Krwawienie podczas oddawania moczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-11, 22:34   #1
zuzaka55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5

Krwawienie podczas oddawania moczu


Witam wszytskich!
Bardzo prosze o pomoc.
Miałam założone dwie wkładki anykoncepcyjne, dotychczas nie miałam żadnych ale to żadnych problemów regularnie chodziłam do ginekologa i wszystkie badania wychodziły dobrze. Usunęłam wkładkę w marcu tego roku, bo chcę starać się o dziecko (pierwsze)podczas wizyty ginekolog zrobił mi cytologie okazało się że mam drobne ?!? zakażenie przyjełam dwie serie globulek do pochwowych i do odbytowych.
Po kuracji poszłam do ginekologa powtórzyc cytologię- jeszcze nie mam wyniku.
Dzis mam 18 dzień cyklu podczas oddawnia moczu zaczęłąm krwawić , od paru dni również wyczuwam pieczenie w pochwie, a dziś podczas oddawania moczu pieczenie się jeszcze bardziej nasiliło. Piszę do Was bo jutro jest sobota i ginekolog nie przyjmuje a ja się strasznie martwie proszę o pomoc.
zuzaka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 23:21   #2
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

a jak to krwawienie wyglada? jest to kilka kropel przy oddawaniu moczu i mocz jest lekko czerwony?
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 07:18   #3
zuzaka55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

Nie to nie było kilka kropel. Krew płynęła ciągiem razem z moczem. Ale krew nie była tak obfita raczej taka rzadka
zuzaka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 11:42   #4
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

A czy to krwawienie wydobywało się z pochwy czy z cewki moczowej? Jeśli z cewki moczowej to takie coś może się zdarzać przy zapaleniu pęcherza, a może też wskazywać, że coś nie tak jest z nerkami!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 13:08   #5
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

brzmi to fatalnie, prawde mowiac.

mysza007 ma racje. jesli krew wydobywala sie z cewki moczowej, to cos zlego dzieje sie z Twoim ukladem moczowym. chociaz zazwyczaj jesli krew mocno leci to sa problemy z nerkami.

mam nadzieje, ze nikt Cie nie bije w nery?
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 13:31   #6
zuzaka55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 5
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

Dziękuje Wam slicznie za odpowiedz byłam w aptece i kupiłam tabletki na zapalnie pęcherza zobaczymy co i jak , w poniedziałek idę do ginekologa więc napewno napisze jaką postawił diagnozę.
zuzaka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 13:46   #7
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

zuzaka ja jak mialam zapalenie to robilam nasiadowki z rumianku. to bardzo pomaga i daje ulge wiec jak masz rumianek to zrob sobie koniecznie (3-4 torebki herbaty+wrzatek do jakies miski lub wiadra. nad tym parujacym rumiankiem nastawiasz miejsce gdzie jest zapalenie. tylko nie za blisko zeby sie nie poparzyc. potem sie wysikac i umyc. ja to robilam tak ze bralam wiadro i na nim siadalam lekko, a wrzatek troszenke na dnie. siedzialam, az przestalo parowac, czyli jakies 10 min. najlepiej raz dziennie, albo max 2 jak zobaczysz czy Ci to pomaga)
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-13, 11:02   #8
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

Jeżeli to krew z cewki moczowej to konieczna jest wizyta u urologa, który wykona cystoskopię i powie co ci dolega. Ale krew w moczu to niepokojąca sprawa i szybciutko do lekarza, nie lecz się na własną rękę.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 12:32   #9
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

Cytat:
Napisane przez anka1956 Pokaż wiadomość
Jeżeli to krew z cewki moczowej to konieczna jest wizyta u urologa, który wykona cystoskopię i powie co ci dolega. Ale krew w moczu to niepokojąca sprawa i szybciutko do lekarza, nie lecz się na własną rękę.
anka1956 chyba raczej u nefrologa! Urolog to dla mężczyzn! Ale masz rację, krew w moczu to poważna sprawa, szczególnie jak jest jej sporo i jak pisze biedna zuzaka55 leci ona ciągiem!

zuzaka55 nie lecz się na własną rękę, bo jeśli to coś z nerkami to może być naprawdę niedobrze! Nie straszę tylko uprzedzam, abyś jak najprędzej poszła do lekarza! Pozdrawiam
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 14:32   #10
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
anka1956 chyba raczej u nefrologa! Urolog to dla mężczyzn! Ale masz rację, krew w moczu to poważna sprawa, szczególnie jak jest jej sporo i jak pisze biedna zuzaka55 leci ona ciągiem!

zuzaka55 nie lecz się na własną rękę, bo jeśli to coś z nerkami to może być naprawdę niedobrze! Nie straszę tylko uprzedzam, abyś jak najprędzej poszła do lekarza! Pozdrawiam

własnie że nie tylko dla mężczyzn- urologia to dziedzina chirurgii zajmująca się układem moczowym nie tylko męskim a nefrologia to dziedzina również od nerek ale, że tak to ujmę nieinwazyjna
a wszytskie badania inwazyjne wykona tylko urolog, więc jesli po wszytskie "....skopie" ukladu moczowego to do urologa...
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 09:25   #11
anka1956
Raczkowanie
 
Avatar anka1956
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 173
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
anka1956 chyba raczej u nefrologa! Urolog to dla mężczyzn! Ale masz rację, krew w moczu to poważna sprawa, szczególnie jak jest jej sporo i jak pisze biedna zuzaka55 leci ona ciągiem!

zuzaka55 nie lecz się na własną rękę, bo jeśli to coś z nerkami to może być naprawdę niedobrze! Nie straszę tylko uprzedzam, abyś jak najprędzej poszła do lekarza! Pozdrawiam
Mysza mnie cystoskopię robił urolog i to nie jest prawda, że urolog tylko dla mężczyzn.
anka1956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-14, 11:12   #12
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

Na początek to radzę zrobić ogólne badanie moczu. Konieczne jest stwierdzenie jakie to krwinki, z jakiego odcinka dróg moczowych.

A stanu zapalnego pochwy nie leczy się na podstawie cytologii, tylko na podstawie wymazu z antybiogramem, albo mykogramem, jeśli wyjdą grzyby.
Skoro brałaś globulki (jak rozumiem dobrane na chybił-trafił) a stan zapalany masz nadal tzn. że nie tylko nic nie pomogły, ale do tego stan zapalny rozprzestrzenił się na cewkę moczową.
Takie leczenie na ślepo jest bez sensu.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 13:32   #13
Syla1987Lublin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 32
Dot.: Krwawienie podczas oddawania moczu

Witam drogie kolezanki
Mam takie zapytanie. Czy moze ktoras z Was miala kiedys kamienie w nerkach? Ja niestety mam i wlasnie przeszlam zabieg oszerzania moczowodow i chcialam zapytac czy kos byl w podobnej sytuacji? pozdrawiam
Syla1987Lublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.