a tu znowu zawód, nie odznacza się bardzo - z domu z nim na twarzy wyjdę, bo i tak jest lepiej niż bez niego, ale do ideału pod względem koloru mu daleko.
Photoready jako tako odpowiadałby mi właściwościami, a nie mam czasu iść do drogerii i porównywać, chciałabym wiedzieć czy w ogóle mam po co się wybierać.
Jestem zdezorientowana, myślałam, żeby kupić podkład MACa, ale z opisu tylko Studio Fix mi przypasował. Napaliłam się na NC15, a potem zobaczyłam swatche w necie i czar prysł. :/
Photoready wydaje się być nieco jaśniejszy.

Pomoooocy...
Chyba, że macie jakieś inne pomysły na coś, czego nie będę musiała zamawiać nie wiadomo skąd i co mieści się w cenie 120-130 zł?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 23:51   #4718
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Znowu jestem w trakcie kuracji wybielającej. Walczę ze swoimi przebarwieniami. Zobaczymy, co z tego wyniknie...
co robisz konkretnie? ja też swoim też wypowiedziałam wojnę ostateczną tej jesieni. ostatnio zrobiłam bardzo mocny peeling salicylem i łuszczyłam się, a teraz znalazłam jakąś zapomnianą tubkę Skinorenu i postanowiłam nią zaatakować niedługo kupię kwas glikolowy.
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 00:11   #4719
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
co robisz konkretnie? ja też swoim też wypowiedziałam wojnę ostateczną tej jesieni. ostatnio zrobiłam bardzo mocny peeling salicylem i łuszczyłam się, a teraz znalazłam jakąś zapomnianą tubkę Skinorenu i postanowiłam nią zaatakować niedługo kupię kwas glikolowy.
A ja delikatniej, papainą, kremem intensywnie wybielającym na noc z Pharmaceris Mi taka kuracja pomogła wiosną, mam nadzieję, że zadziała i tym razem
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 08:23   #4720
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Sondrina olejek z malin sam w sobie ma dosyć wysoki filtr ... jednak mówimy tu o olejku nierozcienczonym (który ma kolor rdzawy) ,przy rozcieńczeniu ten filtr wychodzi malutki... więc lepiej zainwestować w porządny krem
ja od siebie polecam Aknicare 30,jest naprawdę świetny!
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 18:25   #4721
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
A ja delikatniej, papainą, kremem intensywnie wybielającym na noc z Pharmaceris Mi taka kuracja pomogła wiosną, mam nadzieję, że zadziała i tym razem
zazdroszczę u mnie sprawdza się tylko ciężkie uderzenie.

szukałam dziś tego pudru "mineralnego" w Sephorze, były kolory tylko dla prawie-że-mulatek...
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 20:22   #4722
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Co do pudrów bardzo fajny jest ten z Essence https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rwalajacy.html , tylko że nadaje się raczej do tłustych cer, bo trochę wysusza.
Leora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 21:36   #4723
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Dziękuję dziewczyny za wszystkie wypowiedzi dot. podkładów z Catrice Muszę popatrzeć na ten Infinite Mat, ale chyba nie ma na kwc za dobrych opinii
Tenebra- nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak zielona baza, ale dzięki Tobie już się doedukowałam w googlach Z jakiej marki używasz?
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 00:41   #4724
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Sondrina olejek z malin sam w sobie ma dosyć wysoki filtr ... jednak mówimy tu o olejku nierozcienczonym (który ma kolor rdzawy) ,przy rozcieńczeniu ten filtr wychodzi malutki... więc lepiej zainwestować w porządny krem
ja od siebie polecam Aknicare 30,jest naprawdę świetny!
Dzięki Nie ma olejów i widać, ze jest stworzony dla mojej cery. Ale obawiam się, ze mogłabym go używać tylko teraz, jak chodzę na uczelnię i wracam do domu. W lecie bym miała do czynienia z poparzeniem słonecznym. Czy produkują też 50?

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
zazdroszczę u mnie sprawdza się tylko ciężkie uderzenie.

szukałam dziś tego pudru "mineralnego" w Sephorze, były kolory tylko dla prawie-że-mulatek...
Słyszałam, że z przebarwieniami jest z roku na rok coraz gorzej, bo nie chcą schodzić przy tych środkach, przy których dawniej znikały. Więc może się skończyć na tym, że i ja będę potrzebowała silniejszego uderzenia
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 10:35   #4725
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za wszystkie wypowiedzi dot. podkładów z Catrice Muszę popatrzeć na ten Infinite Mat, ale chyba nie ma na kwc za dobrych opinii
Tenebra- nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak zielona baza, ale dzięki Tobie już się doedukowałam w googlach Z jakiej marki używasz?
Infinite Matt jest fajny o ile nie oczekujesz matowienia (główna obietnica producenta) i okiełznania tłustej/mieszanej cery.
Ja go kupiłam ze względu na kolor, cerę mam normalną w kierunku suchej, bez dużych niedoskonałości i był fajny, ładnie wyrównywał koloryt, nie wysuszał, nie spływał - tylko kolor za ciemny.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 11:05   #4726
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Sondrina niestety z tej serii nie ma 50,ale jeżeli chodzi o 30/40 na twarz (np. to ,Bioderma AKN) i jeszcze chyba jakieś inne to ten zdecydowanie wygrywa!
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 11:15   #4727
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Tenebra- nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak zielona baza, ale dzięki Tobie już się doedukowałam w googlach Z jakiej marki używasz?
Ja używam z Inglota, jest to moja pierwsza baza korekcyjna i kupowałam ją już dawno temu. Nie wiem ile teraz może kosztować i nie wiem czy nie zmienili formuły, w każdym bądź razie pierwsze co mogłam o tej bazie powiedzieć to to, że śmierdzi Przez to m.in. poleżała trochę w szufladzie. Dodatkowo niezbyt ujęło mnie wtedy jej działanie, ale ostatnio ją odgrzebałam i jestem w miarę zadowolona. Do mieszania z podkładem jest bardzo dobra, dodatkowo bywa że nakładam ją czasami samą na poliki bez podkładu, na nią puder i nawet ładnie to wygląda. No ale nie mam porównania z innymi więc nie wiem jak się spisuje na tle innych
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 13:45   #4728
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Dzisiaj nałożyłam sobie 1x misshe, odczucia mam całkiem pozytywne Ma raczej dobry kolor, nie zrobiła ze mnie świnki Z tym perfect cover przesadzili, ale coś tam kryje... miałam ją jakoś od 9:45 do 13:20 i bez bazy w tym czasie wyglądała ok
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 14:54   #4729
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Co do pudrów bardzo fajny jest ten z Essence https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rwalajacy.html , tylko że nadaje się raczej do tłustych cer, bo trochę wysusza.
dobrze matuje? wcześniej jakoś nie zwracałam na niego uwagi, bo byłam pewna, że taki puder musi mieć talk, a teraz sprawdziłam, i nie ma (skład: ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, POLYETHYLENE, DISODIUM EDTA, SODIUM DEHYDROACETATE,
BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN.
) Tylko że znowu inne, tajemnicze elementy tu są
Chyba sie prędzej czy później skuszę na ten matujący podkład catrice, cienka warstwa minerałów to za mało na mrozy, bo pojawiają mi się na policzkach nad żuchwą naczynka...
Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Dzięki Nie ma olejów i widać, ze jest stworzony dla mojej cery. Ale obawiam się, ze mogłabym go używać tylko teraz, jak chodzę na uczelnię i wracam do domu. W lecie bym miała do czynienia z poparzeniem słonecznym. Czy produkują też 50?[COLOR="Silver"]
Do tłustej cery jest też SVR Lysalpha (SPF 50), ale jest już zdecydowanie cięższy i trudniej się wchłania nić Aknicare. No i trochę bieli. Ale nie zapycha
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-06, 15:39   #4730
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
dobrze matuje? wcześniej jakoś nie zwracałam na niego uwagi, bo byłam pewna, że taki puder musi mieć talk, a teraz sprawdziłam, i nie ma (skład: ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, POLYETHYLENE, DISODIUM EDTA, SODIUM DEHYDROACETATE,
BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN.
) Tylko że znowu inne, tajemnicze elementy tu są
Mnie matuje lepiej niż Rimmel Stay Matte, no i przez to, że jest biały troszkę rozjaśnia mi podkład (ale też nie można przesadzić, żeby nie było efektu mąki na twarzy), ale ogólnie wrażenia miłe, twarz jest po nim taka gładziutka.
Przypuszczam, że sprawowałby się na mnie jeszcze lepiej gdybym miała jakiś matujący podkład, bo Bourjois 10hse sam w sobie świeci się strasznie, a w połączeniu z moją mieszaną/tłustą cerą to już kompletna latarnia.

Właśnie - jasny, matujący podkład. Istnieje taki?
Leora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 16:00   #4731
pani_zima_
Raczkowanie
 
Avatar pani_zima_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 40
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cześć Dziewczyny Dołączam się jako posiadaczka jasnej cery i pozdrawiam serdecznie wszystkie "Blade Lica" hehe

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Mnie matuje lepiej niż Rimmel Stay Matte, no i przez to, że jest biały troszkę rozjaśnia mi podkład (ale też nie można przesadzić, żeby nie było efektu mąki na twarzy), ale ogólnie wrażenia miłe, twarz jest po nim taka gładziutka.
Ja używam Stay Matte, jak dla mnie jest niesamowity, do tej pory zawsze miałam problem z moją cerą, bo z jednej strony miejscami się błyszczała i przetłuszczała, a z drugiej po większości pudrów schodzi mi skóra z nosa, po prostu jest za bardzo wysuszona. A po Stay Matte mam taki fajny efekt wygładzenia, skóra się nie złuszcza, nie błyszczy no i przede wszystkim kolorki są jasne
pani_zima_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 17:30   #4732
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Mnie matuje lepiej niż Rimmel Stay Matte, no i przez to, że jest biały troszkę rozjaśnia mi podkład (ale też nie można przesadzić, żeby nie było efektu mąki na twarzy), ale ogólnie wrażenia miłe, twarz jest po nim taka gładziutka.
Przypuszczam, że sprawowałby się na mnie jeszcze lepiej gdybym miała jakiś matujący podkład, bo Bourjois 10hse sam w sobie świeci się strasznie, a w połączeniu z moją mieszaną/tłustą cerą to już kompletna latarnia.

Właśnie - jasny, matujący podkład. Istnieje taki?
Kiedyś, kilka lat temu używałam Stay Matte, bo był to jedyny dostępny w Rossmanie jasny puder w przystępnej cenie, zużyłam kilka opakowań. Ale nie matowił mnie chyba bardziej niz Diadem, taniutki Constance Carroll czy inne twory no-name, które czasami kupowałam w swojej osiedlowej drogeryjce. Chociaż zrezygnowałam z talkowych drogeryjnych pudrów juz ponad półtora roku temu, trudno więc powiedzieć, czy teraz bym miała podobne zdanie o nich. Będę musiała się chyba zaopatrzyć w ten Fix&Matte z Essense

A co do jasnego, matujacego podkładu... Minerały?
Pixie wprowadziło do oferty nową formułę... Teraz tylko wypatruję końca moich CdL, bo strasznie mnie ona ciekawi, zwłaszcza, że obecnie dostępny CdL jest już bez alantoiny, którą moja skóra chyba lubi...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2011-11-06 o 17:31
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 19:51   #4733
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Dziewczyny, jakie filtry ostatnio Was zachwyciły?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 20:00   #4734
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie filtry ostatnio Was zachwyciły?
odkąd quench poleciła filtr 50+ Ducraya nie szukam innego
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 22:52   #4735
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Infinite Matt jest fajny o ile nie oczekujesz matowienia (główna obietnica producenta) i okiełznania tłustej/mieszanej cery.
Ja go kupiłam ze względu na kolor, cerę mam normalną w kierunku suchej, bez dużych niedoskonałości i był fajny, ładnie wyrównywał koloryt, nie wysuszał, nie spływał - tylko kolor za ciemny.
Właśnie mam mieszaną, z fatalnie świecącym się nosem już po kilku chwilach od nałożenia podkładu, więc dla mnie odpada )

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Ja używam z Inglota, jest to moja pierwsza baza korekcyjna i kupowałam ją już dawno temu. Nie wiem ile teraz może kosztować i nie wiem czy nie zmienili formuły, w każdym bądź razie pierwsze co mogłam o tej bazie powiedzieć to to, że śmierdzi Przez to m.in. poleżała trochę w szufladzie. Dodatkowo niezbyt ujęło mnie wtedy jej działanie, ale ostatnio ją odgrzebałam i jestem w miarę zadowolona. Do mieszania z podkładem jest bardzo dobra, dodatkowo bywa że nakładam ją czasami samą na poliki bez podkładu, na nią puder i nawet ładnie to wygląda. No ale nie mam porównania z innymi więc nie wiem jak się spisuje na tle innych
Dziękuję za wyczerpujący opis Jak będę mieć chwilę czasu poszperam w internecie inf na temat innych baz i tej Inglotowej i chętnie w jakąś się zapatrzę
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 01:15   #4736
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Do tłustej cery jest też SVR Lysalpha (SPF 50), ale jest już zdecydowanie cięższy i trudniej się wchłania nić Aknicare. No i trochę bieli. Ale nie zapycha
Ja zasadniczo mam mieszaną cerę, ale myślę, że taki do cery tłustej mógłby być lepszy, bo spada ryzyko ewentualnego zapchania Jak tylko dostanę stypendium, to się po niego udam, bo jednak co 50 to 50 Ważne, że nie zapycha.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 11:16   #4737
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
A ja delikatniej, papainą, kremem intensywnie wybielającym na noc z Pharmaceris Mi taka kuracja pomogła wiosną, mam nadzieję, że zadziała i tym razem
Sondrina, czy Twoja skóra ma skłonność do zapychania? I czy cię ten Pharmaceris nie zapchał? Wyczytałam, że jest tam witamina E, a podobno może powodować zapychanie jeżeli jest jej sporo.

Używałaś może też tego kremu na dzień?
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 13:04   #4738
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Sondrina, czy Twoja skóra ma skłonność do zapychania? I czy cię ten Pharmaceris nie zapchał? Wyczytałam, że jest tam witamina E, a podobno może powodować zapychanie jeżeli jest jej sporo.

Używałaś może też tego kremu na dzień?
Ma skłonność do zapychania. Mnie początkowo nie zapychał, dopiero pod koniec kuracji zaczął, ale myślę, że to wina gliceryny i Paraffinum Liquidum, a nie witaminy E, choć ciężko powiedzieć
http://karminoweusta.blogspot.com/20...bielajacy.html
Tutaj opisałam swoje wrażenia związane z kremem. Nie używałam kremu na dzień, tylko tego na noc, bo mimo wszystko boję się wyjść z takim kremem na zewnątrz. Niby ma filtr(ten na dzień), ale sama kosmetolożka mi to to odradzała, powiedziała, że można sobie narobić jeszcze mocniejszych przebarwień.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 15:07   #4739
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Ma skłonność do zapychania. Mnie początkowo nie zapychał, dopiero pod koniec kuracji zaczął, ale myślę, że to wina gliceryny i Paraffinum Liquidum, a nie witaminy E, choć ciężko powiedzieć
http://karminoweusta.blogspot.com/20...bielajacy.html
Tutaj opisałam swoje wrażenia związane z kremem. Nie używałam kremu na dzień, tylko tego na noc, bo mimo wszystko boję się wyjść z takim kremem na zewnątrz. Niby ma filtr(ten na dzień), ale sama kosmetolożka mi to to odradzała, powiedziała, że można sobie narobić jeszcze mocniejszych przebarwień.
Dzięki, poczytałam Twoją recenzję i mam nadzieję, że nie będzie mnie zapychał bardzo tragicznie, bo w przerwie na lunch go sobie kupiłam
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 15:52   #4740
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? część VI

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Ja używam z Inglota, jest to moja pierwsza baza korekcyjna i kupowałam ją już dawno temu. Nie wiem ile teraz może kosztować i nie wiem czy nie zmienili formuły, w każdym bądź razie pierwsze co mogłam o tej bazie powiedzieć to to, że śmierdzi Przez to m.in. poleżała trochę w szufladzie. Dodatkowo niezbyt ujęło mnie wtedy jej działanie, ale ostatnio ją odgrzebałam i jestem w miarę zadowolona. Do mieszania z podkładem jest bardzo dobra, dodatkowo bywa że nakładam ją czasami samą na poliki bez podkładu, na nią puder i nawet ładnie to wygląda. No ale nie mam porównania z innymi więc nie wiem jak się spisuje na tle innych
a tych baz już nie wycofali? wydaje mi się, że już dawno zniknęły z półek w inglocie.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.