Jakie buty do fitnessu wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-21, 21:18   #1
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645

Jakie buty do fitnessu wybrać?


Chcę sobie kupić najlepsze z możliwych w tej cenie buty do ćwiczeń
Do dyspozycji mam ok. 150 zł (łącznie na ew. przesyłkę). Niezbyt dużo ale cóż, niekoniecznie zależy to ode mnie. Jakieś podstawowe modele można dostać np. na allegro i stąd moje pytanie, bo nie mogłam znaleźć opinii na ten temat a sama niekoniecznie wiem, czym się kierować przy wyborze butów. Będą one pewnie używane tylko do ćwiczeń przed telewizorem. Pewnie potem wykończę je bieganiem za dzieciakiem. Wydaje mi się, że najważniejsza dla mnie będzie dobra amortyzacja, bo bardzo boję się o stawy.
Mam do wyboru z tego, co się zorientowałam, Nike Revolution 2, Reebok Trainton, Adidas Adifast, Reebok Zigdynamic, Adidas Adrianna, Reebok Realflex Optimal.
Ewentualnie chcę się wybrać do Decathlonu - czy ich buty są też dobre, ma ktoś jakieś doświadczenia?
W sumie wszystkie mierzyłam ale nie potrafię ich ocenić, są wygodne, lekkie, fajnie się w nich kica po sklepie i dla mnie to tyle. Te ostatnie wydają mi się jednak najlepiej zamortyzowane (poprawcie mnie, jeśli macie inną wiedzę czy doświadczenie) chociaż jak dla mnie to dużych różnic nie było, no i jednak kusi mnie ten Trainton,
Bardzo proszę nawet o pojedyncze opinie o tych butach, bo dla mnie to poważny wydatek i chciałabym, żeby był jak najbardziej udany a niestety nie udało mi się trafić na takiego sprzedawcę w sklepie, który by mi coś doradził i miał konkretną wiedzę na ten temat.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 12:48   #2
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Jakie buty do fitnessu wybrać?

Idź do profesjonalnego sklepu, niech Ci coś doradzą, poprzymierzaj, a dopiero potem kupuj wysyłkowo, nigdy odwrotnie

W decathlonie ostatnio kupiłam buty do biegania (firmy ich właśnie, decathlonowej, za jakąś śmieszną cenę) i biega mi się w nich wspaniale.
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 15:30   #3
stylovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Jakie buty do fitnessu wybrać?

Wiesz co, ja od siebie polecam Nike Dart IV, kupiłam je na chybił-trafił na Allegro, to moje pierwsze biegowe buty i za nic bym nie wymieniła ich na inne... Ale chyba miałam po prostu szczęście - bezpieczniej jest wybrać się do sklepu, poprzymierzać, poskakać w nich i wybrać najbardziej odpowiednie.
stylovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 15:57   #4
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Jakie buty do fitnessu wybrać?

Właśnie przymierzałam wszystkie (oprócz traintone bo nie było ich w sklepach, w których byłam) i wszystkie są wygodne, stabilne itd. W każdych trochę inaczej się czuję ale w sumie wszystkie są Ok. Ale nie mam ani wiedzy ani doświadczenia, które mają jakie właściwości i nie wiem, które z nich wybrać. Wygląd dla mnie nie ma żadnego znaczenia.
Rozumiem, że buty do biegania do fitnessu też się będą nadawały? Na mój chłopski rozum też mi się tak wydawało, bo zwykle są lekkie a wiadomo, że jak się biega to stawy są bardzo obciążone i ta amortyzacja w takich butach chyba jest dobra.
Przejdę się jutro jeszcze do sklepu Nike i Adidasa jak mi się uda a w poniedziałek do Decathlonu, bo w sumie buty ich marek nie są dużo tańsze od tych markowych ale może akurat trafię coś wyjątkowego.
Ale mam nadzieję, że ktoś jeszcze się podzieli może jakimiś uwagami, jak takie buty wybierać
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 20:17   #5
axcy
Raczkowanie
 
Avatar axcy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław/Łódź
Wiadomości: 212
Dot.: Jakie buty do fitnessu wybrać?

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Nike Revolution 2
Ja mam właśnie te, kupowałam na Allegro (były e promocji w decathlonie, ale w żadnym nie dostałam mojego rozmiaru..) jakoś na jesień. Trochę zimowały, ale teraz już wyjęłam i w nich biegam W każdym bądź razie dla mnie są fajne, lekkie, dobrze się w nich biega, nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. To taka moja mała "sugestia" odnośnie tych butów, bo ja też jestem początkująca jeśli chodzi o obuwie sportowe.
axcy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 12:25   #6
enervit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie buty do fitnessu wybrać?

Każdy ma inną stopę, więc bez sensu jest kupować buty przez internet bez wcześniejszego przymierzenia. Biegam w Asics'ach, kupionych przez internet, ale najpierw chodziłam i przymierzałam, czy ten konkretny model będzie leżał jak trzeba.
enervit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 16:46   #7
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Jakie buty do fitnessu wybrać?

Ja bym nigdy się nie odważyła kupić butów, nawet zwykłych, przez internet bez mierzenia a co dopiero sportowe, gdzie trzeba na prawdę dobrze je dobrać do podbicia, kostki, swojego poczucia równowagi itd.

Szczęście się do mnie uśmiechnęło dzisiaj - ta od niechcenia poszłam z dzieckiem pooglądać sklepy sportowe w galerii niedaleko i w Adidasie były Essential Star II za 119 zł, akurat mój rozmiar 36 Stwierdziłam, że tak dobra cena a i trochę za długo już się bujam z tymi butami a prochu nie wynajdę, więc kupiłam i są już moje Dzisiaj mam odpoczynek i mały cheater day, więc dopiero jutro pierwsze kicanie w nich.
Ale powiem wam, że w Adidasie, Seakerze i Nike, przynajmniej u mnie, doradztwo to jest żadne. Żadna z osób tam nie potrafiła mi praktycznie niczego powiedzieć o poszczególnych modelach butów oprócz "no, są do fitnessu". Ale cokolwiek o ich właściwościach to już wcale.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 13:09   #8
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: Jakie buty do fitnessu wybrać?

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
Ja bym nigdy się nie odważyła kupić butów, nawet zwykłych, przez internet bez mierzenia a co dopiero sportowe, gdzie trzeba na prawdę dobrze je dobrać do podbicia, kostki, swojego poczucia równowagi itd.
(...)
Ale powiem wam, że w Adidasie, Seakerze i Nike, przynajmniej u mnie, doradztwo to jest żadne. Żadna z osób tam nie potrafiła mi praktycznie niczego powiedzieć o poszczególnych modelach butów oprócz "no, są do fitnessu". Ale cokolwiek o ich właściwościach to już wcale.
Ja często kupuję buty sportowe przez internet i nigdy jeszcze się nie zawiodłam

Pod tym drugim mogłabym się podpisać
__________________
"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie".
H. Jackson Brown Jr
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-24 14:09:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.