DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-23, 17:00   #2131
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Blind Pokaż wiadomość
oj,namieszalam teraz mam wspomniany rudawy kolor widoczny na zdjęciu z pierwszego posta a na drugim zdjęciu jest pokazany mój naturalny kolor przed przygodami z farbowaniem [do takiego chcę wrócić i takie na zywo są odrosty] . Tyle że ten rudawy (aktualny) ma 2 odcienie ( chodzi mi o to ze mam 3 warstwy : mój odrost, jakies 5cm jasnego koloru [blond] i reszta jest rudawa) niestety slabiej widoczne na zdjęciu i teraz sama nie wiem jak wykonać tą pigmentację zeby zlapala równo.. nie mam niestety aparatu zeby lepiej oddac kolor
Ok, widze

Jesli calosc chcesz miec ciemniejsza, wybierz wiec farbe N albo 0 po kropce do pigmentacji. Na moje oko poziom 5 lub 6. Potem na to naloz farbe z popiela i fioletem w tym samym kolorze.

Wella (ktora dobrze znam) nie ma farb z popiela i fioletem na tym poziomie, ale poszukaj w Lorealu czy wloskich markach. 21 - po kropce lub 12 - ale sprawdz, bo marki maja czesto wlasne numeracje. Jesli nie ma takiej kombinacji a masz za to 2 rozne farby, jedna z popiela, druga z fioletem, mozesz je zmieszac w stosunku: popiel 2 czesci, a fiolet 1 czesc . Naloz to na calosc.

A pigmentacje naloz na wszystkie jasne partie.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 17:15   #2132
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny- a Doda ma obecnie taki chłodny blond przy tych swoich loczkach. Jakiej farby powinnam szukać? (chodzi mi tutaj o numerki)
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 17:37   #2133
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Dziewczyny- a Doda ma obecnie taki chłodny blond przy tych swoich loczkach. Jakiej farby powinnam szukać? (chodzi mi tutaj o numerki)
W kolestonie 12.81 - bardziej perlowy, albo 12.16 jesli Twoje wlosy lubia tracic zolcia lub rudoscia przy blondach. 12.16 jest zdecydowanie chlodniejszy. Oba kolory mozna mieszac ze soba.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 18:41   #2134
fobianka
Przyczajenie
 
Avatar fobianka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Sztum
Wiadomości: 4
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

katja_24 dziękuję za podpowiedź, skuszę się na te kąpiele Wolę na kilka razy użyć rozjaśniacza o tp w takiej formie, niż na raz.
Już o nich trochę dzięki Tobie poczytałam i jestem przekonana. Wrzucę zdjęcia po wykonaniu zabbiegu
__________________
konga bonga i kabasa!
fobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 18:54   #2135
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fobianka Pokaż wiadomość
katja_24 dziękuję za podpowiedź, skuszę się na te kąpiele Wolę na kilka razy użyć rozjaśniacza o tp w takiej formie, niż na raz.
Już o nich trochę dzięki Tobie poczytałam i jestem przekonana. Wrzucę zdjęcia po wykonaniu zabbiegu
Ok, koniecznie daj znac jak poszlo. W tym watku jest sporo info o kapielach rozjasniajacych. Ja robilam na wodzie 6% i trzymalam ok 45 minut. Ze sredniego brazu (po rozjasnianiu zcerni u fryzjera) mialam marchewe
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 13:16   #2136
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
W kolestonie 12.81 - bardziej perlowy, albo 12.16 jesli Twoje wlosy lubia tracic zolcia lub rudoscia przy blondach. 12.16 jest zdecydowanie chlodniejszy. Oba kolory mozna mieszac ze soba.
Dzięki
Tak sobie myślę, że jak już będę kupować to wezmę hurtem oba, pomieszam i zobaczę jak wyszło. Może być do nich woda 6% nie? Wcześniej będę kombinować z Vincentem pewnie ze dwa razy+ kąpiel rozjaśniająca, więc ta 6 mi taka najbardziej optymalna chyba.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 14:12   #2137
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Dzięki
Tak sobie myślę, że jak już będę kupować to wezmę hurtem oba, pomieszam i zobaczę jak wyszło. Może być do nich woda 6% nie? Wcześniej będę kombinować z Vincentem pewnie ze dwa razy+ kąpiel rozjaśniająca, więc ta 6 mi taka najbardziej optymalna chyba.
Sluchaj, czasem sie zdarza, ze farba rozjasniajaca po rozjasniaczu wychodzi szaro lub dziwnie. Mysle, ze jak juz rozjasniasz kapiela, wtedy lepiej nalozyc farbe 10, a nie 12. 10tka nie ma rozjasniacza w skladzie.

10tki maja tez fajne kolory: 10.8 oraz 10.16.
Jak sie uzywa farby poziom 12 to woda musi byc przynajmniej 9 proc. w stosunku 1:2.

Zawsze mozesz polozyc te rozjasniajace pozniej. Najpierw lepiej probuj z 10tka, aby nie bylo niespodzianek.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-02-24 o 14:13
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 14:30   #2138
*milka*
Zakorzenienie
 
Avatar *milka*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: pustelnia
Wiadomości: 5 380
GG do *milka*
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny co mi doradzicie na ten kolor? Wlosy sa po 2 deko gora jasniejsza dol ciemny I co z tym teraz zrobic?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kopia Zdjęcie0278.jpg (45,0 KB, 38 załadowań)
*milka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 15:09   #2139
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Sluchaj, czasem sie zdarza, ze farba rozjasniajaca po rozjasniaczu wychodzi szaro lub dziwnie. Mysle, ze jak juz rozjasniasz kapiela, wtedy lepiej nalozyc farbe 10, a nie 12. 10tka nie ma rozjasniacza w skladzie.

10tki maja tez fajne kolory: 10.8 oraz 10.16.
Jak sie uzywa farby poziom 12 to woda musi byc przynajmniej 9 proc. w stosunku 1:2.

Zawsze mozesz polozyc te rozjasniajace pozniej. Najpierw lepiej probuj z 10tka, aby nie bylo niespodzianek.
Ok, dziękuję. Pewnie bez kilku poprawek się nie obejdzie, w końcu mam czarne włosy. Ale ten blond a'la Dorota mi się marzy długi czas, więc będę się starać jak najlepiej do niego dojść.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 16:11   #2140
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Dziewczyny co mi doradzicie na ten kolor? Wlosy sa po 2 deko gora jasniejsza dol ciemny I co z tym teraz zrobic?
Mozesz dac popielata farbe blond. Poziom 7-10, do woli Bo chyba chcesz iec blond, nie?
Tam, gdzie jasniej - oczko ciemniejsza, a tam gdzie ciemniej - jasniejsza. Wazne, by te po polozeniu farb zatrzec ich granice.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Ok, dziękuję. Pewnie bez kilku poprawek się nie obejdzie, w końcu mam czarne włosy. Ale ten blond a'la Dorota mi się marzy długi czas, więc będę się starać jak najlepiej do niego dojść.
Jej kolor jest piekny Troche bedziesz dochodzic, ale dojdziesz hih hi .

Nawet jak czlowiek wie, co, jak i kiedy polozyc na wlosy, pewnych rzeczy sie nie przeskoczy. Ja np. zapuszczam wlosy, a mam takie 'prawie' rownej dlugosci zakrywajace uszy. Paskudna fryzura, ale strzyc sie nie bede u fryza, bo znowu dostane brzytwa w okolicy oka i znowu zapuszczanie.
Dlatego sama, mimo ze mam malenkie 'ale' do niektorych pasm swoich wlosow, nie mecze ich, pozwalam odrosnac, a za jakies 5 cm, podetne jasniejsze sine konce i wtedy juz bede bawila sie docelowe odcienie. Na krotkich wlosach do zapuszczania bawic sie nie ma co, bo za mala powierzchnia A wloski wiadomo - rosna 1-1,5 cm miesiecznie. Tego sie specjalnie nie przeskoczy
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 17:30   #2141
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość

Jej kolor jest piekny Troche bedziesz dochodzic, ale dojdziesz hih hi .

Nawet jak czlowiek wie, co, jak i kiedy polozyc na wlosy, pewnych rzeczy sie nie przeskoczy. Ja np. zapuszczam wlosy, a mam takie 'prawie' rownej dlugosci zakrywajace uszy. Paskudna fryzura, ale strzyc sie nie bede u fryza, bo znowu dostane brzytwa w okolicy oka i znowu zapuszczanie.
Dlatego sama, mimo ze mam malenkie 'ale' do niektorych pasm swoich wlosow, nie mecze ich, pozwalam odrosnac, a za jakies 5 cm, podetne jasniejsze sine konce i wtedy juz bede bawila sie docelowe odcienie. Na krotkich wlosach do zapuszczania bawic sie nie ma co, bo za mala powierzchnia A wloski wiadomo - rosna 1-1,5 cm miesiecznie. Tego sie specjalnie nie przeskoczy
Haha, ważne, żeby w końcu dojść do docelowych efektów. Ja przypuszczam już bym dawno blond miała. Pozbywałam się czerni jak się dało, nie farbując włosów niczym przez prawie 5 miesięcy. Ponad dwa tygodnie temu miałam studniówkę. A że mój partner miał czarne włosy i wszystko poleciało w biel i czerń to nałożyłam czarna farbę na szybko, bo szamponetka nic nie chwyciła i teraz znowuż cierpię. Ale będę próbować z vincentem, kąpielami i czym popadnie.

Trzymam kciuki za Twoje włoski na pewno też niedługo dojdą do docelowego stanu. Musimy się uzbroić w cierpliwość.

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Kochane, a orientujecie się może, czy mogłabym pomieszać 10.16 z 12.16? I wtedy z wodą 6. Bo kolor jakoś bardziej mi się podoba 12, ale może 10 lepiej by wyszła...?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 17:44   #2142
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Ja jestem po farbowaniu. Klade fioletowo-popielaty blond + opalizujacy blond, a odrost i tak wychodzi zolty. Zeby bylo smieszniej, to na wlosach, ktore juz byly rozjasniane farba kolor tez wychodzi cieply. Poddaje sie, nie mam juz pomyslow co nalozyc, zeby bylo chlodno. A wlosy znow druty, wiec na razie musze odpuscic na pare m-cy i robic sam odrost. :/
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 17:53   #2143
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ja jestem po farbowaniu. Klade fioletowo-popielaty blond + opalizujacy blond, a odrost i tak wychodzi zolty. Zeby bylo smieszniej, to na wlosach, ktore juz byly rozjasniane farba kolor tez wychodzi cieply. Poddaje sie, nie mam juz pomyslow co nalozyc, zeby bylo chlodno. A wlosy znow druty, wiec na razie musze odpuscic na pare m-cy i robic sam odrost. :/
Mozesz to ochlodzic kladac farbe 10.16 z woda 3 proc - pastelowe farbowanie. To dziala jak toner, a jest lagodniejsze dla wlosow. Albo Color Touch 10.16 czy 9.16 na wodzie 2 proc.

Mi zajelo ze 2 farbowania popielo-fioletem, by pozbyc sie zoltego, ale wtedy tez trzeba farbowac regularnie odrost ta farba, bo wiadomo, im krotszy podczas farbowania, tym mniej widoczna ciepla poswiata. A odrost zwykle chwyta cieplej.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:50 ----------

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Haha, ważne, żeby w końcu dojść do docelowych efektów. Ja przypuszczam już bym dawno blond miała. Pozbywałam się czerni jak się dało, nie farbując włosów niczym przez prawie 5 miesięcy. Ponad dwa tygodnie temu miałam studniówkę. A że mój partner miał czarne włosy i wszystko poleciało w biel i czerń to nałożyłam czarna farbę na szybko, bo szamponetka nic nie chwyciła i teraz znowuż cierpię. Ale będę próbować z vincentem, kąpielami i czym popadnie.

Trzymam kciuki za Twoje włoski na pewno też niedługo dojdą do docelowego stanu. Musimy się uzbroić w cierpliwość.

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Kochane, a orientujecie się może, czy mogłabym pomieszać 10.16 z 12.16? I wtedy z wodą 6. Bo kolor jakoś bardziej mi się podoba 12, ale może 10 lepiej by wyszła...?
Dzieki za kciuki, zeby rosly szybciej, bo ja chce juz w kucyk je lapac

To prawda, jakies okazje czy imprezy i czasem czlowiek zboczy z trasy . Ja tak zbaczalam i chcialam sciac tylko koncowki dla wyrownania, a wracalam z krotkim mopem caly czas Teraz sie nie poddaje i nawet na salon fryzjerski patrzec nie chce
Mozesz mieszac. Nie wiem, czy bedziesz miala zamierzony efekt pod wzgledem jasnosci, ale farby te sie nie beda gryzc.
Tylko daj wiecej wody, bo rozjasniajaca potrzebuje relacji 1:2, a zwykla 1:1. Wiec jak farbujesz fifty fifty, to 1 czesc farby 1,5 czesci wody

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-02-24 o 17:55
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 17:54   #2144
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Mozesz to ochlodzic kladac farbe 10.16 z woda 3 proc - pastelowe farbowanie. To dziala jak toner, a jest lagodniejsze dla wlosow. Albo Color Touch 10.16 czy 9.16 na wodzie 2 proc.

Mi zajelo ze 2 farbowania popielo-fioletem, by pozbyc sie zoltego, ale wtedy tez trzeba farbowac regularnie odrost ta farba, bo wiadomo, im krotszy podczas farbowania, tym mniej widoczna ciepla poswiata. A odrost zwykle chwyta cieplej.
Kurcze, ale ja farbuje wlosy juz chyba 3 raz popielato-fioletowymi rozjasniajacymi blondami i nadal jest hmmm... "zloto".
Odrost to juz nawet nie wspomne, chyba musze troche odzywic wlosy, nie farbowac calych przez kilka miesiecy a potem probowac farbowac na podklad? Tylko wtedy jak? Rozjasnic odrost, a potem nalozyc na calosc farbe tonujaca?
Jak uda mi sie zrobic zdjecie to sama zobaczysz. nie kumam tego, w moim przypadku wszystkie zasady farbowania biora w leb :/
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 18:00   #2145
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Kurcze, ale ja farbuje wlosy juz chyba 3 raz popielato-fioletowymi rozjasniajacymi blondami i nadal jest hmmm... "zloto".
Odrost to juz nawet nie wspomne, chyba musze troche odzywic wlosy, nie farbowac calych przez kilka miesiecy a potem probowac farbowac na podklad? Tylko wtedy jak? Rozjasnic odrost, a potem nalozyc na calosc farbe tonujaca?
Jak uda mi sie zrobic zdjecie to sama zobaczysz. nie kumam tego, w moim przypadku wszystkie zasady farbowania biora w leb :/
Moze po prostu Koleston nie jest dla Ciebie? Sama nie wiem.
Mozesz ew. dac kapiel rozjasniajaca czy rozjasniacz, a potem farbe 10.16 z 3 proc woda. dajesz tylko na odrost, a reszta bedzie jakosc sie schladzac.

Swoja droga to musi byc to jakis lagodny rozjasniacz. Nie wszystki nadaja sie do farbowania odrostow, bo sa zbyt ostre.

Jak masz wyjsciowo naturalnie napigmentowane mocno wlosy, niestety, zolc bedzie wybijac. U mnie wybija przy odcieniach perlowych, przy tym fioletowym robi sie bialo na asniejszych pasmach oraz zimno-bezowo na ciemniejszych.

Jezeli marzy Ci sie bialy blond - to kazdy bedzie wydawal Ci sie zolty. Taka prawda. Bialy blond to niestety wymaga rozjasniacza przy naturalnych wlosach ponizej poziomu 7.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 18:02   #2146
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Moze po prostu Koleston nie jest dla Ciebie? Sama nie wiem.
Mozesz ew. dac kapiel rozjasniajaca czy rozjasniacz, a potem farbe 10.16 z 3 proc woda. dajesz tylko na odrost, a reszta bedzie jakosc sie schladzac.

Swoja droga to musi byc to jakis lagodny rozjasniacz. Nie wszystki nadaja sie do farbowania odrostow, bo sa zbyt ostre.

Jak masz wyjsciowo naturalnie napigmentowane mocno wlosy, niestety, zolc bedzie wybijac. U mnie wybija przy odcieniach perlowych, przy tym fioletowym robi sie bialo na asniejszych pasmach oraz zimno-bezowo na ciemniejszych.

Jezeli marzy Ci sie bialy blond - to kazdy bedzie wydawal Ci sie zolty. Taka prawda. Bialy blond to niestety wymaga rozjasniacza przy naturalnych wlosach ponizej poziomu 7.
Nigdy nie robilam Kolestonem. Robilam Alfaparf, a teraz Londa Professional.
Nie chce bialych wlosow, chce popielate albo beżowe
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 18:02   #2147
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Poza tym mysle, ze wlasnie to pastelowe farbowanie bedzie najlepsze, bo da ten chlod. Wiadomo, fakt uzycia wysokiej wody wiaze sie z promocja zoltego barwnika i jak wlosy sa juz wystarczajaco jasne, mozna sobie darowac kolejne rozjasnianie, a tylko tonowac.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 18:04   #2148
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Poza tym mysle, ze wlasnie to pastelowe farbowanie bedzie najlepsze, bo da ten chlod. Wiadomo, fakt uzycia wysokiej wody wiaze sie z promocja zoltego barwnika i jak wlosy sa juz wystarczajaco jasne, mozna sobie darowac kolejne rozjasnianie, a tylko tonowac.
Czyli przy kolejnym uzyciu farby rozjasniajacej moga wychodzic coraz bardziej zolte?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 18:04   #2149
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Nigdy nie robilam Kolestonem. Robilam Alfaparf, a teraz Londa Professional.
Nie chce bialych wlosow, chce popielate albo beżowe
No to probuj Kolestonu. Mysle, ze bedzie lepiej. 12.16 czy 10.16 kolestonu to naprawde zimne odcienie Przy jasniejszych farbach mozna dostac odcienia niemal bialego. To, co napisalam wczesniej zastosuj do Kolestonu Jesli chcesz. farba 10.16 i woda 3 proc - pastel na calosc
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 18:06   #2150
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
No to probuj Kolestonu. Mysle, ze bedzie lepiej. 12.16 czy 10.16 kolestonu to naprawde zimne odcienie Przy jasniejszych farbach mozna dostac odcienia niemal bialego. To, co napisalam wczesniej zastosuj do Kolestonu Jesli chcesz. farba 10.16 i woda 3 proc - pastel na calosc
Hm, ok, rozumiem ze z oda 3% dla schlodzenia calosci, a co na moj oporny odrost?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 18:13   #2151
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Czyli przy kolejnym uzyciu farby rozjasniajacej moga wychodzic coraz bardziej zolte?
Niekoniecznie, mysle, ze szkopul tkwi w farbie. Moze ma ona zbyt malo chlodnej bazy.

Z ta zolcia to troche skomplikowana sprawa, bo jest wiele czynnikow, ktore sie skladaja na jej wywolanie: ciemniejsze kolory przy rpzjasnianiu wybijaja na zolty lub rudy, a czarne na czerwony. Trzeba sporo zimnego pigmentu, ktory by ugasil cieplo, by wlosy jednoczesnie sie rozjasnily i byly zimne. Jak ktos ma juz jasne wlosy, moze sobie je jedynie tonowac albo stosowac slabsza wode, a wloski beda chlodne bez wiekszego zachodu.

Jasne Szwedki czesto klada rozjasniacze - o zgrozo - a potem widac zolte glowki na ulicach. A wystarczyloby polozyc toner na wodzie 3 proc czy farbe jasna na wodzie 6 proc i byloby super

Jednak uzywanie farby rozjasniajacej ze slaba woda... to troche mija sie z celem.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Hm, ok, rozumiem ze z oda 3% dla schlodzenia calosci, a co na moj oporny odrost?
Mam podobna sytuacje, bo wlosy mam poziomu 6. Jest na to kilka rozwiazan.
1. jesli rozjasniajaca farba ladnie Ci rozjasnia, ale zostawia zolc - daj ja na odrost, a calosc tonuj farba 10.16 na slabej wodzie.
2. uzycie rozjasniacza czy kapieli rozjasniajacej na odrost, a potem tonowanie - nie jestem zwolenniczka rozjasniacza swoja droga, bo wlosy sa sztywne i strasznie drapia szyje
3. regularne farbowanie wlosow zimna farba i przeciaganie na dlugosc pod koniec farbowania na jakies 10 minut - 1 cm odrostu nawet jak bedzie cieplawy, nie bedzie sie rzucal w oczy, a calosc bedzie chlodna. da sie taki ujarzmic, bo zwykle wlosy nie leza plasko na glowie i nie bedzie sie to mocno wyrozniac
4. zmien farbe - to na wstepie.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 18:25   #2152
FeminaDiaboli
Przyczajenie
 
Avatar FeminaDiaboli
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 26
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Witajcie,
gdyby któraś z Was planowała ściągnie koloru dekoloryzatorem np. Renee Blanche to polecam ten sposób. Męczyłam się z rudością, która pozostała mi po szamponetce "kasztan" Mariona. Wcześniej miałam "wiśniową czerwień" Joanny też szamponetka (w sumie kilka szamponetek tego koloru), ale schodziła do fioletu/wrzosu.
Skusiłam się na dekoloryzację i wyniki są całkiem niezłe .
Jest to dużo mniej inwazyjna forma powrotu do koloru niż rozjaśniacz, który bardzo przesusza i niszczy włosy. Po dekoloryzatorze moje włosy są w takiej samej kondycji, jak przed nim.

Dla ciekawych efektu zapraszam na bloga, dziś dodałam notkę ze zdjęciami przed i po. Wcześniej jest notka opisująca sam dekoloryzator.


http://feminadiaboli.blogspot.com/

Serdecznie pozdrawiam !
Sylwia
__________________
http://feminadiaboli.blogspot.com/
zapraszam kosmetyki etc.
FeminaDiaboli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 19:35   #2153
asia_nowak
Raczkowanie
 
Avatar asia_nowak
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 94
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Pofarbowałam dziś włosy Londą 12/61 z wodą 9% i jestem zachwyconaIdealnie pokryła odrosty ( ciemne ) i kolorek wyszedł boski. wklejam fotkę, choć przy sztucznym świetle niezbyt pewnie będzie widać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130224_192422.jpg (73,6 KB, 26 załadowań)
asia_nowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 10:16   #2154
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Niekoniecznie, mysle, ze szkopul tkwi w farbie. Moze ma ona zbyt malo chlodnej bazy.

Z ta zolcia to troche skomplikowana sprawa, bo jest wiele czynnikow, ktore sie skladaja na jej wywolanie: ciemniejsze kolory przy rpzjasnianiu wybijaja na zolty lub rudy, a czarne na czerwony. Trzeba sporo zimnego pigmentu, ktory by ugasil cieplo, by wlosy jednoczesnie sie rozjasnily i byly zimne. Jak ktos ma juz jasne wlosy, moze sobie je jedynie tonowac albo stosowac slabsza wode, a wloski beda chlodne bez wiekszego zachodu.

Jasne Szwedki czesto klada rozjasniacze - o zgrozo - a potem widac zolte glowki na ulicach. A wystarczyloby polozyc toner na wodzie 3 proc czy farbe jasna na wodzie 6 proc i byloby super

Jednak uzywanie farby rozjasniajacej ze slaba woda... to troche mija sie z celem.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------



Mam podobna sytuacje, bo wlosy mam poziomu 6. Jest na to kilka rozwiazan.
1. jesli rozjasniajaca farba ladnie Ci rozjasnia, ale zostawia zolc - daj ja na odrost, a calosc tonuj farba 10.16 na slabej wodzie.
2. uzycie rozjasniacza czy kapieli rozjasniajacej na odrost, a potem tonowanie - nie jestem zwolenniczka rozjasniacza swoja droga, bo wlosy sa sztywne i strasznie drapia szyje
3. regularne farbowanie wlosow zimna farba i przeciaganie na dlugosc pod koniec farbowania na jakies 10 minut - 1 cm odrostu nawet jak bedzie cieplawy, nie bedzie sie rzucal w oczy, a calosc bedzie chlodna. da sie taki ujarzmic, bo zwykle wlosy nie leza plasko na glowie i nie bedzie sie to mocno wyrozniac
4. zmien farbe - to na wstepie.
Ok, dzieki. Sprobuje z kapiela rozjasniajaca na odrost i na to farba. Ale to dopiero za jakis czas, wlosy mam suche jak wior, nie mam zamiaru ich farbowac do czerwca. Sprobuje tego Kolestonu, moze bedzie lepiej. Czy z poziomu 12 tez rozjasnia o ok 5-6 tonow? Bo takiej farby potrzebuje
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 10:29   #2155
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ok, dzieki. Sprobuje z kapiela rozjasniajaca na odrost i na to farba. Ale to dopiero za jakis czas, wlosy mam suche jak wior, nie mam zamiaru ich farbowac do czerwca. Sprobuje tego Kolestonu, moze bedzie lepiej. Czy z poziomu 12 tez rozjasnia o ok 5-6 tonow? Bo takiej farby potrzebuje
Popielegnuj wlosy, a bedzie dobrze. Mysle, ze nim sie zdecydujesz na wszelkie rozjasnianie, po prostu poloz farbe rozjasniajaca i tyle, najwyzej na wodzie 12 proc. Powinno dac piekny blond, gdy farba ma fiolet. Ale Koleston, bo tamte sie nie sprawdzily.

Ja mam wlosy na poziomie 6 - ciemny blond. Farbuje miesznka farby rozjasniajacej 12 i 10 zwykla z fioletami i perlami po kropce. Woda 9 proc. Efekt - solidny poziom 9. Sama farba rozjasniajaca i woda 12 uzyskasz efekt jasniejszy niz 3-4 poziomy. Ale czy z czerni da biel - to watpie Z poziomu 5-6 bedzie ladnie.

Jak masz suche wlosy, rozjasniacz je jeszcze pogorszy, a potem kazda farba bedzie z wlosow splywac. Nie warto
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 10:34   #2156
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Popielegnuj wlosy, a bedzie dobrze. Mysle, ze nim sie zdecydujesz na wszelkie rozjasnianie, po prostu poloz farbe rozjasniajaca i tyle, najwyzej na wodzie 12 proc. Powinno dac piekny blond, gdy farba ma fiolet. Ale Koleston, bo tamte sie nie sprawdzily.

Ja mam wlosy na poziomie 6 - ciemny blond. Farbuje miesznka farby rozjasniajacej 12 i 10 zwykla z fioletami i perlami po kropce. Woda 9 proc. Efekt - solidny poziom 9. Sama farba rozjasniajaca i woda 12 uzyskasz efekt jasniejszy niz 3-4 poziomy. Ale czy z czerni da biel - to watpie Z poziomu 5-6 bedzie ladnie.

Jak masz suche wlosy, rozjasniacz je jeszcze pogorszy, a potem kazda farba bedzie z wlosow splywac. Nie warto
Hm, problem w tym, ze klade popiele z fioletami i wychodza zolto. Mam chyba za duzo czerwonego pigmentu, chociaz ruda bynajmniej nie jestem
Wlosy mam ciemny blond/jasny braz.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 13:17   #2157
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Czy moze wyjsc odcien inny niz powinien, bo uzylam oksydantu Stapiz i Scandic a nie z tej samej firmy, co farba?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 13:21   #2158
Biedronka1818
Raczkowanie
 
Avatar Biedronka1818
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 51
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Witajcie, przeglądam wątki o dekoloryzacji, ale nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać Miałam włosy czarno-brązowe, kolor już był jakby sprany, bo długo nie farbowałam i miałam też spory odrost. Postanowiłam zejść do jaśniejszego koloru i zrobiłam dwie kąpiele rozjaśniające, wiadomo wyszło coś ala rudy, a na odroście żółty, miejscami nawet ładny po dwóch tygodniach, żeby wyrównać jakoś różnicę między odrostami a resztą włosów pofarbowałam Joanną Słodkie Capucino, doskonale nie jest, ale lepiej niż było.
I teraz mam wątpliwości co do kolejnego farbowania. Mam zakupioną farbę wellaton 12/0 ale obawiam się, że nic mi ona nie pomoże :/ Zastanawiam się także nad mieszanką Joanny szlachetna perła + gołębi popiel - tak jak znalazłam w jakimś wątku, że fryz tak radził.
Albo po prostu na razie zrezygnuję z dążenia do jasnego blondu, bo nie mam cierpliwości i szkoda mi włosów i pomaluję ciemnym blondem, ale czy mi pokryje ładnie włosy??
Czy ktoś jest mi w stanie doradzić?

P.S Załączam zdjęcie farby ciemny blond oraz zdjęcia moich włosów, niestety zdjęcia nie do końca oddają faktyczny stan włosów przez różne światło i sama nie jestem w stanie sobie zrobić dobrego zdjęcia. Jaką farbę byście położyły na moje włosy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4fcc9dead1166.jpg (34,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25022013339.jpg (80,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25022013335.jpg (64,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25022013336.jpg (67,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25022013337.jpg (76,3 KB, 14 załadowań)
Biedronka1818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 13:45   #2159
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Dzieki za kciuki, zeby rosly szybciej, bo ja chce juz w kucyk je lapac

To prawda, jakies okazje czy imprezy i czasem czlowiek zboczy z trasy . Ja tak zbaczalam i chcialam sciac tylko koncowki dla wyrownania, a wracalam z krotkim mopem caly czas Teraz sie nie poddaje i nawet na salon fryzjerski patrzec nie chce
Mozesz mieszac. Nie wiem, czy bedziesz miala zamierzony efekt pod wzgledem jasnosci, ale farby te sie nie beda gryzc.
Tylko daj wiecej wody, bo rozjasniajaca potrzebuje relacji 1:2, a zwykla 1:1. Wiec jak farbujesz fifty fifty, to 1 czesc farby 1,5 czesci wody
Jeszcze trochę i na pewno podrosną spokojnie do tej długości. Ja nie przycinam, choćby nie wiem co- powiedziałam sobie: zastaw się a nie daj się i ponad rok już mi się udaje nie ścinać ani milimetra.
Hmhm, czyli jak zrobię tak:
Vincent zielony+ woda 6% (jeśli nie wyjdzie odpowiednio jasno to dwukrotnie) zmieszany w proporcjach 2 razy więcej wody niż Vincenta, potem ewentualną kąpiel rozjaśniającą z tą samą wodą i potem nałożę Wellę Koleston 10.16 (w proporcji 1:1? )to powinien fajny jasny blondzik wyjść? Asekuracyjnie jak będę brać farby to wezmę chyba od razu 12.16 w razie czego (no i do niej wodę 9). Jak mi znowu rachunek podsumują to będzie źle.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Cytat:
Napisane przez asia_nowak Pokaż wiadomość
Pofarbowałam dziś włosy Londą 12/61 z wodą 9% i jestem zachwyconaIdealnie pokryła odrosty ( ciemne ) i kolorek wyszedł boski. wklejam fotkę, choć przy sztucznym świetle niezbyt pewnie będzie widać.
Mamo... chcę już taki kolorek.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 15:51   #2160
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Jeszcze trochę i na pewno podrosną spokojnie do tej długości. Ja nie przycinam, choćby nie wiem co- powiedziałam sobie: zastaw się a nie daj się i ponad rok już mi się udaje nie ścinać ani milimetra.
Hmhm, czyli jak zrobię tak:
Vincent zielony+ woda 6% (jeśli nie wyjdzie odpowiednio jasno to dwukrotnie) zmieszany w proporcjach 2 razy więcej wody niż Vincenta, potem ewentualną kąpiel rozjaśniającą z tą samą wodą i potem nałożę Wellę Koleston 10.16 (w proporcji 1:1? )to powinien fajny jasny blondzik wyjść? Asekuracyjnie jak będę brać farby to wezmę chyba od razu 12.16 w razie czego (no i do niej wodę 9). Jak mi znowu rachunek podsumują to będzie źle.

Mamo... chcę już taki kolorek.
Rachuneczek bedzie , ale ta 10.16 i tak Ci sie przyda - mozna ja stosowac jako toner na wodzie 3 w stosunku 1 do 1 i posmarowac pasma, co lekko pozolkly - na dlugosci - gdy poziom jasnosci masz zadowalajacy. A odrost farba 12

Koleston 10.16 - 1:1
Koleston 12.16 1:2
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.