Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-05, 21:17   #2311
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

czyli jak mam olej winogrinowy w domy to moge go dac na buźke bez rozcienczania? czy lepsza np. oliwa z oliwek ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 17:40   #2312
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
czyli jak mam olej winogrinowy w domy to moge go dac na buźke bez rozcienczania? czy lepsza np. oliwa z oliwek ?
To zależy jaką masz cere, jeśli tłusta, mieszaną, skłonna do zapychania to oliwe odradzam, jesli inna to możesz oba i sama zdecydujesz co lepsze
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 18:28   #2313
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To zależy jaką masz cere, jeśli tłusta, mieszaną, skłonna do zapychania to oliwe odradzam, jesli inna to możesz oba i sama zdecydujesz co lepsze

mieszana ale nie skłonna do zapychania, a mam przed tym użyc tonika?

w sensie że tonik, a potem wmasować sama oliwę ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-07, 22:21   #2314
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A czy sam olej myjący zmyje dobrze filtr? Nie chciałabym się zapchać i mieć go na sobie całą noc .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 02:44   #2315
Aiszka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 157
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny ktory to olej ,olejek ??ma wlasciwosci myjace oczyszczajace??
mam pytanko mianowicie ktory olej najbardziej zadziala w przypadku wlosow zniszczonych suchych chropowatych?
-0lej kokosowy ?
-olej arganowy ?
-olej avokado ?
-olej alma ?
Ktory bedzie najskuteczniejszy z nich w tym przypadku??
I ktory z tych dwoch (-olej avokado czy- olej arganowy??)?? Bedzie najlepszy do skory tlustej?
OLEJ Z PESTEK MALIN-czy mozna go stosowac zamiast kremu na dzien?,bo podobno szybko sie wchlania i nie pozostawia niestetycznego swiecenia ,jak w przypadku innych olejkow??


Edytowane przez Aiszka1
Czas edycji: 2011-07-08 o 02:53
Aiszka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 16:16   #2316
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Aiszka, do cery tłustej fajnie sprawdza się np konopny, tamanu, z orzecha włoskiego. Ja je stosuję wieczorem, rano buzia jest nawilżona i gładka. Na sam olej rano bym sie nie zdecydowała... Ale spróbuj, zobaczysz jak zareagujesz, możesz zmieszac np z HA, wtedy szybicej się wchłonie
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 19:40   #2317
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jakiś czas temu zrobiłam sobie serum z którego byłam bardzo zadowolona :
adenozyna 2%
dipeptyde 10%
tripeptyde 5%
liposomowy kompleks z kwasem r-liponowym i sylibina 10%
żel hialuronowy 5%
phantenol 4%
i reszta hydrolat z róży stulistnej

Marzy mi się krem z tymi składnikami , zamierzam dodać fazę olejową :
olej z ogórecznika 5%
olej arganowy 5%
olej z rokitnika 2% razem olejowa 20%
skwalan z oliwek 8%
dwie krople ekstraktu z rozmarynu do stabilizacji oleju z ogórecznika

no i tu mam problem z emulgatorem by połączyc te dwie fazy . Czy wystarczy dodać MGS np 2% czy muszę dodać alkohol cetylowy ? Jakoś nie moge wyłapać z analizowanych receptur reguł jak to jest z emulgatorami , koemulgatorami i stabilizatorami . Zdecydoeanie wole stosować kremy niż sera ekspresowe i w wykonaniu kremów samorobionych upatrzyłam sposób na wykorzystanie zapasów olejów i innych dobroci z lodówki . Bardzo proszę o pomoc.
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-07-08 o 19:59
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 20:31   #2318
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu zrobiłam sobie serum z którego byłam bardzo zadowolona :
adenozyna 2%
dipeptyde 10%
tripeptyde 5%
liposomowy kompleks z kwasem r-liponowym i sylibina 10%
żel hialuronowy 5%
phantenol 4%
i reszta hydrolat z róży stulistnej

Marzy mi się krem z tymi składnikami , zamierzam dodać fazę olejową :
olej z ogórecznika 5%
olej arganowy 5%
olej z rokitnika 2% razem olejowa 20%
skwalan z oliwek 8%
dwie krople ekstraktu z rozmarynu do stabilizacji oleju z ogórecznika

no i tu mam problem z emulgatorem by połączyc te dwie fazy . Czy wystarczy dodać MGS np 2% czy muszę dodać alkohol cetylowy ? Jakoś nie moge wyłapać z analizowanych receptur reguł jak to jest z emulgatorami , koemulgatorami i stabilizatorami . Zdecydoeanie wole stosować kremy niż sera ekspresowe i w wykonaniu kremów samorobionych upatrzyłam sposób na wykorzystanie zapasów olejów i innych dobroci z lodówki . Bardzo proszę o pomoc.
Ja tez nie ogarniam tego wszystkiego z emulgatorami, ale z tego co sie orientuje to jest tak że nie które są samoemulgujące i to powinno być napisane, a czasem muszą być łaczone z koemulgatorem gdzie jeden z nich ma wysoki indeks HLB and drugi niski - musisz je tak połaczyć żeby dostać wymagany przez twoje oleje czy ogólniej faze tłuszczową HLB. Większość olei ma HLB ok. 7 wiec wiec jak masz takie powiedzmy o HLB 12 i 3 to wystarczy z grubsza dodać ich w ilości pól na pól. Generalnie najważniejsze to czytać uważnie opisy do emulgatorów i trzymac sie zaleceń
http://www.lotioncrafter.com/pdf/Emu...HLB_System.pdf tutaj troche wskazówek i informacji
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 22:06   #2319
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ja tez nie ogarniam tego wszystkiego z emulgatorami, ale z tego co sie orientuje to jest tak że nie które są samoemulgujące i to powinno być napisane, a czasem muszą być łaczone z koemulgatorem gdzie jeden z nich ma wysoki indeks HLB and drugi niski - musisz je tak połaczyć żeby dostać wymagany przez twoje oleje czy ogólniej faze tłuszczową HLB. Większość olei ma HLB ok. 7 wiec wiec jak masz takie powiedzmy o HLB 12 i 3 to wystarczy z grubsza dodać ich w ilości pól na pól. Generalnie najważniejsze to czytać uważnie opisy do emulgatorów i trzymac sie zaleceń
http://www.lotioncrafter.com/pdf/Emu...HLB_System.pdf tutaj troche wskazówek i informacji
Dziękuję hey . Przez dwie godziny , które upłynęły od napisania postu czytałam wątek ZSK bo to ich emulgatorow chcę użyć ( chyba tam powinnam umieścic swój post ) . Przyznam , że liczyłam na odpowiedź od Ciebie . Sporo tam wyczytałam ale mętlik mam nadal . Artykół w kiepsko znanym mi języku zostawie na jutro moja biedna głowa nic już dziś nie przyjmie-poza poduszką . Jeszcze raz.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-08, 23:49   #2320
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Dziękuję hey . Przez dwie godziny , które upłynęły od napisania postu czytałam wątek ZSK bo to ich emulgatorow chcę użyć ( chyba tam powinnam umieścic swój post ) . Przyznam , że liczyłam na odpowiedź od Ciebie . Sporo tam wyczytałam ale mętlik mam nadal . Artykół w kiepsko znanym mi języku zostawie na jutro moja biedna głowa nic już dziś nie przyjmie-poza poduszką . Jeszcze raz.
Jak chcesz zrobić krem z 20% olejem, to wg. info na www.jaworek.net proporcje będą takie:
20% tłuszcz
5% emulgator (tu: MGS)
5% stabilizator (tu: Alkohol Cetylowy)
70% faza wodna

MGS emulguje przy fazie wodnej o pH neutralnym lub zasadowym (>_7), w kwaśnym się rozjeżdża (sprawdzone empirycznie ;P). Można dodać pół na pół MSG z GSC, wtedy pomijamy wpływ pH naszego kremu. Osobiście wole kremy na samym MGS z Alkoholem cetylowym.
Dodatek alkoholu cetylowego nie dość, że ustabilizuje emulsje, ale też ma właściwości nawilżające Można dodać szczypte (!) gumy ksantanowej dla pewności (i zagęszczenia), emulsja będzie stabilniejsza.

Żeby nie było ot: One_LoVe moja mieszana wrażliwa cera bardzo lubi się z olejem arganowym - używam na noc (na dzień za ciężki, jak na moje gusta), świetnie działa na wszelkie podrażnienia, egzemę (tak tak, to mój wybawca). Pachnie mi lekko orzechowo.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 08:27   #2321
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Jak chcesz zrobić krem z 20% olejem, to wg. info na www.jaworek.net proporcje będą takie:
20% tłuszcz
5% emulgator (tu: MGS)
5% stabilizator (tu: Alkohol Cetylowy)
70% faza wodna
Wydaje mi sie że troche zawyżone te proporcje - w przypadku gdy liczymy HLB, pozwala nam to użyć mniejszej ilości emulgatora 2-4%. Ponadto nie uwzględnia różnic w proporcjach między emulgatorem a stabilizatorem. A na dodatek nie bierze pod uwage, że niektóre (właściwie to wiele) emulgatory mają niższe zalecane stęzenia. MGS ma 2-4% dla kremów i z tego co widze w przepisach 4% MGS przy 3% cetyla pojawia sie najczęsciej, nawet przy większej fazie tłuszczowej, np. http://www.zrobsobiekrem.pl/?krem-gl...awilzajacy,174
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-09, 13:44   #2322
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziękuję dziewczyny , teraz mogę probować mieszać , jest szansa że coś logicznego mi z tego wyjdzie . Lecę na zakupy do ZSK .

Apropo mieszania czy jest szansa , że bez mieszadełka zwykłą bagietką dobrze wymieszam ?
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 14:37   #2323
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Zrobiłam listę ekologicznych hydrolatów ze sklepów z półproduktami - może ktoś skorzysta
http://kotwilka.blogspot.com/2011/07...o-gdzie-i.html
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 14:43   #2324
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ostatnio kupiłam swój pierwszy olej arganowy...coprawda nie z BU czy mazideł, a ze sklepu bioanai. Mam nadzieję, że wszystko z nim dobrze, olej sygnowany firma alep nature. Ma on tak strasznie nie wygodną butelkę z wielkim otworem, że nie sposób go kropelkować.
Następny kupie z mazideł albo z ecospa, coprawda tam mają drożej trochę ale te dwa sklepy mnie jakoś urzekły.
Ogólnie argan super, dobrze odzywia mi skóre. Spodobał mi się. Ale stosowany solo na twarz ciut za bardzo natłuszcza a za mało nawilża.

W planach mam jescze olej z rózy, macadamia i inne, szukam ideału

W mazidłach kupiłam olej z orzecha włoskiego, myślałam że mnie trochę przyciemni, niestety słabo mu to idzie, ogólnie ten olej z orzecha włoskiego nie dla mnie. Za suchy, za mało treściwy.
Tym samym mam pytanie, co da efekt lekkiej opalenizny, jaki olej? Może ten z orzecha laskowego?

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-07-09 o 14:45
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 20:20   #2325
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
Ostatnio kupiłam swój pierwszy olej arganowy...coprawda nie z BU czy mazideł, a ze sklepu bioanai. Mam nadzieję, że wszystko z nim dobrze, olej sygnowany firma alep nature. Ma on tak strasznie nie wygodną butelkę z wielkim otworem, że nie sposób go kropelkować.
Następny kupie z mazideł albo z ecospa, coprawda tam mają drożej trochę ale te dwa sklepy mnie jakoś urzekły.
Ogólnie argan super, dobrze odzywia mi skóre. Spodobał mi się. Ale stosowany solo na twarz ciut za bardzo natłuszcza a za mało nawilża.

W planach mam jescze olej z rózy, macadamia i inne, szukam ideału

W mazidłach kupiłam olej z orzecha włoskiego, myślałam że mnie trochę przyciemni, niestety słabo mu to idzie, ogólnie ten olej z orzecha włoskiego nie dla mnie. Za suchy, za mało treściwy.
Tym samym mam pytanie, co da efekt lekkiej opalenizny, jaki olej? Może ten z orzecha laskowego?

nakladasz tylko sam olej na skórę?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 22:06   #2326
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

hej
zalezy o który olej pytasz?
argan czy z orzecha włoskiego?

Arganowy nakładałam solo na skórę, zarówno na twarz jak i na ciało, na ciało fajny efekt, zwłaszcza nałożony na jescze wilgotna skórę po kapieli. Tylko wiadomo drogo to wychodzi. Ten olej mi bardzo pasuje w postaci dwufazowego serum z kwasem hialuronowym, normalnie bomba dla mnie.
Dodawałam też kilka kropel arganu do kremu jaki stosuję na dzień, jednak chyba opcja serum lepiej mi odpowiada.

Natomiast olej z orzecha włoskiego nakładałam w serum dwufazowym, dodawałam też pół na pół do mojego balsamu do ciała...tak czy tak efekty dla mnie nie są po nim jakieś super dobre, on jest za suchy dla mnie.

czy olej z orzecha laskowego mnie ciut zabrązowi? a jak nie on to co innego?? Może ktoś wie
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 22:10   #2327
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
hej
zalezy o który olej pytasz?
argan czy z orzecha włoskiego?

Arganowy nakładałam solo na skórę, zarówno na twarz jak i na ciało, na ciało fajny efekt, zwłaszcza nałożony na jescze wilgotna skórę po kapieli. Tylko wiadomo drogo to wychodzi. Ten olej mi bardzo pasuje w postaci dwufazowego serum z kwasem hialuronowym, normalnie bomba dla mnie.
Dodawałam też kilka kropel arganu do kremu jaki stosuję na dzień, jednak chyba opcja serum lepiej mi odpowiada.

Natomiast olej z orzecha włoskiego nakładałam w serum dwufazowym, dodawałam też pół na pół do mojego balsamu do ciała...tak czy tak efekty dla mnie nie są po nim jakieś super dobre, on jest za suchy dla mnie.

czy olej z orzecha laskowego mnie ciut zabrązowi? a jak nie on to co innego?? Może ktoś wie

dzieki
wydaje mi się że moze zabrązowić, bo chyb ma ogólnie takie właściwości, ale niestety nie wiem po jakim czasie.
widziałam krem z orzechem askowym i pisało ze skóra robi się ciemniejsza

a myslisz ze oliwe z oliwek lub winigronowy olej moge solo na skórę?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-09, 22:16   #2328
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witaj
Ja aż tak się nie znam, swoją przygodę z biochemią zaczęłam około 2 tygodnie temu

Pewnie można na twarz solo, kupuje -ostatnio - w mazidłach i w ekospa to tam każdy produkt jest opisany i podają stężenie w jakim mozna kłasć solo.

Napewno arganowy można i ten z orzecha włoskiego też, ja coprawda ten ostatni kładłam go max 50% ale to z racji oszczędzania.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 09:19   #2329
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jakieś jeszcze oleje dają efekt przyciemnienia ? Chciałabym wiedzieć na przyszlość czego się wystrzegać .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-10, 09:23   #2330
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Moyraa ten z orzecha włoskiego to słabo, bardzo nawet....może minimalnie jak dasz 100%. Także bądz spokojna.
A jak z orzecha laskowego to dam znać, bo zamierzam kupić ten olejek.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 12:25   #2331
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
Moyraa ten z orzecha włoskiego to słabo, bardzo nawet....może minimalnie jak dasz 100%. Także bądz spokojna.
A jak z orzecha laskowego to dam znać, bo zamierzam kupić ten olejek.
Uff, to dobrze . Dzięki za odpowiedź. No i czekam na relację .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 10:04   #2332
humant
Raczkowanie
 
Avatar humant
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 212
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam wszystkie forumowiczki!!!
Przyznam się bez bicia, że idę trochę na łatwiznę, ale nie daję rady ogarnąć całego olejowego wątku. Szukam czegoś dla siebie. Mam 32 lata, nie palę, dopiero zauważam minimalne zmarszczki, cerę mam raczej suchą, ale bez wyprysków i przebarwień. Nie jestem na nic uczulona, ale lubię się opalać i wystawiać dziub na słonko. Szukam czegoś dla siebie, bo jakoś brakuje życia, światła tej mojej buzi, a po przeczytaniu ok. 20 stron tego watku taki mam mętlik w głowie, że sama nie wiem czego użyc, żeby "zrobic sobie dobrze". Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z olejami i innymi tego typu kosmetykami. Od niedawna używam kwasu hialuronowego (kupiłam w Rossmanie), ale już wiem, że żle go stosowałam, bo nakładałąm solo na twarz na noc, bez żadnych dodatków.
Zastanawiałąm się nad żelem hialuronowo - peptydowym, serum 3xRose,może do tego jakiś olej...? Jeju... tyle tego, że zgłupiałam.
Poradźcie mi kochane co będzie dla mnie dobre.

Edytowane przez humant
Czas edycji: 2011-07-12 o 10:07
humant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 10:15   #2333
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Polecam Ci zmieszanie kwasu hial. z olejem arganowym lub z róży pizmowej. Fajne odżywcze działanie mają. Zmieszaj kilka kropel i od razu zuzyj. Jak masz cerę b. suchą weż więcej oleju...i odwrotnie
Ewentualnie dodaj sobie kwas hial. do kremu
ja tak robię i zadowolona jestem.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 10:27   #2334
humant
Raczkowanie
 
Avatar humant
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 212
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

no to już wiem od czego zacząć. BARDZO DZIĘKUJĘ!!! Mam jeszcze tylko jedno pytanie, czy te specyfiki zapobiegną też powstawaniu zmarszczek?
humant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 10:55   #2335
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Olej arganowy i z rózy pizmowej to są typowe oleje jak dla mnie antiaging
Ponoć dobry jest też olej z granatu, macadamia....mozna kupić je w ekospa, bo w mazidłach nie ma arganu i tego z granatu też nie.

Tak sobie myślę, to pewnie ma to silniejsze dzialanie niż wiele kremów, zwróć uwagę, że w kremach często składniki aktywne czy roślinne są niemal na końcu.

Mnie bardzo oczarował sklep ecospa, mają ekologiczne oleje i ideologię eko, mozna u nich kupić bazy kremowe z certfikatem soil, bogate w maslo shea, ale ja nie mam czasu jakoś na kręcenie kremu

Znam tez świetne opinie o maśle shea, moja mam twierdzi że śwteinie ją samo nawilża po opalaniu i że schodzą jej drobne zmarszczki, że to masełko wygładza i wg niej ujędrnia....a ona ma już 60 lat. Ja sama będę testować masełko, ale moje zamówienie z allegro od mirka 9 poszło na adres mamy i teraz nie mam czasu, żeby po nie jechać a ona mi je jak widać skutecznie i z dobrym efektem podkrada <lol>

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-07-12 o 10:58
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 17:28   #2336
Patryskaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Koniec świata;D
Wiadomości: 135
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej dziewczyny
Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale mam problem z pracą z biochemii dostałam temat "kompleks cynk-glicyna, a procesy przebarwieniowe skóry" w internecie jest jedna strona na ten temat ale wg mojej pani od biochemii to mało;/ nawet nie wiem w jakich książkach mogę znaleźć informacje na ten temat;/ Jeśli by któraś Mi pomogła nawet w znalezieniu odpowiedniej książki byłabym bardzo wdzięczna pozdrawiam;*
Patryskaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 08:56   #2337
daryjka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

tak olej arganowy nie ma sobie równych! rewelacja!
daryjka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 13:00   #2338
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

W jakiej formie go nakładasz? sam?

Ja zauwazylam, że dosc dobre efekty na twarzy daje zmiksowanie go ze zwyklym kremem lavery z serii basis
tak samo olej z rózy piżmowej
Próbowałam mieszać oba oleje i na twarz , czy też dawać na twarz zupełnie solo, ale za mało mi efektu nawilżenia trochę.

Myslę nad zakupem oleju shea, nie masła ale formę olejową...ponoć mega nwilżanie. Może wtedy zmieszać ten olejek np z arganowym.


Mieszałam oleje z Ha ale jakoś nie wiem sama już...chyba na to samo wychodzi jak miesza się olej z kremem nawilżającym

Gdzie kupujesz argan?

Teraz planuje zrobić sobie do masażu mix masła kakaowego z olejem avocado i może czymś jescze.....co można jeszcze dodać do masła kakaowego, żeby miało fajne działanie odżywcze? i żeby składniki się uzupełniały?

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-07-13 o 13:08
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 17:22   #2339
humant
Raczkowanie
 
Avatar humant
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 212
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
Olej arganowy i z rózy pizmowej to są typowe oleje jak dla mnie antiaging
Ponoć dobry jest też olej z granatu, macadamia....mozna kupić je w ekospa, bo w mazidłach nie ma arganu i tego z granatu też nie.

Tak sobie myślę, to pewnie ma to silniejsze dzialanie niż wiele kremów, zwróć uwagę, że w kremach często składniki aktywne czy roślinne są niemal na końcu.

Mnie bardzo oczarował sklep ecospa, mają ekologiczne oleje i ideologię eko, mozna u nich kupić bazy kremowe z certfikatem soil, bogate w maslo shea, ale ja nie mam czasu jakoś na kręcenie kremu

Znam tez świetne opinie o maśle shea, moja mam twierdzi że śwteinie ją samo nawilża po opalaniu i że schodzą jej drobne zmarszczki, że to masełko wygładza i wg niej ujędrnia....a ona ma już 60 lat. Ja sama będę testować masełko, ale moje zamówienie z allegro od mirka 9 poszło na adres mamy i teraz nie mam czasu, żeby po nie jechać a ona mi je jak widać skutecznie i z dobrym efektem podkrada <lol>
Widzę, że bez listy się nie obędzie , ale powoli wkręca mi się temat olejów, maseł, kwasów i wszelakich tego typu mazideł. Wiedziałam, że mogę na Was polegać DZIĘKI ZA WSZYSTKIE PODPOWIEDZI!
humant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 21:31   #2340
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

a czy moge kapsułki z tranem przekłuć i wmasowac w cerę?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.