Szukam pośredników - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-17, 12:22   #1
monika197979
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1

Szukam pośredników


Witam, szukam mieszkania na Białołęce , ale nie ufam za bardzo deweloperom, ktoś was kupował przez jakiś pośredników , którzy szukają najlepszych mieszkań i nie pobierają prowizji ?? Czy home broker albo emmerson pobierają prowizję?? Znalazłam też coś takiego właśnie z mieszkaniem na Białołęce - reklama, czy znacie ten Portal, bo chyba nowy ?

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-03-01 o 21:34 Powód: usunięcie linku
monika197979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 10:47   #2
natalya8
Przyczajenie
 
Avatar natalya8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Szukam pośredników

Hej

Z tego co się orientuję, to HB nie pobiera żadnej prowizji, w przypadku zakupu mieszkań zupełnie nowych, tj. od dewelopera
natalya8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 11:56   #3
fionna
Raczkowanie
 
Avatar fionna
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: niedaleko domu :)
Wiadomości: 77
Dot.: Szukam pośredników

Cytat:
Napisane przez natalya8 Pokaż wiadomość
Hej

Z tego co się orientuję, to HB nie pobiera żadnej prowizji, w przypadku zakupu mieszkań zupełnie nowych, tj. od dewelopera
Jestem w fazie początkowej orientacji w kwestii zakupu nowego mieszkania -czyli od dewelopera. Przy zakupie takiego przez pośrednika - nie płacisz prowizji (przynajmniej tak jest w home brokerze). Ale to dla mnie raczej mniej istotne, to pośrednictwo. Ważniejsza jest pomoc przy ogarnianiu papierów i cyferek. Nie umiem sama wypełniać tych wniosków kredytowych, obliczać zdolności itp, a tam są doradcy, który właśnie tym się zajmują.
fionna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 13:21   #4
natalya8
Przyczajenie
 
Avatar natalya8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Szukam pośredników

Cytat:
Napisane przez fionna Pokaż wiadomość
Jestem w fazie początkowej orientacji w kwestii zakupu nowego mieszkania -czyli od dewelopera. Przy zakupie takiego przez pośrednika - nie płacisz prowizji (przynajmniej tak jest w home brokerze). Ale to dla mnie raczej mniej istotne, to pośrednictwo. Ważniejsza jest pomoc przy ogarnianiu papierów i cyferek. Nie umiem sama wypełniać tych wniosków kredytowych, obliczać zdolności itp, a tam są doradcy, który właśnie tym się zajmują.
Fajne jest właśnie to, że pośrednik nie tylko pomaga w kwestii znalezienia fajnego mieszkania, ale też pomaga (tak jak powiedziałaś) w papierkowej robocie i wyliczaniu wszystkich kwestii finansowo-kredytowych
natalya8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 18:23   #5
Certua
Raczkowanie
 
Avatar Certua
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 48
Dot.: Szukam pośredników

Potwierdzam, u home brokera nie masz prowizji przy kupnie mieszkania z rynku pierwotnego i nie placi sie za zbadanie zdolności.
Moim zdaniem powinnaś sprawdzic u pośrednikówczy nie mają jakiś umów z developerami, które dawałyby nawet tańsze mieszkanie niż sprzedaja sami developerzy.
__________________
W człowieku najbardziej zdumiewające jest to, że w ogóle jest
Certua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 09:18   #6
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Szukam pośredników

Cena mieszkania w głównie zależy od negocjacji. Chyba nie słyszałam o nikim kto by nawet i sam nie wynegocjował lepszej ceny od dewelopera.
Z HB mam złe doświadczenia. Opisałam jasno jaki metraż mieszkania chcę mieć, jakie lokalizacje wchodzą w grę, ile mam wkładu własnego itp. i oni twardo szukali mi mieszkań minimum 10 metrów większych niż ja chciałam, w lokalizacjach, których nigdy nie brałabym pod uwagę, bo są dla mnie najgorszymi z możliwych, a ceny mieszkań też znacznie przekraczały to za ile chciałam kupić. Mówię, ze chcę mieć ratę max. 1200 (przy obecnych warunkach) a oni mi tu oferują super oferty rata 1400zł + 200 zł na "lokatę".
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-02 10:18:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.