Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-09, 13:58   #181
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

ja mam wrażenie, że henna (w moim przypadku) sprawia, że te bardzo słabe włosy wypadają razem z cebulkami... a resztę bardziej wzmacnia... nie wiem, takie moje zdanie... a może w Twoim przypadku to nie wina henny tylko diety? za mało witaminek może?
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 18:52   #182
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

cześć

Wydaje mi się, że jednak henna obciąża włosy i dlatego mocniej wypadają. Naturalnie mam słabe i cienkie włosy... a po hennie są jakby cięższe/ grubsze. Nie wydaję mi się, aby był to efekt złudzenia optycznego. Myślałam, że tylko ja mam ten problem Ale i tak przy farbowaniu chemicznym nie jest to tragedia... Farbuję nie za często ostatnio - raz na 2 miesiące. Zastanawiam się nad odstawieniem i powrotem do naturalnych póki nie są siwe (będzie lipa, jak wyhoduję 10 cm nowych i zaczną nagle siwuchy rosnąć :/)

pozdr

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2011-07-10 o 18:55
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 19:17   #183
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
cześć

Wydaje mi się, że jednak henna obciąża włosy i dlatego mocniej wypadają. Naturalnie mam słabe i cienkie włosy... a po hennie są jakby cięższe/ grubsze. Nie wydaję mi się, aby był to efekt złudzenia optycznego. Myślałam, że tylko ja mam ten problem Ale i tak przy farbowaniu chemicznym nie jest to tragedia... Farbuję nie za często ostatnio - raz na 2 miesiące. Zastanawiam się nad odstawieniem i powrotem do naturalnych póki nie są siwe (będzie lipa, jak wyhoduję 10 cm nowych i zaczną nagle siwuchy rosnąć :/)

pozdr

Hoduj póki jeszcze możesz. Czas leci. Kiedyś takiej możliwości już nie będzie. Może to Twoja ostatnia szansa żeby mieć swoje własne piękne, naturalne i zdrowe włosy.
Nagle nie osiwiejesz, a 1 siwego czy 2 w masie nie widać. Ja zazdroszczę Ci tej możliwości, bo sama mam już siwe i mój czas już przeminął bezpowrotnie.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-10, 19:22   #184
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Hoduj póki jeszcze możesz. Czas leci. Kiedyś takiej możliwości już nie będzie. Może to Twoja ostatnia szansa żeby mieć swoje własne piękne, naturalne i zdrowe włosy.
Nagle nie osiwiejesz, a 1 siwego czy 2 w masie nie widać. Ja zazdroszczę Ci tej możliwości, bo sama mam już siwe i mój czas już przeminął bezpowrotnie.
Zgadzam się z majreg. Podpisuję pod każdym słowem zapuszczaj naturalne
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 09:03   #185
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

A czy mogłabym prosić o propozycję jakiejś innej naturalnej farby (ziół) w kolorze ciemny brąz niż Khadi? (Śledziłam poprzedni wątek, ale nie pamiętam...)
Bo mam ciągle ten problem z szybkim wypłukiwaniem koloru, więc może jakaś inna henna by mi bardziej przypasowała.
Jak farbowałam Heenarą kolor w ogóle się nie wypłukiwał. Właściwie to wciąż go widać, jak Khadi się wypłukuje... Dlatego też jakoś nie ufam dwufazowemu farbowaniu, bo w końcu Heenara była z dużą ilość nat. henny (jeśli dobrze rozumiem), więc obawiam się tylko pogorszenia efektu ciepłego odcienia po 2-fazowym...

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-07-11 o 09:06
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:27   #186
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
A czy mogłabym prosić o propozycję jakiejś innej naturalnej farby (ziół) w kolorze ciemny brąz niż Khadi? (Śledziłam poprzedni wątek, ale nie pamiętam...)
Bo mam ciągle ten problem z szybkim wypłukiwaniem koloru, więc może jakaś inna henna by mi bardziej przypasowała.
Jak farbowałam Heenarą kolor w ogóle się nie wypłukiwał. Właściwie to wciąż go widać, jak Khadi się wypłukuje... Dlatego też jakoś nie ufam dwufazowemu farbowaniu, bo w końcu Heenara była z dużą ilość nat. henny (jeśli dobrze rozumiem), więc obawiam się tylko pogorszenia efektu ciepłego odcienia po 2-fazowym...

Mi się wydaje,że to indygo się wypłukuje i ze wzgl. na to,że heenara ma go w sobie mniej, a więcej henny , tym samym wolniej schodzi. U mnie po orzeszku też schodzi ten barwnik nieb. indygo i przechodzi w odcień bardziej ciepły miedziany z upływem czasu. Ja lubię eksperymenty i żeby nie kłaść ciągle Khadi robię płukankę niebieską lub fioletową, taką zwykłą do włosów blond, która gasi żółcie. Myślę też nad zastosowaniem toneru niebieskiego (takiego bez wody utl. i amoniaku), sam barwnik. Odcienie pomarańczowe barwnik niebieski gasi do brązu, a odcienie żółte gasi fiolet i taki bardziej popiel wychodzi. W końcu indygo też jest niebieskie.
Ewentualnie pooksperymentuję kiedyś z indygo w odżywce. Chyba mi czarne nie wyjdą.
Do eld też dodają sztuczne barwniki, może to wypróbuj. Myślę,że sztuczny może dłużej siedzieć na łebku niż samo indygo, a w końcu to sam barwnik bez dodatków zmieniających strukturę włosa, więc niszczyć nie będzie.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 10:32   #187
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ja juz ostatnio miałam nakładać hennę z Amlą, ale wyczytałam w paru miejscach, że amli dodaje sie w celu uzyskania bardziej brązowego koloru. Wiem, ze tu dziewczyny robiły taką mieszankę i nie wyszły im brązowe włosy. Na stronie khadi tez nic takiego nie widzę (na zdjęciach). Ale jednak boję się zaryzykować. Za bardzo mi zależy na rudym.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 11:13   #188
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Ja juz ostatnio miałam nakładać hennę z Amlą, ale wyczytałam w paru miejscach, że amli dodaje sie w celu uzyskania bardziej brązowego koloru. Wiem, ze tu dziewczyny robiły taką mieszankę i nie wyszły im brązowe włosy. Na stronie khadi tez nic takiego nie widzę (na zdjęciach). Ale jednak boję się zaryzykować. Za bardzo mi zależy na rudym.
Z tą amlą to wielka niewiadoma. Jedni piszą,że powoduje bardziej popielaty odcień, a inni,że zakwasza i bardziej ognisty pomarańcz wychodzi. Ja jak położyłam hennę z amlą to wyszedł i i tak pomarańcz, a jak kładę ją solo to deko przyciemnia, ale zmywa się z prędkością światła.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 13:03   #189
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
zadzwoń do nich jutro przecież należy Ci się ta henna, skoro mają taką ofertę
Dobra, wszystko cacy. Zagubili się w akcji, znaczy chyba sajgon mają a powiedz czym darmowa przyjedzie? Kurier czy listonosz przyniesie? Dla mnie to dość istotna sprawa... z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 13:15   #190
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

hm, ja zawsze zamawiałam pocztą polską i tak też przyszło ale najlepiej zadzwonić i się upewnić

dzisiaj hennuję. mwahahah ^^ a poważnie, to bardzo się cieszę, że całkowicie wyrównam odrosty i że wyjdą b. ciemne jaśniejsze kolory niestety mi nie pasują...

tylko ciekawe, jak wytrzymam w tym "turbanie" przez 2h w taką pogodę może sobie jednak coś sypnie wieczorem
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 13:19   #191
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
hm, ja zawsze zamawiałam pocztą polską i tak też przyszło ale najlepiej zadzwonić i się upewnić
Też zamawiałam PP, ale chodzi mi o darmową hennę czym ją przywiozą muszę wiedziec jaki adres podać pytałam w wiadomości e-mail, ale nie dostałam odpowiedzi...
Pokaż się po hennowaniu
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 13:26   #192
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

no to Ci odpisałam przecież że przyszło mi pocztą polską (darmowa henna), a normalnie (płatne produkty) też zamawiam pocztą polską
więc nie wiem, czy zawsze wysyłają pocztą polską czy tak samo, jak przy poprzednim zamówieniu
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 13:32   #193
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
no to Ci odpisałam przecież że przyszło mi pocztą polską (darmowa henna), a normalnie (płatne produkty) też zamawiam pocztą polską
więc nie wiem, czy zawsze wysyłają pocztą polską czy tak samo, jak przy poprzednim zamówieniu
No tak dzięki za pobudkę
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 13:41   #194
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Da się uzyskać taki kolor henną? Teraz mam intensywny rudy, ale i tak zapuszczam włosy więc mogę wrócić do naturalnego jasnego blondu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg (59,5 KB, 115 załadowań)
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 19:38   #195
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a ja robiłam samą basmą, i ani ciut ciemniejsze nie są.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 20:04   #196
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

majreg dziękuję za p-odpowiedź.
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 21:26   #197
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Aha! Dziewczyny piszecie , że wam lecą włosy z cebulkami, to wam powiem, że na wykladach nam pani dermatolog mowila, ze to dobrze ze wypadaja z cebulkami, niz bez. Zszokowalo mnie to, ale uspokoila mnie przynajmniej, bo mi wlasnie tak wypadaja ;p
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 11:53   #198
greatdee
Wtajemniczenie
 
Avatar greatdee
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 300
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Hoduj póki jeszcze możesz. Czas leci. Kiedyś takiej możliwości już nie będzie. Może to Twoja ostatnia szansa żeby mieć swoje własne piękne, naturalne i zdrowe włosy.
Nagle nie osiwiejesz, a 1 siwego czy 2 w masie nie widać. Ja zazdroszczę Ci tej możliwości, bo sama mam już siwe i mój czas już przeminął bezpowrotnie.
Ja z tego samego powodu zapuściłam i teraz mam do połowy pleców swoje Ale mi bardzo szybko rosną, więc to nie był wielki wysiłek.
Teraz marzy mi się lekko przyciemnić włosy, ale nie chcę farbować normalną farbą, nie znoszę tego graficznego odrostu... Naturalne mam takie, hmmm średnio-jasny brąz, a chciałabym mieć trochę ciemniejszy brąz, ale daleki od czerni :P Kiedyś dawno temu farbowałam włosy henną, ale wtedy gustowałam w rudościach i czerwieniach. Teraz chciałabym brąz bez czerwonych podtonów, naturalnie mam złoty połysk i taki chciałabym zachować. Macie może dla mnie jakąś radę? Niesamowicie podoba mi się teraz to, że nie muszę farbować "bo odrost" i chciałabym, żeby tak zostało, a z tego co pamiętam to jak kiedyś farbowałam henną to właśnie tak było, odrost się jakoś wtapiał i nie było obciachu nawet jak przez 2 miesiące nie farbowałam ponownie :P
Chodzi mi o to, czy w dobrym kierunku idę szukając w temacie henny? Czy zupełnie nie? I czy mogłybyście mi coś konkretnego polecić?
Myślałam też o jakiś naturalnych przyciemniaczach, które można np znaleźć w kuchni, czy kupić bez problemu w jakiejś aptece, ale nie znam się zupełnie na tematyce włosów dlatego szukam
__________________
Blog głównie makijażowy
Thank God I'm a Woman www.greatdee.pl
Greatdee na Instagramie
FanPage na Facebooku
greatdee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 13:29   #199
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
Aha! Dziewczyny piszecie , że wam lecą włosy z cebulkami, to wam powiem, że na wykladach nam pani dermatolog mowila, ze to dobrze ze wypadaja z cebulkami, niz bez. Zszokowalo mnie to, ale uspokoila mnie przynajmniej, bo mi wlasnie tak wypadaja ;p
A dlaczego to lepiej?
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-12, 17:03   #200
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez greatdee Pokaż wiadomość
Ja z tego samego powodu zapuściłam i teraz mam do połowy pleców swoje Ale mi bardzo szybko rosną, więc to nie był wielki wysiłek.
Teraz marzy mi się lekko przyciemnić włosy, ale nie chcę farbować normalną farbą, nie znoszę tego graficznego odrostu... Naturalne mam takie, hmmm średnio-jasny brąz, a chciałabym mieć trochę ciemniejszy brąz, ale daleki od czerni :P Kiedyś dawno temu farbowałam włosy henną, ale wtedy gustowałam w rudościach i czerwieniach. Teraz chciałabym brąz bez czerwonych podtonów, naturalnie mam złoty połysk i taki chciałabym zachować. Macie może dla mnie jakąś radę? Niesamowicie podoba mi się teraz to, że nie muszę farbować "bo odrost" i chciałabym, żeby tak zostało, a z tego co pamiętam to jak kiedyś farbowałam henną to właśnie tak było, odrost się jakoś wtapiał i nie było obciachu nawet jak przez 2 miesiące nie farbowałam ponownie :P
Chodzi mi o to, czy w dobrym kierunku idę szukając w temacie henny? Czy zupełnie nie? I czy mogłybyście mi coś konkretnego polecić?
Myślałam też o jakiś naturalnych przyciemniaczach, które można np znaleźć w kuchni, czy kupić bez problemu w jakiejś aptece, ale nie znam się zupełnie na tematyce włosów dlatego szukam
Nie kładź na kilka godzin tylko zrób gloss z odzywką na pół godz. Spłucze się i nie będzie odrostu. Nie wiem tylko jaki refleks da. Na ciemnych to obawiam się,że jednak wyjdzie czerwonawy.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 19:14   #201
greatdee
Wtajemniczenie
 
Avatar greatdee
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 300
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Nie kładź na kilka godzin tylko zrób gloss z odzywką na pół godz. Spłucze się i nie będzie odrostu. Nie wiem tylko jaki refleks da. Na ciemnych to obawiam się,że jednak wyjdzie czerwonawy.
Dzięki. Co to jest gloss z odżywką? ;>
Właśnie bardzo nie chcę czerwonego połysku dlatego pytam... Czyli wszystkie henny dają taki efekt?
__________________
Blog głównie makijażowy
Thank God I'm a Woman www.greatdee.pl
Greatdee na Instagramie
FanPage na Facebooku
greatdee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 20:09   #202
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez greatdee Pokaż wiadomość
Dzięki. Co to jest gloss z odżywką? ;>
Właśnie bardzo nie chcę czerwonego połysku dlatego pytam... Czyli wszystkie henny dają taki efekt?
Henna Khadi Ciemny Brąz nie daje czerwonego połysku...jednak jest dość ciemna, nie wiem czy wyrówna same odrosty...musiałabyś wrzucić zdjęcia aktualnego koloru włosów.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 20:15   #203
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez greatdee Pokaż wiadomość
Dzięki. Co to jest gloss z odżywką? ;>
Właśnie bardzo nie chcę czerwonego połysku dlatego pytam... Czyli wszystkie henny dają taki efekt?
Dodajesz do odżywki ze 2-3 łyżki wybranego koloru, trzymasz z pół godz. i zmywasz.Normalnie hennę się rozrabia ciepłą wodą, czeka aż dojrzeje i trzyma na umytych włosach godz. lub dłużej.
Rozrobiona z odżywką nada tylko odcień, odświeży kolor lub deko przyciemni, ale nie zafarbuje na stałe i się zmyje.
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 10:02   #204
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl Pokaż wiadomość
A dlaczego to lepiej?
słuchaj nie wiem, tak mówiłą pani dermatolog. Moze chodzi o jakąś regeneracje cebulki, obumarłe komórki się złuszczają i powstają w ich miejsce nowe zdrowsze
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 18:29   #205
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Zaciekawiła mnie ta teoria, że jak włosy lecą z cebulkami to lepiej Jakieś dziwne mi się to wydaje, może zapytam dermatologa jak następnym razem będę.

Dorwałam dzisiaj chnę eld, wymieszałam z sokiem z cytryny i goździkiem i właśnie trzymam to na głowie. Boję się, że będę czerwona
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 19:11   #206
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
Zaciekawiła mnie ta teoria, że jak włosy lecą z cebulkami to lepiej Jakieś dziwne mi się to wydaje, może zapytam dermatologa jak następnym razem będę.
No chyba normalne, ze osłabiony włos wypada z cebulką. Gorzej jakby się łamały przy skórze. Bo tylko w przypadku złamania włosa mamy go bez cebulki (trzonu jak go zwal, tak go zwał)
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-13, 22:42   #207
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a zna któraś z was osobiście taką hennę?
http://allegro.pl/show_item.php?item=1713027870
zakupiłam, cena jest baaardzo interesująca, to co znalazłam na stronach anglojęzycznych to opinie, że dodają zielonego barwnika coby wydawała się świeższa a poza tym że jest przyzwoita bardzo
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 08:05   #208
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
No chyba normalne, ze osłabiony włos wypada z cebulką. Gorzej jakby się łamały przy skórze. Bo tylko w przypadku złamania włosa mamy go bez cebulki (trzonu jak go zwal, tak go zwał)
Wybacz, nie wiem czy to normalne, nie znam się na wypadaniu włosów. Dlatego właśnie uznałam, że powinnam kogoś zapytac. Żeby się doedukowac.


Efekt wczorajszego farbowania eldową chną:
Jestem zachwycona, pierwszy raz w życiu mam rude włosy które mi pasują
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chennaeld3.jpg (121,1 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg chnaeld1.jpg (144,6 KB, 84 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg chnaeld2.jpg (144,5 KB, 58 załadowań)
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 18:50   #209
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
Wybacz, nie wiem czy to normalne, nie znam się na wypadaniu włosów. Dlatego właśnie uznałam, że powinnam kogoś zapytac. Żeby się doedukowac.


Efekt wczorajszego farbowania eldową chną:
Jestem zachwycona, pierwszy raz w życiu mam rude włosy które mi pasują
Piękny kolorek! Khadi orzechowy brąz spiera mi się na podobny
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-14, 19:51   #210
czarnaaa33
Raczkowanie
 
Avatar czarnaaa33
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 324
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witam "hennowiczki". Jestem świeżynką w sferze hennowania własnych kudełków, choć z henna miałam do czynienia podczas upiększania koleżanek. Czytam Was od dawna, ale dopiero się zarejestrowałam. Zamierzam dołaczyć do szacownego grona naturalnych kolorków-jestem zachwycona Waszymi efektami i mam nadzieję, że i mnie uda się uzyskać wymarzone, ukochane rudości. Kilka lat temu miałam rozjasniane do blondów i na to kładłam rude. Jednak od 2 lat wróciłam do ciemnych /moje nat. to myszowaty sredni brąz/, a farbowałam farbami chemicznymi gorzka czekoladą. Od kwietnia nie farbuję. Odrosty 5cm, wypłukuje ciemna farbę-troche idzie, ale wiadomo bardzo ciemny był to wolno. Włosy obecnie wydają sie /tam gdzie jeszcze farba/ ciemne, ale pod słońce to az przezroczyste. Mam nadzieję, że złapie mi choć trochę rudy jesli dam hennę z 2 cytrynami/sok/ i łyżką kurkumy. Acha-mam do pasa, krecone. Od jakiegos czasu olejuję /kokos, czosnkowy, rycynowy/ i brahmi 2 razy kładłam. Pozdrawiam i mam nadzieję, że przyjmniecie mnie do siebie)))
czarnaaa33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.