Aparat ruchomy ,czy ortodonta może sie na to zgodzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-06, 18:47   #1
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96

Aparat ruchomy ,czy ortodonta może sie na to zgodzić?


Więc tak, zeby mam dość krzywe,generalnie nigdy nie marzyłam o zębach jak od linijki,bo jednak krzywulce to częsc mnie
Czasem myśle,ze wartoby je choć troche wyprostowac. W dziecinstwie nosilam ruchomy aparat kilka lat, wada sie wtedy zmniejszyla i przez 10 lat ząb jest na swoim miejscu.
Nie chce aparatu stałego,bo po pierwsze panicznie boje się bólu,a po drugie nie chce mieć idealnie prostych zębów.Ruchomy nosiłam,wiem z czym to się je a bol jest do wytrzymania.Zdaje sobie sprawe,że takie leczenie może trwać 5 lat i więcej,a efekty mogą,choć nie muszą być marne.
Wiem, na co się pisze.Najważaniejsze pytanie ,to jaki ortodonta w WAWIE ZGODZI SIĘ ZAŁOŻYĆ MI RUCHOMY APARAT? Moze jestescie w stanie takiego polecic
Ortodonci zawsze sa przeciwni aparatom ruchomym i mają racje, ale nie zależy mi na idealnym efekcie,to może by sie udało
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-09, 20:47   #2
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Aparat ruchomy ,czy ortodonta może sie na to zgodzić?

musisz iść do ortofonty bo no nikt nie wie jak Toje zęby wyglądają.

Ps. Aparat nie boli, boli jedynie jak załozą superatory przez założeniem apratu i chwile po założeniu bo buzia mus się przyzwyczaić.
Mnie nie boli zmiana drutów w ogóle

Najlepiej pójść do ortodonty na wizyte
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 07:07   #3
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Aparat ruchomy ,czy ortodonta może sie na to zgodzić?

Nosiłam aparat ruchomy jakieś 10 lat (ostatnie to już bardziej w ramach retencji). Początkowo byłam zachwycona efektem bo zęby szybko i znacznie zostały wepchnięte do tyłu ale im dłużej trwało leczenie tym efekty były słabsze i co udało się naprostować to gdzie indziej się zepsuło. Tu nie da rady każdego zęba potraktować indywidualnie no i w ogóle mniejsze pole manewru jest. Z perspektywy czasu żałuję, że nie zdecydowałam się na aparat stały.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-10 08:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.