Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-05, 15:45   #2761
Drippy
Wtajemniczenie
 
Avatar Drippy
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 006
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

O Boże, to na pewno krzesło tortur
A tak serio to też bym chętnie się dowiedziała gdzie można takie kupić. I przede wszystkim za ile
Drippy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 16:34   #2762
tarjaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 865
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
A pro po lenia.

Ja rok temu uskuteczniałam yogę sama w domu. Ćwiczyłam z filmikami z you tube. Na początku było ciężko-nie sądziłam że to takie męczące. A czułam się jak młody bóg. Na priva mogę polecić konkretne filmiki

Potem był aerobik,bieganie,pływanie .

A teraz totalnie się rozleniwiłam siedzę w domu, nie mogę sobie znaleźć miejsca. Nie ćwiczę, tylko hulla hop. Czas się wziąć za siebie.... bardzo lubiłam chodzić na aerobik zorganizowane zajęcia są super, ale teraz nie mam na to funduszy. Trzeba oszczędzać.
Mogę prosić o linki?
tarjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 17:37   #2763
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ostatnio mocno wycieniowałam włosy. Zawsze miałam je proste, ale niedawno zauważyłam, że jak nie użyję jedwabiu waxa to falują. Zamierzam niedługo zrobić sobie żel lniany i zobaczyć czy nie mają tendencji do kręcenia się Pamiętam właśnie, że któraś wizażanka pisała, że produkty bez sylikonowe pomagają kręconym włosom czy coś w ten deseń
__________________


Edytowane przez tusia13pl
Czas edycji: 2010-08-05 o 18:10
tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 18:45   #2764
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

dziewczyny co jakiś czas zauważam na nosie jakieś nowe pęknięte naczynko macie jakieś rady na to??
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 18:56   #2765
Drippy
Wtajemniczenie
 
Avatar Drippy
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 006
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

A mi ze dwa miesiące temu pękło pod okiem i nie wygląda to za fajnie

Tak w ogóle to dzisiaj mam jakąś wyjątkowo ładną skórę, w miarę gładką i jakby mniej pryszczy... Mogłabym je nawet policzyć i nie zajęło by mi to dwóch godzin. Tylko jedną, hah. Ale najgorsze jest to, że nie wiem co dało taki efekt, bo ostatnio zaczęłam regularnie używać: Brevoxylu (ale liczę na to, że nie, bo wczoraj mi się skończył i obecnie nie mam kasy żeby kupić nowy ), tzw. 'rybek' (Dermogal A+E), olejku z drzewa herbacianego i jeszcze toniku cytrynowego...

Tak w ogóle to wczoraj nałożyłam sobie na rzęsy odżywkę keratynową (niebieskie rybki ;p) i wpłynęło mi do oka, omg. Jak się zerwałam z łóżka, żałujcie, że nie widziałyście

W przyszłym tygodniu jadę na tydzień do Polanicy Zdrój i planuję albo trochę pobiegać, albo wziąć się za Nordic Walking, bo akurat mój tato kupił te... Kijki? i mogę sobie pożyczać. (oczywiście nie mam zamiaru robić tego tylko przez tydzień, ale może lepiej będzie zacząć w mieście, w którym nikt mnie nie zna )Co lepiej?
Drippy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 20:51   #2766
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ja właśnie zaczynam dbać o włosy z zasadami CG. kupiłam szampon bez SLS i odżywki bez silikonów
Zobaczymy co z tego wyjdzie... będę myła głowę metodą OMO... tylko mam pytanie.. mam zmoczyć całą głowę przy nakładaniu tej pierwszej odżywki.. czy na suche włosy ją nakładać a potem je moczyć i od razu spłucze się ta odżywka przy myciu głowy....? A i jeszcze spłukując szampon to woda ma spływać po tych końcach z odżywką, czy je odsunąć? Jeżeli je odsunąć to kiedy ta pierwsza odżywka się spłucze by dać nową? i skąd Będę miała pewność że szampon dobrze się spłukał?

Nie wiem czy ktoś rozumie o co mi chodzi Czytałam link na temat metody OMO, ale tam jest głupio opisane. Albo ja jestem mało rozumna xD haha

Ktoś z Was stosuje tą metodę? i jak ona się sprawdza? włosy są bardziej odżywione niż normalne mycie?
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 22:15   #2767
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Drippy Pokaż wiadomość
O Boże, to na pewno krzesło tortur
A tak serio to też bym chętnie się dowiedziała gdzie można takie kupić. I przede wszystkim za ile
takie coś nazywa się klękosiad, dostępne m.in. na allegro
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 07:08   #2768
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez tusia13pl Pokaż wiadomość
Ostatnio mocno wycieniowałam włosy. Zawsze miałam je proste, ale niedawno zauważyłam, że jak nie użyję jedwabiu waxa to falują. Zamierzam niedługo zrobić sobie żel lniany i zobaczyć czy nie mają tendencji do kręcenia się Pamiętam właśnie, że któraś wizażanka pisała, że produkty bez sylikonowe pomagają kręconym włosom czy coś w ten deseń
Co to jest ten żel lniany? Gdzie mogę poczytać o tym bliżej? Jak go zrobić? Na co działa?
Ale grad pytań Zaciekawiłaś mnie,
też bym chętnie zobaczyła czy moje włosy są podatne


Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
dziewczyny co jakiś czas zauważam na nosie jakieś nowe pęknięte naczynko macie jakieś rady na to??
Moja mama kiedyś używała jakiegoś kremu z biodermy i jej pomógł. Przejrzyj KWC, może coś znajdziesz

Cytat:
Napisane przez Drippy Pokaż wiadomość
W przyszłym tygodniu jadę na tydzień do Polanicy Zdrój i planuję albo trochę pobiegać, albo wziąć się za Nordic Walking, bo akurat mój tato kupił te... Kijki? i mogę sobie pożyczać. (oczywiście nie mam zamiaru robić tego tylko przez tydzień, ale może lepiej będzie zacząć w mieście, w którym nikt mnie nie zna )Co lepiej?
Możesz jednego dnia biegać, drugiego wybrac się z kijami na spacer
Moi rodzice tez sobie kupili te kijki i maszerują

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
Ja właśnie zaczynam dbać o włosy z zasadami CG. kupiłam szampon bez SLS i odżywki bez silikonów
Zobaczymy co z tego wyjdzie... będę myła głowę metodą OMO... tylko mam pytanie.. mam zmoczyć całą głowę przy nakładaniu tej pierwszej odżywki.. czy na suche włosy ją nakładać a potem je moczyć i od razu spłucze się ta odżywka przy myciu głowy....? A i jeszcze spłukując szampon to woda ma spływać po tych końcach z odżywką, czy je odsunąć? Jeżeli je odsunąć to kiedy ta pierwsza odżywka się spłucze by dać nową? i skąd Będę miała pewność że szampon dobrze się spłukał?

Nie wiem czy ktoś rozumie o co mi chodzi Czytałam link na temat metody OMO, ale tam jest głupio opisane. Albo ja jestem mało rozumna xD haha

Ktoś z Was stosuje tą metodę? i jak ona się sprawdza? włosy są bardziej odżywione niż normalne mycie?
Ja stosowałam jakiś czas, ale zbyt krótko żeby powiedzieć coś o rezultatach.
Robiłam taak, że zwilżałam włosy (żeby nie były suche, ale tez żeby woda z nich nie spływała) i nakładałam odżywkę. Później normalnie moczyłam pod prysznicem i myłam sam skalp szamponem i spłukiwałam. Całą głowę razem z tą pierwszą odżywką. Następnie nakładałam odżwykę (chyba b/s z tego co pamiętam).

Już tego nie stosuję, za leniwa jestem
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 09:42   #2769
LolaBunny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 211
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość

Ja stosowałam jakiś czas, ale zbyt krótko żeby powiedzieć coś o rezultatach.
Robiłam taak, że zwilżałam włosy (żeby nie były suche, ale tez żeby woda z nich nie spływała) i nakładałam odżywkę. Później normalnie moczyłam pod prysznicem i myłam sam skalp szamponem i spłukiwałam. Całą głowę razem z tą pierwszą odżywką. Następnie nakładałam odżwykę (chyba b/s z tego co pamiętam).

Już tego nie stosuję, za leniwa jestem
oo dzięki... no trochę bawienia się jest z tym... ale mam nadzieje że coś podziała na moje wysuszone fale.
LolaBunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 12:55   #2770
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Co to jest ten żel lniany? Gdzie mogę poczytać o tym bliżej? Jak go zrobić? Na co działa?
Ale grad pytań Zaciekawiłaś mnie,
też bym chętnie zobaczyła czy moje włosy są podatne
Tu jest link do wątku gdzie piszę wszystko za ten temat
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387619
__________________

tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 13:01   #2771
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez tusia13pl Pokaż wiadomość
Tu jest link do wątku gdzie piszę wszystko za ten temat
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=387619
Dziękuję!
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 10:10   #2772
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Dziewczyny macie jakiś patent na pocenie się stóp? nie chodzi mi o zapach, tylko o to, że jak dłużej pochodzę w butach, które są zrobione ze sztucznych materiałów, to pocą się do tego stopnia, że wyślizgują mi się z buta myślałam o jakimś antyperspirancie, zasypce?
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 12:06   #2773
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakiś patent na pocenie się stóp? nie chodzi mi o zapach, tylko o to, że jak dłużej pochodzę w butach, które są zrobione ze sztucznych materiałów, to pocą się do tego stopnia, że wyślizgują mi się z buta myślałam o jakimś antyperspirancie, zasypce?
Ja sobie ostatnio kupiłam dezodorant z avonu- lawendowy. W sumie kupiłam go ot tak, bo nie lubię tej marki, ale z tego dezodorantu jestem zadowolona Odświeza stopy tak, że czuję jakby były leciutkie (po całym dniu chodzenia i uczuciu cieżkich stóp). I co najfajniejsze- nie zostawia białego osadu, jak ten z Schola (nie wiem czy tak się to pisze?)
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 12:46   #2774
klaaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 380
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Co do tego krzesełka, o którym wcześniej pisałyście, to pamiętam kiedyś można je było kupić w IKEI. Ale kiedyś gdzieś słyszałam, że nie jest do końca takie dobre, bo ścięgna, czy coś, no i w sumie może jakaś racja w tym jest, bo nogi nie są tu w odpowiedniej pozycji, krążenie itd.
Ale odnośnie prostego siedzenia, na aerobiku miałam kiedyś ćwiczenia na takich piłkach i przed tymi ćwiczeniami babka zrobiła nam wykład o tym jakie to wspaniałe są te piłki i powiedziała m.in. o tym żeby na nich siedzieć zamiast na krześle, wtedy siedzi się prosto, pracują mięśnie żeby utrzymać równowagę i ogólnie fajna zabawa z nią jest . Piłkę sobie kupiłam, ale jakoś i tak zawsze zapominam na niej siedzieć, muszę znowu zacząć. Ale jak najbardziej polecam.
klaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 12:55   #2775
anntab
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam, gdzie rosną poziomki...
Wiadomości: 3 788
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakiś patent na pocenie się stóp? nie chodzi mi o zapach, tylko o to, że jak dłużej pochodzę w butach, które są zrobione ze sztucznych materiałów, to pocą się do tego stopnia, że wyślizgują mi się z buta myślałam o jakimś antyperspirancie, zasypce?
W przypadku butów pełnych zasypka (z apteki na przykład Proftin G albo Proftin F) jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Kiwi ma też takie pachnące wkładki do butów, które trochę wchłaniają wilgoć Ale w sandałach już chyba nic się na to nie poradzi
anntab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 14:11   #2776
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Dziewczyny znacie jakiś patent na puszące się włosy ? Ostatnio sciełam włosy, ale tak się puszą że wyglądają okropnie, mimo iż używam prostownicy to po 15 minutachjest push, nie wiem czy to wina włosów czy ścięcia.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 14:33   #2777
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Dziewczyny znacie jakiś patent na puszące się włosy ? Ostatnio sciełam włosy, ale tak się puszą że wyglądają okropnie, mimo iż używam prostownicy to po 15 minutachjest push, nie wiem czy to wina włosów czy ścięcia.
siano na głowie = brak nawilżenia...
A dodatkowo katujesz je prostownicą A to, że się puszą to jest Twoja wina Chyba, że masz kręcone włosy i ogólnie taka jest ich struktura, to wtedy twoja wina jest mniejsza
Rada : nawilżać!
Masz tyle postów na forum, więc bez problemu przejrzysz sobie ten wątek i znajdziesz odpowiednie kosmetyki.
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 14:36   #2778
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Dziewczyny znacie jakiś patent na puszące się włosy ? Ostatnio sciełam włosy, ale tak się puszą że wyglądają okropnie, mimo iż używam prostownicy to po 15 minutachjest push, nie wiem czy to wina włosów czy ścięcia.
Kupuj kosmetyki do włosów z silikonami. Używasz jedwabiu?
Może być to wina złego strzyżenia, dobry fryzjer powinien zainteresować się strukturą włosa przed zabraniem się za obcinanie
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 14:57   #2779
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ja mam kręcone i nawilżam, ale jak jest brzydka pogoda (deszcz, wilgoć, duchota) to i tak zawsze się puszą :P. Już nie mam siły do tych kłaków :P.
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 18:03   #2780
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

A macie jakiś patent na to, żeby podczas imprezy make-up ładnie się trzymał? Gdzieś tu coś kiedyś widziałam na ten temat, tylko tak szukam, szukam i nie mogę znaleźć
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 23:06   #2781
grunge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: rzeszow
Wiadomości: 50
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

znalazlam dzisiaj dosc ciekawy filmik na youtube. moze ktoras z was slyszala o domowych ,,plasterkach'' na wagry
jutro zamierzam sprobowac
wklejam link http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB...eature=popular
__________________
niemożność wyrażenia myśli.
Żyje się raz, dla zabawy.

Edytowane przez grunge
Czas edycji: 2010-08-08 o 23:07
grunge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 23:22   #2782
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez grunge Pokaż wiadomość
znalazlam dzisiaj dosc ciekawy filmik na youtube. moze ktoras z was slyszala o domowych ,,plasterkach'' na wagry
jutro zamierzam sprobowac
wklejam link http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB...eature=popular
widziałam już go, tylko zastanawiam się co ona dodała do tego mleka
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 23:29   #2783
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Żelatynę. Ja już wczoraj wypróbowałam, ale nigdy nie używałam zwykłych plasterków, więc nie mam porównania.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 23:43   #2784
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

aha, myślicie że nie mając mikrofalówki mogę włożyć kubeczek z mieszaniną do wrzącej wody?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 23:45   #2785
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

a jakiś patent na cienkie, delikatne, przetłuszczające się po 10h włosy?
do tego teraz wypadają : (
już nie mam do nich sił, ta cała biochemia, szampony bez SLS, maski, oliwa, oleje, wszystko trochę pomogło... ale teraz tak strasznie wypadają... są dalej strasznie cienkie...i gdy pierwszy raz od dawna nie przypudrowałam ich glinką były tłuste po 10h od mycia : /
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 08:24   #2786
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

musisz poprostu zaczac je rzadziej myc, tutaj nie ma cudow. nie myj ich tez szamponami przeciw przetluszczaniu bo one wysuszaja, raczej nawiklzaj wlosy. nic sie nie stanie jak raz pojdziesz z troche tlustszymi wlosami do pracy czy szkoly, zepnij je z tylu wsowkami w jakis fajny koczek, i posluchaj mnie, bo sama na sobie sprawdzilam i myje wlosy 2 razy w tygodniu (!) nie myj swoich wloskow codziennie, zacznij od mycia co 2 dni zobaczysz ze beda efekty!!!! musisz byc cierpliwa! w moim przypadku efekt byl po 1-2 miesiacach, pamietaj tez ze w wakacje skora bardziej sie poci. aa i nie dotykaj wlosow paluchami w ciagu dnia to byl moj ogromny blad..:P
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 08:28   #2787
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Ja mam kręcone i nawilżam, ale jak jest brzydka pogoda (deszcz, wilgoć, duchota) to i tak zawsze się puszą :P. Już nie mam siły do tych kłaków :P.
O tym samym pisałam kilka stron wczęsniej zdaje się
Dziewczyny poleciły właśnie przyjrzeć się pielęgnacji. Ja mam własnie ni kręcne ani nie proste. Takie coś puszącego właśnie :/ Prostowanie nie pomaga. Kupiłam niedawno nową prostownię, myślałam że moja stara już nie daje rady, ale niestyety :/ to nie była wina protownicy.

Cytat:
Napisane przez grunge Pokaż wiadomość
znalazlam dzisiaj dosc ciekawy filmik na youtube. moze ktoras z was slyszala o domowych ,,plasterkach'' na wagry
jutro zamierzam sprobowac
wklejam link http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB...eature=popular
Widziałam Nie próbowałam jeszcze.
Używałam kiedyś plasterków niveii ale średnie były, a nawet bym powiedziała słabe. Ciekawe jak sie te spiszą.

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
a jakiś patent na cienkie, delikatne, przetłuszczające się po 10h włosy?
do tego teraz wypadają : (
już nie mam do nich sił, ta cała biochemia, szampony bez SLS, maski, oliwa, oleje, wszystko trochę pomogło... ale teraz tak strasznie wypadają... są dalej strasznie cienkie...i gdy pierwszy raz od dawna nie przypudrowałam ich glinką były tłuste po 10h od mycia : /
ja używam seboradinu szamponu i lotionu. Troszkę jakby minimalizuje wypadanie.
Co do przetłuszczania to tez się z tym borykam. Codziennie muszę myć głowę. Najgorzej jak mam rozpuszczone, bo w tedy poprawiam co jakiś czas i od takie dotykania właśnie się przetłuszczają, dlatego zazwyczaj noszę spięte.
Współczuję Ci takiego szybkiego przetłuszczania:/ To musi być coś okropnego Może przejdź sie do dermatologa. Da ci jakieś wcierki albo coś innego



Kurcze, jestem przed okresem i już na brodzie pojawiają mi się niespodzianki
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 09:18   #2788
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
musisz poprostu zaczac je rzadziej myc, tutaj nie ma cudow. nie myj ich tez szamponami przeciw przetluszczaniu bo one wysuszaja, raczej nawiklzaj wlosy. nic sie nie stanie jak raz pojdziesz z troche tlustszymi wlosami do pracy czy szkoly, zepnij je z tylu wsowkami w jakis fajny koczek, i posluchaj mnie, bo sama na sobie sprawdzilam i myje wlosy 2 razy w tygodniu (!) nie myj swoich wloskow codziennie, zacznij od mycia co 2 dni zobaczysz ze beda efekty!!!! musisz byc cierpliwa! w moim przypadku efekt byl po 1-2 miesiacach, pamietaj tez ze w wakacje skora bardziej sie poci. aa i nie dotykaj wlosow paluchami w ciagu dnia to byl moj ogromny blad..:P
dzięki za wszelkie rady
ale o przetłuszczających się włosach to ja już przeczytałam chyba wszystko. Od ponad roku stosuję delikatny szampon Hipp albo Babydream. Do włosów używam tylko masek nawilżających, oliwy z oliwek, olei z mazideł, sprayu z keratyną... myłam co 2-3 dni, pudrując je i z przetłuszczaniem było dobrze. Teraz w wakacje, mam więcej czasu i jak nigdzie nie wychodzę to nie myje włosów. Ostatnio nawet nie pudrowałam, myślałam, że się coś poprawiło, ale nie... wczoraj o 16.00 umyłam włosy (wcześniej miałam oliwę na włosach) i dziś jak wstałam (9.00) były tłuste. Nawet nie dało rady już przypudrować, bo dalej były okropne, więc musiałam je umyć, bo idę dziś do fryzjera. Ale masz rację- dotykam włosy palcami... muszę przestać.
To, że tak mi się włosy przetłuszczają to chyba wina hormonów...z twarzą mam to samo, ale stosuję kwasy, oleje, sama biochemia generalnie więc nie jest tak źle. Wyleczyłam się z trądziku, ale go nabawiłam się chyba przez produkty drogeryjne. Muszę iść do ginekologa, choć strasznie się boję...
W szkole nie raz byłam z tłustymi włosami i mam tego dosyć...
Chyba się obetnę na krótko

No dobra, nie odważyłabym się...

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość

ja używam seboradinu szamponu i lotionu. Troszkę jakby minimalizuje wypadanie.
Co do przetłuszczania to tez się z tym borykam. Codziennie muszę myć głowę. Najgorzej jak mam rozpuszczone, bo w tedy poprawiam co jakiś czas i od takie dotykania właśnie się przetłuszczają, dlatego zazwyczaj noszę spięte.
Współczuję Ci takiego szybkiego przetłuszczania:/ To musi być coś okropnego Może przejdź sie do dermatologa. Da ci jakieś wcierki albo coś innego
Ja używałam zawsze wody brzozowej, potem robionej wcierki. Odkąd włosy w wakacje zaczęłam celowo przetłuszczać, gdy nie wychodzę i myję nawet co 5 dni, zaczęły wypadać. Nawet mam pojedyńczy łupież. Nie wiem czy to na 100% od tego...
Stosuję ampułek wzmacniających Joanny... na początku były efekty, a teraz znów to samo. Ciagle stosuję jakeś maski i inne wspomagacze, jak mgiełki, płukanki octowe, ale dalej jest źle.


ale i tak dzięki za rady


Postanowiłam podciąć dziś dużo wiecej włosów. Mam nadzieję, że na fotelu fryzjerskim nie powiem znowu, "2cm". Zastanawiałam się też nad pocieniowaniem, ale tylko końcówek... może by mi się jakoś fajnie podwijały, jak kiedyś? No i koniec z naturalnym suszeniem włosów.. chyba, że będzie ciepło... ale gdy nie wysuszę włosów suszarką mam je okropnie przyklapnięte, wiecznie wilgotne. Choć od roku prawie nie używam suszarki (chyba, że jestem na wyjeździe, albo nie mam czasu na czekanie aż wyschną...) nie używam pianek, żeli do stylizacji, lakieru... nic... sama natura... no. żel lniany. Szczotkę mam z naturalnego włosia. Ale moich włosów nie da się rozczesać.... Gdy są mokre, rozczesuję z trudem palcami. Gdy wyschną, znów czeszę palcami, potem sczotką z naturalnego włosia. Ale gdy jestem u fyzjera, fryzjerka nigdy nie potrafi mi ich rozczesać, wypada mi przy tym połowa włosów. Ja plastikową szczotką czy inną niż z naturalnego włosia nie potrafię rozczesać włosów... Maski i odżywki używam tylko przed myciem, bo inaczej mam od razu tłustej włosy po schnięciu naturalnym. Więc postanowiłam z tym przesadnym unikaniu chemii do włosów i kupię sobie inny szampon niż (jakiś nawilżający) Hipp i Babydream, żeby porządnie wymył włosy, spróbuję z odżywkami po umyciu (może mi się włosy rozczeszą?!) ale potem suszarka. Przynajmniej będę miała w pełni suche włosy. No i podetnę je sporo. Raz w tygodniu oliwa na całe włosy, raz w tygodniu jakaś maska. Zacznę używać lakieru... i postaram się upinać włosy.... Choć odkąd pamiętam noszę rozpuszczone, bardzo rzadko spięte (zazwyczaj tylko po domu) Ale mam wrażenie, że w spiętych wyglądam okropnie... No i mycie co 3 dni. Pudrowanie zanim się przetłusczą. Używanie spray'ów termoochronnych i kupienie suszarki z regulacją nawiewu.

Choć taki plan w ciągu ostatnich kilku miesiący ciągle się zmieniał i zawsze miało już być dobrze... może ten jest dobry? lepszy?


przepraszam za mój wywód :brzyda l:
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 09:20   #2789
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Dzięki dziewczyny za rady w sprawie stóp może jeszcze dzisiaj kupię sobie tą zasypkę
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 09:42   #2790
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Żelatynę. Ja już wczoraj wypróbowałam, ale nigdy nie używałam zwykłych plasterków, więc nie mam porównania.
i pomogło Ci to choć troszkę?
ja myślicie, co warto wklepac w nos po takim zabiegu?
Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
aha, myślicie że nie mając mikrofalówki mogę włożyć kubeczek z mieszaniną do wrzącej wody?
myślę, że warto spróbować
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.