A wy jak olejujecie włosy?:p - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-11, 17:13   #31
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Cytat:
Napisane przez Pelococta Pokaż wiadomość
Bardzo popularny, jak widać, jest olej kokosowy... Pytanie: czy ktoś oprócz mnie zawiódł się na tym specyfiku? użyłam go kilka razy, ale jedyne co zyskałam to jeszcze bardziej suche włosy...
No, moje włosy za nim nigdy nie przepadały, no, nieciekawe były po użyciu. Chociaż ostatnio jakby się do niego przekonują

Cytat:
Napisane przez MiniMonix Pokaż wiadomość
Podobno wysokopory nie lubią oleju kokosowego. Dlatego też go nie kupię
Podobno. Ja mam niskoporowate włosy
__________________
(\__/)
{ ^y^}
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 18:58   #32
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Włosy olejuję od niedawna. Wlewam do spodka od filiżanki łyżkę oleju i nakładam na skalp i włosy. Zawsze na suche, na noc (10- 15 godz.). Rano dwa razy myję włosy szamponem, bo jeden raz nie zmywa oleju. Mam na razie jeden- z orzechów archaidowych. Następnym razem spróbuję na mokre.

Przed pierwszym olejowaniem, było dla mnie oczywiste, że trzeba spać w czepku foliowym, ale wizażanki rozkładają ręcznik na poduszki, więc robię tak samo
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-11, 22:17   #33
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Cytat:
Napisane przez Pelococta Pokaż wiadomość
Bardzo popularny, jak widać, jest olej kokosowy... Pytanie: czy ktoś oprócz mnie zawiódł się na tym specyfiku? użyłam go kilka razy, ale jedyne co zyskałam to jeszcze bardziej suche włosy...


Sent from my Lumia 710 using Tapatalk
Mi tez nie podpasował kokos. Na początku włosomaniactwa kupiłam cały słoiczek nierafinowanego olejku (swoją drogą- super pachniał ) i namiętnie kładłam na moje zmaltretowane prostownicą suche kłaczki, jednak efekty nie były dobre. Włosy owszem, miękkie ale strasznie spuszone teraz olejki na bazie kokosa (sesa, vatika) stosuję tylko na skóre głowy i tutaj sprawdzają się świetnie na długość wole nie kłaść po wczesniejszych doświadczeniach, chociaż teraz trochę zmniejszyła mi sie porowatość wiec może zadziałałby lepiej
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 12:07   #34
xxxCoCoxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxCoCoxxx
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 244
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

a ja ostatnio zastanawiałam się czy nie użyć do olejowania olejku mythic oil, co o tym sądzicie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ythic-oil.html

Edytowane przez xxxCoCoxxx
Czas edycji: 2014-01-14 o 12:16
xxxCoCoxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 18:33   #35
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Cytat:
Napisane przez xxxCoCoxxx Pokaż wiadomość
a ja ostatnio zastanawiałam się czy nie użyć do olejowania olejku mythic oil, co o tym sądzicie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ythic-oil.html
nie szkoda Ci marnować takiego drogiego olejku ? Czytałam na internecie ma bardzo fajny skład, olejki wysoko ale on jest przeznaczony głównie do stosowania po umyciu włosów, wydaje mi sie że nałozony przed myciem i zmyty szamponem nie da zbyt wielkich rezulatów
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 18:53   #36
xxxCoCoxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxCoCoxxx
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 244
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Byłam dzis w rossmanie i zamiast kupic babydream fur mama olejek to kupiłam emulsję. Moja wina, bo mogłam spojrzeć na etykietę, ale oni też mogli by w sumie ustawiać tak jak trzeba.

no w każdym razie moje pytanie to : czy tej emulsji mogę używać do olejowania włosów? bo jest jej jednak sporo i nie wiem co mam z nią zrobić
xxxCoCoxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 19:29   #37
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Różnie - w tygodniu przeważnie na 2-3 godziny, a w weekend zdarza się na noc. Za każdym razem na sucho. Używam mieszanki - Amla, oleju ryżowego i z pestek winogron, dzisiaj dołącza jeszcze Alterra papaja
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 07:43   #38
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Cytat:
Napisane przez xxxCoCoxxx Pokaż wiadomość
a ja ostatnio zastanawiałam się czy nie użyć do olejowania olejku mythic oil, co o tym sądzicie?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ythic-oil.html
Osobiście nie bardzo widzę sens w olejowaniu włosów czymś, co składa się głównie z silikonów

Cytat:
Napisane przez xxxCoCoxxx Pokaż wiadomość
Byłam dzis w rossmanie i zamiast kupic babydream fur mama olejek to kupiłam emulsję. Moja wina, bo mogłam spojrzeć na etykietę, ale oni też mogli by w sumie ustawiać tak jak trzeba.

no w każdym razie moje pytanie to : czy tej emulsji mogę używać do olejowania włosów? bo jest jej jednak sporo i nie wiem co mam z nią zrobić
O tę emulsję chodzi? Możesz nią kremować włosy, jeśli żaden składnik Cię nie uczula.
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 20:22   #39
xxxCoCoxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxCoCoxxx
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 244
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

tak, o tą spróbuje którymś razem, zobaczymy jaki efekt będzie, czytałam nawet gdzieś w internecie, że u niektórych kremowanie działa lepiej niż olejowanie

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

a stosowała może któraś z was olejek arganowy z bielendy? patrzyłam już na KWC, ale opinie są różne
xxxCoCoxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 08:58   #40
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Cytat:
Napisane przez xxxCoCoxxx Pokaż wiadomość
a stosowała może któraś z was olejek arganowy z bielendy? patrzyłam już na KWC, ale opinie są różne
Prawda jest taka, że dopóki sama nie spróbujesz, to się nie dowiesz, bo na każdego działa co innego Nawet włosy o tej samej porowatości są sobie nierówne.

A, odnośnie stwierdzenia z poprzedniej strony, że wysokopory kokosowego nie lubią - są od tej reguły liczne wyjątki, więc warto próbować
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 14:52   #41
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Cytat:
Napisane przez xxxCoCoxxx Pokaż wiadomość
Byłam dzis w rossmanie i zamiast kupic babydream fur mama olejek to kupiłam emulsję. Moja wina, bo mogłam spojrzeć na etykietę, ale oni też mogli by w sumie ustawiać tak jak trzeba.

no w każdym razie moje pytanie to : czy tej emulsji mogę używać do olejowania włosów? bo jest jej jednak sporo i nie wiem co mam z nią zrobić
hehe, ja kiedyś też tak zrobiłam, poszłam po olej a wzięłam emulsję... I teraz stoi już chyba z pół roku na półce i nie mogę jej wykończyć. Do ciała jest średnia bo słabo się wchłania. A na włosy nie kładłam emulsji więc nie wiem.

[1=1c04c0ef348ca38f90d52b5 9e9c2f570f7211256_63ab873 f96396;44634774]Prawda jest taka, że dopóki sama nie spróbujesz, to się nie dowiesz, bo na każdego działa co innego Nawet włosy o tej samej porowatości są sobie nierówne.

A, odnośnie stwierdzenia z poprzedniej strony, że wysokopory kokosowego nie lubią - są od tej reguły liczne wyjątki, więc warto próbować [/QUOTE]
kokos to chyba głównie do niskoporowatych, no nie?
ja oleje nakładam na włosy już ponad rok. Zawsze na suche, na kila godzin i później zmywam szamponem, wyleczyłam się z tych bez SLS bo moje włosych ich nie lubią.
Używałam do tej pory Alterry, BD niebieski, olej z pestek winogron i właśnie ten z bielendy arganowy.
DLa mnie ok - włosy moje wtedy oceniałam na średoniporowate, teraz oceniam na niskoporowate - więc muszę wymienić olejki. Generalnie sama metoda jest rewelacyjna, więc każdemu polecam. Najtrudniejsze jest dobranie oleju do swoich włosów a reszta to bułka z masłem
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 15:50   #42
xxxCoCoxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxCoCoxxx
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 244
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
hehe, ja kiedyś też tak zrobiłam, poszłam po olej a wzięłam emulsję... I teraz stoi już chyba z pół roku na półce i nie mogę jej wykończyć. Do ciała jest średnia bo słabo się wchłania. A na włosy nie kładłam emulsji więc nie wiem.
w moim przypadku spróbowałam do ciała i sprawdza się świetnie

mam trochę przesuszoną skórę, z którą nigdy sobie nie mogę poradzić, po 3-4 smarowaniach nawilżyłą mi lepiej skórę niż nie jeden garnier, nivea czy neutrogena po smarowaniu przez miesiące

i wcale się tak źle nie rozsmarowuje, jak zostanie ci trochę nierozsmarowanego, to trzeba chwilę poczekać, jeszcze raz rozsmarować i wszytsko się ładnie wchłonie

dzisiaj mam też zamiar spróbować na włosy :P

Edytowane przez xxxCoCoxxx
Czas edycji: 2014-01-16 o 15:52
xxxCoCoxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 23:34   #43
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Cytat:
Napisane przez Aasikk Pokaż wiadomość
kokos to chyba głównie do niskoporowatych, no nie?
Według ortodoksyjnie wyznawanych tu zasad tak. Według praktyki niekoniecznie. Pisałam już, że często zdarzają się wyjątki od reguły i jest sporo dziewczyn z wysokoporowatymi włosami, którym kokos służy. Znam też niskoporowate, którym kokos nie odpowiada. Także dla mnie ten sztuczny podział "oleje do włosów niskoporowatych / wysokoporowatych" jest przereklamowany.
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 14:48   #44
emerka89
Raczkowanie
 
Avatar emerka89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 44
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Moja przygoda z olejowaniem włosów zaczęła się 3 lata temu, efekty były widoczne po 4 miesiącach stosowania.
Olej nakładałam przed każdym myciem na noc na suche włosy. Obecnie stosuję go na 1-2 godzinki przed myciem i nakładam na całą długość włosów. Zużywam 1 łyżkę oleju, kiedyś były to 3 łyżki na same końcówki.
emerka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 18:33   #45
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Cytat:
Napisane przez emerka89 Pokaż wiadomość
Moja przygoda z olejowaniem włosów zaczęła się 3 lata temu, efekty były widoczne po 4 miesiącach stosowania.
Olej nakładałam przed każdym myciem na noc na suche włosy. Obecnie stosuję go na 1-2 godzinki przed myciem i nakładam na całą długość włosów. Zużywam 1 łyżkę oleju, kiedyś były to 3 łyżki na same końcówki.
Włosy w awatarze - śliczne! Mnie odkąd włosy są już zdrowe też schodzi dużo mnie oleju
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 23:00   #46
VeganAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 15
Dot.: A wy jak olejujecie włosy?:p

Olej nakładam na suche włosy i zostawiam na noc. Rano zmywam.
Aktualnie stosuję olej sezamowy
VeganAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-26 00:00:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.