Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-01, 18:19   #2941
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie sugeruje Ci żebyś wykupiła wszystkie hydrolaty, tylko żebyś miała jakieś realistyczne oczekiwania wobec nich. Ja Ci moge polecic hydrolat rozmarynowy i z zielonej herbaty z ZSK, bo oba są łagodne i nie ściągają mi cery jak woda, mają pH bliskie skóry i działają antyoksydacyjnie, czyli robią to co ma robić lekki tonik pod krem czy odśweżacz po zmyciu filtra na pare godz. przed wieczornym myciem. Podobnie zachowuje sie hydrolat oczarowy z Naturalisa. Ale widzie, że dla Ciebie takie działanie jest równoznaczne z niedziałaniem, wydaje mi sie że mylisz hydrolat z pełnym (humektnaty + emolienty) produktem.
Nie rozumiesz. Nie oczekuję cudów od hydrolatu ani nie wiadomo jakich efektów. Zdanie o spektakularnych efektach było ironią, w kontekście opisów jakie to hydrolaty mają niesamowite działanie (a tak to jest przedstawione chociażby na stronie BU), podczas gdy na razie te dwa zachowywały się w moim przypadku jak woda, nie robiąc z cerą absolutnie nic. I właśnie o działanie jakie opisujesz mi chodzi, aby po myciu uspokoiły cerę i przygotowały ją na przyjęcie kremu, a nie abym czuła że przecieram się kolorową lub pachnącą wodą.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Musisz sobie uświadomić, że ten szereg składników który zwiera hydrolat i które są wypisana w opisie produktu na BU mają takie własciwości, że teoretycznie nadają sie do każdej cery z jakimś tam problemem. Tylko trzeba sie liczyć z tym ze jak piszą antybakteryjny to nei znaczy ze zlikwiduje trądzik, jak nawilżajacy to nie znaczy że nawilży kazda cere jako samodzielny produkt, jak obkurczający naczynka to nie znaczy że pajączki i rumień znikna itp.
Oczywiście, że nie. Od takich rzeczy są inne kosmetyki. Ale jeśli ma być nawilżający, to nie powinien ściągać cery, a choć trochę po myciu ją uspokajać.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 18:33   #2942
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz. Nie oczekuję cudów od hydrolatu ani nie wiadomo jakich efektów. Zdanie o spektakularnych efektach było ironią, w kontekście opisów jakie to hydrolaty mają niesamowite działanie (a tak to jest przedstawione chociażby na stronie BU), podczas gdy na razie te dwa zachowywały się w moim przypadku jak woda, nie robiąc z cerą absolutnie nic. I właśnie o działanie jakie opisujesz mi chodzi, aby po myciu uspokoiły cerę i przygotowały ją na przyjęcie kremu, a nie abym czuła że przecieram się kolorową lub pachnącą wodą.
No, ale tak własnie działa dobrej jakości woda (stąd popularność wód termalnych) czyli nie robi krzywdy skórze.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 18:50   #2943
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
No, ale tak własnie działa dobrej jakości woda (stąd popularność wód termalnych) czyli nie robi krzywdy skórze.

Poddaje się... Ja jedno, Ty drugie. Przecież pisałam, że w moim przypadku na skórze po obu hydrolatach działania nie było żadnego... Żadnego uspokojenia skóry, żadnego przygotowania pod krem, nic...
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 19:30   #2944
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Żadnego uspokojenia skóry, żadnego przygotowania pod krem, nic...
Naprawde nie pojmuje co Ty rozumiesz pod pojęciem uspokojenia, przygotowania pod krem, bo ja najzwyczajniejsze niewysuszenie, odswieżenie i tonizowanie czyli to co potrafi dobrej jakości woda, miękka mająca kontakt z powietrzem, to jest standard - przywrócenie skóry do normalnego stanu po myciu, czyli to co nazywasz nic, a nie jakieś nadzwyczajne działanie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 19:34   #2945
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Naprawde nie pojmuje co Ty rozumiesz pod pojęciem uspokojenia, przygotowania pod krem, bo ja najzwyczajniejsze niewysuszenie, odswieżenie i tonizowanie czyli to co potrafi dobrej jakości woda, miękka mająca kontakt z powietrzem, to jest standard - przywrócenie skóry do normalnego stanu po myciu, czyli to co nazywasz nic, a nie jakieś nadzwyczajne działanie
Litości Przecież cały czas o tym piszę! Tam gdzie mieszkam woda z kranu jest niestety paskudna i hydrolat właśnie ma robić to o czym piszesz, a nie robi NIC. Już o tym pisałam.... Oczekuję, jednak że jako produkt za kilkanaście złotych, będzie lepiej działał niż kiepskiej jakości woda z kranu.

Dyskusja z Tobą na prawdę do niczego nie prowadzi. Kompletnie nie rozumiesz co piszę. Nie wiem, może ja niezrozumiale piszę. W każdym razie czekam na inne sugestie i wypowiedzi. Dziękuję bardzo Lorri , która potrafiła normalnie odpowiedzieć na moje pytanie i podzielić się spostrzeżeniami.

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2011-11-01 o 19:42
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 20:06   #2946
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Litości Przecież cały czas o tym piszę! Tam gdzie mieszkam woda z kranu jest niestety paskudna i hydrolat właśnie ma robić to o czym piszesz, a nie robi NIC. Już o tym pisałam.... Oczekuję, jednak że jako produkt za kilkanaście złotych, będzie lepiej działał niż kiepskiej jakości woda z kranu.
Kiepskiej jakości woda z kranu wysusza i drażniaco, dodatkowo ma za wysokie pH, czyli jak widzisz nie może nie robić nic tylko działa negatywnie. Hydrolat to woda destylowana ze składnikami roślinnymi o pH 4-6 wiec musi przynajmniej tonizować. Zdecyduj sie co robi woda, co robi hydrolat i czego od niego oczekujesz, bo może problem tkwi w tym co używasz po hydrolacie. Przetrzyj/spryskaj twarz hydrolatem i nałóż krem - naprawde nie wiem czego ty oczekujesz w tych kilkunastu/dziesięcu sekundach pomiedzy tymi dwoma czynnościami? tu nie ma co filozofować, chyba że hydrolat to jedyny kosmetyk jaki po myciu chcesz używać.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 20:17   #2947
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kiepskiej jakości woda z kranu wysusza i drażniaco, dodatkowo ma za wysokie pH, czyli jak widzisz nie może nie robić nic tylko działa negatywnie. Hydrolat to woda destylowana ze składnikami roślinnymi o pH 4-6 wiec musi przynajmniej tonizować. Zdecyduj sie co robi woda, co robi hydrolat i czego od niego oczekujesz, bo może problem tkwi w tym co używasz po hydrolacie. Przetrzyj/spryskaj twarz hydrolatem i nałóż krem - naprawde nie wiem czego ty oczekujesz w tych kilkunastu/dziesięcu sekundach pomiedzy tymi dwoma czynnościami? tu nie ma co filozofować, chyba że hydrolat to jedyny kosmetyk jaki po myciu chcesz używać.
Dyskusję z Tobą uważam za zakończoną. Nie rozumiesz kompletnie o czym piszę, przeinaczasz moje wypowiedzi, łapiąc się słówek. Nie potrzebuję pouczeń odnośnie tego jak hydrolat ma działać. Mam swoje oczekiwania i w ramach nich mam zamiar poszukiwać dalej hydrolatów - skoro ich nie rozumiesz, to dyskusja nie ma sensu. Przejrzałam wystarczająco mocno KWC biochemiczne, żeby wiedzieć że moje oczekiwania wcale nie są wygórowane. Zadałam pytania i od Lorri dostałam odpowiedź jakiej oczekiwałam. Jeśli ktoś będzie chciał i mógł się wypowiedzieć odnośnie zadanych przeze mnie pytań to będę wdzięczna, ale na prawdę nie mam więcej ochoty na prowadzenie z Tobą bezsensownej dyskusji i zaśmiecanie wątku.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 20:42   #2948
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Limone, wydaje mi się, że masz podobne oczekiwania względem hydrolatów jak ja. Tzn. zależy Ci na jakimś odczuwalnym efekcie zaraz po użyciu. Mnie aloesowy też nie przekonał, bo praktycznie żadnego efektu nie dawał. Natomiast migdałowy, różany czy neroli po kilku minutach oklepywania się płatkiem (akurat taką metodę preferuję) wyraźnie zmiękczają, wygładzają i delikatnie nawilżają skórę, czyli robią to, co powinien robić dobry tonik.

Kiedyś kupowałam hydrolaty różany i neroli w BU. Jak się pojawiły w ZSK (z tym samym układem konserwującym), to zaczęłam zamawiać u nich. Niczym się one dla mnie nie różnią.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 20:46   #2949
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Dyskusję z Tobą uważam za zakończoną. Nie rozumiesz kompletnie o czym piszę, przeinaczasz moje wypowiedzi, łapiąc się słówek. Nie potrzebuję pouczeń odnośnie tego jak hydrolat ma działać. Mam swoje oczekiwania i w ramach nich mam zamiar poszukiwać dalej hydrolatów - skoro ich nie rozumiesz, to dyskusja nie ma sensu. Przejrzałam wystarczająco mocno KWC biochemiczne, żeby wiedzieć że moje oczekiwania wcale nie są wygórowane. Zadałam pytania i od Lorri dostałam odpowiedź jakiej oczekiwałam. Jeśli ktoś będzie chciał i mógł się wypowiedzieć odnośnie zadanych przeze mnie pytań to będę wdzięczna, ale na prawdę nie mam więcej ochoty na prowadzenie z Tobą bezsensownej dyskusji i zaśmiecanie wątku.
Zgadzam sie nie rozumiem, to ty sama do końca nie wiesz czego chcesz. Piszesz, że masz oczekiwania, ale poproszona nie potrafisz ich określić. Wiec nie dogadamy sie.
W takim razie EOT
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 20:49   #2950
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Limone, wydaje mi się, że masz podobne oczekiwania względem hydrolatów jak ja. Tzn. zależy Ci na jakimś odczuwalnym efekcie zaraz po użyciu. Mnie aloesowy też nie przekonał, bo praktycznie żadnego efektu nie dawał. Natomiast migdałowy, różany czy neroli po kilku minutach oklepywania się płatkiem (akurat taką metodę preferuję) wyraźnie zmiękczają, wygładzają i delikatnie nawilżają skórę, czyli robią to, co powinien robić dobry tonik.

Kiedyś kupowałam hydrolaty różany i neroli w BU. Jak się pojawiły w ZSK (z tym samym układem konserwującym), to zaczęłam zamawiać u nich. Niczym się one dla mnie nie różnią.
Też mi się tak wydaje Dziękuję za informację odnośnie porównania tych hydrolatów z obu sklepów. Neroli to ten z kwiatów pomarańczy słodkiej? A różę używasz stulistną?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 20:57   #2951
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Neroli to ten z kwiatów pomarańczy słodkiej? A różę używasz stulistną?
Tak i tak.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 21:02   #2952
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tak i tak.
Dziękuje Neroli tez wygląda kusząco
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 13:53   #2953
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja osobiście bardzo lubię neroli i różę stulistną
Dotychczas nabywałam je w BU, ale widzę, że w ZSK są tańsze, dlatego ostatnio kupiłam je właśnie tam
Rumiankowy (z BU i ZSK) też ochoczo stosuję bo jest delikatny, ale po przemywaniu nim buzi spróbuję ją "oklepać" jak robi Lorri Faktycznie można nie zobaczyć efektów, jeśli się maźnie twarz wacikiem jak to robi moja mama
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 16:06   #2954
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Oj ja też bardzo lubię się oklepywać, zwłaszcza różą, taka mięciutka potem skóra jest

Kusi mnie hydrolat z zielonej herbaty
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 16:34   #2955
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Oj ja też bardzo lubię się oklepywać, zwłaszcza różą, taka mięciutka potem skóra jest

Kusi mnie hydrolat z zielonej herbaty
I ja muszę zacząć oklepywanie Po wacikowaniu mam podrażnioną skórę Mimo tego że nie trę, a przykładam i leciutko dociskam.

Ja mam zieloną herbatę, którą chętnie rozcieńczam kompleks na naczynka. A ogólnie jako hydrolat sprawuje się poprawnie, choć ostatnio mam odczucie, że ściaga (ale skóra w dotyku miękka, wszystko się wydaje ok). Wolę go chyba latem
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 17:28   #2956
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ja ostatnio kupiłam hydrolat aloesowy z ZSK, ale niemiło się zdziwiłam. na stronie koszt hydrolatu to 10,90 ale wyczytałam że mają swoją siedzibę we Wrocławiu, pojechałam iiii ten sam hydrolat 15 zł!
kupiłam, bo jechałam specjalnie po to, a szkoda było mi wracać z niczym..

ogólnie uwielbiam hydrolaty, i używam ich bardzo często.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 18:12   #2957
eliysp
Raczkowanie
 
Avatar eliysp
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: bba
Wiadomości: 52
GG do eliysp
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość

Kusi mnie hydrolat z zielonej herbaty
Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość

Ja mam zieloną herbatę, którą chętnie rozcieńczam kompleks na naczynka. A ogólnie jako hydrolat sprawuje się poprawnie, choć ostatnio mam odczucie, że ściaga (ale skóra w dotyku miękka, wszystko się wydaje ok). Wolę go chyba latem
też mam zieloną herbatę i bardzo ściąga mi skórę, innego działania nie zauważyłam, więc używam do psikadeł do włosów
eliysp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 23:42   #2958
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja do tej pory wypróbowałam trzech. Najbardziej podszedł mi rozmarynowy.
Geraniowy ma dość intensywny zapach ale jednocześnie przywodzi wspomnienia z dzieciństwa bo u mojej babci na parapecie zawsze anginka była. Z kwiatu pomarańczy najmniej mi przypadł do gustu, strasznie mocny i słodki zapach. Głowa mnie od niego bolała.
Czasem używam tylko z ekstraktem nawilżającym a czasem robię tonik, wzbogacam aloesem i innymi.
m.arty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 17:16   #2959
eliysp
Raczkowanie
 
Avatar eliysp
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: bba
Wiadomości: 52
GG do eliysp
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

właśnie zamówiłam hydrolat z dzikiej malwy, spodobał mi się surowiec (i nagietkowy)
czy ktoś może się na jego temat wypowiedziec?
eliysp jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 17:25   #2960
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez eliysp Pokaż wiadomość
też mam zieloną herbatę i bardzo ściąga mi skórę, innego działania nie zauważyłam, więc używam do psikadeł do włosów
Mówicie dziewczyny, że ściąga. Nie lubię tego w hydrolatach, albo sobie go daruję, albo zamówię małą porcję 50ml z mazideł

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Ja do tej pory wypróbowałam trzech. Najbardziej podszedł mi rozmarynowy.
Geraniowy ma dość intensywny zapach ale jednocześnie przywodzi wspomnienia z dzieciństwa bo u mojej babci na parapecie zawsze anginka była. Z kwiatu pomarańczy najmniej mi przypadł do gustu, strasznie mocny i słodki zapach. Głowa mnie od niego bolała.
Czasem używam tylko z ekstraktem nawilżającym a czasem robię tonik, wzbogacam aloesem i innymi.
Oj tak, geraniowy kocham za zapach anginki, przypomina mi również dzieciństwo

Cytat:
Napisane przez eliysp Pokaż wiadomość
właśnie zamówiłam hydrolat z dzikiej malwy, spodobał mi się surowiec (i nagietkowy)
czy ktoś może się na jego temat wypowiedziec?
Też ciekawią mnie te hydrolaty (czyżby naturalisowe), ale jakoś nigdy jeszcze się nie odważyłam ich zamówić. Coś mi się obiło, że zapach malwowego chyba taki niezbyt, ale niech dziewczyny napiszą, które miały
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 21:14   #2961
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez eliysp Pokaż wiadomość
właśnie zamówiłam hydrolat z dzikiej malwy, spodobał mi się surowiec (i nagietkowy)
czy ktoś może się na jego temat wypowiedziec?
Spieszę z informacjami!
Hydrolat z dzikiej malwy cudnie nawilża, łagodzi i pozostawia delikatna powłoczkę na skórze - co prawda zapach ma taki z lekka zatęchły (?), ale da radę się przyzwyczaić (to nie ten kaliber co kocanka )
Hydrolat nagietkowy czeka na swoją kolej w szafce (bo tez się skusiłam na te dwa surowce ;D), jak użyję, to się pochwalę

Dostałam w sklepie mini próbkę oleju z amarantusa i normalnie Na mazidłach piszą babki, że tłusty jest i słabo się wchłania, a ten co mam wchłania się lepiej niż olej jojoba Jak na razie to wygrywa nawet z olejem z róży rdzawej/pizmowej.
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 21:26   #2962
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Spieszę z informacjami!
Hydrolat z dzikiej malwy cudnie nawilża, łagodzi i pozostawia delikatna powłoczkę na skórze - co prawda zapach ma taki z lekka zatęchły (?), ale da radę się przyzwyczaić (to nie ten kaliber co kocanka )
Hydrolat nagietkowy czeka na swoją kolej w szafce (bo tez się skusiłam na te dwa surowce ;D), jak użyję, to się pochwalę

Dostałam w sklepie mini próbkę oleju z amarantusa i normalnie Na mazidłach piszą babki, że tłusty jest i słabo się wchłania, a ten co mam wchłania się lepiej niż olej jojoba Jak na razie to wygrywa nawet z olejem z róży rdzawej/pizmowej.
Amarantus mówisz Właśnie czaję się za czymś bogatym na noc, co wchłania się w miarę, może zamówię próbkę przy mazidlanych zakupach
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 22:33   #2963
eliysp
Raczkowanie
 
Avatar eliysp
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: bba
Wiadomości: 52
GG do eliysp
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

[/QUOTE]Też ciekawią mnie te hydrolaty (czyżby naturalisowe), ale jakoś nigdy jeszcze się nie odważyłam ich zamówić. Coś mi się obiło, że zapach malwowego chyba taki niezbyt, ale niech dziewczyny napiszą, które miały [/QUOTE]

si, naturalisowe zamówiłam jeszcze olej konopny, z maliny i róży

zobaczymy co to będzie
eliysp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 23:04   #2964
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Też ciekawią mnie te hydrolaty (czyżby naturalisowe), ale jakoś nigdy jeszcze się nie odważyłam ich zamówić. Coś mi się obiło, że zapach malwowego chyba taki niezbyt, ale niech dziewczyny napiszą, które miały [/QUOTE]

si, naturalisowe zamówiłam jeszcze olej konopny, z maliny i róży

zobaczymy co to będzie[/QUOTE]

Miałam te 3 oleje, tylko mazidlane, konopny lekki, szybko się wchłania, pachnie jak ziemia Malinka troszkę cięższa, ale nie bardzo, pięknie pachnie, wygładza i zmiękcza, róża idealna na noc - pachnie troszkę dziwnie, ale nie denerwująco, regeneruje i nawilża jak mało co
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 23:09   #2965
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny możecie mi dać odnośnik do posta, w którym były informacje o potencjalnym zapychaniu w zależności od zawartości poszczególnych kwasów? Czytałam to, ale znaleźć nie mogę teraz
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 23:13   #2966
eliysp
Raczkowanie
 
Avatar eliysp
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: bba
Wiadomości: 52
GG do eliysp
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie mi dać odnośnik do posta, w którym były informacje o potencjalnym zapychaniu w zależności od zawartości poszczególnych kwasów? Czytałam to, ale znaleźć nie mogę teraz
masz na myśli tabelkę z zawartością kwasów?
https://docs.google.com/View?docid=dcn73vw4_2c899xt

im więcej oleinowego w porównaniu do linolowego tym bardziej zapycha
eliysp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 08:37   #2967
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez eliysp Pokaż wiadomość
masz na myśli tabelkę z zawartością kwasów?
https://docs.google.com/View?docid=dcn73vw4_2c899xt

im więcej oleinowego w porównaniu do linolowego tym bardziej zapycha
Inna wersję tej tableki widziałam, ale mniej więcej o to mi chodziło i własnie o informacje, których kwasów ma być więcej, a których mniej. Dziękuję
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 12:38   #2968
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, nikt nie byłby chętny na macerat z zielonej herbaty Argile Provence? Mam do wymiany- szkoda, by się zmarnował.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 13:34   #2969
rudzielec_25
Raczkowanie
 
Avatar rudzielec_25
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 37
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

a moze ktoras sie wypowie na temat olejku lawendowego???? ja go mieszam z olejem ze slodkich migdalow kurde pachne niesamowicie a stosuje na brzunio :P

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

http://www.avicenna.com.pl/dzis_lawendowy.html
rudzielec_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 20:24   #2970
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Miałam te 3 oleje, tylko mazidlane, konopny lekki, szybko się wchłania, pachnie jak ziemia Malinka troszkę cięższa, ale nie bardzo, pięknie pachnie, wygładza i zmiękcza, róża idealna na noc - pachnie troszkę dziwnie, ale nie denerwująco, regeneruje i nawilża jak mało co
Mam konopny tyle że z Naturalisa i jest naprawdę super. Do tego kocham jego zapach Po dwóch dniach używania dosłownie zniknęły wszelkie suchości, którym nie dawała rady malina i frakcja sojowa (obie z Naturalisa). Drobna niedoskonałość, którą miałam zrobiła się prawie niewidoczna Najgorsze, że żyję na dwa domy i brakuje mi konsekwencji w stosowaniu jednego oleju do twarzy. To tu, to tam, ciągle któregos zapomnę i to otwieram nowe opakowanie

Wasze oleje jak kupujecie tez maja w miarę krótkie daty ważności? Za 'krótkie' mam na myśli: robienie zakupów jakoś teraz, a daty do lipca 2012. Czy to normalne?

A... i zużywam gerniowy hydrolat z Mazideł i ja tam prawie nie czuję żadnego zapachu Bardziej zaczerwieniła mi się po nim skóra niz zazwyczaj, co mnie trochę zaniepokoiło. Ale jeszcze poobserwuję...

W ogóle cera mi się poprawiła Choć zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem kompleks na naczynka z Naturalisa nie wpływa na pojawianie się bbaaarrdzo drobnych wyprysków na brodzie. Możliwe to to? :conf used:
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.