Kosmetyki z Biedronki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-15, 20:11   #1
Dorota Escobar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1

Kosmetyki z Biedronki


zawsze uwywala roznych dorgeryjnych szamponow ale ostatnio nie mialam kasy i kupilam z biedronki ten:
http://3.bp.blogspot.com/-a76aCmOQINs/UCo_PGb vKWI/AAAAAAAAACc/li7geaq6dmY/s1600/1344944023542.jpg
z ciekawosci popatrzylam na skłąd a tam 1 podejrzany skladnik: ETHER Lauryl ALcohol. ETHER???? czyli Eter a jak wiadomo eter to trucizna dolewana do silnikow lotniczych..... co oznacza dlasza czesc nazywe nie wiem ale to chyba nic dobrego... chyba w zadnym innym szmponie sie nie spotkalam z tym..... boje sie ze beda wypadac mi wlosy
Dorota Escobar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 01:25   #2
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Podejrzany składnik w szamponie z Biedronki

Pewnie chodzi o Sodium Lauryl Ether Sulfate (SLES) = Sodium Laureth Sulfate, jeden z najpopularniejszych detergentów.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 14:15   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Podejrzany składnik w szamponie z Biedronki

Opis: DICAPRYLYL eteru i alkoholu laurylowego

INCI: DICAPRYLYL Ether (a) Alkohol Lauryl

Rozpuszczalność: Rozpuszczalny w systemach surfaktantu. Nierozpuszczalny w wodzie.

Zalety: Jest to kluczowy składnik nawilżające żele pod prysznic, płyny do płukania rąk i szamponów. Alternatywą dla silikonów. Świetne dla nawilżających roszczeń.

Zastosowanie: Ten łatwy w użyciu emolient przynosi wilgoci do układów środków powierzchniowo czynnych w wygodny i opłacalny. Mogą być formułowane w czystych produktów gdy poprawia combability włosów na mokro i sucho. Ponadto pianki czyni bardziej kremowy i zwiększa lepkość bazy, a jednocześnie pozwala na rozwój wytwarzanych preparatów. Ten środek zmiękczający jest odpowiedni do zimnej obróbki i spełnia kryteria ekologiczne CERT naturalnych składników. Stanowi on również element klimatyzacji do ciała i środków czyszczących jest łagodny wystarczy użyć na dzieci.

Z angielskojęzycznej strony new directions. Australia

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-10-19 o 14:16
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 08:11   #4
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Podejrzany składnik w szamponie z Biedronki

Nie mam pojęcia co do tego konkretnego składnika,ale wiem że po prostu szamponów z biedry nie ruszę już nigdy,tak sobie skórę głowy załatwiłam że była cała swędząca,zrobiła mi się nawet czerwona plama z podrażnienia że leciałam do dermatologa
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 13:33   #5
colacoca
Raczkowanie
 
Avatar colacoca
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Stąd i stamtąd
Wiadomości: 95
Dot.: Podejrzany składnik w szamponie z Biedronki

Używam tego samego szamponu! Kupiłam, bo również nie miałam kasy I powiem, że mnie nic w sumie nie swędzi. Nie zauważyłam łuszczenia się skóry, ALE przyznam, że się nie przyglądałam. Będę musiała zwrócić na to uwagę. Właściwie to już idę to zrobić!

Edit:
Przejrzałam, ale pobieżnie. Jestem do jutra sama w domu i nie mam jak przyjrzeć się całej głowie, tylko część przy czole widzę. Zauważyłam 2 małe płatki skóry - ciekawe jak sprawa wygląda na całej głowie Zmuszę jutro siostrę do poszperania

Edytowane przez colacoca
Czas edycji: 2012-11-01 o 13:36
colacoca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.