Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-02, 16:10   #31
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez jenny0412 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu kremu do twarzy i ciała firmy

Rossman "babydream".

Skład:AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ISOPROPYL PALMITALE, GLYCERIN, CETYL ALKOHOL, PARFUM, CERA ALBA, PANTHENOL, TOPOPHERYL ACETATE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, BISABOBOL, XANTAN GUM, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, SODIUM HYDROXIDE.


Mam 24 lata i mieszaną(na policzkach bardzo suchą skórę)oraz problem z wypryskami typu "kaszka"na czole,czy w tym kremie jest coś co może mi zaszkodzić tzn.np.spowodować wysyp na czole?Ważne jest też dla mnie czy w tym kremie są substancje dobrze nawilżające?z góry WIELKIE DZIĘKUJĘ

Wysoko w składzie są tzw. zapychacze, więc jeśli ktoś ma problemy z zapychaniem, to odradzam. Krem będzie dobry dla cery suchej i bardzo suchej, ma składniki nawilżające, natłuszczające, łagodzące.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 19:38   #32
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Bambino - proszę o analizę składu

Proszę o opinię na temat składu kremu bambino, jeszcze nie był analizowany.
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Butylene Glycol, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Hydrogenated coco-Glycerides, Dimethicone, Panthenol, Phenoxyethanol, Sodium Carbomer, Lanolin Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Citronellol, Coumarin, Hydroxycitronellal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Geraniol
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-02, 21:43   #33
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cześć Dziewczyny jestem pod wrażeniem waszej wiedzy. Mam nadzieję, że pomożecie mi w moim problemie.
Mam cerę mieszaną plus niewielka skłonność do pękania naczynek na policzkach i pod nosem. Z powodu zimy mam przesuszoną skórę i szukam jakiegoś kremu nawilżającego na noc, bo na dzień stosuję od dłuższego czasu krem Oriflame przeciw zaczerwienieniom i jestem z niego zadowolona.
Wiem, że zapychają mnie:
- paraffinum liquidum
- caprylic/ capric triglyceride, ale
nie wykluczam, że również zapychać mnie może coś innego.

Ostatnio wyrzuciłam do kosza Ziaji Calma HLC, Krem biolipidowy, bo mnie zapchał. Co mogło to wywołać oprócz caprylic?

Skład:
Cytat:
aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl ethlylhexanoate, glycerin, diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, ethylhrxyl methoxycinnamate, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, lanolin, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica seed oil, magnesium sulfate, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, cera alba (beeswax), hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid
Oprócz tego prosiłabym o przejrzenie kremów poniżej pod kątem potencjalnych zapychaczy lub wysuszaczy, bo zastanawiam się nad ich kupnem, a chciałabym uniknąć kolejnego wyrzucenia kremu do kosza.

1. Garnier, Podstawa pielęgnacji, Regenerujący krem na noc
Skład:
Cytat:
aqua/water, butyrospermum parkii/shea butter, cyclopentasiloxane, glycerin, hydrogenated polyisobutene, petrolatum, cetyl alcohol, glyceryl stearate se, peg-40 stearate, myristyl myristate, zea mays/corn kernel extract, rosa canina/rosa canina fruit oil, ribes nigrum/black currant seed oil, helianthus annuus/sunflower seed oil, bisabolol, sorbitol, stearic acid, myristic acid, palmitic acid, sorbitan tristearate, sodium hydroxide, butylparaben, chlorhexidine digluconate, chlorphenesin, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, propylparaben, parfum/fragrance, alpha-isomethyl ionone, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, eugenol, farnesol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, isoeugenol, linalool (f.i.l. b2541/5)
2. Weleda, Iris Nachtcreme (Krem na noc z irysem)
Skład:
Cytat:
Water (Aqua), Sweet Almond (Prunus dulcis) Oil, Alcohol, Shea Butter (Butyrospermum parkii), Cocoa (Theobroma cacao) Butter, Gyceryl Stearate SE, Glycerin, Hydrolyzed Beeswax, Orris (Iris germanica) Root Extract, Chamomile (Chamomilla recutita) Extract, Calendula (Calendula officinalis) Extract, Magnesium Aluminium Silicate (Fullers Earth), Xanthan Gum, Fragrance: natural essential oils (Iris Resinoid, Bergamot (Bergaptin-free), Geranium, Labdanum, Lavender, Palmarose, Rose, Sweet Orange, Ylang Ylang).
3. Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem na noc dotleniający
Skład:
Cytat:
Aqua, Isohexadecane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Octanoate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Glycerin, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Hamamelis Virginiana, Panax Ginseng Root, Tilia Cordata Wood, Hydrolyzed Wheat Protein, Mannitol, Aesculus Hippocastanum, Glycogen, Yeast, Calcium Panthotenate, Biotin, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Hydrolyzed Yeast Protein, Pyridoxine, Niacinamide, Panthenol, Allantoin, Equisetum Arvense, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
4. Oriflame, Oriflame Vitamin A Night Cream (Krem na noc z witaminą A)
Skład:
Cytat:
aqua (water), c12-20 acid peg-8 ester, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetyl acetate, carbomer, potassium cetyl phosphate, parfum (fragrance), imidazolidinyl urea, stearyl acetate, phenoxyethanol, oleyl acetate, sodium hydroxide, retinyl palmitate, acetylated lanolin alcohol, oenothera biennis (evening primrose oil), methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, ci 47005 (yellow 10), ci 15985 (yellow 6)
5. Garnier, NutriDermist, Regenerujący krem na noc
Skład:
Cytat:
aqua/water,hydrogenated polyisobutene, cyclopentasiloxane, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, dimrthicone, butyrospermum/kiwi fruit water, rosa canina/rosa canina fruit oil, magnesium pca, hydrolyzed hazelnut protein, glycine soja/soybean oil, tocopherol, sodium pca, zinc pca, manganese pca, sorbtan tristearate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, laureth-7, cl19140/yellow 5, cl 42090/blue 1, methylparaben, chlorhexidine digluconate, parfum/fragrance, linalool, benzyl salicylate, limonene, geraniol, citral.
A może jeszcze coś innego?
Pozdrawiam.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 08:28   #34
Lylu
Raczkowanie
 
Avatar Lylu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 75
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc w przyjrzeniu się tym kosmetykom pod kątem ewentualnego zapychania (także ochrony UVA). Zgodnie z obietnicami producenta powinny być naturalne, ale moja wiedza biochemiczna jest raczej marna, więc będę wdzięczna za pomoc . Nie są to też tanie kosmetyki, więc chciałabym wiedzieć, czy warto w nie inwestować.

Krem ochronny SPF30 Anna Lotan
SKŁAD: Water (Aqua), Camellia Sinensis Leaf Extract, lsohexadecane, Ethylhexyl Stearate, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hippophae Rhamnoides Oxybenzone, Cyclomethicone, Cetyl Alcohol Sodium Stearyl Phthalamate, Glyceryl Stearate Magnesium Aluminum Silicate, Plantago Ovata Seed Extract, Phenoxyethanol & Methylparaben & Ethylparaben, Butylpraben, Propylparaben Acrylates (C10-30 Ąlkyl Acrylate Crosspolymer, Imidazolidinyl Urea, Fragrance, Sodium Hydroxide, lron Oxides: Cl 77491; CI 77492; Cl 77489.


Rhassoul Krem Aktywny
Skład: woda, olej jojoba, emulgator, olej rzepakowy, gliceryna, wosk pszczeli, perfum, olej z kiełków pszenicy, ekstrakt z lukrecji gładkiej, olej herbaciany, algin, aloe vera, xanthan, kwas mlekowy, wit. E, bisabolol, olej z lawendy, olej beragmotowy, olej z rozmarynu, antyoxydant, olej z manuka, olej cytronelowy, potassium sorbate.


Krem Oligoocean
SKŁAD: AQUA, OLIVE (OLEA EUROPAEA) OIL, GLYCERYL STEARATE, DICAPRYLYL ETHER, CETYL ALCOHOL, GLYCERIN, COCOA BUTTER (THEOBROMA CACAO), POLYSORBATE 20, PEG-75 SHEA BUTTER GLYCERIDES, ZINC ASPARTATE (and) COPPER ASPARTATE (and) MAGNESIUM ASPARTATE (and) MANGANASE ASPARTATE, TOCOPHEROL, OLIVE LEAF EXTRACT, MAGNASIUM SULFATE, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, 2-BROMO-2- NITROPROPANE-1, 3-DIOL, PARFUM.
Lylu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 11:20   #35
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Szukalam na wizazu, szukalam w necie i nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie wiec spytam tutaj:
Chodzi mi o krem Biotherm -Source thérapie superactiv.
Dla jakiego wieku przeznaczony jest ten krem?Mam 25 lat i zastanawiam sie czy moge go uzywac?

Oto sklad:


aqua/water, dimethicone, cyclopentasiloxane, pentaerythrityl tetraethylexanoate, alcohol denat., dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, glycerin, vitreoscilla ferment, magnesium pca, copper pca, manganese gluconate, sodium bicarbonate, calcium gluconate, potassium pca, sodium pca, guanosine, panthenol, sodium hyaluronate, biosaccharide gum-1, tocopheryl acetate, artemia extract, menthoxypropanediol, mica, ci77891/ titanium dioxide, dipotassium phosphate, potassium phosphate, magnesium aluminum silicate, polymethylsilsesquioxane, dimethiconol, polyperfluoromethylisopro pyl ether, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, citric acid, c13-14isoparaffin, polyacrylamide, laureth-7, disodium edta, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobuthylparaben, propylparaben, ci42090/ blue1, ci14700/ red4, parfum /fragnance, butylphenyl methylpropional, limonene, benzyl benzoate, linalool, citronellol, geraniol, (f.i.l. b11476/1)


Wszystkie skladniki spisalam z opakowania uff. mam nadzieje sie nie pomylilam z niczym
__________________
~SZCZÉSLIWA

Edytowane przez Lovely_Girl
Czas edycji: 2008-03-03 o 14:48 Powód: pogrubilam nazwe :)
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 16:38   #36
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o ogólną analizę pod względem działania na skórę. Bardzo tanie i jeszcze bardziej wydajne są te kosmetyki, a ich jakość i działanie też mnie zadowala. Czy jest coś w składzie, czego należy się bać ?


FREEMAN Oczyszczająca Glinka do Twarzy z Avocado i Owsianką
Water, (Aqua) Kaolin, Bentonite, Polysorbate 20, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Propylene Glycol, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Titanium Dioxide (CI 77891), Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Persea Gratissima, (Avocado) Oil, Avena Sativa (Oat) Kernel Meal, Hydroxyethyl Cellulose, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Yellow 5 (CI 19140), Blue 1 (CI 42090), Red 33 (CI 17200)
[dwa pierwsze zdjęcia - stare i nowe opakowanie]

FREEMAN Ogórkowa Maseczka Peel-Off
Water, (Aqua) Polyvinyl Alcohol, SD Alcohol 40-B, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Glycerin, PPG-5-Ceteth-20, Lactic Acid, Aminomethyl, Propanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Carbomer, Triethanolamine, Blue 1(CI 42090), Yellow 5(CI 19140), Fragrance (Parfum)
[zdjęcie trzecie]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg owsianka.jpg (5,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg clay.jpg (77,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ogórek.jpg (6,2 KB, 3 załadowań)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-03, 16:39   #37
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Puder w kamieniu Constance Carroll

talk, stearynian cynku, stearynian oktyloduodecylostearaoilu , oktan tokoferylu, jedwab naturalny, oktylometyksycynamonian, benzeofenon-3, oleinian izodecylu, izostearylo-neopentanian, izodecyloizonenian, perfumy, propyloparaben, metyloparaben [+/- CI 15850, CI 19140, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, mica]

Prosilabym o analize pod kątem zapychaczy. Z góry bardzo dziekuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2319.jpg (16,2 KB, 0 załadowań)
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-03, 18:26   #38
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo prosze o przeanalizowanie skladu tych dwoch balsamow pod katem podrazniania naczynek:

Nivea body, Summer Beauty, brazująco- ujędrniający balsam do ciemnej karnacji
Sklad: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., C13-16 Isoparaffin, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Dihydroxyacetone, Caprylic/Capric Triglyceride, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate SE, Gingo Biloba, Vitis Vinifera, Dimethicone, Sodium Cetearyl Sulfate, Ethylhexyl Salicylate, Paraffinum Liquidum, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Citral, Geraniol, Coumarin, Parfum.

Czy ten balsam ma rzeczywiscie ujedrniajace wlasciwosci?

SUN OZONE samoopalajace mleczko do ciemnej karnacji
Skład: aqua, cetearyl isononanoate, squalane,dihydroxyacetone , glycerin, glyceryl stearate se, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, phenoxyethanol, cyclomethicone, panthenol, tocopheryl acetate, polyglyceryl-2sesoquiisostearate, triceteareth-4 phosphate, parfum, methylparaben, dimethiconol, allantoin, bisabolol, citric acid.
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 12:46   #39
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
witam na nowym wątku. mam bardzo ważne pytanie odnośnie podkładu Maybelline Pure Make UP
jedna z wizazanek w jego składzie znalazłą polyacrylamide i napisała ze jest to substancja podejrzana o działanie rakotwórcze... zgłupiałam do reszty i nie wiem czy od stosowania tego podkładu cos mi moze sie stac???? oto skład
Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Kaolin, Polyacrylamide, Silica, Phenoxyethanol, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, C13-14 Isoparaffin, Aluminium Hydroxide, Methylparaben, Laureth-7, Tocopheryl Acetate, Polymethyl Methacrylate, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Wheat Protein Solfonate, Dimethiconol, Ethylparaben, Butylparaben, Biosaccharide Gum-1, Propylparaben, Isobutylparaben, ChamomillaRecutita/Matricaria Extract, Aloe Barbadensis/Aloe BarbadensisLeaf Extract,[+/- Mayb contain Cl 77891/Titanium Dioxide, Cl 77492, Cl 77499, Cl 77491/Iron Oxides, Mica, Cl 42090/Blue 1] (F.I.L. D8359/1)


a drugie pytanie dotyczy antybakteryjnego pudru prasowanego Miss Sporty. wiem że pudry nie są najlepsze dla cer tłustych dlatego pomyslalam o takim specyfiku jednak chciałam się dowiedziec czy naprawdę jest warty zakupu czy będzie "brudził" twarz jak i inne.. oto skład spisany w sklepie z opakowania bo na kwc go nie ma:

talc, zea mays, kaolin, zinc stearate, calcium carbonate, magnesium stearate, paraffinum liquidum, methylparaben, triclosan, acetylated, lanolin, glyceryl, stearate SE, potassium stearate, propylparaben, limonete, BHT i tu jakies cyferki plusy i minusy nastepowaly ale nie wiem nawet jak to zapisac...

z góry dziękuję!
Co do podkąłdu maybelline - tak to prawda, jest w nim polyacrylamide i to prawda, że kumuluje się w ograniźmie. Z tego właśnie powodu jest podejrzewany o działanie kancerogenne

Co do pudru Miss SPorty - nie rozumiem o co chodzi z tym "brudzeniem:, ale to nic. Opisze po krótce puder.
Wg mnie zdecydowanie nei nadaje sie do cer tłustych czy też trądzikowych już chociażby poprzez zawartoś c paraffinum liquidum w skąłdzie - bęze bardzo zapychał. Do tego jeszcze lanolina - zdecydowanie nie polecam.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 12:50   #40
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o przeanalizowanie skladu tych dwoch balsamow pod katem podrazniania naczynek:

Nivea body, Summer Beauty, brazująco- ujędrniający balsam do ciemnej karnacji
Sklad: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., C13-16 Isoparaffin, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Dihydroxyacetone, Caprylic/Capric Triglyceride, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate SE, Gingo Biloba, Vitis Vinifera, Dimethicone, Sodium Cetearyl Sulfate, Ethylhexyl Salicylate, Paraffinum Liquidum, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Citral, Geraniol, Coumarin, Parfum.

Czy ten balsam ma rzeczywiscie ujedrniajace wlasciwosci?.

Jestem na nie - i patrzac pod kątem cery naczyniowej i jeśli chodzi o ujędrnianie. Z "dobrych" skłądników jest tu tylko wyciag z winogron i miłorzębu, ale to trochę za mało jak na balsam ujędranijący. Naczynkom może zaszkodzić alkohol. Nie iwm czy obecne tu emolienty zrównoważą jego działanie.

Cytat:
Napisane przez chocolate_brown Pokaż wiadomość
SUN OZONE samoopalajace mleczko do ciemnej karnacji
Skład: aqua, cetearyl isononanoate, squalane,dihydroxyacetone , glycerin, glyceryl stearate se, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, phenoxyethanol, cyclomethicone, panthenol, tocopheryl acetate, polyglyceryl-2sesoquiisostearate, triceteareth-4 phosphate, parfum, methylparaben, dimethiconol, allantoin, bisabolol, citric acid.
Ciekawy produkt, powinien dobrze nawilżac skórę, bo dużo w nim emolientów. Nie widze skłądników szkodliwych naczynkom.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 12:56   #41
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Puder w kamieniu Constance Carroll

talk, stearynian cynku, stearynian oktyloduodecylostearaoilu , oktan tokoferylu, jedwab naturalny, oktylometyksycynamonian, benzeofenon-3, oleinian izodecylu, izostearylo-neopentanian, izodecyloizonenian, perfumy, propyloparaben, metyloparaben [+/- CI 15850, CI 19140, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891, mica]

Prosilabym o analize pod kątem zapychaczy. Z góry bardzo dziekuje
Zaznaczone skłądniki moga potencjalnie zapychać, ale nie sa to zapychacze "pierwszej wody", więc może warto spróbować. jeden z zaznaczonych skł. to oczywiscie forma wit E.



Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Proszę o ogólną analizę pod względem działania na skórę. Bardzo tanie i jeszcze bardziej wydajne są te kosmetyki, a ich jakość i działanie też mnie zadowala. Czy jest coś w składzie, czego należy się bać ?


FREEMAN Oczyszczająca Glinka do Twarzy z Avocado i Owsianką
Water, (Aqua) Kaolin, Bentonite, Polysorbate 20, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Propylene Glycol, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Titanium Dioxide (CI 77891), Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Persea Gratissima, (Avocado) Oil, Avena Sativa (Oat) Kernel Meal, Hydroxyethyl Cellulose, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Yellow 5 (CI 19140), Blue 1 (CI 42090), Red 33 (CI 17200)
[dwa pierwsze zdjęcia - stare i nowe opakowanie]


Bardzo fajny produkt, bezpieczny skłądowo. Nie mam się do czego przyczepić.

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
FREEMAN Ogórkowa Maseczka Peel-Off
Water, (Aqua) Polyvinyl Alcohol, SD Alcohol 40-B, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Glycerin, PPG-5-Ceteth-20, Lactic Acid, Aminomethyl, Propanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Carbomer, Triethanolamine, Blue 1(CI 42090), Yellow 5(CI 19140), Fragrance (Parfum)
[zdjęcie trzecie]
Ten już mi sie tak nie podoba ze względu na paskudny konserwant i dodatek alkoholu (SD ALcohol 40-B to to samo co denat).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-04, 13:00   #42
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Proszę o opinię na temat składu kremu bambino, jeszcze nie był analizowany.
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Butylene Glycol, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Cera Microcristallina, Glyceryl Stearate, Hydrogenated coco-Glycerides, Dimethicone, Panthenol, Phenoxyethanol, Sodium Carbomer, Lanolin Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Citronellol, Coumarin, Hydroxycitronellal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Limonene, Geraniol
Krem baaaaardzo ale to baaaaaardzo tłusty i zapychający. W zasadzie eśli miałąbym go analizowac pod kątem zapychaczy, zaznaczyłabym cały skłd jak leci. To krem dobry na mróż, na wiatr (narty) albo do bardzo mocno odwodnionej skóry (np. czynnikami atmosferycznymi bądx zabiegami dermatologicznymi).
Do tego wydaje mi się, że będzie miał "tępą' konsystnecję i ciężko się go rozsmarowuje. Idę o zakąd, że dosyć długo się wchłania i gdyby się nim posmarowac wieczorem, przylepiłabym się do poduszki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 13:05   #43
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
Szukalam na wizazu, szukalam w necie i nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie wiec spytam tutaj:
Chodzi mi o krem Biotherm -Source thérapie superactiv.
Dla jakiego wieku przeznaczony jest ten krem?Mam 25 lat i zastanawiam sie czy moge go uzywac?

Oto sklad:


aqua/water, dimethicone, cyclopentasiloxane, pentaerythrityl tetraethylexanoate, alcohol denat., dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, glycerin, vitreoscilla ferment, magnesium pca, copper pca, manganese gluconate, sodium bicarbonate, calcium gluconate, potassium pca, sodium pca, guanosine, panthenol, sodium hyaluronate, biosaccharide gum-1, tocopheryl acetate, artemia extract, menthoxypropanediol, mica, ci77891/ titanium dioxide, dipotassium phosphate, potassium phosphate, magnesium aluminum silicate, polymethylsilsesquioxane, dimethiconol, polyperfluoromethylisopro pyl ether, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, citric acid, c13-14isoparaffin, polyacrylamide, laureth-7, disodium edta, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobuthylparaben, propylparaben, ci42090/ blue1, ci14700/ red4, parfum /fragnance, butylphenyl methylpropional, limonene, benzyl benzoate, linalool, citronellol, geraniol, (f.i.l. b11476/1)


Wszystkie skladniki spisalam z opakowania uff. mam nadzieje sie nie pomylilam z niczym
No więc tak - ten krem to żadna rewelacja. Jeśli już, to nadaje się własnie dla dwidziestolatek, bo do skóry 30+ moż ebyć "za cienki". raczej nie ma co liczyć na jego przeciwzmarszkowe działąnie, to ot takie lekkie nawiląjące smarowidło.
Nie nadaje się do cer naczyniowych i wrażliwych poprzez zawartosc alkoholu i miki. Mika co prawda rozswietla skore (az do doemakijazu), ae ma tendencje do podrazniania.
W ogóle to strasznie dużo w tym kremie "chemii": silikonów, rozpuszczalników, sztucznych emulgatorów i przeciwutleniaczy, no i pochodnych akrylu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 13:19   #44
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
No więc tak - ten krem to żadna rewelacja. Jeśli już, to nadaje się własnie dla dwidziestolatek, bo do skóry 30+ moż ebyć "za cienki". raczej nie ma co liczyć na jego przeciwzmarszkowe działąnie, to ot takie lekkie nawiląjące smarowidło.
Nie nadaje się do cer naczyniowych i wrażliwych poprzez zawartosc alkoholu i miki. Mika co prawda rozswietla skore (az do doemakijazu), ae ma tendencje do podrazniania.
W ogóle to strasznie dużo w tym kremie "chemii": silikonów, rozpuszczalników, sztucznych emulgatorów i przeciwutleniaczy, no i pochodnych akrylu.
Slicznie dziékuje . Zdziwila mnie nieco ocena na "nie" bo widze duzo pozytywnych opini na temat poprzednika tego kremu http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6805
Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 13:33   #45
Saga76
Zadomowienie
 
Avatar Saga76
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam.Prosze o analize Biotherm white detox bio-A[2] whitening detoxifying hydrating milky lotion.
Mam dwa pytania odnosnie tego lotionu:czy nie zrobi krzywdy cerze naczynkowej i czy rzeczywiscie ma jakies wlasciwosi wybielajace?

Sklad:aqua,glycerin,cyclo hexasiloxane,cyclopentasi loxane,ascrbyl glucoside,pentaerythrityl tetraethylhexanoate,prunu s armeniaca/apricot kernel oil,trithanolamine,tritic um vulgare/wheat germ extract,glycolic acid,biosaccharide gum-1,tocopheryl acetate,2-oleamido-1,3-octadecanediol,cholestero l,vitreoscilla ferment,polyperfluorometh ylisopropyl ether,c-13-14 isoparaffin,dimethconol,p eg-100 stearate,glyceryl stearate,cetyl alcohol,stearyl alcohol,myristyl alcohol,acrylates/c10-30 alkyl acrylatecrosspolymer,poly acrylamide,laureth-7,sodium hydroxide,sodium citrate,citric acid,disodium edta,phenoxyethanol,chlor phenesin,parfum/fragrance,limonene,butylp henyl methylpropional,hexyl cinamal,benzyl salicylate,linalool,hydro xyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde,citral,ben zyl alcohol,(F.I.L.B12693/1)

Przepraszam,jesli cos pokrecilam.Przepisywalam sklad z opakowania.
Z gory dziekuje.

Pozdrawiam.
Saga76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 13:49   #46
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Skopiowalam te dwa sklady z poprzedniej czesci skladow kosmetykow. Nie bylo odpowiedzi, a sama zastanawiam sie czy dobrze robie stosujac Cernor XO (+ Auriderm XO - oba z alkoholem) na cienie i naczynkowa cere.

"Drugie pytanie dotyczy kremu Auriga, Cernor XO pod oczy. Ma podobno rozjasniac cienie. Na KWC sa tylko 3 opinie, z ktorych jedna wizazanka slusznie zauwaza, ze krem zawiera alkohol i jego lepszym odpowiednikiem bylby zel z 3% wit.K Farmony. Co o tym myslicie?

Cernor XO:

Skład: Aqua, Alcohol, C12-C15 Alkyl benzoate, Caprylic capric triglycerides, Parafinum liquidum,Cyclomethicone, Glycerine, Lecithin, Sodium PCA, Mica, Phospholipids, Barium sulfate, Phytonadione oxide, Titanium dioxide, Polysorbate 20, Acrylate copolymer, Phenoxyethanol, Acrylate C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, Triethanolamine, Carbomer, Disodium EDTA, Propyl paraben, Methyl paraben, BHT, BHA


Zel Farmona, 3% wit K

Skład: aqua, aesculus hippocastanum, phospholipids, phytonadione, chondrus crispus, glycerin, panthenol, acrylates C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin, diazolidynyl urea, iodopropynyl butycarbamate, xanthen gum, carbomer, triethanolamine, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, parfum, edta, sodium hydroxide

I ostatnie pytanie. Czy ten zel z Farmony rzeczywiscie pomoze i na rumien i since pod oczami? Mozliwe to???"

dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 14:15   #47
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez Saga76 Pokaż wiadomość
Witam.Prosze o analize Biotherm white detox bio-A[2] whitening detoxifying hydrating milky lotion.
Mam dwa pytania odnosnie tego lotionu:czy nie zrobi krzywdy cerze naczynkowej i czy rzeczywiscie ma jakies wlasciwosi wybielajace?

Sklad:aqua,glycerin,cyclo hexasiloxane,cyclopentasi loxane,ascrbyl glucoside,pentaerythrityl tetraethylhexanoate,prunu s armeniaca/apricot kernel oil,trithanolamine,tritic um vulgare/wheat germ extract,glycolic acid,biosaccharide gum-1,tocopheryl acetate,2-oleamido-1,3-octadecanediol,cholestero l,vitreoscilla ferment,polyperfluorometh ylisopropyl ether,c-13-14 isoparaffin,dimethconol,p eg-100 stearate,glyceryl stearate,cetyl alcohol,stearyl alcohol,myristyl alcohol,acrylates/c10-30 alkyl acrylatecrosspolymer,poly acrylamide,laureth-7,sodium hydroxide,sodium citrate,citric acid,disodium edta,phenoxyethanol,chlor phenesin,parfum/fragrance,limonene,butylp henyl methylpropional,hexyl cinamal,benzyl salicylate,linalool,hydro xyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde,citral,ben zyl alcohol,(F.I.L.B12693/1)

Przepraszam,jesli cos pokrecilam.Przepisywalam sklad z opakowania.
Z gory dziekuje.

Pozdrawiam.
tak, krem ma własciwości wybielające. Zawiera kwas glikolowy, przez co absolutnie nie nadaje się do cery naczynkowej.

A tak na marginesie - zawiera polyacrylamide
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 14:19   #48
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez dzwoneczek186 Pokaż wiadomość
Skopiowalam te dwa sklady z poprzedniej czesci skladow kosmetykow. Nie bylo odpowiedzi, a sama zastanawiam sie czy dobrze robie stosujac Cernor XO (+ Auriderm XO - oba z alkoholem) na cienie i naczynkowa cere.

"Drugie pytanie dotyczy kremu Auriga, Cernor XO pod oczy. Ma podobno rozjasniac cienie. Na KWC sa tylko 3 opinie, z ktorych jedna wizazanka slusznie zauwaza, ze krem zawiera alkohol i jego lepszym odpowiednikiem bylby zel z 3% wit.K Farmony. Co o tym myslicie?

Cernor XO:

Skład: Aqua, Alcohol, C12-C15 Alkyl benzoate, Caprylic capric triglycerides, Parafinum liquidum,Cyclomethicone, Glycerine, Lecithin, Sodium PCA, Mica, Phospholipids, Barium sulfate, Phytonadione oxide, Titanium dioxide, Polysorbate 20, Acrylate copolymer, Phenoxyethanol, Acrylate C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, Triethanolamine, Carbomer, Disodium EDTA, Propyl paraben, Methyl paraben, BHT, BHA


Zel Farmona, 3% wit K

Skład: aqua, aesculus hippocastanum, phospholipids, phytonadione, chondrus crispus, glycerin, panthenol, acrylates C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, allantoin, diazolidynyl urea, iodopropynyl butycarbamate, xanthen gum, carbomer, triethanolamine, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, parfum, edta, sodium hydroxide

I ostatnie pytanie. Czy ten zel z Farmony rzeczywiscie pomoze i na rumien i since pod oczami? Mozliwe to???"
Mam mieszane uczucia co do cernora XO. fakt - zawiera alkohol, ale jest w nim tyle natłuszczaczy, że alkohol może "przejść niezauważony". Niestety, jest w nim też mika, która obwiniana jest o zaostrzanie zmian naczyniowych. W połaczeniu z alkoholem wg mnie to już za dużo jak na jeden produkt. Nie podoba mi sie takze syntetyczne przeciwutleniacze.

Co do żelu farmony - moge się przyczepić jedynie do konserwantów w nim zawartych, wg mnie jest ich tu bardzo dużo. CO do skuteczności żelu - o to musis zjuż zapytać dziewczyny w wątku o cerach naczyniowych. Na peno testowały ten żel
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 14:45   #49
Saga76
Zadomowienie
 
Avatar Saga76
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 031
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

L_V dziekuje slicznie
Wyrzucilam pieniadze w bloto,coz niewiedza kosztuje.
Saga76 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-04, 15:22   #50
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Zaznaczone skłądniki moga potencjalnie zapychać, ale nie sa to zapychacze "pierwszej wody", więc może warto spróbować. jeden z zaznaczonych skł. to oczywiscie forma wit E.
Dziekuje L_V
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 15:53   #51
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Krem baaaaardzo ale to baaaaaardzo tłusty i zapychający. W zasadzie eśli miałąbym go analizowac pod kątem zapychaczy, zaznaczyłabym cały skłd jak leci. To krem dobry na mróż, na wiatr (narty) albo do bardzo mocno odwodnionej skóry (np. czynnikami atmosferycznymi bądx zabiegami dermatologicznymi).
Do tego wydaje mi się, że będzie miał "tępą' konsystnecję i ciężko się go rozsmarowuje. Idę o zakąd, że dosyć długo się wchłania i gdyby się nim posmarowac wieczorem, przylepiłabym się do poduszki.
Bardzo serdecznie dziękuję, tak więc nadal poszukuję kremu ideału. Czego nie powinien zawierac dobry krem?
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 15:54   #52
jenny0412
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Wysoko w składzie są tzw. zapychacze, więc jeśli ktoś ma problemy z zapychaniem, to odradzam. Krem będzie dobry dla cery suchej i bardzo suchej, ma składniki nawilżające, natłuszczające, łagodzące.
k-n BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ
jenny0412 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 16:51   #53
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

dziękuję LV
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 22:32   #54
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Ktory z tych filtrow ma najlepsze skladniki pod wzgledem ochrony i skory wrazliwej i sklonnej do zapychania?Zastanawiam sie pomiedzy blue lizard spf 30 i solbar spf40.Czy to dobry wybor?

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...7&postcount=16
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-04, 23:05   #55
safija
Raczkowanie
 
Avatar safija
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 222
GG do safija
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo bym prosila o analize szamponu nawilzajacego NakedShine. Napisane jest ze jest on w 97% naturalny. Zalezy mi na tym czy rzeczywiscie ma on wlasciwosci nawilzajace i czy naprawde jest taki naturalny?

Sklad: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocyl Apple Amino Acids, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Lauryl Glucoside, Sodium lauroyl sarcosinate, Sodium Lactate, Parfum, Mel(Honey), Betaine, MaltodeXtrin, Lactic Acid, Quaternium-80, Butylene Glycol, Dimethicone Copolyol (PEG/ PPG-20/ 6 Dimethicone), Helianthus Annuus(Sunflower) Seed Extract, Benzoic Acid, Butyphenyl Methylpropinal, Magnesium Nitrate, Hibiscus Abelmoschus Extract, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.

Z gory dziekuje
safija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 10:01   #56
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ktory z tych filtrow ma najlepsze skladniki pod wzgledem ochrony i skory wrazliwej i sklonnej do zapychania?Zastanawiam sie pomiedzy blue lizard spf 30 i solbar spf40.Czy to dobry wybor?

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...7&postcount=16
Blue Lizard jest z nich najlżejsza (przynajmniej tak wygląda), a co za ty idzie - najbardziej silikonowa. Tylko że biorąc pod uwage, ze filtry mineralne są zazwyczaj "tępawe" to moze to byc zaletą - będzie się lepiej rozsmarowywało.
Ten California baby jest najbardziej treściwy ze wszystkich.

Solbar z tego co widze bardzo podobny do Blue Lizard.

Ciekawie prezentuje sie tez DDF

Cytat:
Napisane przez safija Pokaż wiadomość
Bardzo bym prosila o analize szamponu nawilzajacego NakedShine. Napisane jest ze jest on w 97% naturalny. Zalezy mi na tym czy rzeczywiscie ma on wlasciwosci nawilzajace i czy naprawde jest taki naturalny?

Sklad: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocyl Apple Amino Acids, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Lauryl Glucoside, Sodium lauroyl sarcosinate, Sodium Lactate, Parfum, Mel(Honey), Betaine, MaltodeXtrin, Lactic Acid, Quaternium-80, Butylene Glycol, Dimethicone Copolyol (PEG/ PPG-20/ 6 Dimethicone), Helianthus Annuus(Sunflower) Seed Extract, Benzoic Acid, Butyphenyl Methylpropinal, Magnesium Nitrate, Hibiscus Abelmoschus Extract, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.

Z gory dziekuje
Z tą naturanością trochę przesadzili, ale fakt - szampon powinien dobrze nawilżac
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 18:19   #57
malgos_t
Raczkowanie
 
Avatar malgos_t
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: gdzieś na biegunie zimna :)
Wiadomości: 57
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Bardzo proszę o analizę kremu pod oczy pod kątem przeciwzmarszczkowym i nawilżającym

Oceanic AA Face Krem pod oczy i na powieki z kofeiną, karnityną i witaminami A, E

Aqua, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Steareth-2, Cetearyl Alcohol, Triisononanoin, Steareth-21, Butylene Glycol and Carnitine and Caffeine and Carbomer and Esculin and Hydrocotyl Extract and Atelocollagen and Sodium Chondroition Sulfate, Passiflora Incarnta, Sodium Hyaluronate, Cyclomethicone, Dimethicolon, Panthenol, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol DMDM Hydantoin.
malgos_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 18:42   #58
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Proszę o analizę tego kremu gł pod kątem zapychania i dobroczynnych właściwości (jeśli jakieś są ):

Dax Cosmetics, Perfecta Cera Naczynkowa krem obkurczający naczynia krwionośne (do cery tłustej i mieszanej)

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Soya Lecithin, D-Panthenol, Trlaureth-4-Phosphate, Sorbitol, Glycerin, propylene Glycol, Citric Acid, Hamamelis Virginiana, Aesculus Hippocastanum, Rutin, Magnesium L-Ascorbyl pcl, Vitis Vinifera, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Octyl Methoxycinnamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Butylene Glycol, Nymphaea Alba, Caprylol Glycine, Sarcosine, Cinnamomum Zeylanicum, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Acrylates/ C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xantan Gum, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropanone-1,3-Diol, Parfum
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-05, 23:18   #59
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Dziekuje L_V
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-06, 09:25   #60
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny jestem pod wrażeniem waszej wiedzy. Mam nadzieję, że pomożecie mi w moim problemie.
Mam cerę mieszaną plus niewielka skłonność do pękania naczynek na policzkach i pod nosem. Z powodu zimy mam przesuszoną skórę i szukam jakiegoś kremu nawilżającego na noc, bo na dzień stosuję od dłuższego czasu krem Oriflame przeciw zaczerwienieniom i jestem z niego zadowolona.
Wiem, że zapychają mnie:
- paraffinum liquidum
- caprylic/ capric triglyceride, ale
nie wykluczam, że również zapychać mnie może coś innego.

Ostatnio wyrzuciłam do kosza Ziaji Calma HLC, Krem biolipidowy, bo mnie zapchał. Co mogło to wywołać oprócz caprylic?

Skład:
Cytat:
aqua, caprylic/capric triglyceride, cetearyl ethlylhexanoate, glycerin, diisostearoyl polyglyceryl-3 dimer dilinoleate, ethylhrxyl methoxycinnamate, bacopa monniera extract, PEG-8, hydroxyethylcellulose, lanolin, dimethicone, ethylhexyl palmitate, luffa cylindrica seed oil, magnesium sulfate, panthenol, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, cera alba (beeswax), hydrogenated castor oil, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, citric acid
Oprócz tego prosiłabym o przejrzenie kremów poniżej pod kątem potencjalnych zapychaczy lub wysuszaczy, bo zastanawiam się nad ich kupnem, a chciałabym uniknąć kolejnego wyrzucenia kremu do kosza.

1. Garnier, Podstawa pielęgnacji, Regenerujący krem na noc
Skład:
Cytat:
aqua/water, butyrospermum parkii/shea butter, cyclopentasiloxane, glycerin, hydrogenated polyisobutene, petrolatum, cetyl alcohol, glyceryl stearate se, peg-40 stearate, myristyl myristate, zea mays/corn kernel extract, rosa canina/rosa canina fruit oil, ribes nigrum/black currant seed oil, helianthus annuus/sunflower seed oil, bisabolol, sorbitol, stearic acid, myristic acid, palmitic acid, sorbitan tristearate, sodium hydroxide, butylparaben, chlorhexidine digluconate, chlorphenesin, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, propylparaben, parfum/fragrance, alpha-isomethyl ionone, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, eugenol, farnesol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, isoeugenol, linalool (f.i.l. b2541/5)
2. Weleda, Iris Nachtcreme (Krem na noc z irysem)
Skład:
Cytat:
Water (Aqua), Sweet Almond (Prunus dulcis) Oil, Alcohol, Shea Butter (Butyrospermum parkii), Cocoa (Theobroma cacao) Butter, Gyceryl Stearate SE, Glycerin, Hydrolyzed Beeswax, Orris (Iris germanica) Root Extract, Chamomile (Chamomilla recutita) Extract, Calendula (Calendula officinalis) Extract, Magnesium Aluminium Silicate (Fullers Earth), Xanthan Gum, Fragrance: natural essential oils (Iris Resinoid, Bergamot (Bergaptin-free), Geranium, Labdanum, Lavender, Palmarose, Rose, Sweet Orange, Ylang Ylang).
3. Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem na noc dotleniający
Skład:
Cytat:
Aqua, Isohexadecane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Octanoate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Glycerin, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Hamamelis Virginiana, Panax Ginseng Root, Tilia Cordata Wood, Hydrolyzed Wheat Protein, Mannitol, Aesculus Hippocastanum, Glycogen, Yeast, Calcium Panthotenate, Biotin, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Hydrolyzed Yeast Protein, Pyridoxine, Niacinamide, Panthenol, Allantoin, Equisetum Arvense, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol
4. Oriflame, Oriflame Vitamin A Night Cream (Krem na noc z witaminą A)
Skład:
Cytat:
aqua (water), c12-20 acid peg-8 ester, ethylhexyl stearate, petrolatum, glycerin, cetyl acetate, carbomer, potassium cetyl phosphate, parfum (fragrance), imidazolidinyl urea, stearyl acetate, phenoxyethanol, oleyl acetate, sodium hydroxide, retinyl palmitate, acetylated lanolin alcohol, oenothera biennis (evening primrose oil), methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, propylparaben, ci 47005 (yellow 10), ci 15985 (yellow 6)
5. Garnier, NutriDermist, Regenerujący krem na noc
Skład:
Cytat:
aqua/water,hydrogenated polyisobutene, cyclopentasiloxane, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, dimrthicone, butyrospermum/kiwi fruit water, rosa canina/rosa canina fruit oil, magnesium pca, hydrolyzed hazelnut protein, glycine soja/soybean oil, tocopherol, sodium pca, zinc pca, manganese pca, sorbtan tristearate, polyacrylamide, c13-14 isoparaffin, laureth-7, cl19140/yellow 5, cl 42090/blue 1, methylparaben, chlorhexidine digluconate, parfum/fragrance, linalool, benzyl salicylate, limonene, geraniol, citral.
A może jeszcze coś innego?
Pozdrawiam.
.
Ziaja Calma - z zapychających skłądników jest tam jeszcze sporo gliceryny, lanoliny i tochę wosku pszczelego. Stawiałaby raczej na lanoline.

W garnierze - skłądnikami które moga potencjalnie zapchać skórę jest masło shea (skąd innąd bardzo wskazane dla cer suchuch i dowodnionych) oraz pertolatum. Czyli raczej Cie zapcha, bo podciągamy to pod praffunium liquidum.

Weleda - nie ma żadnego ze skąłdnikow ktore sama podalaś. Ma masło shea, ale wg mnie jest ono potrzebne w tym kremie, zeby równoważyc obecność alkoholu. (alkohol tutaj jako naturalny konserwant). krem jest tłusty, wiec nie powinien (raczej) zaszkodzic naczynkowm

Pollena-Ewa (był juz analizowany) jest lżejsza od pozostałych kremów, ale ma bardzo ciekawy skłąd. Krem ma wiele antyoksydantow. ANi nie powonien zapychac ani podrazniac naczynek.

Oriflame z wit. A - pertolatum wysoko w w skłądzie , wiec prawdopodobnei Cie zaphca, do tego alkohol lanolinowy w połowie. Nie polecam takze z uwagi na agresywny konserwant, niewskazany przy cerach naczyniowych.

Garnier Nutri dermist - składowo ok, nie powinien ani zapychac ani podrażniać naczynek. jest tu masło shea, ale nieco dalej w skłądzie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.