Wella Koleston Blondy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-26, 11:56   #31
małolata
Raczkowanie
 
Avatar małolata
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 142
Dot.: Wella Koleston Blondy

Witam,
mam na glowie balejaż: jasny blond razem z ciemnym blondem. Chciałabym cale jasny blond. Naturalne mam brazowe.
Czy ta farba wella koleston blond special rozjasni te pasma ciemny blond??
Czytalam o niej i podobno nadaje sie do ciemniejszych wlosow
małolata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 10:55   #32
radgunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Wella Koleston Blondy

witam
mam pytanie do Kassi3, czy juz wiesz jakiego koloru powinnaś użyć by wyszedł taki kolor (mi też zależy na takim blondzie)?

Edytowane przez radgunia
Czas edycji: 2009-06-03 o 11:00
radgunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 15:49   #33
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez małolata Pokaż wiadomość
Witam,
mam na glowie balejaż: jasny blond razem z ciemnym blondem. Chciałabym cale jasny blond. Naturalne mam brazowe.
Czy ta farba wella koleston blond special rozjasni te pasma ciemny blond??
Czytalam o niej i podobno nadaje sie do ciemniejszych wlosow
też jestem ciekawa i czy taki zabieg mocno przesusza?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 02:27   #34
Schranz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z głośnika
Wiadomości: 3 314
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
też jestem ciekawa i czy taki zabieg mocno przesusza?
Myślę, że jak najbardziej rozjaśni ... ja mam naturalny średni blond i rozjaśniam wodą 6 % przytrzymując ją dłużej ... ale myślę, że 9 % woda jak najbardziej poradzi sobie z dużo ciemniejszymi.
Ogolnie nie zauwazyłam żeby farba przesuszała włosy, są w dużo lepszym stanie niż przed farbowaniem kolestonem Ja już jej raczej nie zdradzę
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Schranz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 09:35   #35
celashe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wella Koleston Blondy

A ja dziś pofarbowałam się 9,1 (popielaty blond) z 9% wodą - i niestety popielaty to to nie jest i byłam przerażona jak suszyłam włosy - wyglądały jak żółto - rude ale po wysuszeniu kolor wyglądał bardzo ładnie pomimo tego, że nie tego oczekiwałam. Może powinnam dłużej potrzyma棹czni e na głowie trzymałam ją z 40 min. Włosy wcześniej miałam już rozjaśnione ale zżółkły już trochę (L'oreal viking) a odrosty średnio mysi. A ja myślałam że woda 6% wystarczy - dobrze, że pani w sklepie mi doradziła 9% bo w ogóle nie wiadomo co to by wyszło. Po farbowaniu użyłam ampułkę (serum) i włosy były mięciutkie, gładziutkie i pachnące, nie wiem jak by było po samej farbie, ale raczej nie miałam problemu z ich rozczesaniem.
Myślałam nad Lorealem marijel 9,1 ale nie mieli na stanie wiec może następnym razem jesdnak na tamten kolor się skuszę, na próbniku wyglądał bardziej popielato. Zobaczę jeszcze jak ta welle będzie się spłukiwała, a może jednak mi przypasuje i następnym razem też ją sobie zafunduję.
Ja szukałam różnych informacji, których w necie nie znalazłam, więc może komuś to pomoże (mi pomogła dopiero pani w klepie i ulotka):
- farbę mieszamy w stosunku 1:1 (po 60 ml farby i oxydantu)
- jeśli farbujemy odrosty to ja trzymałam 30 min na odrostach 5 min na reszcie a potem jeszcze 5 min zwilżone wodą i 'roztarte' = 40 min(ale może trzeba żeby nie było takie troche zółte jak u mnie nałożyć więcej farby albo dłużej trzymac?nie wiem
- spłaukałam i nałożyłam super ampułkę, pięknie pachnącą ale już nie pamiętam nazwy - jakaś włoska marka (fioletowy płyn w ampułce jak do zastrzyku) ma ona chronić kolor
- farbe nakłada sie na suche włosy
- mam włosy średnio gęste za ramiona i z trudnoscia wystarczyła jedna tubka - musiałam potem je mocno rozczsywac zeby były równo pokryte
- farma dosc trudno sie nakłada- moj chlopak który od jakiegos czasu mnie farbuje mowi, ze bardzo zle sie rozprowadza, szzcegolnie ze na suchych wlosach i ta gesta konsystencja...
Ogolnie to moge polecic ta farbe na tym etapie....jak zaobserwuje cos nowego to napisze. Pozdrawiam i mam nadzieje ze to co napisałam komuś się przyda!!!
celashe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 11:46   #36
dzida23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 9
GG do dzida23
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez kassia3 Pokaż wiadomość
Witam.
Jak myślicie który odcień kolestonu to ten ze zdjęcia? mój naturalny kolor to ciemny blond.
Podlączam się do pytania
__________________
Otworzysz oczy, wiesz co światem teraz rządzi...
dzida23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 13:15   #37
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: Wella Koleston Blondy

Używałam już różnych farb. Strasznie zniszczyły mi włosy. Musiałam zrobić przerwę na rok by włoski odpoczeły. Ja farbuje kolestonem 3/0 i jeeeeeeeeeestem w szoku bo od kad zaczelam farbowac to stan moich wlosow sie poprawil. Stały się błyszczące i wyglądają zdrowej.
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-13, 22:46   #38
nortonx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 25
Dot.: Wella Koleston Blondy

Nie zachowujcie się jak kury w kurniku!!! wałkujecie domowe farbowanie a nie to co jest w temacie, koleston niezła farba ale bardzo lipna konsystencja bardzo gesta kiepsko się aplikuje pracowałem na welli przez rok i nie uzekła mnie serja 12 poniewaz musisz miec dośc jasna baze aby odzień był identyczny jak w palecie.

A propo majirel to robi sie go 1-1,5 a najlepiej to nie prowadźcie tanich domowych eksperymentów za które będzie trzeba zapłacic grubą kase, a o zdrowym stanie włosów to będzie można pomażyc po wydaniu około 600zł na pielegnacje siana które będzie na waszej głowie.

Radze kożystac z usług profesjonalistów
nortonx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 17:30   #39
celashe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez nortonx Pokaż wiadomość
Nie zachowujcie się jak kury w kurniku!!! wałkujecie domowe farbowanie a nie to co jest w temacie, koleston niezła farba ale bardzo lipna konsystencja bardzo gesta kiepsko się aplikuje pracowałem na welli przez rok i nie uzekła mnie serja 12 poniewaz musisz miec dośc jasna baze aby odzień był identyczny jak w palecie.

A propo majirel to robi sie go 1-1,5 a najlepiej to nie prowadźcie tanich domowych eksperymentów za które będzie trzeba zapłacic grubą kase, a o zdrowym stanie włosów to będzie można pomażyc po wydaniu około 600zł na pielegnacje siana które będzie na waszej głowie.

Radze kożystac z usług profesjonalistów

Taaa, też tak kiedyś myślałam i powtarzałam, że samemu to tylko można zniszczyć włosy - że tylko profesjonalista potrafi zrobić coś ładnego na głowie- aż się w końcu zdenerwowałam - bo płaciłam dużo kasy, a rezultaty były od kiepskich po tragiczne - i to nie byli osiedlowi fryzjerzy a tylko ci znani, pracujący na znanych kosmetykach. Jeden z nich w końcu tak mi zdewastował włosy, że powiedziałam KONIEC. Teraz mam zdrowo wyglądające włosy, błyszczące w odcieniu blond - a nie rudo - żółte siano- zrobione przez profesjonalistę!!!Farbę kładzie mi chłopak.
Podsumowanie: położyć farbę na głowę może generalnie każdy - trzeba tylko znać proporcje i czas trzymania. I to wszystko!Oczywiście jeśli chodzi o farbowanie na 1 kolor bo z czymś bardziej zaawansowanym jednak trzeba iść do kogoś z doświadczeniem ale nie gwarantuje to dobrego efektu.

A oczywistym jest, że każdy fryzjer powie, że lepiej iść do profesjonalisty - bo to ich zarobek!

Mi było bardzo ciężko się przełamać i pofarbować samodzielnie bo pewności nie miałam, że wyjdzie coś przynajmniej znośnego Ale warto było zaryzykować wcześniej szukając jak największej ilości informacji na temat farbowania w domu. I bardzo pomogła mi pani w sklepie z art fryzjerskimi, profesjonalnymi.
celashe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 21:40   #40
Pocahontas90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 36
Dot.: Wella Koleston Blondy

hej, mam pytanie. Mam rozjasnione po raz 3 wlosy pasemkami z czarnego. Zmierzam do blondu. Dzis wyszedl mi rudawo-jasny braz-przyrudawiony blond... Czy nalozyc na to jak najbardziej blond farbe czy zastosowac jakies plukanki? czy to jeszcze za wczesnie ?
Pocahontas90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 12:12   #41
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez Pocahontas90 Pokaż wiadomość
hej, mam pytanie. Mam rozjasnione po raz 3 wlosy pasemkami z czarnego. Zmierzam do blondu. Dzis wyszedl mi rudawo-jasny braz-przyrudawiony blond... Czy nalozyc na to jak najbardziej blond farbe czy zastosowac jakies plukanki? czy to jeszcze za wczesnie ?
Płukanki nic nie dają na dłuższy okres. Raz płuczesz i do kolejnego mycia się efekt utrzymuje.
Ja bym spróbowała Majiblondem l'oreala. Mi po nim bardzo ładny kolor wyszedł (farbowałam odcieniem 901s, wyszedł słomkowy jaśniutki blond. Zdjęcia mam w albumie prywatnym, jeśli chcesz zobaczyć)
Jaki konkretnie blond chcesz uzyskać?
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-19, 11:42   #42
ismenka
Zakorzenienie
 
Avatar ismenka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 761
Dot.: Wella Koleston Blondy

Dziewczyny, czy któraś z Was farbowala włosy 9/38 lub 9/16 z Koleston Perfect?? Teraz mam 8/71 i chcę minimalnie rojaśnić i właśnie myślę o którymś z tych kolorów tylko nie chcę żeby wyszły zółto. Jakie macie doświadczenia z tymi kolorami, ewentualnie fotki, będę wdzięczna. Miałam już 8/38 i był ładny, ale trochę mocno złoty i nie wiem już co robić. 9/16 miałam nakładany po dekoloryzacji, więc się od razu wypłukał i był żółtawy. Ale teraz już nie mam zółtych włosów i nie wiem jak może wyjść??
ismenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 19:54   #43
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Wella Koleston Blondy

Hej mam do was pytanko czy ktoras z was farbowala wloski odcieniem 8.38 Mam zamiar sie nim pomazac Mam nadzieje, ze nie wyjdzie zoltko
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 20:24   #44
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Hej mam do was pytanko czy ktoras z was farbowala wloski odcieniem 8.38 Mam zamiar sie nim pomazac Mam nadzieje, ze nie wyjdzie zoltko
możliwe ze ywjdzie bo 3 to jest żółty pigment

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez ismenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was farbowala włosy 9/38 lub 9/16 z Koleston Perfect?? Teraz mam 8/71 i chcę minimalnie rojaśnić i właśnie myślę o którymś z tych kolorów tylko nie chcę żeby wyszły zółto. Jakie macie doświadczenia z tymi kolorami, ewentualnie fotki, będę wdzięczna. Miałam już 8/38 i był ładny, ale trochę mocno złoty i nie wiem już co robić. 9/16 miałam nakładany po dekoloryzacji, więc się od razu wypłukał i był żółtawy. Ale teraz już nie mam zółtych włosów i nie wiem jak może wyjść??
stary post ale odpowiem - 9.38 bedzie z żółtym, natomiast 9.16 bedzie szary+fioletowy czyli bedzie wybijał żółte refleksy, wiec jeśli nie chcesz żółtka to lepszy bedzie 9.16
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 20:29   #45
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Wella Koleston Blondy

na paletce ladnie wyglada....
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 20:34   #46
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
na paletce ladnie wyglada....
może i wygląda ładnie ale to zależy od ustawień monitora + oświetlenia w jakim było robione zdjęcie... wiec tak na prawdę z rzeczywistością moze mieć mało wspólnego... jeśli nie chcesz żółtego to wybierz jakiś kolor bez 3 w numerku
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-01-11 o 20:35
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 21:34   #47
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Wella Koleston Blondy

Za pozno juz zamowilam a paczka zostala wyslana ... Moze wyjdzie podobny do ktoregos kolorku z zalacznika...Jestem ciekawa jak wychodzi 9/1 moj naturalny to mysli blad nie chciala bym zbyt drastycznego bladu... Jak uzyskac taki odcien jak na zdjeciu nr 3 znasz moze jakies ciekawe farby, dzieki ktorej uzyskala bym taki kolor...

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2010-01-11 o 21:36
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 21:56   #48
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez nortonx Pokaż wiadomość
Nie zachowujcie się jak kury w kurniku!!! wałkujecie domowe farbowanie a nie to co jest w temacie, koleston niezła farba ale bardzo lipna konsystencja bardzo gesta kiepsko się aplikuje pracowałem na welli przez rok i nie uzekła mnie serja 12 poniewaz musisz miec dośc jasna baze aby odzień był identyczny jak w palecie.

A propo majirel to robi sie go 1-1,5 a najlepiej to nie prowadźcie tanich domowych eksperymentów za które będzie trzeba zapłacic grubą kase, a o zdrowym stanie włosów to będzie można pomażyc po wydaniu około 600zł na pielegnacje siana które będzie na waszej głowie.

Radze kożystac z usług profesjonalistów
Powiem ci tak, kiedyś pomyślałam, że trzeba się trzymac fryzjera, bo to jest profesjonalista godny zaufania. Fryzjerka doprowadziła mi włosy do takiego stanu, że łamały mi się jak zapałki, a o wypadaniu już nie wspomnę. Pani uparła się, że moich włosów nie da się rozjasnić farbą, tylko rozjaśniaczem z wodą 12%. Oczywiście był notorycznie kurczak, lepiej zrobiłaby (teraz to wiem), dając słabszą wodę. Gdy wyrwałam się z jej rąk patrząc z rozpaczą na to, co zostało z moich długich, gęstych włosów, i postanowiłam - będę zajmowac się moją czupryną sama. NA początek wypróbowałam rozjasniacz Leo z wodą 6%. W mgnieniu oka wyczarował mi na głowie piękny i błyszczący, naturalny blond. Postanowiłam krótko potem uwolnic się od rozjasniacza i przeszłam na farby. Okazało się, że nawet zwykłe (czyli nie rozjasniające) Majirel rozjasnia mi z wodą 9% pięknie i elegancko włoski. Z czasem przeszłam na Koleston i jestem już mu wierna, bo właśnie gęsta konsystencja tej farby bardzo mi odpowiada, plus trwałość koloru, tego L'Oreal nie daje. No i włosy nie są przesuszone. W ciągu ostatnich dwóch lat doprowadziłam je do należytego wyglądu.

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
możliwe ze ywjdzie bo 3 to jest żółty pigment

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------


stary post ale odpowiem - 9.38 bedzie z żółtym, natomiast 9.16 bedzie szary+fioletowy czyli bedzie wybijał żółte refleksy, wiec jeśli nie chcesz żółtka to lepszy bedzie 9.16
Viki, 9.38 nie daje żółtka. To odcień złocisto-perłowy, czyli miodowy kolor z popielatym refleksem. Wiem, bo używam.

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez celashe Pokaż wiadomość
Taaa, też tak kiedyś myślałam i powtarzałam, że samemu to tylko można zniszczyć włosy - że tylko profesjonalista potrafi zrobić coś ładnego na głowie- aż się w końcu zdenerwowałam - bo płaciłam dużo kasy, a rezultaty były od kiepskich po tragiczne - i to nie byli osiedlowi fryzjerzy a tylko ci znani, pracujący na znanych kosmetykach. Jeden z nich w końcu tak mi zdewastował włosy, że powiedziałam KONIEC. Teraz mam zdrowo wyglądające włosy, błyszczące w odcieniu blond - a nie rudo - żółte siano- zrobione przez profesjonalistę!!!Farbę kładzie mi chłopak.
Podsumowanie: położyć farbę na głowę może generalnie każdy - trzeba tylko znać proporcje i czas trzymania. I to wszystko!Oczywiście jeśli chodzi o farbowanie na 1 kolor bo z czymś bardziej zaawansowanym jednak trzeba iść do kogoś z doświadczeniem ale nie gwarantuje to dobrego efektu.

A oczywistym jest, że każdy fryzjer powie, że lepiej iść do profesjonalisty - bo to ich zarobek!

Mi było bardzo ciężko się przełamać i pofarbować samodzielnie bo pewności nie miałam, że wyjdzie coś przynajmniej znośnego Ale warto było zaryzykować wcześniej szukając jak największej ilości informacji na temat farbowania w domu. I bardzo pomogła mi pani w sklepie z art fryzjerskimi, profesjonalnymi.
nie, dlaczego fryzjerce wychodził kurczak, a mnie naturalny, ładny blond? Bo ja poznałam dobrze moje włosy, znam je od podszewki, a kiedyś myslałam, że taką wiedzę może mieć tylko profesjonalista.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 22:02   #49
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Viki, 9.38 nie daje żółtka. To odcień złocisto-perłowy, czyli miodowy kolor z popielatym refleksem. Wiem, bo używam.
Czy masz jakies fotki po malowaniu
Moze wiesz jak wychodzi 8.38 ile czasu najlepiej trzymac ta farbe 30min wystarczy? A i jeszcze jedno pytanie jakiej wody uzywalas?

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2010-01-11 o 22:12
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 22:12   #50
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Za pozno juz zamowilam a paczka zostala wyslana ... Moze wyjdzie podobny do ktoregos kolorku z zalacznika...Jestem ciekawa jak wychodzi 9/1 moj naturalny to mysli blad nie chciala bym zbyt drastycznego bladu... Jak uzyskac taki odcien jak na zdjeciu nr 3 znasz moze jakies ciekawe farby, dzieki ktorej uzyskala bym taki kolor...
Ale ta fota z załącznika jest lekko żółtawa wiec tą farbą może Ci wyjść coś podobnego, tylko nie wiem czy to nie jest wyższy poziom .... zależy jeszcze od tego co obecnie masz na głowie i czy to włosy farbowane czy nie

morelle, celowo napisałam "możliwe" tak na prawdę zależy od użytej wody+ tego co sie ma na głowie, jednemu wyjdzie ładny miodowo popielaty, drugiemu żółtko a trzeciemu zieleń

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Moze wiesz jak wychodzi 8.38 Ile czasu najlepiej trzymac ta farbe 30min wystarczy? A i jeszcze mam pytanie jakiej wody uzywalas?
8.38 bedzie tak samo wychodził tylko o ton ciemniej ja używam ciemniejszych kolestonów (poziom 6) i trzeba trzymać 40 min. , generalnie trzymaj sie tego co jest napisane w ulotce % wody zależy od tego co teraz masz na głowie
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 22:22   #51
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:

8.38 bedzie tak samo wychodził tylko o ton ciemniej ja używam ciemniejszych kolestonów (poziom 6) i trzeba trzymać 40 min. , generalnie trzymaj sie tego co jest napisane w ulotce % wody zależy od tego co teraz masz na głowie
Teraz mam ciemny braz w swietle dziennym wlosy sa rude W szfeczce czeka na rozjasniacz Elgon Blue Bleach DO kolestonu zamowilam wode 6% mam nadzieje, ze tyle wystarczy...
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 08:41   #52
ismenka
Zakorzenienie
 
Avatar ismenka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 761
Dot.: Wella Koleston Blondy

milka, ja miałam 8/38 i wyszedł bardzo ładnie, rzeczywiście u mnie był trochę złotawy, ale jak teraz sobie oglądam zdjęcia to uważam, że był ładny. Tylko, że ja nakładałam na bardzo rozjaśnione włosy ( po dekoloryzacji ). Bo podejrzewam, że jak nałożysz na naturalne włosy brązowe to wyjdą ciemniej niż na palecie. Ja teraz dążę do 9/16, ale ciągle kusi mnie 9/38. Może kiedyś jeszcze się skuszę. Ale tak jak pisze morelle, nie jest to żółty kolor, tylko naprawdę ciekawy, pszeniczny miód z połyskiem perłowym. Wstawię fotkę z tego koloru ( pare dni po farbowaniu ). Tylko tak jak mówię - u mnie nakładany na rozjaśnione włosy. Teraz w sumie żałuję, że nie trzymałam się tego koloru, lub 9/38, bo zrobiłam sobie 8/71, potem 8/0 ( wyszedł mi wstrętnie żółto ) i teraz próbuję wrócić do jaśniejszej 9, ale jeszcze mi wychodzi to żółtko z 8/0.
morelle, wstaw proszę fotkę z 9/38, na jakie włosy nakładasz? Naturalnie masz blond czy brąz?
ismenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 10:37   #53
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Teraz mam ciemny braz w swietle dziennym wlosy sa rude W szfeczce czeka na rozjasniacz Elgon Blue Bleach DO kolestonu zamowilam wode 6% mam nadzieje, ze tyle wystarczy...
no skoro najpierw rozjaśnisz to 6% powinien spokojnie starczyć i na kolorze który masz ( po rozjaśnieniu pewnie zrudzieją) może ten 8.38 nawet fajnie wyjść, bo 8 powinna Ci zgasić trochę rudości
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 12:00   #54
ismenka
Zakorzenienie
 
Avatar ismenka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 761
Dot.: Wella Koleston Blondy

Też mi się wydaje, że na rozjaśnionych włosach powinna wyjść ładnie. Jak już zrobisz wstaw fotki z efektem
ismenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 13:13   #55
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Czy masz jakies fotki po malowaniu
Moze wiesz jak wychodzi 8.38 ile czasu najlepiej trzymac ta farbe 30min wystarczy? A i jeszcze jedno pytanie jakiej wody uzywalas?
Fotek na razie nie mam, zrobię do jutra. Wody używam 9%. Jeśli kładzież farbę na już rozjaśnioną rsztę włosów, to wystarczy nawet 10 min. z wodą 6%. A na odrostach trzeba wodę wyższą przy ciemniejszych włosach i tyrzymamy wtedy tak jak pisze na ulotce.

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez ismenka Pokaż wiadomość
milka, ja miałam 8/38 i wyszedł bardzo ładnie, rzeczywiście u mnie był trochę złotawy, ale jak teraz sobie oglądam zdjęcia to uważam, że był ładny. Tylko, że ja nakładałam na bardzo rozjaśnione włosy ( po dekoloryzacji ). Bo podejrzewam, że jak nałożysz na naturalne włosy brązowe to wyjdą ciemniej niż na palecie. Ja teraz dążę do 9/16, ale ciągle kusi mnie 9/38. Może kiedyś jeszcze się skuszę. Ale tak jak pisze morelle, nie jest to żółty kolor, tylko naprawdę ciekawy, pszeniczny miód z połyskiem perłowym. Wstawię fotkę z tego koloru ( pare dni po farbowaniu ). Tylko tak jak mówię - u mnie nakładany na rozjaśnione włosy. Teraz w sumie żałuję, że nie trzymałam się tego koloru, lub 9/38, bo zrobiłam sobie 8/71, potem 8/0 ( wyszedł mi wstrętnie żółto ) i teraz próbuję wrócić do jaśniejszej 9, ale jeszcze mi wychodzi to żółtko z 8/0.
morelle, wstaw proszę fotkę z 9/38, na jakie włosy nakładasz? Naturalnie masz blond czy brąz?
Moje włosy to brąz, fotkę do jutra zrobię. Używam mieszanki pół na pół 12.89 i 9.38 |+ 10.38. Samo 12.89 wychodzi zbyt zimno i płasko, a także trochę za jasno. Dodatek tych dwóch ostatnich dodaje odcieniowi ogólnemu charakteru. 8.38 też używałam, wychodzi jak u ciebie na fotce. Masz rację pisząc o zalecie tego koloru. Dodatek cyfr 38 dowodzi, że ten odcień MUSI być z natury złotawy. Ale dzięki temu włosy wyglądają naprawdę naturalnie i mają w dodatku ciekawą popielatą poświatę. Nie jest to jednak żółć. Dziewczyny, jesli oczekujęcie z drżeniem serca srebrnego, zimnego blondu, to zawsze będziecie rozczarowane i efekt końcowy będzie wam sie kojarzył z kurczakiem. A zwłąszcza, gdy całość włosów macie przejaśnioną do biełego. Prawem kontrastu zawsze zobaczycie żółtko. Koleston jajecznicy nie robi, naprawdę.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 16:58   #56
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Wella Koleston Blondy

ismenka na tym zdjatku jaki masz kolorek 8.38 ?


Jestem juz po rozjasnianiu i malowaniu. Zawiodlam sie na tej farbie ...Po rozjasnieniu mialam u nasady glowy bardzo jasny blond prawie ze bialy, wlosy ponizej byly bardzo jasno miedziane z przeswitami jasnego bladu. Sadzilam ze ta farba rozjasni mi ten kolorek w koncu po to ja kupilam, zeby wyszedl blad ... Tym czasem jeszcze bardziej przyciemnila mi wlosy nawet te u nasady co byly bialutkie teraz sa rude Pozniej wrzuce fotle chociaz nie ma czego podziwiac zalamka

Edytowane przez *milka*
Czas edycji: 2010-01-12 o 17:03
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 18:23   #57
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
ismenka na tym zdjatku jaki masz kolorek 8.38 ?


Jestem juz po rozjasnianiu i malowaniu. Zawiodlam sie na tej farbie ...Po rozjasnieniu mialam u nasady glowy bardzo jasny blond prawie ze bialy, wlosy ponizej byly bardzo jasno miedziane z przeswitami jasnego bladu. Sadzilam ze ta farba rozjasni mi ten kolorek w koncu po to ja kupilam, zeby wyszedl blad ... Tym czasem jeszcze bardziej przyciemnila mi wlosy nawet te u nasady co byly bialutkie teraz sa rude Pozniej wrzuce fotle chociaz nie ma czego podziwiac zalamka
1) farba farby nie rozjaśni, wiec nic dziwnego ze nie rozjaśniło tych miedziano-jasno blond
2) poziom 8 mimo iż jest blondem to nie jest jasny, wiec to normalne ze Ci przyciemniła włosy, zeby białe zostały białe musiałabyć chyba co najmniej 10 poziomu użyć
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 18:45   #58
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
ismenka na tym zdjatku jaki masz kolorek 8.38 ?


Jestem juz po rozjasnianiu i malowaniu. Zawiodlam sie na tej farbie ...Po rozjasnieniu mialam u nasady glowy bardzo jasny blond prawie ze bialy, wlosy ponizej byly bardzo jasno miedziane z przeswitami jasnego bladu. Sadzilam ze ta farba rozjasni mi ten kolorek w koncu po to ja kupilam, zeby wyszedl blad ... Tym czasem jeszcze bardziej przyciemnila mi wlosy nawet te u nasady co byly bialutkie teraz sa rude Pozniej wrzuce fotle chociaz nie ma czego podziwiac zalamka
Rozjaśnianie farbą farby najczęściej nie kończy się powodzeniem.

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
1) farba farby nie rozjaśni, wiec nic dziwnego ze nie rozjaśniło tych miedziano-jasno blond
2) poziom 8 mimo iż jest blondem to nie jest jasny, wiec to normalne ze Ci przyciemniła włosy, zeby białe zostały białe musiałabyć chyba co najmniej 10 poziomu użyć
Święte słowa. 8.38 pięknie mi kiedyś wypigmentował zbyt rozjaśnione włosy. Z pewnością jest po prostu jasnym blondem ale nie bardzo jasnym, czy też rozświetlonym.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 20:51   #59
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: Wella Koleston Blondy

I wtopa, zebym wiedziala to bym nie kupywala tego kolestonu gorzej zmasakrowal mi wlosy od rozjasniacza
Powiedzcie mi dziewczyny co zrobic, zeby pozbyc sie tego ohydnego rudzielca Zostaly mi jeszcze dwie saszetki rozjasniacza, ale nie uzyje go teraz bo wogle strace wlosy ledwo je rozczesalam po malowaniu sa b.suche ...
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 08:03   #60
ismenka
Zakorzenienie
 
Avatar ismenka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 761
Dot.: Wella Koleston Blondy

morelle, w takim razie czekam na fotki.
*milka*, dziewczyny mają rację. Poza tym poziom 8 naprawdę nie jest jasny, u mnie wyszedł jasno bo miałam rozjaśnione włosy, ale przy samej skórze, gdzie był kładziony na naturalne ( mysi blond ) był ciemniejszy i bardziej złotawy. Ja chodzę do zaufanej fryzjerki, bo sama nie bardzo się na tym znam. Chyba najlepiej by było, gdybyś poszła do fryzjera, moim zdaniem nie powinnaś teraz nakładać tego rozjaśniacza, bo wykończysz te włosy. Na zdjęciu mam 8/38.
ismenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-26 17:36:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.