Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-18, 21:54   #2701
Fell
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 510
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A czy ta maseczka żelatynowa na nos nadaje się też dla cer naczynkowych? Nie jest za bardzo 'agresywna'? Nie chciałabym sobie zaszkodzić

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 22:51   #2702
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Dziwne, ja cięgle robie peelingi z kawy i nic takiego mi się nie zdarzyło. Może to zależy od rodzaju kawy? Bo na pewno nie sposobu parzenia.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Robiłam już z różnych kaw, począwszy od Lavazzy, przez Wosebę, skończywszy na biedronkowej. Zawsze to samo. Chociaż intensywniej występuje to zjawiwsko po zaparzeniu kawy. Na wątku u peelingu kawowym też się dziwiono, że ja mam jakąś warstewkę potem na skórze. To takie odczucie jakby skóra była zaimpregnowana, lekko woskowa, niesamowicie gładka. Do tego niestety dochodzi zapaszek, który utrzymuje się do następnego mycia, oraz to przyciemnienie skóry.
Ja wolę peeling fusami niż samą mieloną kawą, więc nie wiem czy barwią jednakowo, ale też próbowałam z dobrymi i najtańszymi kawami i efekt jest ten sam. Może to bardziej kwestia paznokci i tego jak łapią przebarwienia po różnych substancjach? U mnie bez rękawiczek, albo ciemnego lakieru po się nie obejdzie

Jak ja nienawidzę zapachu skóry po peelingu kawowym Nie wiem jak niektórzy mogą go opisywać jako intensywnie kawowy i cudowny.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może źle to określiłam, to jest raczej taki meszek, jak na brzoskwini Ja swego czasu robiłam tę maskę z żelatyny i po ściągnięciu było na niej dużo tego czegoś, nawet się na początku cieszyłam, że to właśnie zaskórniki wylazły, ale po wnikliwszym obadaniu sprawy okazało się, że to jest właśnie taki meszek.
Wzięłam wczoraj twarz pod lupę () i owszem jest prawie niewidoczny meszek, ale także maleńkie zaskórniki (?). Zmasakrowałam cały nos, wycisnęłam ile się dało, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę Co prawda nie jest to nowy problem, bo od zawsze nie lubiłam wyglądu podkładu na nosie (przy zwykłych kremach/filtrach jakoś tego nie zauważam), ale już się zaczęłam cieszyć w miarę uspokojoną i ładną cerą to masz, znowu sobie musiałam wynaleźć kolejne zmartwienie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 19:39   #2703
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Wzięłam wczoraj twarz pod lupę () i owszem jest prawie niewidoczny meszek, ale także maleńkie zaskórniki (?). Zmasakrowałam cały nos, wycisnęłam ile się dało, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę Co prawda nie jest to nowy problem, bo od zawsze nie lubiłam wyglądu podkładu na nosie (przy zwykłych kremach/filtrach jakoś tego nie zauważam), ale już się zaczęłam cieszyć w miarę uspokojoną i ładną cerą to masz, znowu sobie musiałam wynaleźć kolejne zmartwienie
No wiesz zapałko, bez przesady, nie można być idealnym, pozwól sobie na ten jeden defekt, jakim są zaskórniki

Ja chyba też mam takie, ale szczerze mówiąc wolę nie przyglądać się mojej twarzy ze zbyt bliskiej odległości. Aczkolwiek muszę przyznać, że jest z moim ryjkiem ostatnio całkiem nieźle, chyba już niedługo miesiąc zleci od zażegnania wysypu. Z satysfakcją stwierdzam, że przebarwienia bledną dość szybko. Biorąc pod uwagę ilość pryszczy, która nawyskakiwała mi przez tamte 3 miesiące masakry, jest już naprawdę nieźle. Krem do twarzy stosuję codziennie, więc to nie przez to miałam wysyp, myślę, że to po prostu oliwka i masowanie twarzy, a potem ryjek dochodził do siebie
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 20:11   #2704
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Aczkolwiek muszę przyznać, że jest z moim ryjkiem ostatnio całkiem nieźle, chyba już niedługo miesiąc zleci od zażegnania wysypu. Z satysfakcją stwierdzam, że przebarwienia bledną dość szybko. Biorąc pod uwagę ilość pryszczy, która nawyskakiwała mi przez tamte 3 miesiące masakry, jest już naprawdę nieźle. Krem do twarzy stosuję codziennie, więc to nie przez to miałam wysyp, myślę, że to po prostu oliwka i masowanie twarzy, a potem ryjek dochodził do siebie
Czyli obejdzie się bez Atre

Napoczęłam niebieski micel Biodermy do tłustej cery. Jak na razie jest niezły, delikatny, nie ściąga skóry, nadaje się do oczu. Wolałabym tylko, żeby nie miał zapachu.
Poza tym kuruję skutki PMSu na twarzy i w okolicach. Raz na parę cykli PMS okropnie mi się daje we znaki, psychicznie i "twarzowo", wyłażą znienacka wielkie gule, których nie rusza nic, schodzą dopiero wraz z okresem. Teraz mi się właśnie taki przytrafił.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Fell Pokaż wiadomość
A czy ta maseczka żelatynowa na nos nadaje się też dla cer naczynkowych? Nie jest za bardzo 'agresywna'? Nie chciałabym sobie zaszkodzić

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Nie mam pojęcia, nie mam problemu z naczynkami. Ale na pewno mocno ściąga, na wzór tych masek żelowych, które zastygają na twarzy i później się je odrywa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 21:41   #2705
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czyli obejdzie się bez Atre

Napoczęłam niebieski micel Biodermy do tłustej cery. Jak na razie jest niezły, delikatny, nie ściąga skóry, nadaje się do oczu. Wolałabym tylko, żeby nie miał zapachu.
Poza tym kuruję skutki PMSu na twarzy i w okolicach. Raz na parę cykli PMS okropnie mi się daje we znaki, psychicznie i "twarzowo", wyłażą znienacka wielkie gule, których nie rusza nic, schodzą dopiero wraz z okresem. Teraz mi się właśnie taki przytrafił.
Niby obejdzie się, ale już mi się zamarzyło wypróbowanie efektów przeciwzmarszczkowych Atre, i zmobilizowałam mamę do skołowania recepty Przede wszystkim obejdzie się bez dermatologa, bo chyba wizyta z problemem pt. "miesiąc temu miałam wysyp pryszczy..." mija się z celem, skoro kwasami kuruję się ze skutkiem pozytywnym.

Co do wysypów PMSowych, kiedyś czytałam, by przed spodziewanymi wysypami łykać sobie coś przeciwzapalnego, np. naproxen. Tylko skoro wysypy zdarzają się raz na parę cykli, ciężko przewidzieć, kiedy będzie właśnie TEN... No i pytanie, czy poza męczeniem żołądka byłby wymierny efekt takiej kuracji.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 22:22   #2706
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Niby obejdzie się, ale już mi się zamarzyło wypróbowanie efektów przeciwzmarszczkowych Atre, i zmobilizowałam mamę do skołowania recepty Przede wszystkim obejdzie się bez dermatologa, bo chyba wizyta z problemem pt. "miesiąc temu miałam wysyp pryszczy..." mija się z celem, skoro kwasami kuruję się ze skutkiem pozytywnym.
A na jakim kwasie teraz jedziesz?
Mnie to chyba nawet działanie przeciwzmarszczkowe nie zachęciłoby do powrotu do retinoidów Zresztą na moje objawy starzenia to żadne mazidła raczej nie mają szansy zadziałać.

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Co do wysypów PMSowych, kiedyś czytałam, by przed spodziewanymi wysypami łykać sobie coś przeciwzapalnego, np. naproxen. Tylko skoro wysypy zdarzają się raz na parę cykli, ciężko przewidzieć, kiedy będzie właśnie TEN... No i pytanie, czy poza męczeniem żołądka byłby wymierny efekt takiej kuracji.
Muszę to w końcu przetestować, bo już dawno temu czytałam zalecenie, żeby jeszcze przed okresem łykać coś przeciwbólowego, wtedy podczas okresu boli mniej. A że ja tak czy siak pierwszego dnia zeżeram zawsze prawie że maksymalną dozwoloną dawkę ibuprofenu, to równie dobrze mogę zacząć łykać mniejsze porcyjki wcześniej, a nuż naprawdę zadziała i będzie bolało mniej i przy okazji pryszcze będą mieć mniej komfortowe warunki do rośnięcia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 09:05   #2707
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja w Czerwcu wracam do wit. C. Szczerze mówiąc polecam bardziej ją, niż jakieś prochy a nimi wspomagać się jedynie przy typowych dolegliwościach związanych z okresem.
Zapałko, wit C u mnie rewelacyjnie działa, wszystko z nosa znika.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 09:09   #2708
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja w Czerwcu wracam do wit. C. Szczerze mówiąc polecam bardziej ją, niż jakieś prochy a nimi wspomagać się jedynie przy typowych dolegliwościach związanych z okresem.
Zapałko, wit C u mnie rewelacyjnie działa, wszystko z nosa znika.
Mówisz o proszku czy będziesz brała tabletki? Możesz powiedzieć coś więcej na temat kuracji?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 09:13   #2709
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Mówisz o proszku czy będziesz brała tabletki? Możesz powiedzieć coś więcej na temat kuracji?
Było już poświęconych kilka stron tej tematyce, gdzie omawiałam wszystko. Mam proszek obecnie, ale brałam też tabletki kiedyś.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 10:57   #2710
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
No wiesz zapałko, bez przesady, nie można być idealnym, pozwól sobie na ten jeden defekt, jakim są zaskórniki

Ja chyba też mam takie, ale szczerze mówiąc wolę nie przyglądać się mojej twarzy ze zbyt bliskiej odległości. Aczkolwiek muszę przyznać, że jest z moim ryjkiem ostatnio całkiem nieźle, chyba już niedługo miesiąc zleci od zażegnania wysypu.
Taki nasz babski los, żeby ciągle coś sobie wynajdywać
Ja też zwykle nie przyglądam się sobie z bardzo bliskiej odległości i to w powiększającym lusterku, z daleka wyglądam dobrze (ah ta krótkowzroczność ) i nie chce sobie psuć nastroju
Na przebarwienia dalej działasz AzA czy mlekowym? U mnie też są coraz mniej widoczne, ale jakoś nie chcą całkowicie zniknąć


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja w Czerwcu wracam do wit. C. Szczerze mówiąc polecam bardziej ją, niż jakieś prochy a nimi wspomagać się jedynie przy typowych dolegliwościach związanych z okresem.
Zapałko, wit C u mnie rewelacyjnie działa, wszystko z nosa znika.
Skutecznie mnie przekonałaś, pewnie jeszcze dzisiaj pojadę specjalnie do tego sklepu, żeby kupić butelkę kwasu Póki co stosuję serum z wit. C zewnętrznie pod filtr, skóra jest ładnie rozświetlona i teraz mam dylemat czy to wit. C, peeling kwasem azelainowym, czy dokładne oczyszczanie twarzy gąbeczką z żelem/micelem Biodermy. Za dużo nowości na raz
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 14:09   #2711
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja w Czerwcu wracam do wit. C. Szczerze mówiąc polecam bardziej ją, niż jakieś prochy a nimi wspomagać się jedynie przy typowych dolegliwościach związanych z okresem.
Zapałko, wit C u mnie rewelacyjnie działa, wszystko z nosa znika.
No i właśnie o typowych dolegliwościach związanych z okresem była mowa. PMS jest jedną z nich. Z wiekiem niestety objawy z nim związane potrafią się nasilać, gdzieś do 25 roku życia nie wiedziałam nawet, że takie coś istnieje, ani jeśli chodzi o dolegliwości fizyczne, ani psychiczne. Z tego co słyszę, wielu kobiet dotyczy to zjawisko.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 15:24   #2712
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Skutecznie mnie przekonałaś, pewnie jeszcze dzisiaj pojadę specjalnie do tego sklepu, żeby kupić butelkę kwasu Póki co stosuję serum z wit. C zewnętrznie pod filtr, skóra jest ładnie rozświetlona i teraz mam dylemat czy to wit. C, peeling kwasem azelainowym, czy dokładne oczyszczanie twarzy gąbeczką z żelem/micelem Biodermy. Za dużo nowości na raz
Na pewno to wszystko razem, gąbeczka ale 3 tygodnie z witaminką i całe lato powinnaś mieć spokój z zaskórnikami

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No i właśnie o typowych dolegliwościach związanych z okresem była mowa. PMS jest jedną z nich. Z wiekiem niestety objawy z nim związane potrafią się nasilać, gdzieś do 25 roku życia nie wiedziałam nawet, że takie coś istnieje, ani jeśli chodzi o dolegliwości fizyczne, ani psychiczne. Z tego co słyszę, wielu kobiet dotyczy to zjawisko.
No ja miałam PMS, ale po ciąży jak ręką odjął Oczywiście zdarzają się okresy, które gorzej znoszę i wtedy jadę na paracetamolu i to pomaga, a kiedyś taki paracetamolik to mogłam łykać jak cukierki i nic nie pomagał ( nie mogę przyjmować przeciwzapalnych leków niesteroidowych typu Ibuprofen, aspiryna).


EDIT: Kupiłam se wodę termalną Evian, miał ktoś??? W ziko kosztuje 13 zł.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-05-20 o 15:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 16:10   #2713
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No ja miałam PMS, ale po ciąży jak ręką odjął Oczywiście zdarzają się okresy, które gorzej znoszę i wtedy jadę na paracetamolu i to pomaga, a kiedyś taki paracetamolik to mogłam łykać jak cukierki i nic nie pomagał ( nie mogę przyjmować przeciwzapalnych leków niesteroidowych typu Ibuprofen, aspiryna).

Z tym to na dwoje babka wróżyła. Bywa że po ciąży te upierdliwości znikają, a bywa że się dopiero pojawiają.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
EDIT: Kupiłam se wodę termalną Evian, miał ktoś??? W ziko kosztuje 13 zł.

Miałam chyba z trzy razy, w sumie nie wiem, czemu trzy, bo ona nic nie robiła. Tak samo zresztą jak wody LRP i Avene. Chyba nie jestem targetem tych produktów, może u osób z nadwrażliwą i skłonną do zaczerwienień cerą mają jakieś pole do popisu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 16:18   #2714
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na pewno to wszystko razem, gąbeczka ale 3 tygodnie z witaminką i całe lato powinnaś mieć spokój z zaskórnikami
Gąbeczkę mam z PVA, niby tyłka nie urywa (miała nadawać się do peelingu), ale ile brudu na niej zostaje to się ciągle dziwię. Kwas L-askorbinowy zakupiłam, co mi szkodzi spróbować, tym bardziej, że zapłaciłam 13 zł za 250 g witaminy, plastry na nos kosztowały prawie 20
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 16:20   #2715
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Miałam chyba z trzy razy, w sumie nie wiem, czemu trzy, bo ona nic nie robiła. Tak samo zresztą jak wody LRP i Avene. Chyba nie jestem targetem tych produktów, może u osób z nadwrażliwą i skłonną do zaczerwienień cerą mają jakieś pole do popisu.

No właśnie byłam z koleżanką co ma trądzik różowaty i mówi, że super jest ta woda, fajnie koi i w fajnej cenie, więc niewiele mysląc chwyciłam, chociaż nie mam różowatości, ale podrażnienia zaczerwienienia owszem. No zobaczymy. Miałam kiedyś dawno Vichy, ale mnie podrażniała.

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Gąbeczkę mam z PVA, niby tyłka nie urywa (miała nadawać się do peelingu), ale ile brudu na niej zostaje to się ciągle dziwię. Kwas L-askorbinowy zakupiłam, co mi szkodzi spróbować, tym bardziej, że zapłaciłam 13 zł za 250 g witaminy, plastry na nos kosztowały prawie 20
Gąbeczek używam celulozowych i niby niepozorna, za parę groszy, ale swoje robi

To daj znać czy u Ciebie coś zadziała witamina
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 16:25   #2716
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny, pomocy! Zaraz wam opiszę mój problem. Otóż odkąd pamiętam mam problemy z cerą i postanowiłam się za to wziąć na poważnie, bo juz mnie szlag trafia. Latam po dermatologach, ale przepisują jakieś badziewia, które działają chwilę. Zacznę od tego, że leczę się na niedoczynność tarczycy Euthyroxem i biorę tabletki anty Angilette, bo w wakacje pojawiły się na jajnikach jakieś pęcherzyki. Miałam też robione badania podstawowe krwi i 3 lekarzy powiedziało, że mam JAKIŚ stan zapalny w organizmie, ale to w sumie nic takiego o.O. Moja skóra jest i sucha i tłusta! W strefie T totalne zagęszczenie zaskórników otwartych i zamkniętych a przy tym schodząca skóra z z tej strefy (a po nałożeniu podkładu wyglądam jak debil, wszędzie złazi skóra!). Pryszcze ropne pojawiają się rzadko. I na dodatek niedawno zobaczyłam pęknięte naczynko przy nosie. Przed wczoraj poszłam do dermatologa. Przepisała mi Rozex emulsję, mam łykać Cynek SR i używać kremów z Avene. Ale te ceny! ;p Powiedzcie mi, jak mam dbać o cerę? Bo wiem, że robie to źle. Rano tonik ogórkowy z Ziaji i krem z Ziaji Ulga łagodzący podrażnienia i przy nosie na naczynka. Wieczorem zmywam się płynem micelarnym i żelem głęboko oczyszczającym do wrażliwej Vichy Normaderm i smaruję się żelem z aloesu a czasami olejem arganowym i to tyle. Raz na jakiś czas maseczki oczyszczające, nawilżające, peeling.. Potrzebuję czegoś, co zwalczy zaskórniki i czegoś, co super mnie nawilży, ale broń Boże nie zapcha. Bo sama nie wiem, skąd taki wysyp, kiedyś zaskórników nie było, ale był za to normalny trądzik. Mam 21 lat i mam już dość. Pomocy!
__________________
M
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 16:45   #2717
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Gąbeczek używam celulozowych i niby niepozorna, za parę groszy, ale swoje robi

To daj znać czy u Ciebie coś zadziała witamina
Poszłam do Rossmanna po celulozową, bo polecałyście w wątku (szmatka z mikrofibry się nie sprawdziła, strasznie mnie podrażniła), a wyszłam z PVA, bo nazwa jakaś taka egzotyczna, a i gąbka ładna, różowa Daje rade, tylko zastanawiam się jak z bakteriami

Będę donosić o efektach


kawa_latte, jakie "badziewia" przepisywali lekarze? Nie wiem jaki wpływ na trądzik ma tarczyca i czy ona nie jest tutaj głównym źródłem problemu, ale w Twojej pielęgnacji brak mi czegokolwiek co pomogłoby na zaskórniki.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-05-20 o 16:49
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 16:49   #2718
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No właśnie byłam z koleżanką co ma trądzik różowaty i mówi, że super jest ta woda, fajnie koi i w fajnej cenie, więc niewiele mysląc chwyciłam, chociaż nie mam różowatości, ale podrażnienia zaczerwienienia owszem. No zobaczymy. Miałam kiedyś dawno Vichy, ale mnie podrażniała.

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------



Gąbeczek używam celulozowych i niby niepozorna, za parę groszy, ale swoje robi

To daj znać czy u Ciebie coś zadziała witamina
Też mam tę gąbki ale rzadko używam nie wiem czemu a może by tak zacząć jej używać z żelem xd
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 16:55   #2719
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
kawa_latte, jakie "badziewia" przepisywali lekarze? Nie wiem jaki wpływ na trądzik ma tarczyca i czy ona nie jest tutaj głównym źródłem problemu, ale w Twojej pielęgnacji brak mi czegokolwiek co pomogłoby na zaskórniki.
Miałam robione mazidła, Normaclin.. Owszem działało, ale jak się skończyły wszystko wróciło do normy. Acnelek wypala mi twarz, jeszcze gorzej mi skóra schodzi a nie mam dobrego nawilżacza właśnie, który mnie nie zapcha..
__________________
M
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 18:07   #2720
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kawa_latte Pokaż wiadomość
Miałam robione mazidła, Normaclin.. Owszem działało, ale jak się skończyły wszystko wróciło do normy. Acnelek wypala mi twarz, jeszcze gorzej mi skóra schodzi a nie mam dobrego nawilżacza właśnie, który mnie nie zapcha..
W czasach mojej młodości () leczyłam trądzik u dermatologa, przerobiłam wtedy większość maści na receptę i z perspektywy czasu muszę przyznać, że największym błędem mojej lekarki było nieinformowanie mnie o potrzebie kontynuowania leczenia, szczególnie kiedy dany lek działał i pojawiały się efekty Ot przepisywała receptę, ja stosowałam do końca tubki, niedoskonałości pięknie ustępowały (naprawdę dobrze trafiała w leki) po czym po kilku miesiącach wszystko wracało. Na Twoim miejscu stosowałabym to co przepisał lekarz dbając o odpowiednie nawilżenie skóry i ewentualną ochronę UV jeśli dany lek tego wymaga. Dużo dziewczyn skarży się, że leki przepisane przez dermatologa nie pomagają, skoro u Ciebie jest inaczej to jednak kontynuowałabym takie leczenie
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 18:35   #2721
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
W czasach mojej młodości () leczyłam trądzik u dermatologa, przerobiłam wtedy większość maści na receptę i z perspektywy czasu muszę przyznać, że największym błędem mojej lekarki było nieinformowanie mnie o potrzebie kontynuowania leczenia, szczególnie kiedy dany lek działał i pojawiały się efekty Ot przepisywała receptę, ja stosowałam do końca tubki, niedoskonałości pięknie ustępowały (naprawdę dobrze trafiała w leki) po czym po kilku miesiącach wszystko wracało. Na Twoim miejscu stosowałabym to co przepisał lekarz dbając o odpowiednie nawilżenie skóry i ewentualną ochronę UV jeśli dany lek tego wymaga. Dużo dziewczyn skarży się, że leki przepisane przez dermatologa nie pomagają, skoro u Ciebie jest inaczej to jednak kontynuowałabym takie leczenie
Dzięki! Tylko teraz mam dylemat. Smarować się Acnelec'em czy wykupić Rozex.. Acnelec jest podobno typowo na zaskórniki i faktycznie pomagał, ale tak wysuszał.. a o Rozexie pierwsze słysze i nie wiem jak zadziała. To w takim razie mogłabym wieczorem stosować ten lek, odczekać i nałożyć olej z pestek malin z kwasem haluronowym, żeby się nawilżyć? Gorzej rano. Tonik i Ulga wystarczą?
__________________
M
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 18:56   #2722
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kawa_latte Pokaż wiadomość
Dzięki! Tylko teraz mam dylemat. Smarować się Acnelec'em czy wykupić Rozex.. Acnelec jest podobno typowo na zaskórniki i faktycznie pomagał, ale tak wysuszał.. a o Rozexie pierwsze słysze i nie wiem jak zadziała. To w takim razie mogłabym wieczorem stosować ten lek, odczekać i nałożyć olej z pestek malin z kwasem haluronowym, żeby się nawilżyć? Gorzej rano. Tonik i Ulga wystarczą?
Jesteś pewna, że olej + HA to u Ciebie wystarczający zestaw? U mnie to nie nawilżało nawet po odstawieniu Zoraku, a co dopiero podczas.

Ja za to chcę pochwalić maskę pokwasową Sepicalm Farmony. Rewelacyjnie łagodzi, zmiękcza, nawilża, zapobiega odwodnieniu i bardzo ogranicza powstawanie suchych skórek. Czasem zostawiam ją także na noc, jeśli akurat skóra wymaga. Ponieważ tubka jest duża (250 ml), to zamierzam ją stosować także na dłonie jako kurację nocną pod rękawiczki.
Cicalfate, Skin Food Weledy oraz inne maście idą w odstawkę. Do kwasów domowych też bym już nie wróciła, jak sobie przypomnę te masochistyczne doznania i jak mi się ludzie przyglądali, jak się w zeszłe lato poparzyłam 40% migdała Teraz jadę na "oszukanej" Bielendzie, też 40%, ale zupełnie inny komfort używania, mogę ją stosować co 3-4 dni i wyglądać jak człowiek.
Przypuszczam, że w moim przypadku głównie chodziło o alkohol jako rozpuszczalnik w domowych peelingach. To ona dawał kwasom tę żrącą moc.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 19:00   #2723
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Poszłam do Rossmanna po celulozową, bo polecałyście w wątku (szmatka z mikrofibry się nie sprawdziła, strasznie mnie podrażniła), a wyszłam z PVA, bo nazwa jakaś taka egzotyczna, a i gąbka ładna, różowa Daje rade, tylko zastanawiam się jak z bakteriami

Będę donosić o efektach
Muszę oblukać tę PVA, bo nie czaję zupełnie Co do bakterii, to ja po każdym użyciu celulozową myję mydłem i daję tam gdzie mi najszybciej wyschnie, po czym chowam do szufladki, żeby mi się nie kurzyła, bo nie używam codziennie, ale kiedyś używałam codziennie, to wymieniałam ją raz na 2 miesiące. Można ją też wyparzać wrzątkiem raz na jakiś czas, choć nie wiem jak w przypadku PVA, bo to chyba tworzywo sztuczne?

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Też mam tę gąbki ale rzadko używam nie wiem czemu a może by tak zacząć jej używać z żelem xd
Polecam używać z czymś do mycia, a nawet tonikiem, choć w przypadku płynów trzeba ich trochę więcej polać, niż na wacik, ale ja robię tak, że najpierw zwilżam wodą gąbkę, odciskam i dopiero leję płyn. Z żelem czy mleczkiem nie ma tego problemu, wystarczy odrobina w przypadku żelu, bo gąbka super zapienia, najpierw nakładam na twarz palcami, a potem wilgotną gąbeczką masuję. Tak mi najwygodniej i jakoś lepiej. Co do samego używania gąbki, to cóż, trzeba sobie nawyk wyrobić, ja już mam taki nawyk, że codziennie albo gąbeczka albo ściereczka, oczywiście nie trę skory zbyt mocno, nie umiem już bez tego funkcjonować, bo czuję, że bez nich moja twarz nie jest dobrze oczyszczona, taki mój rytuał i już.

Gąbeczka pomimo, że pisze na niej że jest do demakijażu akurat w tym przypadku kiepsko sobie radzi, ale do oczyszczania porów, zmywania maseczek, mleczek i żeli jest super.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 19:08   #2724
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że olej + HA to u Ciebie wystarczający zestaw? U mnie to nie nawilżało nawet po odstawieniu Zoraku, a co dopiero podczas.

Ja za to chcę pochwalić maskę pokwasową Sepicalm Farmony. Rewelacyjnie łagodzi, zmiękcza, nawilża, zapobiega odwodnieniu i bardzo ogranicza powstawanie suchych skórek. Czasem zostawiam ją także na noc, jeśli akur0at skóra wymaga. Ponieważ tubka jest duża (250 ml), to zamierzam ją stosować także na dłonie jako kurację nocną pod rękawiczki.
Nie wiem czy będzie wystarczająco, strasznie zapuściłam swoją twarz! Jestem przerażona, ale chyba ten olej i kwas sobie zamówię, nie zaszkodzą I zaraz poczytam o tej masce!
__________________
M
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 19:30   #2725
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kawa_latte Pokaż wiadomość
Nie wiem czy będzie wystarczająco, strasznie zapuściłam swoją twarz! Jestem przerażona, ale chyba ten olej i kwas sobie zamówię, nie zaszkodzą I zaraz poczytam o tej masce!
A, myślałam, że już masz olej i HA. Dopóki nie spróbujesz, to się nie przekonasz, może akurat Twojej cerze będzie pasować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 20:56   #2726
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z tym to na dwoje babka wróżyła. Bywa że po ciąży te upierdliwości znikają, a bywa że się dopiero pojawiają.




Miałam chyba z trzy razy, w sumie nie wiem, czemu trzy, bo ona nic nie robiła. Tak samo zresztą jak wody LRP i Avene. Chyba nie jestem targetem tych produktów, może u osób z nadwrażliwą i skłonną do zaczerwienień cerą mają jakieś pole do popisu.
U mnie pojawił się właśnie po ciąży
Ja akurat wody lubię, ale nie przypisuję im żadnych cudownych właściwości, po prostu w upały pryskam sobie po twarzy i tyle. Czasami do Avene dodają miniatury to mi się palętają po kosmetyczce

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że olej + HA to u Ciebie wystarczający zestaw? U mnie to nie nawilżało nawet po odstawieniu Zoraku, a co dopiero podczas.

Ja za to chcę pochwalić maskę pokwasową Sepicalm Farmony. Teraz jadę na "oszukanej" Bielendzie, też 40%, ale zupełnie inny komfort używania, mogę ją stosować co 3-4 dni i wyglądać jak człowiek.
Przypuszczam, że w moim przypadku głównie chodziło o alkohol jako rozpuszczalnik w domowych peelingach. To ona dawał kwasom tę żrącą moc.
HA z olejem u mnie dawał efekt maski peel-of ani nie nawilżał, ani pod makijaż, ani komfortu, w ogóle do bani. Katowałam się różnymi kombinacjami dosyć długo bo czekałam ciągle na efekt "wow" i się nie doczekałam. HA jest nie dla mnie po prostu.

chimay, z tego co pamiętam alkohol zwiększa też penetrację naskórka, dlatego też migdał Cię poparzył. Ja miałam mega podrażnienie po 25% pirogronie, policzki całe w pokrzywce. Chciałam zrobić sobie dobrze i nałożyłam Xerial 5, taki super ekstra nawilżający i w ogóle. Musiałam pójść na L4 (mocznik na tym podrażnieniu chyba mi wytrawił skórę) Młodość i eksperymenty
Kusi mnie jakiś mocniejszy kwas, ale póki co tylko migdała męczę w małych stężeniach, glikol i salicylowy wyburacza mnie potężnie
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 21:28   #2727
kawa_latte
Raczkowanie
 
Avatar kawa_latte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 69
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
HA z olejem u mnie dawał efekt maski peel-of ani nie nawilżał, ani pod makijaż, ani komfortu, w ogóle do bani. Katowałam się różnymi kombinacjami dosyć długo bo czekałam ciągle na efekt "wow" i się nie doczekałam. HA jest nie dla mnie po prostu.
A to dziękuję za opinię Wypatrzyłam w necie ciekawy, z dobrymi opiniami Iwostin Purritin Rehydrin. Podobno dobrze nawilża, spróbuję.
__________________
M
kawa_latte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 21:46   #2728
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Muszę oblukać tę PVA, bo nie czaję zupełnie Co do bakterii, to ja po każdym użyciu celulozową myję mydłem i daję tam gdzie mi najszybciej wyschnie, po czym chowam do szufladki, żeby mi się nie kurzyła, bo nie używam codziennie, ale kiedyś używałam codziennie, to wymieniałam ją raz na 2 miesiące. Można ją też wyparzać wrzątkiem raz na jakiś czas, choć nie wiem jak w przypadku PVA, bo to chyba tworzywo sztuczne?
Ja się nie mogę przekonać do wszelkich takich wynalazków typu ściereczka, gąbeczka, pędzle (a bardzo bym chciała stosować podkład mineralny). Wierzę, że to jest skuteczne, ale nie mogę przestać myśleć o bakteriach, które tam się gromadzą, musiałabym chyba wyparzać alkoholem po każdym użyciu. Tak samo ręczników do twarzy nie używam od wielu lat, tylko chusteczki jednorazowe.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 21:52   #2729
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że olej + HA to u Ciebie wystarczający zestaw? U mnie to nie nawilżało nawet po odstawieniu Zoraku, a co dopiero podczas.

Ja za to chcę pochwalić maskę pokwasową Sepicalm Farmony. Rewelacyjnie łagodzi, zmiękcza, nawilża, zapobiega odwodnieniu i bardzo ogranicza powstawanie suchych skórek. Czasem zostawiam ją także na noc, jeśli akurat skóra wymaga. Ponieważ tubka jest duża (250 ml), to zamierzam ją stosować także na dłonie jako kurację nocną pod rękawiczki.
Cicalfate, Skin Food Weledy oraz inne maście idą w odstawkę. Do kwasów domowych też bym już nie wróciła, jak sobie przypomnę te masochistyczne doznania i jak mi się ludzie przyglądali, jak się w zeszłe lato poparzyłam 40% migdała Teraz jadę na "oszukanej" Bielendzie, też 40%, ale zupełnie inny komfort używania, mogę ją stosować co 3-4 dni i wyglądać jak człowiek.
Przypuszczam, że w moim przypadku głównie chodziło o alkohol jako rozpuszczalnik w domowych peelingach. To ona dawał kwasom tę żrącą moc.
Jaki ma termin ważności od otwarcia? Ma parafinę w składzie?

Ja dziś odkryłam lepiszcza wszech czasów-koncentrat rival de loop z argireliną, efekt taki jak na filmiku(jak nie gorszy, ciężko mi było oderwać palce od skóry):
https://www.youtube.com/watch?v=VrrK_MdaemU

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Ja się nie mogę przekonać do wszelkich takich wynalazków typu ściereczka, gąbeczka, pędzle (a bardzo bym chciała stosować podkład mineralny). Wierzę, że to jest skuteczne, ale nie mogę przestać myśleć o bakteriach, które tam się gromadzą, musiałabym chyba wyparzać alkoholem po każdym użyciu. Tak samo ręczników do twarzy nie używam od wielu lat, tylko chusteczki jednorazowe.
ja pędzel codziennie piorę, jak robiłam podchody do ściereczki z mikrofibry i gąbeczki celulozowej to je codziennie wyparzałam ale i tak się u mnie nie sprawdziły bo dostawałam wysypki, może za mocno tarłam? Też do wycierania buzi używam chusteczek bo ręcznik kuchenny nie wydaje mi się higieniczny
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 22:00   #2730
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Ja się nie mogę przekonać do wszelkich takich wynalazków typu ściereczka, gąbeczka, pędzle (a bardzo bym chciała stosować podkład mineralny). Wierzę, że to jest skuteczne, ale nie mogę przestać myśleć o bakteriach, które tam się gromadzą, musiałabym chyba wyparzać alkoholem po każdym użyciu. Tak samo ręczników do twarzy nie używam od wielu lat, tylko chusteczki jednorazowe.
Bakteriofobia Ja ściereczki piorę po 2 dwóch użyciach, do wycierania twarzy mam osobne ręczniki, ktore też zmieniam częściej niż ręcznik do ciała. Natomiast na pędzle sama sobie zrobiłam pojemnik, w którym mi się nie kurzą (kiedyś trzymałam je w kubku włosiem do góry, ale szybko dotarło do mnie, ile się na nich w ten sposób zbiera, zwłaszcza, jeśli nie są używane codziennie). Moim zdaniem wystarczy przemyśleć sposób przechowywania i wtedy nie ma obaw, że jakieś okropieństwo przeniesiemy na skórę i nie daj Boże zakazimy. Bakterie są wszędzie, nie można się ich pozbyć, ale też trzeba unikać siedlisk, jednym z nich mogą być pędzle, ale tylko źle przechowywane i niemyte.


Wstępnie mogę się już wypowiedzieć nt Garniera płynu micelarnego do cery tłustej. W ogóle nie szczypie, nie podrażnia, ale jeśli chodzi o zmywanie makijażu, to radzi sobie zupełnie tak samo jak inne micele, nie wyróżnia się niczym wyjątkowym, rzeczywiście pozostawia skórę zmatowioną, ale nie przesadnie, nie wysusza. Niestety, zostawia na buzi warstwę, której boję się nie zmyć Nie zostawiałam go jeszcze tak bez niczego na twarzy, nie mam zaufania jakoś. Nie widzę też pielęgnacji, ani działania przeciw wypryskom, owszem - dobrze oczyszcza pory, ale jeśli ma się coś zrobić to i tak się zrobi. Nie łagodzi też skóry tak, jak Bioderma, która u mnie likwidowała drobne zaczerwienienia np po wypryskach. Tu mamy po prostu zwykły zmywacz, nic więcej, więc większość opinii, zachwytów w internecie jak dla mnie jest przesadzonych. Jedyne co na plus, to że jest dobrze dostępny, tani i ma dużą pojemność. Można spróbować
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.