Zmądrzałam - moje refleksje. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-01, 19:21   #1
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Thumbs up

Zmądrzałam - moje refleksje.


Wprawdzie nie udzielam się często na biochemii, ale czytam regularnie. Nigdzie nie dowiedziałam się tyle na temat swojej skóry co tutaj. Nawet u pożal się Boże, dermatologów.

Moja skóra wreszcie zaczyna się normalizowac, a była w takim stanie, że teraz się za głowę łapię jak o tym wszystkim pomyślę

Dostrzegłam też zbawienne działanie filtrów i przekonałam się do nich w 100%. Przecież opaleniznę można uzyskac dzięki używaniu samoopalaczy i balsamów brązujących, a zniszczonej i uszkodzonej skóry nikt mi nie zwróci Skończyłam pierwsze opakowanie Antka DP +50 i teraz kiedy szukam kolejnego godnego następcy używam sprayu SunOzon 30spf.

Kolejnym etapem są kwasy. Wprawdzie jestem dopiero na początku tej drogi, ale już widzę pozytywne zmiany. Używam naprzemiennie Effaclaru K i Acne Dermu - drugi o niebo lepszy, ale oba działają bardzo dobrze.

Pomimo tego, że kosmetyki apteczne są drogie, ale w gruncie rzeczy to świetna inwestycja i paradoksalnie oszczędnosc - przynajmniej dla mnie, trądzikowca

Po co zakładam ten wątek?
Po to, żeby podziękowac tym, którzy dzielnie wpajają do głowy takie mądrości zwykłym, szarym i przeciętnym ludziom.

Dobrze, że jesteście
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 19:32   #2
Thalia2006
Raczkowanie
 
Avatar Thalia2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 234
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Ja kiedyś pamiętam,że nie mogłam wyjść bez podkładu czy pudru na ulicę, i zamiast odżywiać regenerować skórę nakładałam tylko na mordkę kolorowe kosmetyki ..a bez makijażu skóra nieraz wyglądała na zmęczoną,miała niezdrowy koloryt.. A od jakiegoś czasu zaczęłam kupować różne maseczki, (świetna jest wygładzająca i zwezająca pory z Lirene i z tej samej firmy maseczka intensywnie nawilżająca, i z Dax Perfecta- maseczka regenerująca, dobre są też maseczki ze słodkich migdałów z Daxa ) i jest o wiele lepiej, już nie muszę się wstydzić wyjść na ulicę bez podkładu a cera jest zdrowsza
__________________
Zbieram myśli rozsypane...
Thalia2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 19:38   #3
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Ja właśnie czaję się na tą zwężającą pory Lirene i jakąś dobrą nawilżającą
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 20:46   #4
Thalia2006
Raczkowanie
 
Avatar Thalia2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 234
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Ta zwezająca pory jest świetna, po niej skóra jest taka gładziutka , najpierw robię peeling,potem tą maseczkę,a jak już ją zmyję to jakąś odżywczą albo nawilżającą i są efekty a ta regenerująca maseczka z Daxa Perfecty też nawilża, od razu jak się ją nałoży czuje się,że skóra jest też bardziej napięta, zawiera sok aloesowy itd,można ją1-2 razy w tyg stosować, a tą intensywnie nawilżająca nadaje się do codziennego stosowania, zawiera wosk z oliwek, hialuronian sodu, wyciąg z Imperata cylindrica i glicerynę.
__________________
Zbieram myśli rozsypane...
Thalia2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 21:05   #5
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

To ja też podpinam się pod wątek z podziękowaniami dla Was dziewczyny
Co ja wyprawiałam ze sobą i swoją twarzą to mi się słabo robi

Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 22:26   #6
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Smile Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

trochę zazdroszczę tak miłych rezultatów

ja od kilku lat staram się wprowadzać te proste zasady pielęgnacji ale ciągle nie ma dużych efektów

oczywiście widzę cudowne działanie filtrów na skórę, ale problemy jak były tak są..niektóre pewnie nie do usunięcie..na inne mam nadzieję znajdę w końcu idealny..kwasik
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 22:36   #7
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

może takie rezultaty są, bo używam tego wszystkiego od kilku miesięcy dopiero?

moja pielęgnacja twarzy na dzień dzisiejszy wygląda tak:
* demakijaż: mleczko Podstawa Pielęgnacji Garnier - nie zapycha mnie
* mycie twarzy: żel TinTin Ziaja (bez SLSów) albo mysło siarkowe Barwy
* tonizowanie: tonik dynamizujący PP Garniera albo ogórkowy Ziaji
* filterek: wcześniej Antek DP +50, teraz spray SunOzon 30spf
* na noc: Effaclar K na przemian z Acne Dermem, późną jesienią jak skończę te dwa to zaczynam Glyco A
* 2 razy w tygodniu: peeling + maseczka zależnie od potrzeb

Wcześniej strasznie masakrowałam moją skórę. Nie dziwię się, że tak mi się odpłaciła Teraz ją normalizuję i przepraszam
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-01, 23:16   #8
alnilam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 43
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

ja uzwam kwasow (Effaclar Differin) od prawie 4 lat a filtrow to hhohoho ...mam cere bez przebarwien ladna jednolita ale ostatnio przekonałam sie ze zbyt wysoki filtr moze szkodzic!! Dyskutowałam o tym z dermatolog - 50tki sa dobre na plaze do pracy na co dzien nawet w lecie lepiej jest nosic nizszy filtr np 25 ale nalozyc go 2-3 razy. daje to w sumie lepsza ochrone (25 chroni krocej nie mniej - od SPF 15 filtr chroni w 95% podzcas gdy nawet 100tka nie daje 100%) niż raz nalozony tłusty, ciezki albo alkoholowy bloker. Wiem ze wiele dziewczyn, filtromaniaczek sie ze man niezgodzi ale mam bam bardzo fotoczuła skora, uzywam filtrow od paru lat i po prostu wiem co dla cery jest lepsze. 3 lata non stop z 50tka wykonczyly moja cere teraz jest ciut lepiej.
alnilam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 23:31   #9
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Alnilam obawiam się, że wiele osób niestety nie może sobie pozwolic ze względów czasowych na smarowanie się kremem 3 razy dziennie, chociaz wiele dziewczyn reaplikuje filtry w ciągu dnia. ja osobiście sobie tego nie wyobrażam. Jak szkodzi Ci wysoki filtr?
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 00:05   #10
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Alnilam pisała wcześniej o utracie jędrności. Ale na jakiej zasadzie mogłoby się to stać?
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 00:17   #11
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Ale filtr o mniejszym SPF, daje mniejszą ochronę przed promieniami UVA, które są szkodliwsze od UVB.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 10:39   #12
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Ale filtr o mniejszym SPF, daje mniejszą ochronę przed promieniami UVA, które są szkodliwsze od UVB.
O właśnie! Zawsze ten argument mi przychodzi do głowy jak słyszę tekst o 95% ochronie uvb przy filtrze 25 - zgadza się to jest niezaprzeczalny fakt - ale co z UVA?
Przecież to główne o ochronę przed UVA chodzi w tej całej "zabawie"
a w tym przypadku niestety(?) sensowna wysokość ochrony przeciw UVA zaczyna się dopiero przy filtrach SPF w granicach "50"
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 12:03   #13
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Tak to UVA powoduje większe zniszczenia na skórze i to w większej mierze on przyczynia sie do powstawania raka skóry. Sama uzywałabym SPF 25, gdyby miały wysoka ochorne przed UVA
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 12:04   #14
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80
To ja też podpinam się pod wątek z podziękowaniami dla Was dziewczyny
Co ja wyprawiałam ze sobą i swoją twarzą to mi się słabo robi


Ja też chylę czoło w podzięce.

Kiedyś mój makijaż wyglądał następująco: krem nawilżający, po wchłonięciu podkład, korektor i kilogram pudru, którego w ciągu dnia jeszcze dokładałam.

Teraz: Antirougeurs Avene na naczynka, później filtr, na to skrobia z Hauschką i na koniec ziemia egipska. Efekt: wczoraj kolega z pracy powiedział mi, że jego dziewczyna też się nie maluje. Uśmiechnęłam się tylko i pomyślałam: człowieku, gdybyś wiedział co ja mam na twarzy...

Moja skóra zaczęła być gładka, miła w dotyku, jaśnieje blaskiem, a naczynka bledną powolutku.

Filtry mają zbawienne działanie na moją wrażliwą, przesuszoną skórę. I na psychikę też wpływają pozytywnie.
Mój TŻ przewraca tylko oczami, gdy widzi jak dokładam kolejną tubkę na półkę w łazience. Ale gdy tylko jakakolwiek rozmowa z kimkolwiek zejdzie na temat kremów lub słońca z dumą opowiada, że ja bez 50+ nie pokazuję się światu. Uśmiałam się przednio, jak ostatnio jakiemuś swojemu kontrahentowi mówił, że dostępne filtry 60 są wyprodukowane już jakiś czas temu, bo teraz najwyższym dopuszczalnym przez UE oznaczeniem filtra jest 50+
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 12:11   #15
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

A ja Was podziwiam, jak wy macie czas na nakładanie tego wszystkiego na twarz
Ja często nawet zapominam nałożyć jakikolwiek krem na noc, bo padam na pysk bo całym dniu pracy.
Ale inna sprawa, że raczej na swoją cerę nie narzekam i nigdy jej nie katowałam tonami podkładów ani pudrów
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 12:19   #16
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy
A ja Was podziwiam, jak wy macie czas na nakładanie tego wszystkiego na twarz
Ja często nawet zapominam nałożyć jakikolwiek krem na noc, bo padam na pysk bo całym dniu pracy.
Ale inna sprawa, że raczej na swoją cerę nie narzekam i nigdy jej nie katowałam tonami podkładów ani pudrów
Ja mam obsesję Nie zasnę jeśli nie mam nałożonego kremu na noc
A już zupełnie nie wyobrażam sobie dnia bez kremu na dzień ....
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 12:19   #17
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Cytat:
Napisane przez alnilam
ja uzwam kwasow (Effaclar Differin) od prawie 4 lat a filtrow to hhohoho ...mam cere bez przebarwien ladna jednolita ale ostatnio przekonałam sie ze zbyt wysoki filtr moze szkodzic!! Dyskutowałam o tym z dermatolog - 50tki sa dobre na plaze do pracy na co dzien nawet w lecie lepiej jest nosic nizszy filtr np 25 ale nalozyc go 2-3 razy. daje to w sumie lepsza ochrone (25 chroni krocej nie mniej - od SPF 15 filtr chroni w 95% podzcas gdy nawet 100tka nie daje 100%) niż raz nalozony tłusty, ciezki albo alkoholowy bloker.
to zapytaj panią dermatolog, jak ten lekki krem z SPF 15 chroni przed UVA a jak ten ciężki, tłusty "bloker" (nie używamy już tego określenia). poza tym, nie mam możliwości, aby codziennie w pracy 3 razy zmywać makijaż i nakładać go od nowa. do domu wracam wieczorem.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 12:30   #18
julietta13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Witaj ,
Nie wiem co działo się z Twoją skórą, ale wiem z autopsji, że to co złego dzieje się w nas to wychodzi niestety na zewnątrz. Ja jestem strasznym nadwrazliwcem i miałam problemy ze skóra, gdy nawarstwiły sie problemy w moim życiu.Teraz jest ok, ale przezyłam koszmar i nie pomagałyl leki,pomogło coś innego.
julietta13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 12:31   #19
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Cytat:
Napisane przez Thalia2006
Ta zwezająca pory jest świetna, po niej skóra jest taka gładziutka , najpierw robię peeling,potem tą maseczkę,a jak już ją zmyję to jakąś odżywczą albo nawilżającą i są efekty a ta regenerująca maseczka z Daxa Perfecty też nawilża, od razu jak się ją nałoży czuje się,że skóra jest też bardziej napięta, zawiera sok aloesowy itd,można ją1-2 razy w tyg stosować, a tą intensywnie nawilżająca nadaje się do codziennego stosowania, zawiera wosk z oliwek, hialuronian sodu, wyciąg z Imperata cylindrica i glicerynę.

Ja też kiedyś byłam maniaczką maseczek, najpierw piling, potem glinka, glinka wysusza, więc trzeba było kłaść potem maseczkę odżywczą. Efekt ładny, ale krótkotrwały. Na dłuższą metę zbyt szkodliwy, bo większość masek nawilżających po prostu zatyka pory.
Basia Kwiatkowska przekonywała, że maseczki nawilżające niczym się w działaniu nie różnią od kremu nawilżającego, więc są w pielęgnacji zbędne. Poza tym maziając się kilkoma maseczkami w tygodniu, trudno jest stosować program minimalizmu kosmetycznego.
Z glinką przy kwasach też bym nie przesadzała, bo glinka przesusza naskórek, w zwiąku z tym wymaga użycia jakiegoś nawilżacza, ja np. na większość kremów nawilżających reaguję wypryskami i kółko się zamyka.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 12:35   #20
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Cytat:
Napisane przez fuksjaa
Ja mam obsesję Nie zasnę jeśli nie mam nałożonego kremu na noc
A już zupełnie nie wyobrażam sobie dnia bez kremu na dzień ....

Teraz w upały zmieniłam kremy na płyny, jako nawilżacze hrydrolaty i toniki, kwasy też w płynie, jest o niebo lepiej.

Dr Hauschka np. nie zaleca stosowania kremów na noc co noc, bo to upośledza zdolności regeneracyjne skóry.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 13:49   #21
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Cytat:
Napisane przez Smok
Teraz w upały zmieniłam kremy na płyny, jako nawilżacze hrydrolaty i toniki, kwasy też w płynie, jest o niebo lepiej.

Dr Hauschka np. nie zaleca stosowania kremów na noc co noc, bo to upośledza zdolności regeneracyjne skóry.
Ale ja na noc używam kwasów
Obecnie Effaclaru K i Acne Dermu.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 13:54   #22
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Jeśli kwasy, to ok.

Ja obecnie tylko kwas w płynie toleruję.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 14:29   #23
Elsa...
Raczkowanie
 
Avatar Elsa...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 166
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Witam,
Wizaż czytam od dawna, ale piszę od bardzo niedawna (wczesniej straszny brak czasu...wiecie jak to jest..) Wątki o kwasach, filtrach i retinoidach są chyba najciekawsze bo tu nie ma "ściemy", ale aktualny stan wiedzy...i rzetelność.
Ja filtruje się już od dawna...choć pod wpływem wizażu teraz regularnie...ale też się tymi "tłuściochami" męczę....myślę jednak, że warto. To cudownie, że się tą wiedzą dzielicie!!!...bo pokutuje tyle głupoty na ten temat...
Z kwasów to Acne-Derm i ulubiona NeoStrata Bionic rewelacyjna na naczynka...a miałam z tym ogromny problem (nie tylko zaczerwienienie, ale widoczne żyłki na skrzydełkach nosa zwłaszcza...laser przynosił mierne rezultaty..) teraz praktycznie nic już nie widać...Bionic + filtry to jest dla mnie TO. Chciałabym jeszcze BHA spróbować ale z tym w Polsce trudno...bo zaskórniki to też moje utrapienie. Teraz mieszkam w Szwecji i jestem w szoku tu wszyscy "spaleni" chodzą w a "Apotek" tylko vichy i to max 30
Co ja pocznę jak mi się zapasy skończą
Może w Sztokholmie jest lepiej bo ja mieszkam w Linkoping.
Elsa... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 14:29   #24
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Kwas w płynie? Czyli jaki?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 14:35   #25
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Cytat:
Napisane przez fuksjaa
Kwas w płynie? Czyli jaki?
Tonik Lysanel, chyba Clinique ma tez jakiś.
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 14:39   #26
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Lysanel - SVR
Clarifying Lotion - Clinique
tonik Dermedic do cery tłustej
tonik Effaclar
tonik z octem
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:21   #27
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Liquid Paula's Choice
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 15:50   #28
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Dziękuję ...
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 17:14   #29
Marzenag1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 23
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Witam! Ja też zmądrzałam!!! Czytam Wizaż od 8 miesięcy i jest to mój pierwszy post. Czytam ale nie bardzo mam czas na udzielanie sie na nim...niestety.
Podstawy mojej pielęgnacji skóry mieszanej, ze skłonnością do zmian trądzikowych i pękających naczynek to: Effaclar, acne derm maseczka asp. i peeling ananasowy i oczywiście filtry. Raz, dwa razy w tygodniu Vichy thermal fix. Z braku czasu może nie jestem tak konsekwentna jak powinnam ale widze jak moja skóra się zmienia, poprawia, a w chwilach kryzysowych (wysyp tzw. gul podskórnych, czy poprostu pogorszenie stanu skóry) wiem jak z nia postępować i czym potraktować.

Ucze sie rozumiec swoja skórę i chyba sie dogadujemy...

A to wszystko dzięki biochemii i Wam drogie forumowiczki

Pozdrawiam!!!
Marzenag1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 18:35   #30
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Zmądrzałam - moje refleksje.

Marzenag1 witam serdecznie też jestem od niedawna na biochemii.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.