Wella Koleston Blondy - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-06, 20:54   #601
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wella Koleston Blondy

oki zamówiłam ten 9/16 Farbowanie za jakiś czas (hmm 2-3 tyg). Jak przypili mnie wcześniej to pokażę efekty
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:13   #602
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Wella Koleston Blondy

Kupiłam 12/22 i pofarbowałam przed chwilą SAMA pierwszy raz. Włosy już spłukałam i nałożyłam maskę nawilżającą na 30 min. Już widzę pierwsze niedociągnięcia, eh :<
Kolor wyszedł bardzo BURY aż zatęskniłam za moim ciepłym blondem
Teraz widzę, że to chyba był błąd...
Jaką farbę nałożyć aby naprawić odcień?
Oczywiście tym razem pójdę do fryzjerki z tą farbą...
Chciałabym mieć coś takiego: ...

Ok. Włosy prawie wyschły i teraz widzę, że są w odcieniu MARTWEJ BUREJ ZIELENI...
No cóż, dziękuję osobie, która mi poleciła farbę 12/22 xD
Chciałam chłodny kolor to mam hah!

Ogólnie nie polecam tego odcienia!!! noł noł noł !!!

Przeczytałam gdzieś, żeby nałożyć koncentrat pomidorowy na 2h i tak jutro zrobię. Zamówiłam też 12/89... 23 stycznia idę na wesele i nie mogę wyglądać jak GLON ;(

truskawkowawiosna gdybym tylko przeczytała twój post przed farbowaniem! a tu klops! no nic, ratujemy wać panno bo w czapce na wesele nie wypada, chociaż może jakiś gustowny kapelusz?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg large.jpg (43,4 KB, 89 załadowań)
__________________
You are not alone dear loneliness.

Edytowane przez cassie91910
Czas edycji: 2016-01-10 o 22:42
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 01:20   #603
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wella Koleston Blondy

No to wspołczuję, bo glonów nie znoszę na głowie
Z tym koncentratem to trochę bez sensu się męczyć, bo i tak da krótkotrwały efekt. Lepiej już tonować kosmetykami, nawet czerwoną szamponetką rozcieńczoną odżywką.

Kup sobie na szybko czerwoną piankę Venita albo różową płukankę Joanny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...wa.html&next=1 Powinna być np. w Naturze i małych drogeriach. 5 zł za nią dałam, więc niedużo. Typowo różowych włosów się nie uzyska (za mało skoncentrowana), ale idealnie się nadaje do korygowania zieleni, bo zawiera czerwony barwnik.

Glonik z 12/22 powinien powoli spełzać, ale radziłabym Ci całkowicie się go pozbyć zanim nałożysz 12/89 A najbardziej Ci polecam znaleźć dobrego kolorystę zanim nałożysz kolejną trwałą farbę. Jak Ci już pisałam w innym wątku: czasem lepiej machnąć kąpiel rozjaśniającą na dobrym rozjaśniaczu i niskim oxy niż pakować kolejny raz superblond. Farbą naprawdę ciężko pozbyć się starego pigmentu, nawet używając superblondu i wysokiego oxy. Włosy staną się ruiną, a nie zbliżą się do bieli. Ja już sobie biel wybiłam z głowy, bo chcę mieć włosy w dobrej kondycji. Wystarczają mi już bardzo jasne

Kupiłam jakiś czas temu Koleston 12/61 i już nie mogę się doczekać wypróbowania

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2016-01-11 o 01:26
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 01:29   #604
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
No to wspołczuję, bo glonów nie znoszę na głowie
Z tym koncentratem to trochę bez sensu się męczyć, bo i tak da krótkotrwały efekt. Lepiej już tonować kosmetykami, nawet czerwoną szamponetką rozcieńczoną odżywką.

Kup sobie na szybko czerwoną piankę Venita albo różową płukankę Joanny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...wa.html&next=1 Powinna być np. w Naturze i małych drogeriach. 5 zł za nią dałam, więc niedużo. Typowo różowych włosów się nie uzyska (za mało skoncentrowana), ale idealnie się nadaje do korygowania zieleni, bo zawiera czerwony barwnik.

Glonik z 12/22 powinien powoli spełzać, ale radziłabym Ci całkowicie się go pozbyć zanim nałożysz 12/89

A ja mam 12/61 i już nie mogę się doczekać wypróbowania
Krótkotrwały efekt tzn. do następnego mycia? Sugerowałam się tym blogiem: http://angel-hairs.blogspot.com/2013...obaczenia.html
Też bym chciała taki efekt... Nie ufam kosmetykom Joanny, bo mam szampon fioletowy i myłam nim włosy 2x w tygodniu przez 3 tygodnie i nie zrobił NIC ;/ Jedyny plus to ładnie pachnie -,-
Pianki Venity przecież są trwale farbujące! A ja nie chcę mieć czerwonych włosów!!!
Jedyne co mogę jeszcze kupić to szampon do włosów rudych z czerwonym barwnikiem w składzie... albo wypłukać kolor szamponem przeciwłupieżowym, lub fryzjer i pigmentacja i to ostatnie to chyba najlepsze co mogę zrobić
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 01:58   #605
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
Krótkotrwały efekt tzn. do następnego mycia? Sugerowałam się tym blogiem: http://angel-hairs.blogspot.com/2013...obaczenia.html
Też bym chciała taki efekt... Nie ufam kosmetykom Joanny, bo mam szampon fioletowy i myłam nim włosy 2x w tygodniu przez 3 tygodnie i nie zrobił NIC ;/ Jedyny plus to ładnie pachnie -,-
Pianki Venity przecież są trwale farbujące! A ja nie chcę mieć czerwonych włosów!!!
Jedyne co mogę jeszcze kupić to szampon do włosów rudych z czerwonym barwnikiem w składzie... albo wypłukać kolor szamponem przeciwłupieżowym, lub fryzjer i pigmentacja i to ostatnie to chyba najlepsze co mogę zrobić
Co do Angel to sobie zerknij na posty z marca. Po tej akcji z przecierem pomidorowym i tak ściągała zieleń kąpielą rozjaśniającą. Przecier to po prostu pigment, który przykryje chwilowo zieleń. Męczyć się z nim można, ale po co skoro można krócej i może nawet taniej syntetycznymi barwnikami.

Pianka Venita dodana w małych ilościach do odżywki tonuje włosy. Nie pisałabym tego, gdybym nie wypróbowała na własnych włosach. Czerwonych włosów nigdy nie miałam.

To co proponujesz z szamponem to przecież to samo co ja proponuje tj. wprowadzić syntetyczny, nieutlenialny barwnik, aby przykrył zieleń, żeby można było wyglądać jak człowiek na imprezie. Trwale problemu to nie rozwiąże, ale przynajmniej nie będziesz straszyć zielenią.
W tonowaniu rozchodzi się o ilość pigmentu, którą dostarczysz jednorazowo.

A pigmentację się robi w przypadku, gdy nie planujemy drastycznie zmieniać kolorów. W innym wątku pisałaś, że chcesz włosy dalej rozjaśniać najlepiej do bieli. To bez sensu w takim razie.

Dobry fryzjer, tego Ci życzę, ale pewnie zrobisz po swojemu Na wizażu jest dziewczyna, która swoje piękne mocne włosy rozjaśnianiem skróciła bez nożyczek. Nie będę tu rzucać nickiem, ale pewnie niektórzy kojarzą. Farba za farbą, a potem szok, że skróciły się o kilkanaście cm.

Przepraszam za wielki offtop Jak ktoś coś ma do powiedzenia na temat farb Koleston to proszę się odzywać Ciekawi mnie jeszcze ta 12/11, ale jak na złość nigdy jej nie widuję w hurtowni.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2016-01-11 o 02:03
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 02:17   #606
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Co do Angel to sobie zerknij na posty z marca. Po tej akcji z przecierem pomidorowym i tak ściągała zieleń kąpielą rozjaśniającą. Przecier to po prostu pigment, który przykryje chwilowo zieleń. Męczyć się z nim można, ale po co skoro można krócej i może nawet taniej syntetycznymi barwnikami.


Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Pianka Venita dodana w małych ilościach do odżywki tonuje włosy. Nie pisałabym tego, gdybym nie wypróbowała na własnych włosach. Czerwonych włosów nigdy nie miałam.
Jednak boję się tej pianki, jest mocno intensywna a ja mam skłonności do przesadyzmu

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
To co proponujesz z szamponem to przecież to samo co ja proponuje tj. wprowadzić syntetyczny, nieutlenialny barwnik, aby przykrył zieleń, żeby można było wyglądać jak człowiek na imprezie. Trwale problemu to nie rozwiąże, ale przynajmniej nie będziesz straszyć zielenią.
W tonowaniu rozchodzi się o ilość pigmentu, którą dostarczysz jednorazowo.
A masz jakiś pomysł aby trwale te włosy odbarwić? Mogę je myć szamponem przeciwłupieżowym, mam też maskę Biovax do włosów blond z miodem i cytryną, zamówiłam farbę z serii tych ciepłych, jednak farbować się odważę raczej dopiero za 3 tyg. chociaż włosów nie mam zniszczonych, przynajmniej na takie nie wyglądają, mokre są lejące i jak tafla wody, po spłukaniu farby były bardzo gładkie i łatwo dały się rozczesać bez odżywki. Mam wielką nadzieję, że ten kolor się wypłucze, jest bardziej szaro-bury niż zielono-zielony , może płukanka z 1 cytryny i tym podobne sposoby? Moje włosy miały dużo ciepłego pigmentu, ogólnie trudno mi było kiedykolwiek je ochłodzić bo nawet brązy miałam ciepłe.

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
A pigmentację się robi w przypadku, gdy nie planujemy drastycznie zmieniać kolorów. W innym wątku pisałaś, że chcesz włosy dalej rozjaśniać najlepiej do bieli. To bez sensu w takim razie.
Teraz to mnie ucieszy nawet ciepły jasny blond, nawet taki jak miałam wcześniej... Żałuję, że od razu nie kupiłam 12/89, były by nadal jasne i ciepłe, mogłabym je ochładzać gencjaną lub szamponem z Marion fioletowym... Ale trudno, teraz się ratuję

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Dobry fryzjer, tego Ci życzę, ale pewnie zrobisz po swojemu Na wizażu jest dziewczyna, która swoje piękne mocne włosy rozjaśnianiem skróciła bez nożyczek. Nie będę tu rzucać nickiem, ale pewnie niektórzy kojarzą. Farba za farbą, a potem szok, że skróciły się o kilkanaście cm.

Przepraszam za wielki offtop Jak ktoś coś ma do powiedzenia na temat farb Koleston to proszę się odzywać Ciekawi mnie jeszcze ta 12/11, ale jak na złość nigdy jej nie widuję w hurtowni.
Nie używam rozjaśniaczy, nigdy i nie mam zamiaru! Malowałam się od zawsze jaśniejszymi farbami, które i tak rozjaśniały o ton/dwa i tak stopniowo schodziłam z czerni, teraz nie które pasemka mam nawet białe...

Położyłam farbę drugi raz w ciągu dwóch miesięcy, nie farbuję częściej niż raz na miesiąc, 3 x w tygodniu maski, oleje...

No i dopiero teraz zauważyłam, że ta farba 12/22 to jest MAT... czyli klapa totalna Czemu takich info nie znalazłam wcześniej w necie? Googlowałam ją, porównywałam zdjęcia, szukałam na blogach i nic... Jedyne czym się teraz mogę wzorować to to:
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1447698184
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 02:24   #607
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Wella Koleston Blondy

No ok, może są zniszczone... teraz dopiero to zauważyłam ;( Piękny stożek siana
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12557231_1116113555066145_1076922978_o.jpg (122,5 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12544786_1116113535066147_2049509797_o.jpg (109,8 KB, 88 załadowań)
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-13, 09:42   #608
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Wella Koleston Blondy


Kochane, chcę z ombre wrócić do jasnego blondu. Włoski moje teraz są jak na zdjęciu (świeżo po myciu w świetle dziennym i jedno z lampą).

Na początku ombre było piękne i chłodne, teraz niestety jakby "zrudziało". Chciałabym uzyskać na włosach jasny chłodny blond. Do tych rudości domyślam się, ze muszę użyć jakiejś farby z fioletowymi pigmentaki, tylko pytanie której dokładnie???

Jaki numerek lub jakie numerki kolestonu do wymieszania możecie mi polecić, abym uzyskała w miarę pożądany efekt?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20151228_085709.jpg (101,7 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151228_085100.jpg (76,7 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151228_085136.jpg (71,5 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151228_085140.jpg (80,7 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151228_085151.jpg (82,8 KB, 45 załadowań)
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 13:51   #609
Malawi7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wella Koleston Blondy

Hejka,

chciałabym prosić o radę. Ostatnio włosy farbowałmi fryzjer i użył farb 11.60+11.80 (pół na pół) na 12% wodzie, teraz nie mam możliwości udać się do tego samego fryzjera, nie mam pojęcia jakich używał farb, ale widziałam, że sporo z Was chwali farby Welli, tylko kompletnie nie wiem jaki odcień powinnam wziąć, nie ma takich jak używał fryzjer....
nie zależy mi na białych włosach, chciałabym jedynie nieżółte i nie rude

Odrost mam na poziome 7-8, poradzicie co kupić i położyć?
Malawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 15:14   #610
ewezka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Wella koleston blondy ...

Witam ,
chciałam odnowić wątek farbowania włosów w domku.
Ostatnio jakoś wizyty u fryzjera daleko się mają do moich wymarzonych oczekiwań, więc postanowiłam w nowym roku sama zrobić coś z moim blondem. Kilka lat temu już miałam "przygodę" z farbą wella koleston kolory 12/89 i 12/96, w sumie nie bardzo pamiętam dlaczego przestałam się sama farbować.
Ale do rzeczy , wczoraj nastał ten dzień ( farba leżała na półce ze 3 tygodnie zanim sie odważyłam jej użyć) mówię o welli koleston 12/96 i nałożyłam farbę z oxy 12 na tył i 9 przód. Spodziewałam się że bedzie podobnie jak kilka lat temu ale wyszło tak ciepło rudo różowo. Z tego co pamietam już się przydarzyła taka historia jeden z koleżanek z forum kilka lat temu ale jakos nie potrafie odszukać rozwiązania, a wiem że jest tu sporo koleżanek, które znają się na farbowaniu. Proszę o poradę co z tym fantem zrobić, czy poczekac do kolejnego farbowania i pochodzic z tym rożem czy coś na to położyc , coś co zrobiłoby z tego jakis perłowy blond. Pozdrawiam
ewezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 19:21   #611
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wella koleston blondy ...

Cytat:
Napisane przez ewezka Pokaż wiadomość
Witam ,
chciałam odnowić wątek farbowania włosów w domku.
Ostatnio jakoś wizyty u fryzjera daleko się mają do moich wymarzonych oczekiwań, więc postanowiłam w nowym roku sama zrobić coś z moim blondem. Kilka lat temu już miałam "przygodę" z farbą wella koleston kolory 12/89 i 12/96, w sumie nie bardzo pamiętam dlaczego przestałam się sama farbować.
Ale do rzeczy , wczoraj nastał ten dzień ( farba leżała na półce ze 3 tygodnie zanim sie odważyłam jej użyć) mówię o welli koleston 12/96 i nałożyłam farbę z oxy 12 na tył i 9 przód. Spodziewałam się że bedzie podobnie jak kilka lat temu ale wyszło tak ciepło rudo różowo. Z tego co pamietam już się przydarzyła taka historia jeden z koleżanek z forum kilka lat temu ale jakos nie potrafie odszukać rozwiązania, a wiem że jest tu sporo koleżanek, które znają się na farbowaniu. Proszę o poradę co z tym fantem zrobić, czy poczekac do kolejnego farbowania i pochodzic z tym rożem czy coś na to położyc , coś co zrobiłoby z tego jakis perłowy blond. Pozdrawiam
Sądzę, że ten róż szybko się spłucze.

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Malawi7 Pokaż wiadomość
Hejka,

chciałabym prosić o radę. Ostatnio włosy farbowałmi fryzjer i użył farb 11.60+11.80 (pół na pół) na 12% wodzie, teraz nie mam możliwości udać się do tego samego fryzjera, nie mam pojęcia jakich używał farb, ale widziałam, że sporo z Was chwali farby Welli, tylko kompletnie nie wiem jaki odcień powinnam wziąć, nie ma takich jak używał fryzjer....
nie zależy mi na białych włosach, chciałabym jedynie nieżółte i nie rude

Odrost mam na poziome 7-8, poradzicie co kupić i położyć?
Spróbuj 12.61
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-18, 07:56   #612
ewezka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Wella Koleston Blondy

narazie mija tydzien i jakoś nie bardzo się róż wypłukuje, choć to może zbyt krótki czas. A doradźcie mi kochane kobitki czy następne farbowanie mogę dać 12/89? bo czytałam że można je ze sobą łączyć , więc chyba mogę na ten ciepło różowy kolor ( a miejscami mam wrażenie wpada w rudawy, na szczęscie tylko sam odrost) położyć perłe czyli 12/89? ale oxy 12 czy 9?
ewezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 23:44   #613
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez ewezka Pokaż wiadomość
narazie mija tydzien i jakoś nie bardzo się róż wypłukuje, choć to może zbyt krótki czas. A doradźcie mi kochane kobitki czy następne farbowanie mogę dać 12/89? bo czytałam że można je ze sobą łączyć , więc chyba mogę na ten ciepło różowy kolor ( a miejscami mam wrażenie wpada w rudawy, na szczęscie tylko sam odrost) położyć perłe czyli 12/89? ale oxy 12 czy 9?
12/89 lubi wychodzić ciepło na odroście.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 07:47   #614
ewezka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Wella Koleston Blondy

No to jaki kolor proponujesz? a co myslicie o 10.16?? słyszałam o nim dobre opinie z oxy 12.
ewezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 13:01   #615
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez ewezka Pokaż wiadomość
No to jaki kolor proponujesz? a co myslicie o 10.16?? słyszałam o nim dobre opinie z oxy 12.
Chyba go miałam ale mnie nie zachwycił. Ale to nie znaczy, że nie możesz spróbować. Ja proponowałabym 12.61.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 16:58   #616
ewezka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Wella Koleston Blondy

Zakupilam wlasnie kolor jak mi radzilaś tzn.12.61 , ale wzielam.tez 12/89, powiedz mi kochana czy połączyć je pol na pol, czy zrobic.samo 12/61, oxy 9 czy pokusic sie na 12. 😬
ewezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 19:53   #617
EmkaEmilka
Przyczajenie
 
Avatar EmkaEmilka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1
Dot.: Wella Koleston Blondy

Witajcie baaaaaaaaaardzo proszę o konsultację..
Mam półdługie włosy i tak jak na reszcie włosów mam ok kolor włosów czyli taki co mi odpowiada-perłowy,ale mój odrost jest przechodzący w jasny rudy (inna farba nie dała rady rozjaśnić pozostałości po szamponie koloryzującym).
Więc pytanie brzmi dla Was jaki odcień bym mogła nałożyć z Welli koleston?
Z góry dziękuję za rady.
EmkaEmilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 15:19   #618
ewezka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Wella Koleston Blondy

Jesli masz jasny rudy to mozesz smialo klasc 12/61 to jest fiolet popiel, na rodosci idealny jest popiel bo wybija rudy. Ja dalam sobie do tego 12/89 to jest perla fiolet i na wodzie 12 wyszlo tak bezowo perlowo, mimo ze wczesniejsza proba z samy 12/96 wyszla rudo rozowo tak teraz jestem zadowolona. Trzeba probowac i.znalesc swoj ideal, ja mysle.jestem.bliska swojego idealu aczkolwiek jeszcze troche jest za bezowo a mniej perlowo, mysle ze nastepnym razem dam wiecej 12/89.
ewezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 08:16   #619
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez ewezka Pokaż wiadomość
Jesli masz jasny rudy to mozesz smialo klasc 12/61 to jest fiolet popiel, na rodosci idealny jest popiel bo wybija rudy. Ja dalam sobie do tego 12/89 to jest perla fiolet i na wodzie 12 wyszlo tak bezowo perlowo, mimo ze wczesniejsza proba z samy 12/96 wyszla rudo rozowo tak teraz jestem zadowolona. Trzeba probowac i.znalesc swoj ideal, ja mysle.jestem.bliska swojego idealu aczkolwiek jeszcze troche jest za bezowo a mniej perlowo, mysle ze nastepnym razem dam wiecej 12/89.
A jaki masz odrost? Tzn na jakim poziomie? Chcę teraz robić 12/89 właśnie i myślę nad oxy

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-15, 12:13   #620
ewezka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
A jaki masz odrost? Tzn na jakim poziomie? Chcę teraz robić 12/89 właśnie i myślę nad oxy

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
Ja mam ciemny blond, taki mysi mysle na poziomie 7,
ja za pierwszym razem użyłam oxy 9 i złapało rudo różowo, z tym że pewnie to wina koloru jaki wybrałam 12/96, a teraz jak robiłam tydzień temu to dałam oxy 12 z Joanny i włosy mam wrażenie niezniszczone wcale, mięciutkie błyszczące, ale robiłam sam odrost i malaks na koniec, ale jednak widzę że to jeszcze nie to co chciałam uzyskać....chyba jednak będę musiała pokusić się o wizytę u fryzjera i 200 zł w plecy echh
ewezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-10, 09:17   #621
Zanetamalami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Wella Koleston Blondy

Mozna jakies zdj jaki jest kolor nat. Wlosow?I ja.chwycilo.po farbowaniu ? Ja mam zawsze problem.ze jakies rude wychodza a nat kolor ma.ciemny blond rozjasniaja sie jakos dziwnie.... I mysle.sama.zrobic.12.89 12.61 I zeby nie wyszlo zolto nic... 12.11 dolozyc .. z 9%oxy co.Wy na to ?
Zanetamalami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 19:19   #622
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez Zanetamalami Pokaż wiadomość
Mozna jakies zdj jaki jest kolor nat. Wlosow?I ja.chwycilo.po farbowaniu ? Ja mam zawsze problem.ze jakies rude wychodza a nat kolor ma.ciemny blond rozjasniaja sie jakos dziwnie.... I mysle.sama.zrobic.12.89 12.61 I zeby nie wyszlo zolto nic... 12.11 dolozyc .. z 9%oxy co.Wy na to ?
Lepiej użyć połączenia popielu i perły, Sam popiel, a tym bardziej podwójny popiel przy opornych włosach nie da chłodu na odroście, za to mocno ochłodzi długości. W ten sposób powstały kontrast podkreśli żółć lub rudość. Znam to z autopsji. 12.89 lubi dawać na odroście ciepły odcień. Lepszy będzie 12.61.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 21:03   #623
milenanaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Wella Koleston Blondy

Hej , od jakiegos czasu probuje dobrac odpowiedni kolor, ale widze , ze zle sie do tego zabieram, bo wpierw probowalam z farbami X pozniej z Y i ostatecznie chce postawic na welle i probowalac wyłacznie z nimi.

obecnie mam kolor podobny do zdjecia nr 1, raczej cieply, wpadajacy w zółć
odrost raczej ciemny blond mysi i zawsze nawet u fryzjera po farbowaniu wychodzil kolor miodowy.

chcialabym uzyskac kolor podobny do zdjecia nr 2 raczej zimniejszy, popielaty ? chcialabym pozbyc sie tej zoltej poswiaty ;/
do tej pory uzywalam farb na poziomie 10 ale czytajac wasze podpwiedzi mysle nad 12

12,89
12,81 czy te dwa zmieszac czy raczej probowac jedna farba ? z woda 9 ?
moze cos innego sprobowac ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (93,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6-jasny-braz-wlosy-naturalne-europejskie-50cm-remy-do-microringow.jpg (43,0 KB, 34 załadowań)
milenanaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-04, 18:28   #624
lucy lu
Raczkowanie
 
Avatar lucy lu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 212
Dot.: Wella Koleston Blondy

Hej dziewczyny. Pierwszy raz zamówiłam farbę profesjonalna. Nie chcę super jasnych włosów, a raczej średni /jasny blond. Swój naturalny mam ciemny blond na poziomie 8. Chcę mieć poziom 9. Zamówiłam koleston 12.11 i do tego wodę 6 procent. Czy wyjdzie mi blond na poziomie 9, jeśli moje włosy szybko się rozjasniaja?
lucy lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 09:42   #625
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez lucy lu Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Pierwszy raz zamówiłam farbę profesjonalna. Nie chcę super jasnych włosów, a raczej średni /jasny blond. Swój naturalny mam ciemny blond na poziomie 8. Chcę mieć poziom 9. Zamówiłam koleston 12.11 i do tego wodę 6 procent. Czy wyjdzie mi blond na poziomie 9, jeśli moje włosy szybko się rozjasniaja?
Musisz być przygotowana na to przede wszystkim, że to jest piękny ale szary blond. Obawiam się, że z wodą na tym poziomie nie rozjaśnisz włosów, a jedynie je stonujesz. Ale nie jestem ekspertem, być może osiągniesz cel. Tyle, że włosy, z uwagi na silny popiel będą wydawały się ciemniejsze.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 18:47   #626
Ashia676
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 15
Dot.: Wella Koleston Blondy

Potrzebuję pomocy.
Pisałam już w innych wątkach, ale teraz mam pytanie dotyczące stricte kolestonu.
A więc dzisiaj pofarbowałam się 12/96, no i efekt lipa.
Może zacznę od tego co zrobiłam ze swoimi włosami i gdzie teraz jestem.
A więc, pod koniec grudnia moje naturalne włosy sięgały mniej więcej trochę więcej niż połowa całej długości, reszta to były rozjaśniane i farbowane włosy ok. 1,5 roku wcześniej.
Zrobiłam na całe włosy kąpiel rozjaśniająca na 6% rozjaśniaczem z alfaparfu. Rozjaśniły się do żółtka. Na to położyłam 11.21 też z alfaparfu i efektu po tym prawie wcale nie było. Jedynie pojedyńcze pasma przybrały perłowy odcień, reszta pozostała nadal żółta.
(Sam efekt końcowy jaki chciałam uzyskać to była prawie biel, zdjęcie przykładowe w załączniku).
Po tej nieudanej próbie farbowania zrobiłam głupotę, i zrobiłam kolejną kąpiel, tym razem sklepowym rozjaśniaczem z londy. Po tym włosy zrobiły się jeszcze bardziej żółte z domieszką rudego. Położyłam na to garniera sensation 111 bodajże. Kolor wyszedł ładnie, dość chłodno (nie aż tak chłodno jak chciałam, ale podobało mi się), jedynie przy samym czubku głowy pozostały pojedyńcze dość żółtawe pasma, których nie mogłam się pozbyć żadną płukanką fioletową czy szamponem fioletowym (słynny fanola no yellow, meh).
Ale po prawie 2 msc kolor już nie był tak chłodnawy, ocieplił się, płukanki na te żółte pasma jak wspomniałam nie pomagały, a te jaśniejsze zazwyczaj robiły się niebiesko-fioletowe-szare pomimo małej ilości płukanki/gencjany.
No i farbowałam się dziś właśnie tym 12/96 zanim przeczytałam cały wątek tutaj (), a że na palecie wyglądał prześlicznie chłodno (przeciwnie do 12/16, który jest tutaj wychwalany za bycie chłodnym), a gdzieś wyczytałam, że wychodzi chłodno, to wzięłam go.
Teraz odrosty (ok. 1cm-1,5cm) są typowo RUDE, a reszta włosów wcale nie jest chłodna - część pasm jest taka beżowa, część bardziej ciepła, piaskowa - a do koloru jakiego chcę osiągnąć to tym włosom daaaaaaaleko.
Co robić? Czym pofarbować te tragiczne pomarańczowe odrosty, a w jaki sposób mogę te cholerne włosy ochłodzić, żeby w końcu przestały być CIEPŁE. Mam już dość ciepłego blondu, prześladuje mnie.
Bardzo proszę kogolwiek o jakiś feedback co robić, bo chyba zacznę chodzić w torbie na głowie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (52,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (73,6 KB, 21 załadowań)
Ashia676 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 01:46   #627
lucy lu
Raczkowanie
 
Avatar lucy lu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 212
Dot.: Wella Koleston Blondy

Dzięki Morelle. Jednak zamówiłam 9.1 do tego woda 9, lecz na początek zobaczę jak wyjdzie z 6.wlosy mi się łatwo rozjasniaja, a nie chce bardzo jasnych,wiec powinno być ok.
lucy lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-28, 17:06   #628
Madredeagua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 1
Dot.: Wella Koleston Blondy

Czesc ,rozjaśniłam włosy rozjasniaczem wyszło żółtko jak kurczak położyłam 10.16 i ok zakryło żółte ,ale wyszło mocno szare a ja wolę jednak taki hm perłowy blond ,jak to zrobić teraz??odczekam oczywiście ,ale co później rozjaśniać znowu???będę wdzięczna za podpowiedź bo czuję się jak babcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Madredeagua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-29, 08:13   #629
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez Madredeagua Pokaż wiadomość
Czesc ,rozjaśniłam włosy rozjasniaczem wyszło żółtko jak kurczak położyłam 10.16 i ok zakryło żółte ,ale wyszło mocno szare a ja wolę jednak taki hm perłowy blond ,jak to zrobić teraz??odczekam oczywiście ,ale co później rozjaśniać znowu???będę wdzięczna za podpowiedź bo czuję się jak babcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To się spłucze, spokojnie

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashia676 Pokaż wiadomość
Potrzebuję pomocy.
Pisałam już w innych wątkach, ale teraz mam pytanie dotyczące stricte kolestonu.
A więc dzisiaj pofarbowałam się 12/96, no i efekt lipa.
Może zacznę od tego co zrobiłam ze swoimi włosami i gdzie teraz jestem.
A więc, pod koniec grudnia moje naturalne włosy sięgały mniej więcej trochę więcej niż połowa całej długości, reszta to były rozjaśniane i farbowane włosy ok. 1,5 roku wcześniej.
Zrobiłam na całe włosy kąpiel rozjaśniająca na 6% rozjaśniaczem z alfaparfu. Rozjaśniły się do żółtka. Na to położyłam 11.21 też z alfaparfu i efektu po tym prawie wcale nie było. Jedynie pojedyńcze pasma przybrały perłowy odcień, reszta pozostała nadal żółta.
(Sam efekt końcowy jaki chciałam uzyskać to była prawie biel, zdjęcie przykładowe w załączniku).
Po tej nieudanej próbie farbowania zrobiłam głupotę, i zrobiłam kolejną kąpiel, tym razem sklepowym rozjaśniaczem z londy. Po tym włosy zrobiły się jeszcze bardziej żółte z domieszką rudego. Położyłam na to garniera sensation 111 bodajże. Kolor wyszedł ładnie, dość chłodno (nie aż tak chłodno jak chciałam, ale podobało mi się), jedynie przy samym czubku głowy pozostały pojedyńcze dość żółtawe pasma, których nie mogłam się pozbyć żadną płukanką fioletową czy szamponem fioletowym (słynny fanola no yellow, meh).
Ale po prawie 2 msc kolor już nie był tak chłodnawy, ocieplił się, płukanki na te żółte pasma jak wspomniałam nie pomagały, a te jaśniejsze zazwyczaj robiły się niebiesko-fioletowe-szare pomimo małej ilości płukanki/gencjany.
No i farbowałam się dziś właśnie tym 12/96 zanim przeczytałam cały wątek tutaj (), a że na palecie wyglądał prześlicznie chłodno (przeciwnie do 12/16, który jest tutaj wychwalany za bycie chłodnym), a gdzieś wyczytałam, że wychodzi chłodno, to wzięłam go.
Teraz odrosty (ok. 1cm-1,5cm) są typowo RUDE, a reszta włosów wcale nie jest chłodna - część pasm jest taka beżowa, część bardziej ciepła, piaskowa - a do koloru jakiego chcę osiągnąć to tym włosom daaaaaaaleko.
Co robić? Czym pofarbować te tragiczne pomarańczowe odrosty, a w jaki sposób mogę te cholerne włosy ochłodzić, żeby w końcu przestały być CIEPŁE. Mam już dość ciepłego blondu, prześladuje mnie.
Bardzo proszę kogolwiek o jakiś feedback co robić, bo chyba zacznę chodzić w torbie na głowie.
Na odrosty połóż farbę, która ma po kropce 1 czyli popiel. Po jedynce 2 czyli perła. Na przykład 12.12 Ducastel Subtil. Do kupienia w internecie, w sklepie LadySi. To bardzo skuteczna farba.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 21:00   #630
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Wella Koleston Blondy

Witajcie, potrzebuję pomocy.
Otóż: mój naturalny kolor włosów to brąz. Farbuję je wellą 12/11 i 12/89 + woda 12% ale wychodzą rudawe. Chcę je ochłodzić. I pytanie: czy na moich włosach (dość opornych i lubiących "pomarańczowieć") sprawdziłaby się farba 12/81, względnie wymieszana z inną (którą?)?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-26 17:36:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.