Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-17, 20:23   #2581
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
caluje pracowicie piszace raczki i dziekuje wam za porady, cmok, cmok w raczki niezamiennej i adorelle. chyba zawyje- bardzo dluga ta lista, adorelle a efekty? chyba tylu preparatow nie wolno mi uzywac. moj tz. i tak sie skarzy i wypytuje "gdzie ty sie podziewasz? co ty tam robisz godzinami?
jeszcze raz musze przeanalizowac, co ty tam robisz, co i jak i kiedy. bo jak na razie mieni mi sie tylko przed oczami wywolalas jeszcze wiekszy zamet w mojej glowie
Efekty dobre, ale zapewne głównie dzięki retinoidom - znakomicie normalizują skórę. Reszta to uzupełnienie, chociaż akurat niacynamid jest równie istotny - nawilża, rozpromienia i jeszcze działa przeciwwypryskowo.
Ja faktycznie siedzę długo w łazience, ale tylko dlatego, że zabieram tam książki - czytając potrafię myć zęby i kwadrans. Cała pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu, miejsca i pieniędzy A TZ potrafi się beze mnie obejść, każde z nas ma różne swoje bziki.

Olej rycynowy paskudnie wysusza i szybko znika (i dobrze). Nie rozumiem dlaczego pakowany jest do większości pomadek niby to pielegnacyjnych - do nabłyszczania lepszy jest wosk candelilla.
edit - no i lanolina lub olej lanolinowy, akurat kakao dość skutecznie zabija jej smrodek.

Mnie też kusi ta śliwka - dla mamy A o jakiej herbacie mówicie? - macerat zielonej z ZSK? Warto na naczynka? Podrażenienia mi się rzadko zdarzają i to nie przez same retinoidy, a przez glikol czy alkohol w składzie, ale może warto mieć taki olej w szufladzie (aj, już mi i tak to, co mam nie mieści się w lodówce).
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 20:32   #2582
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
A o jakiej herbacie mówicie? - macerat zielonej z ZSK? Warto na naczynka?
Adorelle, tu jakiś czas temu kilka z nas uległo pokusie Biolandera:
http://www.biolander.com/index.php?m...oducts_id=1562
O jego przydatności w zwalczaniu naczynek się nie wypowiem, bo nie mam z nimi szczęśliwie kłopotu. Podrażnienia to także jeden z niewielu problemów, które mnie omijają. Natomiast olej fajny, po nocy z nim twarz uspokojona, nie zapycha (słonecznik!), i jest naprawdę leciutki - nawet taki tłuścioch jak ja może go używać na dzień, co dotychczas udało się tylko ogórecznikowi. O długofalowych skutkach się nie wypowiadam, bo używam go dopiero od początku lipca.

No i ta butelczyna - urocza. Moja olejomaniacza dusza już zaplanowała, co z nią zrobi
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 20:34   #2583
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mrs. Doubtfire, to mamy w sumie dwie śliwki... w hydrolacie miętowym

Rocki, wosk w błyszczyku to bardzo dobry pomysł. Ja dorzucam też zwykle jakiegoś masełka (karite, kakaowe, ostatnio cupuacu) i odrobinkę miodu. Mniam!

Psycho, a - wybacz pytanie - Ty jesteś z tych łatwozapychalnych czy raczej nie bardzo?
Z tych, nie bardzo...
Mam cere mieszaną - policzki suche,czubek nosa suchy, strefa T szybko sie przetluszcza. Średnio widoczne rozszerzone pory, ale widoczne. Skora ma problem z wchlanianiem wiekszosci mazideł i kremów - zarówno na czole jak i policzkach. Mimiczne, pod oczami, na czole (zaczynam cwiczenia z podrecznika Carole Maggio - ktos chce? 33 MB w zipie) Mam cere beznaczynkowa...kilka drobnych na nosie, od noszenia okularów, ktore jednak juz znikają , po zmianie oprawek na tytanowe - polecam, lekkie jak piorko i wyjątkowo giętkie Rok noszenia metalowych oprawek, sprawil ze nos zmienil kolor na czerwony
Osobom z sklonnoscia do naczynek, ktore noszą okulary... radze bardzo dobrze sie zastanowic przed wyborem oprawek.
Nigdy wczesniej nie miałam problemów z naczynkami... na stare lata, zaczynaja mi doskwierac

Dzis testuje olejek antycellulitowy od Thanatosa
Zamowilam 200ml, otrzymałam ponad 250 ml Uwielbiam ten sklep
Rutyna, adenozyna, fosfolipidy mleka..i paczka z mazideł, cocoin, zapas karite i kokosowego ... i inne
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 20:38   #2584
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Psycho, dziękuję za informacje

Widzę, że szalejesz mazidłowo
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 20:56   #2585
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Rocki, wosk w błyszczyku to bardzo dobry pomysł. Ja dorzucam też zwykle jakiegoś masełka (karite, kakaowe, ostatnio cupuacu) i odrobinkę miodu. Mniam!
A co powiesz o hydrolaciku szał(wi)owym? Też się na niego czaję...
No wlasnie ja poczatkowo wosk zwykly i candelilla planowalam dodac do tresciwej pomadki o konsystencji stalej, a blyszczyk zrobic delikatny i nietlusty - jednak moje usta chyba za taka konsystencja nie przepadaja, i najwyrazniej za olejem rycynowym tez, wiec dorzuce troche candelilli.

A szalwiowy dopiero uzywam drugi dzien, ale wydaje sie byc bardzo dobrym zakupem. Pachnie mocno swieza, roztarta szalwia, ale moim prywatnym zdaniem zapach szalwii jest duzo milszy dla nosa niz zapach oczaru (a chcialam koniecznie jakis hydrolat do cery typowo tlustej i z niespodziankami). Po umyciu rano twarzy Alepem 25% i przetarciu hydrolatem skora nie byla jakos specjalnie wysuszona, a to juz dla mnie sukces, bo mam do tego ogromne sklonnosci (mimo ilosci produkowanego sebum). I chyba nie ma konserwantow, przynajmniej w skladzie jest tylko woda i szalwia
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 21:10   #2586
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

a ja z deszczu pod rynne
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 21:29   #2587
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A szalwiowy dopiero uzywam drugi dzien, ale wydaje sie byc bardzo dobrym zakupem. Pachnie mocno swieza, roztarta szalwia, ale moim prywatnym zdaniem zapach szalwii jest duzo milszy dla nosa niz zapach oczaru (a chcialam koniecznie jakis hydrolat do cery typowo tlustej i z niespodziankami). Po umyciu rano twarzy Alepem 25% i przetarciu hydrolatem skora nie byla jakos specjalnie wysuszona, a to juz dla mnie sukces, bo mam do tego ogromne sklonnosci (mimo ilosci produkowanego sebum). I chyba nie ma konserwantow, przynajmniej w skladzie jest tylko woda i szalwia
Super
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-17, 21:30   #2588
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Otworzyłam dzis olej rycynowy organiczny i wsmarowałam w włosy. Wchłonal sie bez problemu.. w przeciwienstwie do jojoby, nie przetłuszcza włosów, sprawia ze ladnie sie blyszczą To moj pierwszy olej rycynowy... w zwiazku z czym mam do was male pytanko, bom zielona w temacie rycynowych
Olej ten jest bardzo gęsty,gesciejszy od jedwabiu Farouk. Sztuka, rozprowadzic go rownomiernie na dlugich włosach Czy to ten sam olej sprzedawany w aptekach? Ten, ktorym mozna smarowac rzesy i brwi ?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 21:43   #2589
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Adorelle, tu jakiś czas temu kilka z nas uległo pokusie Biolandera:
http://www.biolander.com/index.php?m...oducts_id=1562
O jego przydatności w zwalczaniu naczynek się nie wypowiem, bo nie mam z nimi szczęśliwie kłopotu. Podrażnienia to także jeden z niewielu problemów, które mnie omijają. Natomiast olej fajny, po nocy z nim twarz uspokojona, nie zapycha (słonecznik!), i jest naprawdę leciutki - nawet taki tłuścioch jak ja może go używać na dzień, co dotychczas udało się tylko ogórecznikowi. O długofalowych skutkach się nie wypowiadam, bo używam go dopiero od początku lipca.

No i ta butelczyna - urocza. Moja olejomaniacza dusza już zaplanowała, co z nią zrobi
Butelczyna do mnie bardzo przemawia i usilnie sobie tłumaczę, że niebieskie szkło nie chroni tak przez oksydacją jak amber Poza tym ta cena w porównaniu ZSK No i przyznam, że biolander nie robi na mnie dobrego wrażenia: spamowanie na forach zamiast kulturalnego działania z otwartą przyłbicą jak Limaria, Thanatos czy ECOSpa. O bełkocie rodem z allegro nie wspominając. Kupię pewnie w ZSK, irytują mnie ich plastikowe opakowania, ale poza tym jestem dobrego zdania o tym sklepie.
Ale z ciekawości zapytam, jak się sprawdza atomizer przy olejach? Ciągle nie mogę znaleźć takiego opakowania na olejki myjące, które nie byłoby obtłuszczone po kilkunastu uzyciach. Aromaolejki trzymam w buteleczce z kroplomierzem, ale nie ma niczego, czego nie dałoby się ulepszyć

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
. Mimiczne, pod oczami, na czole (zaczynam cwiczenia z podrecznika Carole Maggio - ktos chce? 33 MB w zipie)
Ja bardzo chętnie , tylko musiałabyś wrzucić na jakieś speedyshare czy coś takiego i podesłać mi linka na PW, bo taki duży plik nie wejdzie chyba na moją skrzynkę.
A jest tam coś o masażu twarzy przy okazji nakładania olejków? Mam wrażenie, że mogłabym jakoś skuteczniej międlić tę skórę.

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
No wlasnie ja poczatkowo wosk zwykly i candelilla planowalam dodac do tresciwej pomadki o konsystencji stalej, a blyszczyk zrobic delikatny i nietlusty - jednak moje usta chyba za taka konsystencja nie przepadaja, i najwyrazniej za olejem rycynowym tez, wiec dorzuce troche candelilli.
Da się zrobić pomadkę, która zostawi delikatną, trwałą i lekko połyskliwą warstewkę na wargach, a jednocześnie na dłuższą metę będzie bardzo pielęgnacyjna. Zajęło mi to ponad rok

Cytat:
A szalwiowy dopiero uzywam drugi dzien, ale wydaje sie byc bardzo dobrym zakupem. Pachnie mocno swieza, roztarta szalwia, ale moim prywatnym zdaniem zapach szalwii jest duzo milszy dla nosa niz zapach oczaru (a chcialam koniecznie jakis hydrolat do cery typowo tlustej i z niespodziankami).
Wstrętne kusicielki
Mam mazidłowy olejek szałwiowy i bardzo mi się podoba, na razie jako dodatek do olejku hydrofilnego.

Cytat:
Po umyciu rano twarzy Alepem 25% i przetarciu hydrolatem skora nie byla jakos specjalnie wysuszona, a to juz dla mnie sukces, bo mam do tego ogromne sklonnosci (mimo ilosci produkowanego sebum). I chyba nie ma konserwantow, przynajmniej w skladzie jest tylko woda i szalwia
Używasz jakichś retinoidów? Miałam ten sam problem, moja skóra bardzo łatwo traciła rónowagę, teraz jest o wiele lepiej i jestem przekonana, że - choć mazidłowanie bardzo pomaga - to przede wszystkim dzięki retinoidom mam uspokojone i napojone wilgocią głębsze warstwy skóry oraz podregulowane gruczoły łojowe. Wprawdzie trochę to zajęło, ale warto było czekać.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 21:47   #2590
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość

Ja bardzo chętnie , tylko musiałabyś wrzucić na jakieś speedyshare czy coś takiego i podesłać mi linka na PW, bo taki duży plik nie wejdzie chyba na moją skrzynkę.
A jest tam coś o masażu twarzy przy okazji nakładania olejków? Mam wrażenie, że mogłabym jakoś skuteczniej międlić tę skórę.
sie robi Podam linka na priv
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 22:02   #2591
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Ale z ciekawości zapytam, jak się sprawdza atomizer przy olejach? Ciągle nie mogę znaleźć takiego opakowania na olejki myjące, które nie byłoby obtłuszczone po kilkunastu uzyciach. Aromaolejki trzymam w buteleczce z kroplomierzem, ale nie ma niczego, czego nie dałoby się ulepszyć
Do atomizera jakoś nie mogłam się początkowo przekonać, bo jednak olej to dla mnie musiał być w kroplach (też trzymam swoje olejowe dzieła w buteleczkach z kroplomierzami) ... Ale to działa zaskakująco dobrze Mały psik albo dwa psiki i olej jest dokładnie tam, gdzie powinien być Zdaje się, że kluczem do sukcesu jest maleńka średnica tej rurki, która doprowadza olej, i samego otworu atomizera. Nie powstaje żadna mgiełka, jak się spodziewałam, tylko naprawdę malutka porcyjka olejku, taka w sam raz. No i nic się nie tłuści, nie leje po butelce (taki wariant też już przerabiałam ). Naprawdę sprytne.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-17, 22:12   #2592
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Otworzyłam dzis olej rycynowy organiczny i wsmarowałam w włosy. Wchłonal sie bez problemu.. w przeciwienstwie do jojoby, nie przetłuszcza włosów, sprawia ze ladnie sie blyszczą To moj pierwszy olej rycynowy... w zwiazku z czym mam do was male pytanko, bom zielona w temacie rycynowych
Olej ten jest bardzo gęsty,gesciejszy od jedwabiu Farouk. Sztuka, rozprowadzic go rownomiernie na dlugich włosach Czy to ten sam olej sprzedawany w aptekach? Ten, ktorym mozna smarowac rzesy i brwi ?
Potwierdzam, mam olejek rycynowy z apteki, jest bardzo gesty i rzeczywiscie sztuka zeby cos z nim zrobic, dlatego w takich starych przepisach co mam, pisze, zeby go najpierw podgrzac w miseczce, a potem smarowac nim rzesy czy brwi.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 22:13   #2593
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
No i ta butelczyna - urocza. Moja olejomaniacza dusza już zaplanowała, co z nią zrobi
Niezamienna myslisz, ze uda Ci sie ja umyc i uzywac ponownie?
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 22:18   #2594
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Potwierdzam, mam olejek rycynowy z apteki, jest bardzo gesty i rzeczywiscie sztuka zeby cos z nim zrobic, dlatego w takich starych przepisach co mam, pisze, zeby go najpierw podgrzac w miseczce, a potem smarowac nim rzesy czy brwi.
Dziekuje bardzo
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 22:21   #2595
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo
Tak jeszcze mi sie pomyslalo, ze wspominajac stare dobre czasy, to olejek rycynowy to byl moj pierwszy olejek w karierze olejomaniaczki zakupiony w celach pielegnacyjnych w aptece.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 22:40   #2596
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Niezamienna myslisz, ze uda Ci sie ja umyc i uzywac ponownie?
Tak myślę
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 22:41   #2597
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Efekty dobre, ale zapewne głównie dzięki retinoidom - znakomicie normalizują skórę. Reszta to uzupełnienie, chociaż akurat niacynamid jest równie istotny - nawilża, rozpromienia i jeszcze działa przeciwwypryskowo.
Ja faktycznie siedzę długo w łazience, ale tylko dlatego, że zabieram tam książki - czytając potrafię myć zęby i kwadrans. Cała pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu, miejsca i pieniędzy A TZ potrafi się beze mnie obejść, każde z nas ma różne swoje bziki.
a to mnie pocieszylas, bo myslalam, ze samo nakladanie jest bardzo pracochlonne i dziekuje za tak wyczerpujace odpowiedzi.
a jak z higiena i przygotowaniem tych preparatow. czy uzywacie stale tych samych pojemnikow, filoleczek, cz yzakupujecie nowe? czy moze wygotowujecie?
a z czego mieszacie olejki myjace. czy moglybyscie polecic cos wlasnie dla tlustych cer?
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 22:46   #2598
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Tak jeszcze mi sie pomyslalo, ze wspominajac stare dobre czasy, to olejek rycynowy to byl moj pierwszy olejek w karierze olejomaniaczki zakupiony w celach pielegnacyjnych w aptece.
Ja zawsze zerkałam jednym okiem..nie wyobrazalam sobie wcierania oleju w włosy, a co dopiero twarz
Wpadłam dzis po 4 dniach zelu aloesowego AVA i masła kakaowego ziaji, do mojego laboratorium (czyt. łazienki)... ogromna ulga, wrecz luksus dla skory, miec flaszke dobrego oleju pod reka
Chyba zaczne zabierac ze soba....
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-17, 23:26   #2599
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Ale z ciekawości zapytam, jak się sprawdza atomizer przy olejach? Ciągle nie mogę znaleźć takiego opakowania na olejki myjące, które nie byłoby obtłuszczone po kilkunastu uzyciach. Aromaolejki trzymam w buteleczce z kroplomierzem, ale nie ma niczego, czego nie dałoby się ulepszyć .
Ja mam olej z rozy w slicznej, niebieskiej butelce z atomizerem (jakiejs hiszpanskiej firmy, ale sadzac po kolorze i braku zapachu jest rafinowany, choc nic o tym nie napisali na butelce) i to zdecydowanie dobry patent na olej.

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Da się zrobić pomadkę, która zostawi delikatną, trwałą i lekko połyskliwą warstewkę na wargach, a jednocześnie na dłuższą metę będzie bardzo pielęgnacyjna. Zajęło mi to ponad rok .
To poprosze o przepis

Blyszczyk mi wyszedl bardzo fajny, lekko sie zagescil, nie wysusza, nie lepi sie. A pomadka... no coz. Prawie dobra... bo zapomnialam naolejowac opakowanie i teraz ja wydlubuje palcem

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Używasz jakichś retinoidów? Miałam ten sam problem, moja skóra bardzo łatwo traciła rónowagę, teraz jest o wiele lepiej i jestem przekonana, że - choć mazidłowanie bardzo pomaga - to przede wszystkim dzięki retinoidom mam uspokojone i napojone wilgocią głębsze warstwy skóry oraz podregulowane gruczoły łojowe. Wprawdzie trochę to zajęło, ale warto było czekać.
Uzywam raz na kilka dni, bo u mnie powoduja duze przesuszenie (teraz mam Zorac, wczesniej Isotrex). I niestety zaskorniki dalej sie panosza i strasza, i doprowadzaja mnie do szalu Ja juz nie mam sily, w wieku 23 lat walcze z cera jak jakas 15-latka
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 09:21   #2600
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Proszę bardzo, może się komuś coś przyda, a moderatorstwo nie wypędzi - ale mój tryb pielęgnacyjny zdecydowanie nie nadaje się na wzór, ponieważ nie pracuję w "standardowy" sposób.
Rano pryskam się wodą termalną, żeby się obudzić i przemywam twarz hydrolatem - ponieważ przemywam nim również oczy, to używam delikatnych, mało pachnących, żeby uniknąć podrażnienia - rumiankowy albo zielona herbata. (Ale są rumiankowe, które pachną równie intensywnie co neroli i tego bym do oka nie wpakowała).
Potem na twarz własnej roboty C-serum, jeśli myję włosy to wcierka na wzmocnienie albo/i olej kokosowy z marchewką od połowy długości. Wcierka kofeinowa na cztery litery (a czasem też/tylko po prysznicu), żel z kwasu mlekowego na stopy i pół godziny ćwiczeń.
Jak mam bardzo dużo czasu to po myciu na włosy idzie odzywka nawilżająca na bazie siemienia lnianego, a na twarz maseczka (szukam ideału, ale glinki mi nie służą, raczej algi)
Po prysznicu mleczko opóźniające odrost włosów, w razie potrzeby balsam nawilżający na resztę. Na włosy serum proteinowe i/lub kropelka jojoby na same końcówki.
Na twarz serum wodne na hydrolacie, zazwyczaj różanym - niacynamid, jakiś antyoksydant roślinny (nie znalazłam jeszcze ideału) i humektant(y), ilość i moc zależne od pory roku: algi bioferment, gliceryna, ewentualnie aloes. Na to ewentualnie HA wielkocząsteczkowy, saute lub różnych stężeniach w hydrolacie - lepiej się na nim wchłaniają filtry, ale niektórzy wolą do tego celu stosować silikony. Na to filtr Avene, korektor, puder matujący własnej produkcji, korektor i w zależności od poziomu "występów" makijaż oparty tylko na pudrach - mineralny podkład w pudrze, beztalkowe (nie z powodu naruszenia stabilności filtrów, tylko talk powoduje wzmożone przetłuszczanie mojej cery) Lucidity w charakterze brązera (mam jasną karnację, 03 jest dla mnie akurat jako brązer). Ew. rozświetlacz mineralny.
Po zmroku, kiedy jestem w domu - zmywam wszystko olejkiem hydrofilnym i nakładam retinoidy na receptę (słabsze preparaty na mnie nie działają) lub olejek salicylowy. Olejek hydrofilny zazwyczaj jest na maceracie brzozowym lub z kasztanowca.
Przed pójściem spać znowu zmywam twarz olejkiem hydrofilnym (ale od czasu do czasu w charakterze mocniejszego zmywacza używam małej ilości żelu Cleanance). Kiedyś kładłam emulsję, w której stosowałam wspomniane oleje, zimą nawet do 20-30%, teraz, co chyba utrzymam, stosuję serum wodne (zazwyczaj bardziej nawilżające niż ranne, z mocznikiem, pantenolem, alantoiną, innymi ekstraktami roślinnymi) oraz - zmieszany z tym serum na dłoni lub kładziony oddzielnie, czasem po delikatnym pryśnięciu wodą termalną dla poźlizgu - "aromaolejek" tzn olej(e) z olejkami eterycznymi - ilość zależna od potrzeb skóry. Dotąd stosowałam albo różę albo orzech wł., ale teraz zacznę je mieszać. Oprócz olejków eterycznych dodaję też koenzym q10 albo bisabolol - jednak jestem na etapie ustalania, który z nich mnie podrażnia. Można też dodawać świetny skądinąd kwas liponowy, jeśli nie podrażnia.
Jeśli wychodzę wieczorem to odwracam kolejność, najpierw nawilżacze, a na noc obdzieracze. Zresztą wszystko zależny od stanu skóry, nie trzymam się żadnego wyraźnego kalendarza nakładania retinoidów czy kwasów. Czasem jeszcze używam toniku kwasowego (kiedyś mlekowy, obecnie laktobionowy, ale na wypróbowanie czeka jeszcze kw. glikolowy) pod aromaolejek zamiast serum albo pod olejek salicylowy albo nawet pod retinoidy. Albo sam jak w te upały. Często co innego kładę na policzki, pod nos i wokół ust (naczynka), a co innego na resztę twarzy.
Na dłonie serum nawilżająco-rozjaśniające, ewentualnie na stopy żel mlekowy, na usta pomadka, jak prawie wszystko własnej produkcji i kładę się spać piękna i pachnąca
pogubiłam się, o której Ty wstajesz


Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Wiecie co po takich opisach to ja wpadlam jak sliwka w kompot i to akurat tutaj bardzo pasuje to okreslnie:0
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Mrs. Doubtfire, to mamy w sumie dwie śliwki... w hydrolacie miętowym
macie trzy

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
sie robi Podam linka na priv
mnie też, mnie też
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 09:30   #2601
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość

mnie też, mnie też





Adora Belle...co to ten żel mlekowy? Sama go robisz?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 09:35   #2602
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Uwaga przychodzi szaraczek_Niezamienna
Chomiku, moja "władza" nie wykracza poza BKWC Tylko Hexxana i L_V mogą tu coś poradzić.
Co trzeba zrobić?

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Poza tym ta cena w porównaniu ZSK No i przyznam, że biolander nie robi na mnie dobrego wrażenia: spamowanie na forach zamiast kulturalnego działania z otwartą przyłbicą jak Limaria, Thanatos czy ECOSpa. O bełkocie rodem z allegro nie wspominając. Kupię pewnie w ZSK, irytują mnie ich plastikowe opakowania, ale poza tym jestem dobrego zdania o tym sklepie.

.
AdoraBelle, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego co zrobiłas, ale własnie publicznie oskarżyłas właścicielkę sklepu Biolander.
Kierwonictwo sklepu zwróciło się do nas z prośbą o interwencję, gdyż oczerniach ich sklep w oczach innych klientek, nie podając dowodów. W tej chwili, jeżeli nie przedstawisz publicznie dowodów na popracie prawdziwości swoich słów, kierownictwo sklepu skieruję sprawę do sadu - o pomówienie.

Wiem, że prawdopodobnie chciałaś wyrazić swoją opinię, ale rzuciałas pewne oskarżenia, które teraz będziesz musiała udowodnić.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 09:40   #2603
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość




Adora Belle...co to ten żel mlekowy? Sama go robisz?
też się podłączę do pytania. Chciałam sobie zrobić jakies mazidło mocno zmiękczające do stóp. Narazie wymyśliłam że będzie masło karite i mango i mocznik cos ubogo
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 09:44   #2604
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Co trzeba zrobić?
L_V , Dau chciała usunąć post 2569, który powtarza treść jej poprzedniego postu.

Psycho, to Ty jeszcze nie zabierasz olejów ze sobą??? Ja na nocleg bez oleju się nie ruszam - serio...

Dau, buteleczki wykorzystuję wielokrotnie - nie wygotowuję ich, tylko myję Ludwikiem, przelewam wrzątkiem, potem spirytusem i zostawiam do wyschnięcia, bo oleje nie lubią się z wodą
Olejki myjące robię najczęściej z oleju sezamowego i mazidłowego imwitora albo glyceryl cocoate, czasem dodaję lecytyny HLB4. Tu masz fajne przepisy na olejki - możesz spokojnie użyć innych olejów:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=20&Itemid=2
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 09:48   #2605
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
L_V , Dau chciała usunąć post 2569, który powtarza treść jej poprzedniego postu.
Posprzątane
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 11:49   #2606
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
AdoraBelle, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego co zrobiłas, ale własnie publicznie oskarżyłas właścicielkę sklepu Biolander.
Kierwonictwo sklepu zwróciło się do nas z prośbą o interwencję, gdyż oczerniach ich sklep w oczach innych klientek, nie podając dowodów. W tej chwili, jeżeli nie przedstawisz publicznie dowodów na popracie prawdziwości swoich słów, kierownictwo sklepu skieruję sprawę do sadu - o pomówienie.

Wiem, że prawdopodobnie chciałaś wyrazić swoją opinię, ale rzuciałas pewne oskarżenia, które teraz będziesz musiała udowodnić.
ja co prawda nie Adora Belle ale mogę posłużyć przykładami jako że właścicielka Biolandera często grozi sądem, z tego co zauważyłam.
pierwszy z brzegu
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...zyca,t469.html
obiecywanie cudów na kiju, szczególnie osobom z poważnymi chorobami JEST SPAMEM wedle wszelkich przyjętych definicji spamu. chociaz może z drugiej strony faktycznie na łuszczycę nie ma jak mydło Alep

2nd
http://lysienie.info/forum/viewtopic...6fd6009392bfb7

parę minut roboty i mogę podrzucić więcej, tylko po co? dwa to liczba mnoga.
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 12:02   #2607
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lenna30 Pokaż wiadomość
ja co prawda nie Adora Belle ale mogę posłużyć przykładami jako że właścicielka Biolandera często grozi sądem, z tego co zauważyłam.
pierwszy z brzegu
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...zyca,t469.html
obiecywanie cudów na kiju, szczególnie osobom z poważnymi chorobami JEST SPAMEM wedle wszelkich przyjętych definicji spamu. chociaz może z drugiej strony faktycznie na łuszczycę nie ma jak mydło Alep

2nd
http://lysienie.info/forum/viewtopic...6fd6009392bfb7

parę minut roboty i mogę podrzucić więcej, tylko po co? dwa to liczba mnoga.
Dzięki Lenna za informacje! mamy okazje raz na zawsze wyjąnić tę sprawę. Przydałby się jeszcze komentarz od Adory.
Nikt nie chce, żeby wizaz służył jako platforma do promowania czy oczerniania, dlatego prosze strony o wyjaśnienie tej sprawy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 14:07   #2608
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Proszę o wybaczenie, skoro właścicielce nie chce się odezwać osobiście, to mnie się nie chce szukać linków na femineusie i wizażu. A są.
Dzięki Lenno, sądziłam, że owa wymiana zdań i zachęty LUmowiczów do napisania choćby: "hej, mam nowy sklep, postaram się dostarczać wiarygodne informacje o moich produktach, będę wdzięczna za uwagi" zostały skasowane. I poszłabym do więzienia, gdzie retinoidy i kwasiory na pewno uznawane są za środki niebezpieczne, chlip.

Natomiast co do "O bełkocie rodem z allegro nie wspominając.", to chyba trudno podciągnąć to zdanie pod oczernianie - jeśli napiszę, że layout strony uważam za brzydki i nieczytelny to wyrażam tylko swoją opinię. Ale proszę bardzo, wyjaśnię: na allegro powszechne są opisy typu "skóteczny krem na wszystko" - zarówno językowo i merytorycznie tak ubogie, że bardziej się nie da. I to właśnie przypomina mi Biolander swą niedbałością językową oraz brakiem informacji o skuteczności reklamowanych specyfików - jak widzę "Poczujcie odrodzenie się na nowo!" to uciekam, nic na to nie poradzę. Zachęcam do porównania z elaboratami na Mazidłach czy skromniejszymi opisami na ZSK, Ecospa czy u Thanathosa - to są rzeczowe informacje pisane komunikatywną polszczyzną. Jako klient odnoszę wrażenie, że jakkolwiek nie jest to działalność charytatywna i owe przedsięwzięcia oczywiście mają na celu przyniesienie zysku, to jednak dążą również do "zaspokojenia" drugiej strony. W przypadku Biolandera nie mam takiego poczucia, o czym napisałam, bo temu między innymi służy to forum. Nie wystawiam przecież oceny oceny na biochemicznym KWC, bo nigdy nic w tym sklepie nie kupiłam - z powodu a) spamowania, b) reklamowania nieudolnie przetłumaczonymi tekstami z ulotek zamiast merytorycznego opisu.

Z przyjemnością spotkam się w sądzie - zagadam szacowne grono na śmierć
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 21:11   #2609
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Ja mam olej z rozy w slicznej, niebieskiej butelce z atomizerem (jakiejs hiszpanskiej firmy, ale sadzac po kolorze i braku zapachu jest rafinowany, choc nic o tym nie napisali na butelce) i to zdecydowanie dobry patent na olej.



To poprosze o przepis

Blyszczyk mi wyszedl bardzo fajny, lekko sie zagescil, nie wysusza, nie lepi sie. A pomadka... no coz. Prawie dobra... bo zapomnialam naolejowac opakowanie i teraz ja wydlubuje palcem



Uzywam raz na kilka dni, bo u mnie powoduja duze przesuszenie (teraz mam Zorac, wczesniej Isotrex). I niestety zaskorniki dalej sie panosza i strasza, i doprowadzaja mnie do szalu Ja juz nie mam sily, w wieku 23 lat walcze z cera jak jakas 15-latka
pociesze cie- ja mam prawie 32 lata. skora mieszanka 80 latki z 15nastka
wpadlam dzisiaj jak meteoryt do marketu z zywnoscia ekologiczna. najpierw przyjzalam sie olejom spozywczym- ogromny wybor wprawil mnie w ekstaze. po czym zeszlam do podziemi, gdzie znajduje sie "sekcja" kosmetyczna. wsrod masy roznych preparatow znalazlam czyste, nierafinowane oleje i hydrolaty. hydrolatow zaledwie szesc, olejkow niezly wybor. niewiedzialam na co sie zdecydowac. wzielam na poczatek z wiesiolka. tymbardziej, ze pani powiedziala, ze musze go zuzyc w przeciagu 2 tyg????? jak ja mam zuzyc 50 ml w przeciagu 2 tyg.? poza tym biorac pod uwage cene- 20 Fr. wcale nie chce, zuzywac tego olejku w przeciagu tak krotkiego czasu. co na ten temat myslicie? tak czy inaczej przy tak krotkiej dacie przydatnosci nie chcialam sie rzucac na wieksza ilosc
ponadto pani twierdzila, ze lepiej nie stosowac olejku na codzien, bo na dluzsza mete moze bardziej zaszkodzic, nic pomoc? czy mozecie sie ustosunkowac rowniez do tej tezy?
aaa, po drodze zlapalam jeszcze olej kokosowy do wlosow jak on wlasciwie ma pachnac? czy istnieje forma rafinowana tego oleju? moze ze skapstwa zlapalam ten gorszej jakosci
a kochanenkie, poradzcie- jesli nie wolno mi stosowac codziennie oleju to w takim razie, jaka substytut na olej
najgorzszy problem mam z poranna pielegnacja- jai krem, olej etc. etc.?
czy ktoras z was uzywala mleczka- kremu do twarzy dr. hauschka. ja jak do tej pory nie wazylam sie po nie siegnac, bo myslalam, ze jest za tluste, jak dla mnie.

Edytowane przez Dau
Czas edycji: 2008-07-18 o 21:56
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 21:49   #2610
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zmajstrowałam właśnie takie coś :

oleje bazowe
15ml -
skwalan 30%
amarantus, makadamia, morela po 20%
porzeczka, granat po 5%
olejki eteryczne 3% [9 kropli] -
neroli egipska, róża damascena, rumianek rzymski
+ 5 kropli witamina E

gryzie się
powiem tylko, że różami to to nie pachnie, mam nadzieję, że działanie wynagrodzi wrażenia węchowe
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.