Gospodarka wodna- studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-26, 11:18   #1
Safia
Raczkowanie
 
Avatar Safia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WrocLove :)
Wiadomości: 321

Gospodarka wodna- studia


Zastanawiam się nad swoim dalszym rozwojem. Jestem obecnie na 3 roku architektury krajobrazu i od dłuższego czasu wiem już, że nie chcę pracować w wyuczonym zawodzie.
Z pewnych względów, nie mogłam zrezygnować ze studiów i muszę dotrwać do inżyniera. Szukam więc pokrewnego kierunku, oczywiście wedle moich zainteresowań, który bym mogła wybrać jako studia magisterskie.
Jeszcze całkiem niedawno optowałam za grafiką, lecz pewne wydarzenia przekonały mnie, że praca w branży kreatywnej to nie dla mnie.
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie inżynieria środowiska, inżynieria i gospodarka wodna lub ochrona środowiska ze specjalnością gospodarka wodna. Rzecz jasna, bardziej od strony urzędowej, badawczej niż projektowej. Nawet na swoim kierunku miałam przedmioty związane z gospodarowaniem wodą niż z projektowaniem urządzeń wodnych. Myślałam też nad zapisaniem się do studenckiego koła hydrologicznego, aby poznać temat "wodny" bliżej, zdobyć więcej wiedzy w tym zakresie.
Czy jest tu ktoś, kto studiuje/studiował kierunek związany z gospodarką wodną?
__________________
Żyję sobie.

Edytowane przez Safia
Czas edycji: 2013-09-26 o 11:57
Safia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 19:30   #2
Typicalk
Raczkowanie
 
Avatar Typicalk
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 215
Dot.: Gospodarka wodna- studia

Cytat:
Napisane przez Safia Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad swoim dalszym rozwojem. Jestem obecnie na 3 roku architektury krajobrazu i od dłuższego czasu wiem już, że nie chcę pracować w wyuczonym zawodzie.
Z pewnych względów, nie mogłam zrezygnować ze studiów i muszę dotrwać do inżyniera. Szukam więc pokrewnego kierunku, oczywiście wedle moich zainteresowań, który bym mogła wybrać jako studia magisterskie.
Jeszcze całkiem niedawno optowałam za grafiką, lecz pewne wydarzenia przekonały mnie, że praca w branży kreatywnej to nie dla mnie.
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie inżynieria środowiska, inżynieria i gospodarka wodna lub ochrona środowiska ze specjalnością gospodarka wodna. Rzecz jasna, bardziej od strony urzędowej, badawczej niż projektowej. Nawet na swoim kierunku miałam przedmioty związane z gospodarowaniem wodą niż z projektowaniem urządzeń wodnych. Myślałam też nad zapisaniem się do studenckiego koła hydrologicznego, aby poznać temat "wodny" bliżej, zdobyć więcej wiedzy w tym zakresie.
Czy jest tu ktoś, kto studiuje/studiował kierunek związany z gospodarką wodną?
Gospodarkę wodną można znaleźć na niektórych uczelniach jako studia podyplomowe. Może warto ukończyć obecne studia i później iść na podyplomową gospodarkę?
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."
Typicalk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 21:04   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Gospodarka wodna- studia

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 20:16   #4
Safia
Raczkowanie
 
Avatar Safia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WrocLove :)
Wiadomości: 321
Dot.: Gospodarka wodna- studia

mm444 piszesz o inżynierii środowiska, a jak wygląda sprawa z uprawnieniami po ochronie środowiska? Wiesz może?
Typicalk najpierw się muszę zorientować, czy w ogóle jest szansa, by mnie przyjęli na studia magisterskie (raczej zaoczne) powiązane z gospodarką wodną, skoro studiuję trochę inny kierunek. Chociaż z drugiej strony, wydaje mi się, ze IŚ/OŚ są dość zbliżone tematyką do AK i że nie powinno być problemu, szczególnie na studia niestacjonarne. Jeżeli się okaże, że nie ma takiej możliwości- pozostają różne podyplomówki
Zamierzam udać się do SKN hydrologicznego na naszej uczelni i podłapać trochę tematu.
__________________
Żyję sobie.
Safia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 21:12   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Gospodarka wodna- studia

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 20:44   #6
student111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Dot.: Gospodarka wodna- studia

W Szczecinie w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, od wrzesnia 2015r., rusza nowy kierunek Gospodarka i zarzadzanie srodowiskiem wodny. Spojrz na www.wnozir.zut.edu.pl
Jesli chodzi o program studiow to jest całkiem interseujacy. Porusza kwestie ekonomiczne w zarzadzaniu, techniczne budowy urzadzen wodnych i przyrodnicze dotyczace racjonalnego wykorzystania srodowiska wodnego
student111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-18 21:44:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.