Głodna więc wymiotuję? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-02, 21:33   #1
Tahi
Przyczajenie
 
Avatar Tahi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 22
Unhappy

Głodna więc wymiotuję?


Ostatnio zdarzyło mi się coś dziwnego. Zawsze gdy byłam głodna czyłam ze zaraz wymiotuję ale nigdy do tego nie doszło. Aż do 30.01.07. Wstałam rano umyłam się i poszłam do sklepu po bułki itd. Zanim zrobiłam sobie śniadanie mineło może z 1,5-2h. Jedyne co wrzuciłam na pusty żołądek to nowo otwarty sok wieloowocowy Tymbarka. Wychodząc ze sklepu z pełnymi siatami nastąpił koniec. Czułam że mnie muli i zwymiotowałam w łazience. Teraz mam pytanie czy z głodu można wymiotować? Czy mam szukać innych przyczyn? Dodam że nie jadłam nic ciężkiego przed pójściem spać.
Tahi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 00:24   #2
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Głodna więc wymiotuję?

mi nieraz jest niedobrze z głodu, ale nigdy nie zdarzyło mi się wymiotować :/ ale widać miałaś czym (sokiem) więc się udało ... a może coś z sokiem nie tak, podrażnił śluzówkę żołądka i poszło...
Satis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 07:34   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Dot.: Głodna więc wymiotuję?

Cytat:
Napisane przez Tahi Pokaż wiadomość
Ostatnio zdarzyło mi się coś dziwnego. Zawsze gdy byłam głodna czyłam ze zaraz wymiotuję ale nigdy do tego nie doszło. Aż do 30.01.07. Wstałam rano umyłam się i poszłam do sklepu po bułki itd. Zanim zrobiłam sobie śniadanie mineło może z 1,5-2h. Jedyne co wrzuciłam na pusty żołądek to nowo otwarty sok wieloowocowy Tymbarka. Wychodząc ze sklepu z pełnymi siatami nastąpił koniec. Czułam że mnie muli i zwymiotowałam w łazience. Teraz mam pytanie czy z głodu można wymiotować? Czy mam szukać innych przyczyn? Dodam że nie jadłam nic ciężkiego przed pójściem spać.
Może ciąża i poranne mdłości Jeśli to nie to i mdłości/ wymioty występują często, proponuje wizyte u lekarza i to koniecznie, bo normalne to nie jest.
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 17:07   #4
anushk@
Przyczajenie
 
Avatar anushk@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Strzyżowice
Wiadomości: 12
Dot.: Głodna więc wymiotuję?

oj ja niesety wymiotuje z glodu, ale wtedy gdy jestem bardzo glodna i zjem cos ciezkiego lub mocno przyprawionego np. czosnkiem.
oj, jak to strasznie meczy organizm...
anushk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 22:52   #5
Tahi
Przyczajenie
 
Avatar Tahi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 22
Dot.: Głodna więc wymiotuję?

Najbardziej nie podoba mi się stwierdzenie ciąża - jeśli tak to czy dopiero spotkalo by mnie to w 3 miesiącu (bo pękła nam prezerwatywa 3 miechy temu)? I zero innych objawów? Nie przytyłam. Mam miesiączki regularnie. Nie mam humorków - innych niż zwykle. Zero bólów głowy ani piersi. Wymiotowałam tylko ten 1 raz.
Tahi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 11:29   #6
SarahMoon
Zadomowienie
 
Avatar SarahMoon
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 156
Dot.: Głodna więc wymiotuję?

Zmiany indexu glikemicznego we krwi (wiąże sie to z dużymi wahaniami poziomu cukru we krwi) mogą powodować u osób wrażliwych mdłości a nawet wymioty. Jeżeli jesteś osobą wrażliwą na wahania poziomu cukru , masz skłonności do bólu głowy i nerwów kiedy jesteś głodna to może być właśnie odpowiedzią na pytanie dlaczego zwymiotowałaś. Śniadanie powinno się zjeść najpóźniej 0,5 godz. po wstaniu z łóżka.
Ja jeżeli wyjdę z domu bez śniadania to mam murowaną migrenę albo zasłabnięcie w autobusie.
SarahMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 14:05   #7
Tahi
Przyczajenie
 
Avatar Tahi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 22
Dot.: Głodna więc wymiotuję?

Heh faktycznie jak jestem głodna to jestem wściekła i toczę pianę z pyska Chyba dlatego się mówi że ktoś jest głodny jak wilk. Wiec chyba nie ma sie czym martwic.
Tahi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-21, 19:01   #8
ciemka
Raczkowanie
 
Avatar ciemka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Looblyn ;)
Wiadomości: 166
Dot.: Głodna więc wymiotuję?

Cytat:
Napisane przez SarahMoon Pokaż wiadomość
Zmiany indexu glikemicznego we krwi (wiąże sie to z dużymi wahaniami poziomu cukru we krwi) mogą powodować u osób wrażliwych mdłości a nawet wymioty. .
a czy mozliwe,ze osoby o takiej wrazliwosc,budzia sie przez to pare razy w nocy ? nigdy nie zwymiotowalam,ale mam okropne mdlosci ,ktore mnie w nocy budza..po rpostu musze wtedy cos zjesc - inaczej nie zasne.
__________________
1 / 100 dni bez slodyczy















ciemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:12.