Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-08, 21:19   #3361
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Niedzielnego kuszenia cd
to ja czekam teraz na recenzję masek Ren i Sukin, oraz serum z granatem Weledy
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-08, 21:29   #3362
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;60076466] to ja czekam teraz na recenzję masek Ren i Sukin, oraz serum z granatem Weledy [/QUOTE]

Serum Weledy uzywam od dawna. To juz moje ktores opakowanie. Ma w skladzie alkohol. Do bardzo wrazliwej cery nie polecam. Dla mojej jest bardzo dobre: rozjasnia, przyspiesza gojenie. Chociaz mam wrazenie, ze moja skora nie reaguje na nie juz tak dobrze jak kiedys.
Maske Ren juz troche uzywam. Przyzwoita Sukin dzis nalozylam pierwszy raz. Za jakis czas postaram sie je porownac

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;60073551]Zacny zbiorek
Czy deo w sztyfcie brudzi ubrania, bo ma taką opinię w necie

Dzisiaj w TK Maxx widziałam prawie pusty słoik kremu Zatik Seewead & Algae zapakowany w kartonik
Było też nowe serum http://zatiknatural.com/product/passionfruit-cacao/ oraz kilka starych formuł, które były dostępne już wcześniej, a oprócz tego dużo Lavery, Logony oraz dużych opakowań szamponów i odżywek m.in. Mille Creek z iherba.[/QUOTE]

Moim zdaniem on nie brudzi Czarne koszulki nosze sporadycznie, a na innych nie zauwazylam.

Co za chamstwo Powinni lepiej zabezpieczac te kosmetyki
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 11:42   #3363
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Serum Weledy uzywam od dawna. To juz moje ktores opakowanie. Ma w skladzie alkohol. Do bardzo wrazliwej cery nie polecam. Dla mojej jest bardzo dobre: rozjasnia, przyspiesza gojenie. Chociaz mam wrazenie, ze moja skora nie reaguje na nie juz tak dobrze jak kiedys.
Maske Ren juz troche uzywam. Przyzwoita Sukin dzis nalozylam pierwszy raz. Za jakis czas postaram sie je porownac



Moim zdaniem on nie brudzi Czarne koszulki nosze sporadycznie, a na innych nie zauwazylam.

Co za chamstwo Powinni lepiej zabezpieczac te kosmetyki
Pytam z ciekawości- sama mam próbkę w słoiczku i nie zauważyłam, żeby brudził, ale jakaś blogerka porównywała oba- w kremie i sztyfcie i stwierdziła, że ten w sztyfcie jednak brudzi...

Oglądając te kremy zwróciłam uwagę, że jeden kartonik jest dużo lżejszy od pozostałych; otwieram pudełko, a tam prawie pusty słoik
Skutecznie zniechęciło mnie to do zakupu pozostałych, bo nie mam pewności, że nikt ich nie otwierał- zero zabezpieczenia
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 12:01   #3364
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja nie widzę żeby on brudził Nie miałam w słoiczku i raczej się nie skuszę.


Zanim coś kupie w tk oglądam 100 raz z każdej strony. Sprawdzam datę. Wszędzie zdarzają się rzeczy otwarte i stare. Niestety. Czy to Sephora czy Rossmann.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 12:08   #3365
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ja nie widzę żeby on brudził Nie miałam w słoiczku i raczej się nie skuszę.


Zanim coś kupie w tk oglądam 100 raz z każdej strony. Sprawdzam datę. Wszędzie zdarzają się rzeczy otwarte i stare. Niestety. Czy to Sephora czy Rossmann.
Daty ważności Zatik są długie- koniec 2017 ; ale co z tego- wystarczy, że ktoś otworzy słoik albo naciśnie pompkę i już automatycznie masz skrócony czas zużycia, nie wspominając o innych mankamentach (np. nie możesz kupić sobie na zapas, pomijając już ślad mikrobiologiczny, który ktoś tam po sobie zostawił ).
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 13:09   #3366
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Serum Weledy uzywam od dawna. To juz moje ktores opakowanie. Ma w skladzie alkohol. Do bardzo wrazliwej cery nie polecam. Dla mojej jest bardzo dobre: rozjasnia, przyspiesza gojenie. Chociaz mam wrazenie, ze moja skora nie reaguje na nie juz tak dobrze jak kiedys.
Maske Ren juz troche uzywam. Przyzwoita Sukin dzis nalozylam pierwszy raz. Za jakis czas postaram sie je porownac
Oj, to chyba to serum Weledy nie dla mnie- źle działają na moją skórę formuły z alkoholem Czekam więc na porównanie masek Czy miałaś kiedykolwiek maskę glikolową z Ren, bo ciekawi mnie od jakiegoś czasu, ale obawiam się trochę tego alkoholu w składzie.
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 13:40   #3367
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;60101576]Oj, to chyba to serum Weledy nie dla mnie- źle działają na moją skórę formuły z alkoholem Czekam więc na porównanie masek Czy miałaś kiedykolwiek maskę glikolową z Ren, bo ciekawi mnie od jakiegoś czasu, ale obawiam się trochę tego alkoholu w składzie.[/QUOTE]


To mój pierwszy kontakt z marka Ren. Jeśli masz problem z alkoholem to chyba nie warto ryzykować.

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;60098091]Daty ważności Zatik są długie- koniec 2017 ; ale co z tego- wystarczy, że ktoś otworzy słoik albo naciśnie pompkę i już automatycznie masz skrócony czas zużycia, nie wspominając o innych mankamentach (np. nie możesz kupić sobie na zapas, pomijając już ślad mikrobiologiczny, który ktoś tam po sobie zostawił ).[/QUOTE]



Mimo wszystko tk to czasem jedyne źródło perełek
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-09, 16:08   #3368
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
To mój pierwszy kontakt z marka Ren. Jeśli masz problem z alkoholem to chyba nie warto ryzykować.

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------





Mimo wszystko tk to czasem jedyne źródło perełek
Nieco dwuznacznie to zabrzmiało

Mogliby być znacznie większym źródłem perełek, gdyby bardziej o to zadbali i nie chodzi mi tu o jakieś wygórowane wymagania, ale o możliwość zakupu pełnowartościowego produktu
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 17:58   #3369
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Ta marka Be Organic jest u mnie dostępna w aptece Ziko.
A ten olejek Florame miałam w koszyku podczas niedawnych zakupów na Florame, ale po przemyśleniu w końcu go nie kupiłam, bardzo mnie ciekawi opinia o nim

.

Użyłam dopiero dwa razy, ale wydaje mi się, że ten olejek zrekompensuje moje poprzednie zakupy Florame. Delikatnie się pieni i nie zostawia żadnej warstwy na skórze. Jest o niebo lepszy od olejku Cloche, który należy zmyć czymś jeszcze. Ale to dopiero dwa razy, poużywam i napiszę więcej.

Cytat:
Napisane przez jujka Pokaż wiadomość
Odżywkę mam akurat kokosową. Bardzo ja lubię
Dzięki Ja natomiast już kilka miesięcy chodzę wokół ogórkowej, ale ciągle mam w zapasie jakąś inną i nie kupuję.
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 18:26   #3370
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Deo pony hutchen wymiata. Nałożyłam wczesnym rankiem, a jest po 19, a ja nadal pachnę soczystą brzoskwinką i dziś miałam ciężki dzień, a deo wytrzymało wszystko. Jestem niesamowicie zaskoczona Zobaczymy, jak będzie dalej.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 19:44   #3371
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Deo pony hutchen wymiata. Nałożyłam wczesnym rankiem, a jest po 19, a ja nadal pachnę soczystą brzoskwinką i dziś miałam ciężki dzień, a deo wytrzymało wszystko. Jestem niesamowicie zaskoczona Zobaczymy, jak będzie dalej.
Ja od paru lat dzieki mojemu Wolkenseifen moge zalozyc t-shert dwa razy pod rzad, mimo ze jak go dzien wczesniej zdejmowalam to byl wilgny pod pacha. A od 3 dni nosilam moj nowy nabytek ( dzersejowa bluzka z lnu) i mimo ze u mnie teraz tak samo goraca jak w Pl, to smrodku potu nic a nic. Czytalam ze len tak jak welna nie zbiera zapachow, mozna go miedzy praniami wietrzyc, ale ze bede mogla zalozyc bluzke 3 dni z rzedu... jestem zakochana w luzno tkanym lnie zadna bawelna nie jest tak chlodna
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-09, 20:10   #3372
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ja od paru lat dzieki mojemu Wolkenseifen moge zalozyc t-shert dwa razy pod rzad, mimo ze jak go dzien wczesniej zdejmowalam to byl wilgny pod pacha. A od 3 dni nosilam moj nowy nabytek ( dzersejowa bluzka z lnu) i mimo ze u mnie teraz tak samo goraca jak w Pl, to smrodku potu nic a nic. Czytalam ze len tak jak welna nie zbiera zapachow, mozna go miedzy praniami wietrzyc, ale ze bede mogla zalozyc bluzke 3 dni z rzedu... jestem zakochana w luzno tkanym lnie zadna bawelna nie jest tak chlodna
len piękny. mam kilka sukienek z lnu i je kocham. tylko te prasowanie a ceny teraz lnu poszybowały w górę. nawet wczoraj oglądałam krótką sukieneczkę z lnu i cena 180 zł

a Pony Hutchen cudo oby tylko w duży upał się spisał.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 20:29   #3373
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Niedzielnego kuszenia cd
Ren to bardzo interesująca marka.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Muszę tutaj podzielić sie tym, że nieco rozczarowują mnie produkty JMO. Są poprawne ale tego efektu wow, o którym się wszędzie czyta - brak.

Beeets widziałam Twój wpis o RMS Częściowo sie zgadzam, te słoiczki mnie irytują (tym bardziej że się niszczą i szybko zaczynają źle wyglądać ), konsystencja jednak mi nie przeszkadza. Miałam 2 podkłady z RMS, więcej nie kupię Rozświetlacz już bardziej mnie przekonał, ale też nie powtórzę, najbardziej przekonał mnie róż Demure to absolutnie mój kolor, a trwałość jest świetna.
Ja też mam dość chłodne podejście do JMO, nic mnie jeszcze nie porwało tej marki a próbowałam z 10 kosmetyków, głównie do twarzy. Chociaż mam jeszcze gdzieś próbkę filtru, muszę przetestować. Dobrze, że są próbki.

Żebyś Ty widziała, co było na targach. Testery RMS wyglądały tragicznie, a w jednym słoiczku plątały się jakieś czarne farfocle, tak jakby ktoś bardzo brudny paluch wtykał i coś się żywcem zalęgło. Ja się nawet palca brzydziłam włożyć. Z resztą widać u Beeets na blogu na zdjęciu te farfocle w jednym słoiczku, tylko na żywo to wyglądało dużo gorzej, aparaty jednak tuszują wiele spraw. Dlatego ja nie przepadam za słoiczkowymi błyszczykami.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Zanim coś kupie w tk oglądam 100 raz z każdej strony. Sprawdzam datę. Wszędzie zdarzają się rzeczy otwarte i stare. Niestety. Czy to Sephora czy Rossmann.
To niestety prawda, mojej mamie, bo już na stare lata gorzej widzi, co rusz się zdarza kupić produkt z jakimś felerem, np. raz kupiła szampon bez zatyczki w Rossmannie. Zatyczka była urwana z zawiasów, a że kształt był taki dość obły, to nie zwróciła uwagi.

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość

Użyłam dopiero dwa razy, ale wydaje mi się, że ten olejek zrekompensuje moje poprzednie zakupy Florame. Delikatnie się pieni i nie zostawia żadnej warstwy na skórze. Jest o niebo lepszy od olejku Cloche, który należy zmyć czymś jeszcze. Ale to dopiero dwa razy, poużywam i napiszę więcej.
Już żałuję, że nie zaufałam swojemu instynktowi.

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Deo pony hutchen wymiata. Nałożyłam wczesnym rankiem, a jest po 19, a ja nadal pachnę soczystą brzoskwinką i dziś miałam ciężki dzień, a deo wytrzymało wszystko. Jestem niesamowicie zaskoczona Zobaczymy, jak będzie dalej.
Cena też ciut lepsza, niż flagowy Schmidt.


Podaję przepis na tonik, który gdzieś tam wyszperałam:
Pół dużego ogórka, nie obierać, pokroić
3 łyżki oczaru (nie sprecyzowano, o co chodzi, ale chyba o jakiś napar, albo hydrolat, było na filmiku, że to płyn)
30ml wody destylowanej.
Wszystko zmiksować na gładką papkę i przelać przez sitko, żeby oddzielić miąższ, potem wlać do buteleczki i do lodówki.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-09 o 20:41
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-09, 21:34   #3374
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;60101576]Oj, to chyba to serum Weledy nie dla mnie- źle działają na moją skórę formuły z alkoholem Czekam więc na porównanie masek Czy miałaś kiedykolwiek maskę glikolową z Ren, bo ciekawi mnie od jakiegoś czasu, ale obawiam się trochę tego alkoholu w składzie.[/QUOTE]

Mam miniaturkę tej maseczki REN, ale jeszcze nie miałam czasu, żeby ją wypróbować. Jak w koncu mi się uda, to dam znać

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Deo pony hutchen wymiata. Nałożyłam wczesnym rankiem, a jest po 19, a ja nadal pachnę soczystą brzoskwinką i dziś miałam ciężki dzień, a deo wytrzymało wszystko. Jestem niesamowicie zaskoczona Zobaczymy, jak będzie dalej.
Pony huetchen jest świetny

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Mam obydwa produkty JMO i Laverę. Deo Schmidt's też ale w słoiczku. Resztę też bym z chęcią wypróbowała

Muszę tutaj podzielić sie tym, że nieco rozczarowują mnie produkty JMO. Są poprawne ale tego efektu wow, o którym się wszędzie czyta - brak.

Beeets widziałam Twój wpis o RMS Częściowo sie zgadzam, te słoiczki mnie irytują (tym bardziej że się niszczą i szybko zaczynają źle wyglądać ), konsystencja jednak mi nie przeszkadza. Miałam 2 podkłady z RMS, więcej nie kupię Rozświetlacz już bardziej mnie przekonał, ale też nie powtórzę, najbardziej przekonał mnie róż Demure to absolutnie mój kolor, a trwałość jest świetna.
Róż demure to mój faworyt. A co do opakowań, to dla mnie te słoiczki RMS są całkiem niezłe. Zwłaszcza, gdy moja Tosinka chciała się dobrać do różu, to nie udało jej się go odkręcić
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 08:17   #3375
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Kusicie deo Pony Hutchen. Ja używam blokera medispirant obecnie bo żaden drogeryjny antyperapirant na mnie nie działa. Tylko że jest mało naturalny i to mnie martwi. Dlatego chciałabym spróbować deo PH. Tylko szkoda że nie mają próbek. 30 zł za 25ml trochę dużo żeby wyrzucić po jednym razie

Edytowane przez candeline
Czas edycji: 2016-05-10 o 08:35
candeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 09:13   #3376
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Beeets, Sicilia możecie porównać deo Pony Hutchen i Schmidt's.
Mnie niestety Schmidt's ciągle podrażnia
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 11:05   #3377
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
len piękny. mam kilka sukienek z lnu i je kocham. tylko te prasowanie a ceny teraz lnu poszybowały w górę. nawet wczoraj oglądałam krótką sukieneczkę z lnu i cena 180 zł

a Pony Hutchen cudo oby tylko w duży upał się spisał.
dzianiny nie trzeba prasowac a spodnie mam z luzniejszego i cienszego lnu, przez co tez az tak sie nie gniota i szybko prasuja. za to ten o jakosci premium( ten gesto tkany i sztywniejszy len ( uzywa sie czesto go do garniturow itp elegankich rzeczy) to owszem gniecie sie bardzo, prasuje sie ciezko i jest tez goracy, nie na upaly dla mnie. mam jedne spodnie i drugich takich nie kupie)
No niestety len troche kosztuje, ( u nas juz sie go tak nie kultywuje jak wczesniej), do tego zeby uzyskac go z lodyg rosliny, trzeba troche wiecej sie natrudzic niz przy bawelnie. To samo dotyczy konopii, ale za to na lato sa o wiele lepsze. Te gesciej tkane tkaniny sa tez dobre zeby nosic w zimie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 11:32   #3378
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Mam parę rzeczy z czystego lnu i makabrycznie się prasują i do tego zaraz gniotą podczas noszenia i kurczą w praniu i tylko prasowanie rozluźnia splot. Lepiej rzeczywiście z jakąś mieszanką kupować, a dzianina chyba właśnie jest z dodatkiem elastycznych nici
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-10 o 11:33
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 11:59   #3379
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah, próbka różu Tip Top Amilie bardzo mi przypasowała. Super wygląda na mojej twarzy, jest subtelny, nie podkreśla naczynek i sprawia, że twarz wygląda na wypoczętą Z dobraniem różu zawsze miałam problem, a ze względu na poszerzający się problem naczynek, to już jakiś czas temu dałam sobie spokój, a tu niespodzianka
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-10, 12:14   #3380
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam parę rzeczy z czystego lnu i makabrycznie się prasują i do tego zaraz gniotą podczas noszenia i kurczą w praniu i tylko prasowanie rozluźnia splot. Lepiej rzeczywiście z jakąś mieszanką kupować, a dzianina chyba właśnie jest z dodatkiem elastycznych nici
Wlasnie takie same sa moje stare spodnie, kupione 12 lat temu.

Nie moj dzersej/ dzianina jest 100% lnu

http://www.hessnatur.com/de/shirt-au...inen/p/4182789
http://www.hessnatur.com/de/shirt-au...inen/p/4182617
http://www.hessnatur.com/de/shirt-au...inen/p/4171189

to moje ostatnie nabytki. Jak widac przy tej ostatniej bluzce ten dzersej jest troche przejzysty. Ciemne kolory sa ok, ale w tych jasnych to bardzo widac przejzystosc( to samo konopie mam jedna bluzke w granacie i jest jeszcze bardziej przyjrzysta wiec nie wiem czy jednak ja latem bede nosic na sam stanik http://www.hessnatur.com/de/damen-sh...hanf/p/4152617 )

mam jeszcze te bluzki zielona i czarna
http://www.hm.com/de/product/82390?a...B&cm_vc=SEARCH

a te odeslalam bo byly krzywo szyte i po praniu by sie powyciagaly/poprzekrecaly, a szkoda bo ten ciemny szary i kroj bluzki jest bardzo moj
http://www.hm.com/de/product/40799?a...rticle=40799-C

spodnie kupilam sobie w Strauss
w szarosci wzielam te
https://www.strauss-innovation.de/pr...4415-316-31333

i oba kolory tych
https://www.strauss-innovation.de/pr...4433-416-16834
te niebieskie nosilam ostatnie 3 dni.

I teraz jestem tak daleko zeby pozbyc sie bawelnianych spodni o takim samym/podobnym kroju. Tkane sa wlasnie gesto , wiec gniota sie jak ten gesto tkany len i do tego sa sztywniejsze, gorzej wygladaja jak sie troche kolana wypchaja, bo nogawki nie fajtaja tak luzno jak to przy lnie i tez prasuja sie gorzej. No i goraco, wiec w tym roku chyba sie tych bawelnianych spodnie pozbede, bo i zadko je nosilam.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2016-05-10 o 12:15
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 14:53   #3381
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Na stronie Pixie pojawiła się nowa wersja ich korektora, teraz w 4 odcieniach. Z tego co wiem z nowości mają być też róże w 20 odcieniach i puder matujący.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 16:09   #3382
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Beeets, Sicilia możecie porównać deo Pony Hutchen i Schmidt's.
Mnie niestety Schmidt's ciągle podrażnia
to deo Schmidt's na Sodium bicarbonate oparte, prawda? Jak ten składnik działa, on jest na pewno bezpieczny? My mamy dwa rodzaje i niestety syndrom suchej pachy trochę mnie niepokoi
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 16:43   #3383
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez sylwiusaka Pokaż wiadomość
Korah, próbka różu Tip Top Amilie bardzo mi przypasowała. Super wygląda na mojej twarzy, jest subtelny, nie podkreśla naczynek i sprawia, że twarz wygląda na wypoczętą Z dobraniem różu zawsze miałam problem, a ze względu na poszerzający się problem naczynek, to już jakiś czas temu dałam sobie spokój, a tu niespodzianka
O to super, bo w sumie to się wahałam z wysyłką, czy Cię w ogóle zainteresuje Mnie się bardzo podoba ten róż, tylko kolor dla mnie jest ciut za ciepły, wolę chłodniejsze, bardziej w róż wpadające (tak się składa, że Amilie ma taki, Dusty Pink), ale ten Tip Top jest fajny, delikatny, cudnie się rozciera i do tego jest to pierwszy róż jaki testowałam, który nie zmienia na mojej twarzy koloru, nie pomarańczowieje i się trzyma!!!

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Wlasnie takie same sa moje stare spodnie, kupione 12 lat temu.

a te odeslalam bo byly krzywo szyte i po praniu by sie powyciagaly/poprzekrecaly, a szkoda bo ten ciemny szary i kroj bluzki jest bardzo moj
http://www.hm.com/de/product/40799?a...rticle=40799-C
Śliczne Szkoda, ze ta jest krzywa, ja lubię takie bluzki z większym dekoltem. Spodnie wlasnie mam w tym stylu, tyle, że nie na sznurek, a na zamek z boku, no i z normalnego lnu, tego nierozciągliwego, kremowe, sa śliczne i ładnie modelują sylwetkę, ale ich nie cierpię, strasznie się gniotą, a w niewyprasowane na mokro i to ze 2 razy, w ogóle nie jestem w stanie się zmieścić, tak się kurczą.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
to deo Schmidt's na Sodium bicarbonate oparte, prawda? Jak ten składnik działa, on jest na pewno bezpieczny? My mamy dwa rodzaje i niestety syndrom suchej pachy trochę mnie niepokoi
Soda oczyszczona, jest bezpieczna, ale może podrażniać, bo jest zasadowa, trzeba testować, bo to zależy od reszty składników, czy mają działanie łagodzące.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 16:53   #3384
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

a jak ta soda działa dezodorująco?
Bo ałun to chyba też na zasadzie zatkania porów, nie?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 16:57   #3385
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
a jak ta soda działa dezodorująco?
Bo ałun to chyba też na zasadzie zatkania porów, nie?
Tak dezodoryzuje, tzn zapobiega namnażaniu bakterii, ponadto pochłania wilgoć, ale na pory chyba nie działa, tu lepiej spisują się oleje, dlatego miesza się sodę z olejami.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 18:08   #3386
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Nic porow nie zatyka, pocimy sie ale nie powstaje zapach potu. Poza tym nie zawsze jest tak, ze deo zabezpieczy nas przed nieprzejemnym zapachem. Czasami zapach takiego dea moze nie byc kompatybilny z chemia naszego ciala, wiec trzeba potestowac inne warianty zapachowe.

Ja jak pisalam wyzej od lat uzywam dea od Wolkenseifen.de i zdarzylo mi sie miec probki dea, ktore mnie sie podobaly( ale i mialam takie w nie moim guscie) i niestety zapach potu sie pojawil. Za to przy innych wariantach zapachowych moge sie upocic jak przyslowiowa swinia i nie waniam ;-)

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Śliczne Szkoda, ze ta jest krzywa, ja lubię takie bluzki z większym dekoltem. Spodnie wlasnie mam w tym stylu, tyle, że nie na sznurek, a na zamek z boku, no i z normalnego lnu, tego nierozciągliwego, kremowe, sa śliczne i ładnie modelują sylwetkę, ale ich nie cierpię, strasznie się gniotą, a w niewyprasowane na mokro i to ze 2 razy, w ogóle nie jestem w stanie się zmieścić, tak się kurczą.
.
ja to mam taka cicha nadzieje, ze poprostu taka partia mi sie trafila. Moze jak kiedys bede w miescie ,wejde do stacjonarnego sklepu i jak by sie przydarzylo ze mieli by te t-sherty to trafilby mi sie szyty z prostu utkanej przedzy ale kto ich tam wie... znajac zycie to te proste rzucili w innej czesci DE i nie bede miala do nich dostepu
MImo to sie ciesze z tych nabytkow ktore mam( z hess natur udalo mi sie kupic z % ktore byly na dzien ziemi, wiec ceny przyjemniejsze, ale jakos naprawde swietna, wkoncu to i eko i fair trade i co tam jeszcze).

Wzielam sie i odsortowalam moje bawelniane spodnie o ktorych wspominalam wczesniej. One sa wiazene na sznurek jak te moje stare lniane spodnie co to sie tak mocno gniota i sa gorace. Odrazu mi lzej. Co prawda to tylko dwie pary i nie spowodowalo to ze w szafie zrobilo sie luzniej za to doszlo do mnie ze nie mam wogole koszul. Jakis czas zrobilam przebiezke w szafie i wszelkie tego typu bluzki poszly do konterenra bo sie w nie nie miescilam, zostala sie tylko jedna z krotkim rekawem z bawelny. Pomyslalam, ze jak utrafie na takie luzniej tkane jak te spodnie ze Strauss to sobie sprawie z jedna moze dwie ( jak kupowalam spodnie i mieli tez koszule, ale bym zbankrutowala 120e zaplacilam za moje 3 pary spodni wiec juz nie bylo miejsca na nic innego , trzeba szczescie dozowac powoli, nie wszystko na raz. Poza tym nie pamietam czy te koszule nie byly czasem gesto tkane, nie przygladalam sie im)
Ogolem ciesze sie, ze zainwestowalam w ten luzny len i powoli chcialabym rozszerzyc moja letnia garderobe. Takie osoby jak ja maja przerabane w upaly
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 18:26   #3387
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
dzianiny nie trzeba prasowac a spodnie mam z luzniejszego i cienszego lnu, przez co tez az tak sie nie gniota i szybko prasuja. za to ten o jakosci premium( ten gesto tkany i sztywniejszy len ( uzywa sie czesto go do garniturow itp elegankich rzeczy) to owszem gniecie sie bardzo, prasuje sie ciezko i jest tez goracy, nie na upaly dla mnie. mam jedne spodnie i drugich takich nie kupie)
No niestety len troche kosztuje, ( u nas juz sie go tak nie kultywuje jak wczesniej), do tego zeby uzyskac go z lodyg rosliny, trzeba troche wiecej sie natrudzic niz przy bawelnie. To samo dotyczy konopii, ale za to na lato sa o wiele lepsze. Te gesciej tkane tkaniny sa tez dobre zeby nosic w zimie.
nie żartuj, niewyprasowany len wygląda jak wyciągnięty z paszczy lwa

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam parę rzeczy z czystego lnu i makabrycznie się prasują i do tego zaraz gniotą podczas noszenia i kurczą w praniu i tylko prasowanie rozluźnia splot. Lepiej rzeczywiście z jakąś mieszanką kupować, a dzianina chyba właśnie jest z dodatkiem elastycznych nici
to duży minus lnu

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Beeets, Sicilia możecie porównać deo Pony Hutchen i Schmidt's.
Mnie niestety Schmidt's ciągle podrażnia
nie miałam jeszcze to nie mam porównania.

A tak wygląda moja kolekcja mydełkowa, ostatnio zrobiłam zdjęcie, ale i tak brakuje 3 sztuk.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mydla.jpg (66,8 KB, 75 załadowań)
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2016-05-10 o 18:27
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-10, 22:04   #3388
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dziewczyny przyszłam sie pochwalić, że zostałam wytypowana do testów nowego korektora Pixie Także dam znać za czas jakiś jak się spisuje, ale zaznaczam, że nie miałam poprzedniej wersji, więc nie będę miała porównania, czy lepszy, czy nie
Jest kod zniżkowy na ich nowy korektor "premiera48h" - 15% zniżki, ważny 2 dni.

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość

A tak wygląda moja kolekcja mydełkowa, ostatnio zrobiłam zdjęcie, ale i tak brakuje 3 sztuk.
Wow, super kolekcja , choć mnie tak nie ciągnie do mydeł w kostce Cóż to za mydełka u góry ze zwierzakami ?
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 07:52   #3389
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny przyszłam sie pochwalić, że zostałam wytypowana do testów nowego korektora Pixie Także dam znać za czas jakiś jak się spisuje, ale zaznaczam, że nie miałam poprzedniej wersji, więc nie będę miała porównania, czy lepszy, czy nie
Jest kod zniżkowy na ich nowy korektor "premiera48h" - 15% zniżki, ważny 2 dni.

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------


Wow, super kolekcja , choć mnie tak nie ciągnie do mydeł w kostce Cóż to za mydełka u góry ze zwierzakami ?

Mam poprzednią wersję. Moim zdaniem opakowanie zmienili na minus. Cena x2. Nie wiadomo jaka jest pojemność? Brakuje informacji, który kolor jest odpowiednikiem poprzedniego.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-11, 08:00   #3390
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
nie żartuj, niewyprasowany len wygląda jak wyciągnięty z paszczy lwa [COLOR="Silver"]

A tak wygląda moja kolekcja mydełkowa, ostatnio zrobiłam zdjęcie, ale i tak brakuje 3 sztuk.
Ładny zbiór nie miałam chyba żadnego, jak raczej obracam się w utartych szlakach mydlanych .
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.