Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorczy - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-02-25, 15:08   #661
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 5 126
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Ja zd±¿y³am zrobiæ ma³y eksperyment, ale jak to ja, wszystko robi³am na oko i dodawa³am to, co mi wpad³o pod rêkê.

Po³±czy³am wodê destylowan± z miodem i olejem ze s³odkich migda³ów, do tego doda³am starty cynamon i odrobinê ¿elu aloesowego. Trzyma³am tê papkê na w³osach jakie¶ 3h,od czasu do czasu podgrzewaj±c j±. Iii... mam wra¿enie, ¿e nieco wyrówna³a mi kolor (miesi±c temu farbowa³am Wellatonem 12/1 i strasznie mi zrudzia³ ). Ciekawe, jaki efekt da ten cynamon po³o¿ony na ca³± noc i zrobiony zgodnie z przepisem
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg pocynamonie.jpg (74,6 KB, 129 za³adowañ)
weegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-25, 16:00   #662
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeñ
Wiadomo¶ci: 9 180
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Ciekawa ta metoda cynamonowa szkoda, ¿e jej nie zna³am jak mia³am faze na jasne w³osy. Teraz wola³abym co¶ skutecznie przyciemniaj±cego na ch³odny odcieñ
__________________
Sen w³osomaniaka
Uzale¿niona od s³odyczy.
moje W £ O S Y
Smerfetkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-25, 16:57   #663
VanilQ
Rozeznanie
 
Avatar VanilQ
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 983
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

U mnie jaki¶ super rezultatów nie da³o, trochê jakby rozja¶ni³o, ale odrostów nie wziê³o. Ba³am siê d³ugo trzymaæ t± mieszankê i chodzi³am z ni± 3 h tylko. ;D Ale zmyæ to masakra... W³osy sztywne jak druty, nawet od¿ywka nie pomog³a, musia³am czekaæ a¿ przeschn± i dopiero wtedy rozczesaæ.
__________________
KLIKNIJ I POMÓ¯
http://www.poomoc.pl/
VanilQ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-28, 14:03   #664
blond_i
Raczkowanie
 
Avatar blond_i
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 218
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

To dzi¶ moja kolej W ubieg³ym tyg farbowa³am w³osy, mia³ wyj¶æ per³owy blond, wysz³o ¿ó³tko. Co¶ mnie kusi zostawiæ na ca³± noc tylko zmienie nieco przepis i zrobie z 1 szkl. wody i o,5 szkl oliwy lub jakiego¶ innego oleju. Takie pytanie: cynamon mi nie wy¿re w³osów?
__________________
Dbam o siebie- z g³ow±
blond_i jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-28, 14:10   #665
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeñ
Wiadomo¶ci: 9 180
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

A ja swoje w³osy zamierzam przyciemniæ jak mi siê ju¿ ca³kiem szamponetka zmyje. Zamierzam kupiæ w tym celu olej z orzechów
__________________
Sen w³osomaniaka
Uzale¿niona od s³odyczy.
moje W £ O S Y
Smerfetkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-28, 17:21   #666
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 5 126
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez blond_i Poka¿ wiadomo¶æ
To dzi¶ moja kolej W ubieg³ym tyg farbowa³am w³osy, mia³ wyj¶æ per³owy blond, wysz³o ¿ó³tko. Co¶ mnie kusi zostawiæ na ca³± noc tylko zmienie nieco przepis i zrobie z 1 szkl. wody i o,5 szkl oliwy lub jakiego¶ innego oleju. Takie pytanie: cynamon mi nie wy¿re w³osów?
Ja nie nak³adam na ca³± noc nic, czego nie sprawdzi³am wcze¶niej w ci±gu dnia U mnie cynamon nic z³ego nie zrobi³, ³adnie siê te¿ wyp³uka³, ale jak Ciê podra¿ni albo dostaniesz alergii to mo¿e byæ nieciekawie Ja bym najpierw zrobi³a próbê w ci±gu dnia.
weegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-02-28, 19:10   #667
VanilQ
Rozeznanie
 
Avatar VanilQ
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 983
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez blond_i Poka¿ wiadomo¶æ
To dzi¶ moja kolej W ubieg³ym tyg farbowa³am w³osy, mia³ wyj¶æ per³owy blond, wysz³o ¿ó³tko. Co¶ mnie kusi zostawiæ na ca³± noc tylko zmienie nieco przepis i zrobie z 1 szkl. wody i o,5 szkl oliwy lub jakiego¶ innego oleju. Takie pytanie: cynamon mi nie wy¿re w³osów?
Nie nak³adaj na ca³± noc, zrób to w dzieñ. Nie wiadomo jak w³osy czy te¿ skóra g³owy zareaguj± na cynamon. Poza tym nie wiem czy ca³a noc to jednak nie za d³ugo... A je¶li wyszed³ Ci ¿ó³ty kolor to spróbuj wyp³ukaæ w³osy w fioletowej p³ukance albo umyj fioletowym szamponem, powinien zlikwidowaæ ¿ó³ty odcieñ.
__________________
KLIKNIJ I POMÓ¯
http://www.poomoc.pl/
VanilQ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 13:02   #668
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 743
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Ju¿ jestem po, zostawi³am maskê na ca³± noc.

Efekt jest ca³kiem ciekawy - na moich ¶redni/truskawkowy blond w³osach pojawi³o siê mnóstwo drobniutkich refleksów. W³osy piêknie pachn±, ale cynamon mocno je usztywni³ - mimo mycia najpierw od¿ywk±, potem szamponem i na³o¿enia maski s± teraz dosc szorstkie i sporo siê u³ama³o przy czesaniu.

Mazid³o jest bardzo brudz±ce, dosta³am podra¿nienia w miejscu gdzie folia dotyka³a skóry, i generalnie uwa¿am ¿e w tym wypadku skórka jest niewarta wyprawki. Wracam do Joanny Reflex Blond, cytryny i od¿ywki Garniera z miodem i rumiankiem. Mniej z tym babrania, a efekt lepszy.
__________________
W³osy: jest APL, bêdzie MBL!

Moje w³osowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-06, 09:11   #669
ona1960
Raczkowanie
 
Avatar ona1960
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 453
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

na rozja¶nianie w³osów z pewno¶ci± ¶wietny jest miód dodawany do od¿ywki po miesi±cu w³osy s± o wiele ja¶niejsze i takie... naturalne
ale chcia³am was ostrzec przed dodawaniem do jakiejkolwiek maseczki wody utlenionej... ja tak zrobi³am i owszem kolor by³ piêkny... naturalny z³oty blond z piêknymi refleksami... ale po miesi±cu w³osy zaczê³y mi wypadaæ, przesta³y rosn±æ, by³y jak wata i nawet dzi¶, a min±³ ju¿ rok nie s± takie jak wcze¶niej..
ona1960 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-06, 17:43   #670
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 1 484
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

A czy da sie jako¶ na oko odró¿niæ miód podgrzewany od niepodgrzewanego? Bo na miodzie, który mam w domu nie ma podanej takiej informacji
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-06, 20:58   #671
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomo¶ci: 14 308
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Poka¿ wiadomo¶æ
A czy da sie jako¶ na oko odró¿niæ miód podgrzewany od niepodgrzewanego? Bo na miodzie, który mam w domu nie ma podanej takiej informacji
O tej porze roku nie ma prawa byc plynny. Musi byc skrystalizowany. A tak poza tym to chyba nie da sie rozroznic.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od ma³py,
rude pochodz± od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 16:17   #672
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Zrobi³am dzi¶ nalewkê octow± z sza³wi, kory dêbu i pokrzywy. Mam zamiar u¿ywaæ jako wcierkê.Czy kto¶ próbowa³ takiego sposobu na przyciemnienie siwusów?
__________________
Klêska glodu w Rogu Afryki. Najwiêksza susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-08, 17:05   #673
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 5 126
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez rockandrollqueen Poka¿ wiadomo¶æ
A czy da sie jako¶ na oko odró¿niæ miód podgrzewany od niepodgrzewanego? Bo na miodzie, który mam w domu nie ma podanej takiej informacji
Chcia³abym tylko napisaæ, i¿ do rozja¶niania faktycznie mo¿e byæ dobry tylko miód niepodgrzewany, ale ju¿ jako dodatek do od¿ywki dobrze sprawdza siê miód podgrzewany. Ja go stosujê, bo ³atwiej mi go rozmieszaæ z od¿ywk±, zreszt± szkoda by mi by³o naprawdê dobrego miodu.

A tak w ogóle, mo¿na zrobiæ test- jedna ³y¿eczka miodu do ch³odnej wody i patrzymy czy i jak szybko siê on rozpuszcza. Im szybciej, tym wiêksze szanse, ¿e zakupili¶my produkt miodopodobny
weegirl jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-08, 19:55   #674
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 743
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Skrystalizowany i w miarê tani (7-8 z³ za 250 ml) miód widzialam ostatnio w Auchan. Za tê cenê pewnie jest chiñski, ale mo¿e przynajmniej niepodgrzewany
__________________
W³osy: jest APL, bêdzie MBL!

Moje w³osowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-09, 11:35   #675
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Je¶li komu¶ zale¿y na przyciemnieniu to polecam pudry:amlê z kalpi tone i eclipt±. Jednorazowe po³o¿enie to jakie¶ pó³ tonu ciemniej.
__________________
Klêska glodu w Rogu Afryki. Najwiêksza susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-12, 22:28   #676
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomo¶ci: 8 342
Dot.: Rozja¶nianie miodem i cynamonem - próbowa³ kto¶?

Cytat:
Napisane przez venus in furs Poka¿ wiadomo¶æ
ostatnio buszuj±c po forum lhc natknê³am siê na informacjê, ¿e cynamon - olejek i mielona kora - dosyæ mocno rozja¶niaj± w³osy. Podobnie ma dzia³aæ miód. W koñcu tutaj znalaz³am przepis na rozja¶niaj±c± maskê, która ponoæ jest nawet w stanie rozja¶niæ hennê. Co o tym my¶licie? Ja zamierzam w weekend to "cudo" wypróbowaæ na swoich ¶redni blond w³osach, po uprzednim zrobieniu próby uczuleniowej - cynamon mo¿e podra¿niaæ.

A maska idzie tak:

Sk³ad:
1/2 kubka surowego, czyli niepodgrzewanego miodu. Podgrzany traci w³a¶ciwo¶ci rozja¶niaj±ce. Dobre pasieki nigdy nie podgrzewaj± miodu, i czêsto ta informacja jest zawarta na etykiecie.
1 i 1/2 kubka wody destylowanej
1 ³y¿ka sto³owa mielonego cynamonu lub kardamonu
1 ³y¿ka sto³owa oliwy z oliwek extra vergine

wymieszan± maskê trzeba odstawiæ na jak±¶ godzinkê, ¿eby sk³adniki zaczê³y ze sob± reagowaæ.

Nak³adamy pêdzlem albo aplikatorem do farby. (moim zdaniem lepszy bêdzie pêdzel, lepiej tej mikstury nie wsmarowywaæ w skalp)

potem g³owê owijamy foli± spozywcz± i nak³adamy czepek p³ywacki - w³osy musz± byæ ca³y czas mokre. Zostawiamy na w³osach przynajmniej przez godzinê, a nawet na ca³± noc. Rano myjemy szamponem, nawet kilka razy - cynamon podobno lubi usztywniaæ w³osy.

edit: zacze³am czytaæ komentarze pod artyku³em, i okazuje siê ¿e proporcje s± trochê inne - 1/4 kubka miodu na pó³torej kubka wody (1:6). I 2 ³y¿ki kardamonu lub cynamonu. Wiêcej tu: http://forums.longhaircommunity.com/...read.php?t=148
musze sprobowac
sylvia_doll jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-13, 21:47   #677
Sheil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 157
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li komu¶ zale¿y na przyciemnieniu to polecam pudry:amlê z kalpi tone i eclipt±. Jednorazowe po³o¿enie to jakie¶ pó³ tonu ciemniej.
Jaka jest szansa, ¿e w³osy bêd± rude? Bo tego siê w³a¶nie bojê;x
__________________
Angielski A1-A2-B1-B2-C1-C2
Niemiecki A1-A2-B1-B2-C1-C2

Sheil jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-13, 22:04   #678
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomo¶ci: 8 342
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Dziewczyny kochane, a ja nalegam - czy macie zdj. z efektem po kalpi tone? ja NIE CHCÊ w zadnym wypadku przyciemniac, wiec prosze ewentualnie o rady, albo odezwijcie sie jesli ktoras z Was chcialaby odkupic za 20 zl (z przesy³k±!) t± kochan± kalpi tone [NIEOTWORZONA!] (czyli 10z³ zaoszczedzicie na przesylce )
Nie ma ¿adnej mowy o rudo¶ci! Spokojnie! Musia³aby¶ nak³adaæ ja¶niejsze odcienie do swoich ¿eby by³ taki efekt. To nie henna poza tym.
sylvia_doll jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-14, 18:43   #679
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Sheil Poka¿ wiadomo¶æ
Jaka jest szansa, ¿e w³osy bêd± rude? Bo tego siê w³a¶nie bojê;x
Rude to na pewno nie bêd±, ale mog± mieæ przeb³ysk zieleni je¶li po³o¿ysz na jasny ¿ó³tawy blond. Na ciemny mo¿e nie byæ w ogóle widaæ. Jaki masz kolor w³osów?
Po³o¿enia tego na jasny blond raczej nie polecam.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny kochane, a ja nalegam - czy macie zdj. z efektem po kalpi tone? ja NIE CHCÊ w zadnym wypadku przyciemniac, wiec prosze ewentualnie o rady, albo odezwijcie sie jesli ktoras z Was chcialaby odkupic za 20 zl (z przesy³k±!) t± kochan± kalpi tone [NIEOTWORZONA!] (czyli 10z³ zaoszczedzicie na przesylce )
Nie ma ¿adnej mowy o rudo¶ci! Spokojnie! Musia³aby¶ nak³adaæ ja¶niejsze odcienie do swoich ¿eby by³ taki efekt. To nie henna poza tym.
Kusisz, ale w tej chwili akurat mam zapas i kalpi tone i amli i jeszcze brahmi. Muszê pozu¿ywaæ choæ niewykluczone,¿e za m-c odkupiê , jak kto¶ inny mnie nie uprzedzi.
__________________
Klêska glodu w Rogu Afryki. Najwiêksza susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 22:24   #680
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomo¶ci: 8 342
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

O widzisz, decyduj decyduj siê, a propozycjê wci±¿ podtrzymujê...
a Ja wci±¿ poszukujê jakiejs wspanialej odzywki/maski/czegokolwiek poprawiajacego kondycje wlosow, co nie sprawi, ze beda ciemniejsze - a najjlepiej to nawet jakby rozjasnilo je. Pomozcie mi, wyszukiwarka byla odpalana i nie znalazlam nic konkretnego niestety.
sylvia_doll jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-14, 23:38   #681
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomo¶ci: 8 342
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

A mo¿e która¶ z Was stosowa³a "https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13134,blond-sp1-blonding-spray-beach-look.html&next=1" ? Ma zroznicowane opinie, stad sie nie skusze chyba.
sylvia_doll jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 20:09   #682
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Poka¿ wiadomo¶æ
O widzisz, decyduj decyduj siê, a propozycjê wci±¿ podtrzymujê...
a Ja wci±¿ poszukujê jakiejs wspanialej odzywki/maski/czegokolwiek poprawiajacego kondycje wlosow, co nie sprawi, ze beda ciemniejsze - a najjlepiej to nawet jakby rozjasnilo je. Pomozcie mi, wyszukiwarka byla odpalana i nie znalazlam nic konkretnego niestety.
A co Twoim w³oskom dolega? Wygl±daj± na megazdrowe.
Efekt przyciemnienia wystêpuje czêsto gdy w³osy odzyskuj± kondycjê i nastêpuje domkniêcie ³usek.
Rozja¶niæ w³osy sposobami naturalnymi jest znacznie trudniej ni¿ przyciemniæ. Cassia zmywa siê z prêdko¶ci± ¶wiat³a, pozostaj± zio³a, miód, cynamon, cytryna. Ale To na ciemnych w³osach daje znikomy efekt. Mask± w³osów nie rozja¶nisz, chyba,¿e zawiera rumianek, a jak jest skuteczna to siê nawet lekko mog± przyciemniæ.
__________________
Klêska glodu w Rogu Afryki. Najwiêksza susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2011-03-15 o 20:11
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 22:29   #683
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomo¶ci: 8 342
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

S± s±.. ale i tak dalej dbam o nie jakby by³y nieokie³znane, taka fobia
Co do koloru - chcê naturalnie rozja¶niæ, wiêc za 2 dni, w czwartek zabawiê siê z cynamonem OBIECUJÊ, i skoñczê narzekaæ. o ile nie znajdê kolejnego "celu"
sylvia_doll jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-15, 22:52   #684
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 743
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

apropo cynamonu. Zaczê³am go dodawaæ - g³ównie dla zapachu - do moich wied¼mowych mikstur nak³adanych przed myciem. Zwykle to jaka¶ mieszanka odzywki, miodu i oleju, czesto cytryna. Dzisiaj zmieni³am przepis, i, na Teutatesa, mam ja¶nejsze w³osy! Ca³onocne moczenie w w wodzie z miodem i cynamonem da³o mniejsze efekty, a przed mask± mia³am w³osy naolejowane rycyn±

Mo¿e zmiana jest, jak mawia³a moja babcia, tylko "mnie w oczach", ale planujê dalsze testy. Dam ni¿ej przepis, g³ównie ¿eby nie zapomnieæ, bo maska to by³ pe³en spontan

Mia³am w³osy wcze¶niej naolejowane mieszank± rycynowego i oliwki babydream. A w kubeczku zmiesza³am:

2 ³ychy miodu
³y¿kê nafty
³y¿kê oleju rycynowego
³y¿kê oliwy z oliwek
³y¿kê cynamonu
kilka kropel olejku cynamonowego
i 2 ³ychy Isany z olejkiem babassuu

Wysz³o trochê jak miód z mas³em i korzeniami, kto kiedy¶ piek³ piernik wie o co chodzi Uda³o mi siê toto na³o¿yæ na odrosty, ale ¿eby rozprowadziæ po reszcie by³o za têpe, wiêc do tego co zosta³o w kubku wla³am jeszcze Isany.

Po 3-4 godzinach zmy³am, pochodzi³am z Waxem do blondu, a do ostatniego p³ukania doda³am rumianku i cytryny.

Przy nastêpnym myciu zrobie dok³adnie tak samo, zeby siê przekonac czy rzeczywiscie dzia³a. Jesli tak, dam znac
__________________
W³osy: jest APL, bêdzie MBL!

Moje w³osowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona

Edytowane przez venus in furs
Czas edycji: 2011-03-15 o 22:53
venus in furs jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 08:09   #685
Eweninka
Raczkowanie
 
Avatar Eweninka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 122
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e która¶ z Was stosowa³a "https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13134,blond-sp1-blonding-spray-beach-look.html&next=1" ? Ma zroznicowane opinie, stad sie nie skusze chyba.

Tego raczej ju¿ nie ma w sprzeda¿y.
__________________
Mi³o¶æ jest pierwsz± w¶ród nie¶miertelnych rzeczy.

[ Dante Alighieri ]
Eweninka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 11:59   #686
VanilQ
Rozeznanie
 
Avatar VanilQ
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 983
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Czekam w takim razie na wynik eksperymentu. W³osy masz farbowane czy naturalne? ;>
__________________
KLIKNIJ I POMÓ¯
http://www.poomoc.pl/
VanilQ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 15:40   #687
Sheil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 157
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez majreg Poka¿ wiadomo¶æ
Rude to na pewno nie bêd±, ale mog± mieæ przeb³ysk zieleni je¶li po³o¿ysz na jasny ¿ó³tawy blond. Na ciemny mo¿e nie byæ w ogóle widaæ. Jaki masz kolor w³osów?
Po³o¿enia tego na jasny blond raczej nie polecam.
Naturalny mam ciemny blond, ale rozja¶ni³am do ¶redniego, z³otego blondu. Teraz chcia³abym przyciemniæ moje w³osy.
__________________
Angielski A1-A2-B1-B2-C1-C2
Niemiecki A1-A2-B1-B2-C1-C2


Edytowane przez Sheil
Czas edycji: 2011-03-16 o 15:42
Sheil jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 17:46   #688
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 2 743
Dot.: Jak zmieniæ kolor w³osów sposobami naturalnymi?(bez u¿ycia farby)-w±tek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez Sheil Poka¿ wiadomo¶æ
Naturalny mam ciemny blond, ale rozja¶ni³am do ¶redniego, z³otego blondu. Teraz chcia³abym przyciemniæ moje w³osy.
Je¶li nie ma w nim za du¿o ¿ó³ci to mo¿esz spróbowaæ. Bêdzie taki lekki ciemniejszy, popielaty refleks, ale na du¿e przyciemnienie raczej nie licz.
Na LU dziewczyny chwal± sza³wiê. Pisz±,¿e dzia³a nawet na siwe w³osy.
__________________
Klêska glodu w Rogu Afryki. Najwiêksza susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 19:44   #689
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 11 159
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

a na wizazu pojawi³a sie raklama sprayu rozja¶niajacego john frieda, nie widzia³¶cie go mo¿e np. w rossmanach?

ciekawi mnie ten produkt.
__________________
Twoje k³amstwo trwa tak d³ugo, ze sam zaczynasz w nie wierzyæ?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie w³osów z wiza¿em : 65cm completed

Moja pielêgnacja w³osów
karmazynka99 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-03-16, 20:28   #690
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomo¶ci: 8 342
Dot.: Rozja¶nianie w³osów sposobem naturalnym

Oj dziewczynki, zadnej chemii!
szkoda mi jednak niszczyc wlosow, polecam wam zrobic to samo! rozjasniacze to jednak rozjasniacze . . rumianek, rabarbar, cynamon - to planuje
sylvia_doll jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 21:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.