Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-06, 21:43   #241
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Ja natomiast mam cudowny krem Avene Cicalfate - wydaje mi się właśnie, że po kwasiku będzie idealny (pełno substancji nawilżających, a mimo to jest lekki - choć zostawia przyjemny tłuszczyk (a'la plaster) na twarzy). Jak sądzicie?
Świetny wybór!
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 22:08   #242
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Jak czytam te wszystkie posty na temat jaki to salipeg jest łagodny zastanawiam się czy nie "zaryzykować" z większym stężeniem.
Na początku myślałem o stężeniu 5% - to mój pierwszy peeling kwasowy, więc chcę zobaczyć jak to w ogóle będzie wyglądać - ew. podrażnienie, łuszczenie i suchota.

Jak myślicie, jest sens robić takie małe stężenie?
Dodam, że od czasu do czasu używam toniku z BU BHA 2% - tak około 3-4 razy w tygodniu - czasem lekko piecze, ale to na bank ze względu na alkohol w składzie.
tak jak dziewczyny pisaly smialo 20%. Jak bedzie pieklo mocno to zmyjesz po 10 minutach... ale napewno nie zmyjesz


ja bede robic za jakis czas peeling na mojej siostrze, ale najpierw na sobie wyprobuje bo ona to wrazliwiec jest wiekszy niz ja.

mnie dzisiaj po 25% pieklo troszke przy zmywaniu, i buraczek byl, po godzinie sladu nie ma ide nalozyc kolejna wasrtwe kremu
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 22:52   #243
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Donosze z frontu, ze poprawilam dzis 30% peelingiem, bo ten wczorajszy to cienias byl. Wysmarowalam jeszcze plecy i krostki na ramionach i siedze sobie gola i wesola od pasa w gore i czekam 20 min, zeby zmyc. Nie zawracalabym sobie glowy zmywaniem, ale jednak kleistosc peelingu nie jest najmilsza, zeby z tym spac.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 08:32   #244
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Mnie wczoraj salipeg podszczypywał dość mocno, bom go na łuszczącą się nieco po Atredermie twarz nałożyła. Buraka nie odnotowałam. Ale za to dziś żadne suche skórki mi twarzy nie zdobią
Także to może być sposób dla łuszczaków mi podobnych i pociecha dla trzęsiportków - salipeg, mimo delikatności, potrafi szczypnąć nawet stare, kwasowe wygi

W tym miejscu muszę odśpiewać dwa peany:

- pierwszy na cześć One_Love, która to była tak miła, że zakupiła i przesłała mi Lirene 50+

- drugi na cześć samej Lirene - no takiego filtra to ja jeszcze nie miałam, żeby bezpośrednio po aplikacji człowieka przypominać - na gębie jak kremik jakiś lekki, matowo, bez klajstra, miło - jestem pod ogromnym wrażeniem!

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-04-07 o 08:35
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 09:17   #245
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
W tym miejscu muszę odśpiewać dwa peany:

- pierwszy na cześć One_Love, która to była tak miła, że zakupiła i przesłała mi Lirene 50+

- drugi na cześć samej Lirene - no takiego filtra to ja jeszcze nie miałam, żeby bezpośrednio po aplikacji człowieka przypominać - na gębie jak kremik jakiś lekki, matowo, bez klajstra, miło - jestem pod ogromnym wrażeniem!

Nie ma sprawy, Aniu.
Tyle razy mi tutaj pomogłaś, że z chęcią załatwiłam Ci tą emulsję.
Na drugi dzień poszłam kupić kolejny filtr - dla siostry, ale okazało się, że już nie ma i w najbliższym tygodniu nie będzie. Pojechałam do innej apteki gdzie mają całą serię Lirene, a tam przebitka w cenie 8zł!
Tak więc załapałyśmy się na tani, DOSKONAŁY produkt!

Używam Lirene od tygodnia i jestem bardzo zadowolona. Szybko się wchłania, NIE ZAPYCHA mnie - co najważniejsze, nie mam problemów z nałożeniem później na to podkładu, buzia po nim nie świeci się, jest lekki.
Niedrogi, duża pojemność, wysoki faktor, nawilżenie, fajna konsystencja, opakowanie -

Ania wiedziała co polecić!
_
PS. Po moim 20% salipegu nic mi się nie łuszczy. (już drugi dzień po aplikacji jest) Dziwne. Ale skóra bardzo fajnie wygląda, więc nie mam się do czego przyczepić.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-04-07 o 09:22
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 09:28   #246
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dla mnie salipeg to maseczka oczyszczająca. Mogłabym nakładać codziennie a i tak by krzywdy mi nie zrobił. Aż nie mogę uwierzyć, że przy pierwszej próbie mnie szczypał i miałam lekkiego buraka po nim Wczoraj nie miałam w planach go robić, więc przy kąpieli zrobiłam peeling twarzy (mechaniczny) a później nałożyłam maseczke z glinką zieloną. A później weszłam na forum i jak przeczytałam, że dziewczyny tak dzielnie się salipegują to też go zrobiłam hehe. Wiem, że dużo tego dobrego ale nic a nic złego się nie stalo. Za to nie pamiętam jak wyglądały zaskórniki na moim nosie

Lirene faktycznie cudowny. Nie czuję, że to filtr jest, taki leciutki, nie zapychający, dla mnie dobrze nawilżający. A ta cena... Chyba nie opuszczę go do końca życia, albo czym predzej pójdę do apteki i wykupię cały zapas zanim aptekarze skapną się, że mogą na nim zarobić
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 09:30   #247
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja po moim błędzie ze stężeniem nałożyłam wczoraj prawidłowe 30% salipegu i trzymałam pół godziny. Szczypało tylko przy zmywaniu. Skóra od razu wydała się jakaś gładsza, pory zmniejszone. A dzisiaj twarz wygląda normalnie, tzn. nic się nie łuszczy, skóra nawet nie jest sucha.
Aniu, specjalistko nasza kochana , myślisz, że salipeg usunie delikatne przebarwienia?
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 10:58   #248
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Aniu, specjalistko nasza kochana , myślisz, że salipeg usunie delikatne przebarwienia?
Ja sprawdzam na sobie jak wygląda odpowiedź na to pytanie.
Wydaje mi się, jak juz pisalam, ze mam jasniejsze te przebarwienia, ale nie wiem czy juz po 3 miesiacach mozna to stwierdzic, czy tylko mi sie tak wydaje.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-04-07 o 14:01
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 11:04   #249
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Ja sprawdzam na sobie jak wygląda odpowiedź na to pytanie.
Wydaje mi się, jak juz pisalam, ze mam jasniejsze juz te przebarwienia, ale nie wiem czy juz po 3 miesiacach mozna to stwierdzic, czy tylko mi sie tak wydaje.
Coś mi się zdaje, że salipeg jest za słaby. Tzn przy długotrwałym stosowaniu pewnie da radę, ale ja lubię widzieć szybko efekty, więc zastanawiam się, czy pomiędzy salipegami nie zrobić sobie albo mocnego salicyla na spirytusie albo jakiegoś innego kwasu
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 11:26   #250
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Coś mi się zdaje, że salipeg jest za słaby. Tzn przy długotrwałym stosowaniu pewnie da radę, ale ja lubię widzieć szybko efekty, więc zastanawiam się, czy pomiędzy salipegami nie zrobić sobie albo mocnego salicyla na spirytusie albo jakiegoś innego kwasu


Na spirytusie tez robilam. Bardzo piecze, a ślady łuszczenia są mocno widoczne. Skóra ściągnięta, przesuszona, nie nadaje się do nałożenia podkładu, i właściwie pokazania ludziom.
Tak jak Ania pisała, salipeg działa tak samo, tylko łuszczenie jest minimalne, ale skóra wygląda tak jakby tych jej warstw zeszło kilka!
Salicyl na spirytusie jest do wytrzymania (najlepiej z jakimś wiatrakiem, albo podmuchem wiatru ), ale już raczej do niego nie wrócę.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 11:31   #251
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Na spirytusie tez robilam. Bardzo piecze, a ślady łuszczenia są mocno widoczne. Skóra ściągnięta, przesuszona, nie nadaje się do nałożenia podkładu, i właściwie pokazania ludziom.
Tak jak Ania pisała, salipeg działa tak samo, tylko łuszczenie jest minimalne, ale skóra wygląda tak jakby tych jej warstw zeszło kilka!
Salicyl na spirytusie jest do wytrzymania (najlepiej z jakimś wiatrakiem, albo podmuchem wiatru ), ale już raczej do niego nie wrócę.
Ja robiłam salicyla na spirytusie kilkukrotnie i byłam zadowolona bardzo. Bo po kilku dniach łuszczenia miałam piękną, świeżą skórkę, bez przebarwień i zanieczyszczeń. Ale właśnie nie chciałabym się teraz tak mocno łuszczyć, dlatego się waham.
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 13:59   #252
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Coś mi się zdaje, że salipeg jest za słaby. Tzn przy długotrwałym stosowaniu pewnie da radę, ale ja lubię widzieć szybko efekty, więc zastanawiam się, czy pomiędzy salipegami nie zrobić sobie albo mocnego salicyla na spirytusie albo jakiegoś innego kwasu
Kasiu, wg wynalazców tej mieszanki służy ona do do usuwania zmarszczek, plam (starcze, pigmentacyjne) i przebarwień, leczenia wyprysków i poprawy stanu tłustej skóry.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 14:06   #253
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Kasiu, wg wynalazców tej mieszanki służy ona do do usuwania zmarszczek, plam (starcze, pigmentacyjne) i przebarwień, leczenia wyprysków i poprawy stanu tłustej skóry.
Od razu wiem, po co mam go używać
Ale na spirytusie też sobie zafunduję, za 2-3 dni.
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 15:44   #254
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
- drugi na cześć samej Lirene - no takiego filtra to ja jeszcze nie miałam, żeby bezpośrednio po aplikacji człowieka przypominać - na gębie jak kremik jakiś lekki, matowo, bez klajstra, miło - jestem pod ogromnym wrażeniem!
Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Używam Lirene od tygodnia i jestem bardzo zadowolona. Szybko się wchłania, NIE ZAPYCHA mnie - co najważniejsze, nie mam problemów z nałożeniem później na to podkładu, buzia po nim nie świeci się, jest lekki.
Niedrogi, duża pojemność, wysoki faktor, nawilżenie, fajna konsystencja, opakowanie.
Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Lirene faktycznie cudowny. Nie czuję, że to filtr jest, taki leciutki, nie zapychający, dla mnie dobrze nawilżający. A ta cena... Chyba nie opuszczę go do końca życia, albo czym predzej pójdę do apteki i wykupię cały zapas zanim aptekarze skapną się, że mogą na nim zarobić
Ehhh, a czemu ja go nigdzie znaleźć nie mogę?
Zostały mi tylko 2 apteki... trzymać kciuki
Ostatnio zaczynam stwierdzać, że LRP Anthelios AC to jeden wielki tłuszcz...
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-04-07 o 16:40
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 18:51   #255
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
No Dziewczynki
właśnie zakończyłam moje tygodniowe łuszczenie więc dziś kładę na facjatę salicylka z pegiem
juz się nie mogę doczekać
od jutra zdaję relację
Kurde, też bym chciała mieć łuszczenie


Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Ja nie widze sensu ,tak niskie stężenie robić.Ja zaczynałam od 20% ,i nic złego się nie działo.Przy 30%,nadal nic nie szczypie,jakbym miała krem na twarzy.Niemiłe jest tylko zmywanie,ale to trwa 5 sekund.
Mam dokładnie takie same odczucia jak Ty

Ja mam za sobą 25 % i 30 %.

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
W tym miejscu muszę odśpiewać dwa peany:

- pierwszy na cześć One_Love, która to była tak miła, że zakupiła i przesłała mi Lirene 50+

- drugi na cześć samej Lirene - no takiego filtra to ja jeszcze nie miałam, żeby bezpośrednio po aplikacji człowieka przypominać - na gębie jak kremik jakiś lekki, matowo, bez klajstra, miło - jestem pod ogromnym wrażeniem!
Zazdroszczę

Ja niestety nadal jej nie zdobyłam W czwartek ruszam na zakupy i mam nadzieję, że ją znajdę. Za Waszą radę udam się do aptek

Ale dzisiaj kupiłam inny filtr Babydream 50 +
To nowość

Tutaj macie link: http://www.rossmann.de/DesktopModule...d=56528&id=342

Cytując MonikePogrzebe z innego wątku:
Polaczenie filtrow mienralnych z chemicznymi, bez zapachowy, bez parabenow, bez olejow mineralnach, bez alkoholu i cena tak smieszna ze az sie smiac chce.

Sklad:aqua, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, glyceryl stearate citrate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, caprylic/capric/myristic/stearic triglyceride, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, panthenol, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, vp/eicosene copolymer, microcrystalline cellulose, behenyl alcohol, caprylyl glycol, simethicone, xanthan gum, benzoic acid, cellulose gum, dehydroacetic acid, disodium edta, citric acid, sodium hydroxide, methylisothiazolinone, tocopherol.


A ja w Rossmannie płaciłam 12,99 zł Niestety jeszcze go nie próbowałam... Dopiero przyniosłam do domku.



Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość

Używam Lirene od tygodnia i jestem bardzo zadowolona. Szybko się wchłania, NIE ZAPYCHA mnie - co najważniejsze, nie mam problemów z nałożeniem później na to podkładu, buzia po nim nie świeci się, jest lekki.
Niedrogi, duża pojemność, wysoki faktor, nawilżenie, fajna konsystencja, opakowanie -
Wstrętna kusicielka No nic, trzeba będzie zapolować.
Mam cały czas Lirene w obserwowanych na Allegro. Ale jakbym zamawiała to od razu bym musiała zrobić większe zakupy, więc się powstrzymuję.

A mogę wiedzieć, czy Lirenke znajdujecie w jakiś małych aptekach czy jakiś sieciowych typu Euro-apteka, Dbam o zdrowie+ ?

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość

Lirene faktycznie cudowny. Nie czuję, że to filtr jest, taki leciutki, nie zapychający, dla mnie dobrze nawilżający. A ta cena... Chyba nie opuszczę go do końca życia, albo czym predzej pójdę do apteki i wykupię cały zapas zanim aptekarze skapną się, że mogą na nim zarobić
Phi...

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Od razu wiem, po co mam go używać
Ale na spirytusie też sobie zafunduję, za 2-3 dni.
Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
mowicie ze babydream taki dobry hmm trzeba oblukac
Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
A możesz pokazać link do zdjęcia tego kremu? Nie zapycha Cię?
Ja mam ten kremik nagietkowy: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27639
Oferta Rossa: http://www.rossnet.pl/oferta/?cId=22...9&prId=25896#1

A dziewczyny na wątku Rossmanowskim polecają jeszcze taki krem z cynkiem:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18625

Stop! Teraz doszłam do tego, że ten sam krem - ten nagietkowy w tubce występuje jakby w dwóch rodzajach.

Z napisem gesichtscreme to typowo nagietkowy.
Z napisem gesicht zawiera wysoko w składzie cynk.

Niech mnie ktoś poprawi jak źle gadam Bo niezłe zamieszanie w tym Rossmanowskim wątku


Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Ehhh, a czemu ja go nigdzie znaleźć nie mogę?
Zostały mi tylko 2 apteki... trzymać kciuki
Ostatnio zaczynam stwierdzać, że LRP Anthelios AC to jeden wielki tłuszcz...
Powodzenia i łączę się w bólu
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 19:07   #256
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Ale dzisiaj kupiłam inny filtr Babydream 50 +
To nowość

Tutaj macie link: http://www.rossmann.de/DesktopModule...d=56528&id=342

Cytując MonikePogrzebe z innego wątku:
Polaczenie filtrow mienralnych z chemicznymi, bez zapachowy, bez parabenow, bez olejow mineralnach, bez alkoholu i cena tak smieszna ze az sie smiac chce.

Sklad:aqua, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, glyceryl stearate citrate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, caprylic/capric/myristic/stearic triglyceride, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, panthenol, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, vp/eicosene copolymer, microcrystalline cellulose, behenyl alcohol, caprylyl glycol, simethicone, xanthan gum, benzoic acid, cellulose gum, dehydroacetic acid, disodium edta, citric acid, sodium hydroxide, methylisothiazolinone, tocopherol.

A ja w Rossmannie płaciłam 12,99 zł Niestety jeszcze go nie próbowałam... Dopiero przyniosłam do domku.



Powodzenia i łączę się w bólu
Ooo!
Bardzo ciekawie się zapowiada.
Jak tylko wypróbujesz daj znać.
Jutro zobaczę, czy jest w moim Rossmannie (przy okazji wstąpię do apteki po Lirene )
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 19:35   #257
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość

- drugi na cześć samej Lirene - no takiego filtra to ja jeszcze nie miałam, żeby bezpośrednio po aplikacji człowieka przypominać - na gębie jak kremik jakiś lekki, matowo, bez klajstra, miło - jestem pod ogromnym wrażeniem!
Ja nie wierze w cuda.Coś to wszystko za ładnie wygląda ,żeby miało być skuteczne.Na opakowaniu pisze "nie zapewnia całkowitej ochrony"
czy coś w tym stylu.Poczekam na Wasze relacje do jesieni.Mam nadzieje , że się sprawdzi. Ja zostaje przy La Roche , zwłaszcza , że udało mi się kupić krem Aqua Lait 50+ , który jest lżejszy od Antheliosa i ma kremowy kolorek
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 20:42   #258
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Ja niestety nadal jej nie zdobyłam W czwartek ruszam na zakupy i mam nadzieję, że ją znajdę. Za Waszą radę udam się do aptek


Wstrętna kusicielka No nic, trzeba będzie zapolować.
Mam cały czas Lirene w obserwowanych na Allegro. Ale jakbym zamawiała to od razu bym musiała zrobić większe zakupy, więc się powstrzymuję.

A mogę wiedzieć, czy Lirenke znajdujecie w jakiś małych aptekach czy jakiś sieciowych typu Euro-apteka, Dbam o zdrowie+ ?

Ja mam ten kremik nagietkowy: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=27639
Oj tam od razu kusicielka.
Jak nie znajdziesz to też mogę Ci zakupić, tylko tak jak pisałam wcześniej, pierwsze dwa filtry kupiłam za 18,75zł, a teraz znalazłam jedynie za 26,50.
Ja kupiłam w aptece FARMACJA, a ten droższy w Aptece Magicznej.
Obeszłam też dwie osiedlowe, Naturę i Rossmana - tam nie było.

O, może wypróbuję ten kremik, ale to później. Mam obecnie tak cudną buźkę (żadnych niespodzianek, tylko przebarwienia) że nie chcę na razie niczym przypadkiem się zapchać.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 20:56   #259
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

eeee a mi lirenka niezbyt podchodzi tzn lekka owszem,nie zapycha ale przed filtrem musze nalozyc krem nawilzajacy,ostatecznie jest tego za duzo na twarz i podklad sie ciezko naklada


no a po salipegu mi sie skora luszczy ale to najgorsze luszczenie czyli takie ktore widac dopiero po nalozeniu podkladu i przypudrowaniu,odstajace skorki, na calej twarzy
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-07, 22:12   #260
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Ja robiłam salicyla na spirytusie kilkukrotnie i byłam zadowolona bardzo. Bo po kilku dniach łuszczenia miałam piękną, świeżą skórkę, bez przebarwień i zanieczyszczeń. Ale właśnie nie chciałabym się teraz tak mocno łuszczyć, dlatego się waham.

Ja moge się łuszczyć teraz i chce.Kasia powiedz mi od jakiego stężenia zacząć kwas salicylowy na spirytusie , żeby się złuszczyć a nie spalić .
Salipeg 30% mnie nic nie podrażnia .
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 23:14   #261
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Ja moge się łuszczyć teraz i chce.Kasia powiedz mi od jakiego stężenia zacząć kwas salicylowy na spirytusie , żeby się złuszczyć a nie spalić .
Salipeg 30% mnie nic nie podrażnia .
Ja pierwszy zrobiłam sobie 20%, a potem po niedługim czasie 30% i to max, co nakładałam. Ale za którymś razem, trochę mnie podpaliło, tzn, skóra w niektórych miejscach zrobiła się aż brązowa, a po jej zejściu ukazała się delikatna, różowa skórka (miałam już takie doświadczenia po peelingach w gabinetach derm., więc się nie przejęłam bardzo, pielęgnowałam to olejkiem rumiankowym). Ja na Twoim miejscu dałabym od razu 30% skoro możesz się teraz połuszczyć
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 23:40   #262
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Ja pierwszy zrobiłam sobie 20%, a potem po niedługim czasie 30% i to max, co nakładałam. Ale za którymś razem, trochę mnie podpaliło, tzn, skóra w niektórych miejscach zrobiła się aż brązowa, a po jej zejściu ukazała się delikatna, różowa skórka (miałam już takie doświadczenia po peelingach w gabinetach derm., więc się nie przejęłam bardzo, pielęgnowałam to olejkiem rumiankowym). Ja na Twoim miejscu dałabym od razu 30% skoro możesz się teraz połuszczyć

Nałoże w czwatek 30% , a ile trzymać? Na LU wyczytałam , że jak wyschnie ,ok. 2 minuty , to przestaje działać kwas.To by się zgadzało z opisem dziewczyn "po 2 minutach przestało piec".Jak było u Ciebie?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 23:42   #263
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Nałoże w czwatek 30% , a ile trzymać? Na LU wyczytałam , że jak wyschnie ,ok. 2 minuty , to przestaje działać kwas.To by się zgadzało z opisem dziewczyn "po 2 minutach przestało piec".Jak było u Ciebie?
Mnie to praktycznie w ogóle nie piekło, odporna jestem. Zwykle trzymałam, jak najdłużej, czyli tyle, ile miałam czasu. 15-20 min.
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 23:47   #264
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Mnie to praktycznie w ogóle nie piekło, odporna jestem. Zwykle trzymałam, jak najdłużej, czyli tyle, ile miałam czasu. 15-20 min.
Dziękuje ,to mnie pocieszyłaś, już się nie boje. Jeszcze jedno pytanko, trzeba przetrzeć twarz spirytusem przed peelingiem?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 23:55   #265
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Dziękuje ,to mnie pocieszyłaś, już się nie boje. Jeszcze jedno pytanko, trzeba przetrzeć twarz spirytusem przed peelingiem?
Podobno wtedy lepiej działa, choć tak naprawdę nie wiem czemu ma tak być. Ja nigdy tego nie praktykowałam Ale, jak robiłam TCA u dermatologa, to miałam twarz przecieraną spirytusem.
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 02:11   #266
Wildream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Przywitam się wpierw, bom nowa w tym intrygującym świecie wizażowym, ze szczególnym uwzględnieniem biochemii.

I tak dorzucę w sprawie Lirene, którą sama przypadkiem wykryłam w ten weekend podczas wyjazdu - w hipermarkecie Auchan. Tylko część z poszukujących ma go pewnie w zasięgu, ale może akurat komuś to ułatwi poszukiwania. O dziwo, na półkach stały całe dosłownie baterie o różnych faktorach, do wyboru do koloru i nie tylko tej firmy. W zasadzie wszelkich firm znajdujących się w ofercie Auchan. Szczęka mi opadła w niedowierzaniu po oblatywaniu dziesiątek aptek. Kupiłam kilka różnych, w tym tę Lirene chwaloną. Nie wiem, czy to tylko w tym jednym tak mają, czy to już wysyp w każdym, ale warto sprawdzić.
Wildream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 04:45   #267
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witaj Wildream uważaj Wizaz uzależnia , co Cię do nas sprowadza...
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 09:38   #268
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam

jestem po pierwszym peelingu na pegu - robiłam w poniedziałek wieczorkiem i stwierdzam że bardzo przyjemny jest.
Zrobiłam 30% trzymałam ok 30 min. i żadnych sensacji, żadnego szczypania pełen luzik

Po zmyciu delikatny burak ale wczoraj było już ok. I żadnego łuszczenia
Jakiś efektów spektakularnych nie widzę ale skóra jest gładsza. Mam nadzieję, że poradzi sobie z moimi plamkami popryszczowymi (pryszcza już dawno niet została czerwona plamka ).
Zobaczymy po serii zabiegów.

Też udało mi się dostać lirenkę 50+ jest cudowna mam nadzieję że i stabilna bo słoneczko coraz mocniej przygrzewa.

AniuM czytałam na BU że potrzebujesz polysorbate. Ja mam całe opakowanie z mazideł moge Ci odlać ile potrzebujesz?
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:20   #269
Wildream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Witaj Wildream uważaj Wizaz uzależnia , co Cię do nas sprowadza...
Zauważyłam, że uzależnia, ale zaprawiona jestem już w netowych światach, więc szkody mi nie uczyni raczej, haha.
A sprowadza mnie zasadniczo wieloletnie zaniedbywanie problemów ze skórą przez mojego mężczyznę - teraz przeżywa horror bycia z kobietą, która mu tego nie odpuszcza. Więc w domu panują ciągłe negocjacje i ogólny sajgon kosmetyczny. Trwa to czas jakiś już, więc przy okazji nagle odkrywam coś i dla siebie.
Wildream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:59   #270
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

witam
po krotkiej przerwie powracam na nasze ukochane forum.Dzis nalozylam na facjate salipega okolo 16 % trzymalam 20 min zero pieczenia tylko przy zmywaniu chwileczke.Efekty super matowa buzka pory zmniejszone,ale co zauwazylam bylam na czyszczeniu buzki u kosmetyczki ponad 2 tyg temu i od tego czasu nosek bez zaskornikow nadal sie utrzymuje ale peeling robilam 2 razy.Wiec chyba dziala ten salicyl, chyba nie bez przyczyny wychwalany pod niebiosa za to co czyni z tluscioszkowa buzka
AniaM69 udalo mi sie dostac Izotziaje ale strsznie w niej duzo alkoholu i chyba bedzie wysuszac niemilosiernie bede relacjonowac co i jak na fronce jeszcze raz dzieki za peg
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.