Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-06, 12:51   #2761
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Spróbuj kupić na zrobsobiekrem. Oni mają najszybszą przesyłkę i ekspresowo kompletują zamówienie. Góra dwa dni od złożenia zamówienia i jest u Ciebie. Jestem w szoku, że tak się z tym uwijają.
To jest moja alternatywa jak nie znajdę w Warszawie!
Faktycznie szybko im idzie realizacja ^^ O BU w tej kwestii nawet nie wspominam

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Znalazłam tu http://www.greenfield.waw.pl/pl/kontakt ,ale najlepiej zadzwoń i się dowiedz.

Lista:

- olej z pestek truskawek
- olej z pestek malin
- olej z pestek aronii
- olej z pestek czarnej porzeczki
- olej z pestek czarnego bzu
- olej z pestek jeżyny
- inne na zamówienie

Tu jest także lista niektorych sklepów zielarskich w Wawie - mysle, ze warto podzwonic:

Zdrowie i uroda, al. KEN 95 (Ursynów)
Herbapol, ul. Meander 2 (Ursynów, bazarek "Na Dołku")
Apteka, Mokotowska 12 (Centrum)
Herbapol, ul. Złota 3 (Centrum)
Eliksir, pl. Żelaznej Bramy 1 (Centrum)
Naturavita, pl. Mirowski 1 (Centrum)
Acheson, ul. Warecka 6/8 (Centrum)
Zielarnia, ul. Warecka 4/6 (Centrum)
Izis, ul. Marszałkowska 55/73 (Centrum)
Zdrowa Żywnoć, ul. Moljera 2 (Centrum)
Na Zdrowie, ul. Jana Pawła II 26 (Centrum)
Provita - Zielone OKO, ul. Grójecka 75 (Ochota)
Uroda, ul. Schroegera 80 (Żoliborz)
BJH, ul. Puławska 229 (Mokotów)
Zdrowie, ul. Targowa 63 (Praga)
Bratek, ul. Grochowska 282 (Praga)
Herbapol, ul. Rembielińska 12 (Praga)
Natura, ul. Młynarska 13 (Wola)
Herbavit, ul. Płocka 17, pawilon 6 (Wola)

Lista pochodzi ze strony http://www.fitomed.pl/mazowieckie/cms_k/?idk=133
Dziękuję! Nie wiem czemu tego nie znalazłam, bo szukałam przez wyszukiwarke i nawet na stronie fitomedu byłam. A do niektórych miejsc już nawet dzwoniłam, ale nic z tego - nie mają takich cudów

EDIT:
Ech... sklep z linka jest raczej hurtownią, a tak w ogóle nie ma jeszcze tych olejów - to tak dla potomnych

Edytowane przez foxxxy
Czas edycji: 2011-10-06 o 13:15
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 13:51   #2762
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
To jest moja alternatywa jak nie znajdę w Warszawie!
Faktycznie szybko im idzie realizacja ^^ O BU w tej kwestii nawet nie wspominam
Tak, ZSK jest błyskawiczny! Na ich stronie na FB Pani odpowiedziała mi, że trwają rozmowy na temat sklepu stacjonarnego w Wawie Dobrze by było, gdyby znów był



Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
Dziękuję! Nie wiem czemu tego nie znalazłam, bo szukałam przez wyszukiwarke i nawet na stronie fitomedu byłam. A do niektórych miejsc już nawet dzwoniłam, ale nic z tego - nie mają takich cudów

EDIT:
Ech... sklep z linka jest raczej hurtownią, a tak w ogóle nie ma jeszcze tych olejów - to tak dla potomnych
Łojej, szkoda Moja mama kiedyś dzwoniła do jakiejś hurtowni, bo chciała coś wypróbować do ciasta i przesłali jej dość pokaźną próbkę do sprawdzenia
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 15:49   #2763
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiece może czy można gdzieś w Warszawie kupić olej z żurawiny, jeżyny czy ewentualnie z pestek czarnej maliny stacjonarnie?

Złożyłam zamówienie na mazidłach po czy już po wysyłce dostałam informacje o tym, że jednak nie ma mojego oleju no i lipa
a w Only Nature w Babka Tower przy rondzie Babka (obok Arkadii) patrzyłaś? Oni mają rzeczy z ZSK
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 16:42   #2764
rawada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej dziewczynki mam pytanie, wiecie czy można ekstrakt z truskawki lub z mango mieszać z wodą i bezpośrednio nakładać na twarz. Albo punktowo? A moze dodać jakiegoś hydrolatu bądź oleju?
rawada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 16:56   #2765
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
a w Only Nature w Babka Tower przy rondzie Babka (obok Arkadii) patrzyłaś? Oni mają rzeczy z ZSK

Rozmawialam z Panią przed chwilą i powiedziala, ze rezygnuja z ZSK, ale wciąż mają jeszcze troche rzeczy (maja np. konserwant feog, a nie maja np: cysteiny, keratyny, ekstraktu na naczynka, aloesu).

Z olejów maja np. dynie, brzoskwinie, marchewke i cos jeszcze. Zapytalam sie, foxxxy o te co chcialas (jesli czegos nie przekrecilam), ale Pani powiedziala, ze nie mają. Choc zawsze mozna się zadzwon badz przejsc sie i samemu sprawdzic, bo moze gdzies odgrzebią
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977

Edytowane przez paradiso perduto
Czas edycji: 2011-10-06 o 17:07
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 16:58   #2766
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez rawada Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki mam pytanie, wiecie czy można ekstrakt z truskawki lub z mango mieszać z wodą i bezpośrednio nakładać na twarz. Albo punktowo? A moze dodać jakiegoś hydrolatu bądź oleju?
Ja ekstrakty owocowe rozpuszczam w żelu hialuronowym, potem daję 3-4 krople oleju i np. kroplę aloesu, jedwabiu, nmf czy nawilżacza cukrowego
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 17:10   #2767
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ja ekstrakty owocowe rozpuszczam w żelu hialuronowym, potem daję 3-4 krople oleju i np. kroplę aloesu, jedwabiu, nmf czy nawilżacza cukrowego
Myszka, a ile dodawałaś ekstraktu z ruszczyka? Ja mam z ruszczyka i z dzikiej róży i za każdym razem mam cykora, że przesadzę.

Ekstrakt z ruszczyka raz dodalam do hydrolatu i skora troche mnie podpiekala
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 17:22   #2768
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
a w Only Nature w Babka Tower przy rondzie Babka (obok Arkadii) patrzyłaś? Oni mają rzeczy z ZSK
Myślałam, że już nie mają ZSK, bo nigdzie nie ma informacji i nawet nie mogłam się tam dodzwonić. Jak się okazuje są już na oparach produktów ZSK

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Rozmawialam z Panią przed chwilą i powiedziala, ze rezygnuja z ZSK, ale wciąż mają jeszcze troche rzeczy (maja np. konserwant feog, a nie maja np: cysteiny, keratyny, ekstraktu na naczynka, aloesu).

Z olejów maja np. dynie, brzoskwinie, marchewke i cos jeszcze. Zapytalam sie, foxxxy o te co chcialas (jesli czegos nie przekrecilam), ale Pani powiedziala, ze nie mają. Choc zawsze mozna się zadzwon badz przejsc sie i samemu sprawdzic, bo moze gdzies odgrzebią
Dzięki za zapytanie. Jak zauważyłaś moja desperacja sięgnęła dna i szykuje się do zamówienia
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 17:47   #2769
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy ten olejek mógł zaszkodzić cerze naczynkowej? Zawiera kofeinę z tego co mi wiadomo, choć malutko...

Argile Provence- Macerat z zielonej herbaty

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...rt.html&next=1

Mam go od bardzo niedawna i jakoś niedawno też pojawiło się u mnie coś takiego, że kiedy się leciutko zgrzeję, to od razu pieką mnie strasznie policzki. Po jednej stronie wręcz mnie pali i jest bardzo zaczerwieniony. Wcześniej tak nie miałam, teraz czuję straszny dyskomfort. Nawet jak się troszkę zdenerwuję, to jeden policzek od razu mnie piecze . Nie wiem, skąd to się nagle wzięło.
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc! Wczoraj już go nie użyłam i mam zamiar tydzień nie stosować, aby sprawdzić...




Od razu zadam pytanie, który olejek byłby mniej tłusty/ zapychający? Oczywiście opcjonalnie po składzie. Szukałam czegoś na naczynka, ale nie ma, jedynie z arniki, ale nic tam nie pisze o naczynkach. Postanowiłam więc zainwestować w nawilżenie, ale bez czegoś drażniącego naczynka w składzie. Dodatkowo najlepiej aby był w miarę lekki (cera mieszana, łatwo się zapycha).

Argile Provence- olej z nasion marakui

http://www.kosmetyki-natury.eu/Olej_...50_ml-594.html

Czy kwas cytrynowy zaszkodzi naczynkom?


Argile Provence- olej z nasion maliny
http://rhea.istore.pl/pl/olej-z-nasi...l?partner=1984

Argile provence- olej z pachnotki zwyczajnej
http://rhea.istore.pl/pl/olej-z-pach...l?partner=1984

Widziałam, że jedna z dziewczyn tu była z niego zadowolona (posiadaczka cery mieszanej).


Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Cytat:
Napisane przez rawada Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki mam pytanie, wiecie czy można ekstrakt z truskawki lub z mango mieszać z wodą i bezpośrednio nakładać na twarz. Albo punktowo? A moze dodać jakiegoś hydrolatu bądź oleju?
Ja ekstrakt z mango używałam tylko do maseczki.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 17:55   #2770
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
Myślałam, że już nie mają ZSK, bo nigdzie nie ma informacji i nawet nie mogłam się tam dodzwonić. Jak się okazuje są już na oparach produktów ZSK
Może to ja gadałam, bo trochę nam się zeszło
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 18:37   #2771
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;29820745]Postanowiłam więc zainwestować w nawilżenie, ale bez czegoś drażniącego naczynka w składzie. Dodatkowo najlepiej aby był w miarę lekki (cera mieszana, łatwo się zapycha).
[/QUOTE]

A nie myślałaś o oleju z kocanki?nie ma takiego zapachu jak hydrolat
mnie nie zapchał ale używałam niesystematycznie więc o działaniu się nie wypowiem
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 19:14   #2772
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Tak, ZSK jest błyskawiczny! Na ich stronie na FB Pani odpowiedziała mi, że trwają rozmowy na temat sklepu stacjonarnego w Wawie Dobrze by było, gdyby znów był
Ale cudnie, ciekawe gdzie tym razem ^^ I czy będą mieli więcej produktów, czy tak skromnie, jak w tym przy rondzie.

A ja kupiłam ekstrakt z truskawki i mango, dzisiaj doszły, będę testować truskawka ponoć jest super
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 19:43   #2773
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ale cudnie, ciekawe gdzie tym razem ^^ I czy będą mieli więcej produktów, czy tak skromnie, jak w tym przy rondzie.
Mam nadzieję, że zagęszczą ruchy i już niedługo samemu będzie można podreptać po składniki

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
A ja kupiłam ekstrakt z truskawki i mango, dzisiaj doszły, będę testować truskawka ponoć jest super
Ja mam na razie ekstrakt z ruszczyku i dzikiej róży (z naturalisa) i na razie nie kupuje (choc mam wielka chęć na truskawke i malinę).

Składałam teraz zamowienie na zakupowym do ZSK i chyba musze trzymać sie z daleka od wizażu, bo będzie chulał wiatr w moim portfelu Ciągle coś dokładam do listy
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 20:45   #2774
Amenouzume
Raczkowanie
 
Avatar Amenouzume
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Praha
Wiadomości: 164
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Chciałam się pochwalić, że właśnie dzisiaj doszła paczka z moim pierwszym w historii zamówieniem z Mazideł . Nie mogłam się powstrzymać i już wypróbowałam parę godzin temu macerat z kasztanowca. Na razie mogę stwierdzić, że cera nie zareagowała żadnym uczuleniem czy podrażnieniem. Faktycznie moja twarz musi bardzo lubić oleje. Oczywiście co do 100%-ego stwierdzenia, czy ten macerat mi pasuje muszę poczekać koło tygodnia. Wtedy będę pewna czy wszystko jest OK

Pozdrawiam wszystkich
Amenouzume jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 21:42   #2775
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość

A ja kupiłam ekstrakt z truskawki i mango, dzisiaj doszły, będę testować truskawka ponoć jest super
Czy mango pachnie jak mango?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 21:44   #2776
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Myszka, a ile dodawałaś ekstraktu z ruszczyka? Ja mam z ruszczyka i z dzikiej róży i za każdym razem mam cykora, że przesadzę.

Ekstrakt z ruszczyka raz dodalam do hydrolatu i skora troche mnie podpiekala
Z dzikiej róży też mam z naturalisa, mam małą łyżeczkę miarową 0,15ml i o ile truskawki czy innych owocowych z mazideł daję tak pół takiej łyżeczki, to dzikiej róży tak 1/3 albo i trochę mniej

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ale cudnie, ciekawe gdzie tym razem ^^ I czy będą mieli więcej produktów, czy tak skromnie, jak w tym przy rondzie.

A ja kupiłam ekstrakt z truskawki i mango, dzisiaj doszły, będę testować truskawka ponoć jest super
Truskawka super rozpromienia i rozjaśnia twarz
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 23:12   #2777
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Czy mango pachnie jak mango?
Zapach jest bardzo delikatny, przyjemny,trudno określić. Może jak go wymieszam z jakimś hydrolatem to będzie łatwiej powiedzieć
Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość


Truskawka super rozpromienia i rozjaśnia twarz
O,o, o, dzisiaj testuję <3 napaliłam się
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 23:15   #2778
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Czy mango pachnie jak mango?
W prochu niebardzo, ale zmieszany z czymś mokrym już tak (słodki zapach), chociaż to nie to samo, co sztachanie się świeżym owocem
Ja stosuje tylko jako maseczkę, bo klei się i w moim ekstrakcie (z mazideł) jednak są małe drobinki, które nie chcą się rozpuścić. Fajnie odżywia, jest treściwy. Przez te drobinki mam wrażenie, że zamiast gładkiego ekstraktu mam rozgniecioną papkę z owoca jeszcze z włóknami - dlatego u mnie w grę wchodzi tylko maska
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 02:01   #2779
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
A nie myślałaś o oleju z kocanki?nie ma takiego zapachu jak hydrolat
mnie nie zapchał ale używałam niesystematycznie więc o działaniu się nie wypowiem
No wlasnie czytalam o smrodku i że na niektorych dziala odwrotnie też . To mnie zniechęcilo, bo do dzis wspominam serum rozane z Silk Naturals, ktore chlopak okreslil jako "smrod sików".



Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Czy mango pachnie jak mango?

Nie (mam z mazidel). Tzn mieszam z glinka biala, ale ona jakos nie pachnie zbytnio. Mango jest do zniesienia, ale papaja byla dla mnie killerem




Czy to mozliwe, aby po 3-4 miesiacach olej mnie zaczal zapychac?
Uzywam orzechowego (z laskowych) od ok. kwietnia i jeszcze koniec lipca bylo ok, w sierpniu czasem wyskakiwaly jakies krotki malenkie, a teraz jak sie smaruje to znowu je widze (sa charakterystyczne).

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2011-10-07 o 02:02
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-07, 07:13   #2780
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dzięki za opinie o mango - podaruję sobie, będzie tylko truskawka.

Szykuję się do zamówienia na mazidłach i chcę dla tż zrobić pryskacza odświeżającego do twarzy na bazie hydrolatu miętowego - i chcę go pomieszać z innym, bo drogi trochę Jak myślicie z czym będzie się lepiej komponował zapachowo - z cytrynowym czy aloesowym?

myszko - Ty będziesz mieć maleństwo?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 08:38   #2781
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny próbowałyście może dodawać sok aloesowy-taki z apteki do toników , kremów , maseczek ,wcierek , płukanek ,odzywek ? Zakupiłam do stosowania wewnętrznego ale widzę , że nie zużyję do końca terminu ważności i pomyślałam by dodać zamiast hydrolatu do zrobienia maseczki czy rozrobienia pillingu albo do pryskacza z niacynamidem tylko zastanawiam się jak się do tego zabrać , rozcieńczać czy dać jak leci .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 17:07   #2782
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie o mango - podaruję sobie, będzie tylko truskawka.

Szykuję się do zamówienia na mazidłach i chcę dla tż zrobić pryskacza odświeżającego do twarzy na bazie hydrolatu miętowego - i chcę go pomieszać z innym, bo drogi trochę Jak myślicie z czym będzie się lepiej komponował zapachowo - z cytrynowym czy aloesowym?

myszko - Ty będziesz mieć maleństwo?
Jak dla TŻ-ta, to może z cytrynowym

Tak Już 5 miesiąc
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 17:51   #2783
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Dziewczyny próbowałyście może dodawać sok aloesowy-taki z apteki do toników , kremów , maseczek ,wcierek , płukanek ,odzywek ? Zakupiłam do stosowania wewnętrznego ale widzę , że nie zużyję do końca terminu ważności i pomyślałam by dodać zamiast hydrolatu do zrobienia maseczki czy rozrobienia pillingu albo do pryskacza z niacynamidem tylko zastanawiam się jak się do tego zabrać , rozcieńczać czy dać jak leci .
Swego czasu używałam soku aloesowego jako toniku. Bez rozcieńczania. Polecam, nawilża dużo lepiej niż hydrolaty.
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 20:24   #2784
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez [B
lieselotte[/B];29839643]Swego czasu używałam soku aloesowego jako toniku. Bez rozcieńczania. Polecam, nawilża dużo lepiej niż hydrolaty.
Dziękuję lieselotte wobec tego posmaruję się dziś na noc .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-07, 23:40   #2785
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Szykuję się do zamówienia na mazidłach i chcę dla tż zrobić pryskacza odświeżającego do twarzy na bazie hydrolatu miętowego - i chcę go pomieszać z innym, bo drogi trochę Jak myślicie z czym będzie się lepiej komponował zapachowo - z cytrynowym czy aloesowym?
Aloesowy nie ma zapachu (miałam z zsk), na mój gust cytrynowy z miętowym pachniałby cudnie orzeźwiająco
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-08, 11:57   #2786
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Jak dla TŻ-ta, to może z cytrynowym

Tak Już 5 miesiąc
Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Aloesowy nie ma zapachu (miałam z zsk), na mój gust cytrynowy z miętowym pachniałby cudnie orzeźwiająco
Do tej opcji też się przychylałam - dzięki

myszko - czemu uciekłaś z krakowskiego? wróć, mamy nową, też ,,podwójną" i gratulacje i zdrówka
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-08, 14:57   #2787
BothSides
Rozeznanie
 
Avatar BothSides
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 501
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Kupował ktoś olej kokosowy na ecoSpa? Są aż 4 rodzaje
http://www.ecospa.pl/oleje-roslinne-...zone-c-17.html
i nie wiem na który się decydować... potrzebuję do uniwersalnego zastosowania, dla siebie i dla dzidziusia jako dodatek do kąpieli. Możecie coś polecić?
BothSides jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-09, 16:37   #2788
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Pozwolę sobie zamieścić inf również tu :

Wymienię olejek / macerat z zielonej herbaty Argile Provence:

http://biolander.com/produkty/rozwia...rbaciany-50ml/


Zakupiony 2 tyg temu, ubytek bardzo niewielki (użyty ok 5 razy na twarz).


W zamian przygarnę np róż Flamingo, lub Slip (Meow), ekstrakt z ananasa (choć wątpię, czy ktoś ma taką ilość na zbyciu). Chętnie poczytam propozycje, ale zastrzegam, że co do pielęgnacji będę wybredna (nie wszystko mi służy). Rozważę też propozycje Sunsplasherów i Skinny Dippersów (Meow) - muszę sprawdzić odcienie


Proszę o wiadomość na PW.



A co by na temat- zeszło mi na szczęście to pieczenie policzka. Od 2 dni używam też ciągle maceratu z kasztanów (ZSK) i jest leciutki w porównaniu do Oleju z orzechów laskowych (mazidła). Czy macerat z kasztanów z Mazideł jest bardzo podobny (konsystencja) do tego z ZSK?

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2011-10-09 o 16:39
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-10, 11:11   #2789
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Do tej opcji też się przychylałam - dzięki

myszko - czemu uciekłaś z krakowskiego? wróć, mamy nową, też ,,podwójną" i gratulacje i zdrówka
Ciężko mi się było odnaleźć Kochana tam, Wy się już w dużej części dobrze znacie, znacie swoje sprawy, ja nie miałam nawet pojęcia, o czym rozmawiacie Ale postaram się wrócić i jakoś tam u Was zadomowić
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-11, 13:03   #2790
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mam pytanie, Wy jesteście dobrze wtajemniczone w kosmetyki naturalne, więc mam nadzieję, że mi pomożecie
Ja mam straszny problem z dobraniem odpowiednich kosmetyków bo mam ŁZS i jakby się komuś mogło wydawać wcale nie jest to skóra wymagająca osuszania łoju wręcz przeciwnie każde odwodnienie i przesuszenie skóry powoduje u mnie złuszczanie i wypryski.
Na prawdę nie wiem jak mam sobie z tym poradzić, moja dermatolog przepisuje mi silne maści po który skóra mi się łuszczy, skrzydełka nosa pieką i jestem sucha jak kartka papieru.
Jeżeli któraś z Was ma cerę z ŁZS lub suchą, ale odwodnioną to napiszcie mi proszę czego używacie i co Wam pomaga, bo na mnie kosmetyki z drogerii czy apteki na prawdę już nie działają mam 25 lat i boję się, że jak nie dostanę porządnego nawodnienia to w ciągu bardzo krótkiego czasu będę pomarszczona jak staruszka.
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.