Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-10, 19:12   #481
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez bzomka
Bardzo proszę o pomoc co w tym kremie może zapychać ( z mojej nikłej wiedzy na ten temat- poszerzonej po przeczytaniu wątku śmiem twierdzić że tych składników jest tu dużo . Niedawno zauważyłam zaskórniki i ropny wykwit, ktory nie chce zniknąć. Używam go ok. miesiąca.

składniki:
aqua, petrolatum, glyceryl sorbitan oleostearate, paraffinum liquidum, isopropyl palmitate, hydrogenated c12-c18 triglcerides, m cro wax, paraffin, stearic acid, cera alba, lanolin, decyl oleate, sorb trol, peg-7 hydrogenated castor oil, cetyl alcohol, magnesium sulfate, parfum, retinyl acetate, methylparaben, pyridoxine hydrochloride, disodium edta, sorbic acid, dehydroacetic acid, propylparaben, probenzyl alcohol, bht, ascrobyl palmitate, citric acid, gliceryl staratipylene glycol, methyl-chloro-isothiazolinone, methylisothiazolinone.


Z góry dzięki.
Na czerwono zaznaczyłam to, co bankowo zapychać może W szczególności isopropyl palmitate
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 19:27   #482
bzomka
Raczkowanie
 
Avatar bzomka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Erato dziękuje za szybką reakcję .
Muszę więc odstawić ten kremik i zobaczyć reakcję skóry. A szkoda bo jest to lady esther z witaminą A ogólnie polecany przez kosmetyczki i tak pięknie pachnie... Ale cóż jednym pomaga, innym szkodzi .
bzomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 00:20   #483
13ryjek
Rozeznanie
 
Avatar 13ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 926
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Sandija dziekuje za odpowiedz. Kiedys uzywałam Active C i byl fajny rozjasnil mi przebarwienia. Ale wtedy jeszcze nie wiedzialam, ze składniki w kremach przyczyniaja sie do zapychania porów. Wiec nie pamietam czy mi sie po nim nasililo zanieczyszczenie. Boje , ze jak go kupie to moze podzielic los Redermica .

Mam jeszcze jeden problem po lektorze forum zaczelam uzywac kwasow wakacyjna pora. Oczyszczam twarz zelem Effacler potem tonik LRP z kwasami i na koncu Effacler K. Po uplywie godziny nawilzajacy Hydraphase XL . To na noc , rano to samo oprocz zelu i toniku ( delikatniejszy tonik tu stosuje) plus filtr DP LRP. A i jeszcze na to podklad Revlona Colourstey i skrobia.

Tak robie od tygodnia i pojawily sie czerwone swedzace plamo - grudki na policzkach. Pomozcie co tym razem mi jest a moze cos zle robie?
13ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 09:29   #484
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Może DP CIę wyszuszył?? revlon też jest raczej wysuszający plus skrobia... stawiam na to trio
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 09:48   #485
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez 13ryjek
Sandija dziekuje za odpowiedz. Kiedys uzywałam Active C i byl fajny rozjasnil mi przebarwienia. Ale wtedy jeszcze nie wiedzialam, ze składniki w kremach przyczyniaja sie do zapychania porów. Wiec nie pamietam czy mi sie po nim nasililo zanieczyszczenie. Boje , ze jak go kupie to moze podzielic los Redermica .

Mam jeszcze jeden problem po lektorze forum zaczelam uzywac kwasow wakacyjna pora. Oczyszczam twarz zelem Effacler potem tonik LRP z kwasami i na koncu Effacler K. Po uplywie godziny nawilzajacy Hydraphase XL . To na noc , rano to samo oprocz zelu i toniku ( delikatniejszy tonik tu stosuje) plus filtr DP LRP. A i jeszcze na to podklad Revlona Colourstey i skrobia.

Tak robie od tygodnia i pojawily sie czerwone swedzace plamo - grudki na policzkach. Pomozcie co tym razem mi jest a moze cos zle robie?
ryjku (ale nick ), Active C ma lepsze notowania od Redermica, jeśli chodzi o "niezapychalność". Jest też przyjemniejszy w użyciu, nie klei się tak jak Redermic.
A te grudki, jeżeli swędzą, to wyglądają uczuleniowo. Może jesteś uczulona na salicylany? Dobrze tolerujesz aspirynę? A może po prostu przypuściłaś zbyt zmasowany atak na skórę Effaclar dwa razy dziennie, plus ten tonik, który jest alkoholowy... Spróbuj odstawić wszystko, co zawiera kwas salicylowy, aż do uspokojenia skóry, a potem wprowadzać po jednej rzeczy - np. tylko effaclar K, który jest z tego "towarzystwa" najsilniej działającym preparatem. Jeżeli historia się powtórzy, to by znaczyło, że nie tolerujesz effaclaru, prawdopodobnie ze względu na kwas salicylowy.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 10:53   #486
13ryjek
Rozeznanie
 
Avatar 13ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 926
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Moj nick to imie mojego psa , ktory jest bardzo podobny do ryjka z muminków
Dzieki dziewczyny odstawie na razie tonic a Effacler K bede stosowac tylko na strefe T na noc. Zobaczymy czy bedzie poprawa.
13ryjek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 10:27   #487
the-scarlet-garden
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 232
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

"I co to są te wszystkie C.I.77891, C.I.77019, C.I.7791..."

to są barwniki.
the-scarlet-garden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-14, 19:02   #488
zinara
Przyczajenie
 
Avatar zinara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Exclamation Filtr, który nie zapycha porów.

Chciałam kupic sobie krem z kwasem glikolowym Glyco-A, ale najprawdopodobniej trzeba stosowac wraz z nim jakis filtr ochornny. Wczesniej stosowałam przez rok Acne Derm i oczywiscie nie wiedziałam, ze potrzebne są filtry i mam brzydkie plamy (poza bliznami trądzikowymi jeszcze takie jasno brązowe ) Przestudniowałam wiele stron z filtrami, ale nadal nie wiem, który powinnam wybrac zeby był wystarczająco mocny. Mam cere tłustą, trądzikową....Myslałam moze o Laboratories SVR50, ale nie wiem czy mi nie pozapycha porow czy cos :/ Moze ktos wie, ktory filtr bedzie bedzie dla mnie najlepszy?
zinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 19:17   #489
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: problem:(

Zajrzyj na Biochemie Kosmetyczna,tam jest wiele watkow na temat ochrony filtrami,obszerne watki wobec stosowania wybranych filtrow i duzo przydatnych tematow przy uzywaniu kwasow i nie tylko.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-14, 19:21   #490
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: problem:(

Cytat:
Napisane przez zinara
Myslałam moze o Laboratories SVR50, ale nie wiem czy mi nie pozapycha porow czy cos :/ Moze ktos wie, ktory filtr bedzie bedzie dla mnie najlepszy?
Nikt kremu z filtrem Ci nie dobierze,poniewaz nie ma czegos takiego jak filtr idealny.Musisz probowac,testowac.
Jezeli chodzi o zapychanie to kwestia bardzo indywidualna,kazda cera jest inna-wiec albo wiesz co Cie zapycha albo unikasz skladnikow komodogennych.

SVR 50 jest dobrym filtrem i jednoczesnie zastepuje podklad,poniewaz dobrze kryje ale musisz sprobowac sama zeby ocenic czy wyrzadzi Ci krzywde czy nie.

Jeszcze jedno,Glyco A jest silnym kremem i na Twoim miejscu zostawilabym go na jesien i naprawde goraco polecam Bichemie Kosmetyczna + wyszukiwarke.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 16:43   #491
alnilam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 43
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

ojoj a ja sie tak martwilam - ostatnio mnie okropnie wysypało taki podskornymi grudkami. Myslalam ze to Avene Krem 50+ no bo niby gesty a to lato ale zdaje sie podajrzanym był REDERMIC. Stanowczo wole Active C!

Dziewczyny a mozna uzwac Active C XL a na to filtry Avene?
alnilam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-22, 12:26   #492
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Hmm, Active C Xl ma filtry więc nie powinno ich sie mieszac z Avene, chociaz ono nie ma Parsolawiec nie jestem pewna...

Dziewczyny, wiem głupie pytanie, ale co to znaczy Irritancy http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm
szukałam w 2 słownikach internetowoych, ale nic nie ma...
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 12:46   #493
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Podrażniacze.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-22, 16:05   #494
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez koko
Podrażniacze.
Dziękuję
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 16:36   #495
Etka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 12
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

witajcie drogie wizażanki
od 2 dni przeglądam sobie forum o zapychających składnikach w kosmetykach...i trochę mnie to wszystko "przeraziło". a dokładnie ilość informacji niezbędnych przy zakupach oraz poziom wiedzy jakim możecie się poszczycić, a którego ja pewnie długo jeszcze nie osiągnę. sama mam problemy z cerą - podobno "późny trądzik" - leczony pod kontrolą dermatologa. co prawda nie mam jakichś wielkich wyprysków (choć przed "trudnymi dniami" bywają i takie), mój problem tkwi raczej w zaskórnikach.wiosną używałam na noc differinu, a na dzień clindacne, natomiat teraz latem próbuję przyzwyczaić (bo wszystkie te lecznicze maści, kremy, żele początkowo bardzo mnie podrażniają, więc muszę wprowadzać je stopniowo) swoja skórę (cienką, wrażliwą, delikatną i naczynkową) do codzinnego smarowania skinorenem (na dzień i na noc) i zinerytem (newralgiczne miejsca również 2 razy dziennie: rano i wieczorem). ponieważ sama jeszcze niewiele na ten temat wiem, chciałabym prosić was o analizę podstawowych kosmetyków, których używam na co dzień (które składniki mogą podrażniać, zapychać, które się wykluczają, wzajemnie osłabiają działanie swoje i tych leków itp itd):

- do mycia twarzy używam: żelu hypoalergicznego Iwostin dla skóry wrażliwej i suchej: Skład: Aqua, Aqua Iwonicz, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sucrose Cocoate, Hydrolyzed Silk Protein, Glycerin, Cocamidopropyl Betainamide Mea Chloride, Aloe Barbadensis, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Boswellia Serrata Gum, Panthenol, Disodium EDTA, Allantoin, Parfum,2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol,Citric Acid;

- jako kremu na dzień i na noc: Iwostin, Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu z filtrami UVA/UVB: Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose disterate, Octyl Methoxycinnamate, Butyl Metoxydibenzoylmethane, C12-15 Alcohol Octanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Paraffinnum Liquidum, 4-Methylbenzylidene Camphor, Cetyl Alcohol, Alluminium Starch octenylsuccinate, Soybean (Glycine Soja) Protein: Oxido Reductases, Acrylates /C10- C30/Alkylacrylate Crosspolymer, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8 /Tocopherol/Ascorbic Palmitate/Ascorbic Acid /Citric Acid;

- jako podkładu: Givenchy, Subli'mine (Fluid Foundation Continuous Color Radiance): niestety nie znalazłam składu (opakowania (pudełeczka) już nie mam, a na buteleczce ani na stronie givenchy nie ma żadnych info na temat składu

- jako pudru (tak jak jedna z wizażanek kupiłam kilka dni temu przekonana (wprowadzona w błąd przez konsultantkę Sephor'y), że to puder w kamieniu): Givenchy, Matmate (Powder Foundation, Permanent Mat Color SPF 20): Skład: synthetic fluorphlogopite, talc, titanium dioxide, silica, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylene/acrylic acid copolymer, barium sulfate, benzophenone-3, polymethyl methacrylate, nylon-12, stearic acid, phenyl trimethicone, alumina, c9-13 fluoroalcohol, methylparaben, sorbic acid, chlorphenesin, lauroyl lysine, aluminum hydroxide, phosphoric acid, parfum (fragrance), polyurethane-7, bht.
[+/- (may contain): ci 77491 - ci 77492 - ci 77499 (iron oxides), ci 77891 (titanium dioxide), mica].
Contains oxybenzone.

ojej! strasznie się rozpisałam...ale będe wam ogromnie wdzięczna za każde info na temat tych kosmetyków!!!

pozdrawiam
__________________
Etka

Edytowane przez Etka
Czas edycji: 2006-07-26 o 22:07
Etka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 19:29   #496
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Etka
[FONT=Book Antiqua]
- jako kremu na dzień i na noc: Iwostin, Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu z filtrami UVA/UVB: Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose disterate, Octyl Methoxycinnamate, Butyl Metoxydibenzoylmethane, C12-15 Alcohol Octanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Paraffinnum Liquidum, 4-Methylbenzylidene Camphor, Cetyl Alcohol, Alluminium Starch octenylsuccinate, Soybean (Glycine Soja) Protein: Oxido Reductases, Acrylates /C10- C30/Alkylacrylate Crosspolymer, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8 /Tocopherol/Ascorbic Palmitate/Ascorbic Acid /Citric Acid;
Te na czerwono, mogą zapychać, jeśli się ma do tego tendencję. Nie każdego, ale dobrze to wiedzieć w razie czego. Mnie ten krem wysuszył, więc raczej go więcej nie kupię sobie... Poza tym nie wiem, ale jakoś dużo jest nazw ze słowem alkohol? Jeśli to rzeczywiście alkohol, to nie dość, że wysusza, to jeszcze nie jest dobry na naczynka

Te Twoje leki to chyba silne są i dodatkowo Ci wysuszają i uwrażliwiają cerę. Na rozszerzone pory i zaskórniki polecam maseczki z glinką - dla wrażliwej cery np. z różową glinką. Albo maseczki z aspiryny - poszukaj na forum, warto!

Poza tym:
Isopropyl Palmitate - palmitynian izopropylu, ester zmiękczający i ułatwiający zmieszanie składników kosmetyku, stabilizujący strukturę kosmetyku. Uważany za składnik przyczyniający się do tworzenia zaskórników, wyprysku i dermatozy. Podejrzany o aktywowanie trądziku kosmetycznego. [ źródło: http://www.luskiewnik.gower.pl/informacje_maj.html ]
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 09:40   #497
Etka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 12
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

naila, bardzo Ci dziękuje za szybką reakcje i odpowiedź Twoje informacje naprawdę mi się przydały (szczególnie ta o Isopropylu Palmitate)
jeszcze raz wielkie thx!!!
__________________
Etka
Etka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 09:06   #498
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziewczyny mam byc może głupie pytanie, ale strasznie mnie to zastanawia.
Już tyle składników zostało wymienionych jako zapychające, że chyba nie ma kremu, który by nie zawierał choćby jednego z tych "strasznych zapychaczy".
W takim razie jakiego kremu używacie, który Was nie zapycha???
Bo z tego co czytam to śmiem twierdzić, że zapycha Was każdy (tak ja mnie niestety ).

Ja juz nie mam siły wypróbowywać 50-tego kremu z kolei, bo po każdym mam tylko coraz to gorszą cerę
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 12:13   #499
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

cattarina ale każdego zapycha co innego, mnie np. zapychają capryle, a inne dziewczyny moga bez problemu stosowac kremy z nimi , to zależy od własnych "predyspozycji"
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-31, 13:03   #500
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cattarina, jednym z najprostszych kremów, jakich używałam był Physiogel.
Był ok.

Teraz używam Lipo-sensilium z Pharmaceris A, Erisu. Już go kiedyś miałam, ale zimą i pamiętam, że b. dobrze działał na moją cerę. Ale ma capryle - a ja obserwuję teraz cerę właśnie pod tym względem.
Cattarina, zauważyłam też, że moja cera pogarsza się też, gdy np. przez tydzień potestuję kremy z próbek Gorzej jak po wojnie


Etka nie ma za co
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 13:04   #501
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cattarino - tak jak napisała Agatka - nie każdego wszystko zapycha. Ja mam wielkie predyspozycje do zapychania, dlatego praktycznie nie używam kremów. Rano filtry i serum z wit. c albo Active C do skóry normalnej (w przeciwieństwie do Redermica bardzo mi służy od lat), a wieczorem kwasy/retinoidy czy jakieś własne sera. Z kremów mam sprawdzony antybakteryjny Young w razie potrzeby albo nawilżający HOL. Z reszta nie eksperymetuje, bo mi niepotrzebne.
Tak samo trzymam się sprawdzonego samoopalacza - LRP.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 14:39   #502
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez cattarina
Dziewczyny mam byc może głupie pytanie, ale strasznie mnie to zastanawia.
Już tyle składników zostało wymienionych jako zapychające, że chyba nie ma kremu, który by nie zawierał choćby jednego z tych "strasznych zapychaczy".
W takim razie jakiego kremu używacie, który Was nie zapycha???
Bo z tego co czytam to śmiem twierdzić, że zapycha Was każdy (tak ja mnie niestety ).

Ja juz nie mam siły wypróbowywać 50-tego kremu z kolei, bo po każdym mam tylko coraz to gorszą cerę
No, to jest właśnie smutna prawda, do której się czasem dochodzi, testując własną skórę Jeżeli ma się cerę o takich skłonnościach, to stwierdzenie, że każdy krem zapycha jest bliskie prawdy. Mimo wszystko są jednak kremy, w których nie ma tych "klasycznych" zapychaczy, czyli nie na parafinie, bez trójglicerydów, bez isopropyli. Dla mnie takim "bezpiecznym" kremem okazał sie Hydraphase La Roche Posay, także Active C. Ale niestety nie ma reguł, mam też Daxa do cery mieszanej, który ma isopropyl myristate, czyli świństwo najwyższej klasy , a nie zapycha mnie ani trochę. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 16:40   #503
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez naila
Cattarina, jednym z najprostszych kremów, jakich używałam był Physiogel.
Był ok.
a mnie np. zapychachał:/

metodą prób i błędów znalazłam swój ideał: ziaje oliwkową lekką, za 5zł, jak żaden krem tak świetnie nawilża moją suchą skórę, nie mam juz problemu z suchymi skórkami itp. a za nim odkryłam ten krem to wydałam masę pieniedzy na różne LRP, Vichy i biodermy
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 18:23   #504
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Agatka-a, heh, no zobacz, a ja nie patrzyłam nawet w kierunku Ziaji.

Erato, może w tym kremie myristate jest w jakimś malutkim stężeniu??
Tylko kto ich tam wie, co oni dodają do tych kremów?
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 20:45   #505
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez naila
Agatka-a, heh, no zobacz, a ja nie patrzyłam nawet w kierunku Ziaji.
ja jak patrzyłam to tylko z myślą o stpach ale gdzieś przeczytałam o nim super recenzje i spróbowałam, a teraz ze wstydem i uniżoną głową spoglądam na kosmetyki tej firmy podobnie moje koleżanki, nie chciały się namówić na jego zakup a teraz mi dziekują
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 21:16   #506
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

A najgorsze jest to, że zapychanie wychodzi po jakimś czasie najczesciej i kiedy juz się cieszysz, że znalazłas ideał...kupa
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 18:55   #507
Jessenia
Raczkowanie
 
Avatar Jessenia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 362
GG do Jessenia
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

właśnie przeżyłam szok
bo po przeczytaniu wątku chyba wiem z czym bezskutecznie walczę od x czasu :/
w życiu bym nie pomyślała, że krem czy mleczko może powodować moje gule na policzkach.

na dzień używam Happyderm (kremu w słoiczku do normalnej skóry, kocham jego zapach)

Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Cyclohexasiloxane, Caprylic/ Capric Triglyceride, Dimethicone, Silica, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Theobroma Cacao/Cocoa Extract, Sodium Hyaluronate, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Dimethiconol, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Mica, Sodium Methylesculetin Acetate, Tocopheryl Acetate, Benzophenone-4, CI 77891/Titanium Dioxide, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Methylparaben, Chlorphenesin, Diazolodinyl, Urea, Tetrasodium Edta, Phenoxyethanol, Propylparaben, CI 14700/Red 4, CI 47005/Yellow 10, Parfum, Limonene, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Geraniol (FIL B9683/1)

po za tym mleczko i tonik Ideal Balance Loreala.
mleczko
Aqua, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Triethanolamine, Pentylene Glycol, Carbomer, Disodium Coco, Amphodiacetate, Acrylates / C-10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Panthenol, Sodium Laureth-8 Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Magnesium Oleth Sulfate, Methylparaben, Quaternium-15, CI 42090, CI 19140, Parfum. (FIL B6546/1)

a tonik
aqua, alcohol denat, glycerin, pentylene glycol, peg ? 60 hydrogenated castor oil, panthenol, disodium edta, methylparaben , ci 19140, ci 42090, parfum (fil b6545/1)

już sama nie wiem co mam sądzić o tych składach, się głupia czuję z nadmiaru informacji.
i co mam zrobić z tymi gulami - ujścia żadego nie mają, sobie są, czasem znikają, czasem zostaje plama.

Krem na noc co miałam wyrzuciłam, bo mi wysuszał skórę nieludzko, jakaś francuska firma nazwy nie pomnę, suzkam czegoś nowego.
__________________
ja cię w czerwień powiodę w piekło - ból

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 19:06   #508
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

wiesz, ja mam takie gule bez ujścia na brodzie, ale to nie zawsze musi być efekt zatykania przez kosmetyki. Istnieje wiele "teorii", gule mają związek z poziomem hormonów, stresem, lekami, kosmtykami.
Mi po nich też zostaje plama sina, rady: wymrażanie, lodem, okłady z wody ciepłej i sody (2 łyżeczki na szklankę ciepłej wody), maść ichtiolowa, tormentiol, tribiotic.
O gulach było już wiele razy.
Krem to istny zapychacz, wiele dziewczyn pisało, że ma takie gule podskórne właśnie po capric triglyceride.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 19:49   #509
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Smok
wiele dziewczyn pisało, że ma takie gule podskórne właśnie po capric triglyceride.
na przykład ja a w wymienionych przez Ciebie Jessenia widzę capryle
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 19:52   #510
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

ja po cct mam raczej nie gule podskórne, tylko małe, drobne, białe pryszczyki juz po jednym użyciu produktu z cct.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.