Chciałabym się poradzić:) STUDIA MGR - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-04, 14:15   #1
girlishnesss
Zadomowienie
 
Avatar girlishnesss
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 202

Chciałabym się poradzić:) STUDIA MGR


Dziewczyny, sama nie wiem na co się zdecydować, mam mętlik w głowie, a czas decyzji zbliża się nieubłaganie.

Skończyłam studia I stopnia, na kierunku pedagogika. Nie widzę siebie w takim zawodzie, dlatego chciałabym zrobić mgr z zupełnie innego kierunku.
Myślę o tym, żeby w przyszłości pracować w miejscu, gdzie coś się dzieje, teraz działam w radio, piszę artykuły dla różnych portali internetowych- podoba mi się to- więc myślę o dziennikarstwie.

Rekrutacja internetowa trwa jeszcze kilka dni, nie zostało mi już dużo czasu.
Na razie pewne jest to, że złożę swoją aplikację na studia II stopnia- dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Na pewno złożę też na pedagogikę, gdyby na dziennikarstwo nie udało mi się dostać... Myślałam też o filologii polskiej, o specjalności edytorstwo, ale wiem, że na mgr po pedagogice będzie mi ciężko nadrobić wszystkie braki programowe...

Co o tym myślicie, co byście mi poradziły?
girlishnesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 15:04   #2
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Chciałabym się poradzić:) STUDIA MGR

szczerze?
rozpoczęcie studiów na zupełnie innym kierunku?
z pedagogiką w PL nic nie zdziałasz, poczytaj sobie ile szkół w Polsce pozamykali i jakie są odsetki bezrobocia co do ukończonych kierunków studiów. Pedagogika ma najwyższe notowania...
ja bym wybrała dziennikarstwo
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:31   #3
meddy
Rozeznanie
 
Avatar meddy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 691
Dot.: Chciałabym się poradzić:) STUDIA MGR

Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji... Również skończyłam pedagogikę, ale wiem, że nie chcę pracować w tym zawodzie, a poza tym z pracą tez ciężko. I ja wymyśliłam sobie, że pójdę na bezpieczeństwo wewnętrzne, to nowy kierunek u mnie w mieście i dlatego na mgr mam do odrobienia tylko 3-4 różnice programowe, program zajęć mi się podoba, tylko tez nie wiadomo jak z pracą po tym, tak samo jak i po dziennikarstwie.Niektórzy mówią, że zamiast kończyć dziennikarstwo lepiej nauczyć się dobrze pisać, więc filologia może się bardziej przydać. Musisz się dowiedzieć u siebie ile różnic programowych Cię czeka i czy w ogóle można się na mgr tam przenieść. powodzenia!
meddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 07:33   #4
AgaGiraffe
Rozeznanie
 
Avatar AgaGiraffe
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nie chcesz wiedzieć
Wiadomości: 523
Dot.: Chciałabym się poradzić:) STUDIA MGR

A skąd jesteś Autorko? Na UP w Krakowie jest filologia polska, tam możesz wybrać specjalność, jest m.in. komunikacja społeczna- pisze tam, że właśnie ta specjalność ukierunkowuje bardziej w stronę dziennikarstwa, może to byłoby dla Ciebie?
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
AgaGiraffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.