Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-08, 23:55   #4981
naanakov
Upiór z Czarnej Chaty
 
Avatar naanakov
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 191
GG do naanakov
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Kochane, potrzebuję Waszej pomocy, bo już zupełnie się pogubiłam w kolejności, a wszędzie czytam co innego:
Najpierw na twarz nakłada się olej(używam oleju z czarnuszki, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie) a dopiero później krem, czy na odwrót? I czy można je mieszać w dłoniach, a później razem nałożyć, czy nie jest to dobre rozwiązanie z jakiegoś powodu?
__________________
naanakov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 08:38   #4982
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez bizarrella Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, jestem po zakupach z zsk. Wydałam tam kupę kasy, ale kupowałam także dla koleżanek. Bede z czasem zdawać relacje z efektów. Co moge polecić z zsk, to olej z pestem malin, korund (rewelacja mieszam z olejami), natomiast nie podpasował mi olej z kiełków pszenicy, olej tamanu - ledwo skonczylam małą buteleczkę. Teraz zamówiłam olej z monoi, hydrolot rozany, olej z pachnotki i hydrolizat keratyny. Stosowałyście coś z tego?
U mnie się nie sprawdził ani olej z malin, ani korund, ani hydrolat różany. Daj znać o pozostałych

Cytat:
Napisane przez naanakov Pokaż wiadomość
Kochane, potrzebuję Waszej pomocy, bo już zupełnie się pogubiłam w kolejności, a wszędzie czytam co innego:
Najpierw na twarz nakłada się olej(używam oleju z czarnuszki, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie) a dopiero później krem, czy na odwrót? I czy można je mieszać w dłoniach, a później razem nałożyć, czy nie jest to dobre rozwiązanie z jakiegoś powodu?
Po prostu przetestuj, która opcja najbardziej odpowiada Twojej skórze, bo nie ma przeciwwskazań do żadnej z nich.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 09:52   #4983
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez bizarrella Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, jestem po zakupach z zsk. Wydałam tam kupę kasy, ale kupowałam także dla koleżanek. Bede z czasem zdawać relacje z efektów. Co moge polecić z zsk, to olej z pestem malin, korund (rewelacja mieszam z olejami), natomiast nie podpasował mi olej z kiełków pszenicy, olej tamanu - ledwo skonczylam małą buteleczkę. Teraz zamówiłam olej z monoi, hydrolot rozany, olej z pachnotki i hydrolizat keratyny. Stosowałyście coś z tego?
Tak, miałam kiedyś olej monoi, imho po prostu olej kokosowy, tylko z ładnym zapachem. I tak mam zawsze w domu olej kokosowy (jadalny) więc już później sobie odpuściłam kupowanie osobno do celów kosmetycznych. W sumie nie pamiętam jak na twarzy się sprawdzał, stosowałam go głównie na włosy i czasem na ciało, spoko ale na włosy inne rzeczy mi się lepiej sprawdzają, do ciała sporadycznie (nie mam suchej skóy więc regularnie isę nie smaruję) był dobry, ale bez rewelacji.

Keratynę chyba miałm w jakimś mleczku do włosów z BU, ale byłam rozczarowana, bo myślałam, że to jest takie mleczko ułatwiające rozczesywanie i zmięczające włosy, a ono było usztywniające, więc zamaist na końcówki, używałam go raczej przy głowie do układania włosów i nie w sumie nie wiem jak ta keratyna by u mnie działała.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-15, 09:04   #4984
Esiulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cześć!
Zamówiłam sobie z BU hydrolat truskawkowy (rozcieńczyłam 1:1), krem antyoksydacyjny i olejek myjący. Niestety odkąd zaczęłam je stosować (jakiś tydzień) co 2 dni wyskakują mi pryszcze - owszem, zmagałam się z trądzikiem, jednak jestem po udanej kuracji. To normalna reakcja na nowe kosmetyki, czy lepiej to odstawić?
Esiulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-15, 09:26   #4985
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Moze wycofaj wszystkie, odczekaj tydzien i wprowadzaj pojedynczo zeby dowiedziec sie co ewentualnie powoduje wysyp
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-15, 09:51   #4986
bizarrella
Rozeznanie
 
Avatar bizarrella
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 796
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

[QUOTE=Korah;61514746]U mnie się nie sprawdził ani olej z malin, ani korund, ani hydrolat różany. Daj znać o pozostałych



masz suchą skórę?ja muszę z korundem mocno uważać, max 1 raz w tyg używać, mocny zdzierak
__________________
PROSZĘ KLIKNIJ W MÓJ LINK!!!!!

bizarrella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-15, 09:57   #4987
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja uzywam sproszkowanej skaly wulkanicznej ale tez mi mocno skrobie
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-15, 10:20   #4988
bizarrella
Rozeznanie
 
Avatar bizarrella
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 796
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tak, miałam kiedyś olej monoi, imho po prostu olej kokosowy, tylko z ładnym zapachem. I tak mam zawsze w domu olej kokosowy (jadalny) więc już później sobie odpuściłam kupowanie osobno do celów kosmetycznych. W sumie nie pamiętam jak na twarzy się sprawdzał, stosowałam go głównie na włosy i czasem na ciało, spoko ale na włosy inne rzeczy mi się lepiej sprawdzają, do ciała sporadycznie (nie mam suchej skóy więc regularnie isę nie smaruję) był dobry, ale bez rewelacji.

Keratynę chyba miałm w jakimś mleczku do włosów z BU, ale byłam rozczarowana, bo myślałam, że to jest takie mleczko ułatwiające rozczesywanie i zmięczające włosy, a ono było usztywniające, więc zamaist na końcówki, używałam go raczej przy głowie do układania włosów i nie w sumie nie wiem jak ta keratyna by u mnie działała.

ten olejek monoi bardzo podobny do kokosowego faktycznie, ciekawił mnie zapach, ale dosyć szybko się ulatnia, ale zapach piękny, miła odmiana od czasami śmierdzących olejów jakich używam
Keratynką jestem zachwycona - najchętniej dodawałabym do wszystkiego, tylko trzeba z nią uważać, bo może obciążać włosy. Próbowałam na włosy (3 krople) z olejkiem oraz 4 krople odżywką (porcja dużego orzecha włoskiego) na pół godziny. Bardzo ładnie po niej błyszczą włosy. Będę testować w wyższych stężeniach, żeby zobaczyć które jest najlepsze, a Ty ile dawałaś keratyny i w jaki sposób nakładałaś?
__________________
PROSZĘ KLIKNIJ W MÓJ LINK!!!!!

bizarrella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-15, 13:07   #4989
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny z mieszaną cera, czy jest jakis olej, który rzeczywiście zwęża pory? Które oleje działają u Was rozpulchniajaco na cerę i nie polecacie?
Co powiecie o mieszance marchewkowy, tamanu i z pszenicy? Mam jeszcze z maku polnego i malinowy. Jakie mieszanki najbardziej lubicie? Każdego z osobna chyba do końca roku nie zużyje, dlatego chcę trochę pomieszac
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 00:13   #4990
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

aania88, wypróbowałaś hydrolat oczarowy? Genialny do mieszanej cery. W moim przypadku - nieco zwęża pory.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 12:23   #4991
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
aania88, wypróbowałaś hydrolat oczarowy? Genialny do mieszanej cery. W moim przypadku - nieco zwęża pory.
Tak, używałam i nie jest zły, choć jakiś super efektów nie zauważyłam, równie dobrze sprawuje się zwykły tonik z zielonej herbaty właśnie musze coś zrobić do przemywania, bo tonik z Ziaji się nie sprawdził i jadę na tych olejkach tylko...
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-16, 13:10   #4992
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

aania88, ja tamanu mieszałam z różą i byłam zachwycona, bo ta mieszanka bardzo łądnie zlikwidowała mi ślady po pryszczach Teraz z tamanu musze uważać, bo bardzo mi podrażnia oczy.

Co do zwężania porów - u mnie najlepiej działa maseczka z zielonej glinki. Same oleje u mnie się nie sprawdzają - ja mieszam z kwasem hialuronowym i rano buzia jest nawilżona, ale nie błyszcząca.

A przemywanie - próbowałaś ocet jabłkowy? Albo maceraty ziołowe w occie? (do twarzy oczywiście rozcieńczony), ładnie działa

Ja też mam pytanie, o pudry z BU. Dotychczas stosowałam tylko bambusowy, ale chciałam coś żeby nie było takiego tępego matu, i waham się między perłowym a mieszanką bambusowego i jedwabnego. Macie jakieś doświadczenia?
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 15:01   #4993
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
aania88, ja tamanu mieszałam z różą i byłam zachwycona, bo ta mieszanka bardzo łądnie zlikwidowała mi ślady po pryszczach Teraz z tamanu musze uważać, bo bardzo mi podrażnia oczy.

Co do zwężania porów - u mnie najlepiej działa maseczka z zielonej glinki. Same oleje u mnie się nie sprawdzają - ja mieszam z kwasem hialuronowym i rano buzia jest nawilżona, ale nie błyszcząca.

A przemywanie - próbowałaś ocet jabłkowy? Albo maceraty ziołowe w occie? (do twarzy oczywiście rozcieńczony), ładnie działa

Ja też mam pytanie, o pudry z BU. Dotychczas stosowałam tylko bambusowy, ale chciałam coś żeby nie było takiego tępego matu, i waham się między perłowym a mieszanką bambusowego i jedwabnego. Macie jakieś doświadczenia?
Ja tez oleje mieszam z ha a teraz przypomniałam sobie ze mam mleczan sodu i z nim też zaczynam
Z róży nie używałam nigdy, ale z malin jest chyba trochę podobny, wiec muszę wyprobowac. Kiedyś już używałam ale nie pamiętam czemu mi nie pasował...
Dzięki za przypomnienie o occie jablkowym, kiedyś używałam i juz od paru msc zbieram się żeby zrobić i znów zapomniałam
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 20:45   #4994
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Okazało się, że jest jeszcze ocet w piwnicy z tamtego roku, albo starszy, ale chyba dobry...idę mieszać tonik
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 20:54   #4995
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Mnie mieszanki oleju z HA zaczely czulac chociaz wszyscy mi powtarzaja ze to niemozliwe. Tak czy siak gęba czerwona jak burak po takim miksie
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-16, 22:31   #4996
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
A przemywanie - próbowałaś ocet jabłkowy? Albo maceraty ziołowe w occie? (do twarzy oczywiście rozcieńczony), ładnie działa

Ja też mam pytanie, o pudry z BU. Dotychczas stosowałam tylko bambusowy, ale chciałam coś żeby nie było takiego tępego matu, i waham się między perłowym a mieszanką bambusowego i jedwabnego. Macie jakieś doświadczenia?
Co do pudrów - mam porównanie. Faktycznie, bambus z jedwabnym mniej bieli, ale równie dobrze matuje. Może sprawdzić się u Ciebie lepiej. U mnie różnica nie była na tyle duża, żeby dopłacać, więc zostałam przy czystym bambusie

Co do octu jabłkowego - zachwyciłaś mnie tym pomysłem Popijam codziennie ocet jabłkowy przed spaniem (łyżka) ale nie wpadłam na przemywanie nim buźki.

Ciekawa jestem teraz takiego szybkiego serum: witamina C rozpuszczona w occie + żel HA... Poeksperymentować? Dotychczas rozpuszczałam witaminę C w wodzie/hydrolacie/kolagenie 100%... Czemu nie spróbować octu jabłkowego

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Mnie mieszanki oleju z HA zaczely czulac chociaz wszyscy mi powtarzaja ze to niemozliwe. Tak czy siak gęba czerwona jak burak po takim miksie
Po mixie olej + żel hialuronowy? Dziwne.. wrażliwa buzia u Ciebie chyba
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-17, 09:41   #4997
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem teraz takiego szybkiego serum: witamina C rozpuszczona w occie + żel HA... Poeksperymentować? Dotychczas rozpuszczałam witaminę C w wodzie/hydrolacie/kolagenie 100%... Czemu nie spróbować octu jabłkowego


Po mixie olej + żel hialuronowy? Dziwne.. wrażliwa buzia u Ciebie chyba

A jaka witamine C posiadasz? Bo kwasu askorbinowego podobno nie mozna rozpuszczac w czym sie chce bo niweluje sie jego dzialanie przez metale ciezkie. Jest malo stabilny. Co innego SAP. Wlasnie mi troche zostalo i mysle co tu zrobic
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-17, 16:01   #4998
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Mam witamine C lewoskrętną w proszku właśnie, z naturalissy, a nie SAP
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-17, 17:55   #4999
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Mnie mieszanki oleju z HA zaczely czulac chociaz wszyscy mi powtarzaja ze to niemozliwe. Tak czy siak gęba czerwona jak burak po takim miksie
Żele HA mają zazwyczaj jakiś konserwant więc jego bym winiła. Może wystarczy zmienić producenta HA?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-18, 14:40   #5000
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Żele HA mają zazwyczaj jakiś konserwant więc jego bym winiła. Może wystarczy zmienić producenta HA?

Moze. To tez chodzi o stezenie na pewno bo jak mieszam z olejem albo sam zel daje na buzie to na momencie czerwona sie robie. Jak dodaje pare kropel do kosmetyku to raczej jest ok
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-18, 15:25   #5001
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
A jaka witamine C posiadasz? Bo kwasu askorbinowego podobno nie mozna rozpuszczac w czym sie chce bo niweluje sie jego dzialanie przez metale ciezkie. Jest malo stabilny. Co innego SAP. Wlasnie mi troche zostalo i mysle co tu zrobic
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Mam witamine C lewoskrętną w proszku właśnie, z naturalissy, a nie SAP
Kochana, masz jakieś sprawdzone informacje do podzielenia się ze mną odnośnie rozpuszczania zwykłej witaminy C lewoskrętnej? Mi wydawało się, że najważniejsze to tylko aby rozpuszczać w typowo wodnej konsystencji - czy to w wodzie/hydrolacie/kolagenie płynnym...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-19, 08:35   #5002
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Generalnie to sama nigdy nienrozpuszczalam ale jest taki obszerny watk na wizazu o serum z witamina C. Najlepiej bym nie kombinowala inz woda mieszala tylko. Chodzi o to ze jak wejdzie w reakcje z metalami ciezkimi to traci stabilnosc czy cos takiego. Albo trzeba dodac czegos zeby ja ustabilizowac
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-19, 17:09   #5003
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Moze. To tez chodzi o stezenie na pewno bo jak mieszam z olejem albo sam zel daje na buzie to na momencie czerwona sie robie. Jak dodaje pare kropel do kosmetyku to raczej jest ok
Ewidentnie coś cię podrażnia i też obstawiałabym konserwant w żelu. Ja tak zareagowałam na zbyt duże stężenie ekologicznego konserwantu w proszku z ecospa.
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-19, 20:22   #5004
EmCa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 393
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

ha, napisałam posta i go nie ma... no to jeszcze raz:

witam się w tym wątku. Zaczęłam czytać wątek nr 1, ale jeszcze nie skońćzyłam... a pytanie mam:
mam dwa olejki: z pestek malin i oczaroy. Ten drugi na skórę głowy, ale na razie poprawy nie widzę. Maliny na twarz, na noc. Niestety wysusza mi drażliwe miejsca. W dodatku doczytałam, że rozjaśnia, a ja mam makijaż permanentny...
Czy możecie mi doradzić olejek, który nie rozjaśnia, a nada się do skóry: dojrzałej, wysuszonej, ale przetłuszczającej się, wrażliwej, z trądzikiem niewielkim...
Jakoś nie mogę się przekonać, po tym malinowym do olejków... nic mi fajnego nie robi
EmCa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-20, 12:32   #5005
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez EmCa Pokaż wiadomość
ha, napisałam posta i go nie ma... no to jeszcze raz:

witam się w tym wątku. Zaczęłam czytać wątek nr 1, ale jeszcze nie skońćzyłam... a pytanie mam:
mam dwa olejki: z pestek malin i oczaroy. Ten drugi na skórę głowy, ale na razie poprawy nie widzę. Maliny na twarz, na noc. Niestety wysusza mi drażliwe miejsca. W dodatku doczytałam, że rozjaśnia, a ja mam makijaż permanentny...
Czy możecie mi doradzić olejek, który nie rozjaśnia, a nada się do skóry: dojrzałej, wysuszonej, ale przetłuszczającej się, wrażliwej, z trądzikiem niewielkim...
Jakoś nie mogę się przekonać, po tym malinowym do olejków... nic mi fajnego nie robi
Dobór oleju to bardzo indywidualna sprawa, można tylko zgadywać jaki będzie najlepszy dla Twojej skóry.
Ja mogę ze swojej strony napisać, że bardzo dobrze reagowałam na arganowy, i z pachnotki. Lubiłam też z awokado a teraz ładnie mi się zachowuje konopny.
Bardzo polecam dwa artykuły o olejach z dwóch blogów - mademoiselleeve i ervish
http://mademoiselleevebloguje.blogsp...naturalne.html
http://ervish.blogspot.com/2015/03/o...-pryszcze.html
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-20, 14:30   #5006
EmCa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 393
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Bardzo Ci dziękuję, cenne artykuły. Dobrze wiedzieć, ze to nie dla każdego.
EmCa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-23, 14:14   #5007
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 701
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Prośba o założenie nowej części wątku
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.